Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Klawiatura z touchpadem - jaką wybrać?

Autor: 
Kuba
21-04-2020
Reklama

Klawiatura z touchpadem do smart TV zapewni Ci nowy poziom komfortu w czasie korzystania z telewizora. Połączenie klawiatury, na której możesz w szybki i wygodny sposób wprowadzać tekst oraz touchpada, który doskonale zastąpi mysz to doskonały zestaw, pozwalający Ci pozostać mobilnym na kanapie przed telewizorem.

Telewizory z funkcją smart TV zaoferowały nowy poziom komfortu. Zrobiły krok w stronę utworzenia mobilnego centrum rozrywki. Nie jesteś już tylko ograniczony do oglądania programów aktualnie transmitowanych na danej stacji.

Możesz odtwarzać filmy z YouTube w dowolnym momencie, przeglądać internet lub korzystać z jednej z wielu aplikacji VOD. Korzystanie z tych dodatkowych funkcji za pomocą klasycznego pilota zdecydowanie nie należy do wygodnych. Na rozwiązanie tego problemu przychodzi właśnie klawiatura do smart TV.

Odpowiednio dobrany model klawiatury, możesz również połączyć ze swoim smartfonem. Taki zestaw może zastąpić laptopa w podróży. Klawiatura jest mniejsza, poręczniejsza i wytrzymuje znacznie dłużej niż laptop na jednym ładowaniu. Co dostajesz w zamian? Swobodny i komfortowy dostęp do swojej skrzynki elektronicznej i idącą za tym wygodę w pisaniu e-maili.

Trust Mida i Trust Veza

Najtańsze klawiatury z wbudowanym touchpadem, jakie znajdziesz obecnie w sprzedaży, należą do marki Trust. Obie klawiatury są aktualnie dostępne w cenie około 100 złotych. Ich specyfikacja techniczna jest niemal identyczna, główne różnice to wygląd zewnętrzny i sposób komunikacji.

Trust Mida jest zdecydowanie mniejszą klawiaturą, dzięki temu lepiej wpasuje się w nowoczesne mieszkanie. Klawiatura może na stałe znaleźć swoje miejsce przy telewizorze, bez wpływu na wystrój pomieszczenia. Klawiatura z touchpadem Trust Mida komunikuje się za pomocą modułu Bluetooth, także upewnij się, że Twój telewizor i komputer posiadają własne wbudowane odbiorniki.

Reklama

Veza będzie działać z większością urządzeń z wbudowanym Bluetooth jak np. telefon z Androidem czy iOS. Decydując się na klawiaturę Trust Veza, otrzymujesz nieco większą klawiaturę, która posiada więcej dodatkowych klawiszy. Trust Veza nie używa protokołu Bluetooth, do komunikacji niezbędny jest odbiornik USB, który znajduje się w zestawie.

Tej klawiatury możesz użyć do każdego telewizora z gniazdem USB, komputera czy laptopa. Nie będzie ona jednak współpracować z mniejszymi urządzeniami jak np. smartfon.

Klawiatura Trust Mida
Klawiatura Trust Mida
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Bezprzewodowa klawiatura do smartfona
 • Duży panel dotykowy
 • Łączność Bluetooth
 • Zasilana bateriami 2x AAA
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Klawiatura Trust Veza
Klawiatura Trust Veza
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Duży panel dotykowy
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Zasilana bateriami 2x AAA
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Hama Klawiatura do smart TV

Klawiatura marki Hama to również bardzo dobry produkt w niskiej cenie. Za około 100 złotych otrzymujesz kompaktową klawiaturę bezprzewodową do smart TV. Zewnętrznie przypomina ona opisaną wcześniej Trust Veza.

Klawiatura Hama do smart TV również korzysta z własnego odbiornika RF. Nie możesz jej wykorzystać do obsługi smartfona, za to doskonale nada się do każdego TV z wejściem USB, laptopa czy komputera. Na plus klawiatury przemawia dobry rozmiarowo touchpad oraz duża i wyraźna czcionka zastosowana na klawiszach. Docenią to na pewno osoby starsze, ale i każdy inny kto będzie szukał odpowiednich znaków w słabym oświetleniu podczas oglądania filmu.

Największym minusem klawiatury jest zastosowany niemiecki układ klawiszy. Tak jak widać na zdjęciu, przyciski Z i Y zamienione są miejscami. Na klawiaturze znajdziesz również niemieckie znaki specjalne. Jak zapewnił mnie producent, telewizor będzie ją odbierał jako polską klawiaturę, dlatego wszystkie nasze narodowe znaki specjalne będą mogły być normalnie wprowadzone.

Klawiatura Hama do smart TV
Klawiatura Hama do smart TV
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Duży panel dotykowy
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Niemiecki layout klawiszy (działa jako polska klawiatura)

Modecom MC-TPK1

Dokładając do swojego budżetu około 30 złotych, możesz zakupić aluminiową klawiaturę Modecom MC-TPK1. Touchpad tej klawiatury został pozbawiony wyodrębnionych przycisków, dzięki czemu konstrukcja zyskała na estetyczności wyglądu.

Panel dotykowy działa na zasadzie ekranu smartfona, możesz przesuwać kursor, ale również przybliżać czy oddalać wyświetlane zdjęcie. Dzięki zrezygnowaniu z przycisków panel dotykowy jest zdecydowanie większy niż we wcześniej opisanych klawiaturach. Klawiatura posiada przyciski nożycowe, takiego samego typu jak znajdziesz w laptopach.

Dłuższe wprowadzanie tekstu nie powinno być ani trochę męczące. W zestawie z klawiaturą znajduje się bezprzewodowy nano odbiornik, dzięki któremu połączysz klawiaturę z każdym kompatybilnym urządzeniem wyposażonym w gniazdo USB.

Klawiatura Modecom MC-TPK1
Klawiatura Modecom MC-TPK1
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Bardzo duży panel dotykowy 4,84”
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Zasilana bateriami 2x AAA
 • Zasięg pracy do 7 metrów

Logitech K400 Plus

Jedna z większych klawiatur w tym zestawieniu to właśnie Logitech K400 Plus. Jej powiększony rozmiar pozwala na wygodniejsze użytkowanie na kolanach. Klawiatura do smart TV Logitech K400 Plus korzysta z bezprzewodowej łączności w technologii radiowej.

Reklama

Wystarczy podłączyć nano odbiornik USB do telewizora i korzystać z klawiatury w odległości do 10 metrów. Niestety pomimo dużego rozmiaru całej klawiatury, miejsce przeznaczone na panel dotykowy stało się jednym z mniejszych w tym zestawieniu.

Dużym atutem tego modelu klawiatury szczególnie dla kobiet jest możliwość wyboru białego koloru obudowy. Klawiatura Logitech w wersji białej kosztuje około 160 złotych, model czarny jest średnio 10 złotych tańszy.

Klawiatura Logitech K400 Plus
Klawiatura Logitech K400 Plus
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Nawet 18 miesięcy pracy bez wymiany baterii
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Średniej wielkości panel dotykowy 3,6”
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Zasilana bateriami 2x AA
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Microsoft All-in-One Media

Spora klawiatura Microsoft All-in-One Media wymiarem jest mocno zbliżona do poprzedniej Logitech K400 Plus. Microsoft korzystając z dużej przestrzeni klawiatury, postanowił ją w pełni wykorzystać na panel dotykowy.

Duży touchpad jest wyposażony w obsługę gestów, możesz więc w wygodny sposób np. powiększać zdjęcia na ekranie. Klawiatura jest głównie dedykowana systemowi Windows, jednak doskonale sprawdzi się również w obsłudze smart TV.

Microsoft All-in-One Media współpracuje wyłącznie z nano odbiornikiem USB, który znajdziesz w zestawie. Klawiatura i odbiornik są na stałe ze sobą sparowane i zabezpieczone technologią szyfrującą AES, dzięki której tekst, jaki wprowadzasz, nie może zostać podsłuchany.

Zgodnie z informacjami firmy Microsoft, klawiatura powinna wytrzymać przypadkowy upadek na podłogę, a nawet zalanie wodą. Bardzo przydatna cecha, szczególnie dla klawiatury do telewizora, które często użytkowane są w towarzystwie jedzenia i picia.

Klawiatura Microsoft All-in-One Media
Klawiatura Microsoft All-in-One Media
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Wodoodporna
 • Szyfrowane połączenie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Duży panel dotykowy z obsługą gestów
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Zasilana bateriami 2x AAA
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Modecom MC-TPK2

Druga propozycja od Modecom to bezprzewodowa klawiatura do smart TV z podświetlonymi klawiszami. W cenie około 170 złotych otrzymujesz bardzo dobrą klawiaturę do obsługi telewizora z wieloma funkcjami dodatkowymi.

Klawiatura Modecom MC-TPK2 została wyposażona w touchpad z dwoma przyciskami, nożycowe klawisze oraz wspomniane podświetlenie, które pozwoli na wygodne użytkowanie klawiatury w absolutnej ciemności. Możesz ustawić 4 tryby jasności świecenia lub całkowity jego brak.

Czcionka użyta na klawiszach jest duża i gruba, co daje wyższy komfort użytkowania osobom gorzej widzącym. Klawiatura posiada wbudowaną baterię, którą możesz naładować przewodem micro-USB (dodanym do zestawu). Jedno ładowanie pozwala na nieustanne korzystanie z klawiatury przez około 23 godziny pracy przy wyłączonym podświetleniu.

Klawiatura Modecom MC-TPK2
Klawiatura Modecom MC-TPK2
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Podświetlane klawisze
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Duży panel dotykowy 4,45”z obsługą gestów
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Wbudowany akumulator
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Logitech K830

Klawiatura do telewizora Logitech K830 to jedna z najdroższych propozycji w tym zestawieniu. Na klawiaturę trzeba przeznaczyć około 420 złotych, co w porównaniu do wcześniejszych modeli jest znacznie większą ceną. Wraz ze wzrostem kwoty, wzrastają również możliwości tej klawiatury.

Logitech K830 posiada dynamiczne podświetlenie, które w automatyczny sposób podświetla klawisze, gdy jest to potrzebne. Wbudowany czujnik określa jasność otoczenia i dobiera odpowiednią intensywność podświetlenia klawiszy. Po chwili bezczynności podświetlenie automatycznie gaśnie, aby ograniczać pobieranie energii.

Reklama

Logitech K830 ma wbudowany akumulator, który po 3 godzinach ładowania pozwala na około 10 dni naturalnego użytkowania klawiatury. W tym modelu otrzymujesz również nieco większą przestrzeń panelu dotykowego, niż miało to miejsce w przypadku Logitech K400 Plus.

Podświetlana klawiatura do smart TV została wykonana z dobrej jakości materiałów, co przekłada się na około 0,5 kg wagę. Klawiatura będzie stabilnie spoczywać na Twoich kolanach podczas pracy. Ostatnim z istotnych atutów klawiatury jest rodzaj komunikacji.

Możesz korzystać zarówno z transmisji za pośrednictwem dołączonego odbiornika nano USB, możesz również podłączyć ją do dowolnego urządzenia zgodnego z technologią Bluetooth Smart, jak np. Apple iPhone czy Samsung Galaxy.

Klawiatura Logitech K830
Klawiatura Logitech K830
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Dynamiczne podświetlenie klawiszy
 • Łączność za pośrednictwem Bluetooth Smart
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart tv
 • Duży panel dotykowy 3,75”z obsługą gestów
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Wbudowany akumulator
 • Zasięg pracy do 10 metrów
https://youtu.be/XEfK8Lqsnn4

Corsair K83

Ostatnia propozycja w tym zestawieniu to Corsair K83. Firma Corsair specjalizuje się w sprzęcie dedykowanym dla graczy, więc co robi tutaj ich produkt? Otóż stworzyli nowatorską klawiaturę, której celem jest domowa rozrywka.

Została ona wyposażona w specjalny joystick, który umożliwia sterowanie na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w gamepadzie do konsoli. Wymogiem, aby dołączyć do tego zestawienia klawiatur do smart TV jest jednak obecność touchpada.

Ten oczywiście został wbudowany w klawiaturę, w niespotykanej, okrągłej formie. Klawiatura oferuje dwa tryby pracy bezprzewodowej. Technologią Bluetooth połączysz się niemal z dowolnym urządzeniem, natomiast w przypadku telewizora najlepiej skorzystać z adaptera USB 2,4 GHz. Klawiatura z touchpadem Corsair K83 podobnie jak opisany wcześniej Microsoft, korzysta z bezpiecznego szyfrowania bezprzewodowych danych w technologii 128-bit AES.

Sterowanie dźwiękiem odbywa się za pomocą wygodnej rolki, która swoje miejsce znalazła obok joysticka. Klawiatura to istne domowe centrum rozrywki. Pozwala sterować nie tylko odtwarzanym filmem czy muzyką na ekranie telewizora, ale również komfortowo grać w gry ze znajomymi.

Zastosowany joystick sprawdzi się doskonale w grach sportowych czy FPS. Idealna klawiatura do domowego centrum sterowania została wyceniona na około 600 złotych.

Klawiatura Corsair K83
Klawiatura Corsair K83
Sprawdź aktualne ceny produktu
 • Joystick do sterowania w grach
 • Podświetlenie klawiszy
 • Bezprzewodowa klawiatura do smart TV i gier
 • Okrągły panel dotykowy z obsługą gestów
 • Łączność za pośrednictwem Bluetooth
 • Odbiornik RF wpinany w USB
 • Wbudowany akumulator
 • Zasięg pracy do 10 metrów

Klawiatura z touchpadem do smart TV?

Jak widzisz klawiatura z touchpadem w wyraźny sposób poprawi komfort korzystania z funkcji smart TV w telewizorze. Do wyboru masz kilka ciekawie wyglądających modeli, z różnej wielkości panelem dotykowym.

Dla lepszego komfortu korzystania w słabym oświetleniu, wybierz klawiaturę z podświetleniem. Model z wbudowanym akumulatorem pozwoli Ci zapomnieć o konieczności wymiany baterii. Masz już klawiaturę do telewizora? Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl