Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Mysz bezprzewodowa dla graczy - 24 modele

Autor: 
Kuba
11-01-2021
Reklama

Mysz bezprzewodowa dla graczy to bardzo wygodna alternatywa dla przewodowego gryzonia. Wybierając taki typ myszki, zyskujesz przede wszystkim większy komfort w czasie gry oraz znacznie przyjemniejszy wygląd na biurku.

Pozbawiając mysz kabelka, otrzymujesz większą estetykę biurka oraz unikasz możliwości przypadkowego zahaczenia przewodem w czasie intensywnej rozgrywki. Jeżeli dodatkowo skusisz się na oryginalne podświetlenie RGB, mysz wraz z klawiaturą i podświetloną obudową komputerową będzie tworzyć kosmiczny efekt w ciemności.

Jeżeli chcesz znać swoją przyszłą mysz w 100%, od samego wnętrza poprzez każdy element oprogramowania i budowy, zachęcam Cię do zapoznania się z poprzednim artykułem:

Poniżej znajdziesz zestawienie 24 najciekawszych bezprzewodowych myszek dla graczy, podzielonych w zależności od ich aktualnej ceny.

Mysz bezprzewodowa dla graczy do 100 zł

Bezprzewodowa mysz gamingowa nie musi być kosztownym gadżetem. W cenie poniżej 100 złotych znajdziesz kilka ciekawych modeli. Oczywiście nie są one tak funkcjonalne, jak produkty z najwyższej półki, jednak dla wielu użytkowników taka myszka będzie w pełni wystarczająca.

Jeżeli szukasz gryzonia do gier typu FPS i myślisz, jaka mysz bezprzewodowa do CS:GO będzie najlepsza do profesjonalnej gry, to przygotuj się na zakup droższej myszki. Przedstawione tu najtańsze myszki sprawdzą się do amatorskiej gry w tytuły FPS bądź do mniej dynamicznych tytułów jak na przykład Minecraft.

Wolisz myszki przewodowe? Koniecznie zobacz polecane modele myszek dla graczy w cenie do 100 złotych.

Fury Stalker

Myszka bezprzewodowa gamingowa Fury Stalker
Gamingowa mysz bezprzewodowa Fury Stalker (około 30 złotych)

Najtańsza mysz bezprzewodowa dla graczy, jaką znajdziesz na rynku to Fury Stalker. Mysz bezprzewodowa dla gracza jak na swoją cenę oferuje całkiem sporo dobrych funkcji. Wybierając ten produkt, uzyskasz sensor optyczny pracujący z rozdzielczością maksymalna 2000 DPI, teflonowe ślizgacze oraz dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem.

Mysz jest również podświetlona, a kolor podświetlenia jest zależny od aktualnie wybranego progu DPI. Progów DPI w tym gryzoniu znajdziesz trzy: 1200, 1600 i 2000. Do myszki nie jest dołączone oprogramowanie, dlatego nie masz możliwości zmiany tych ustawień na niższe, które będą bardziej komfortowe do gier FPS.

 • Sensor optyczny max. 2000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana dwoma bateriami AAA

Trust GXT 115 Macci

Mysz bezprzewodowa gamingowa Trust GXT 115 Macci
Gamingowa mysz bezprzewodowa Trust GXT 115 Macci (około 60 złotych)

Mysz bezprzewodowa Trust GXT 115 Macci w nieznacznym stopniu rozszerza możliwości wcześniej opisanego gryzonia od Fury. W tym modelu dostajesz dostęp do 5 poziomów DPI rosnących o 400 DPI. Są to odpowiednio 800, 1200, 1600, 2000 oraz maksymalna rozdzielczość pracy tego gryzonia 2400 DPI.

Reklama

Mysz ma symetryczną budowę, korzystanie z niej zarówno lewą, jak i prawą ręką jest tak samo wygodne. Pamiętaj jednak o dwóch dodatkowych przyciskach, które możesz wygodnie używać jedynie kciukiem prawej dłoni. Miłym dodatkiem jest automatyczny tryb uśpienia, w który myszka przechodzi po 8 minutach bezczynności, pozwoli Ci to zaoszczędzić energii w bateriach.

 • Sensor optyczny max. 2400 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana jedną baterią AA (3 miesiące użytkowania)
 • Maksymalne przyśpieszenie 10 G
 • Maksymalna prędkość 30 IPS

Hama uRage Unleashed

Mysz bezprzewodowa dla gracza Hama uRage Unleashed
Mysz bezprzewodowa dla graczy Hama uRage Unleashed (około 70 złotych)

Tania mysz bezprzewodowa dla graczy wyposażona w sensor Avago ADNS-3050. Taki sensor myszy oferuje lepszą precyzję śledzenia ruchu, co szczególnie jest ważne w dynamicznej grze, jednak wciąż nie jest to komfort pozwalający na precyzyjne celowanie podczas profesjonalnych rozgrywek w grach FPS.

Częstotliwość próbkowania tego modelu myszki również jest większa niż w poprzednich propozycjach i wynosi ona 500 Hz. Przy oferowanej przez tego gryzonia rozdzielczości pracy w zakresach 800, 1600, 2400 i 4000 DPI, Hama uRage Unleashed staje się całkiem niezłym wyborem dla mniej wymagających graczy.

 • Sensor optyczny A3050 max. 4000 DPI
 • Łącznie trzy dodatkowe przyciski
 • Zasilana dwoma bateriami AA

Genesis Zircon 330

Mysz bezprzewodowa dla gracza Genesis Zircon 330
Mysz bezprzewodowa dla graczy Genesis Zircon 330 (około 85 złotych)

Najtańsza mysz bezprzewodowa dla gracza z wbudowanym akumulatorem to właśnie Genesis Zircon 330. Nie będziesz więcej musiał pamiętać o wymianie baterii, wystarczy podpiąć mysz przewodem USB, aby naładować akumulator.

W krytycznej sytuacji możesz oczywiście równocześnie ładować mysz przewodem i używać jej „z ogonkiem”. Genesis Zircon 330 oferuje maksymalna rozdzielczość pracy sensora na poziomie 3600 DPI.

Tak jak w innych produktach tej półki cenowej, tak samo i tutaj masz możliwość przełączania się pomiędzy z góry zdefiniowanymi rozdzielczościami pracy – 800, 1600, 2400 i 3600 DPI. Częstotliwość próbkowania wynosi 500 Hz, co znaczy, że mysz wysyła dane o ruchu do komputera co 2 milisekundy. Mysz daje Ci możliwość całkowitego wyłączenia podświetlenia, aby oszczędzać energię akumulatora.

 • Sensor optyczny PAW3212 max. 3600 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator 750 mAh (około miesiąc użytkowania)
 • Maksymalne przyśpieszenie 10 G
 • Maksymalna prędkość 30 IPS

Trust GXT 130

Mysz bezprzewodowa dla gracza Trust GXT130
Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 130 (około 85 złotych)

Ostatnia w zestawieniu bezprzewodowa myszka gamingowa do 100 złotych to Trust GXT 130. W tym wypadku otrzymujesz mysz z maksymalną rozdzielczością pracy 2400 DPI. Warianty wyboru DPI wynoszą 800, 1200, 1600, 2000 raz 2400.

Mysz ma dodatkowy przycisk w pobliżu górnej lewej krawędzi, który odpowiada za potrójne kliknięcie. Innymi słowy, jednym kliknięciem możesz oddać trzy strzały z broni w grze FPS. Mysz ma również najwyższa w swojej grupie cenowej akceleracja oraz szybkość śledzenia.

Reklama

Razem z próbkowaniem na poziomie 500 Hz oraz sensorem optycznym Pixart PAW3212 gryzoń Trust GXT 130 zyskuje wiele punktów wśród gamingowych myszek bezprzewodowych w cenie do 100 złotych.

 • Sensor optyczny PAW3212 max. 3600 DPI
 • Trzy dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana dwoma bateriami AA (3 miesiące pracy)
 • Maksymalne przyśpieszenie 10 G
 • Maksymalna prędkość 45 IPS

Mysz bezprzewodowa dla graczy do 200 zł

Myszki bezprzewodowe dla graczy w cenie do 200 złotych oferują wyraźnie poprawione parametry względem poprzedniej grupy cenowej. Większość myszy oferuje wbudowany akumulator, którego pojemność czasem pozwala nawet na kilka dni ciągłej gry.

Wśród myszek w tej cenie łatwiej znaleźć produkt pracujący z częstotliwością 1000 Hz, co jest szczególnie ważne dla gier FPS. W standard tej ceny wchodzi oprogramowanie do myszy, które pozwala konfigurować DPI, a nawet przygotować funkcje makro pod wybrane klawisze.

A4Tech Bloody R30 Wireless

Myszka bezprzewodowa gamingowa A4Tech Bloody R30 Wireless
Mysz bezprzewodowa dla graczy A4Tech Bloody R30 Wireless (około 120 złotych)

Gryzoń A4Tech Bloody R30 Wireless został wyposażony w specjalne metalowe ślizgacze, które powinny zapewniać większą trwałość oraz szybkość niż ma to miejsce w przypadku klasycznych typów ślizgaczy.

Rozdzielczość pracy możesz definiować z zakresu 100 do 4000 DPI, także dopasowanie działania sensora do Twojej ulubionej gry nie będzie stanowić żadnego problemu. Częstotliwość próbkowania możesz regulować z zakresu 125 – 500 Hz. Na uwagę zasługuje również wbudowany akumulator, który pozwala na kilka dni bezproblemowego użytkowania po pełnym naładowaniu.

Największa wada myszki to dostęp do zaawansowanego oprogramowania po wykupieniu dodatkowego programu Core 3/4. W darmowej wersji oprogramowania nie masz np. możliwości skorzystania z funkcji makro myszki i zapisania ich w pamięci.

 • Sensor optyczny max. 4000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator 600 mAh
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro (dodatkowo płatne)
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 60 IPS

A4Tech Bloody R80

Mysz bezprzewodowa dla graczy A4Tech Bloody R80
Gamingowa mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R80 (około 125 złotych)

Kolejna mysz A4Tech to Bloody R80, która charakteryzuje się głównie mocno nietypowym wyglądem. Mysz zdecydowanie odstaje od innych przedstawionych do tej pory propozycji, oferując Ci nietypowy wygląd graficzny na wierzchniej części.

Mysz jest symetryczna, co pozwoli Ci na użytkowanie jej dowolną dłonią w równie wygodny sposób. Wewnętrznie myszka nie różni się od wcześniej opisanego modelu A4Tech Bloody R30 Wireless, dlatego wybierasz jedynie wygląd zewnętrzny.

 • Sensor optyczny max. 4000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator 600 mAh
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro (dodatkowo płatne)
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 60 IPS

Trust GXT 161 Disan

Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 161 Disan
Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 161 Disan (około 140 złotych)

Najtańszy gryzoń w tym zestawieniu, który oferuje nie tylko zaawansowane oprogramowanie z funkcją ustawień makro, ale również pracę z częstotliwością próbkowania 1000 Hz. Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 161 Disan komunikuje się z komputerem co 1 milisekundę, dokładnie tak samo często, jak robi to dobra mysz przewodowa.

Oprogramowanie Trust Gaming pozwoli Ci w swobodny sposób ustawić swoje ulubione skróty marko na przyciskach myszki. W ustawieniach znajdziesz też możliwość wyboru rozdzielczości DPI (500, 1000, 1500, 2000 lub 3000) oraz trybu i koloru podświetlenia. Niewątpliwym atutem Trust GXT 161 Disan jest fakt, że wszystkie ustawienia przechowywane są w wewnętrznej pamięci myszki.

W pełni naładowana mysz wystarczy na 30 godzin gry, co w zależności od intensywności użytkowania może wystarczyć nawet na tydzień korzystania na jednym ładowaniu.

 • Sensor optyczny A3050 max. 3000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (30 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 60 IPS

A4Tech Bloody RT7 Terminator

Mysz bezprzewodowa dla gracza A4Tech Bloody RT7 Terminator
Mysz bezprzewodowa dla graczy A4Tech Bloody RT7 Terminator (około 150 złotych)

Ostatnia propozycja marki A4Tech Bloody w kategorii cenowej do 200 złotych to RT7 Terminator. Ten gryzoń został wyposażony łącznie w aż 9 przycisków. Cztery z tych przycisków znajdują się na górnej części myszy pod rolką, dlatego ich użytkowanie w dynamicznej grze nie będzie należało do najłatwiejszych.

Dwa główne klawisze myszki zostały dodatkowo pokryte gumą, co zapewnia Ci nie tylko lepszy komfort chwytu myszki, ale również znacznie ciekawszy wygląd całego produktu. Techniczna specyfikacja A4Tech Bloody RT7 Terminator nie uległa zmianie w porównaniu do wcześniej opisanych myszy A4Tech.

Reklama

Do wszystkich tych 3 produktów A4Tech Bloody z tego zestawienia dostajesz w zestawie mini przedłużacz USB. W jego gniazdo możesz podpiąć odbiornik USB i zmniejszyć odległość myszki od odbiornika. W przypadku klasycznego biurka komputerowego nie odczujesz żadnej różnicy z tego gadżetu, jednak jeżeli Twój komputer stoi w szafie lub dalej od myszki, zabieg ten może okazać się warty uwagi.

 • Sensor optyczny max. 4000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator 600 mAh
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro (dodatkowo płatne)
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 60 IPS

Trust GXT 140 Manx

Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 140 Manx
Mysz bezprzewodowa dla graczy Trust GXT 140 Manx (około 185 złotych)

Mysz bezprzewodowa Trust GXT 140 Manx to propozycja dla Ciebie, jeżeli oczekujesz dłuższego działania myszki na jednym ładowaniu. Wbudowany akumulator po około 3-godzinnym ładowaniu pozwoli Ci na spędzenie kolejnych 200 godzin przy swojej ulubionej grze. Taka pojemność baterii pozwoli Ci zapomnieć o konieczności ładowania myszki, będziesz to robił jedynie okazjonalnie.

Na powierzchni myszki znajdziesz łącznie 8 przycisków, a rozdzielczość pracy jest ustawiona na 6 poziomach w granicy pomiędzy 600, a 3000 DPI.

Niestety model ten nie został zaopatrzony w dodatkowe sterowniki, dlatego nie masz możliwości ustawienia funkcji makro na przyciskach.

W myszce brakło jedynie ciut lepszej częstotliwości próbkowania. Maksymalny jej poziom w tym produkcie wynosi 500 Hz.

 • Sensor optyczny PAW3212 max. 3000 DPI
 • Trzy dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (200 godzin gry)
 • Maksymalne przyśpieszenie 10 G
 • Maksymalna prędkość 30 IPS

Logitech G305

Gamingowa mysz bezprzewodowa Logitech G305
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G305 (około 195 złotych)

Ostatnia propozycja bezprzewodowej myszki dla graczy w cenie do 200 złotych to Logitech G305. W porównaniu z wcześniej opisaną konkurencją staje się zdecydowanym numerem 1 pod względem jakości i parametrów. W środku gryzonia znajdziesz sensor optyczny HERO, który znakomicie nadaje się do gier.

Sensor pozbawiony jest wygładzania, przyspieszania czy filtrowania, które użyteczne bywa w pracy biurowej, ale w grze może całkowicie zniweczyć proces celowania. Również maksymalna prędkość, z jaką możesz poruszyć myszkę, aby sensor nie zwariował, jest tutaj nieporównywalnie większa niż we wcześniej opisanych modelach i wynosi ponad 10 metrów na sekundę (400 IPS). Gdy do zestawu dorzucimy 250-godzinny czas pracy na jednej baterii AA, mysz staje się doskonałym wyborem.

Reklama

Oczywiście na tym nie kończą się atuty Logitech G305. Częstotliwość odświeżania położenia została zredukowana do minimalnego progu i wynosi 1 milisekundę (1000 Hz). Gryzoń posiada łącznie 6 przycisków i wszystkie one możesz swobodnie zaprogramować poprzez dołączone oprogramowanie. A rozdzielczość pracy? Cóż, maksymalna wartość, jaką możesz wybrać to kolosalne 12000 DPI. Oczywiście nie zbliżysz się nawet do tej wartości, o ile nie korzystasz z monitora 8K, jednak bez problemu dopasujesz swoją ulubioną wartość.

Mysz według oficjalnych danych kosztuje 259 złotych, jednak cena sklepowa jest niższa i oscyluje w granicy 200 złotych. Bezprzewodowa mysz gamingowa Logitech G305 dostępna jest w czarnej wersji kolorystycznej oraz białej, która jednak może nieznacznie przekraczać założony przez nas budżet 200 złotych.

 • Sensor optyczny HERO max. 12000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana jedną baterią AA (250 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 40 G
 • Maksymalna prędkość 400 IPS

Mysz bezprzewodowa dla graczy do 300 zł

Wśród moich propozycji do kolejnej grupy cenowej znajdziesz więcej produktów renomowanych i rozpoznawalnych producentów. Długość pracy bateryjnej osiąga tutaj najwyższe możliwości, pamiętaj jednak, że większa ilość funkcji zwiększa pobór energii.

Każda z prezentowanych tutaj myszek będzie dobrym wyborem dla zaawansowanego gracza, który przykłada dużą uwagę do swojego ekwipunku.

Zastanów się nad zastosowaniem swojego nowego gryzonia – czy potrzebujesz szybkiej myszy do dynamicznych gier, czy może solidnego produktu z dużą ilością klawiszy dodatkowych? Na tej podstawie dobierz wagę, kształt i ciesz się trafnie dokonanym zakupem.

uRage Reaper 1000 Morph

Podświetlenie myszki dla graczy
Mysz bezprzewodowa uRage Reaper Morph 1000 (około 219 złotych)

Myszka gamingowa uRage Reaper Morpg 1000 wyróżnia się na tle opisywanych do tej pory gryzoni. Przede wszystkim to ty decydujesz, jaki ostatecznie przyjmie kształt. W zestawie znajdziesz 4 wymienne boczne panele, pozwalające na magnetyczne podpięcie i tym samym redesign całej myszki.

Dorzucając do tego ciężarki, otrzymujesz mysz, która możesz dosyć mocno modyfikować, tak aby dopasowana była doskonale do Twoich preferencji.

W środku umieszczono sensor Pixart PMW 3325, który daje dosyć dobre wyniki szybkości i przyśpieszenia. Dla wymagających graczy uRage przygotował również oprogramowanie z możliwością tworzenia funkcji makro dla dowolnego klawisza.

W tym modelu dostajesz wbudowany akumulator, którego ładowanie odbywa się poprzez przewód USB-C, który oczywiście znajdziesz w zestawie.

Mysz uRage Reaper Morph 1000 była już testowana przez nasz portal. Jej recenzję znajdziesz pod tym linkiem.

 • Możliwość regulacji wagi ciężarkami
 • Sensor optyczny max. 10000 DPI
 • Po dwa dodatkowe przyciski z lewej i prawej strony
 • Wbudowany akumulator
 • Modularna konstrukcja
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 100 IPS

Razer Atheris

Myszka bezprzewodowa gamingowa Razer Atheris
Mysz bezprzewodowa dla graczy Razer Atheris (około 220 złotych)

Pierwszy produkt w tym zestawieniu przez jednych wielbionego, przez innych mniej lubianego Razera. Mysz dla graczy w tej cenie koniecznie musi oferować dobrej jakości sensor o wysokiej rozdzielczości pracy. W tym przypadku jest to maksymalnie 7200 DPI. Prędkość maksymalna wynosi 5,5 m/s, co w zupełności starczy wielu graczom.

Razer gwarantuje najwyższą jakość transmisji bezprzewodowej dzięki adaptacyjnej zmianie częstotliwości pracy. Mysz wybiera aktualnie najlepszą częstotliwość pozbawioną zakłóceń i zapewnia Ci bezproblemowe połączenie nawet wśród mnóstwa innych sygnałów.

Mysz Razer Atheris jako pierwsza w tym zestawieniu oferuje dwa typy łączności bezprzewodowej. Możesz skorzystać z dołączonego odbiornika USB, ale możesz również wykorzystać technologię Bluetooth Low Energy, jeżeli centrum Twojej rozrywki jest laptop.

Próbkowanie 1000 Hz, oprogramowanie do programowania przycisków oraz gumowane boki stanowią dobre uzupełnienie tego produktu wśród konkurencyjnych rozwiązań.

Czasem działania na baterii Atheris przebija nawet poprzedniego Logitech G305, osiągając zawrotne 300 godzin ciągłego użytkowania. Pamiętaj jednak o dwóch rzeczach. Mysz do działania potrzebuje dwóch baterii AA, a deklarowany czas dotyczy połączenia poprzez Bluetooth, które nie nadaje się do dynamicznych gier.

Bezprzewodowa mysz gamingowa Razer Atheris jest niewielka i lekka, dlatego bez problemu możesz ją zabrać ze sobą w plecaku lub torbie z laptopem.

 • Bezprzewodowa praca z nano odbiornikiem USB oraz poprzez Bluetooth
 • Sensor optyczny max. 7200 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana dwoma bateriami AA (300 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 30 G
 • Maksymalna prędkość 220 IPS

Logitech G603

Mysz bezprzewodowa dla gracza Logitech G603
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G603 (około 240 złotych)

Gamingowa mysz bezprzewodowa Logitech G603 to kolejna generacja produktów, polepszająca funkcje, jakie oferuje model Logitech G305. We wnętrzu znajduje się ten sam sensor HERO, oferujący doskonałe osiągi.

Rozdzielczość pracy pomiędzy 200, a 12000 DPI, prędkość maksymalna 10 m/s oraz brak funkcji korygujących ruch w sposób automatyczny. Sensor podąża dokładnie tam, gdzie Ty chcesz.

Największe zalety tego gryzonia tkwią jednak w funkcjach dodatkowych. Żywotność myszki na jednym zestawie baterii została zwiększona do poziomu 500 godzin nieustannej gry. Dwie baterie w myszce wyraźnie zwiększają jej wagę, dlatego Logitech przygotował możliwość zasilania gryzonia przez tylko jedną baterię AA.

Reklama

Możesz również wybrać miejsce, gdzie chcesz umieścić baterię, aby wyważyć mysz dostosowując ją do swoich osobistych preferencji. Natomiast jeżeli jesteś fanem cięższych myszek, możesz od razu zamontować dwie baterie AA.

U spodu znajdziesz dwa interesujące przełączniki. Pierwszy z nich to możliwość wyboru częstotliwości odświeżania. W trybie HI odświeżanie położenia odbywa się co 1 ms, jeżeli korzystasz z mniej dynamicznych gier lub przeglądasz internet, możesz wybrać tryb LO, w którym odświeżanie spada do prędkości 8 ms.

W trybie LO mysz możesz użytkować nawet 18 miesięcy na jednym komplecie baterii! Drugi przełącznik odpowiada za formę komunikacji. Do dyspozycji otrzymujesz klasyczną łączność z odbiornikiem USB w komputerze, jednak możesz również wybrać opcję Bluetooth.

W przypadku energooszczędnego Bluetooth odświeżanie spada jeszcze bardziej do poziomu 7,5-11,25 ms, dlatego nie nada się ono do dynamicznych gier.

Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G603 wyposażona jest w 6 programowalnych przycisków, którym możesz ustawić wybrane przez siebie funkcje i tryby makro. W zestawie znajdziesz też przedłużacz USB, pozwalający na umieszczenie nano odbiornika myszy w jej bliższym otoczeniu.

 • Bezprzewodowa praca z nano odbiornikiem USB oraz poprzez Bluetooth
 • Sensor optyczny HERO max. 12000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana dwoma bateriami AA (500 godzin gry lub nawet 18 miesięcy użytkowania standardowego)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 40 G
 • Maksymalna prędkość 400 IPS

Corsair Harpoon Wireless RGB

Gamingowa mysz bezprzewodowa Corsair Harpoon Wireless RGB
Mysz bezprzewodowa dla graczy Corsair Harpoon Wireless RGB (około 240 złotych)

Czas na myszkę ze średniej półki z wbudowanym akumulatorem. Corsair Harpoon Wireless RGB działa z rozdzielczością maksymalna 10000 DPI, a jego regulacja odbywa się na 5 profilach użytkownika, z dokładnością do 200 DPI. Na obudowie znajdziesz 6 przycisków, których funkcje możesz zaprogramować w dołączonym oprogramowaniu iCUE.

Co prawda, według specyfikacji producenta maksymalny czas gry wynosi 60 godzin, jednak dotyczy on pracy na połączeniu Bluetooth. Jak już zapewne wiesz z wcześniejszych opisów, połączenie to charakteryzuje się gorszą jakością i tempem odświeżania położenia i z tego powodu nie zalecam Ci korzystanie z niego w dynamicznych grach.

Efektywny czas gry na połączeniu przez odbiornik USB wynosi 30 godzin lub 45 godzin, jeżeli całkowicie zrezygnujesz z podświetlenia myszy.

Bezprzewodowa mysz gamingowa Corsair Harpoon Wireless RGB ma bardzo przyjemny design i dobrze leży w dłoni. Osobiście długo korzystałem z jej przewodowego odpowiednika i nie miałem do myszki większych zastrzeżeń.

W porównaniu do sensorów HERO od Logitecha zastosowany tutaj PMW3325 nie jest aż tak wydajny w grach FPS, jednak jeżeli nie jesteś profesjonalnym e-sportowcem tak jak ja, to precyzja Corsair Harpoon będzie dla Ciebie na pewno wystarczająca.

 • Bezprzewodowa praca z nano odbiornikiem USB oraz poprzez Bluetooth
 • Sensor optyczny PMW3325 max. 10000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (60 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 100 IPS

Logitech G602

Myszki bezprzewodowe dla graczy Logitech G602
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G602 (około 250 złotych)

Bezprzewodowa mysz gamingowa Logitech G602 to już kilkuletni gryzoń, który pomimo swojego wieku wciąż oferuje szereg godnych uwagi funkcji. Już po pierwszym rzucie oka widać, że mysz nie jest przeznaczona do dynamicznych gier FPS. Znacznie lepiej sprawdzi się w grach strategicznych, RTS oraz MMORPG.

Największym atutem tej konstrukcji jest ilość dodatkowych przycisków. Na tym modelu znajdziesz aż 11 programowalnych przycisków. W obrębie zasięgu swojego kciuka umieszczono aż 6 dodatkowych przycisków. Kolejne dwa możesz łatwo aktywować palcem wskazującym, gdyż znajdują się tuż obok głównego lewego przycisku myszy.

Częstotliwość odświeżania w Logitech G602 wynosi 500 Hz w trybie HI. Żywotność baterii w tym trybie szacowana jest na 250 godzin nieustannej gry. Po przełączeniu w tryb LO możesz na jednej parze baterii działać przez nawet 9 miesięcy.

Wiąże się to jednak z odświeżaniem na poziomie 125 Hz (8 ms). W tym modelu myszy możesz również skorzystać z możliwości pracy jedynie na jednej baterii. Pozwoli Ci to na zmniejszenie wagi gryzonia oraz dodatkowo wyregulować jego balans w dłoni.

Reklama

Bezprzewodowa mysz gamingowa Logitech G602 jest w tej cenie najlepszym wyborem, jeżeli potrzebujesz bezprzewodowej myszy dla gracza, wyposażonej w dużą gamę dodatkowych przycisków niezbędnych do Twojej ulubionej gry MMORPG.

 • Sensor optyczny max. 2500 DPI
 • Sześć dodatkowych przycisków pod kciukiem
 • Zasilana dwoma bateriami AA (250 godzin gry lub nawet 9 miesięcy użytkowania w trybie LO)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 20 G
 • Maksymalna prędkość 80 IPS

Corsair Dark Core RGB Performance

Gamingowa mysz bezprzewodowa Corsair Dark Core RGB Performance
Mysz bezprzewodowa dla graczy Corsair Dark Core RGB Performance (około 299 złotych)

Wyposażona w aż 9 przycisków mysz bezprzewodowa dla gracza Corsair Dark Core RGB Performance to moja kolejna propozycja w budżecie do 300 złotych. Mysz charakteryzuje się rozdzielczością pracy sięgającą nawet 16000 DPI.

Możesz dowolnie edytować jej rozdzielczość z dokładnością do 1 DPI, niezależnie dla ruchów w osi X oraz Y. Innymi słowy mysz może inaczej pracować przy ruchu poziomym, a inaczej przy ruchu pionowym. Daje to dużo większe pole modyfikacji ruchu myszy pod swoje preferencje, jednak musisz znacznie więcej czasu poświęcić na perfekcyjne ustawienie odpowiednich parametrów.

Na konstrukcji myszy znajdziesz łącznie 9 w pełni programowalnych przycisków. Możesz dowolnie zaprogramować ich działanie za pomocą oprogramowania iCUE. Z prawej strony gryzonia znajduje się wymienny panel magnetyczny, który pozwala Ci na wybór pomiędzy płaską powierzchnią boczną a dodatkową podpórką pod palce.

Z zewnętrznych funkcji wartych uwagi, zwrócę jeszcze Twoją uwagę na strefowe podświetlenie RGB. Na powierzchni określono 3 strefy podświetlenia, które możesz definiować poprzez oprogramowanie. Możesz daną strefę wyłączyć całkowicie lub ustawić wybrane podświetlenie.

Tak jak poprzedni model Corsair, tak i ten możesz obsługiwać poprzez odbiornik USB, Bluetooth oraz na połączeniu przewodowym w trakcie ładowania. Najlepszą jakość połączenia uzyskasz, korzystając z odbiornika USB, jednak w czasie przeglądania internetu możesz skorzystać z połączenia Bluetooth, aby oszczędzać energię akumulatora.

Bezprzewodowa mysz dla graczy Corsair Dark Core RGB Performance ma wbudowany akumulator, który wystarczy na 24 godzin gry z wyłączonym podświetleniem. Natomiast czas gry z podświetleniem będzie o kilka godzin skrócony.

Na Twoją uwagę zasługuje również droższy model oznaczony jako Corasir Dark Core SE, jest on o około 150 złotych droższy, ale zapewnia Ci niemal nieskończoną żywotność baterii. Ma to miejsce za sprawą bezprzewodowego ładowania QI. Do sprawnego działania ładowarki bezprzewodowej zalecana jest jednak specjalna podkładka Corsair 1000 Qi.

Niestety w specyfikacji myszy brakuje informacji dotyczącej jej maksymalnego przyśpieszenia i prędkości. Do dnia publikacji artykułu producent również nie odpowiedział na moje pytanie o te parametry. Jeżeli uzyskam wiarygodne dane, na pewno zostaną umieszczone w specyfikacji.

 • Bezprzewodowa praca z nano odbiornikiem USB oraz poprzez Bluetooth
 • Sensor optyczny PMW3367 max. 16000 DPI
 • Trzy dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Wymienny panel boczny
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (24 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro

Najlepsza mysz bezprzewodowa dla graczy

Dochodzimy do sekcji najdroższych i zarazem najlepszych myszek bezprzewodowych dla graczy. Opisane tutaj produkty cechują się najlepszymi parametrami szybkości i jakości. Znajdziesz tutaj nawet mysz SteelSeries z podwójnym sensorem.

Masz również możliwość zakupu produktu ze stacją ładującą, na którą wystarczy odłożyć myszkę, a proces ładowania rozpocznie się automatycznie. Jestem pewien, że co najmniej jeden z tych produktów będzie Twoim ideałem, niezależnie czy szukasz gryzonia do gry strategicznej, MOBA czy FPS.

Głównym problemem może stanowić jednak budżet. Gamingowa mysz bezprzewodowa za 500 złotych nie jest wcale najdroższym produktem 🙂

Zobacz też, jaka jest najlepsza mysz bezprzewodowa do pracy i biura

Razer Mamba Wireless

Gamingowa mysz bezprzewodowa Razer Mamba Wireless
Mysz bezprzewodowa dla graczy Razer Mamba Wireless (około 380 złotych)

Najnowsza wersja bezprzewodowej myszy gamingowej Razer Mamba Wireless 2018 została wyposażona w sensor Razer 5G, pozwalający na jeszcze lepsze osiągnięcia jego działania. Otrzymujesz nie tylko rozdzielczość pracy sięgającą 16000 DPI, ale również największe jak do tej pory maksymalne przyśpieszenie i maksymalną prędkość myszy.

Prędkość 450 IPS to ponad 11 metrów na sekundę, z taką maksymalną prędkością możesz przesuwać mysz po podkładce bez utraty sterowności nad wskaźnikiem.

Mysz posiada 7 programowalnych przycisków, a zapisane profile użytkownika możesz przechowywać zarówno w pamięci urządzenia, jak i w chmurze Razer. Przewód do ładowania ma długość 2,1 metra, a na jego końcu możesz zamontować odbiornik USB. Tak jak w przypadku produktów Logitech, tak samo tutaj, jest to wygodny sposób na podłączenie myszy do ładowania w dowolnym momencie.

Żywotność baterii myszy Razer Mamba Wireless wynosi maksymalnie 50 godzin w trybie pracy z wyłączonym podświetleniem RGB. Oczywiście mysz oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 1 ms, pozwalając na grę bezprzewodową w takim samym komforcie, jaki oferują najlepsze myszki przewodowe.

 • Sensor optyczny 5G max. 16000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (50 godzin gry bez podświetlenia)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 50 G
 • Maksymalna prędkość 450 IPS

Logitech G703

Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G703
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G703 (około 430 złotych)

Logitech G703 to jedna z kilku myszek z oferty tego producenta, która może korzystać z ładowania indukcyjnego. Do korzystania z bezprzewodowego ładowania niezbędna będzie podkładka Logitech POWERPLAY, która może ładować gryzonia na całej swojej powierzchni.

Wewnątrz myszki znajdziesz sprawdzony sensor HERO o dodatkowo polepszonej specyfikacji, pracujący z maksymalną rozdzielczością 16000 DPI. Niezależnie, czy aktualnie jesteś w trybie bezprzewodowym, czy ładujesz mysz przewodem, w obu wariantach mysz pracuje z najlepszą częstotliwością odświeżania 1000 Hz.

Gryzoń ma wagę 95 gramów, a w zestawie do niego znajdziesz dodatkowy ciężarek o masie 10 gramów. Możesz tym samym bardziej dopasować wagę do swoich osobistych preferencji.

Wszystkie 6 przycisków gryzonia jesteś w stanie zaprogramować w dowolny, co jest już niejako punktem niezbędnym w tej półce cenowej myszek gamingowych.

W zestawie znajdziesz również przedłużacz USB, pozwalający wyciągnąć nano odbiornik na górę biurka. Tym samym przewodem możesz ładować myszkę, gdy tylko poziom akumulatora będzie niski.

Reklama

Wybierając model Logitech G703, zwróć uwagę na wersję myszki, jaką wybierasz. Pierwszy model o numerze katalogowym 910-005093 oferowany był z sensorem Pixart PMW3366, dopiero nowsze modele o numerze katalogowym 910-005640 mają wbudowany sensor HERO 16K.

W tym wypadku główną różnicę, jaką zauważysz to czas pracy na baterii. Sensor HERO 16K pracuje niemal dwa razy dłużej. Druga ważna różnica: sensor Pixart pracuję z maksymalną rozdzielczością 12000 DPI. Jeżeli nie przeszkadzają Ci takie różnice specyfikacji, to wybierając starszy model myszy bezprzewodowej Logitech G703, możesz w tym momencie zaoszczędzić ponad 100 złotych.

 • Sensor optyczny HERO 16K max. 16000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (35 godzin gry z podświetleniem, 60 bez podświetlenia)
 • Możliwość ładowania indukcyjnego
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 40 G
 • Maksymalna prędkość 400 IPS

MSI Clutch GM70

Mysz bezprzewodowa dla graczy MSI Clutch GM70 (około 450 złotych)

Jedyna mysz bezprzewodowa dla gracza z oferty MSI to Clutch GM70. Mysz jest zdecydowanie stworzona dla fanów oryginalnych konstrukcji. Nie tylko posiada wymienne boczne panele, które dobierzesz w zależności od wielkości i ułożenia ręki. Za pomocą sterowników możesz dodatkowo ustawić oryginalne podświetlenie RGB, które daje niemal nieograniczone możliwości „kolorowania” myszki.

Mysz wyłamuje się z utartego schematu częstotliwości odświeżania na poziomie 1000 Hz. W MSI Clutch GM70 uzyskujesz odświeżanie nawet na poziomie 3000 Hz. Ten parametr jest jednak dostępny jedynie przy połączeniu przewodowym, w przypadku pracy bez ogonka do dyspozycji dostaniesz standardowe 1000 Hz.

Czy wartość częstotliwości odświeżania 3000 Hz jest w ogóle użyteczna? Technicznie rzecz ujmując, w przypadku klasycznych monitorów nie jesteś w stanie zauważyć różnicy. Sytuacja może ulec zmianie dopiero przy wykorzystaniu monitora z odświeżaniem 144 Hz, czy nawet 240 Hz.

Póki co brakuje jednak miarodajnych testów, na jakich mogę bazować, odpowiadając na to pytanie, więc wartość 3000 Hz pozostawiam jedynie jako ciekawostkę.

Całość wewnętrznej specyfikacji stoi oczywiście na najwyższym poziomie. MSI Clutch HM70 obsługuje sensor PixArt PMW3360, który osiąga maksymalną rozdzielczość pracy na poziomie 18 000 DPI. Możesz zaprogramować tę wartość z dokładnością do 100 DPI, co zagwarantuje Ci bardzo dobre odczucia w trakcie gry.

Decydując się na mysz gamingową MSI Clutch GM 70, pamiętaj o jej wadze. Jest niemal dwa razy cięższa niż wcześniej opisane produkty, w najlżejszym wariancie bez dodatkowych paneli osiąga wagę 129 gramów, w innej konfiguracji paneli bocznych może to być nawet 180 gramów.

MSI niestety nie pochwaliło się wszystkimi parametrami, tak więc z oficjalnych informacji nie dowiemy się jaką maksymalną prędkości osiąga mysz, czy nawet jak długo wytrzyma bateria. Natomiast osoby posiadające tę mysz deklarują około 2-3 dni średniego użytkowania na jednym ładowaniu.

 • Sensor optyczny PixArt 3360 max. 18000 DPI
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 50 G
 • Maksymalna prędkość 250 IPS

SteelSeries Rival 650

Mysz bezprzewodowa dla graczy SteelSeries Rival 650
Mysz bezprzewodowa dla graczy SteelSeries Rival 650 (około 450 złotych)

Kolejny pojedynczy reprezentant kategorii bezprzewodowych myszek gamingowych to SteelSeries Rival 650. Jedyna bezprzewodowa mysz w ofercie SteelSeries jest bazowana na modelu Rival 600. Te dwie myszki stanowią niemal idealną swoją kopię. Różnica jest jedynie w formie działania – przewodowa Rival 600 oraz bezprzewodowa Rival 650. Techniczne osiągi obu myszek są identyczne.

Gryzoń posiada aż dwa sensory. Jeden odpowiada za podstawowe śledzenie ruchu, drugi to sensor głębi, którego zadaniem jest śledzenie, kiedy mysz zostanie podniesiona. Po wykryciu ruchu w górę nawet na wysokość 0,5 mm, mysz zaprzestaje rejestrowania ruchu.

Tak niski poziom lift off docenisz najbardziej w czasie korzystania z niskich rozdzielczości DPI, w których niezbędne jest częste przenoszenie myszki z powrotem na środek podkładki.

Reklama

Główny czujnik ruchu to opracowane przez SteelSeries TrueMove3+, który działa w oparciu o sensor PixArt 3360. Ten sam sensor zastosowano w myszce MSI, jednak w przypadku Rival 650 otrzymujesz mniejsze maksymalne DPI pracy.

W to miejsce zyskujesz zwiększoną prędkość o 100 IPS do wartości 350 IPS. Dodatkową ważną cechą jest tak zwane śledzenie 1 do 1. Oznacza to perfekcyjne odwzorowanie ruchu z podkładki na ekranie komputera, bez szumów, zakłóceń czy wygładzeń.

Podstawowa waga SteelSeries Rival 650 wynosi 121 gramów. W zestawie znajdziesz dodatkowe ciężarki, każdy po 4 gramy, które pozwalają na dociążenie gryzonia do Twoich preferencji. Do dyspozycji masz łącznie 32 gramy dodatkowego obciążenia – osiem ciężarków po 4 gramy. Miejsce na nie znajdziesz w bocznej części myszki, zarówno z lewej, jak i prawej strony.

Wbudowana bateria wystarczy Ci na około 24 godziny nieustannej rozgrywki. Opcja szybkiego ładowania pozwoli na szybkie uzupełnienie energii w kryzysowej sytuacji. Po 5 minutach podłączenia przewodowego uzyskasz energie na ponad 3 godziny gry, 10 minut to już ponad 6 godzin, a 15-minutowe ładowanie, w czasie którego możesz wyjść z psem, zapewni Ci energie na ponad 10 godzin rozgrywki.

 • Sensor optyczny TrueMove3+ max. 12000 DPI
 • Dodatkowy sensor lift-off
 • Osiem opcjonalnych ciężarków po 4 gramy
 • Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (24 godzin gry)
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 50 G
 • Maksymalna prędkość 350 IPS

Logitech G903

Gamingowa mysz bezprzewodowa Logitech G903
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G903 (około 470 złotych)

Bezprzewodowa mysz gamingowa Logitech G903 jest symetryczną konstrukcją, wyposażona w 11 programowalnych przycisków. W praktyce jednak wygodne użytkowanie wszystkich przycisków nie będzie tak optymalne. Trzymając gryzonia prawą dłonią, dostęp do przycisków znajdujących się na prawej bocznej krawędzi nie będzie zbyt łatwe.

Logitech przewidział jednak taką sytuację i podjął starania, aby nigdy nie przytrafiło Ci się przypadkowe przyciśniecie takich przycisków. Rozwiązanie jest proste – możesz je zdemontować. W zestawie znajdziesz dodatkowy panel pozwalający na zaślepienie bocznych przycisków, przez co unikniesz ewentualności ich omyłkowej aktywacji.

Do Twojej dyspozycji trafia również dodatkowy 10-gramowy odważnik, którym możesz zwiększyć masę gryzonia. Domyślnie Logitech G903 waży 110 gramów, co zalicza ją do lżejszych myszek.

Bateria myszy oferuje niespotykanie wydłużoną długość pracy. Przy trybie z wyłączonym podświetleniem, na jednym ładowaniu możesz z niej korzystać nawet 180 godzin!

Oczywiście taka długość pracy nie mogłaby zostać osiągnięta, gdyby w sercu gryzonia nie skrywał się nowoczesny sensor Logitech HERO 16K. Poza doskonałymi parametrami pracy, które dokładniej opisane były w poprzednich produktach Logitech, sensor charakteryzuje się wysokim poziomem energooszczędności.

Zastosowany sensor to jeden z najdoskonalszych produktów na rynku dla graczy. Pozbawiony jakichkolwiek negatywnych dla gracza zniekształceń, oferuje wysoki poziom maksymalnej rozdzielczości pracy i częstotliwość próbkowania 1000 Hz (1 ms).

Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G903 jest kompatybilna z technologią bezprzewodowego ładowania na podkładce POWERPLAY. Możesz dzięki temu całkowicie zapomnieć o konieczności ładowania gryzonia, tak długo, jak długo korzystasz z myszki na podkładce POWERPLAY.

Bardzo zbliżonym modelem, który jest poprzednikiem opisanego tu gryzonia, jest Logitech G900. Nie posiada on sensora Logitech HERO, w jego miejscu znajduje się również dobry sensor PixArt PMW3366. Myszka ta jest jednak trochę tańsza, co może skłonić Cię do zakupu.

 • Sensor optyczny HERO 16K max. 16000 DPI
 • Po dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem z obu stron
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (140 godzin gry z podświetleniem, 180 bez podświetlenia)
 • Możliwość ładowania indukcyjnego
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 40 G
 • Maksymalna prędkość 400 IPS

Roccat Leadr

Mysz bezprzewodowa dla graczy Roccat Leadr
Mysz bezprzewodowa dla graczy Roccat Leadr (około 510 złotych)

W ofercie niemieckiego producenta firmy Roccat również znajdziesz gamingową mysz bezprzewodową z podświetleniem i praktyczną stacją ładującą z pionowym uchwytem. Ten niezwykle wygodny i elegancki sposób uzupełnienia utraconej mocy, sprawdzi się na każdym moderskim biurku komputerowym, gdzie liczy się głównie styl.

Myszkę w pełni intuicyjny sposób odłożysz na stację ładującą, idealnie doczepiając ją do złącza odpowiedzialnego za ładowanie. Oczywiście, jeżeli stacja ładująca nie przypadnie Ci do gustu, mysz możesz ładować w tradycyjne sposób przewodem USB.

Reklama

Wewnątrz gryzonia znajdziesz dedykowany sensor Roccat Owl-Eye, który działa w oparciu o PixArt 3361. Tak jak w przypadku innych producentów, sensor został dostosowany do wymagań producenta, jego parametry zostały podkręcone i zoptymalizowane, tak abyś uzyskał produkt z najwyższej półki. Sensor pozbawiony jest opóźnień, predykcji i innych parametrów zniekształcających naturalny ruch po podkładce.

Na powierzchni myszki Roccat Leadr znajdziesz łącznie 14 w pełni programowalnych przycisków. Taka ilość przycisków pozwala na swobodną grę nie tylko w tytuły FPS, ale również w gatunek MMORPG lub RTS. Ciekawym dodatkowym klawiszem jest przycisk X-Celerator, czyli analogowy przełącznik, który najlepiej sprawdzi się przy zmianie ekwipunku w grach FPS lub przełączeniu kart internetowych w czasie przeglądania internetu.

Wbudowany akumulator pozwoli na około 20 godzin gry na jednym ładowaniu, a praktyczna dioda LED na stacji ładującej stale będzie informować Cię o aktualnym poziomie baterii. Waga myszy to około 134 gramy, czyli klasyfikuje ją w środku stawki, nie należy ani do najlżejszych konstrukcji, ani do tych najcięższych.

Bezprzewodowa myszka dla graczy Roccat Leadr może zostać w pełni przeprogramowana za pomocą aplikacji Roccat Swarm. Uzyskasz możliwość edycji funkcji makro, zdefiniujesz działanie poszczególnych klawiszy i dostosujesz rozdzielczość pracy do swoich oczekiwań.

 • Sensor optyczny PixArt 3361 max. 12000 DPI
 • 14 przycisków umieszczonych w różnych miejscach
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (20 godzin gry)
 • Dedykowana stacja do ładowania myszki
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 50 G
 • Maksymalna prędkość 250 IPS

Logitech G Pro Wireless

Myszki bezprzewodowe dla graczy Logitech G Pro Wireless
Mysz bezprzewodowa dla graczy Logitech G Pro Wireless (około 530 złotych)

Bezprzewodowa mysz dla graczy Logitech G Pro Wireless została stworzona dla osób ceniących minimalizm, lecz wciąż oczekujących najwyższej jakości działania. Mysz stanowi szczytowe osiągniecie inżynierów Logitech, oferując jedynie najlepsze cechy, pomijając wszystkie zbędne funkcje dodatkowe.

Seria akcesoriów dla graczy Logitech Pro powstałą we współpracy z najlepszymi gwiazdami e-sportu. To na bazie ich doświadczeń i opinii Logitech poprawiał swoje produkty, finalnie oferując doskonały sprzęt dla osób, które gry traktują poważnie.

We wnętrzu znajdziesz oczywiście uznany sensor Logitech HERO 16K, który sprawdzi się w każdej sytuacji i każdej grze. Zero akceleracji, predykcji czy wygładzania to parametry, jakich szuka każdy profesjonalny gracz w swoim gryzoniu.

Tak samo, jak miało to miejsce w przypadku Logitech G903, tak i tutaj masz możliwość zastąpienia zbędnych przycisków zaślepką, która zapobiegnie przypadkowej aktywacji bocznego przycisku.

Mysz jest jedną z najlżejszych konstrukcji dla zaawansowanych graczy dostępnych na rynku. Jej waga wynosi jedynie 80 gramów. Przekłada się to oczywiście na pewne kompromisy. Żywotność baterii została ograniczona w stosunku do 180 godzin w G903 i wynosi około 60 godzin gry bez podświetlenia.

Wciąż jednak jest to doskonały wynik i przez wiele dni gry nie będziesz musiał interesować się stanem naładowania akumulatora myszy. A jeżeli chcesz więcej mocy, to wybierz podkładkę Logitech POWERPLAY. Mysz jest kompatybilna z bezprzewodowym ładowaniem oferowanym przez tę podkładkę.

Bezprzewodowa mysz dla gracza Logitech G Pro Wireless jest pewnym wyborem, gdy Twoim głównym celem są osiągi w grze. Nie znajdziesz tu wymiennych bocznych paneli czy przesadzonych efektów świetlnych pozwalających rozświetlić pokój w Wigilię.

Głównym celem tego gryzonia jest zapewnienie Ci najlepszych doznań płynących z gry. I tę rolę Logitech G Pro Wireless spełnia perfekcyjnie.

 • Sensor optyczny HERO 16K max. 16000 DPI
 • Po dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem z obu stron
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (60 godzin gry z podświetleniem, 48 bez podświetlenia)
 • Możliwość ładowania indukcyjnego z podkładką POWERPLAY
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 40 G
 • Maksymalna prędkość 400 IPS

ASUS ROG Spatha

Mysz bezprzewodowa dla graczy ASUS ROG Spatha
Mysz bezprzewodowa dla graczy ASUS ROG Spatha (około 700 złotych)

Najdroższa mysz w tym zestawieniu to ASUS ROG Spatha, która stworzona została z myślą o grach MMO. Mysz ma iście kosmiczny wygląd, na jej powierzchni znajdziesz aż 12 programowalnych przycisków. Dostosowanie ich do World of Warcraft lub gry strategicznej będzie niezwykle łatwe i satysfakcjonujące.

Reklama

Gorzej sprawa ma się w przypadku zastosowania tej myszki do Apex Legends czy Counter Strike. Mysz wyposażona jest w sensor działający z maksymalną prędkością 150 IPS (3,8 m/s). Takie prędkości oferują myszki za około 200 złotych, dlatego decydując się na wydanie 700 złotych, można oczekiwać znacznie więcej.

Pamiętaj, że ten parametr jest jednak ważny głównie w grach FPS, w pozostałych gatunkach gier nie odczujesz negatywnego wpływu na zachowanie wskaźnika myszy.

Myszka ASUS ROG Spatha posiada możliwość pracy z częstotliwością próbkowania wynoszącą 2000 Hz. Ta funkcja jest jednak ponownie dostępna jedynie przy połączeniu przewodowym. Czy mimo to wnosi ona cokolwiek pozytywnego do odczucia gry? Sytuacja wygląda tak samo, jak w przypadku wcześniej opisanego MSI Clutch GM70, który może osiągać 3000 Hz. Potraktuję więc ten parametr jedynie jako ciekawostkę.

Jako kolejną ciekawostkę warto nadmienić możliwość wydrukowania dodatkowych paneli bocznych. Na stronie ASUS-a znajdziesz trójwymiarowe wzory gotowe do wydrukowania modelu w drukarce 3D. Przed wydrukowaniem możesz swobodnie edytować model, dodając kolory, wzory i tekst. Wszystko zależy od Twoich umiejętności modelowania 3D 🙂 .

Reklama

Waga gryzonia zalicza ASUS ROG Spatha do zdecydowanie cięższych myszek, a wynosi około 178 gramów. Mysz ma również całkiem spory rozmiar. Przy kciuku znajdziesz zestaw dodatkowych klawiszy, które zostały ciekawie ułożone na kształt logotypu producenta – oka ROG.

Mysz bezprzewodowa dla graczy ASUS ROG Spatha ładowana jest na wygodnej, pionowej stacji dokującej. Bateria starcza na około 3 dni pracy dla przeciętnego gracza, myślę, że mogę to przeliczyć na około 20 godzin żywotności, które dla najdroższych konstrukcji są najczęstsze.

 • Sensor laserowy max. 8200 DPI
 • 12 przycisków umieszczonych w różnych miejscach
 • 6 przycisków dostępnych pod kciukiem
 • Zasilana przez wbudowany akumulator (20 godzin gry)
 • Dedykowana stacja do ładowania myszki
 • Wbudowana pamięć z funkcją makro
 • Maksymalne przyśpieszenie 30 G
 • Maksymalna prędkość 150 IPS

Ranking gamingowych myszy bezprzewodowych

Tak jak widzisz, oferta sklepów na myszki bezprzewodowe dla graczy nie jest mała. Zakres cenowy jest gigantyczny, od najtańszego modelu za kilkadziesiąt złotych do najdroższych produktów za 700 złotych.

Przy wyborze koniecznie weź pod uwagę swój styl gry oraz ulubione gatunki. Waga i rozmiar myszy również stanowi istotny parametr przed dokonaniem wyboru. Jestem jednak pewien, że po tym artykule jesteś w stanie łatwo określić swój budżet oraz preferowane modele.

Jeżeli uważasz, że do zestawienia należy dodać jakiś produkt, koniecznie daj znać w komentarzu, a na pewno rozważę Twoją sugestię. Tymczasem owocnego polowania na promocyjne ceny i daj znać, jak sprawuje się Twój nowy zakup!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl