Odczuwasz nieprzyjemne dolegliwości po COVID19? Cierpisz na astmę albo niewydolność krążenia?
Dotleń swój organizm i popraw wydolność i koncentrację.
Zobacz, jak medyczny koncentrator tlenu Welltec OCM10 pomoże Ci w poprawie zdrowia i samopoczucia.
Koncentrator tlenu to urządzenie do terapii tlenem. Dostarcza do organizmu powietrze ze znacznie podwyższoną zawartością tlenu.
W normalnym powietrzu tlen stanowi jedynie 21% składu. Medyczne koncentratory tlenu generują stężenia nawet do 93%.
Możesz używać go w domu, placówkach medycznych i domach opieki.
Dla kogo jest terapia tlenem?
Terapia tlenem wspomaga leczenie niewydolności oddechowej i stanów niedotlenienia tkanek.
Przewlekłe choroby płuc albo choroby układu krążenia sprawiają, że niektóre z komórek mogą być podatne na niedotlenienie.
Terapia tlenem zwiększa poziom tlenu we krwi i ułatwia krążenie krwi. Poprawia dotlenienie organizmu, wydolność, samopoczucie i koncentrację.
Terapia tlenem może być zastosowana w:
Tlenoterapia wspomaga leczenie chorób onkologicznych, rehabilitację po zabiegach, zmniejsza objawy alergii i menopauzy. Poprawia kondycję psychiczną np. u pacjentów z depresją.
Zanim zdecydujesz się na terapię tlenem, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Niewłaściwa terapia może spowodować zagrożenie zdrowia i życia, np. zatrucie tlenem.
W zestawach z koncentratorami tlenu znajdują się zwykle tylko podstawowe akcesoria, czyli kaniula nosowa i butelka do nawilżacza.
Z koncentratorem tlenu Welltec OCM10 dostajesz ponad 20 akcesoriów.
Duży zestaw akcesoriów jest ogromnym plusem. Z koncentratora może korzystać więcej niż 1 osoba. Każda z nich ma swój zestaw masek i kaniule.
Wszystko, co potrzebujesz, masz pod ręką. Nie martwisz się o dokupowanie akcesoriów.
Urządzenie ma białą obudowę. Wszystkie elementy są wysokiej jakości i solidnie dopasowane.
Koncentrator jest dosyć ciężki, bo waży aż 23 kg. Plusem są kółka i uchwyt, więc łatwo go przesuwasz po podłodze. Dzięki temu jest świetny dla osób starszych.
Kółka są wielokierunkowe i mają blokadę. Bezpiecznie odstawiasz koncentrator i stabilnie stoi w jednym miejscu.
Po bokach urządzenia są wloty, przez które powietrze dostaje się do środka.
Z przodu jest duży panel sterowania z ekranem i przyciskami. Są też diody, które za pomocą kolorów informują o błędach.
Na przednim panelu jest gniazdo wylotowe tlenu i gniazdo nebulizatora. Z prawej strony jest gałka przepływu powietrza.
Na środku jest mocowanie i podstawka na butelkę nawilżającą. Czarny przycisk to guzik włącz/wyłącz.
Z tyłu na dole jest wylot powietrza. Pod pokrywą jest schowany filtr i przycisk restartu.
Koncentrator tlenu Welltec OCM10 to produkt medyczny. Ma certyfikaty CE 1639 na wyroby medyczne i ISO13485 zatwierdzony przez SGS Belgium.
Może pracować w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
Jakie ma funkcje?
To leczenie tlenem. Urządzenie zwiększa stężenie tlenu w powietrzu, które wdychasz przez maskę, kaniulę lub zestaw na głowę.
Welltec OCM10 ma wysoką skuteczność. To dzięki wysokiemu stężeniu tlenu, które wynosi aż 93% w całym nominalnym zakresie przepływu.
To odróżnia koncentratory medyczne od niemedycznych, które nie są w stanie osiągnąć i utrzymywać tak wysokiego stężenia tlenu.
Przepływ tlenu można regulować w zakresie od 1 do 10l/minutę.
To inaczej podawanie leku w postaci aerozolu do dróg oddechowych. Jest skuteczny w leczeniu chorób układu oddechowego, np. astmy, mukowiscydozy czy zapaleniu oskrzeli.
Ciśnienie wylotowe nebulizatora wynosi od 60 kPa do 250 kPa. Maksymalny przepływ powietrza to 3 l/minutę. Szybkość rozpylania zestawu do nebulizacji to ≥0,2 ml/minutę.
Z nebulizacji i tlenoterapii nie możesz korzystać w tym samym czasie.
W zestawie z koncentratorem tlenu jest pulsoksymetr. Sprawdza poziom natlenienia krwi (SP02) i częstotliwość tętna (PR).
Pomiar jest dokładny. Dla saturacji na poziomie od 70 do 100% margines błędu to ±2%.
Na bieżąco monitorujesz swój stan zdrowia. Na 1 naładowaniu pulsoksymetr działa do 20 godzin bez przerwy. Wynik pomiaru widzisz na kolorowym wyświetlaczu LCD.
Urządzenie pobiera powietrze bezpośrednio z otoczenia i oczyszcza je filtrami.
Czyste powietrze wpada do układu sit molekularnych, który adsorbuje azot (wiąże jego cząsteczki na powierzchni ciała stałego). Dzięki temu w mieszance zostaje przede wszystkim tlen (do 93%).
Taka mieszanka płynie do butelki nawilżacza. Nawilżacz zwiększa jej wilgotność do takiego stopnia, żeby optymalnie nawilżać śluzówkę w nosie i ustach. Dzięki temu terapia tlenem jest komfortowa dla pacjenta.
Mieszanka nawilżonego tlenu podawana jest pacjentowi za pomocą kaniuli nosowej, maski tlenowej albo zestawu na głowę.
Pierwsze uruchomienie jest łatwe. Instrukcja przeprowadza Cię przez cały proces krok po kroku. Są też rysunki, które ułatwiają poprawne zamontowanie akcesoriów.
Butelkę nawilżającą napełniasz czystą wodą (lub destylowaną). Poziom wody powinien być między „minimum” i „maximum”.
Butelkę montujesz w uchwycie i zabezpieczasz ją opaską. Podłączasz ją do wylotu tlenu za pomocą rurki. Drugi port butelki podłączasz do kaniuli nosowej albo maski tlenowej.
Koncentrator włączasz czarnym przyciskiem i zakładasz zestaw do inhalacji.
Przyciskiem na panelu włączasz przepływ tlenu. Pokrętłem regulujesz przepływ tlenu od 1 do 10 litrów. Urządzenie osiąga stężenie tlenu 90% w ciągu 12 minut od włączenia.
Żeby terapia była maksymalnie skuteczna i bezpieczna, czas pobierania tlenu i regulację przepływu powietrza ustal ze swoim lekarzem.
Sterujesz przyciskami na panelu sterowania albo pilotem.
Przyciski na obudowie są lekko wypukłe i łatwo wyczuwalne pod palcem. Bardzo dobrze reagują na wciśnięcie.
Pilotem włączasz i wyłączasz koncentrator i ustawiasz timer (1, 2 lub 3 godziny). Przyciski na pilocie są gumowe i dobrze wyczuwalne. Dzięki gumowej powłoce palec się z nich nie ześlizguje.
Wyświetlacz LCD pokazuje najważniejsze informacje. Widzisz czas pracy urządzenia od momentu włączenia, timer, suma godzin pracy od pierwszego użycia i kody błędów.
Cyfry na panelu sterowania są duże i dobrze widoczne. To plus dla osób starszych i słabo widzących. Ekran jest podświetlany, więc cyfry są wyraźne w ciemności i przy słabym oświetleniu.
Przyciskami na obudowie „+” i „-” ustawiasz timer od 1 do 10 godzin w zależności od potrzeb. Na wyświetlaczu widzisz pozostały czas pracy. Po upływie tego czasu koncentrator przechodzi w tryb gotowości.
Wiesz, co się dzieje z urządzeniem dzięki automatycznej diagnozie. Pod wyświetlaczem są kolorowe wskaźniki, które sygnalizują błędy. Dodatkowo kod błędu wyświetla się na ekranie. Koncentrator tlenu daje Ci znać o usterkach za pomocą powiadomień dźwiękowych.
Objaśnienia kodów błędów i propozycje rozwiązań są w instrukcji.
To duży plus, bo wiesz, czy urządzenie pracuje wydajnie. Możesz od razu zareagować i usunąć błąd, żeby tlenoterapia była maksymalnie skuteczna.
Sterowanie jest łatwe i intuicyjne. Myślę, że koncentrator jest świetny dla osób w każdym wieku.
Pulsoksymetr to urządzenie, które sprawdza poziom tlenu we krwi (saturację). Przypomina klips, który zakładasz na palec.
Nasycenie krwi tlenem to ważny parametr układu oddechowego i krążenia. Wiele chorób układu oddechowego może powodować spadek nasycenia krwi tlenem.
Chorzy mogą odczuwać zawroty głowy, osłabienie itp. Ciężkie przypadki niskiej saturacji mogą nawet zagrażać życiu.
Dzięki pulsoksymetrowi łatwo i szybko sprawdzasz, czy Twój organizm dobrze przyswaja tlen.
Pulsoksymetr jest podłużny i przypomina klips, który zakładasz na palec. Na górze jest ekran i przycisk włącz i wyłącz. W środku jest gumowa powłoka. Całość jest solidnie wykonana.
W trakcie pomiaru na ekranie widzisz wartość saturacji i częstotliwość tętna. Wyświetlacz jest spory, a litery i cyfry są duże i czytelne. Ekran jest podświetlany, więc jest widoczny w ciemności i przy słabym oświetleniu.
Pulsoksymetr ma też Bluetooth, więc możesz go połączyć z innym urządzeniem.
Na ekranie widzisz poziom baterii. Po naładowaniu pulsoksymetr działa do 20 godzin i jest przystosowany do pracy ciągłej. Ładujesz go kablem micro USB, który jest w zestawie.
Jak zmierzyć saturację krwi?
Palec wkładasz do pulsoksymetru i klikasz przycisk włącz/wyłącz. Badanie jest automatyczne i po chwili na ekranie widzisz wartość saturacji SpO2 i częstotliwość tętna PR.
Pulsoksymetr jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. To duży plus, bo samodzielnie mogą go używać osoby starsze i dzieci.
Czy warto kupić koncentrator tlenu Welltec OCM10?
Polecam Ci go, jeśli:
Dodatkowo dostajesz 5 lat gwarancji door-to-door.
Pamiętaj, że przed zakupem koncentratora tlenu i rozpoczęciem tlenoterapii warto skonsultować się z lekarzem. Niewłaściwa terapia może powodować zagrożenie zdrowia i życia, np. zatrucie tlenem.
Prawidłowo dobrana terapia tlenem może przynieść Ci ogromne korzyści. Złagodzi objawy niektórych chorób. Poprawi samopoczucie, wydolność organizmu i koncentrację.
Chcesz zobaczyć więcej szczegółowych fotek koncentratora Welltec OCM10 i jego akcesoriów? Zobacz galerię poniżej ☺️