Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Test Krups Intuition Experience+. Elegancki ekspres z przepisami na kawy mleczne i mrożone

Autor: 
Monika
12-03-2023
Reklama

Automatyczny ekspres do kawy dla dużych rodzin i częstych gości w domu. Zaparza aż 21 rodzajów napojów: kawy czarne, mleczne i mrożone. Oszczędzasz czas i robisz 2 kawy jednocześnie.

Regulujesz moc, ilość i temperaturę kawy według własnych potrzeb. Każdy członek rodziny lub gość może mieć własny profil użytkownika. A w nim do 7 przepisów na ulubioną kawę.

Ekspres jest łatwy w obsłudze dzięki dużemu kolorowemu wyświetlaczowi z ikonami kaw. Kolorowy pasek przy wylewce podświetli się, gdy ekspres wymaga Twojej uwagi. Do tego wyświetla odpowiednie komunikaty na ekranie.

Testuję automatyczny ekspres do kawy Krups Intuition Experience+ EA877D.

Co jest w zestawie z ekspresem? Jak zrobić kawę czarną, mleczną i mrożoną? Jak zapisać profil użytkownika? Jak czyścić ekspres? Czy warto go kupić?

Przeczytaj moją recenzję ? lub zobacz film!

Co jest w zestawie z Krups Intuition Experience+ EA877D?

Krups Intuition Experience+ EA877D zestaw akcesoriów
W zestawie z ekspresem Krups Intuition Experience+ dostajesz najważniejsze akcesoria. To np. zbiornik na mleko z 2 rurkami, tabletki czyszczące i proszek do odkamieniania

W zestawie z ekspresem Krups Intuition Experience+ EA877D dostajesz duży zestaw akcesoriów:

 • Zbiornik na mleko.
 • 2 rurki do mleka.
 • Filtr Claris Aqua z akcesorium do wkręcania.
 • Igłę do czyszczenia obiegu pary.
 • 2 tabletki czyszczące.
 • 1 paczkę środka do usuwania kamienia.
 • Pasek do sprawdzenia twardości wody.
 • Akcesorium do czyszczenia.

Zawartość zestawu oceniam bardzo dobrze. Masz akcesoria do robienia kaw mlecznych i do wyczyszczenia ekspresu. Właściwie wszystko, co potrzebujesz na start.

Jak wygląda ekspres do kawy Krups Intuition Experience+?

Krups Intuition Experience+ EA877D ekspres do kawy z kawami mlecznymi i mrożonymi
Krups Intuition Experience+ jest elegancki i ma obudowę ze szczotkowanego metalu. Świetnie wygląda w biurze i kuchni

Automatyczny ekspres do kawy Krups Intuition Experience+ EA877D jest elegancki i smukły. Obudowa jest srebrna ze szczotkowanego metalu.

Obudowa jest delikatna i podatna na zarysowania. Po pewnym czasie widać już kilka rys. Regularnie zostają też na niej ślady palców, więc polecam Ci systematycznie ją przecierać.

Ekspres jest wąski i zajmuje bardzo mało miejsca. Jest świetny do małej kuchni, gdzie miejsce na blacie jest naprawdę cenne. Wysokość to około 36 cm, szerokość ok. 24,5 cm i głębokość ok. 40 cm.

Z przodu jest ruchoma wylewka z logo Krups. Regulujesz jej wysokość w zależności od tego, jak wysoka jest filiżanka lub kubek. Wylewka ma podświetlenie, więc widzisz, jak przebiega zaparzanie.

Wylewka i dolny panel mają lustrzaną powłokę. Wygląda to ładnie, ale od razu widać na nich kropelki i ślady palców. Polecam regularnie je przecierać ?

Nad wylewką jest duży dotykowy ekran do sterowania.

Na dole z przodu jest kratka z tacką ociekową. Z lewej strony po boku jest wyjmowany zbiornik na fusy.

U góry pod pokrywą jest zbiornik na kawę. Ma pojemność 250 g.

Pokrywka nie jest przezroczysta, więc nie widzisz, ile ziaren jest w środku. Na szczęście ekspres ma czujnik, który wykrywa poziom ziaren. Automatycznie daje Ci znać, kiedy trzeba ich dosypać.

Ziarna wsypujesz do sporego zbiornika o pojemności 250 g. Pomarańczowe pokrętło to regulacja stopnia mielenia. Im drobniejsze mielenie, tym mocniejszy smak kawy

W zbiorniku jest pokrętło regulacji grubości mielenia ziaren (pomarańczowa gałka). Do wyboru jest 5 ustawień. Im drobniejsze mielenie, tym intensywniejszy aromat kawy.

Kawę mieli stalowy stożkowy młynek żarnowy. Kawa parzona jest pod ciśnieniem 15 bar.

Zbiornik na wodę jest duży i ma pojemność aż 3 l. Stawiam za to duży plus. Im więcej wody w zbiorniku, tym mniejszy kłopot, bo rzadziej jej dolewasz.

Łatwo przenosisz zbiornik pod kran, bo ma specjalny uchwyt.

Wodę nalewasz do dużego zbiornika o pojemności 3 l. Łatwo go przenosisz pod kran dzięki uchwytowi

Zbiornik na wodę jest umieszczony z tyłu ekspresu. Wyjmujesz go ciągnąc do góry. Nie sprawdzi się pod szafkami, bo za każdym razem musiałbyś wysuwać ekspres do przodu.

Dla mnie zbiornik na wodę z tyłu ekspresu jest super. Ekspres stoi w biurze na biurku i mam do niego dostęp z każdej strony.

W zbiorniku na wodę montujesz filtr. Jego zadaniem jest optymalizowanie smaku kawy i ograniczanie osadzanie się kamienia. Masz też mniej pracy, bo minimalizuje ilość czynności konserwacyjnych.

W zestawie jest pojemnik na mleko z rurką. Ma podziałkę, więc wiesz, ile mleka wlać. Ma pokrywkę, więc możesz w nim trzymać resztkę mleka w lodówce.

Mleko wlewasz do przezroczystego zbiornika. Ma podziałkę, więc łatwo odmierzasz ilość mleka. Dzięki pokrywce służy jako pojemnik do przechowywania w lodówce

Pojemnik jest plastikowy i się nie tłucze. Ma delikatną trójwymiarową obudowę. Sprawia naprawdę dobre wrażenie wizualne i jest praktyczny ?

Wygląd ekspresu i jakość wykonania akcesoriów oceniam bardzo dobrze. Obudowa jest elegancka i dyskretna. Ładnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu.

Mały minusik za powstawanie rys i ślady palców. Staram się obchodzić z ekspresem delikatnie i regularnie przecieram obudowę.

Reklama

Jakie robi kawy? 21 rodzajów przepisów

Ile napojów robi automatyczny ekspres Krups Intuition Experience+ EA877D?

Robi aż 21 rodzajów napojów. Widzisz je na ekranie ekspresu razem z miniaturkami i nazwami. Dodatkowo w instrukcji obsługi masz praktyczną ściągę z krótkim opisem kaw.

Krups Intuition Experience+ EA877D ekspres z kawami czarnymi
Na zdjęciu po lewej jest Duża kawa, a po prawej Lungo. Przyznaj, że napoje z delikatną pianką wyglądają smakowicie

Do wyboru masz między innymi kawy czarne:

 • Ristretto.
 • Espresso.
 • Lungo.
 • Cafe long.
 • Americano.
Krups Intuition Experience+ EA877D ekspres z kawami mlecznymi i na zimno
Od lewej jest mrożone Frappe, pobudzające Ristretto Macchiato i delikatne Caffe Latte. Kawa z mlekiem: palce lizać!

Kawy mleczne:

 • Cappuccino.
 • Cappuccino italien.
 • Flat white.
 • Caffe Latte.
 • Latte Macchiato.

Latem dla ochłody polecam Ci kawy mrożone:

 • Frappe.
 • Nitro coffee.
 • Chilled coffee.

