Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Najlepsza mysz bezprzewodowa do pracy i biura

Autor: 
Kuba
06-12-2020
Reklama

Jaka jest najlepsza mysz bezprzewodowa do pracy i biura? W tym artykule przedstawię Ci kilka popularnych modeli myszy bezprzewodowej w cenie powyżej 300 złotych. Kategoria tej półki cenowej jest niemal całkowicie zdominowana przez firmę Logitech.

Mysz bezprzewodową innego producenta w tej cenie dobierzesz jedynie w kategorii myszki gamingowej lub specjalistycznej, której kształt i budowa bywa bardzo nietypowa. W tym zestawieniu skupimy się wyłącznie na wariantach biurowych, pomijając myszki, które mogą się nadać zarówno do pracy i do gier.

Jeżeli szukasz tańszej myszki lub chcesz dowiedzieć się jakimi cechami powinna charakteryzować się Twoja nowa mysz, to zachęcam Cię do sprawdzenia poprzednich artykułów z serii mysz bezprzewodowa do biura i pracy.

Jaką mysz do komputera wybrać?

Jaka bezprzewodowa mysz do 100 złotych?

Jaka bezprzewodowa mysz do 200 złotych?

Jaka bezprzewodowa mysz do 300 złotych?

Poniżej znajdziesz najlepsze myszki bezprzewodowe do pracy biurowej, jakie obecnie dostępne są na rynku.

Logitech MX Master 2S

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S
Mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S (około 350 złotych)
Sprawdź aktualne ceny produktu

Na pierwszy ogień weźmy najczęściej polecaną myszkę przez osoby korzystające z komputera głównie do pracy. Popularna wśród programistów, architektów, grafików, dziennikarzy i prezesów firm. Mowa oczywiście o Logitech MX Master 2S.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S jest jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego producenta. Wyposażona jest w 2 osobne rolki do przewijania pionowego oraz poziomego, 7 programowalnych przycisków, którym możesz przypisać odpowiednie działanie oraz nowoczesny sensor laserowy Darkfield o rozdzielczości maksymalnej 4000 DPI, z możliwością regulacji z dokładnością do 50 DPI.

Wyprofilowanie myszy jest perfekcyjne. W wygodny sposób ułożysz dłoń na myszy, a Twój kciuk automatycznie znajdzie się przy drugim kółku. Pod kciukiem znajdziesz też dodatkowy, lekko ukryty przycisk, który możesz wykorzystać do zaprogramowania obsługi gestów.

Gdy już się przyzwyczaisz do nowego gryzonia, nie będziesz mógł wyobrazić sobie pracy bez niego. Mysz ma spory rozmiar, przez co jej przenoszenie w torbie komputerowej może być kłopotliwe. Najlepiej sprawdza się ona do stacjonarnej pracy w jednym miejscu.

Produkt jest oczywiście wyposażony w funkcjonalną technologię Logitech Flow, która pozwala na wygodniejszą pracę z kilkoma komputerami. Po sparowaniu nawet z 3 komputerami uzyskasz możliwość kopiowania plików, zdjęć czy tekstu, z jednego komputera na drugi wykorzystując jedynie myszkę. Uzyskasz przez to dużo większy komfort pracy, w porównaniu do wykonania tej samej czynności przy pomocy pendriva czy wiadomość email.

Reklama

Logitech MX Master 2S wykorzystuje wbudowany akumulator Li-Po o pojemności 500 mAh, co przekłada się na nawet 70 dni pracy z komputerem bez potrzeby kolejnego ładowania. W przypadku rozładowania myszy już po około 3 minutach podłączenia przewodu ładującego uzyskujesz wystarczającą ilość energii do całodziennej pracy.

Pamiętaj, że jeżeli zaistnieje taka potrzeba, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał gryzonia podłączonego przewodem ładującym do komputera.

Mysz tej klasy oczywiście oferuje swobodę w wyborze formy komunikacji bezprzewodowej. Możesz wykorzystać dołączony do myszki odbiornik USB Logitech Unifying, a po podłączeniu do portu USB w komputerze mysz automatycznie zacznie działać.

Granatowa mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S

Drugą, nieco lepszą w przypadku laptopów metodą, jest wykorzystanie technologii Bluetooth Low Energy, która działa równie skutecznie, a pozwala na wykorzystanie portu USB do innego zadania. Zasięg działania to około 10 metrów w otwartej przestrzeni, w warunkach biurowych dla pełnej skuteczności funkcjonowania będzie to około 7 metrów.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S dostępna jest w 3 wariantach kolorystycznych: grafitowy, jasnoszary i granatowy. Przed zakupem sprawdź dokładnie wybrany produkt.

W sklepach wciąż znajduje się starszy model Logitech MX Master, który wygląda niemal identycznie. Pomimo niższej ceny poprzedniego modelu, Master 2S jest dużo lepszym zakupem, gdy stawiasz na jakość.

 • Praca nawet na 3 komputerach równocześnie
 • Perfekcyjna ergonomia pracy
 • Dwie rolki dla szybszej pracy
 • Działanie bezprzewodowe w wariancie Bluetooth oraz poprzez odbiornik USB
 • Laserowy sensor Darkfield pracujący również na szkle
 • Wbudowany akumulator pozwalający na pracę przez 70 dni

Logitech MX Ergo

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Ergo
Mysz bezprzewodowa Logitech MX Ergo (około 350 złotych)
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kolejna moja propozycja dla Ciebie to mysz Logitech MX Ergo, która przez niektórych nazywana jest kotem. Wynika to z faktu odmiennego sterowania kursorem. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań, w których u spodu urządzenia montowany jest sensor (lub kulka w pierwszych modelach), tak tutaj kulka odpowiadająca za ruch jest montowana na górnej części.

Trackball, bo taką właśnie fachowo nosi nazwę to urządzenie, jest bardzo praktyczny w użytkowaniu. Jeżeli jednak nie miałeś styczności z takim urządzeniem wcześniej i nie zamierzasz eksperymentować, możesz śmiało przewinąć tekst do kolejnego produktu.

Reklama

Jeżeli jednak wciąż interesuje Cię ten produkt, wyjaśnię Ci jego funkcjonalności. Trackball najlepiej sprawdza się na niewielkiej przestrzeni użytkowej. W zasadzie mysz stoi stabilnie w jednym miejscu, nie ma potrzeby jej przemieszać tak jak w przypadku klasycznego gryzonia.

W utrzymaniu stabilnej pozycji pomaga waga myszy. Po dociążeniu metalową płytką z zestawu, jej waga wynosi 259 gramów. Dla porównania normalne biurowe myszy osiągają wagę nawet 60 gramów.

Mysz ma również duży rozmiar. Twoja dłoń w całości spocznie na korpusie, a regulacja pochyłu pozwala na bardziej ergonomiczne ułożenie nadgarstka. Możesz skorzystać z 20-stopniowego pochyłu, dzięki któremu Twoja praca staje się bardziej komfortowa i ergonomiczna.

Trackballem sterujesz za pomocą kciuka, zasada działania jest taka sama jak w przypadku przewijania palcem po ekranie dotykowym smartfona. Tutaj masz jednak nieporównywalnie większą precyzję i wygodę funkcjonowania. Przy kulce myszy znajdziesz przycisk precyzji, który możesz aktywować, w celu dokładniejszego sterowania na mniejszej przestrzeni ekranu komputera.

Poza przeniesieniem sensora ruchu z dołu na górę konstrukcji, mysz oferuje wszystkie pozostałe udogodnienia w niezmienionej formie. Łącznie otrzymujesz 8 przycisków myszy, które możesz oczywiście zaprogramować poprzez oprogramowanie Logitech Options.

Rolka myszy może przewijać dokument w pionie i poziomie, co da Ci kolejne cenne sekundy zaoszczędzonego czasu. Tak jak inne produkty Logitech w tej cenie, tak samo Logitech MX Ergo oferuję możliwość równoczesnej pracy z dwoma komputerami.

Przełączenie odbywa się momentalnie. Oprogramowanie pozwala również na przenoszenie plików, tekstu czy grafik, z jednego komputera na drugi przy użyciu jedynie myszki.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Ergo jest oczywiście pozbawiona przewodu. Korzysta ona z wbudowanego akumulatora o pojemności 500 mAh, który pozwala na nawet 4 miesiące pracy na jednym ładowaniu. W sytuacji krytycznej wystarczą 4 minuty na przewodzie, aby zasilić myszkę na resztę dnia pracy. Również sam decydujesz, czy chcesz korzystać z technologii Bluetooth, czy wolisz wykorzystać dołączony bezprzewodowy adapter USB.

 • Bezprzewodowy trackball sterowany kciukiem
 • Wygodna praca z dwoma komputerami równocześnie
 • Stabilna praca bez obciążania nadgarstka
 • Działanie bezprzewodowe w wariancie Bluetooth oraz poprzez odbiornik USB
 • Wbudowany akumulator pozwalający na pracę przez 4 miesiące

Microsoft Precision Mouse

Mysz bezprzewodowa Microsoft Precision Mouse
Mysz bezprzewodowa Microsoft Precision Mouse (około 360 złotych)
Sprawdź aktualne ceny produktu

Precyzyjna mysz Microsoft, w której zastosowano wygodną podpórkę pod kciuk oraz dodatkowe 3 programowalne przyciski. Twoja dłoń będzie spoczywać na myszce bardzo wygodnie, a korzystanie z dodatkowych przycisków będzie intuicyjne. Microsoft Precision Mouse jest oczywiście w pełni ergonomiczna i po wielogodzinnej pracy nie będziesz odczuwał zmęczenia ręki.

W tym gryzoniu znajdziesz bardzo ciekawą rolkę myszy. Dzięki opatentowanej technologii magnetycznego mechanizmu przewijanie metalicznej rolki jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Również tutaj rolka pozwala na przewijanie zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Microsoft Precision Mouse nadaje się znakomicie do obsługi kilku komputerów. Możesz ją sparować nawet z trzema urządzeniami, przełączając się pomiędzy nimi, po prostu przesuwając wskaźnik na kraniec ekranu.

Microsoft Precision komunikuje się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth w wersji minimum 4.0. Do myszki nie jest dołączony odbiornik USB, dlatego przed zakupem upewnij się, że Twój sprzęt ma wbudowany moduł Bluetooth 4.0.

Jeżeli korzystasz z komputera bez Bluetooth lub z jego starszej wersji, niezbędnym będzie dokupienie odbiornika Bluetooth w formie urządzenia wpinanego w port USB. Koszt adaptera Bluetooth 4.0 zaczyna się od około 20 złotych.

Reklama

Mysz oczywiście posiada wbudowany akumulator, który możesz naładować przewodem micro USB. Po pełnym naładowaniu gryzoń będzie działać przez około 3 miesiące.

Mysz bezprzewodowa Microsoft Precision dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych. Czarna wersja jest nazwana po prostu Microsoft Precision Mouse, natomiast szary model nosi nazwę Microsoft Surface Precision Mouse dla podkreślenia idealnej kompozycji kolorystycznej z laptopami serii Microsoft Surface.

 • Mysz obsługiwana bezprzewodowo wyłącznie przez Bluetooth
 • Możliwość pracy z trzema komputerami jednocześnie
 • Trzy programowalne przyciski pod kciukiem
 • Wbudowany akumulator pozwalający na pracę przez 3 miesiące

Logitech MX Vertical

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Vertical
Mysz bezprzewodowa Logitech MX Vertical (około 400 złotych)
Sprawdź aktualne ceny produktu

Ostatnia w zestawieniu, a zarazem druga z kategorii myszek nietypowych to Logitech MX Vertical. Ten gryzoń kwalifikowany jest do kategorii myszek pionowych, których użytkowanie odbywa się pod kątem wynoszącym około 60 stopni. Takie rozwiązanie w największym stopniu obniża napięcie mięśni ręki, stając się najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem na rynku myszek komputerowych.

W przypadku myszki pionowej Logitech MX Vertical jej powierzchnia ustawiona jest pod kątem 57 stopni względem podłoża. Chwyt myszki jest bardziej zbliżony do złapania szklanki wody niż klasycznej myszki płaskiej. Pierwsze chwile z myszką będą oczywiście nietypowe, tak jak do każdej innej nowej rzeczy musisz się najpierw przyzwyczaić.

Ergonomia myszy ma za zadanie przynieść 3 korzyści: redukcja ucisku nadgarstka, zmniejszenie obciążania mięśni oraz polepszenie ułożenia. Ma to bezpośredni wpływ na wiele korzyści zdrowotnych, szczególnie jeżeli w swojej pracy większość dnia korzystasz z myszy. Na przestrzeni wieloletniej kariery, korzystny wpływ tego typu gryzonia jest nieoceniony.

Sensor tej myszy pracuje w maksymalnej rozdzielczości 4000 DPI, która będzie w pełni wystarczająca dla każdego użytkownika. Na górnej części znajduje się przełącznik prędkości kursora, który pozwoli Ci na łatwe i szybkie przełączenie prędkości.

Logitech MX Vertical może korzystać z połączenia poprzez Bluetooth lub z użyciem dołączonego odbiornika USB Unifying. Oczywiście mysz możesz równocześnie podłączyć do kilku komputerów, przez co ich obsługa staje się niezwykle szybka i prosta.

Reklama

Po zainstalowaniu oprogramowania Logitech Options uzyskasz również możliwość personalizowania przycisków i ustawiania ich funkcji działania.
Mysz bezprzewodowa Logitech MX Vertical posiada wbudowany akumulator o pojemności 240 mAh, który powinien starczyć na nawet 4 miesiące pracy. W zestawie znajdziesz przewód do ładowania myszy w najnowszej technologii USB-C, jednak drugi koniec przewodu, ten, który podłączasz do komputera, wciąż jest w podstawowej technologii USB-A.

 • Pionowa mysz z pochyłem 57 stopni dla najlepszej ergonomii pracy
 • Praca nawet na 3 komputerach równocześnie
 • Działanie bezprzewodowe w wariancie Bluetooth oraz poprzez odbiornik USB
 • Wbudowany akumulator pozwalający na pracę przez 4 miesiące

Najlepsza mysz bezprzewodowa do pracy i biura?

W tym zestawieniu poznałeś najlepsze produkty dostępne na rynku. Jednak który z tych produktów może zdobyć tytuł: najlepsza mysz bezprzewodowa do pracy i biura? Każdy z opisanych produktów jest zupełnie inny, każdy ma swoje wady i zalety. Jestem jednak pewien, że niemal każda osoba może dobrać swoją idealną mysz do pracy, jako jeden z tych czterech wariantów.

Najbardziej klasycznym produktem jest Microsoft Precision Bluetooth, która jest typowym rozwiązaniem dla standardowych wymagań. Równie klasycznym, ale wzbogaconym o gamę udogodnień jak chociażby druga rolka jest Logitech MX Master 2S.

Dla osób uwielbiających możliwości, jakie daje trackball, doskonały okaże się Logitech MX Ergo. Ostatnim modelem jest Logitech MX Vertical, który jest najbardziej ergonomiczną myszką dostępną obecnie na rynku.

Każda z tych propozycji stanowi najlepszą mysz bezprzewodowa do pracy i biura w swojej kategorii, tylko od Ciebie zależy który typ jest Twoim ulubionym. Koniecznie daj znać w komentarzu co wybrałeś, jestem bardzo ciekaw Twojej opinii.

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl