in , ,

Jaki odkurzacz pionowy kupić? Ranking 2021.

Reklama

5/5 (8)

Marzysz o idealnie czystych podłogach w Twoim domu? Masz dosyć tradycyjnego odkurzacza, który jest ciężki i niezbyt poręczny? Szukasz takiego urządzenia, które nie tylko pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń, ale również umyje podłogę na mokro i zamieni się w kompaktowy odkurzacz ręczny?

Chcesz, aby odkurzanie stało się przyjemne i dziecinnie proste? Jesteś we właściwym miejscu! Poznaj najciekawsze propozycje sprytnych, domowych asystentów w naszym artykule – odkurzacz pionowy ranking 2021!

Odkurzacz pionowy ranking
Zastanawiasz się, jakie są zalety odkurzacza pionowego? Odkryj najważniejsze powody, dla których warto go kupić!

Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Chyba nie muszę Cię przekonywać, że każdy z nas marzy o idealnej czystości w domu, niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużej willi czy w kawalerce. Nieskazitelne podłogi, wypielęgnowana tapicerka mebli, odkurzone narożniki i przestrzenie pod meblami, a także zadbane wnętrze samochodu to coś, co jest nie tylko miłe dla oka, ale również zdrowe dla naszego organizmu.

Ciekawostka:

W 1901 roku powstały pierwsze odkurzacze… przewoźne. Były dużymi maszynami, ciągniętymi przez konie i ustawianymi przed domem klienta. Kurz wyciągany był przez długie węże.

Domyślasz się, że… wynalazek nie zdobył zbyt wiele popularności 🙂

Źródło: Wikipedia.

Wciąż znajdujesz wymówki, aby nie odkurzać? Męczy Cię korzystanie z tradycyjnego odkurzacza, który jest ciężki i nieporęczny? Potykasz się o kabel i przepinasz go w gniazdka za każdym razem, kiedy sprzątasz inny pokój? Mam rewelacyjne wieści – koniec z tym! Z pomocą przychodzą Ci sprytne odkurzacze pionowe!

Urządzenia pionowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to związane nie tylko z ogromnym komfortem użytkowania takich sprzętów, ale także z coraz bardziej przystępną ceną. Producenci prześcigają się, aby zaoferować klientom jak najlepsze odkurzacze, wyposażone w innowacyjne funkcje, technologie, czujniki i wskaźniki.

Jaka jest różnica pomiędzy modelem pionowym a „poziomym”? Odkurzacz pionowy składa się z długiej rury, zakończonej szczotką. W obudowie umieszczony jest silnik oraz pojemnik na kurz.

Większość modeli nie ma standardowego worka na pył, drobiny i okruchy, a specjalny zbiornik, który jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Zadajesz sobie pytanie, dlaczego odkurzacze pionowe skradły serca Polaków (i nie tylko)? Odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj. Jesteś ciekawy, jakie są ich zalety? Sprawdź to!

Reklama

Zalety odkurzacza pionowego.

Odkurzacze pionowe to hit ostatnich lat. Producenci proponują coraz bardziej innowacyjne i zaskakujące rozwiązania, które ułatwiają nam codzienne czynności. Założę się, że odkurzanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych prac domowych.

Jeśli należysz do tego grona (ja również należę!), takie urządzenie może stać się Twoim najlepszym i niezastąpionym asystentem. Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz pionowy?

Model pionowy o dużej mocy może z sukcesem spełniać funkcję klasycznego odkurzacza w Twoim domu. Jego parametry przeważnie odpowiadają tym, które cechuje standardowy odkurzacz.

Jedną z głównych zalet odkurzacza pionowego jest kompaktowa konstrukcja. Taka wersja urządzenia zajmuje o wiele mniej miejsca niż standardowy odkurzacz. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla mniejszych mieszkań, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Ciekawostka:

Pierwszy przenośny odkurzacz powstał w 1906 roku. Wykonany był z wentylatora elektrycznego, pudełka i poszewki od poduszki.

Źródło: Wikipedia.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy przechowujesz na wygodnej stacji ładowania, a niektóre modele możesz nawet zamocować do ściany. Dzięki temu masz o wiele więcej miejsca do przechowywania również innych rzeczy. Niektóre odkurzacze pionowe są składane, co dodatkowo pozwala zyskać wolną przestrzeń. Brzmi kusząco, prawda?

To była tylko jedna z zalet odkurzacza pionowego. Zapytasz mnie – co dalej? Odkurzacze pionowe są lekkie, zwrotne i używać ich możesz nawet jedną ręką. Sprzątasz bez konieczności schylania się, za co wdzięczy będzie Twój kręgosłup.

Wszystkie powierzchnie pod meblami możesz odkurzyć poprzez „położenie” urządzenia i wsunięcie go pod wybrany mebel. Niemal wszystkie modele mają tak skonstruowane głowice, że manewrowanie nimi wokół różnych elementów wyposażenia mieszkania jest dziecinnie proste. Jak Ci się podoba taka opcja?

Odkurzanie dywanów odkurzaczem pionowym
Wielofunkcyjność, zwrotność i komfort użytkowania to tylko jedne z zalet odkurzaczy pionowych. Jesteś ciekaw, jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy może być urządzeniem wielofunkcyjnym. Nie tylko dokładnie odkurzy panele, dywany lub płytki. Wiele modeli zamienia się również w wygodny odkurzacz ręczny, idealny do sprzątania szczelin, zakamarków i odkurzania tapicerki lub wnętrza samochodu.

Myjący odkurzacz pionowy

Urządzenie z funkcją mopa może umyć podłogę na mokro i wypolerować powierzchnie twarde. Z łatwością więc zastąpi nie tylko zwykły odkurzacz, ale również mop. Kilka prac domowych wykonanych za pomocą jednego urządzenia? Czemu nie!

Większość odkurzaczy pionowych nie ma klasycznego worka na zanieczyszczenia. W tych urządzeniach na czele stoi technologia cyklonowa. Skąd pochodzi taka nazwa?

Odkurzacz zamiast worka ma specjalną komorę, do której zasysane jest powietrze. Następnie wprowadzane jest w ruch wirowy, który jednocześnie oddziela powietrze od zebranych zanieczyszczeń. Ten typ konstrukcji zbiera same pozytywne opinie. W Twoim sprzęcie powstaje istne tornado!

Cyklony niezwykle skutecznie oczyszczają powietrze z drobin i kurzu. Oznacza to, że wydostające się na zewnątrz powietrze jest czystsze niż to, którym wcześniej oddychałeś!

Urządzenia dodatkowo posiadają specjalne filtry (np. HEPA), które odznaczają się bardzo wysoką skutecznością. Wyłapują do 99,98% zanieczyszczeń o średnicy nawet 0,3 mikrona! Jeśli jesteś alergikiem, to taka cecha z pewnością Cię zainteresuje!

Rozwiązanie bezworkowe jest przede wszystkim oszczędniejsze. Nie musisz tracić czasu na czyszczenie worka ani pamiętać o wymianie i kupnie nowych. Jeśli worek się zapełnia, odkurzacz zazwyczaj traci moc.

W odkurzaczach cyklonowych kurz zebrany w pojemniku nie koliduje z zasysanym powietrzem, dlatego urządzenie nie traci swojej mocy. Filtry często można myć w wodzie, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc nie musisz wydawać pieniędzy na ich ciągłe wymienianie.

Reklama

Kolejnym walorem jest fakt, że technologia bezworkowa jest higieniczna i bezpieczna, ponieważ nie masz bezpośredniego kontaktu z kurzem, okruchami i innymi drobinami. Aby opróżnić pojemnik, po prostu trzymasz go nad koszem i naciskasz odpowiedni przycisk.

Odkurzacz jest więc gotowy do pracy w każdej chwili. Nie przejmujesz się tym, że nie masz w szafie zapasu worków, a właśnie rozsypałeś w kuchni garść cukru na podłogę. Jak Ci się podoba taka recepta na czystość w Twoim domu?

Odkurzacze bezworkowe są również ekologiczne. Nie kupujesz nowych worków, więc nie pozbywasz się starych. Tym samym dbasz o otaczające Cię środowisko. Odkurzacze cyklonowe zapewniają również maksymalną wydajność przy minimalnym poborze energii.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Do wyboru masz odkurzacz pionowy bezprzewodowy lub przewodowy. Jeśli Twoim wymarzonym modelem jest wersja z akumulatorem i ładowana na specjalnej stacji dokującej, możesz zapomnieć o potykaniu się o kabel podczas sprzątania!

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zaczepić o przewód – oczywiście w najmniej odpowiednim momencie. A po wyrwaniu gniazdka ze ściany na usta cisną się zawsze te same słowa :).

Model bezprzewodowy nie musi być przepinany z gniazdka do gniazdka, jeśli sprzątasz kilka osobnych pomieszczeń. Twoje ruchy nie są niczym ograniczone! Minusem rozwiązania z akumulatorem jest określony czas pracy na jednym ładowaniu. Musisz pamiętać, żeby uzupełniać energię w urządzeniu, aby cieszyć się szybkim i sprawnym odkurzaniem.

O niskim stanie baterii poinformują Cię różnego rodzaju diody i wskaźniki. Jeśli powierzchnia Twojego domu jest większa, możesz wybrać taki model, który zapewni Ci odkurzanie nawet przez 80 minut na jednym naładowaniu.

Odkurzacz pionowy myjący najlepiej zajmie się kafelkami w domu
Odkurzacze pionowe to specjaliści w utrzymywaniu porządku na niemal wszystkich rodzajach podłóg.

Opinie o odkurzaczach pionowych są rewelacyjne. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim za ogromny komfort sprzątania, zwrotność i kompaktowe wymiary. Świetnie radzą sobie z każdym rodzajem podłóg – panelami, dywanami czy płytkami.

Odkurzacze pionowe szczególnie przypadły do gustu posiadaczom futrzanych pupili w domu, bo dzięki funkcji odkurzania ręcznego usuwanie sierści z kanapy i innych powierzchni zajmuje kilka minut. Co Ty na to?

Przygotowałam dla Ciebie ranking odkurzaczy pionowych producentów wiodących na polskim rynku. Jestem przekonana, że znajdziesz tutaj swój jeden, idealny i wymarzony model. Nie zwlekajmy! Poszukiwania nowego, domowego asystenta czas zacząć!

Ranking odkurzaczy pionowych 2021. Od czego zacząć?

Zastanawiasz się, jakie cechy i funkcje powinien mieć Twój idealny odkurzacz pionowy, aby w pełni odpowiadał Twoim potrzebom? Lepiej wybrać model bezprzewodowy? A może odkurzacz 3w1? Mam dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać te najbardziej istotne właściwości i opcje. Od czego zacząć?

Na początek określ, czy wolisz model bezprzewodowy, czy zasilany przewodem. Jesteś zaskoczony, że odkurzacz pionowy może posiadać kabel? Bardzo często zamiennie używa się określeń „odkurzacz pionowy” i „odkurzacz bezprzewodowy”. Tymczasem producenci oferują także wersje „z kablem”, więc wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy ładowany jest za pomocą specjalnej stacji dokującej i po uzupełnieniu energii działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Wybierając taki model, nie musisz podłączać kabla do gniazdka, aby rozpocząć sprzątanie. Ważne jest jednak to, aby kontrolować stan naładowania urządzenia, aby w trakcie prac w domu nie zaskoczył Cię brak mocy.

Reklama

Wydajny akumulator lub długi przewód

Modele bezprzewodowe różnią się długością pracy na jednym, pełnym naładowaniu. Jeśli masz większe powierzchnie do odkurzania, dobrym wyjściem będzie wybór takiego sprzętu, który pracuje nawet przez 80 minut.

Przy mniejszym metrażu świetnie sprawdzą się takie wersje urządzeń, które odkurzają przez 20 lub 30 minut. Przez chwilę pomyśl, jak duże powierzchnie będziesz odkurzał najczęściej. To z pewnością pomoże Ci określić właściwy przedział czasowy.

Niemniej ważny jest czas ładowania baterii. Niektóre modele należy ładować w stacji przez nawet 6 godzin, a inne – 3 godziny. Musisz jednak pamiętać, że zazwyczaj im większa pojemność baterii, tym ładowanie trwa dłużej.

Teraz czas na pojemność zbiornika na kurz. Odkurzacze pionowe bardzo różnią się w tym względzie. Znajdziesz tutaj modele ze zbiornikiem mniejszym, na przykład 500 ml, jak również takie, które oferują pojemność aż 900 ml. Im większy zbiornik na kurz, tym rzadziej musisz go opróżniać. Jeśli masz spore mieszkanie, lepiej sprawdzi się model z większą pojemnością.

Głośność pracy

Nie zapominajmy o głośności odkurzacza pionowego. Im niższa wartość tego parametru, tym urządzenie jest cichsze. Dzięki temu możesz bez trudu sprzątać mieszkanie, podczas gdy domownicy odrabiają lekcje, bawią się lub oglądają film. Zazwyczaj odkurzacze pionowe mieszczą się w przedziale około 72 – 83 dB. Dla porównania 30 dB to szept, 60 dB zwykła rozmowa, a 100 dB to odgłos helikoptera.

Zdecyduj również, czy chcesz kupić odkurzacz z opcją 2w1 lub 3w1. Możesz wybrać taki model, który będzie pełnił dodatkowo funkcję mopa i odkurzacza ręcznego. To pozwoli Ci zrezygnować z dodatkowych urządzeń w domu i tym samym zaoszczędzić sporo miejsca. Odkurzacz z opcją mycia na mokro pozbędzie się nawet zaschniętych plam, a wersja ręczna z łatwością wyczyści kanapę lub wnętrze samochodu.

Odkurzanie paneli odkurzaczem pionowym
Odkurzacze pionowe pozwalają na dotarcie pod meble, odkurzanie zakamarków i szczelin. To rewelacyjni asystenci do zadań specjalnych!

Mała waga urządzenia

Istotna jest również waga urządzenia, która zazwyczaj wynosi około 3 kg. Znajdziesz również takie modele, które ważą zaledwie 1,5 kg lub 2 kg, więc z łatwością mogą ich używać nawet mali domownicy. Jeżeli wybierasz odkurzacz wielofunkcyjny, który posiada również zbiornik na wodę, jego waga może być nieco większa i wynosić nawet około 5 kg.

Moc urządzenia podpowiada Ci, z jaką intensywnością pracuje odkurzacz. Ogólnie przyjmuje się, że im większa moc, tym wzrasta skuteczność odkurzania. Musisz jednak liczyć się z tym, że efektywniejsza praca wiąże się zazwyczaj z wyższą ceną.

Podświetlenie LED czy elektroszczotka?

Pomyśl również, jakie dodatkowe opcje mogą Ci się przydać. Wybierasz odkurzacz z podświetleniem LED, aby dokładnie widzieć wszystkie okruszki, nawet w słabo doświetlonym pokoju? A może lepszy będzie odkurzacz z elekroszczotką, która doskonale zbiera włosy i sierść. Genialnie radzi sobie nawet z odkurzaniem dywanów o długim włosiu.

Niektóre modele oferują systemy szybkiego czyszczenia, regulację poziomu mocy oraz tryb ciągłej pracy. Przydatna może okazać się funkcja Turbo, systemy ochronne przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz bogaty zestaw akcesoriów, dołączony do zestawu. Co powiesz na wyświetlacz LCD, nowoczesne systemy i czujniki monitorowania baterii? Jak widzisz, wybór może przyprawić o zawrót głowy!

Usiądź wygodnie i sprawdź propozycje modeli rankingu 2021, które szczególnie wpadły mi w oko. Założę się, że wśród nich czeka na Ciebie ten trafiony zakup!

Reklama

Odkurzacz pionowy do 500 zł

Bissell Featuerweight™ Pro

Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight Pro
Bissell Featuerweight™ Pro.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight™ Pro jest przewodowy i oferuje Ci funkcję 2w1. Z łatwością zmienisz go w odkurzacz ręczny, który może przydać się nie tylko w domu.

Urządzenie ma zmywalny filtr, który łatwo utrzymasz w czystości. Pojemność zbiornika na kurz to 500 ml. Kabel ma długość 5 m, co daje Ci maksymalny zasięg pracy do 6 m. Odkurzacz jest lekki i poręczny.

Cechy:

 • Odkurzacz przewodowy 2w1.
 • Moc ssania – 83,4 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 500 ml.
 • Maksymalny zasięg pracy – 6 m.
 • Długość kabla – 5 m.
 • Zmywalny filtr.
 • Poziom hałasu – 78 dB.
 • Waga urządzenia – 2,05 kg.

Bissell Featuerweight™ Pro możesz kupić w sklepach:

Beko VRT82821DV

Odkurzacz pionowy Beko VRT82821DV


Beko VRT82821DV.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Pora na bezprzewodowy odkurzacz pionowy Beko VRT82821DV z technologią PerformCyclone®. To wysoka moc ssąca, która skutecznie odkurzy dywany i podłogi twarde.

Elektroszczotka ma podświetlenie LED, więc żaden kurz i okruszek nie schowa się przed Tobą. Do wyboru masz 2 tryby pracy – normalny i turbo.

Skorzystaj z funkcji odkurzacza ręcznego. Zbiornik na kurz ma pojemność 700 ml i otwierasz go jednym przyciskiem. Wyrzucanie brudu z pojemnika jest higieniczne, bo Twoje dłonie nie mają z nim kontaktu.

W trakcie odkurzania powietrze filtrowane jest podwójnie. To zasługa filtra gąbkowego i EPA 10. Maksymalny czas pracy w normalnym trybie to 40 minut, a w turbo – 22 minuty. Odkurzacz naładujesz do pełna w około 4 godziny.

W zestawie otrzymujesz elektroszczotkę, ssawkę tapicerską, szczelinową i haczyk do zawieszenia odkurzacza na ścianie.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 700 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 40 min.
 • Czas ładowania – 4 godziny.
 • Podświetlenie LED, filtr EPA 10.
 • Poziom hałasu – 80 dB.
 • Waga – 2,6 kg.

Beko VRT82821DV możesz kupić w sklepie:

Gorenje SVC216FR

Odkurzacz pionowy Gorenje SVC216FR
Gorenje SVC216FR.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje bezprzewodowy odkurzacz pionowy Gorenje SVC216FR. Ma turbo szczotkę, która odkurza wszystkie rodzaje powierzchni. Wyjmiesz ją jednym ruchem ręki.

Podświetlenie LED pomoże Ci znaleźć kurz w każdym zakamarku. Plusem jest elastyczny przegub, który ułatwia sprzątanie pod niskimi meblami.

Reguluj moc odkurzania w zależności od tego, jaki rodzaj podłogi sprzątasz. Wyższa moc przyda się do dywanów, a niższa do podłóg twardych. Skorzystaj z opcji odkurzacza ręcznego do usunięcia brudu z tapicerki i mebli. Filtr HEPA dodatkowo oczyszcza powietrze.

Zbiornik na kurz ma pojemność 600 ml i opróżniasz go bez kontaktu z zanieczyszczeniami. Maksymalny czas pracy odkurzacza to 60 minut, a doładujesz go do pełna w 6 godzin.

Przechowywanie jest łatwe dzięki składanej rączce. W opakowaniu znajdziesz stację ładującą.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 600 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 60 min.
 • Czas ładowania – 6 godzin.
 • Podświetlenie LED, filtr HEPA.
 • Składana rączka, regulacja mocy.
 • Poziom hałasu – 78 dB.
 • Waga – 2,5 kg.

Gorenje SVC216FR możesz kupić w sklepie:

Odkurzacz pionowy do 1000 zł

Tefal X-Pert 360 TY6933

Odkurzacz pionowy Tefal X-Pert 360 TY6933
Tefal X-Pert 360 TY6933.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Przedstawiam Ci bezprzewodowy odkurzacz pionowy Tefal X-Pert 360 TY6933, który oferuje Ci rozwiązanie 3w1.

Błyskawicznie zamienia się w odkurzacz ręczny i narzędzie do sprzątania wysoko położonych miejsc. Odkurzacz jest lekki, więc sprzątanie sufitów i pajęczyn jest dziecinnie łatwe.

Elektroszczotka w połączeniu z technologią cyklonową skutecznie odkurza wszystkie rodzaje podłóg. Oświetlenie LED na szczotce przyda Ci się w trakcie sprzątania słabo oświetlonych miejsc. Brud trafia do zbiornika o pojemności 500 ml.

Maksymalny czas odkurzania to 45 minut, a doładowanie energii do pełna trwa 4 godziny. W zestawie otrzymujesz elektroszczotkę, ssawkę szczelinową i uchwyt ścienny.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 3w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 500 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 45 min.
 • Czas ładowania – 4 godziny.
 • Podświetlenie LED.
 • Poziom hałasu – 79 dB.
 • Waga – 2,2 kg.

Tefal X-Pert 360 TY6933 możesz kupić w sklepach:

Sencor SVC 0741YL

Odkurzacz pionowy Sencor SVC 0741YL
Sencor SVC 0741YL.
Sprawdź aktualne ceny produktu

5 minut w naszym zestawieniu ma teraz pionowy odkurzacz bezprzewodowy Sencor SVC 0741YL. Funkcja 3w1 to jego główna zaleta. Jest klasycznym odkurzaczem pionowym, ręcznym i mopem.

Głowica ssąca jest obracana o 180° i łatwo nią manewrować. Ma oświetlenie LED, które przyda się do posprzątania kątów i miejsc pod meblami. Siłę ssania regulujesz według własnych potrzeb.

Do wyboru masz 2 tryby pracy. Alergicy docenią filtr HEPA, który wyłapuje cząsteczki kurzu i alergenów. Zbiornik na brud ma pojemność 500 ml. Maksymalny czas pracy to 85 minut, a ładowanie trwa około 5 godzin.

W zestawie otrzymujesz szczotkę obrotową, ssawkę szczelinową, akumulator, filtr i zasilacz. Stacja ładująca kryje w sobie schowek na akcesoria.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 3w1.
 • Moc ssania – 160 W.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 500 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 85 min.
 • Czas ładowania – 5 godzin.
 • Podświetlenie LED.
 • Poziom hałasu – 75 dB.
 • Waga – 3 kg.

Sencor SVC 0741YL możesz kupić w sklepach:

Kärcher VC 5 1.349-100.0

Odkurzacz pionowy Karcher VC 5
Kärcher VC 5.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Odkurzacz pionowy Kärcher VC 5 1.349-100.0 to urządzenie z 3 – stopniowym systemem filtracji. To sprawka filtra głównego, zmywalnego filtra cartridge i filtra powietrza wylotowego. System zapewni Ci do 99,98% skutecznego oczyszczania powietrza.

Kaseta filtra jest łatwa do wyjęcia, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z zabrudzeniami. Zanim zapełnisz zbiornik, odkurzysz do 150 m2 powierzchni.

Teleskopowa, regulowana rura pozwoli Ci zmieniać wysokość urządzenia. W praktyce oznacza to łatwiejsze sprzątanie i przechowywanie. Długość przewodu to aż 7,5 m.

4 – stopniowa regulacja mocy ssania daje Ci możliwość wybrania takiej siły, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom. To świetna opcja nawet dla trudnych zabrudzeń!

Pozycja „parking” blokowana jest magnetycznie, co pozwala na bezpieczne odłożenie odkurzacza i zrobienie sobie chwili przerwy. W zestawie otrzymujesz przewód zasilający, ssawka do podłóg, ssawka do tapicerki.

Cechy:

 • Odkurzacz przewodowy.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Pojemny zbiornik (odkurzanie do 150 m2).
 • 4 – stopniowa regulacja mocy ssania.
 • Filtr HEPA, teleskopowa rura.
 • Długość przewodu – 7,5 m.
 • Zasięg działania – 8,5 m.
 • Poziom głośności – 77 dB.
 • Waga urządzenia – 3,2 kg.

Kärcher VC 5 1.349-100.0 możesz kupić w sklepie:

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner
Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner to urządzenie 2w1. Oferuje Ci funkcję klasycznego odkurzacza i modułu ręcznego.

Jeśli natrafisz na silniejsze zabrudzenie, użyj przycisku „MAX”, który błyskawicznie zwiększa obroty. Pojemność zbiornika na kurz to 500 ml.

5 – stopniowa filtracja zbiera nawet najdrobniejszy pył. Plusem jest filtr HEPA, który świetnie radzi sobie nawet z cząsteczkami PM 2.5.

Maksymalny czas pracy to około 30 minut, a do pełna naładujesz go w 2 godziny. Odkurzacz jest wykonany z tworzywa sztucznego, połączonego z aluminium. Lekkość i trwałość to z pewnością jego zalety.

Uchwyt ścienny pozwala na wygodne przechowywanie i ładowanie. W zestawie znajdziesz między innymi ssawkę do szczelin, ssawkę okrągłą, szczotkę podłogową i do tapicerki.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Moc ssania – 100 AW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – 30 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 500 ml.
 • Technologia 9 cyklonów.
 • 5 – stopniowa filtracja.
 • Poziom hałasu – 72 dB.
 • Waga urządzenia – 1,5 kg.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner możesz kupić w sklepach:

Bosch Flexxo BBH3ZOO25

Odkurzacz pionowy Bosch Flexxo BBH3ZOO25
Bosch Flexxo BBH3ZOO25.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bosch Flexxo BBH3ZOO25 docenią szczególnie właściciele czworonogów. Szczotka ProAnimalBrush skutecznie odkurzy sierści zwierząt. Elektroszczotka AllFloor sprząta wszystkie rodzaje podłóg, a jej obrotowy wałek możesz łatwo wyjąć.

Skorzystaj z funkcji odkurzacza ręcznego. Za pomocą rozsuwanej ssawki szczelinowej odkurzysz narożniki przy suficie. Szczotka 2w1 ma końcówkę z miękkim włosiem do delikatnych powierzchni i końcówkę do tapicerki.

Do wyboru masz 2 stopnie mocy odkurzania. W środku odkurzacza ukryty jest filtr, który możesz umyć pod wodą. System RobustAir zadba o to, żeby moc odkurzania była wysoka, nawet przy zapełniającym się zbiorniku.

Plusem jest elastyczny przegub szczotki, który ułatwia odkurzanie pod niskimi meblami. W obudowie odkurzacza jest praktyczny schowek na akcesoria. Maksymalny czas pracy to 55 minut, a ładowanie baterii do pełna trwa to 5 godzin.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – b/d.
 • Maksymalny czas pracy – 55 min.
 • Czas ładowania – 5 godzin.
 • 2 stopnie mocy, zmywalny filtr.
 • System RobustAir, elastyczny przegub.
 • Poziom hałasu – 81 dB.
 • Waga – 3 kg.

Bosch Flexxo BBH3ZOO25 możesz kupić w sklepach:

Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM
Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM to bezprzewodowe urządzenie 2w1. Pełni rolę klasycznego odkurzacza i modułu ręcznego.

Urządzenie wyposażone jest w szczotkę PowerPro z 2 rodzajami tkanin, która jednocześnie poleruje twarde podłogi. Zbiornik na kurz ma pojemność 500 ml. Plusem jest filtr antyalergiczny, który zatrzymuje pyłki w 99,99%.

Konstrukcja elektroszczotki jest uszczelniona, więc prędkość przepływu powietrza jest większa. Odkurzanie szczelin jest nawet 6 razy bardziej skuteczne, w porównaniu do poprzednich generacji produktów Ergorapido.

Samostojąca, pionowa konstrukcja zagwarantuje Ci wygodę – nie musisz się schylać po odkurzacz, kiedy chcesz rozpocząć sprzątanie. Urządzenie jest lekkie i zwrotne.

Maksymalny czas pracy przy najniższym poziomie mocy to 45 minut. Czas ładowania baterii to około 4 godziny. Wskaźnik stanu akumulatora poinformuje Cię o poziomie naładowania.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – 45 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 500 ml.
 • Akumulator TurboPower.
 • Szczotka polerująca, filtr antyalergiczny.
 • Poziom hałasu – 75 dB.
 • Waga urządzenia – 3,5 kg.

Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM możesz kupić w sklepach:

Vileda JetClean

Odkurzacz pionowy Vileda JetClean
Vileda JetClean.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Czas na odkurzacz pionowy Vileda JetClean z funkcją 3w1, który usuwa kurz, myje i osusza podłogi. Do mycia używasz wody, która usuwa nawet 99% bakterii. Urządzenie ma 2 zbiorniki na wodę – czystą (640 ml) i brudną (400 ml).

Rolka czyszcząca jest wykonana z mikrofibry i włókien „power”, więc poradzi sobie nawet z tłustymi plamami. Wałek obraca się z prędkością 3000 obrotów/min. Drobiny i kurz wyłapywane są przez filtr wstępny i dwuwarstwowy. Plusem jest oświetlenie LED na głowicy, które ułatwi sprzątanie w słabo oświetlonych miejscach.

Specjalna podstawka w formie tacy wyręczy Cię w oczyszczeniu odkurzacza po skończonej pracy. Kiedy nie używasz urządzenia, montujesz je w podstawce, która pełni funkcję stojaka. Przewód ma długość 7 m.

Cechy:

 • Odkurzacz przewodowy 3w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – b/d.
 • Zbiornik na wodę – 640 ml.
 • Obroty wałka – 3000 obrotów/min.
 • Podwójna filtracja, oświetlenie LED.
 • System samooczyszczenia.
 • Waga – 4,7 kg.

Vileda JetClean możesz kupić w sklepach:

Odkurzacz pionowy powyżej 1000 zł

Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4
Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4 ma 5 – warstwowy system filtracji HEPA. Wyłapuje alergeny i kurz, a wydmuchiwane z niego powietrze jest czyste.

Technologia Jet Cyclone w duecie z silnikiem Digital Inverter generują wysoką moc ssania 150 W. Jet Cyclone dodatkowo oczyszcza powietrze, wyłapując cząsteczki kurzu. Brud zbierany jest w pojemniku 800 ml.

Głowicę możesz obracać w zakresie 180°. Szczotka Soft Action Brush ma antystatyczne włosie, a odłączysz ją za pomocą jednego kliknięcia. Parametry i ustawienia odkurzacza sprawdzasz na cyfrowym wyświetlaczu.

Maksymalny czas pracy to 40 minut, a baterię naładujesz do pełna w około 3,5 godziny. Po rozładowaniu możesz kontynuować sprzątanie dzięki baterii zapasowej.

W opakowaniu znajdziesz szczotkę Soft Action, szczotkę do kurzu, szczelinówkę, wymienną baterię i ładowarkę.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy.
 • Moc ssania – 150 W.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 800 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 40 min.
 • Czas ładowania – 3,5 godziny.
 • Wyświetlacz LED, system filtracji.
 • Technologia Jet Cyclone.
 • Poziom hałasu – 86 dB.
 • Waga – 2,6 kg.

Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4 możesz kupić w sklepach:

NEEBo T12 Mate

Odkurzacz pionowy NEEBo T12 Mate
NEEBo T12 Mate.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Przedstawiam Ci NEEBo T12 Mate, bezprzewodowy odkurzacz pionowy z funkcją 2w1. Pełni rolę klasycznego i ręcznego odkurzacza.

Wysoka moc ssania 29 000 Pa to efekt działania bezszczotkowego silnika i optymalnej konstrukcji kanału, przez który przepływa powietrze. Silnik obraca się z prędkością 125 000 obrotów/min.

We wnętrzu odkurzacza ukryty jest procesor i czujnik na podczerwień. Wspólnie analizują ilość kurzu i dostosowują moc ssania. Magnetyczny zbiornik na brud ma pojemność 500 ml.

Skuteczne sprzątanie możliwe jest dzięki podwójnej szczotce rolkowej. Pierwsza jest wykonana z nylonu, a druga z węglowych włókien. Skutecznie radzą sobie z silnymi zabrudzeniami.

6-stopniowa filtracja z 2 filtrami HEPA jest bezlitosna dla alergenów, roztoczy, bakterii i kurzu. Taki zestaw oczyszcza powietrze na poziomie aż 99,996%.

Do wyboru masz 3 tryby pracy – Auto, Super i ECO. Plusem są diody LED na głowicy, które oświetlają zakamarki i przestrzeń pod meblami. Odkurzacz komunikuje się z Tobą za pomocą wyświetlacza OLED. Pokaże Ci stan pracy i podpowie, kiedy musisz opróżnić pojemnik.

W trybie ECO maksymalny czas pracy to 60 minut, a w trybie Super to 11 min. Czas ładowania baterii do pełna potrwa około 4 godziny. Obudowa korpusu i zbiornika wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego poliwęglanu.

W zestawie otrzymujesz bogaty zestaw akcesoriów. To między innymi rura przedłużająca, podwójna szczotka, ssawki, szczotka do mebli i tapicerki. Wszystkie elementy przechowujesz w przenośnej stacji ładującej.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy 2w1.
 • Moc ssania – 170 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 500 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 60 min.
 • Czas ładowania – 4 godziny.
 • 6-stopniowa filtracja, podwójna szczotka.
 • Inteligentne śledzenie ilości kurzu.
 • Wyświetlacz OLED, oświetlenie LED.
 • 3 tryby pracy.
 • Poziom hałasu – 82 dB.
 • Waga – 1,6 kg.

NEEBo T12 Mate możesz kupić w sklepie:

Kod rabatowy Neebo -10% do wykorzystania w oficjalnym sklepie AWANGARD.PL na cały asortyment marki Neebo. Aby skorzystać z promocji i kupić odkurzacz pionowy T12 Mate 10% taniej wystarczy w koszyku wprowadzić kod rabatowy:

TRAFIONYZAKUP

Roborock H6

Odkurzacz pionowy Roborock H6
Roborock H6.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Odkurzacz pionowy Roborock H6 jest superlekki i waży tylko 1,4 kg. Ma funkcję 2w1, czyli klasycznego odkurzacza i ręcznego.

Urządzenie wykrywa dywany i automatycznie zwiększa moc ssania. Wirnik ma antystatyczne włosie z włókna węglowego i obraca się z prędkością 4000 obrotów/min. Podłogi twarde odkurzane są miękkim wałkiem turboszczotki, który wiruje z prędkością 1100 obrotów/min.

Filtrowanie powietrza odbywa się w 5 krokach, a jej skuteczność jest na poziomie 99,97%. Filtry HEPA i zbiornik na kurz o pojemności 400 ml są łatwe w montażu i czyszczeniu.

Do wyboru masz 2 tryby pracy, ECO i Max. W trybie ECO odkurzasz przez 90 minut, a w trybie Max przez 10 minut. Czas ładowania baterii to 4 godziny.

Ekran OLED wyświetla najważniejsze informacje o odkurzaczu. Dowiesz się, jaki jest poziom naładowania baterii czy wybrany tryb pracy.

W pudełku znajdziesz szczotkę do podłóg twardych, dywanów, kurzu, mini szczotkę, ssawkę szczelinową i elastyczną rurę.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Moc ssania – 140 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 400 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 90 min.
 • Czas ładowania – 4 godziny.
 • 5-stopniowa filtracja.
 • Inteligentne dopasowanie mocy ssania.
 • Wyświetlacz OLED, 2 tryby pracy.
 • Poziom hałasu – 72 dB.
 • Waga – 1,4 kg.

Roborock H6 możesz kupić w sklepach:

Dyson V8 Absolute+

Odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute+
Dyson V8 Absolute+.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Dyson V8 Absolute+ to bezprzewodowy odkurzacz pionowy z funkcją 2w1. Jest klasycznym odkurzaczem podłogowym i w mig zamienia się w odkurzacz ręczny. Plusem jest podświetlana końcówka szczelinowa, która precyzyjnie pokaże Ci, gdzie czai się kurz.

W ssawce znajduje się wałek z silnikiem. Sztywne nylonowe włosie rolki skierowane jest w środek dywanu. Dzięki temu skutecznie usuwa brud, sierść i włosy. Wałek elektroszczotki ma miękką nylonową tkaninę, która zbiera duże zanieczyszczenia. Antystatyczne włókna węglowe usuwają drobny pył.

Skuteczne odkurzanie to zasługa 15 cyklonów, które zwiększają przepływ powietrza. Filtr HEPA wyłapuje alergeny, wyrzucając z odkurzacza czyste powietrze. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 540 ml. Opróżniasz go w łatwy sposób, przez naciśnięcie dźwigni.

Maksymalny czas pracy to 40 minut, a w trybie Max odkurzasz przez 7 minut. Ładowanie do pełna trwa 5 godzin. Urządzenie ładujesz i przechowujesz w stacji dokującej.

W zestawie otrzymujesz ładowarkę, stację dokującą, 2 elektroszczotki, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi, szczotkę do kurzu i mini elektroszczotkę.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Moc ssania – 115 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 540 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 40 min.
 • Czas ładowania – 5 godzin.
 • System filtracji, 2 tryby pracy.
 • Podświetlana końcówka szczelinowa.
 • Poziom hałasu – 82 dB.
 • Waga – 2,6 kg.

Dyson V8 Absolute+ możesz kupić w sklepach:

Philips Speedpro Max XC8049/01

Odkurzacz pionowy Philips Speedpro Max XC8049/01
Philips Speedpro Max XC8049/01.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Przyjrzyjmy się odkurzaczowi pionowemu Philips Speedpro Max XC8049/01 z funkcją 2w1. Oprócz klasycznego odkurzania oferuje Ci moduł ręczny.

Ma głowicę zasysającą 360°, która zbiera zanieczyszczenia ze wszystkich stron. Odkurzanie jest precyzyjne i skuteczne w 99,7%. Oświetlenie LED przyda się w trakcie sprzątania słabo doświetlonych miejsc.

Bezworkowa technologia PowerCyclone 10 utrzymuje wysoką moc ssania przez długi czas, dzięki czemu odkurzanie jest wydajne. Silnik cyfrowy PowerBlade wytwarza dużą prędkość powietrza i nasadka zbiera z podłogi więcej kurzu. Brud trafia do zbiornika o pojemności 600 ml.

Wyświetlacz cyfrowy pomaga sterować silnikiem i poinformuje Cię o konieczności wyczyszczenia filtra. Maksymalny czas pracy w trybie Eco to 70 min, a w trybie normalnym to 35 min. Z programem Turbo możesz odkurzać bez przerwy przez 28 minut. Czas ładowania baterii to 5 godzin.

Płaska konstrukcja odkurzacza ułatwia sprzątanie pod niskimi meblami. W zestawie otrzymujesz szczelinówkę, szczotkę, szczotkę 2w1, filtr i wąż.

Cechy:

 • Odkurzacz bezprzewodowy 2w1.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Zbiornik na kurz – 600 ml.
 • Maksymalny czas pracy – 70 min.
 • Czas ładowania – 5 godzin.
 • Głowica 360°, podświetlenie LED.
 • System filtracji, 3 tryby pracy.
 • Poziom hałasu – 84 dB.
 • Waga – 2,7 kg.

Philips Speedpro Max XC8049/01 możesz kupić w sklepach:


Ranking odkurzaczy pionowych 2021. Zestawienie.

ZdjęcieNazwaZasilanieMaksymalny czas pracyPojemność zbiornika na kurzOdkurzacz ręczny
Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight™ ProBissell Featuerweight™ ProPrzewodowe-500 mlTak
Odkurzacz pionowy Beko VRT82821DVBeko VRT82821DVBezprzewodowe40 min.700 mlTak
Odkurzacz pionowy Gorenje SVC216FRGorenje SVC216FRBezprzewodowe60 min.600 mlTak
Odkurzacz pionowy Tefal X-Pert 360 TY6933Tefal X-Pert 360 TY6933Bezprzewodowe45 min.500 mlTak
Odkurzacz pionowy Sencor SVC 0741YLSencor SVC 0741YLBezprzewodowe85 min.500 mlTak
Odkurzacz pionowy Karcher VC 5Kärcher VC 5 1.349-100.0Przewodowe-b/dNie
Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum CleanerXiaomi Mi Handheld Vacuum CleanerBezprzewodowe30 min.500 mlTak
Odkurzacz pionowy Bosch Flexxo BBH3ZOO25Bosch Flexxo BBH3ZOO25Bezprzewodowe55 min.b/dTak
Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBMElectrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBMBezprzewodowe45 min.500 mlTak
Odkurzacz pionowy Vileda JetCleanVileda JetCleanPrzewodowe-b/dNie
Odkurzacz pionowy Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4Samsung Jet 70 easy VS15T7033R4Bezprzewodowe40 min.800 mlNie
Odkurzacz pionowy NEEBo T12 MateNEEBo T12 MateBezprzewodowe60 min.500 mlTak
Odkurzacz pionowy Roborock H6Roborock H6Bezprzewodowe90 min.400 mlTak
Odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute+Dyson V8 Absolute+Bezprzewodowe40 min.540 mlTak
Odkurzacz pionowy Philips Speedpro Max XC8049/01Philips Speedpro Max XC8049/01Bezprzewodowe70 min.600 mlTak

Jaki jest Twój najlepszy odkurzacz pionowy z rankingu?

Odkurzacz pionowy to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność – nie tylko pieniędzy i czasu, ale również przestrzeni domowej.

Urządzenie pionowe pozwoli Ci na komfortowe sprzątanie, bez konieczności schylania się. Z łatwością może zamienić się w sprzęt wielofunkcyjny, na przykład odkurzacz ręczny lub mopa. Taki pomocnik w domu to skarb!

Przekonałeś się, że wybór idealnego odkurzacza pionowego nie jest trudny. Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli z różnorodnymi funkcjami, więc z łatwością znajdziesz wersję doskonałą dla Ciebie i Twoich domowników.

Który produkt z rankingu 2021 wydaje Ci się najciekawszy? Zdecydowałeś na odkurzacz pionowy Dyson? A może wolisz propozycję Bosch lub Philips?

Masz innego faworyta? Czekam na Twój komentarz!
0
A jaki jest Twój faworyt?x

Warte przeczytania?

Reklama

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Najlepszy odkurzacz to robot, takie moje zdanie . My kupiliśmy Roombę i sami nie odkurzamy wcale, tylko czasem kanapy odkurzaczem samochodowym. Nawet najfajniejszy odkurzacz pionowy nie będzie tak fajny jak robot

Marek
Marek
28 dni temu

Korzystalem z robota, odkurzacza pionowego i tradycyjnego. Każdy z nich ma swoje zalety, ale dla mnei najlepszy jest pionowy. Bo: zawsze pod ręką i mam pełną kontrolę nad tym co jest odkurzane

Jaki blender ręczny kupić? Ranking

Jaki blender ręczny kupić? Ranking 2021.

Drapak dla kota

Drapak dla kota. Jaki najlepiej wybrać?