Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jak urządzić salon? 9 istotnych kroków w aranżacji

Autor: 
Monika
15-04-2020
Reklama

Szukasz inspiracji do urządzenia salonu? Marzysz o przestrzeni funkcjonalnej i niepowtarzalnej? Nie możesz się zdecydować, jaki kolor ścian wybrać i jak ustawić meble? Dobrze trafiłaś! Poznaj najciekawsze podpowiedzi, jak urządzić salon, aby był piękny i przestronny!

Salon jest wizytówką każdego domu, chociaż na co dzień spełnia rolę pokoju dziennego z telewizorem lub kominkiem, a niekiedy nawet jadalni. Kojarzy nam się przede wszystkim z rodzinnym odpoczynkiem, relaksem, zabawą z dziećmi lub poświęcaniem wolnego czasu na hobby i zainteresowania.

Jak urządzić jasny salon
Jasne kolory w salonie optycznie go powiększają - pokój wydaje się przestronniejszy.

To tutaj siadasz w wygodnym fotelu z ulubioną książką lub na kanapie z całą rodziną i oglądacie ciekawy film. To w salonie przyjmujesz swoich gości i rozmawiasz z przyjaciółmi. W tym pokoju coraz częściej decydujemy się na kominek, przed którym zimowe wieczory z gorącą herbatą nie są wcale takie straszne.

Warto więc zastanowić się, jak urządzić nie tylko praktyczny salon, ale również stworzyć piękną przestrzeń, która będzie zachęcała do spędzania w niej czasu. Pamiętaj jednak, że są to jedynie propozycje – najważniejszy jest przede wszystkim komfort Twój i pozostałych domowników.

W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które możesz wykorzystać podczas aranżowania własnej domowej przestrzeni. Jak pogodzić w salonie kilka różnych funkcji? Jak urządzić przestrzeń ergonomiczną, funkcjonalną i zarazem estetyczną? Zaczynajmy!

Reklama

Jak urządzić salon? Od czego zacząć?

Twój salon musi przede wszystkim odpowiadać Twoim potrzebom i całej rodziny. Spędzacie w nim czas każdego dnia, więc warto zastanowić się, jakiego rodzaju meble są konieczne, jaką powinny mieć wielkość, a z których możecie zrezygnować.

Pierwszym ważnym czynnikiem jest wielkość Twojego salonu. Przykładowo, jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, salon z pewnością będzie miał większą powierzchnię (nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych), niż pokój dzienny w bloku (zazwyczaj kilkanaście metrów kwadratowych).

Musisz więc dokładnie przemyśleć, ile przestrzeni jesteś w stanie zagospodarować. W dużym salonie możesz wyznaczyć nawet kilka odrębnych stref, przykładowo z kominkiem, telewizorem, kącik czytelniczy lub strefę zabaw dla dzieci.

Mały salon to nie problem!

Natomiast, jak urządzić mały salon w bloku? Dobrym wyborem będzie zakup mebli modułowych, z którymi możesz eksperymentować, więc z łatwością przesuniesz je tam, gdzie akurat najbardziej ich potrzebujesz.

Określ również, jak liczna jest Twoja rodzina. Jeśli składa się z 2 osób, wystarczy mniejsza kanapa lub dwa fotele. Natomiast, jeżeli Twoja rodzina liczy aż 5 osób lub więcej, możesz wybrać większy narożnik, pufy lub kilka foteli.

Reklama

Pomyśl również, jak dużo czasu spędzacie w salonie każdego dnia. Ktoś, kto pracuje w domu, może w salonie przebywać bardzo dużo lub nawet może to być miejsce jego pracy. Wtedy oprócz standardowej kanapy i mebli przyda się również biurko i fotel. Osoba, która pracuje poza domem i w większości przypadków je posiłki w mieście, będzie potrzebowała mniejszej ilości mebli w salonie.

A może salon z jadalnią?

Zastanów się, czy w salonie również przewidujesz strefę jadalni. Jeśli odpowiesz twierdząco, musisz przewidzieć odpowiednią ilość miejsca na stół i krzesła. Coraz popularniejsze staje się połączenie kuchni z salonem. Myślisz nad takim rozwiązaniem? Zalety i wady takiego układu znajdziesz w artykule „Jak urządzić kuchnię”.

Na zakończenie ustal swój budżet. Analiza kilku poprzednich zagadnień powinna ukierunkować Cię, które meble powinny znaleźć się w Twoim salonie, a które spowodowałyby jedynie wrażenie bałaganu.

Jak urządzić salon w 9 krokach.

Jesteś jedynie 9 kroków od pełnej aranżacji swojego nowego salonu. Pamiętaj, że wszystkie plany najpierw muszą urodzić się w głowie!

Niektóre z tych punktów dotyczą Cię jedynie, jeżeli budujesz własny dom i masz jeszcze czas na małe i większe zmiany w projekcie. W przypadku małego salonu w bloku ilość kroków do sukcesu jest mniejsza.

Zacznijmy więc od najważniejszych punktów jak urządzić salon, zwinnie przechodząc w kolejne zagadnienia:

 1. Wybierz najlepsze miejsce na salon.
 2. Wybierz meble do salonu.
 3. Zdecyduj, jaki kolor przewodni wybierzesz w salonie.
 4. Wybierz typ i kolor podłogi w salonie.
 5. Zdecyduj, czy chcesz w salonie dywany.
 6. Pomyśl o dodatkach dekoracyjnych w salonie.
 7. Wybierz oświetlenie w salonie.
 8. Rozważ montaż kominka elektrycznego lub tradycyjnego.
 9. Pomyśl, czy chcesz wzbogacić salon o schody i antresolę.

Wydrukuj lub przepisz listę punktów, których nie masz jeszcze przygotowanych, aby na pewno o niczym nie zapomnieć.

W dalszej części artykułu rozwinę każdy w tych punktów, abyś łatwiej przebrnął przez swoją nową aranżację.

Umieszczenie salonu na planie domu.

Salon najlepiej rozplanować w pobliżu kuchni, jadalni i wejścia do domu, przede wszystkim ze względów praktycznych. Jadalnia może być łącznikiem pomiędzy kuchnią i salonem, a jednocześnie stanowić naturalną barierę przed zapachami i hałasami.

Salon z jadalnią sprawdzi się w Twoim wypadku, jeżeli często spędzasz czas z najbliższą rodziną. Niezależnie od tego, czy goście wolą porozmawiać na kanapie przed telewizorem, czy zachwycają się zaserwowaną przez Ciebie kawą, cała rodzina jest w jednym miejscu.

Wadami salonu z jadalnią może być bardziej ograniczona prywatność i większy hałas, który naturalnie musi powstawać. Jest to jednak niewielki koszt za możliwości aranżacyjne, jakie daje połączenie salonu z jadalnią.

Pokój dzienny możesz również oddzielić czasowo od pozostałych pomieszczeń, przykładowo parawanem albo przesuwanymi drzwiami. Sprawi to, że w salonie będzie zdecydowanie ciszej, więc oglądanie telewizji lub zabawa z dziećmi będzie przebiegała w spokojniejszej atmosferze.

Jeżeli dopiero planujesz budowę domu lub wprowadzenie zmian na etapie budowy nie jest kłopotliwe, możesz rozważyć umieszczenie w salonie dużych okien – od podłogi do sufitu. Zapewni Ci to dostęp maksymalnej ilości światła naturalnego i dodatkowo piękny widok na wspaniały, zielony ogród.

Optymalnym umiejscowieniem salonu jest strona południowa i zachodnia. Idealną sytuacją jest skierowanie okien na te dwie strony świata, aby jak najwięcej światła słonecznego wpadało do pokoju.  

Jak ustawić meble w salonie?

Na początku pomyśl, co będzie stanowiło punkt w centrum salonu. Może to być kominek, telewizor, obraz lub rzeźba. Następnie określ, który z mebli ma największe rozmiary – w większości przypadków będzie to sofa lub narożnik.

Do wyboru masz kilka rodzajów układu mebli w salonie:

 • Sofa ustawiona jest naprzeciwko punktu centralnego. Ten układ sprawdzi się wyśmienicie zarówno w mniejszym, jak i większym pomieszczeniu. Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, bo bokach kanapy możesz umieścić fotele, a jeżeli mniej – zdecyduj się na niewielkie pufy.
Duży salon z białymi meblami
Szara sofa ustawiona jest naprzeciwko telewizora. Po boku znajduje się fotel i siedzisko na parapecie.
 • Dwie sofy ustawione są naprzeciwko siebie w poprzek pokoju. Ten układ zdecydowanie lepiej sprawdzi się w większym salonie. Sofy możesz oczywiście zastąpić wygodnymi fotelami. Taki układ mebli sprzyja rozmowom i przyjmowaniu gości, jednocześnie nie zasłania widoku na punkt centralny.
Salon z dwoma sofami
Dwie kremowe sofy zostały ustawione naprzeciwko siebie - taki układ sprzyja rozmowom.
 • Dwie sofy odwrócone są do siebie tyłem. Taki układ idealnie wygląda w przestronnych salonach, gdzie dodatkowo chcesz wyróżnić kilka stref. Przykładowo możesz w ten sposób wydzielić strefę z kominkiem do spokojnych rozmów oraz telewizyjną. Sofy możesz również przedzielić niewielkim stoliczkiem.
Mały salon z brązową sofą
Jak urządzić mały salon? Dwie brązowe sofy ustawione są w kąciku telewizyjnym. Za jedną z nich ustawiono mniejsze fotele, które sprzyjają kontemplacji przed wolnostojącym kominkiem.
 • Sofy ustawione są w kształcie podkowy. Układ sprzyja rozmowom i spędzaniu czasu wspólnie z dziećmi. Sprawdza się szczególnie, jeśli masz liczniejszą rodzinę.
Salon z pomarańczową kanapą
Dwie kanapy wraz z dwoma fotelami tworzą układ podkowy.

Sofa może znajdować się przy samej ścianie. Możesz wyróżnić ten fragment elewacji poprzez nałożenie dekoracyjnej tapety, tynku, betonu lub surowej cegły. Jeżeli dysponujesz większą ilością miejsca, możesz odsunąć kanapę od ściany i tuż przy ścianie umieścić regał z książkami, barek lub inny lekki, ażurowy mebel.

Pamiętaj, żeby pozostawić odpowiednią ilość miejsca, aby korzystanie z mebli było komfortowe. Sofa pomoże Ci wydzielić strefę jadalni i wypoczynku, szczególnie w dużej, otwartej przestrzeni. Bezpośrednio za kanapą możesz umieścić stół z krzesłami.

Co z pozostałymi meblami? Przy pozostałych ścianach salonu dobrze sprawdzą się komody, otwarte półki, meble modułowe. Po boku kanapy możesz ustawić niewielkie stoliczki do odłożenia kubka, gazety lub pilota do telewizora.

Postaraj się kierować zasadą, że im mniej mebli masz w salonie, tym lepiej. Jeśli masz możliwość przechowywania przedmiotów, tekstyliów i innych elementów wyposażenia domu w pojemnych szafach w korytarzu, sypialni lub innym pokoju, pomyśl nad tym, żeby nie wstawiać do salonu zbyt dużej ilości mebli. Jeżeli nie masz innego wyboru, wstaw do salonu meble wielofunkcyjne.

Reklama

Najlepsze kolory do aranżacji salonu.

Wiele osób przestrzega zasady, że w salonie powinny występować wyłącznie neutralne, delikatne barwy, takie jak biele, szarości i beże. Prawdą jest, że takie kolory są ponadczasowe i stanowią idealną bazę do pozostałych dodatków.

W pokoju ze stonowanymi kolorami szybką metamorfozę przeprowadzisz w krótkim czasie i niewielkim kosztem – wystarczy zmienić tkaniny na oknach, dywan, dekoracje, poduszki lub inny detal. Jeśli masz neutralne kolory ścian i podłogi, możesz zaszaleć ze wzorzystym dywanem, firanami, zasłonami, a nawet sofą w intensywnym kolorze lub deseniu.

Salon z żółtą kanapą
Sofa w musztardowym kolorze jest głównym akcentem salonu.

Nie ma oczywiście nic złego w postawieniu na wyraźniejsze kolory. Najważniejsze jest to, jak Ty i Twoja rodzina będziecie się czuli wśród nich. Nie każdemu będą odpowiadały białe ściany i jasna podłoga.

Więcej inspiracji i praktycznych porad, jak wybierać kolory do salonu i innych pokoi w Twoim domu, znajdziesz w artykule „Jakie wybrać kolory do mieszkania”.

Osobiście w swoim salonie postawiłam na limonkową zieleń głównej ściany, łącząc ją z delikatną szarością na pozostałych ściankach. Pomalowałam je farbami Magnat Ceramic (Zwycięski Aleksandryt i Srebrzysty Granit).

Dlaczego zdecydowałam się na farby Magnat Ceramic? Odpowiedź znajdziesz w artykule „Dlaczego warto wybrać farbę Magnat Ceramic Plamoodporną?”.

Jaka podłoga do salonu?

Podłoga w salonie powinna być dopasowana do stylu całego wnętrza i materiałów zastosowanych na pozostałych powierzchniach. Jeśli planujesz umieścić na posadzce oryginalny wzór, musisz pamiętać, że w salonie sporo miejsca będą zajmować sofy, fotele, stoliki czy dywany, więc należy umieścić go tak, aby nie zasłaniały go meble i inne wyposażenie.

Zdecyduj, w jakim stylu chcesz urządzić salon. Przykładowo w nowoczesnym salonie świetnie będzie wyglądała podłoga przemysłowa w kolorze betonu lub z płyt gresowych, a tradycyjny pokój z pewnością polubi się z naturalnym drewnem.

Przy wyborze materiału podłogowego warto również wziąć pod uwagę, czy w domu będą zwierzęta? A może należysz do tych osób, które lubią nieskazitelny porządek? Niektóre materiały będzie łatwiej utrzymać w czystości niż inne. Więcej porad znajdziesz w artykule „Jaką podłogę wybrać do domu i mieszkania?”.

Czy dywan w salonie to dobry pomysł?

W dużym i przestronnym salonie dobrze będzie wyglądał większy dywan, na którym znajdą się wszystkie meble – sofa, fotele, stolik kawowy i małe stoliczki po bokach kanapy. Jeżeli dywan, który wybrałaś, jest nieco mniejszy i takie ustawienie wszystkich mebli nie będzie możliwe, ułóż go tak, aby znajdowały się na nim przednie nóżki sofy i wszystkich foteli.

W małym salonie, na przykład w bloku, możesz położyć mniejszy dywan, który znajdzie swoje miejsce pod stolikiem kawowym. Nie tylko ładnie ozdobi Twoje wnętrze, ale również delikatnie wydzieli strefę spożywania posiłków i odpoczynku.

Nie wiesz, czy lepiej wybrać wykładzinę czy dywan? Zastanawiasz się nad dywanem wełnianym czy syntetycznym? Odpowiedzi znajdziesz w artykule „Jaką podłogę wybrać do domu i mieszkania”.

Modne dodatki do salonu.

Twój salon z pewnością zaprzyjaźni się z poduszkami, kocami, narzutami. Szczególnie poduszki nie tylko mogą przyciągać oko oryginalnymi fakturami materiałów i deseniami, ale również niepowtarzalnymi kształtami! Nie obawiaj się stosowania falbanek, plecionek i pomponów różnej wielkości. Gwarantuję Ci, że takie ozdobienie przykładowo sofy, nada jej nowe życie.

Aby nie przesadzić z ilością kolorów i deseni, postaraj się wybierać maksymalnie trzy barwy i dwa lub trzy wzory (idealnie, jeśli będą pochodzić z tej samej palety kolorów). Na poduszkach świetnie wyglądają desenie o różnych wielkościach. Żeby nie przytłaczały i nie powodowały wrażenia bałaganu, możesz je oddalić lub rozdzielić gładkimi poduszkami.

Reklama

Jeżeli uwielbiasz poduszki, mam dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę. Na sofie trzyosobowej o średniej wielkości umieść maksymalnie sześć poduszek. Na pozostałe, z których nie możesz zrezygnować, ustaw blisko kanapy piękny kosz. Dzięki temu będą zawsze pod ręką i zmiana stylizacji sofy będzie bajecznie prosta. Postaraj się, aby choć jedna para poduszek była identyczna – unikniesz wrażenia chaosu.

Świetnymi dekoracjami na ścianach salonu będą obrazy i plakaty lub fotografie. W mniejszym pomieszczeniu możesz powiesić jeden większy obraz, który optycznie go nie pomniejszy. Dobrze sprawdzają się również rzeźby, eleganckie kosze, skrzynie, lampy, ozdoby ceramiczne, szklane lub świece.

Zdecyduj, czy wolisz minimalizm i bardzo niewiele dyskretnych dekoracji, czy wręcz przeciwnie. W swoim salonie zdecydowałam się na dekoracyjny napis, wykonany z drewna, który pomalowałam czarną farbą.

W wielu przypadkach główną rolę w salonie gra stolik kawowy i to na niego goście kierują wzrok w pierwszej kolejności. Do oryginalnej dekoracji tego mebla wystarczą Ci trzy przedmioty, które są: poziome, pionowe i w fantazyjnym kształcie.

Reklama

Dla przykładu, na stoliku elementem poziomym może być taca i serwetki. Pionowe będą świece, a fantazyjny kształt może mieć piękny kwiat lub figurka. Jest to oczywiście jedynie wskazówka, a jeśli masz inny, oryginalny pomysł na aranżację stolika, śmiało go wykorzystaj!

W swoim salonie możesz wykorzystać pewien trik. Dekoracje i ozdoby możesz zgrupować w kilku wybranych miejscach, zamiast rozmieszczać je w całym pokoju. Wtedy przestrzeń wyda się bardziej uporządkowana.

Ozdoby w pokoju
W salonie świetnie sprawdzają się dekoracje w postaci poduszek, świeczników, obrazów lub świec zapachowych.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

W salonie najlepiej wykorzystać wszystkie rodzaje oświetlenia, które idealnie będą się dopełniać – ogólne, dekoracyjne i funkcjonalne. Do oświetlenia ogólnego zaliczymy lampy wiszące i punkty oświetleniowe na suficie. Światło funkcjonalne doświetli blaty stolików lub kącik czytelniczy. Najczęściej występuje w postaci lamp stojących, zarówno podłogowych, jak i stołowych.

Oświetlenie dekoracyjne to niewielkie punkty, skierowane na wybrany fragment ściany, rzeźby lub obrazu. Mogą przybierać również formę rozproszonych punktów, pasków LED, lamp zabudowanych w meblach lub podłodze.

Ze względu na to, że salon pełni kilka różnych funkcji, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które umożliwi sterowanie natężeniem oświetlenia i łączenia różnych jego rodzajów.

Więcej porad dotyczących oświetlenia w swoim domu znajdziesz w artykule „Jakie oświetlenie w domu?”.

Jak urządzić salon z kominkiem?

Pomieszczenia z kominkiem tworzą wspaniały, przyjazny i ciepły klimat wnętrza. Powinien być dobrze widoczny z miejsc siedzących na sofie. Możesz go wbudować w ścianę i ozdobić oryginalnym frontem. Modne są również kominki wolnostojące. Do wyboru masz wersje opalane drewnem albo gazem. Kominki gazowe są doskonałą opcją dla osób ceniących wygodę. Wyglądem może przypominać tradycyjny kominek lub przybierać formę wydłużonej rynny.

Rodzaj kominka najlepiej dobrać do charakteru wnętrza i przyzwyczajeń domowników. Pamiętaj, że powinien on jedynie dogrzewać pomieszczenia i stanowić dekorację salonu.

Kominek w salonie
Ceglany front został pomalowany na biało. Rośliny w doniczkach ożywiają całą aranżację.

Aranżacja schodów w salonie.

Schody najlepiej umieścić blisko wejścia, aby swobodne korzystanie z nich nie zakłócało odpoczynku osób znajdujących się w salonie. Mogą być wykonane ze szkła, drewna, płyt żelbetowych albo stali. Zastosowane materiały powinny współgrać z tymi, które występują w pozostałej części salonu.

Ich forma może być bardzo dekoracyjna lub wręcz maksymalnie surowa. Do wyboru masz konstrukcję wiszącą, samonośną lub wspornikową.

Decydując się na umieszczenie schodów w salonie, zwróć uwagę na akustykę. Otwarta klatka schodowa spowoduje przenikanie dźwięków z salonu na piętro. Dobrym rozwiązaniem tej kwestii będzie zamknięcie klatki schodowej – szklana zabudowa ograniczy hałas, a nie spowoduje optycznego pomniejszenia przestrzeni.

Reklama

Jak urządzić salon z antresolą?

Wysokie wnętrza to oznaka elegancji i przestronności. Takie pomieszczenie sprzyja odpoczynkowi i wydaje się bardziej odprężające. Jeśli Twój salon ma nieco większą wysokość, możesz zastosować długie wiszące lampy z sufitu lub wyższe podłogowe. Front kominka możesz ozdobić na długości dwóch kondygnacji. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest salon z antresolą.

Aranżacja antresoli wprowadzi do Twojego wnętrza ogromną ilość światła naturalnego. Przestrzeń się otworzy i optycznie powiększy. Pamiętaj jednak, że zwiększa to akustykę większego obszaru w domu. Warto więc znaleźć odpowiednie rozwiązanie, przykładowo wykonanie dodatkowego podziału na piętrze w korytarzu, co zatrzyma niechciany pogłos.

Antresola w salonie
Salon połączony z jadalnią oraz kuchnią. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, dzięki antresoli.

Jak urządzić salon? Twoje przykłady.

Przekonałaś się, że urządzenie funkcjonalnego i zarazem estetycznego salonu wcale nie musi spędzać snu z powiek. Zastosowanie kilku praktycznych wskazówek pozwoli Ci zaprojektować wymarzony pokój dla Ciebie i Twojej rodziny.

Urządziłaś duży salon z antresolą? Twoim dziełem jest funkcjonalny salon w bloku? A może zaaranżowałaś przestrzeń w małym pomieszczeniu z kominkiem? Czekam na Twój komentarz, jak TY urządziłaś salon!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tamarek
Tamarek
4 lat temu

Magnat ma super kolory. Mnie najbardziej podobają się szarości. Chociaż ostatnio wpadł mi w oko Nieustępliwy Tanzanit. Coś pomiędzy granatem, a kobaltem , super 🙂

Tamarek
Tamarek
4 lat temu

Bardzo mi się podobają takie wnętrza https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/7-pomyslow-na-kolory-scian-w-salonie-z-duzymi-oknami Super aranżacje, zwłaszcza dwa ostatnie zdjęcia bardzo mi się podobają

Lidia
Lidia
Reply to  Tamarek
4 lat temu

tak, ja zawsze lubię sobie obejrzeć takie zdjęcia, dają wiele inspiracji, zwykle nawet i dodatki kupuje podobne jak na zdjęciach, ale oczywiście dodaje tez swoje. Tez korzystałam z tej strony by znaleźć inspiracje

osenka
osenka
4 lat temu

malujemy od lat magnatem. teraz postawilismy w salonie na srebrzysty granit i wyszło przepięknie. plusem jest tez plamoodporność

Renia
Renia
3 lat temu

Ciekawy artykuł, wiele przydatnych wskazówek. Ja póki co szukam inspiracji, dlatego tez przegladam wiele stron gdzie pokazane są salony, może znajdę coś co mnie zainspiruje, bardzo ładne salony znalazłam też tutaj https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-salonu-online no ale na prawdę ciężko się zdecydować.

Adrian
Adrian
3 lat temu

Bardzo ciekawy, kompletny, pełny szczegółów artykuł. Obecnie bardzo często zwraca się również uwagę na posadzki żywiczne, np. takie jak od https://dkresin.pl. Sam widzę je często już nie tylko w halach, lecz np. w salonach, w domach i mieszkaniach. Warto wspomnieć o tego rodzaju rozwiązaniach 🙂

Karolina
Karolina
4 lat temu

Naszym 10 krokiem był narożnik. Polecam Firmę home-sofa.pl , jest to profesjonalna firma z szybką realizacja terminów zamówień i profesjonalną obsługą po sprzedażową taką jak transport czy montaż.

Kornelia
Kornelia
4 lat temu

Ja długo musiałam przekonywać męża do położenia fototapety na ścianie w salonie, ale jak już go zmusiłam to wyszło ślicznie. Tapetę kupowałam w sklepie https://toktik.pl/ i przyznam, że jest bardzo dobrej jakości. Odporna również na mycie.

Weronika
Weronika
4 lat temu

W swoich wnętrzach też postawiłam na tapety. Zakupy zrobiłam na https://toktik.pl/ i wybrałam przeróżne motywy - do pokoju córki bajkowy, do sypialni kwiatowy, a w salonie fototapeta. Moim zdaniem wygląda to wystrzałowo.

Krysia55
Krysia55
4 lat temu

Bardzo wyczerpujący artykuł. Ja w tym roku zaszalałam i postawiłam na fototapety - przepiękny krajobraz z letnią, pełna zboża i kwiatów łąką przykleilismy na ścianie w salonie, tuż za kanapą i wygląda to przepięknie. Żałuję, że dopiero niedawno sie zdecydowaliśmy, ale trafiła z polecenia na sklep z fototapetami dekowizja.pl i nie umialam się zdecydować -tak wielki jest wybór :p

wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl