Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Test Philips Sonicare 9900 Prestige. Szczoteczka soniczna z inteligentną ochroną zębów

Autor: 
Monika
09-02-2023
Reklama

Soniczna szczoteczka, która chroni Twoje zęby i dziąsła. Technologia SenseIQ wykrywa siłę nacisku na zęby i zbyt mocne szorowanie. Za pomocą kolorów daje Ci znać, że czas zmniejszyć siłę mycia.

Robi mapę 3D Twojej jamy ustnej. W czasie rzeczywistym pokazuje Ci, jak szczotkujesz zęby. Masz dostęp do raportów i personalizowanych wskazówek w aplikacji opartej na sztucznej inteligencji.

Testuję inteligentną szczoteczkę do zębów Philips Sonicare 9900 Prestige.

Jak w praktyce działa technologia SenseIQ? Jak działa aplikacja? Czy warto kupić tę szczoteczkę?

Zobacz moją recenzję ?

Co to jest soniczna szczoteczka do zębów?

Co to jest soniczna szczoteczka do zębów? Jak działa?

Soniczna szczoteczka do zębów to rodzaj elektrycznej szczoteczki. Wytwarza fale dźwiękowe, które wprawiają w drganie włókna końcówki.

Wytwarzane fale dźwiękowe wprawiają w ruch cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów. W ten sposób powstają mikrobąbelki, które docierają pomiędzy zęby i czyszczą wzdłuż linii dziąseł.

Jak działa szczoteczka soniczna fale dźwiękowe i bąbelki
Szczoteczka soniczna wytwarza fale dźwiękowe, które wprawiają w ruch włókna końcówki. Cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów też zaczynają się poruszać i powstają delikatne bąbelki

W ciągu minuty szczoteczka soniczna wykonuje nawet 62 000 ruchów. Szczoteczka soniczna myje skutecznie i jest bardzo delikatna dla zębów i dziąseł.

Co jest w zestawie z Philips Sonicare 9900 Prestige?

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12 przyjechała do mnie w eleganckim czarnym pudełku.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12 jest zapakowana w eleganckie granatowe pudełko. Są na nim najważniejsze informacje

Na opakowaniu widzisz sporo ważnych informacji. Wiesz, że szczoteczka ma technologię SenseIQ, która personalizuje mycie zębów.

Jest info, że w zestawie masz końcówkę, która skutecznie usuwa płytkę nazębną. Z tyłu opakowania widzisz, co jest w zestawie.

Pudełko jest ładne i eleganckie. Są na nim najważniejsze informacje, a to ważne, kiedy kupujesz szczoteczkę stacjonarnie w sklepie.

Co dostajesz w pakiecie ze szczoteczką soniczną Philips Sonicare 9900 Prestige?

Akcesoria szczoteczki sonicznej
Ze szczoteczką dostajesz zestaw akcesoriów. To na przykład etui-ładowarka, stacja bazowa z podstawką i kabel
 • Końcówkę A3 Premium All-in-One.
 • Solidne etui podróżne z łączem USB. Jest pokrowcem i ładowarką w jednym.
 • Podstawkę.
 • Stację do ładowania.
 • Kabel ładowania USB.

Zestaw oceniam bardzo dobrze. Szczególnie podoba mi się etui, które jest wielofunkcyjne. Jeśli dużo podróżujesz, na pewno Ci się przyda.

Reklama

Jak wygląda szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige?

Philips Sonicare 9900 szczoteczka soniczna z główką A3 premium
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12 jest granatowa i ma złote elementy. Na rączce są dotykowe przyciski

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige jest granatowa ze złotymi elementami. Jest miła w dotyku i solidnie wykonana.

Na uchwycie są 2 dotykowe przyciski: włącz/wyłącz i przycisk, którym wybierasz intensywność mycia.

Pod nimi jest ikona SenseIQ, która świeci się, kiedy ta funkcja jest włączona. Jest też ikona, która przypomina o wymianie końcówki i poziom naładowania baterii.

Na samym dole jest świecący pierścień. Kiedy za mocno dociskasz szczoteczkę do zębów, świeci się na fioletowo. Kiedy za mocno szorujesz zęby, świeci się na pomarańczowo.

Na uchwycie szczoteczki montujesz końcówkę.

Główka A3 Premium All-in-one
Końcówka A3 Premium All-in-One ma włókna, które czyszczą zęby, usuwają przebarwienia i masują dziąsła

Włókna końcówki mają odpowiedni kształt i dokładnie usuwają płytkę nazębną z trudno dostępnych miejsc.

Główka A3 Premium All-in-one usuwa przebarwienia
Włókna końcówki są odpowiednio wyprofilowane, żeby dokładnie myć zęby i wzdłuż linii dziąseł

Trójkątne włókna usuwają przebarwienia. Długie włókna dokładnie czyszczą dziąsła.

Końcówka szczoteczki zużywa się po około 3 miesiącach regularnego szczotkowania. Nie musisz pamiętać o jej wymianie. Przypomina Ci o tym funkcja BrushSync™. Na rączce szczoteczki zobaczysz podświetloną ikonę końcówki. Dodatkowo przypomni Ci o tym aplikacja oraz blaknące z czasem niebieskie włókna szczoteczki.

To bardzo wygodne rozwiązanie. Wiem, kiedy zbliża się termin wymiany. Odpowiednio wcześnie mogę kupić nową końcówkę.

Jakie ma funkcje Philips Sonicare 9900 Prestige?

Co potrafi szczoteczka soniczna Philips Sonicare 9900 Prestige? Ma kilka praktycznych funkcji.

 • Technologia SenseIQ: chroni zęby i dziąsła przed podrażnieniami i uszkodzeniami. Na bieżąco sprawdza, czy nacisk na zęby i siła szczotkowania są optymalne.
 • 5 trybów pracy: Clean, White+, Zdrowie dziąseł, Głębokie czyszczenie i Delikatne czyszczenie. Łatwo dopasowujesz tryb pracy do swoich potrzeb.
 • 3 poziomy intensywności: to siła ruchu szczoteczki. Wybierasz, czy ma być niska, średnia czy wysoka.
 • Skutecznie czyści zęby: wykonuje do 62 000 ruchów na minutę.
 • Timer: odmierza zalecane 2 minuty szczotkowania zębów i cykle 20-sekundowe.

Funkcje w szczoteczce oceniam na 5+. Dzięki technologii SenseIQ nie podrażniasz dziąseł i nie szczotkujesz za mocno. Szczoteczka od razu daje Ci znać, że czas zmniejszyć nacisk.

5 trybów pracy i 3 intensywności mycia dają Ci spory wybór. Usuwasz przebarwienia, dokładnie czyścisz problematyczne miejsca i masujesz dziąsła dla lepszego krążenia.

Reklama

Sterowanie: przyciski i aplikacja

Sterujesz dotykowymi przyciskami na rączce szczoteczki i aplikacją Philips Sonicare.

Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12 ze sterowaniem dotykowym
Sterujesz dotykowymi przyciskami na rączce szczoteczki. Jest dedykowany przycisk włącz/wyłącz i ustawienie intensywności mycia (kropki)

Włączasz i wyłączasz szczoteczkę dedykowanym przyciskiem na uchwycie. Przycisk włącz/wyłącz ma delikatne zagłębienie i łatwo go wyczuć.

Pod nim jest dotykowy przycisk intensywności mycia. 3 świecące kropki to wysoka intensywność, 2 kropki to średnia intensywność, a 1 niska.

Sterowanie przyciskami jest łatwe i intuicyjne. Sprawnie reagują na dotyk. Myślę, że szczoteczka nadaje się dla osób w różnym wieku.

Dostęp do trybów mycia i innych rozbudowanych funkcji masz w darmowej aplikacji po polsku Philips Sonicare. Parowanie szczoteczki jest sprawne, bo aplikacja przeprowadza Cię cały proces krok po kroku.

Aplikacja Philips Sonicare jest po polsku. Menu jest czytelne i intuicyjne

Aplikacja jest oparta na sztucznej inteligencji. Współpracuje ze szczoteczką i zbiera od niej informacje. Funkcja automatycznej synchronizacji zapewnia dostęp do danych, nawet jeśli w trakcie mycia nie masz aplikacji przy sobie.

W aplikacji wybierasz tryb pracy i intensywność mycia. Każdy tryb mycia jest krótko opisany, więc łatwo decydujesz, czego dzisiaj potrzebujesz. Widzisz też, ile czasu zajmie mycie zębów.

W aplikacji wybierasz program czyszczenia i intensywność mycia. Włączasz tryb SenseIQ i raport o nadmiernym szorowaniu

Włączasz tryb SenseIQ, który wykrywa siłę nacisku. Dopasowuje się do Ciebie i chroni Twoje dziąsła i zęby.

Wybierasz, czy chcesz dostać raport ze szczotkowania. Szczoteczka delikatnie wibruje i podświetla pierścień na pomarańczowo, kiedy za mocno szorujesz.

W aplikacji wybierasz miejsce startu (np. dolne zęby po prawej stronie). Zaznaczasz też ważne miejsca, np. z płytką bakteryjną i krwawiące dziąsła.

W aplikacji zaznaczasz ważne miejsca, np. krwawienie lub płytkę bakteryjną. Wybierasz też miejsce, od którego zaczniesz mycie zębów

Technologia SenseIQ. Jak działa w praktyce?

Czas… umyć zęby ?

W aplikacji wybrałam tryb mycia i intensywność. Włączyłam technologię SenseIQ i raport o szczotkowaniu. W trakcie mycia szczoteczka pokaże mi kolorami na pierścieniu, kiedy nacisk i siła szczotkowania będą za wysokie.

W aplikacji wybrałam miejsce w jamie ustnej, w którym chcę zacząć mycie.

W czasie rzeczywistym apka wyświetla, do której części jamy ustnej przechodzisz po kolei. Przypomina Ci też o tym timer, który delikatnie wibruje w cyklach 20-sekundowych.

Szczoteczka wytwarza delikatne bąbelki, które wnikają między zęby. Jeśli to Twoja pierwsza szczoteczka soniczna, możesz mieć wrażenie, że… delikatnie Cię łaskoczą ? taka była też moja pierwsza reakcja. Ale przyzwyczaisz się po kilku myciach.

Czy technologia SenseIQ zadziałała?

Tak! Technologia SenseIQ wykrywa ciśnienie, ruch i pokrycie nawet 100 razy na sekundę. Kiedy za mocno docisnęłam szczoteczkę do zębów, pierścień zaświecił się na fioletowo, a rączka delikatnie wibrowała.

Powiadomienie wibracjami to świetna rzecz. Jeśli akurat nie patrzysz w lustro, nie zobaczysz podświetlonego pierścienia. Zawibrowanie czujesz w dłoni, więc od razu reagujesz.

Co z raportem o szorowaniu?

Kiedy za mocno szorowałam zęby i robiłam za dużo ruchów ręką, pierścień świecił się na pomarańczowo. Podobnie jak w trybie SenseIQ, rączka delikatnie wibruje. Od razu reaguję i zmniejszam intensywność szczotkowania.

Technologia SenseIQ Philips Sonicare Sonicare 9900 Prestige HX9992/12
Za pomocą kolorów i delikatnych wibracji szczoteczka daje Ci znać, że za mocno dociskasz końcówkę lub szorujesz zęby

Technologia SenseIQ jest naprawdę super. Oszczędza Ci zastanawianie się i zgadywanie, czy szczotkujesz dobrze, czy nie. To wygodne i bezpieczne, bo nie podrażniasz zębów i dziąseł. Mycie zębów ma być przyjemne, a nie stresujące ☺️

Kiedy czas mycia się skończy, szczoteczka sama się wyłącza. A Ty sprawdzasz w aplikacji, jak Ci poszło.

Reklama

Aplikacja Philips Sonicare. Jak działa? Moje wrażenia

Aplikacja działa sprawnie i płynnie. Szybko łączy się ze szczoteczką. Wszystkie funkcje działają bardzo dobrze. Wybór opcji i poruszanie się po aplikacji jest łatwe i intuicyjne.

Aplikacja jest po polsku, więc sprawdzi się dla tych, którzy nie czują się pewnie z językami obcymi.

Podoba mi się, że w czasie rzeczywistym widzę informacje o sile nacisku, ruchu, pokryciu, czasie trwania i częstotliwości.

Szczoteczka robi mapę 3D jamy ustnej i śledzi obszar mycia zębów. Pokazuje Ci, nad którymi obszarami musisz jeszcze popracować. Zaznacza je na żółto, więc przy następnym myciu możesz je dokładniej umyć.

Szczoteczka analizuje, w jaki sposób myjesz zęby. Kolorem zaznacza miejsca, nad którymi warto popracować i zwrócić na nie szczególną uwagę

Wyświetlasz raporty o postępach według dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Widzisz średni czas mycia zębów, przeciętne pokrycie, siłę nacisku i szorowania. Szczoteczka pokazuje Ci, ile sesji szczotkowania zostało do wymiany końcówki.

W aplikacji masz dostęp do raportów i spersonalizowanych wskazówek. Widzisz też, ile czasu jest do wymiany końcówki

W aplikacji widzisz poziom naładowania szczoteczki. Dostajesz spersonalizowane wskazówki, jak lepiej szczotkować zęby.

Czas działania i ładowanie

Jak długo szczoteczka Philips Sonicare 9900 Prestige działa na 1 naładowaniu?

Przyjmij, że przy dwóch 2-minutowych cyklach mycia dziennie w trybie standardowym działa około 2 tygodnie. To całkiem dobry wynik. Jeśli wyjeżdżasz tylko na kilka dni, nawet nie musisz zabierać ze sobą ładowarki.

Wskaźnik poziomu naładowania widzisz na rączce szczoteczki i w aplikacji. Szczoteczkę ładujesz w stacji bazowej albo w etui.

Ładowanie w stacji

Szczoteczkę ładujesz w specjalnej stacji bazowej. Montujesz na niej przezroczystą podstawkę, w której stawiasz szczoteczkę.

Szczoteczkę ładujesz w specjalnej stacji. Jest mała i możesz ją postawić na szafce albo blacie w łazience

Kiedy wkładasz szczoteczkę do podłączonej bazy, pierścień podświetla się na zielono, a szczoteczka delikatnie wibruje. Masz pewność, że dobrze ją zamontowałeś i poprawnie się ładuje.

Reklama

Ładowanie w etui

Szczoteczkę możesz przechowywać i ładować w specjalnym etui. Do zestawu dołączony jest kabel USB-C.

Etui jest eleganckie, granatowe i ma złote elementy. Jest zrobione z miękkiej skóry wegańskiej.

Etui jest porządnie wykonane. Pokrywa łatwo się otwiera i zamyka. Za wygląd i jakość wykonania solidna piąteczka.

Etui do ładowania jest eleganckie i solidnie wykonane. Nie tylko ładuje szczoteczkę, ale też chroni ją przed uszkodzeniami, np. w podróży

Etui ma uchwyt, więc łatwo go przenosisz. Jest też port USB-C do podłączenia kabla. Ładujesz szczoteczkę bez wyciągania z etui.

W środku etui jest miejsce na uchwyt szczoteczki i końcówkę.

W etui jest miejsce na schowanie końcówki i rączki. Po poprawnym włożeniu szczoteczki do etui, zaczyna się ładowanie

Ładowanie działa bardzo dobrze. Po poprawnym włożeniu do podłączonego etui pierścień świeci się na zielono. To znak, że wszystko jest ok i szczoteczka się ładuje.

Myślę, że z czasem złote boki etui mogą się zarysować. Powierzchnia wydaje się delikatna, więc jeśli często wrzucasz etui do bagażu, mogą zostać na nim rysy.

Zobacz film z działania szczoteczki sonicznej

Czy warto kupić szczoteczkę Philips Sonicare 9900 Prestige? Moja opinia

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną Philips Sonicare 9900 Prestige?

Moim zdaniem tak. Dlaczego?

 • Jest łagodna dla wrażliwych zębów i dziąseł. Szczoteczka soniczna myje zęby delikatnym strumieniem bąbelków. Są bardzo łagodne i bezpieczne.
 • Dba o bezpieczeństwo Twoich zębów i dziąseł. Technologia SenseIQ wykrywa zbyt mocny nacisk i siłę szorowania. Za pomocą kolorów daje Ci znać, że czas ją zmniejszyć.
 • Ma 5 trybów pracy i 3 intensywności mycia. Masz duży wybór i dopasowujesz mycie do różnych potrzeb.
 • Aplikacja jest oparta na sztucznej inteligencji. Masz dostęp do mapy 3D jamy ustnej i na bieżąco widzisz, jak Ci idzie mycie zębów. Dostajesz informację, nad którymi miejscami musisz jeszcze popracować.

Jeśli mam wskazać minusa, to na pewno cena. Szczoteczka kosztuje około 1300 zł, a nowa końcówka do szczoteczki to koszt około 60 złotych.

Ale jeśli marzysz o inteligentnej szczoteczce, która współpracuje ze sztuczną inteligencją i ma wiele funkcji, musisz liczyć się z wyższą ceną.

Mimo ceny szczerze polecam Ci szczoteczkę Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12.

Ułatwia mycie zębów, bo tak naprawdę myśli za Ciebie. Nie zastanawiasz się, czy siła nacisku i szorowania jest optymalna. Kolorowy pierścień pokazuje Ci na bieżąco, czy jest ok, więc szybko dopasowujesz siłę mycia.

Szczoteczkę kupisz w 2 kolorach: granatowym i złotym.

Chcesz zobaczyć więcej fotek z mojej recenzji? Zobacz galerię poniżej ☺️

Opinia: Philips Sonicare 9900 Prestige

1300 zł
9.8
Philips Sonicare 9900 Prestige 9.8/10
Zalety
 • Technologia SenseIQ, która chroni zęby i dziąsła
 • 5 trybów pracy
 • Aplikacja po polsku
Wady
 • Wysoka cena
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl