Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Test klawiatury mechanicznej Genesis Thor 303 TKL w wersji czarnej. Nowe, ulepszone wydanie!

Autor: 
Kuba
26-10-2022
Reklama

Ostatnio miałem przyjemność testować nową klawiaturę Genesis Thor 303. Testowany przeze mnie model był wyposażony w przełączniki typu Brown oraz białą obudowę. Klawiatura zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie szczególnie przez system Hot Swap.

Tym razem mam coś jeszcze ciekawszego.

Klawiaturę Genesis Thor 303 TKL w czarnej obudowie! Ale najważniejsze jest to, co jest w środku. Mechaniczne przełączniki Outemu Brown zastąpiono wersją Red, która jest generalnie bardziej pożądana przez wielu graczy.

Jak ta klawiatura sprawdza się w praktyce? Zobaczmy!

Biała i czarna wersja Genesis Thor 303 TKL
Wolisz wersję białą czy czarną klawiatury?

Wymienne przełączniki mechaniczne Hot Swap

Najważniejsza cecha modelu Genesis Thor 303 TKL black pozostała niezmienna. Jest nią oczywiście możliwość samodzielnej wymiany przełącznika mechanicznego w klawiaturze. Niezależnie czy przełącznik się uszkodził, czy po prostu chcesz spróbować innego typu klawisza.

Do wymiany oczywiście nie potrzebujesz absolutnie żadnej wiedzy technicznej. Jedyne co musisz zrobić, to wyciągnąć nakładkę przyciska, a następnie sam przycisk. W zestawie z klawiaturą znajdziesz specjalne chwytaki, które bezbłędnie pomogą Ci w wymianie przycisku.

W instrukcji znajdziesz obrazki, które krok po kroku pokażą co i jak. Poradzisz sobie bez najmniejszego problemu!

Dodatkowe przyciski do klawiatury mechanicznej
W zestawie z klawiaturą czekają dwa dodatkowe przyciski i dwa chwytaki do demontażu przełączników. I naklejki 🙂

Klawiatura Thor 303 w wersji Ten Key Less

Biała wersja Thora 303 jest dostępna w dwóch wariantach. Pełnowymiarowa oraz TKL, czyli pozbawiona sekcji bloku numerycznego. Wersja czarna klawiatury jest w tym momencie do kupienia tylko w formie klawiatury TKL.

Klawiatura z czerwonymi przełącznikami jest dedykowana głównie do graczy preferujących intensywne rozgrywki jak np. CS:GO. Dlatego nie dziwi mnie taki zabieg z kilku powodów.

Wymiana przycisku klawiatury mechanicznej
Wystarczy dopasować dwa piny do otworów w klawiaturze i wymiana klawisza gotowa!

Po pierwsze klawiatura jest mniejsza i lżejsza. Łatwiej jest ją ustawić na biurku. Szczególnie docenisz ten aspekt, jeżeli ustawiasz klawiaturę pod różnymi dziwnymi kątami. Bądź co bądź najważniejsza jest efektywność!

Klawiatura bez kilkunastu przycisków jest też oczywiście tańsza w produkcji, co widać w ostatecznej cenie.

Klawiatura naprawdę gamingowa

Thor 303 nie jest plastikowy. Przynajmniej nie w całości 🙂 Główny korpus wykonany został z dużo trwalszego aluminium. Zdecydowanie jest to dużo przyjemniejszy materiał niż klasyczny plastik, zapewne też sporo droższy.

Nóżki do regulacji wysokości klawiatury Thor 303 TKL
Wysokość klawiatury możesz regulować przy użyciu nóżek na dole

Aluminiowa klawiatura zdecydowanie zyskuje w moich oczach. Jest przyjemniejsza nie tylko w dotyku, ale też w wyglądzie. Od razu odpowiadając na Twoje ewentualne pytanie: nie, na aluminium nie zostają widoczne ślady po palcach.

Z technicznych rzeczy na pewno ważne dla Ciebie będzie pełne wsparcie NKRO. Oznacza to, że możesz korzystać z wszystkich klawiszy na klawiaturze równocześnie, bez żadnych opóźnień czy błędów. Komputer zarejestruje wszystko, dokładnie tak jak tego oczekujesz.

Podświetlenie klawiatury mechanicznej Thor 303 TKL jest tak samo udane, jak w białym modelu. Możesz dowolnie edytować strefy, kolory i tryby podświetlenia. Nie wiem, czego można oczekiwać więcej w tym temacie 🙂

Podświetlenie RGB klawiatury mechanicznej Genesis
Podświetlenie nawet w jasny dzień jest wyraźne. Do wyboru masz 25 różnych trybów podświetlenia klawiatury

Genesis Thor 303 TKL czarny czy biały, Brown czy Red?

Decydując się na wybór Thora 303 TKL, nie mogę Ci wskazać jednego, lepszego modelu. To, czy wybierzesz białą czy czarną obudowę, przełączniki Brown czy Red, zależy tylko od Twoich indywidualnych preferencji.

Być może wolisz po prostu czarną klawiaturę, a typ przełączników jest dla Ciebie drugorzędny. A może nie wyobrażasz sobie korzystać z czułych przełączników Red.

W każdym przypadku masz rację. Klawiatura ma służyć Tobie i Twoim indywidualnym potrzebom. To, że Twoi koledzy wybrali Redy, nie znaczy, że dla Ciebie nie będzie lepszy Brown 🙂

Spróbuję jednak wskazać, który model może być lepszy dla Ciebie.

Postaw na Thor 303 TKL z przełącznikami Red, jeżeli komputer służy Ci głównie do grania w dynamiczne gry. Często rywalizujesz z innymi graczami i najważniejszy parametr to szybkość.

Natomiast w przypadku, gdy grasz też w bardziej rekreacyjne gry, może strategie, albo Minecraft, albo dużo czasu spędzasz w sieci, lepszym będzie wybór przełączników Brown.

Klawiatura mechaniczna Genesis Thor 303 TKL to naprawdę dobra propozycja w budżecie około 200 złotych

Czy warto kupić klawiaturę Genesis Thor 303 TKL black? Moja opinia

Czarna wersja klawiatury jest niemal identyczna, jak wcześniej testowany model biały, o którym bardziej się rozpisałem (recenzja tutaj).

Klawiatura jest aktualnie sprzedawana w cenie takiej samej jak wersja biała – 229 złotych.

Jak na klawiaturę w pełni mechaniczną, z aluminiową obudową i systemem Hot Swap, jest to naprawdę bardzo dobra oferta.

Jedyne co może Cię od niej odstraszać to brak bloku numerycznego. Z komputera korzystam nie tylko do gier i właśnie w czasie pracy blok numeryczny jest moim wielkim przyjacielem 🙂

Jeżeli jednak szukasz klawiatury typu TKL i odpowiadają Ci oferowane przez Genesis przełączniki, ciężko znaleźć tańszy model klawiatury o tak dobrych parametrach!

Klawiaturę gamingową Genesis Thor 303 TKL czarną możesz kupić w oficjalnym sklepie Genesis oraz tutaj:

Opinia – Genesis Thor 303 TKL czarny

229 zł
9.2
Genesis Thor 303 TKL czarny 9.2/10
Zalety
  • przyjemna aluminiowa obudowa
  • wymienne klawisze hot swap
  • ładne podświetlenie
  • tania
  • zestaw akcesoriów do wymiany przełączników
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl