in

Jaki odkurzacz pionowy? Opinie i ranking 2021.

Reklama

5/5 (7)

Marzysz o idealnie czystych podłogach w Twoim domu? Masz dosyć tradycyjnego odkurzacza, który jest ciężki i niezbyt poręczny? Szukasz takiego urządzenia, które nie tylko pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń, ale również umyje podłogę na mokro i zamieni się w kompaktowy odkurzacz ręczny?

Chcesz, aby odkurzanie stało się przyjemne i dziecinnie proste? Jesteś we właściwym miejscu! Poznaj najciekawsze propozycje sprytnych, domowych asystentów w naszym artykule – odkurzacz pionowy ranking 2021!

Odkurzacz pionowy ranking
Zastanawiasz się, jakie są zalety odkurzacza pionowego? Odkryj najważniejsze powody, dla których warto go kupić!

Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Chyba nie muszę Cię przekonywać, że każdy z nas marzy o idealnej czystości w domu, niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużej willi czy w kawalerce. Nieskazitelne podłogi, wypielęgnowana tapicerka mebli, odkurzone narożniki i przestrzenie pod meblami, a także zadbane wnętrze samochodu to coś, co jest nie tylko miłe dla oka, ale również zdrowe dla naszego organizmu.

Wciąż znajdujesz wymówki, aby nie odkurzać? Męczy Cię korzystanie z tradycyjnego odkurzacza, który jest ciężki i nieporęczny? Potykasz się o kabel i przepinasz go w gniazdka za każdym razem, kiedy sprzątasz inny pokój? Mam rewelacyjne wieści – koniec z tym! Z pomocą przychodzą Ci sprytne odkurzacze pionowe!

Urządzenia pionowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to związane nie tylko z ogromnym komfortem użytkowania takich sprzętów, ale także z coraz bardziej przystępną ceną. Producenci prześcigają się, aby zaoferować klientom jak najlepsze odkurzacze, wyposażone w innowacyjne funkcje, technologie, czujniki i wskaźniki.

Jaka jest różnica pomiędzy modelem pionowym a „poziomym”? Odkurzacz pionowy składa się z długiej rury, zakończonej szczotką. W obudowie umieszczony jest silnik oraz pojemnik na kurz.

Większość modeli nie ma standardowego worka na pył, drobiny i okruchy, a specjalny zbiornik, który jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Zadajesz sobie pytanie, dlaczego odkurzacze pionowe skradły serca Polaków (i nie tylko)? Odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj. Jesteś ciekawy, jakie są ich zalety? Sprawdź to!

Reklama

Zalety odkurzacza pionowego.

Odkurzacze pionowe to hit ostatnich lat. Producenci proponują coraz bardziej innowacyjne i zaskakujące rozwiązania, które ułatwiają nam codzienne czynności. Założę się, że odkurzanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych prac domowych.

Jeśli należysz do tego grona (ja również należę!), takie urządzenie może stać się Twoim najlepszym i niezastąpionym asystentem. Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz pionowy?

Model pionowy o dużej mocy może z sukcesem spełniać funkcję klasycznego odkurzacza w Twoim domu. Jego parametry przeważnie odpowiadają tym, które cechuje standardowy odkurzacz.

Jedną z głównych zalet odkurzacza pionowego jest kompaktowa konstrukcja. Taka wersja urządzenia zajmuje o wiele mniej miejsca niż standardowy odkurzacz. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla mniejszych mieszkań, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy przechowujesz na wygodnej stacji ładowania, a niektóre modele możesz nawet zamocować do ściany. Dzięki temu masz o wiele więcej miejsca do przechowywania również innych rzeczy. Niektóre odkurzacze pionowe są składane, co dodatkowo pozwala zyskać wolną przestrzeń. Brzmi kusząco, prawda?

To była tylko jedna z zalet odkurzacza pionowego. Zapytasz mnie – co dalej? Odkurzacze pionowe są lekkie, zwrotne i używać ich możesz nawet jedną ręką. Sprzątasz bez konieczności schylania się, za co wdzięczy będzie Twój kręgosłup.

Wszystkie powierzchnie pod meblami możesz odkurzyć poprzez „położenie” urządzenia i wsunięcie go pod wybrany mebel. Niemal wszystkie modele mają tak skonstruowane głowice, że manewrowanie nimi wokół różnych elementów wyposażenia mieszkania jest dziecinnie proste. Jak Ci się podoba taka opcja?

Odkurzanie dywanów odkurzaczem pionowym
Wielofunkcyjność, zwrotność i komfort użytkowania to tylko jedne z zalet odkurzaczy pionowych. Jesteś ciekaw, jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy może być urządzeniem wielofunkcyjnym. Nie tylko dokładnie odkurzy panele, dywany lub płytki. Wiele modeli zamienia się również w wygodny odkurzacz ręczny, idealny do sprzątania szczelin, zakamarków i odkurzania tapicerki lub wnętrza samochodu.

Myjący odkurzacz pionowy

Urządzenie z funkcją mopa może umyć podłogę na mokro i wypolerować powierzchnie twarde. Z łatwością więc zastąpi nie tylko zwykły odkurzacz, ale również mop. Kilka prac domowych wykonanych za pomocą jednego urządzenia? Czemu nie!

Większość odkurzaczy pionowych nie ma klasycznego worka na zanieczyszczenia. W tych urządzeniach na czele stoi technologia cyklonowa. Skąd pochodzi taka nazwa?

Odkurzacz zamiast worka ma specjalną komorę, do której zasysane jest powietrze. Następnie wprowadzane jest w ruch wirowy, który jednocześnie oddziela powietrze od zebranych zanieczyszczeń. Ten typ konstrukcji zbiera same pozytywne opinie. W Twoim sprzęcie powstaje istne tornado!

Cyklony niezwykle skutecznie oczyszczają powietrze z drobin i kurzu. Oznacza to, że wydostające się na zewnątrz powietrze jest czystsze niż to, którym wcześniej oddychałeś!

Urządzenia dodatkowo posiadają specjalne filtry (np. HEPA), które odznaczają się bardzo wysoką skutecznością. Wyłapują do 99,98% zanieczyszczeń o średnicy nawet 0,3 mikrona! Jeśli jesteś alergikiem, to taka cecha z pewnością Cię zainteresuje!

Rozwiązanie bezworkowe jest przede wszystkim oszczędniejsze. Nie musisz tracić czasu na czyszczenie worka ani pamiętać o wymianie i kupnie nowych. Jeśli worek się zapełnia, odkurzacz zazwyczaj traci moc.

W odkurzaczach cyklonowych kurz zebrany w pojemniku nie koliduje z zasysanym powietrzem, dlatego urządzenie nie traci swojej mocy. Filtry często można myć w wodzie, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc nie musisz wydawać pieniędzy na ich ciągłe wymienianie.

Reklama

Kolejnym walorem jest fakt, że technologia bezworkowa jest higieniczna i bezpieczna, ponieważ nie masz bezpośredniego kontaktu z kurzem, okruchami i innymi drobinami. Aby opróżnić pojemnik, po prostu trzymasz go nad koszem i naciskasz odpowiedni przycisk.

Odkurzacz jest więc gotowy do pracy w każdej chwili. Nie przejmujesz się tym, że nie masz w szafie zapasu worków, a właśnie rozsypałeś w kuchni garść cukru na podłogę. Jak Ci się podoba taka recepta na czystość w Twoim domu?

Odkurzacze bezworkowe są również ekologiczne. Nie kupujesz nowych worków, więc nie pozbywasz się starych. Tym samym dbasz o otaczające Cię środowisko. Odkurzacze cyklonowe zapewniają również maksymalną wydajność przy minimalnym poborze energii.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Do wyboru masz odkurzacz pionowy bezprzewodowy lub przewodowy. Jeśli Twoim wymarzonym modelem jest wersja z akumulatorem i ładowana na specjalnej stacji dokującej, możesz zapomnieć o potykaniu się o kabel podczas sprzątania!

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zaczepić o przewód – oczywiście w najmniej odpowiednim momencie. A po wyrwaniu gniazdka ze ściany na usta cisną się zawsze te same słowa :).

Model bezprzewodowy nie musi być przepinany z gniazdka do gniazdka, jeśli sprzątasz kilka osobnych pomieszczeń. Twoje ruchy nie są niczym ograniczone! Minusem rozwiązania z akumulatorem jest określony czas pracy na jednym ładowaniu. Musisz pamiętać, żeby uzupełniać energię w urządzeniu, aby cieszyć się szybkim i sprawnym odkurzaniem.

O niskim stanie baterii poinformują Cię różnego rodzaju diody i wskaźniki. Jeśli powierzchnia Twojego domu jest większa, możesz wybrać taki model, który zapewni Ci odkurzanie nawet przez 80 minut na jednym naładowaniu.

Odkurzacz pionowy myjący najlepiej zajmie się kafelkami w domu
Odkurzacze pionowe to specjaliści w utrzymywaniu porządku na niemal wszystkich rodzajach podłóg.

Opinie o odkurzaczach pionowych są rewelacyjne. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim za ogromny komfort sprzątania, zwrotność i kompaktowe wymiary. Świetnie radzą sobie z każdym rodzajem podłóg – panelami, dywanami czy płytkami.

Odkurzacze pionowe szczególnie przypadły do gustu posiadaczom futrzanych pupili w domu, bo dzięki funkcji odkurzania ręcznego usuwanie sierści z kanapy i innych powierzchni zajmuje kilka minut. Co Ty na to?

Przygotowałam dla Ciebie ranking odkurzaczy pionowych producentów wiodących na polskim rynku. Jestem przekonana, że znajdziesz tutaj swój jeden, idealny i wymarzony model. Nie zwlekajmy! Poszukiwania nowego, domowego asystenta czas zacząć!

Najlepszy odkurzacz pionowy. Od czego zacząć?

Zastanawiasz się, jakie cechy i funkcje powinien mieć Twój idealny odkurzacz pionowy, aby w pełni odpowiadał Twoim potrzebom? Lepiej wybrać model bezprzewodowy? A może odkurzacz 3w1? Mam dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać te najbardziej istotne właściwości i opcje. Od czego zacząć?

Na początek określ, czy wolisz model bezprzewodowy, czy zasilany przewodem. Jesteś zaskoczony, że odkurzacz pionowy może posiadać kabel? Bardzo często zamiennie używa się określeń „odkurzacz pionowy” i „odkurzacz bezprzewodowy”. Tymczasem producenci oferują także wersje „z kablem”, więc wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy ładowany jest za pomocą specjalnej stacji dokującej i po uzupełnieniu energii działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Wybierając taki model, nie musisz podłączać kabla do gniazdka, aby rozpocząć sprzątanie. Ważne jest jednak to, aby kontrolować stan naładowania urządzenia, aby w trakcie prac w domu nie zaskoczył Cię brak mocy.

Reklama

Wydajny akumulator lub długi przewód

Modele bezprzewodowe różnią się długością pracy na jednym, pełnym naładowaniu. Jeśli masz większe powierzchnie do odkurzania, dobrym wyjściem będzie wybór takiego sprzętu, który pracuje nawet przez 80 minut.

Przy mniejszym metrażu świetnie sprawdzą się takie wersje urządzeń, które odkurzają przez 20 lub 30 minut. Przez chwilę pomyśl, jak duże powierzchnie będziesz odkurzał najczęściej. To z pewnością pomoże Ci określić właściwy przedział czasowy.

Niemniej ważny jest czas ładowania baterii. Niektóre modele należy ładować w stacji przez nawet 6 godzin, a inne – 3 godziny. Musisz jednak pamiętać, że zazwyczaj im większa pojemność baterii, tym ładowanie trwa dłużej.

Teraz czas na pojemność zbiornika na kurz. Odkurzacze pionowe bardzo różnią się w tym względzie. Znajdziesz tutaj modele ze zbiornikiem mniejszym, na przykład 0,5 l, jak również takie, które oferują pojemność aż 0,9 l. Im większy zbiornik na kurz, tym rzadziej musisz go opróżniać. Jeśli masz spore mieszkanie, lepiej sprawdzi się model z większą pojemnością.

Głośność pracy

Nie zapominajmy o głośności odkurzacza pionowego. Im niższa wartość tego parametru, tym urządzenie jest cichsze. Dzięki temu możesz bez trudu sprzątać mieszkanie, podczas gdy domownicy odrabiają lekcje, bawią się lub oglądają film. Zazwyczaj odkurzacze pionowe mieszczą się w przedziale około 72 – 83 dB. Dla porównania 30 dB to szept, 60 dB zwykła rozmowa, a 100 dB to odgłos helikoptera.

Zdecyduj również, czy chcesz kupić odkurzacz z opcją 2w1 lub 3w1. Możesz wybrać taki model, który będzie pełnił dodatkowo funkcję mopa i odkurzacza ręcznego. To pozwoli Ci zrezygnować z dodatkowych urządzeń w domu i tym samym zaoszczędzić sporo miejsca. Odkurzacz z opcją mycia na mokro pozbędzie się nawet zaschniętych plam, a wersja ręczna z łatwością wyczyści kanapę lub wnętrze samochodu.

Odkurzanie paneli odkurzaczem pionowym
Odkurzacze pionowe pozwalają na dotarcie pod meble, odkurzanie zakamarków i szczelin. To rewelacyjni asystenci do zadań specjalnych!

Mała waga urządzenia

Istotna jest również waga urządzenia, która zazwyczaj wynosi około 3 kg. Znajdziesz również takie modele, które ważą zaledwie 1,5 kg lub 2 kg, więc z łatwością mogą ich używać nawet mali domownicy. Jeżeli wybierasz odkurzacz wielofunkcyjny, który posiada również zbiornik na wodę, jego waga może być nieco większa i wynosić nawet około 5 kg.

Moc urządzenia podpowiada Ci, z jaką intensywnością pracuje odkurzacz. Ogólnie przyjmuje się, że im większa moc, tym wzrasta skuteczność odkurzania. Musisz jednak liczyć się z tym, że efektywniejsza praca wiąże się zazwyczaj z wyższą ceną.

Podświetlenie LED czy elektroszczotka?

Pomyśl również, jakie dodatkowe opcje mogą Ci się przydać. Wybierasz odkurzacz z podświetleniem LED, aby dokładnie widzieć wszystkie okruszki, nawet w słabo doświetlonym pokoju? A może lepszy będzie odkurzacz z elekroszczotką, która doskonale zbiera włosy i sierść. Genialnie radzi sobie nawet z odkurzaniem dywanów o długim włosiu.

Niektóre modele oferują systemy szybkiego czyszczenia, regulację poziomu mocy oraz tryb ciągłej pracy. Przydatna może okazać się funkcja Turbo, systemy ochronne przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz bogaty zestaw akcesoriów, dołączony do zestawu. Co powiesz na wyświetlacz LCD, nowoczesne systemy i czujniki monitorowania baterii? Jak widzisz, wybór może przyprawić o zawrót głowy!

Usiądź wygodnie i sprawdź propozycje modeli rankingu 2021, które szczególnie wpadły mi w oko. Założę się, że wśród nich czeka na Ciebie ten trafiony zakup!

Reklama

Odkurzacz pionowy do 500 zł

Bissell Featuerweight™ Pro

Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight Pro
Bissell Featuerweight™ Pro, cena ok. 250 zł.

Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight™ Pro to sprytne, przewodowe urządzenie 2w1. Z łatwością zmienisz go w odkurzacz ręczny, który może przydać się nie tylko w domu.

Odkurzacz daje Ci możliwość wyczyszczenia mniejszych powierzchni, na przykład tapicerki, zasłon i różnych zakamarków, do których dotarcie klasycznym odkurzaczem jest bardzo trudne. Wyczyścisz nim także wnętrze samochodu.

Odkurzacz jest bezworkowy i został wyposażony w zmywalny filtr, który wyczyścisz bez najmniejszego trudu. Idealnie nadaje się do szybkiego sprzątania i usuwania zanieczyszczeń z podłóg twardych. Urządzenie jest lekkie i poręczne, a sprzątanie nie wymaga od Ciebie zbyt wiele wysiłku.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy przewodowy 2w1.
 • Moc – 360 – 450 W.
 • Moc ssania – 83,4 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,5 l.
 • Maksymalny zasięg pracy – 6 m.
 • Długość kabla – 5 m.
 • Zmywalny filtr.
 • Poziom hałasu – 78 dB.
 • Waga urządzenia – 2,05 kg.

Bissell Featuerweight™ Pro możesz kupić w sklepach:

Beko VRT61818VW

Odkurzacz pionowy Beko VRT61818VW
Beko VRT61818VW, cena ok. 479 zł.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Beko VRT61818VW to nowoczesne urządzenie z funkcją 2w1. Dzięki niemu odkurzysz nie tylko podłogę, ale również wnętrze samochodu, tapicerkę, okruszki na stole lub blacie kuchennym. Jednym słowem, w krótką chwilę zamieni się w wygodny odkurzacz ręczny.

W odkurzaczu zastosowano technologię PerformCyclone™, która gwarantuje stałe i mocne ciśnienie wewnątrz urządzenia. Elektroszczotka z wirowym ruchem świetnie poradzi sobie na dywanach z długim włosiem. Podświetlenie LED zapewni Ci lepszą widoczność podczas odkurzania, szczególnie podczas pracy przy słabo doświetlonych pomieszczeniach i zakamarkach.

Urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne, więc odkurzanie nie sprawi żadnych trudności nawet młodszym domownikom. Pojemnik na zabrudzenia ma pojemność 0,5 l.

Reklama

Wskaźnik zapełnienia pojemnika na kurz SmartSense™ poinformuje Cię o tym, ile zanieczyszczeń znajduje się wewnątrz. Składana rączka umożliwi zmniejszenie wymiarów urządzenia, kiedy jest nieużywane. Z łatwością schowasz je do szafy i nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Maksymalny czas pracy to około 60 minut. Czas ładowania baterii to około 6 godzin. Akumulator jest wyjmowany, co oznacza, że możesz z łatwością go wymienić w razie uszkodzenia. Wskaźnik stanu baterii poinformuje Cię o tym, jaki zapas energii masz do dyspozycji w urządzeniu. Dzięki temu nagłe rozładowanie akumulatora nie zaskoczy Cię podczas sprzątania.

Filtr wlotowy EPA10 to gwarancja ochrony urządzenia przed przegrzaniem. Zatrzymuje drobiny pyłu i kurzu, zapewniając długą żywotność i wydajność odkurzacza.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 18 V.
 • Maksymalny czas pracy – 60 min.
 • Czas ładowania baterii – około 6 godzin.
 • Pojemność pojemnika na kurz – 0,5 l.
 • Technologia PerformCyclone™, filtr wlotowy EPA10, wskaźnik zapełnienia pojemnika SmartSense™.
 • Elektroszczotka z ruchem wirowym, podświetlenie LED.
 • Składana rączka, wskaźnik stanu baterii, wyjmowany akumulator.
 • Poziom hałasu – 80 dB.
 • Waga urządzenia – 4,6 kg.

Beko VRT61818VW możesz kupić w sklepach:

Bosch Readyy’y BBH218LTD

Odkurzacz pionowy Bosch Readyy'y BBH218LTD
Bosch Readyy’y BBH218LTD, cena ok. 499 zł.

Odkurzacz pionowy Bosch Readyy’y BBH218LTD to nowoczesny produkt z funkcją 2w1. Oferuje Ci nie tylko klasyczne odkurzanie podłóg, ale również opcję odkurzacza ręcznego. Świetnie poradzi sobie nie tylko z płaskimi powierzchniami domowych posadzek i dywanów, ale także ze schodami, szczelinami i tapicerką.

Nie straszne są mu okruszki na blatach kuchennych i rozsypane drobne zanieczyszczenia w zakamarkach. Odkurzacz posiada ssawkę szczelinową, która poradzi sobie nawet ze sprzątaniem szuflad.

Odkurzacz jest bezprzewodowy, więc możesz zapomnieć o plączącym się kablu. Tym samym przewód nie ogranicza Cię podczas sprzątania. Konstrukcja urządzenia jest solidna i wytrzymała. Do wyboru masz 2 stopnie mocy ssania, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni program do poziomu zabrudzeń.

Reklama

Łatwe czyszczenie elektroszczotki PowerBrush i większą wydajność urządzenia zapewnia Ci system EasyClean. Pojemnik na kurz (0,4 l) oraz pianka filtrująca są łatwe do wyczyszczenia, co gwarantuje długą żywotność odkurzacza.

Urządzenie jest lekkie i poręczne, co zwiększa komfort użytkowania. Nisko umieszczony środek ciężkości ułatwia sprawne manewrowanie odkurzaczem podczas pracy. W zestawie znajdziesz ładowarkę.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 18 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – 40 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,4 l.
 • Elektroszczotka PowerBrush, filtr tekstylny.
 • 2 poziomy mocy, system EasyClean.
 • Waga urządzenia – 2,5 kg.
 • W zestawie ładowarka.

Bosch Readyy’y BBH218LTD możesz kupić w sklepach:

Odkurzacz pionowy do 1000 zł

Hoover HF 122GPT 011

Odkurzacz pionowy Hoover HF 122GPT 011
Hoover HF 122GPT 011, cena ok. 530 zł.

Odkurzacz pionowy Hoover HF 122GPT 011 to bezprzewodowe i bezworkowe urządzenie z funkcją 2w1. Oprócz standardowego czyszczenia podłóg, do dyspozycji masz również odkurzacz ręczny. Z łatwością pozbędziesz się kurzu i innych zabrudzeń z mniejszych powierzchni, tapicerki, a nawet szczelin.

Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi około 40 minut. Baterię naładujesz do pełna w 6 godzin. Tryb ciągłej pracy umożliwia Ci swobodne i komfortowe korzystanie z odkurzacza. Nie musisz naciskać bez przerwy jednego przycisku, aby odkurzyć wybraną powierzchnię.

Pojemność zbiornika na kurz to aż 0,9 l. Wyczyszczenie go jest łatwe, podobnie jak montaż szczotki. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dotyku. Gumowe kółka nie rysują powierzchni podłogi. Odkurzacz został wyposażony w materiałowy filtr i funkcję Turbo. Nie zaskoczy Cię brak energii podczas domowych porządków dzięki wskaźnikowi stanu baterii.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 22 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 40 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 6 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,9 l.
 • Tryb ciągłej pracy, filtr materiałowy.
 • 1 poziom mocy, funkcja Turbo.
 • Wskaźnik stanu i ładowania baterii.
 • Poziom hałasu – 78 dB.
 • Waga urządzenia – 2,62 kg.

Hoover HF 122GPT 011 możesz kupić w sklepach:

Tefal X-pert Esssential 160 TY7233

Odkurzacz pionowy Tefal X-pert Esssential 160 TY7233
Tefal X-pert Esssential 160 TY7233, cena ok. 550 zł.

Tefal X-pert Esssential 160 TY7233 to bezworkowy i bezprzewodowy odkurzacz pionowy z funkcją 3w1. Chcesz, aby Twój dom błyszczał czystością, od podłogi aż po sufit? Świetnie! Za pomocą tylko jednego przycisku zmienisz odkurzacz do podłóg w urządzenie, które z łatwością poradzi sobie z wyczyszczeniem szczelin, zakamarków, a nawet powierzchni na większych wysokościach (np. sufit).

Maksymalny czas pracy urządzenia to około 45 minut, a baterię naładujesz w ok. 5 godzin. Wskaźnik poinformuje Cię o stanie naładowania akumulatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością nie zaskoczy Cię brak energii podczas sprzątania.

Reklama

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l i możesz go umyć pod bieżącą wodą. Elektroszczotka wyposażona została w podświetlenie LED, dzięki któremu niestraszne będą Ci słabo oświetlone miejsca i zakamarki. Technologia cyklonowa zasysa powietrze i sprawia, że zaczyna ono wirować. W ten sposób odkurzacz oddziela drobiny kurzu i innych zanieczyszczeń.

Niewielka waga urządzenia sprawia, że sprzątanie jest łatwe i przede wszystkim wygodne. Baza ładująca montowana jest do ściany, co ułatwi Ci przechowywanie urządzenia w dowolnym miejscu. W zestawie znajdziesz stację ładującą, końcówkę do czyszczenia delikatnych powierzchni i ssawkę do szczelin.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 3w1.
 • Napięcie akumulatora – 22 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 45 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,5 l.
 • Elektroszczotka z podświetleniem LED, ssawka do szczelin.
 • Filtr cyklonowy, funkcja Turbo, wskaźnik poziomu baterii.
 • Baza ładująca montowana do ściany.
 • Zabezpieczenie przed przeładowaniem.
 • Poziom hałasu – 78 dB.

Tefal X-pert Esssential 160 TY7233 możesz kupić w sklepach:

Kärcher VC 5 1.349-100.0

Odkurzacz pionowy Karcher VC 5
Kärcher VC 5, cena ok. 600 zł.

Odkurzacz pionowy Kärcher VC 5 1.349-100.0 to nowoczesne urządzenie, wyposażone w system 3 – stopniowej filtracji. W skład struktury oczyszczania wchodzi filtr główny, zmywalny filtr cartridge, który cechuje długa żywotność oraz filtr powietrza wylotowego. System ten zapewni Ci do 99,98% skutecznego filtrowania powietrza.

Kaseta filtra jest łatwa do wyjęcia, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z zabrudzeniami. Zbiornik na zanieczyszczenia pozwoli na posprzątanie nawet do 150 m2 powierzchni. Teleskopowa, regulowana rura pozwoli Ci zmieniać wysokość urządzenia. To zdecydowanie ułatwia nie tylko sprzątanie, ale również przechowywanie.

4 – stopniowa regulacja mocy ssania daje Ci możliwość wybrania takiej siły, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom. To świetna opcja nawet dla trudnych zabrudzeń!

Pozycja „parking” blokowana jest magnetycznie, co pozwala na bezpieczne odłożenie odkurzacza i zrobienie sobie chwili przerwy. W zestawie przewód zasilający, ssawka do podłóg, ssawka do tapicerki.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy przewodowy.
 • Moc – 500 W.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Pojemny zbiornik (odkurzenie powierzchni do 150 m2).
 • 3 – stopniowa, teleskopowa rura.
 • 4 – stopniowa regulacja mocy ssania.
 • Filtr HEPA, wygodny i miękki uchwyt.
 • Magnetyczna blokada w pozycji „parking”.
 • Długość przewodu – 7,5 m.
 • Zasięg działania – 8,5 m.
 • Poziom głośności – 77 dB.
 • Waga urządzenia – 3,2 kg.

Kärcher VC 5 1.349-100.0 możesz kupić w sklepie:

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner
Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner, cena ok. 750 zł.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner to nowoczesne urządzenie 2w1. Oferuje nie tylko możliwość odkurzania podłóg, ale również foteli, wnętrza samochodu i trudno dostępnych zakamarków. Zostało wykonane z tworzywa sztucznego, połączonego z aluminium. Jest jednocześnie bardzo lekkie i trwałe.

Jeśli natrafisz na silniejsze zabrudzenie, użyj przycisku „MAX”, który zwiększa obroty odkurzacza. Bez trudu pozbędziesz się kurzu i brudu z dowolnej powierzchni. Pojemność zbiornika na kurz to 0,5 l. Urządzenie jest niezwykle proste w montażu i obsłudze. Do zamontowania wszystkich elementów potrzebujesz zaledwie kilku sekund.

Reklama

Uruchomienie odkurzacza to wciśnięcie tylko jednego przycisku. 5 – stopniowa filtracja pozwoli na zebranie i usunięcie z odkurzanej powierzchni nawet najdrobniejszych elementów. Urządzenie posiada filtr HEPA, który świetnie radzi sobie nawet z pyłkami PM2.5. Rewelacyjnie zadba o zdrowie i samopoczucie wszystkich domowników.

Maksymalny czas pracy urządzenia to około 30 minut, a do pełna naładujesz je w 2 godziny. Uchwyt ścienny pozwala na wygodne przechowywanie i ładowanie. W zestawie znajdziesz między innymi ssawkę do szczelin, ssawkę okrągłą, szczotkę podłogową oraz przeznaczoną do tapicerki.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 21,6 V.
 • Moc ssania – 100 AW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – 30 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,5 l.
 • Technologia 9 cyklonów.
 • 5 – stopniowa filtracja, filtr HEPA, przycisk „MAX”.
 • Poziom hałasu – 72 dB.
 • Waga urządzenia – 1,5 kg.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner możesz kupić w sklepach:

Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM
Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM, cena ok. 850 zł.

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM to bezprzewodowe urządzenie 2w1, spełniające rolę klasycznego odkurzacza i modelu ręcznego. Precyzyjnie zbiera zarówno małe zanieczyszczenia, jak i pozostałości większych rozmiarów.

Odkurzacz wyposażony jest w szczotkę PowerPro, która gwarantuje nieskazitelną czystość całej powierzchni. Jej zaletą jest fakt, że podczas odkurzania poleruje twarde podłogi, nadając im połysk. Dwa rodzaje tkaniny idealnie wygładzają podłogę, pozostawiając niesamowity blask.

Konstrukcja elektroszczotki została uszczelniona, dzięki czemu prędkość przepływu powietrza jest większa. Odkurzanie wąskich szczelin jest nawet 6 razy bardziej skuteczne, w porównaniu do poprzednich generacji produktów Ergorapido.

Samostojąca, pionowa konstrukcja zagwarantuje Ci wygodę – nie musisz się schylać po odkurzacz, kiedy chcesz rozpocząć sprzątanie. Urządzenie jest lekkie i zwrotne, a korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Boczne strefy ssania zostały ulepszone, co gwarantuje skuteczniejsze odkurzanie narożników i krawędzi.

Reklama

Czas pracy urządzenia przy maksymalnym poziomie mocy to 16 minut. Przy najniższym poziomie mocy, bez funkcji BrushrollClean™ na parkiecie odkurzacz będzie pracował maksymalnie 45 minut.

Czas ładowania baterii to około 4 godziny. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l. Wskaźnik stanu akumulatora poinformuje Cię o poziomie naładowania. Filtr antyalergiczny zatrzymuje w 99,99% drobne pyłki o średnicy 1-3 mikrometrów.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 18 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy urządzenia – najwyższa moc – 16 minut, najniższa moc – 45 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,5 l.
 • Akumulator TurboPower™, wskaźnik stanu akumulatora.
 • Szczotka polerująca PowerPro, filtr antyalergiczny.
 • Ulepszone boczne strefy ssania.
 • Poziom hałasu – 75 dB.
 • Waga urządzenia – 3,5 kg.

Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBM możesz kupić w sklepach:

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01
Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01, cena ok. 1000 zł.

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01 to bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne 3w1. Oferuje Ci nie tylko opcję standardowego odkurzacza. Co powiesz na mycie podłogi i odkurzacz ręczny w pakiecie? To wszystko otrzymasz w jednym urządzeniu!

Ten bezworkowy odkurzacz stanie się Twoim sprzymierzeńcem podczas domowych porządków. Doskonale poradzi sobie z podłogami, kanapami lub krzesłami. Zaschnięte plamy? Nic trudnego! Wykorzystaj system czyszczenia na mokro, aby pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń.

Kontroluje on ilość uwalnianej wody, aby idealnie dopasować wilgotność do rodzaju podłogi. Montaż systemu czyszczenia na mokro jest bajecznie prosty. Mocowany jest na magnes!

Nowoczesna technologia PowerCyclone to gwarancja skutecznego odkurzania za jednym pociągnięciem. Dużą moc odkurzania zapewnia specjalna konstrukcja wlotu, która doskonale oddziela powietrze i zabrudzenia. Pojemność zbiornika na kurz to 0,6 l.

Reklama

Nasadka TriActive Turbo zapewni doskonałe odkurzanie dywanów i podłóg twardych. Zbierze wszystkie włosy, sierść i kurz bez najmniejszego trudu, jest więc doskonała dla właścicieli czworonożnych pupili. Zmywalny, 3 – warstwowy filtr zapewni doskonale czyste powietrze, zatrzymując powyżej 90% alergenów.  

Maksymalny czas pracy odkurzacza to około 40 minut. Czas ładowania baterii wynosi około 5 godzin. W zestawie znajdziesz nasadkę do szczelin, 2 wkładki z mikrofibry i szczotkę 2w1.

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 3w1.
 • Napięcie akumulatora – 18 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – 40 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na czystą wodę – 0,2 l.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,6 l.
 • System czyszczenia na mokro.
 • 3 – warstwowy, zmywalny filtr.
 • Technologia PowerCyclone, nasadka TriActive Turbo.
 • Poziom głośności – 83 dB.
 • Waga urządzenia – 4,7 kg.
 • W zestawie nasadka do szczelin, 2 wkładki z mikrofibry i szczotka 2w1.

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01 możesz kupić w sklepach:

Odkurzacz pionowy powyżej 1000 zł

Bosch Athlet ProPower BCH 65 POWER

Odkurzacz pionowy Bosch Athlet ProPower BCH 65 POWER
Bosch Athlet ProPower BCH 65 POWER, cena ok. 1100 zł.

Bosch Athlet ProPower BCH 65 POWER to bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który zapewni Ci dokładne czyszczenie niemal każdej powierzchni. Technologia bezworkowa i elektroszczotka AllFloor HighPower zagwarantują maksymalną efektywność podczas sprzątania.

Szczotka świetnie poradzi sobie z każdym rodzajem powierzchni, wykonując 5000 obrotów na minutę. Urządzenie zostało zaopatrzone w SmartSensor Control, czyli nowoczesny system monitorowania wydajności odkurzacza ze wskaźnikiem LED.

Odkurzacz posiada silnik LongLife, który gwarantuje maksymalną żywotność i wydajność. Do wyboru masz aż 3 stopnie regulacji mocy. W każdej chwili możesz ustawić ją tak, aby odpowiadała Twoim aktualnym potrzebom i rodzajowi zabrudzeń.

Poziom 1 idealnie nadaje się do standardowego odkurzania i zapewnia maksymalny czas pracy. Poziom 2 najlepiej radzi sobie ze średnim zabrudzeniem, a poziom 3 jest idealny do zadań specjalnych, czyli najbardziej uporczywego brudu. Pojemność zbiornika na kurz to 0,9 l.

Reklama

Wskaźnik LED poinformuje Cię o konieczności wyczyszczenia filtra. System EasyClean zapewni Ci łatwy dostęp do wyczyszczenia urządzenia. Za pomocą tylko jednej ręki wyciągniesz wałek szczotki z wnętrza obudowy.

Maksymalny czas pracy to nawet 80 minut, a baterię naładujesz do pełna w około 3 godziny. Nowoczesny system ochronny spowoduje, że urządzenie nie przegrzeje się ani nie przeładuje. Przechowywanie odkurzacza jest komfortowe i bezpieczne, dzięki konstrukcji stojącej pionowo.

System HighPower Airflow pozwoli na uzyskanie maksymalnej wydajności odkurzania przy minimalnym zużyciu energii. Uwalnia duży strumień powietrza, jednocześnie minimalizując opór aerodynamiczny. W zestawie znajdziesz wąż, pasek na ramię, ssawkę szczelinową oraz do tapicerki. Dla majsterkowiczów idealna będzie specjalna końcówka, która zbiera pył i drobiny, powstałe podczas wiercenia.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy.
 • Napięcie akumulatora – 28 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 80 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,9 l.
 • Silnik LongLife, system HighPower Airflow.
 • Elektroszczotka AllFloor HighPower.
 • SmartSensor Control ze wskaźnikiem LED.
 • System EasyClean, 3 stopnie regulacji mocy.
 • System ochronny przed przegrzaniem i przeładowaniem.
 • Poziom hałasu – 75 dB.
 • Waga urządzenia – 3,3 kg.

Bosch BCH 65 POWER możesz kupić w sklepach:

Electrolux Pure F9 PF91-4ST

Odkurzacz pionowy Electrolux Pure F9 PF91-4ST
Electrolux Pure F9 PF91-4ST, cena ok. 1400 zł.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Electrolux Pure F9 PF91-4ST to wszechstronne i wydajne urządzenie, które pozwoli Ci pozbyć się niechcianego brudu i kurzu z różnych powierzchni w Twoim domu. Pełni funkcję odkurzacza standardowego i ręcznego z elastycznym wężem.

Odkurzacz oferuje Ci teleskopową regulację wysokości, którą wybierasz w zależności od tego, co chcesz posprzątać. Z urządzenia może więc korzystać każdy domownik, niezależnie od wzrostu.  Urządzenie jest lekkie, zwrotne i idealnie wyważone, dzięki nisko osadzonemu punktowi ciężkości.

Szczególnie przypadnie do gustu alergikom. Oferuje uszczelniony zbiornik na zanieczyszczenia i aż 5 – stopniową filtrację, która skutecznie zatrzyma wszystkie drobiny (do 98,6%). Urządzenie zostało wyposażone w zmywalny filtr progresywny.

3 – stopniowa regulacja mocy pozwoli Ci wybrać odpowiedni tryb, w zależności od poziomu zabrudzeń. Pluszowa uszczelka zwiększa siłę ssania i efektywność odkurzania. Konstrukcja odkurzacza umożliwia Ci pionowe postawienie w dowolnym miejscu. To świetna opcja dla tych, którzy w trakcie pracy lubią zrobić chwilę przerwy.

Reklama

Maksymalny czas pracy na najwyższym poziomie mocy to 17 minut, a przy najniższym – około 60 minut. Czas ładowania baterii to około 6 godzin. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,7 l. Jest niezwykle łatwy w czyszczeniu – szybko opróżnisz go z zanieczyszczeń, ograniczając kontakt z dłońmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu odkurzacz Pure F9 otrzymał aprobatę Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (BAF).

Wskaźnik stanu akumulatora poinformuje Cię o konieczności naładowania, więc nie zaskoczy Cię nagły brak energii. Oświetlenie LED DustSpotter™ umożliwi Ci dostrzeżenie i pozbycie się nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń i okruchów na podłodze. Odkurzacz możesz wygodnie przechowywać w stacji bazowej.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 36 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – najwyższa moc ok. 17 minut, najniższa moc – ok. 60 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 6 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,7 l.
 • Teleskopowa regulacja wysokości.
 • Wskaźnik stanu akumulatora, akumulator TurboPower™.
 • Oświetlenie LED DustSpotter.
 • Uszczelniony zbiornik i 5 – stopniowa filtracja.
 • Zmywalny filtr progresywny, 3 – stopniowa regulacja mocy.
 • Poziom hałasu – 82 dB.
 • Waga urządzenia – 5,17 kg.

Electrolux Pure F9 PF91-4ST możesz kupić w sklepach:

Dyson Cyclone V10 Animal

Odkurzacz pionowy Dyson Cyclone V10 Animal
Dyson Cyclone V10 Animal, cena ok. 2200 zł.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy 2w1 Dyson Cyclone V10 Animal to gwarancja skutecznego utrzymania porządku w Twoim domu. Elektroszczotka Direct Drive poradzi sobie z wyczyszczeniem zabrudzeń na każdym rodzaju podłóg. Silnik cyfrowy Dyson V10 zagwarantuje Ci optymalną moc ssania, aby dokładnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń i kurzu.

Obudowa silnika zapewnia ochronę akustyczną. Zaawansowana technologia filtruje powietrze, wyłapując aż 99,97% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Co to oznacza? Odkurzacz wypuszcza powietrze czystsze niż to, którym oddychasz!

Maksymalny czas pracy urządzenia to około 60 minut. Baterię naładujesz do pełna w ok. 3,5 godziny.  Zbiornik na kurz ma pojemność 0,76 l, co oznacza, że nie musisz często przerywać pracy, aby opróżnić go z zebranych zanieczyszczeń. Aby wyczyścić pojemnik, wystarczy przytrzymać dźwignię nad koszem – to bardzo higieniczne rozwiązanie!

Utrzymanie dywanów i tapicerki w idealnej czystości, zapewni dodatkowa moc ssania. Mini elektroszczotka, dołączona do zestawu, to Twoje idealne narzędzie do usunięcia sierści futrzanych domowników i włosów.

Reklama

Trzy tryby mocy pozwolą Ci na optymalne dopasowanie do aktualnych potrzeb. Przechowywanie urządzenia jest wygodne – wystarczy umieścić odkurzacz w stacjo dokującej, która również zapewnia ładowanie akumulatora.

W zestawie znajdziesz elektroszczotkę Direct Drive oraz minielektroszczotkę, końcówkę wielofunkcyjną, szczelinową, mini końcówkę z miękką szczotką oraz stację dokującą.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 25,2 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 60 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 3,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,76 l.
 • Filtr antyalergiczny HEPA, Lifetime, 3 tryby mocy.
 • Silnik cyfrowy Dyson V10, 14 cyklonów.
 • Elektroszczotka Direct Drive.
 • Wygodne przechowywanie.
 • Poziom hałasu – 77 dB.
 • Waga urządzenia – 2,68 kg.
 • Bogaty zestaw akcesoriów.

Dyson Cyclone V10 Animal możesz kupić w sklepach:

Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01

Odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01
Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01, cena ok. 2600 zł.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01 to nowoczesne urządzenie ze specjalnie zaprojektowaną nasadką Aqua 2w1, która nie tylko odkurza podłogi, ale również myje powierzchnię.

Zapomnij o zaschniętych i nieestetycznych plamach. Marzyłeś o nieskazitelnie czystej podłodze? Teraz to możliwe! Osiągnięcie tego jest na wyciągnięcie ręki i to za pomocą wyłącznie jednego urządzenia.

Do zbiornika z wodą możesz dodać swój ulubiony środek czyszczący, aby usunąć maksymalną ilość bakterii i zanieczyszczeń. Bateria litowo – jonowa najnowszej generacji pozwoli Ci na sprawne sprzątnie w trybie Turbo. Powierzchnia, którą możesz wyczyścić na jednym naładowaniu, to aż 125 m2.

Nowoczesna nasadka zasysająca 360° zbierze do 99,7% kurzu i innych zabrudzeń z podłogi, bez konieczności przecierania tego samego fragmentu podłogi kilka razy. Końcówka dokładnie zbiera zanieczyszczenia z każdej strony, co gwarantuje efektywne sprzątanie.

Maksymalny czas działania odkurzacza to 80 min w trybie Eco, w trybie normalnym – 35 minut, a przy użyciu trybu Turbo – 28 minut. Czas ładowania baterii to około 5 godzin. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,6 l. System filtracji to 3 – stopniowy nadmuch cykloniczny.

Oświetlenie LED pozwoli Ci dostrzec nawet najmniejsze drobiny kurzu i brudu, ułatwiając sprzątanie nawet przy słabym naświetleniu lub po zmroku. Innowacyjna technologia Philips PowerCyclone 10 to rozwiązanie, które eliminuje konieczność używania worka na kurz. Jednocześnie zapewnia wyższą moc ssania i większą wydajność.

Reklama

Dużą prędkość powietrza i efektywniejsze zbieranie kurzu generuje silnik cyfrowy PowerBlade. Sterowanie nim odbywa się dzięki czytelnemu wyświetlaczowi cyfrowemu.

W łatwy sposób dobierzesz optymalne parametry – dokładnie takie, których w tym momencie potrzebujesz. Wyświetlacz poinformuje Cię również o konieczności wyczyszczenia filtra, aby zapewnić maksymalną żywotność i wydajność odkurzacza.

Odkurzacz jest elastyczny i zwrotny, dzięki czemu z łatwością odkurzysz miejsca pod meblami. Pojemnik na kurz zamontowany jest na górze odkurzacza i pozwala na zupełnie „płaskie” odkurzanie, nawet pod bardzo niskimi meblami.

Odkurzacz oferuje Ci możliwość sprzątania ręcznego oraz szeroki zestaw akcesoriów, na przykład szczelinówkę oraz miniturboszczotkę do zadań specjalnych. Już teraz kurz w zakamarkach i sierść zwierząt nie sprawi Ci żadnego kłopotu. W zestawie znajdziesz również wkładkę z mikrofibry oraz dodatkowy filtr.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 3w1.
 • Napięcie akumulatora – 25,2 V.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 80 minut tryb Eco, tryb normalny – ok. 35 minut, tryb Turbo – 28 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,6 l.
 • Nasadka Aqua 2w1 do odkurzania i mycia podłogi.
 • Bezworkowa technologia Philips PowerCyclone 10.
 • Silnik cyfrowy PowerBlade, wyświetlacz cyfrowy.
 • Odkurzanie w trybie Turbo do 125 m2 powierzchni.
 • 3 – stopniowy nadmuch cykloniczny.
 • Nasadka zasysająca 360°, oświetlenie LED.
 • Poziom głośności – 84 dB.
 • Waga urządzenia – 2,7 kg.
 • Bogaty zestaw akcesoriów.

Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01 możesz kupić w sklepach:

Dyson V11 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute
Dyson V11 Absolute, cena ok. 2800 zł.

Dyson V11 Absolute to nowoczesny, bezprzewodowy odkurzacz pionowy 2w1, który automatycznie rozpoznaje rodzaj powierzchni. Dopasowuje optymalną moc ssania, aby zapewnić Ci idealną czystość w Twoim domu.

Inteligentny system Dynamic Load Sensor (DLSTM) wykrywa opór przy szczotce aż 360 razy na sekundę. Automatycznie dostosowuje prędkość silnika i moc ssania do zabrudzeń i rodzaju powierzchni. Maksymalny czas pracy urządzenia to 60 minut, a baterię naładujesz do pełna w około 4,5 godziny.

Cyfrowy silnik Dyson obraca się z prędkością aż 125 000 obrotów na minutę. Taki parametr stawia go w czołówce odkurzaczy z najsilniejszą mocą ssania, która są dostępne na rynku. Bateria w urządzeniu jest systematycznie monitorowana przez nowoczesne czujniki i systemy. Obserwacja stanu akumulatora odbywa się aż 4 razy na sekundę, co pozwala zoptymalizować moc urządzenia – brzmi świetnie, prawda?

W urządzeniu zastosowano elektroszczotkę High Torque, która doskonale poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłóg. Posiada sztywne nylonowe włosie, które dokładnie wnika we włókna dywanów. Antystatyczne i miękkie włókna węglowe świetnie nadają się do odkurzania zabrudzeń z twardych powierzchni i zakamarków.

Najistotniejsze parametry możesz obserwować na czytelnym wyświetlaczu LCD. Znajdziesz tam informacje między innymi o poziomie wydajności odkurzacza, trybie mocy i czasie pracy. Ekran poinformuje Cię o konieczności konserwacji filtra i aktualnie włączonych blokadach.

Reklama

Pojemność zbiornika na zabrudzenia to aż 0,76 l. Co to oznacza? Sprzątanie będzie wydajniejsze, bez konieczności przerywania pracy na opróżnianie go z kurzu. Dodatkowo wszystkich zabrudzeń pozbędziesz się w szybki i higieniczny sposób – nie dotykając ich dłońmi.

Wokół zespołu 14 cyklonów i antyalergicznego filtra zamontowano hermetyczne uszczelki, dzięki czemu nie istnieje ryzyko wydostania się bakterii i alergenów z powrotem na zewnątrz. Hałas wywoływany turbulencjami jest minimalizowany przez aerodynamiczną obudowę silnika.

Ścienna stacja ładująca pozwoli nie tylko na uzupełnienie zapasu energii w urządzeniu, ale również zapewni komfortowe przechowywanie odkurzacza. W zestawie znajdziesz akcesoria w postaci elektroszczotki High Torque oraz Soft Roller, końcówki wielofunkcyjnej, szczelinowej oraz stacji dokującej.

Przydatne z pewnością okażą się również wersja „mini” elektroszczotki i końcówka z miękką szczotką. Do zadań specjalnych przyda się szczotka do uporczywego brudu.

Cechy:

 • Odkurzacz pionowy bezprzewodowy 2w1.
 • Napięcie akumulatora – 25,2 V.
 • Moc ssania – 185 aW.
 • Typ worka – bezworkowy.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 60 minut
 • Czas ładowania baterii – ok. 4,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 0,76 l.
 • Obrót silnika cyfrowego – 125 000 obr./min.
 • System Dynamic Load Sensor (DLSTM), hermetyczne uszczelki, filtr antyalergiczny.
 • Elektroszczotka High Torque, czytelny wyświetlacz LCD, 14 koncentryczych cyklonów.
 • Nowoczesne systemy i czujniki monitorowania baterii.
 • Poziom hałasu – 84 dB.
 • Waga – 2,97 kg.
 • Bogaty zestaw akcesoriów.

Dyson V11 Absolute możesz kupić w sklepach:


Ranking odkurzaczy pionowych 2021 porównanie

ZdjęcieNazwaZasilanieMaksymalny czas pracyCzas ładowania akumulatoraPojemność zbiornika na kurzGłośnośćWagaWielofunkcyjność
Odkurzacz pionowy Bissell Featuerweight™ ProBissell Featuerweight™ ProPrzewodowe--0,5 l78 dB2,05 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Beko VRT61818VWBeko VRT61818VWBezprzewodowe60 min.360 min.0,5 l80 dB4,6 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Bosch Readyy'y BBH218LTDBosch Readyy'y BBH218LTDBezprzewodowe40 min.300 min.0,4 lBrak danych2,5 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Hoover HF 122GPT 011Hoover HF 122GPT 011Bezprzewodowe40 min.360 min.0,9 l78 dB2,62 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Tefal X-pert Esssential 160 TY7233Tefal X-pert Esssential 160 TY7233Bezprzewodowe45 min.300 min.0,5 l78 dBBrak danychOdkurzacz podłogowy, ręczny, do powierzchni wysokich
Odkurzacz pionowy Karcher VC 5Karcher VC 5Przewodowe--Brak danych77 dB3,2 kgOdkurzacz podłogowy
Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum CleanerXiaomi Mi Handheld Vacuum CleanerBezprzewodowe30 min.120 min.0,5 l72 dB1,5 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBMElectrolux Ergorapido POWERPRO EER87MBMBezprzewodowe45 min.240 min.0,5 l75 dB3,5 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01Bezprzewodowe40 min.300 min.0,6 l83 dB4,7 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny, mop
Odkurzacz pionowy Bosch Athlet ProPower BCH 65 POWERBosch BCH 65 POWERBezprzewodowe80 min.180 min.0,9 l75 dB3,3 kgOdkurzacz podłogowy
Odkurzacz pionowy Electrolux Pure F9 PF91-4STElectrolux Pure F9 PF91-4STBezprzewodowe60 min.360 min.0,7 l82 dB5,17 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Dyson Cyclone V10 AnimalDyson Cyclone V10 AnimalBezprzewodowe60 min.210 min.0,76 l77 dB2,68 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny
Odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8149/01Bezprzewodowe80 min.300 min.0,6 l84 dB2,7 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny, mop
Odkurzacz pionowy Dyson V11 AbsoluteDyson V11 AbsoluteBezprzewodowe60 min.270 min.0,76 l84 dB2,97 kgOdkurzacz podłogowy, ręczny

Jaki jest Twój najlepszy odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność – nie tylko pieniędzy i czasu, ale również przestrzeni domowej.

Urządzenie pionowe pozwoli Ci na komfortowe sprzątanie, bez konieczności schylania się. Z łatwością może zamienić się w sprzęt wielofunkcyjny, na przykład odkurzacz ręczny lub mopa. Taki pomocnik w domu to skarb!

Przekonałeś się, że wybór idealnego odkurzacza pionowego nie jest trudny. Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli z różnorodnymi funkcjami, więc z łatwością znajdziesz wersję doskonałą dla Ciebie i Twoich domowników.

Który produkt z rankingu 2021 wydaje Ci się najciekawszy? Zdecydowałeś na odkurzacz pionowy Dyson? A może wolisz propozyjcę Bosch lub Philips? Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątków komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwujących
 
Najbardziej angażujące komentarze
Najpopularniejsze komentarze
4 Komentujących
RobertjinnaVincedupJamesnapMarta Ostatni komentujący
najnowszy najstarszy oceniany
Marta
Gość
Marta

Najlepszy odkurzacz to robot, takie moje zdanie . My kupiliśmy Roombę i sami nie odkurzamy wcale, tylko czasem kanapy odkurzaczem samochodowym. Nawet najfajniejszy odkurzacz pionowy nie będzie tak fajny jak robot

Jamesnap
Gość
Jamesnap

Hello folks, just came across your website, really like your works!
Would like to share some useful free website, hope you like it.
https://listentoyoutube.ch/
https://myconverters.com
https://yt-downloader.com/
https://flvto.ch/
https://www.vidusoft.com/
https://y2mate.work

Vincedup
Gość
Vincedup

Effective organizations are able to reach a big target audience via their marketing techniques. At present, it’s easy to just do that on the web. With good video marketing content, you may advertise your self to the world in minutes. The ideas in this article may help. https://365.xxxwww1.com/2zbn/ Whenever you produce a video clip for advertising and marketing reasons ensure that is stays below 2 a few minutes. You desire your target market to observe the complete meaning, and should it be too long you will most likely lose followers as they click on off. You could always continue a… Czytaj więcej »

Robertjinna
Gość
Robertjinna

Successful companies can get to a big target market via their marketing strategies. These days, it’s very easy to do just that online. With very good marketing with video articles, you are able to market yourself to the world quickly. The ideas in this article may help. https://365.xxxwww1.com/2ubl/ Whenever you develop a movie for marketing reasons ensure that it stays under 2 minutes or so. You desire your target audience to look at the whole message, and should it be too long you are going to probably get rid of people while they simply click off. You could continue a… Czytaj więcej »

Ranking głośników Bluetooth

Głośnik Bluetooth ranking 2021. Najlepsze głośniki przenośne.

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Ranking 2021.