Do tego masz jeszcze:

 • Spienione mleko.
 • Wodę na różne rodzaje herbat.

Do wyboru jest naprawdę potężna gama napojów. Miłośnicy kaw czarnych i mlecznych znajdą coś dla siebie. Na każdy dzień albo porę dnia możesz mieć zapisany inny przepis na kawę.

Plus za kawy mrożone. Czasami w upalne dni dogrzewanie się gorącą kawą to nie jest dobry pomysł. Kawa mrożona to rozwiązanie 2w1: pijesz kawę, która jest przyjemnie chłodna i orzeźwiająca.

Obsługa ekspresu i sterowanie

Sterujesz na dużym dotykowym ekranie. Widzisz na nim duże i czytelne ikony i nazwy wszystkich rodzajów kaw.

Tak wygląda ekran startowy ekspresu. Przesuwając palcem po ekranie dotykowym masz dostęp do wszystkich kaw. Ekran jest duży i czytelny

Po boku ekranu są dotykowe przyciski:

 • Włącz i wyłącz.
 • Profile.
 • Skrót do ekranu głównego.
 • Konfiguracja.

Ekspresem sterujesz podobnie jak dotykowym smartfonem.

Jak zrobić kawę czarną i mleczną?

Do zbiornika nalewasz wodę i wsypujesz ziarna do pojemnika.

Podstawiasz szklankę, filiżankę lub kubek pod wylewkę. Dopasowujesz wysokość wylewki do szklanki. Polecam Ci dobrze dopasować wysokość wylewki, żeby uniknąć rozchlapywania kawy i mleka dookoła.

Jeśli masz ochotę na kawę mleczną, do zbiornika wlewasz mleko i wkładasz rurkę. Drugi koniec rurki podłączasz do ekspresu.

Masz ochotę na kawę z mlekiem? Do pojemnika wlewasz mleko i podłączasz rurkę

Włączasz ekspres przyciskiem. Na ekranie wybierasz kawę klikając na ikonę. Dopasowujesz moc i ilość kawy. 1 ziarenko kawy to najsłabsza moc, a 4 ziarenka to najmocniejsza kawa.

Po prawej stronie na ekranie wybierasz wielkość napoju. Nie ma opcji regulowania ilości mleka w kawach mlecznych. Ekspres automatycznie dobiera ilość mleka i pianki.

Krups Intuition Experience+ EA877D ekspres automatyczny z dotykowym ekranem
Na ekranie wybierasz moc i ilość kawy. Zaparzasz też 2 kawy jednocześnie: plusem dodajesz drugą kawę

Większość kaw zrobisz 2 jednocześnie. Klikasz „plus” na ekranie i automatycznie wskakuje druga kawa.

Resztą zajmuje się ekspres. Sam mieli ziarna, dodaje wodę i mleko (w zależności od kawy).

Na ekranie widzisz pasek postępu, czyli na jakim etapie jest parzenie kawy. Kiedy napój jest gotowy, widzisz odpowiedni komunikat.

Z kaw czarnych najbardziej smakowało mi Lungo. Jest pobudzająca i aromatyczna, w sam raz na rozpoczęcie dnia.

Z kaw mlecznych najbardziej smakowało mi Caffe Latte. Dla mnie to najlepsze proporcje kawy i mleka. I do tego wygląda smakowicie ?

Reklama

Jak zrobić kawę mrożoną?

Jak zrobić kawę mrożoną? Na ekranie wybierasz napój, np. Frappe. Ekspres wyświetla Ci komunikaty, co trzeba zrobić po kolei.

Pierwszy krok to położenie pod dyszą dużej szklanki z 70 ml mleka i 9 dużymi kostkami lodu. Kiedy to zrobisz, klikasz „ok” i przechodzisz do kolejnego kroku.

Teraz czas na podłączenie wężyka do mleka. Jedną końcówkę montujesz do ekspresu, a drugą wkładasz do szklanki z mlekiem i lodem.

Chcesz się ochłodzić kawą mrożoną? Ekspres krok po kroku przeprowadza Cię przez cały proces. Na ekranie wyświetla Ci info, co musisz zrobić

Tu niespodzianka, bo nie używasz mleka z pojemnika. Ekspres spienia to mleko, które jest w szklance.

W trakcie robienia kawy mrożonej Frappe ekspres spienia mleko, które jest już w szklance. Jedna końcówka wężyka jest w szklance, a druga jest podłączona do ekspresu

W trakcie zaparzania kawy zabrakło ziaren (zdjęcie po lewej stronie). Czerwone podświetlenie paska i komunikat na ekranie mi o tym przypomniał ? kiedy dosypałam ziaren, mogłam kontynuować zaparzanie.

Tak wygląda gotowe Frappe (zdjęcie po prawej stronie). To moja ulubiona kawa mrożona. Jest delikatna i jednocześnie orzeźwiająca.

Ile trwa robienie kawy? To zależy od jej rodzaju.

 • Lungo 100 ml: około 1 minuta 10 sekund.
 • Latte Macchiato XL: około 1 minuta 50 sekund.
 • Caffe Latte XL: około 2 minuty 40 sekund.
 • Zaparzanie Frappe 380 ml: około 3 minuty.

Im więcej czynności musi zrobić ekspres, tym zaparzanie jest dłuższe.

Sterowanie i łatwość obsługi oceniam na solidną 5+. Ekran jest duży, a ikony i napisy czytelne i wyraźne. Menu jest intuicyjne i po polsku. Łatwo poruszać się po różnych funkcjach.

Moim zdaniem ekspres jest świetny dla osób w każdym wieku. Jeśli potrzebujesz wskazówek, w ekspresie jest samouczek z praktycznymi poradami.

Profile użytkowników

Każdy członek rodziny zapisuje swoją ulubioną kawę. Maksymalnie możesz stworzyć 8 profili i w każdym z nich zapisać do 7 kaw.

Na panelu sterowania jest dedykowany przycisk, który szybko Cię przenosi do profili. Napoje zapisane w Twoim profilu włączasz jednym dotknięciem palca.

Ustawiasz imię, kolor podświetlenia paska, rozmieszczenie ikon (w formie suwaka albo mozaiki). Dopisujesz też porę dnia lub słowo kluczowe dla każdego napoju. Dzięki temu łatwiej znajdujesz ulubioną kawę.

Jak dodać napój do ulubionych? Po zaparzeniu kawy na ekranie pojawia się specjalna ikona. Klikasz ją, a kawa automatycznie wskakuje do profilu.

Jak dodać napój do ulubionych? Po zaparzeniu kawy na ekranie widzisz ikonkę ludzika z plusem. Klikasz ją, a kawa automatycznie wskakuje do Twojego profilu

Kolorowe podświetlenie

Ekspres ma kolorowy podświetlany pasek. Ma 2 zadania:

 • Informowanie Cię o czynnościach konserwacyjnych.
 • Rozróżnianie profili użytkowników.
Krups Intuition Experience+ EA877D kolorowe podświetlenie
Kolorowy pasek daje Ci znać, co się dzieje z ekspresem albo jaki profil użytkownika wybrałeś. Czerwony kolor oznacza, że np. musisz opróżnić zbiornik z fusami albo dolać wody

Czerwony pasek oznacza, że czas opróżnić zbiornik z fusami, dolać wody albo dosypać ziaren. Odpowiedni komunikat widzisz na ekranie.

Do każdego profilu użytkownika możesz przypisać inny kolor. Po wybraniu danego profilu od razu widzisz kolor, więc łatwo rozpoznasz swój profil.

Reklama

Czy ekspres jest głośny?

Czy ekspres jest głośny? Moim zdaniem nie.

W trakcie mielenia ziaren generuje hałas na poziomie około 63 dB (wliczając w to szumy w domu).

Dla porównania to mniej więcej szum wewnątrz jadącego auta. Mielenie prawdopodobnie zagłuszy na chwilę tv albo radio, ale możesz rozmawiać z drugą osobą bez podnoszenia głosu.

Szum mielenia nie jest uciążliwy i nawet nasz kot Frycek go toleruje ? a to już coś ?

Jak czyścić ekspres do kawy Krups?

Czyszczenie ekspresu jest łatwe. Instrukcja dokładnie opisuje każdą czynność i jak często należy ją robić. Dodatkowo sam ekspres wyświetla na ekranie odpowiednie komunikaty.

Kiedy trzeba wyczyścić ekspres albo opróżnić zbiorniki, urządzenie wyświetla odpowiedni komunikat na ekranie

Większość czyszczenia ekspres robi sam. Automatycznie płucze obieg kawy i rurkę od mleka (możesz ją też umyć ręcznie).

Pod wodą musisz umyć pojemnik na mleko, opróżniać tackę ociekową i wyrzucać fusy ze zbiornika.

Co jakiś czas czyścisz i odtłuszczasz obieg kawy tabletką i odkamieniasz ekspres (środkiem z saszetki).

Plusem jest to, że nie czyścisz ręcznie jednostki zaparzającej. Wiem, że to uciążliwe i czasochłonne, więc bardzo się cieszę, że tutaj nie ma tego problemu ?

Automatyczne płukanie i brak czyszczenia jednostki zaparzacza: rewelacja ?

Reklama

Czy warto kupić ekspres do kawy Krups Intuition Experience+? Moja opinia

Czy warto kupić ekspres do kawy Krups Intuition Experience+? Tak!

Gorąco Ci go polecam, jeśli lubisz różne rodzaje kaw: czarne, mleczne i na zimno. Tym bardziej go kup, jeśli masz dużą rodzinę, albo często wpadają do Ciebie goście, bo:

 • Robi aż 21 rodzajów napojów: kawy czarne, mleczne i mrożone. W sam raz na każdą porę dnia i roku. I dla różnych podniebień ?
 • Zaparzasz 2 kawy jednocześnie. Do tego duży zbiornik na wodę 3 l i pojemnik na ziarna 250 g zapewniają wygodną obsługę. Są duże i rzadko je uzupełniasz.
 • Zapisujesz 8 profili użytkowników: każdy członek rodziny lub gość może mieć swój własny profil z kolorowym podświetleniem. W każdym profilu zapisujesz do 7 przepisów na kawę.
 • Chcesz łatwo obsługiwać ekspres: duży ekran jest czytelny i ma kolorowe ikony kaw. Dopasowujesz moc i ilość kawy do swojego podniebienia.

Jeśli chodzi o minusy, to na pewno rysująca się obudowa. Szybko powstały na niej małe kreski, widać ślady palców i kropelki. Ale wystarczy regularnie go przecierać ?

Zbiornik na wodę z tyłu ekspresu może być i plusem i minusem. Minus, jeśli ekspres chcesz trzymać na blacie pod meblami. Zbiornik na wodę unosisz do góry, więc pod szafkami się nie sprawdzi.

Dla mnie zbiornik na wodę z tyłu to świetna sprawa. W moim biurze stoi na biurku, więc mam do niego dostęp z każdej strony. Bardzo wygodne.

Nie należy do najtańszych, ale w zamian dostajesz łatwy w obsłudze ekspres z 21 rodzajami napojów. W tym kawami mrożonymi i mlecznymi.

Mimo wszystko uważam, że ekspres Krups Intuition Experience+ EA877D10 to naprawdę fajna maszyna. Kupisz go za około 4300 zł.

Krups Intuition Experience+ - Opinia

ok. 4500 zł
9.7
Krups Intuition Experience+ 9.7/10
Zalety
 • 21 rodzajów kaw: czarne, mleczne i mrożone
 • Duży zbiornik na wodę 3l
 • 8 profili użytkowników
 • Duży ekran i łatwość obsługi
Wady
 • Rysująca się obudowa
 • Wysoka cena
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl