Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Nareszcie! Analogowa klawiatura Cooler Master ControlPad

Autor: 
Redakcja
01-10-2018
Reklama

Nareszcie coś nowego! Na rynku akcesoriów gamingowych w ostatnim czasie nie za wiele ciekawych rzeczy się działo. Rozszerzano znane wcześniej technologie o coraz to większe ilość podświetleń, DPI, klawiszy, ale użyteczność tych zabiegów była bardzo wątpliwa.Teraz jednak Cooler Master wyszedł z czymś zupełnie unikatowym, ciekawym, a co najważniejsze - praktycznym.

Cooler Master ControlPad

ControlPad to 24 klawiszowa dodatkowa klawiatura, której klawisze reagują inaczej w zależności od tego, jak mocno zostaną wciśnięte. Najlepiej zobrazować to na zasadzie gamepada do konsoli i korzystania z gałek analogowych, za pomocą których można  precyzyjnie sterować postacią w grze.

Klawiatura jako nowy gamepad do wyścigów

W jaki sposób w praktyce wykorzystać taką fikcję? Otóż wyobraź sobie sytuację w której w grze wyścigowej prowadzisz samochód. Do tej pory korzystając z klawiatury, aby skręcić należało albo bardzo precyzyjnie wcisnąć i przytrzymać klawisz, albo impulsywnie go dociskać i puszczać. W klawiaturze Cooler Master o kącie skrętu kół decyduje to jak głęboko wciśniesz klawisz. Taki zabieg stawia to przed nami zupełnie nowe możliwości sterowania.

Cooler Master ControlPad sterowanie

Identyczna sytuacja ma miejsce w grach sportowych jak np. Fifa. Nie ma co się oszukiwać, że gra w Fifę za pomocą samej klawiatury była raczej dosyć toporna i mało efektywna. ControlPad daje nowe możliwości sterownia postacią i piłką, jakie nie były do tej pory możliwe do osiągnięcia na standardowej klawiaturze.

Pewnie zastanawiasz się teraz, po co to wszystko skoro można kupić gamepada? W dwóch opisanych powyżej przykładach masz rację, chociaż jest to kwestia preferencji - nie do wszystkich gamepad po prostu przemawia. Pozostaje nam jeszcze kwestia gier akcji, strzelanek, w której do tej pory trzeba było korzystać z kombinacji klawiszy, aby postać szła lub biegła. Teraz wszystko będzie możliwe za pomocą jednego klawisza, pozostawiając możliwość korzystania z precyzyjnego sterowania przy pomocy myszki.

Reklama

Co dalej z ControlPad?

Reklama

Jestem przekonany, że to nie koniec nowych możliwości tej klawiaturki. Pozostaje mieć nadzieje, że nowa technologia szybko się przyjmie i będzie to nowy standard pełnowymiarowych klawiatur gamingowych. Jestem pewien, że gdy tylko tak się stanie to otworzy to przed producentami gier zupełnie nowe możliwości. Sterowanie Geraltem w kolejnym Wiedźminie nabierze jeszcze ciekawszego charakteru, a to przecież dopiero początek innowacji!

Zainteresowała cię ta inicjatywa? CoolerPad jest obecnie finansowany za pomocą Kickstartera, możesz wesprzeć akcje i dowiedzieć się szczegółów. Daj znać w komentarzu, co myślisz o tej nowej technologii.


Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl