in , ,

Najlepszy mop parowy. Ranking 2022

Reklama

5/5 (16)

Marzysz o nieskazitelnie czystej i lśniącej podłodze w Twoim domu, pozbawionej smug i zacieków? Chcesz, aby czyszczenie powierzchni było szybsze, łatwiejsze i mniej pracochłonne?

Szukasz urządzenia, które wyczyści podłogę z bakterii i drobnoustrojów, bez użycia szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych? Planujesz zakup sprzętu wielofunkcyjnego, który ułatwi sprzątanie wielu powierzchni w całym domu? Idealnie trafiłaś! Odkryj nasze propozycje i wybierz swój nowy mop parowy!

Zalety mopa parowego

Czysta, lśniąca, pozbawiona nieestetycznych smug i zacieków podłoga to marzenie każdej z nas. Dotychczas mycie powierzchni za pomocą klasycznego mopa zdecydowanie nie należało do przyjemności i bardzo często było maksymalnie odwlekane w czasie.

Czyszczenie było czasochłonne i męczące, a niekiedy wymagało użycia sporej siły, aby pozbyć się silniejszych zabrudzeń i śladów. Na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji myślę, że czyszczenie podłóg to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności domowych :).

Reklama

Nalanie wody do wiaderka, trudności z dostępem do narożników i zakamarków, konieczność wyżymania mopa, zacieki, długi czas wysychania podłogi, wymiana wody, ciągłe przesuwanie wiaderka z miejsca na miejsce… taki scenariusz brzmi znajomo, prawda? Nie muszę Cię przekonywać, że dotykanie dłońmi brudnego mopa to również żadna frajda.

Niekiedy użycie środków chemicznych na podłogach powodowało ich wyblaknięcie i niszczenie. Dodatkowo środki czyszczące mogą zagrażać zdrowiu Twojemu i pozostałych domowników, włącznie ze zwierzętami. Podrażnienia oczu, skóry lub dróg oddechowych to tylko niektóre z zagrożeń, powodowanych przez substancje chemiczne. Nie pozostają również bez wpływu na środowisko, w którym żyjesz.

Na pewno wielu użytkowników klasycznych mopów zadało sobie pytanie – czy istnieje sposób, który pozwoli na minimalny wkład pracy i jednocześnie uzyskanie wyśmienitych efektów? Czy osiągnięcie nieskazitelnej czystości może być na wyciągnięcie ręki? Jeśli dotychczas wahałaś się nad zakupem mopa parowego, ten fragment jest zdecydowanie dla Ciebie!

Z odpowiedzią przychodzą producenci sprzętów elektronicznych. Na rynku pojawiły się nowoczesne i sprytne mopy parowe, które ułatwiają codzienne wykonywanie czynności. Jak się okazuje, nie tylko pomagają nam utrzymać podłogi w idealnej czystości, ale również pozwalają doskonale wyczyścić okna, armaturę łazienkową czy tapicerkę – a to tylko kilka wybranych przykładów. Taki pomocnik to skarb, prawda?

Salon z jasnymi ścianami i drewnianą podłogą
Nieskazitelnie czysta podłoga, okna i odświeżona tapicerka za sprawą jednego urządzenia? Zdecydowanie tak! Odkryj najlepsze propozycje mopów parowych!

Mopy parowe mają mnóstwo zalet, a opinie o nich są zdumiewające – wystarczy zapytać przyjaciół i znajomych, którzy korzystają z tych urządzeń, że nie wymieniliby ich na inne za żadne skarby świata. Jakie są zalety mopów parowych?

Czyszczenie powierzchni jest szybsze i wygodniejsze, a Ty możesz spędzić zaoszczędzony czas z rodziną lub podarować sobie relaks na kanapie z dobrą książką. Mycie powierzchni odbywa się za pomocą pary wodnej, która bardzo szybko wysycha i nie niszczy podłóg oraz innych materiałów. Możesz zapomnieć o smugach i nieestetycznych zaciekach, które spędzały Ci sen z powiek i kosztowały zapewne sporo nerwów.

Praca z mopem parowym jest komfortowa, niezwykle prosta i nie wymaga użycia dużej siły. Ruchome głowice pozwolą Ci na dotarcie do największych zakamarków, narożników i innych trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu nic nie umknie Twojej uwadze.

Mopy parowe pozwolą Ci zlikwidować 99,9% szkodliwych bakterii, zarazków, roztoczy i innych drobnoustrojów. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś alergikiem lub masz w domu małe dzieci. Dezynfekcji możesz również poddać zabawki i pluszaki.

Mop parowy nadaje się do wielu powierzchni – paneli, drewna, a nawet terakoty. Producenci jasno określają w specyfikacji produktu, na jakich powierzchniach można go swobodnie zastosować. W większości przypadków wyczyścisz nim wszystko to, co wodoodporne. Pamiętaj, że odpowiednio dobraną końcówką odświeżysz również dywany, firany i zasłony, a nawet ubrania.

Mopy parowe są zwinne, pracują bardzo cicho, więc swobodnie możesz umyć podłogę nawet wtedy, gdy domownicy uczą się, czytają, oglądają ulubiony film, a dzieci bawią się w pokoju obok. Urządzenia są poręczne i zazwyczaj bardzo lekkie, więc nie musisz używać dużej siły do sterowania.

Mocny strumień pary wodnej pozwoli Ci usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia i ślady – wystarczy zatrzymać się na wybranym fragmencie nieco dłużej, aby strumień dobrze wniknął w plamę. Nie musisz już dociskać zabrudzenia, zginać się, pracować na kolanach lub szorować go z całych sił!

Reklama

Bezprzewodowe mopy parowe pozwolą Ci na pracę bez plączących się kabli, zapewniając ogromny komfort pracy. Warto zdecydować się na model z dużą pojemnością baterii i krótkim czasem ładowania. Decydując się na przewodowego mopa parowego, długość kabla z łatwością dobierzesz do metrażu swojego mieszkania lub domu. Jest to zazwyczaj około 4 – 7 metrów.

Niektóre mopy parowe posiadają zestawy wymiennych końcówek, dzięki czemu Twój domowy pomocnik pozwoli Ci zapomnieć o męczarniach związanych z próbami doczyszczenia osadów z mydła w łazience, fug albo zaschniętego tłuszczu w piekarniku.

Koszmarna historia ze smugami i zaciekami na Twoich oknach właśnie została zakończona! Atutem jest również fakt, że nakładki z mikrofibry są wielokrotnego użytku i po zakończeniu pracy możesz z łatwością wyprać je w pralce. Koniec z przenoszeniem wiadra i wylewaniem wody!

Jak działa mop parowy?

Jest to bardzo proste urządzenie. Podstawowymi elementami są – zbiornik na wodę, grzałka, pompka i głowica czyszcząca. Strumień gorącej pary wodnej wydobywa się przez dyszę.

Skutecznie i szybko usuwa zanieczyszczenia, plamy, brud, bakterie i zarazki. Przekonałaś się, że sprzątanie za pomocą pary wodnej nie wymaga użycia dodatkowych detergentów, dzięki czemu jest bezpieczniejsze i szybsze. Same zalety, prawda?

Salon z szarą kanapą i dywanem
Mop parowy pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze – bez użycia szkodliwych środków chemicznych.

Mopy parowe – od czego zacząć?

Przekonasz się, że wybór Twojego idealnego mopa parowego, niezastąpionego pomocnika w walce z zabrudzeniami i bakteriami, może być szybki i łatwy. Poświęć teraz krótką chwilę na przeanalizowanie kilku aspektów, a gwarantuję Ci, że ukierunkują Cię na właściwą ścieżkę zakupową najlepszego mopa parowego!

Zacznijmy od określenia, czy Twoim najlepszym zakupem będzie mop parowy z jedną (czyszczenie strumieniem pary) lub dwoma podstawowymi funkcjami (np. odkurzaniem i czyszczeniem parą), czy zestaw z wieloma wymiennymi końcówkami, za pomocą których posprzątasz praktycznie cały dom.

Jeśli planujesz używać urządzenia przede wszystkim do czyszczenia podłóg, możesz wybrać mopa, który oferuje tylko taką opcję pracy. Jednak panie domu zazwyczaj decydują się na urządzenia wielofunkcyjne, które zastąpią wiele innych sprzętów i środków chemicznych, oszczędzając tym samym czas, pieniądze i miejsce do przechowywania.

Istotna jest również moc urządzenia. Im wyższa moc, tym sprzątanie będzie szybsze i sprawniejsze. Wyższa wartość oznacza, że woda zostanie podgrzana szybciej, tym samym sprzęt będzie niezwłocznie gotowy do pracy.

Reklama

Zastanów się, czy praktyczniejszy będzie dla Ciebie zakup mopa parowego bezprzewodowego czy przewodowego. Mop bezprzewodowy likwiduje problem plączącego się kabla, jednak należy pamiętać o konieczności ładowania. Na chwilę obecną takich modeli na rynku jest nieco mniej niż wersji przewodowych. Zwróć uwagę na pojemność baterii i czas ładowania do pełna – im krótszy, tym lepiej.

Jeśli decydujesz się na opcję z przewodem, pomyśl, jaka długość kabla będzie dla Ciebie wystarczająca. Zazwyczaj jest to długość od 4 do około 7 metrów. Im większe masz mieszkanie, tym lepszy będzie mop z dłuższym kablem.

W takim przypadku nie musisz pamiętać o przepinaniu urządzenia w inne gniazdka, aby wyczyścić podłogi we wszystkich pomieszczeniach. Wiele modeli wyposażonych jest w praktyczny klips lub uchwyt do bezpiecznego zamocowania kabla podczas pracy.

Niemniej ważna jest pojemność zbiornika na wodę i czas nagrzewania. Do wyboru masz opcje z pojemnością od około 400 ml do nawet 2 litrów. Czas nagrzewania może wynosić od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Im mniejszy zbiornik na wodę, tym szybciej urządzenie będzie gotowe do pracy.

W przypadku zbiorników o dużych pojemnościach należy odczekać kilka minut, aby całość wody nagrzała się do odpowiedniej temperatury. Ma to jednak swoje zalety – większa pojemność zbiornika wystarczy na znacznie dłuższy czas pracy, nawet 45 minut.

Salon z żółtą kanapą
Szybkie odświeżenie tapicerki, dywanów i firan jest teraz bajecznie proste.

Możesz zdecydować się na zakup takiego mopa parowego, którego zbiornik jest wyjmowany, co ułatwia jego napełnienie. Droższe i bardziej rozbudowane modele mogą mieć nawet dwa zbiorniki, dzięki czemu możesz uzupełniać wodę bez przerywania pracy. Zazwyczaj do zestawu załączony jest wygodny lejek, który minimalizuje ryzyko rozlania wody podczas dolewania.

Waga urządzenia i jego gabaryt mają znaczny wpływ na Twój komfort pracy. Waga klasycznego mopa parowego wynosi około 3 kg. Jest więc lekki, poręczny i z łatwością możesz czyścić powierzchnie za pomocą jednej ręki.

Większe oczyszczacze parowe z dużym zbiornikiem na wodę i obszerniejszą ilością funkcji mogą ważyć nawet 6 kg. Są zamontowane na wygodnych kółkach, które pozwolą Ci na łatwe i bezpieczne przesuwanie urządzenia.

Istotna jest również wielkość głowicy. Jeśli wybierasz mopa, którym przede wszystkim będziesz czyścić podłogi, możesz zdecydować się na urządzenie z dużą i ruchomą głowicą, dzięki której praca będzie szybsza i pozwoli Ci na wyczyszczenie nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Do mycia innych, również mniejszych powierzchni, możesz wykorzystać wymienne końcówki, które pomogą Ci doczyścić fugi, tapicerkę, lustra bądź szyby.

Reklama

Jeśli zdecydowałaś się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, niemniej ważne są dodatkowe opcje, które może zaoferować Ci wybrane urządzenie. Do wyboru masz między innymi regulację natężenia pary, skuteczność działania potwierdzona atestami, wbudowany filtr wody lub dołączone do zestawu proszki do odkamieniania, które pozwolą na maksymalną efektywność pracy i wydłużają żywotność urządzenia.

Praktyczne są również diody LED, wskaźniki, wyświetlacze lub lampki gotowości do pracy, które w jednoznaczny sposób poinformują Cię o stanie urządzenia. Oświetlenie LED będzie niezastąpione, jeśli niektóre z pomieszczeń są ciemne – dzięki dodatkowej energii świetlnej dokładnie zobaczysz, które miejsca należy wyczyścić.

Marzysz nie tylko o urządzeniu, które idealnie wyczyści wybrane powierzchnie, ale również takie, które oferuje Ci funkcję prasowania w pionie? To świetnie! Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek i proponują zestawy z żelazkami parowymi. Oczyszczacz i żelazko w jednym? Teraz już tak!

Jeśli masz w domu dzieci, które są ciekawskie i próbują badać świat, z pewnością docenisz blokady i zawory bezpieczeństwa. Dzięki nim przypadkowe uruchomienie urządzenia przez maluchy jest niemożliwe, a nie muszę Cię przekonywać, że bezpieczeństwo to podstawa!

Dziecko raczkuje na podłodze
Zadbanie o idealnie czystą podłogę bez zarazków i bakterii pozwoli Twojemu dziecku na bezpieczną zabawę i harmonijny rozwój.

Jeśli cenisz sobie higienę i czystość dłoni podczas sprzątania, wybierz mopa z nakładkami zapinanymi na rzep. Nie musisz dotykać dłońmi brudnych ściereczek z mikrofibry i schylać się. Nowoczesne rozwiązania są niesamowite, prawda?

Niektóre modele oferują Ci również możliwość jednoczesnego czyszczenia i froterowania powierzchni. Nieskazitelność i połysk za jednym ruchem? Oczywiście, że tak!

Jak wybrać najlepszy mop parowy? Poznaj wskazówki ekspertów Ariete

Logo Ariete

Zapytałam ekspertów marki Ariete, co jest najważniejsze przy zakupie mopa parowego. Na co zwrócić uwagę? Jakie porady mają dla Ciebie? Zobacz!

Porada eksperta – Ariete

Dbanie o środowisko, skuteczność działania oraz chęć zabijania mikroorganizmów m.in. z podłóg, przyczyniły się do ogromnego zainteresowania mopami parowymi w ostatnim czasie.

Wysoka temperatura pary w połączeniu z dużym ciśnieniem, doskonale radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, takimi jak tłuszcz czy nawet delikatne osady z kamienia.

Gorąca para wodna zabija do 99,9% mikroorganizmów i bakterii, pozostawiając powierzchnię nie tylko czystą, ale także zdezynfekowaną. No i najważniejsze. Do czyszczenia wystarczy woda z kranu, więc nie potrzeba żadnych preparatów chemicznych.

Przed wyborem mopa parowego zawsze zwracamy uwagę na 3 ważne elementy: regulację strumienia pary, wagę urządzenia oraz długość przewodu zasilającego.

Regulacja strumienia pary oraz moc samego urządzenia pozwalają sprzątać bardziej efektywnie. Jest to szczególnie ważne w trakcie czyszczenia delikatnych drewnianych podłóg oraz innych wrażliwych na wilgoć powierzchni.

Wybierając urządzenie wielofunkcyjnie, najważniejszym parametrem będzie ciśnienie pod jakim wyrzucana jest para. Jest to główna informacja, który wpływa na możliwości urządzenia podczas usuwania ciężkich zabrudzeń.

Waga urządzenia oraz długość przewodu zasilającego, to cechy, na które klienci nie zawsze zwracają uwagę, a te są niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu. Codzienne sprzątanie z wykorzystaniem zbyt ciężkiego mopa o krótkim kablu, może być prawdziwym koszmarem, a nie ułatwieniem.

W Ariete zwracamy też uwagę na szybkość nagrzewania mopa parowego (która w niektórych urządzeniach wynosi jedynie 12 sec.) oraz czas pracy. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że posprzątanie mieszkania czy domu to nie 3 minuty, dlatego tak ważne jest, aby mopy uruchamiały się szybko i działały nawet 20 minut.

Na koniec warto dodać, że para wodna jest bardzo uniwersalnym środkiem czyszczącym, więc warto wybierać urządzenia wyposażone w szereg akcesoriów, które pozwolą na wykorzystanie jej wszystkich możliwości.

Dodatkowym atutem urządzenia, będą bez wątpienia końcówki do czyszczenia fug, usuwania ciężkich zabrudzeń np. w kuchni lub łazience, a nawet akcesoria do prasowania czy czyszczenia materiałów i okien.

Mop parowy do 400 zł

Jeśli już wiesz, jakie cechy powinien posiadać Twój idealny mop parowy, aby maksymalnie ułatwić Ci pracę i przede wszystkim skrócić jej czas, usiądź wygodnie i razem udajmy się na przejażdżkę po wybranych modelach.

Przygotowałam dla Ciebie kilkanaście propozycji w różnych przedziałach cenowych. Jestem pewna, że znajdziesz wśród nich swój trafiony zakup! Do dzieła!

Mop parowy Vileda Perfect Cleaning Steam

Vileda Perfect Cleaning Steam
Mop parowy Vileda Perfect Cleaning Steam.

Mop parowy Vileda Perfect Cleaning Steam o mocy 1550 W to świetne urządzenie, które zlikwiduje do 99,9% bakterii z różnych powierzchni w Twoim domu. Działanie urządzenia zostało udokumentowane badaniami, przeprowadzonymi w niezależnym instytucie badawczym.

Urządzenie świetnie sprawdza się w czyszczeniu różnych materiałów – począwszy od paneli, poprzez dywany (dzięki specjalnej nakładce), a skończywszy na terakocie. Możesz używać go do czyszczenia wszystkich powierzchni nielakierowanych. Regulacja poziomu pary ułatwi Ci wybór optymalnych parametrów.

Mop jest gotowy do użycia po 15 sekundach od włączenia. Szeroka i trójkątna głowica oraz przegub 180 stopni ułatwią Ci dostęp do najtrudniejszych zakamarków, narożników i szczelin. Urządzenie jest lekkie i poręczne (2,3 kg), dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe i niezwykle proste.

Wkłady zostały wykonane z mikrofibry, gwarantując nieskazitelną czystość bez smug i zacieków. Nakładki są wielorazowe – po użyciu wystarczy wyprać je w pralce. Zbiornik na wodę ma pojemność 400 ml. Maksymalny wyrzut pary to 23 g/min.

Cechy:

 • Przewodowy mop parowy.
 • Moc – 1550 W.
 • Likwiduje 99,9% bakterii i wirusów.
 • Skuteczność działania potwierdzona badaniami.
 • Czyści wiele rodzajów powierzchni.
 • Regulacja poziomu pary.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 400 ml.
 • Gotowość do użycia – 15 sekund.
 • Szeroka, trójkątna głowica i przegub 180 stopni.
 • Wkłady z mikrofibry, nakładka do dywanów.
 • Waga 2,3 kg.
 • Długość przewodu – 6 m.

Mop parowy Ariete Steam Mop 4164 10w1

Mop parowy Ariete Steam Mop 4164 10w1
Ariete Steam Mop 4164 10w1.

Ariete Steam Mop 4164 10w1 o mocy 1500 W to mop parowy i oczyszczacz w jednym urządzeniu. Oferuje Ci funkcję aż 10w1, a to wszystko dzięki bogatemu zestawowi akcesoriów.

Możesz skorzystać z funkcji oczyszczacza ręcznego. Trójkątna i ruchoma głowica umożliwi Ci dotarcie do narożników i innych trudno dostępnych zakamarków. Ściereczka do mycia podłóg montowana jest na rzepy.

Oczyszczacz bez trudu poradzi sobie z uciążliwym brudem i osadami, likwidując do 99,9% bakterii i zarazków z czyszczonej powierzchni, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Jest to potwierdzone atestem. Wysokość urządzenia możesz ustawić w zależności od potrzeb, dzięki drążkowi teleskopowemu.

Moc pary wodnej wyregulujesz za pomocą czytelnego i wygodnego pokrętła, w zależności od aktualnych potrzeb i rodzaju sprzątanej powierzchni. Długość kabla to 5 m, a wygodny uchwyt pozwoli na bezpieczne zamocowanie przewodu.

Pojemność zbiornika na wodę to 0,35 l i pozwala na ciągłą pracę przez około 18 minut. Czas nagrzewania to jedynie 12 sekund, więc oczyszczacz jest gotowy niemal od razu! Lampka kontrolna poinformuje Cię o gotowości urządzenia do pracy. Mopa możesz przechowywać w pionie, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca.

Zestaw akcesoriów obejmuje między innymi – dwie ściereczki do podłogi, nakładkę do dywanów, końcówkę do tkanin ze ściereczką, szyb, fug oraz dwie okrągłe szczotki. Lejek i miarka pozwolą na odmierzenie wody i bezpieczne nalanie do zbiornika.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1500 W.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 0,35 l.
 • Maksymalny czas pracy – około 18 minut.
 • Czas nagrzewania – około 12 sekund.
 • Funkcja oczyszczacza ręcznego.
 • Usunięcie do 99,9% bakterii i zarazków – potwierdzone atestem.
 • Trójkątna i ruchoma głowica.
 • Lampka gotowości, pokrętło regulacji pary.
 • Uchwyt na kabel, regulacja wysokości.
 • Bogaty zestaw akcesoriów.
 • Długość kabla – 5 m.
 • Waga urządzenia – 1,8 kg.

Mop parowy Vileda Steam XXL

Vileda Steam XXL
Mp parowy Vileda Steam XXL.

Mop parowy Vileda Steam XXL o mocy 1550 W to nowoczesne urządzenie, które zdezynfekuje wybraną przez Ciebie powierzchnię, likwidując 99,9% szkodliwych bakterii i wirusów. Rezultaty zostały potwierdzone przez badania niezależnego instytutu badawczego.

Głowica ma szerokość 40 cm, dlatego świetnie poradzi sobie z większymi powierzchniami. Już teraz osiągniesz w swoim domu idealnie czyste podłogi bez żadnego wysiłku. Dzięki działaniu gorącej pary możesz zapomnieć o szkodliwych detergentach.

Przegub 180 stopni pozwoli na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, przykładowo pod meblami. Urządzenie świetnie sprawdzi się do czyszczenia powierzchni nielakierowanych. Parametry pary możesz dobrać dzięki wygodnemu i intuicyjnemu regulatorowi. Urządzenie jest gotowe do pracy w 15 sekund.

W zestawie znajdziesz nakładki, wykonane z mikrofibry, które pozwolą Ci zapomnieć o nieestetycznych smugach i zaciekach na podłodze. Specjalna nakładka do czyszczenia dywanów pozwoli na utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości i świeżości. Zbiornik ma pojemność 400 ml, a urządzenie waży jedynie 2,3 kg. Jest zatem lekkie i poręczne, a czyszczenie powierzchni nie sprawi Ci żadnego trudu.

Cechy:

 • Przewodowy mop parowy.
 • Moc – 1550 W.
 • Likwiduje 99,9% bakterii.
 • Rezultaty potwierdzone badaniami.
 • Szeroka głowica – 40 cm, przegub 180 stopni.
 • Zbiornik o pojemności 400 ml.
 • Gotowość do pracy – 15 sekund.
 • Regulator pary.
 • Waga – 2,3 kg.
 • W zestawie nakładki z mikrofibry i końcówka do dywanów.
 • Długość przewodu – 7 m.

Mop parowy Ariete Steam Mop 4163

Ariete Steam Mop 4163
Mop parowy Ariete Steam Mop 4163.

Mop parowy Ariete Steam Mop 4163 o mocy 1500 W został zaprojektowany we Włoszech i stworzony z myślą o odświeżaniu i czyszczeniu podłóg, bez użycia substancji chemicznych. Atest potwierdza usuwanie 99,9% zarazków i bakterii z czyszczonych powierzchni.

Jest idealny do mycia paneli, płytek ceramicznych oraz odświeżania dywanów. Maksymalna wydajność i żywotność produktu zagwarantowana jest przez wbudowany, aktywny filtr węglowy, który zmiękcza wodę.

Zbiornik na wodę jest wyjmowany i ma pojemność 500 ml, więc łatwo go napełnisz i wyczyścisz. Ruchoma głowica (zakres 180 stopni) pomoże Ci dotrzeć do narożników, zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Wygodny uchwyt na kabel pozwoli Ci zapomnieć o plączących się przewodach.

Urządzenie jest lekkie (2,6 kg), więc mycie powierzchni jest komfortowe i niezwykle proste. Lampka gotowości poinformuje Cię o możliwości rozpoczęcia czyszczenia, a regulacja strumienia pary pozwoli dobranie optymalnej wartości. Czas pracy na pełnym zbiorniku wody to około 20 minut. W zestawie znajdziesz specjalną końcówkę do dywanów i dwie nakładki materiałowe.

Cechy:

 • Przewodowy mop parowy.
 • Zaprojektowany we Włoszech.
 • Likwiduje 99,9% bakterii i zarazków – potwierdzony atest.
 • Moc – 1500 W.
 • Aktywny filtr węglowy.
 • Idealny do różnego rodzaju powierzchni.
 • Wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 500 ml.
 • Maksymalny czas pracy na pełnym zbiorniku – 20 min.
 • Ruchoma głowica 180 stopni, uchwyt na kabel.
 • Lampka gotowości, regulacja strumienia pary.
 • Lekka konstrukcja – 2,6 kg.
 • Długość przewodu – 5 m.

Mop parowy Ariete Xvapor Comfort 4145

Ariete Xvapor Comfort 4145
Mop parowy Ariete Xvapor Comfort 4145.

Mop parowy Ariete Xvapor Comfort 4145 to nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie o mocy 1500 W prosto z Włoch. Jest Twoim najcenniejszym sprzymierzeńcem w walce z drobnoustrojami, bakteriami i roztoczami. Takie urządzenie to niezastąpiony pomocnik szczególnie dla alergików. Zlikwiduje 99,9% wszystkich szkodliwych bakterii za pomocą gorącej pary, co zostało potwierdzone atestem.

Pojemnik na wodę ma pojemność aż 1,2 l, dzięki czemu masz zapewniony czas nieprzerwanej pracy nawet do 45 minut. Do zestawu dołączony jest lejek, który ułatwi napełnianie zbiornika. Wyrzut pary odbywa się pod ciśnieniem 5 barów. Urządzenie jest gotowe do pracy w maksymalnie 8 minut. Lampa LED poinformuje Cię o możliwości rozpoczęcia czyszczenia.

Mop parowy pozwoli Ci ograniczyć zastosowanie środków chemicznych w Twoim domu. Kilka wymiennych końcówek ułatwi czyszczenie najróżniejszych powierzchni. Konstrukcja urządzenia jest rozkładana, więc w szybki i prosty sposób umyjesz poszczególne elementy po zakończeniu pracy.

Szczotka z twardym włosiem w połączeniu z nakładką z mikrofibry to idealny zestaw do mycia każdego rodzaju podłóg – drewnianych, marmurowych czy terakotowych. Nakładkę możesz wyprać w pralce. Równie łatwe jest oczyszczanie i odświeżanie dywanów. Wygodny uchwyt na kabel pozwoli Ci bezpiecznie zamocować przewód w trakcie pracy.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1500 W.
 • Zaprojektowany we Włoszech.
 • Likwiduje 99,9% bakterii i drobnoustrojów – potwierdzony atest.
 • W zestawie kilka wymiennych końcówek.
 • Pojemnik na wodę 1,2 l.
 • Maksymalny czas pracy – 45 min.
 • Wyrzut pary – 5 barów.
 • Gotowość do pracy – maksymalnie 8 min.
 • Rozkładana konstrukcja.
 • Zawór i blokada bezpieczeństwa.
 • Waga – 5,2 kg.
 • Długość przewodu – 6 m.

Mop parowy Kärcher SC 2 Easyfix

Kärcher SC 2 Easyfix
Mop parowy Kärcher SC 2 Easyfix.

Mop parowy Kärcher SC 2 Easyfix o mocy 1500 W to wielofunkcyjne i sprytne urządzenie do czyszczenia powierzchni wodoodpornych. Mop świetnie nadaje się do mycia podłóg twardych, dzięki technologii lameli. Konstrukcja pozwala bezpiecznie przechowywać akcesoria i dyszę podłogową na urządzeniu.

Ruchomy przegub pozwoli Ci dotrzeć do najtrudniejszych zakamarków. Nakładka z mikrofibry mocowana jest na rzep, dzięki czemu nie musisz schylać się, aby ją zdjąć lub założyć. Twoje dłonie nie mają bezpośredniego kontaktu z brudem i zanieczyszczeniami.

Urządzenie pozwoli Ci wyczyścić nie tylko podłogi, ale również kafelki, okna, lustra, kabiny prysznicowe lub blaty kuchenne. Jest ekologiczne – nie musisz stosować środków chemicznych, a zużycie wody jest minimalne.

Blokada pistoletu parowego będzie przydatna, jeśli masz w domu dzieci. Takie zabezpieczenie uchroni przed przypadkowym naciśnięciem. Ilość pary możesz regulować na rękojeści, w zależności od stopnia zabrudzenia. Pojemność zbiornika na wodę to 1 l. Czas nagrzewania to maksymalnie 6,5 min.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1500 W.
 • Ciśnienie pary – 3,2 bary.
 • Nakładka z mikrofibry mocowana na rzep.
 • Ruchomy przegub, blokada pistoletu parowego.
 • Zbiornik na wodę – pojemność 1 l.
 • Czas nagrzewania – maksymalnie 6,5 minuty.
 • Regulacja wyrzutu pary.
 • Waga bez wyposażenia – 2,9 kg.
 • Długość przewodu – 4 m.

Mop parowy powyżej 400 zł

Oczyszczacz parowy Ariete Xvapor Deluxe 4146

Mop parowy Ariete Xvapor Deluxe 4146
Ariete Xvapor Deluxe 4146.

Oczyszczacz parowy Ariete Xvapor Deluxe 4146 o mocy 1500 W to wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, zaprojektowane we Włoszech. Oferuje Ci możliwość regulacji strumienia pary wodnej.

W łatwy sposób pozbędziesz się nawet najtrudniejszych zabrudzeń, kamienia i osadów z różnych powierzchni. Zlikwiduje aż 99,9% bakterii i drobnoustrojów podczas sprzątania, bez użycia detergentów, co jest potwierdzone atestem.

Regulacja odbywa się za pomocą wygodnego pokrętła. Możesz wybrać taką moc pary wodnej, aby w pełni odpowiadała Twoim potrzebom. Dzięki regulacji unikniesz również nadmiernego skraplania się wody na czyszczonej powierzchni.

Gumowane koła minimalizują hałas podczas przesuwania po podłodze, jednocześnie chroniąc powierzchnię posadzki. Zestaw akcesoriów znajduje się w sprytnie ukrytym schowku w dolnej części korpusu oczyszczacza. Wszystkie elementy są uporządkowane i zawsze gotowe do działania!

Urządzenie zostało wyposażone w zawór, który blokuje możliwość jego otworzenia aż do momentu, w którym ciśnienie w myjce jest wystarczająco niskie. Dzięki niemu nie istnieje ryzyko poparzenia się gorącą parą wodną. Lampka gotowości poinformuje Cię o nagrzaniu wody i przygotowaniu oczyszczacza do pracy.

Pojemność zbiornika na wodę to aż 1,6 l. Urządzenie nagrzewa się w około 8 minut, a maksymalny czas pracy to około 55 minut.  Przewód ma długość 6 m, a wygodny uchwyt na kabel pozwoli na jego bezpieczne zamocowanie.

W zestawie otrzymasz bogaty zestaw akcesoriów. Są to między innymi – szczotka do tkanin ze ściereczką, końcówka do mycia szyb, podłóg, fug, okrągłą szczotkę małą i dużą oraz dwie ściereczki do podłóg. Miarka i lejek pozwolą na odpowiednie odmierzenie ilości wody i bezpieczne wlanie do zbiornika, bez rozlewania jej wokół.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1500 W.
 • Ciśnienie – 5 bar.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 1,6 l.
 • Czas nagrzewania – około 8 minut.
 • Maksymalny czas pracy – około 55 minut.
 • Likwidacja do 99,9% bakterii i zarazków – potwierdzone atestem.
 • Zaprojektowany we Włoszech.
 • Regulowany strumień pary.
 • Lampka gotowości, bojler ze stali INOX.
 • Gumowane koła, schowek na akcesoria.
 • Zawór bezpieczeństwa, uchwyt na kabel.
 • Długość kabla – 6 m.
 • Waga – 5,9 kg.

Oczyszczacz parowy Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix

Oczyszczacz parowy Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix
Oczyszczacz parowy Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix.

Mop parowy Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix o mocy 1500 W oferuje Ci 2 – stopniową regulację pary, którą dostosujesz do czyszczonej powierzchni i poziomu zabrudzenia. Idealnie nadaje się do mycia wszystkich powierzchni wodoodpornych. Sprawdzi się nie tylko podczas czyszczenia podłóg, ale również armatury łazienkowej, kafelków, okien, luster czy blatów kuchennych.

Utrzymanie czystości w domu jest łatwiejsze i to bez stosowania środków chemicznych. Urządzenie jest ekologiczne, a zużycie wody minimalne. Doskonałe rezultaty czyszczenia podłóg są możliwe dzięki ssawce podłogowej z technologią lameli. System EasyFix pozwoli Ci na zamocowanie nakładki do podłóg za pomocą rzepów, bez konieczności schylania się i kontaktu dłoni z zabrudzeniami.

Na rączce umieszczono wskaźnik LED, który poinformuje Cię odpowiednim kolorem o aktualnym trybie pracy. Czerwony kolor oznacza nagrzewanie, a zielony – gotowość do pracy. Ruchomy przegub ułatwi czyszczenie zakamarków, narożników i innych trudno dostępnych miejsc. Pojemność zbiornika na wodę to 1 l, a czas nagrzewania to maksymalnie 6,5 minuty.

Akcesoria możesz przechowywać na urządzeniu lub w wygodnej i praktycznej torbie. Dodatkowymi atutami urządzenia są – blokada pistoletu parowego przed przypadkowym naciśnięciem, regulacja pary oraz lejek do napełniania zbiornika na wodę.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1500 W.
 • 2 – stopniowa regulacja pary.
 • Maksymalne ciśnienie pary – 3,2 bary.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 1 l.
 • Gotowość do pracy – 6,5 min.
 • Czyszczenie różnych powierzchni.
 • Montaż nakładki do podłóg za pomocą rzepów.
 • Wskaźnik LED, zawór i blokada bezpieczeństwa.
 • Regulacja pary, lejek do napełniania zbiornika.
 • Torba do przechowywania akcesoriów.
 • Waga – 2,7 kg.
 • Długość przewodu – 4 m.

Mop parowy Ariete 2706 Steam And Sweeper 2w1

Ariete 2706 Steam And Sweeper 2w1
Mop parowy Ariete 2706 Steam And Sweeper 2w1.

Mop parowy Ariete 2706 Steam And Sweeper 2w1 o mocy 1500 W to sprytne urządzenie zaprojektowane we Włoszech, które łączy funkcję parowego oczyszczacza z odkurzaczem. Jest idealny dla każdego rodzaju podłóg. Posiada wbudowany, aktywny filtr węglowy, który zagwarantuje maksymalną wydajność i żywotność urządzenia.

Atest potwierdza skuteczność mopa w likwidowaniu 99,9% bakterii i drobnoustrojów z czyszczonych powierzchni. Dzięki strumieniowi gorącej pary możesz zapomnieć o szkodliwych i drażniących środkach chemicznych. Zbiornik na wodę ma pojemność 500 ml, co pozwoli Ci na pracę przez 20 minut.

Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 300 ml. Głównym atutem urządzenia jest obrotowa głowica 180 stopni, dzięki której dotarcie do narożników i trudno dostępnych miejsc jest bajecznie proste.

Specjalna końcówka do dywanów ułatwi jego odświeżenie i oczyszczenie. W zestawie dostępne są również dwie wymienne ściereczki. Lampka gotowości poinformuje Cię o możliwości rozpoczęcia pracy. Strumień pary możesz regulować w zależności od powierzchni i intensywności zabrudzeń.

Cechy:

 • Przewodowy mop parowy z funkcją odkurzania.
 • Moc – 1500 W.
 • Zaprojektowany we Włoszech.
 • Maksymalne ciśnienie pary – 1 bar.
 • Zbiornik na wodę – 500 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 20 min.
 • Zbiornik na zanieczyszczenia – 500 ml.
 • Ruchoma głowica 180 stopni.
 • Regulacja strumienia pary, lampka gotowości.
 • Końcówka do dywanów, wymienne ściereczki.
 • Składany uchwyt.
 • Waga – 4,4 kg.
 • Długość przewodu – 5 m.

Oczyszczacz parowy Ariete 4147 Xvapor No Stop

Ariete 4147 Xvapor No Stop
Oczyszczacz parowy Ariete 4147 Xvapor No Stop.

Mop parowy Ariete 4147 Xvapor No Stop o mocy 1500 W to nowoczesne urządzenie prosto z Włoch, które doskonale wyczyści wszystkie powierzchnie w Twoim domu. Wyposażony został w wygodny i praktyczny schowek, w którym możesz umieścić wszystkie akcesoria. Dzięki temu przechowywanie urządzenia jest wygodniejsze i zajmuje niewiele miejsca.

Oczyszczacz parowy to sprzymierzeniec alergików i rodzin z małymi dziećmi. Dzięki niemu w 99,9% usuniesz bakterie, roztocza i zarazki, tym samym poprawiając jakość i komfort życia domowników. Skuteczność działania potwierdzona jest atestem. Zawór i blokada bezpieczeństwa to kolejne zalety tego urządzenia.

Za pomocą urządzenia wyczyścisz nie tylko podłogi i dywany, ale również tkaniny, tapicerki, okna lub powierzchnie w łazience. Ogromnym atutem jest funkcja prasowania w pionie. Ta opcja pozwoli Ci na odświeżenie ubrań, firan czy zasłon. Regulator pary pomoże Ci dobrać odpowiedni parametr, aby nie zniszczyć tkanin. Pojemność zbiornika na wodę to 1,1 l. Masz możliwość uzupełniania go w trakcie pracy.

Czas nagrzewania to maksymalnie 4 minuty. Przy pełnym zbiorniku nieprzerwana praca może trwać nawet 45 minut. Gumowe koła nie rysują powierzchni podłogi i zapewniają łatwe przemieszczanie mopa. Uchwyt na kabel zlikwiduje problem plączących się przewodów w trakcie pracy.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Zaprojektowany we Włoszech.
 • Moc – 1500 W.
 • Maksymalne ciśnienie pary – 4 bary.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 1,1 l.
 • Gotowość do pracy –  4 minuty.
 • Maksymalny czas pracy – 45 min.
 • Likwiduje bakterie i zarazki – potwierdzone atestem.
 • Praktyczny schowek na akcesoria.
 • Zestaw wymiennych końcówek.
 • Czyszczenie wielu rodzajów powierzchni.
 • Zawór i blokada bezpieczeństwa.
 • Funkcja prasowania w pionie.
 • Gumowe koła, uchwyt na kabel.
 • Waga – 5,9 kg.
 • Długość przewodu – 6 m.

Oczyszczacz parowy Kärcher SC 3 EasyFix Premium Home Line

Kärcher SC 3 EasyFix Premium Home Line
Oczyszczacz parowy Kärcher SC 3 EasyFix Premium Home Line.

Mop parowy Kärcher SC 3 EasyFix Premium Home Line o mocy 1900 W to urządzenie nowej generacji, wyposażone w innowacyjny system automatycznego odkamieniania. Filtr zapewnia usuwanie osadów, co zwiększa efektywność pracy i żywotność urządzenia. Nakładka do czyszczenia podłóg montowana jest na rzep, dzięki czemu nie musisz się schylać, a Twoje dłonie pozostają czyste.

Atutem jest niezwykle krótki czas nagrzewania – to zaledwie 30 sekund. Zbiornik na wodę o pojemności 1 l możesz uzupełniać w trakcie pracy urządzenia, bez konieczności oczekiwania na wystudzenie bojlera. Wysoka temperatura wyrzucanej pary sprawia, że czyszczona powierzchnia wysycha niezwykle szybko.

Dysza posiada ruchomy przegub, pozwalając w łatwy sposób wyczyścić nawet najtrudniej dostępne miejsca, ściśle przylegając do powierzchni. Specjalna nakładka do dywanów pozwala na szybkie i wygodne odświeżenie. Dodatkowe zalety to blokada pistoletu parowego, regulacja pary i możliwość przechowywania akcesoriów na urządzeniu.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Moc – 1900 W.
 • System automatycznego odkamieniania.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 1 l.
 • Czas nagrzewania – 30 sekund.
 • Maksymalne ciśnienie pary – 3,5 barów.
 • Nakładka do podłóg montowana na rzep.
 • Zestaw z wymiennymi końcówkami.
 • Blokada pistoletu parowego, regulacja pary, lejek do napełniania.
 • Wygodne przechowywanie akcesoriów na urządzeniu.
 • Waga – 3,1 kg.
 • Długość przewodu – 4 m.

Parownica Kärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem

Kärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem
Parownica Kärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem.

Mop parowy Kärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem to wielofunkcyjne i nowoczesne urządzenie o mocy 2000 W, niezwykle proste w obsłudze. Żelazko parowe może zredukować czas prasowania nawet o 50%. Wysokie i stałe ciśnienie wyrzucanej pary umożliwia pracę nawet na grubych tkaninach.

Urządzenie idealnie wyczyści wszystkie wodoodporne powierzchnie w Twoim domu. Nakładka do podłóg mocowana jest na rzep, więc możesz zapomnieć o konieczności schylania się i brudzenia rąk podczas zdejmowania.

Zaletą są dwa pojemniki na wodę (pojemności 500 ml i 800 ml). Dzięki zapasowemu zbiornikowi możesz w łatwy i szybki sposób uzupełniać wodę bez przerywania pracy. Czas nagrzewania to maksymalnie 4 minuty.

Ruchomy przegub pozwoli Ci na dotarcie do najtrudniejszych miejsc w Twoim domu. Zastosowana technologia lameli zagwarantuje dokładne czyszczenie niemal wszystkich rodzajów podłóg. Blokada pistoletu parowego z pewnością przyda się, jeśli w domu masz dzieci. Zapewnia to bezpieczeństwo i brak ryzyka przypadkowego uruchomienia.

Ilość pary możesz regulować w zależności od potrzeb, rodzaju powierzchni i intensywności zabrudzenia. W obudowie umieszczono praktyczny schowek na kabel. Akcesoria możesz bezpiecznie przechowywać na urządzeniu.

Cechy:

 • Przewodowy, wielofunkcyjny mop parowy.
 • Żelazko parowe w zestawie.
 • Moc – 2000 W.
 • Dwa zbiorniki na wodę.
 • Pojemność zbiorników na wodę – 500 ml i 800 ml.
 • Czas nagrzewania – 4 minuty.
 • Maksymalne ciśnienie pary – 3,5 barów.
 • Nakładka do podłóg mocowana na rzep.
 • Blokada i zawór bezpieczeństwa, regulacja ilości pary, lejek do napełniania.
 • Schowek na kabel, proszek do odkamieniania.
 • Waga – 4 kg.
 • Długość przewodu – 4 m.

Mopy parowe ranking 2022. Zestawienie

ZdjęcieNazwaMaks. czas pracyCzas nagrzewaniaPoj. zbiornika na wodęWielofunkcyjnośćDł. przewodu
Vileda Perfect Cleaning SteamVileda Perfect Cleaning Steamb/d15 sekund400 mlNie6 m
Mop parowy Ariete Steam Mop 4164 10w1Ariete Steam Mop 4164 10w118 minut12 sekund350 mlTak5 m
Vileda Steam XXLVileda Steam XXLb/d15 sekund400 mlNie7 m
Ariete Steam Mop 4163-1Ariete Steam Mop 416320 minut12 sekund500 mlNie5 m
Ariete Xvapor Comfort 4145Ariete Xvapor Comfort 414545 minut480 sekund1200 mlTak6 m
Kärcher SC 2 Easyfix 1.512-050.0Kärcher SC 2 Easyfixb/d390 sekund1000 mlTak4 m
Mop parowy Ariete Xvapor Deluxe 4146Ariete Xvapor Deluxe 414655 minut480 sekund1600 mlTak6 m
Kärcher SC 2 Deluxe EasyFixb/d390 sekund1000 mlTak4 m
Ariete 2706 Steam And Sweeper 2 w 1Ariete 2706 Steam And Sweeper 2w120 minut12 sekund500 mlTak5 m
Ariete 4147 Xvapor No StopAriete 4147 Xvapor No Stop45 minut240 sekund1100 mlTak6 m
Kärcher SC 3 EasyFix Premium Home LineKärcher SC 3 EasyFix Premium Home Lineb/d30 sekund1000 mlTak4 m
Kärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiemKärcher SC 4 EasyFix – zestaw z żelazkiemb/d240 sekund500 ml i 800 mlTak4 m

Najlepszy mop parowy. Ranking 2022. Nasza opinia.

Mop parowy to idealne rozwiązanie dla tych pań domu, które cenią sobie niezawodność, szybkość pracy, otrzymując jednocześnie doskonały efekt.

Przekonałaś się, że mop parowy może stać się dla Ciebie niezastąpionym pomocnikiem w utrzymywaniu nieskazitelnej czystości nie tylko na podłogach w domu, ale również na innych powierzchniach. To gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy, ale również zdrowia – Twojego i wszystkich domowników.

Wybrałaś mop parowy marki Vileda? A może zdecydowałaś się na produkt firmy Kärcher lub Ariete?

Skomentuj!

Warte przeczytania?

Reklama

guest
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusia
Bogusia
2 lat temu

ja mam właśnie mopa parowego Ariete i to był świetny zakup zmywa się nim superancko przede wszystkim szybko i bez wysiłku

Magdalena
Magdalena
Reply to  Bogusia
2 lat temu

o z ariete mam czyścik parowy i super się sprawdza. ogólnie to fajny patent żeby czyścić parą, bo nie trzeba korzystać z chemii 🙂

Ania
Ania
Reply to  Bogusia
1 rok temu

polecam! mam od kilku dni! mam taki model co mogę czyścić i kuchenkę i podłogi i okna 🙂

Magdalena K
Magdalena K
Reply to  Ania
1 miesiąc temu

Także posiadam Ariete. Świetny mop parowy, na potrzeby domowe wystarczający. Bardzo dobra jakość wykonania !

Julka
Julka
2 lat temu

też kupiłam ostatnio mopa parowego, szczerze to jedno z fajniejszych urządzeń w domu i każdy moze posprzatać, nie ma wymowek :))

Sylwia
Sylwia
Reply to  Julka
1 rok temu

jaki masz? ja mam w koszyku z ariete, planuję zamówić.

Judyta
Judyta
Reply to  Sylwia
1 rok temu

ja polecam z ariete, taki biały, już nie pamiętam numerku modelu, ale jest na prawdę spoko marka

Dorota
Dorota
2 lat temu

fajne są też roboty myjące podlogi (widziałam Irobota w akcji) mega fajnie myją płytki i panele

Basia
Basia
1 rok temu

ariete 4147 – praktycznie do wszystkiego (podłogi, okna, prysznic) świetna rzecz do kilku zadań 🙂

Jula
Jula
1 rok temu

ariete xvapor – moje wybawienie, serio, bo praktycznie każdy płyn mnie podrażnia…

Aneta
Aneta
1 rok temu

mam ten model który u was jest pod nr 5.1 firmy Ariete – bardzo uniwersalny do sprzątania bo i myje parą i ma nakładkę do odkurzania dywanów i można też dywany odświeżyć para wodną żeby lepiej wyglądały

Adka
Adka
1 rok temu

najlepszy jest mop parowy z ariete. szczególnie, z mam z różnymi końcówkami 🙂 więc tak naprawdę sprawdza się przy wielu rzeczach

Maksymilian
Maksymilian
4 miesięcy temu

Mop parowy 10w1 mod. od Ariete najlepszy wynalazek jak dla mnie 🙂

Eliza Tyszkiewicz
Eliza Tyszkiewicz
3 miesięcy temu

Polecamy MOP PAROWY ARIETE 4169 MULTI STEAM SYSTEM. Kolejne urządzenie tej firmy i jestem mile zaskoczona. Bardzo dobry produkt, bez zastrzeżeń. Lekki, bardzo łatwo się steruje przez co mycie podłogi jest samą przyjemnością. W innych zadaniach także się dobrze sprawdza. Polecam 🙂

Emilka
Emilka
2 miesięcy temu

Także posiadam mop firmy Ariete a dokładniej Mop parowy Ariete 4164 10 w 1 Jak za tak niską cenę, to naprawdę bardzo dobry, dający wiele możliwości sprzęt. Jak dla mnie wystarczający. Polecam !

Jaką prostownicę wybrać?

Najlepsza prostownica do włosów. Ranking 2022

Jaka suszarka do włosów?

Najlepsza suszarka do włosów. Ranking 2022