Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne

Garett Sport 29 test sportowego smartwatcha

Autor: 
Kuba
13-02-2020
Reklama

Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem? Lubisz biegać, ale brakuje Ci motywacji do codziennej praktyki? Zobacz test smartwatcha Garett Sport 29 i zmotywuj się do zdrowszego życia.

Masz wątpliwości, w jaki sposób zwykły zegarek może Ci w tym pomóc? A co, gdybyś w ramach zegarka otrzymał osobistego trenera? Tym właśnie jest recenzowany przeze mnie smartwatch. Twój osobisty asystent treningowy, który przypomni Ci o sesjach treningowych, codziennej aktywności oraz zdrowszym trybie życia. Zainteresowany? Zobacz moje opinie o smartwatchu Garett Sport 29 i przekonaj się, czy jest on również dla Ciebie!

Praktyczne dane o smartwatchu przed testem.

Zacznijmy od tego, co często stanowiło duży problem smartwatchy, mianowicie bateria. W tym modelu bateria posiada pojemność 380 mAh, co pewnie niewiele Ci mówi ? W praktyce bateria ta pozwala nawet na 7 dni ciągłej pracy urządzania. Nie chodzi tu wyłącznie o mierzenie czasu, bo w trybie czuwania zegarek powinien działać nawet 20 dni. Mówię o korzystaniu ze wszystkich funkcji w sposób naturalny w ciągu dnia.

Podczas 2 tygodniowych testów zegarka musiałem ładować go jedynie raz. Dla porównania w tym samym okresie mój telefon wołał „jeść” 10 razy 😉 Natomiast, gdy już przyjdzie czas na naładowanie zegarka, możesz skorzystać z dowolnej ładowarki ze złączem USB lub bezpośrednio z gniazda USB w komputerze. Magnetyczny przewód do ładowania znajdziesz w zestawie razem z zegarkiem.

Smartwatch Garett Sport 29 jest produktem głównie dedykowanym do uprawiania sportu. Widać to chociażby po materiale, z jakiego wykonano pasek zegarka. Jest to bardzo przyjemna dla skóry guma, która nie ucierpi od potu w czasie intensywnego treningu. Zegarek bez problemu dopasujesz do obwodu swojej ręki. Ma on mnóstwo wariantów rozmiaru zaczepu paska.

Dotykowy ekran smartwatcha ma rozmiar 1,3 cala. Taki wariant to dobry kompromis pomiędzy widocznością danych, a wygodą noszenia zegarka. Większe zegarki mogą wyglądać niekorzystnie na ręce szczupłej osoby. Wariant 1,3 cala według mnie jest najbardziej praktycznym dla przeciętnego użytkownika.

Latarka w smartwatchu sportowym Sport 29
Na boku urządzenia znajdują się dwa przyciski oraz latarka LED.

Zegarek posiada poziom wodoszczelności IP68, co jest niemal maksymalnym pułapem tej specyfikacji. Pozwala to na swobodne zachlapanie zegarka w czasie mycia rąk, niestraszny mu żaden deszcz, a nawet możesz z nim pływać na basenie!

Wszystkie pozostałe dane odnośnie specyfikacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Garett Electronics.

Według producenta Garett Sport 29 jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS. Ja testowałem go na dwóch telefonach z Androidem i nie było żadnego problemu. Jeden telefon połączył się momentalnie, w drugim poza aktywacją Bluetooth musiałem aktywować również lokalizację GPS. Informację o tym problemie i instrukcję jak sobie z tym radzić znalazłem bez problemu w dziale FAQ producenta. Po sparowaniu można spokojnie wyłączyć tryb GPS w telefonie.

Recenzja Garett Sport 29 w trybie sportowym

Spacer, bieganie, jazda na rowerze czy piłka nożna to tylko wybrane z trybów ćwiczeniowych, jakie może analizować testowany Garett Sport 29. Cały proces odbywa się przy użyciu akcelerometru G-sensor, który śledzi ruch Twojego ciała, a specjalne algorytmy określają rodzaj wykonanej aktywności.

Zależnie od wybranej dyscypliny smartwatch pomoże Ci określić pokonany dystans, spalone kalorie, aktualne tętno czy tempo biegu. Bardzo przydane jest zapisywanie tych parametrów w historii, czy to urządzenia, czy smartfona. Po miesiącu praktyki sportu możesz wrócić do starych zapisków i zobaczyć jak duży postęp udało Ci się uzyskać w tak krótkim czasie. Będziesz na pewno pozytywnie zaskoczony.

Tętno jest kluczowe

Ważnym czynnikiem, na który chce zwrócić Twoją uwagę w czasie biegania jest tętno. Biegając za wolno, Twój puls nie wzrośnie odpowiednio, przez co trening nie będzie tak efektywny jak powinien. Twój organizm odbierze to bardziej jak dynamiczny spacer, a przecież nie o to Ci chodziło. Biegając z kolei zbyt intensywnie, możesz się przeforsować, nabawić kontuzji i zniechęcić do dalszego uprawiania sportu.

Dokładnie po to, aby uzyskać złoty środek, warto stosować pulsometr, który na bieżąco monitoruje Twoje tętno. Przebywając w optymalnej strefie treningowej, uzyskujesz najlepsze i najzdrowsze rezultaty treningowe. Garett Sport 29 w czasie rzeczywistym śledzi Twój puls, wyświetlając go na tarczy zegarka.

Możesz nawet całkowicie zrezygnować z aktywacji trybu sportowego, a wybrać jedynie pomiar pulsu. Zegarek na bieżąco będzie Ci dostarczać informacje, które pomogą w wyborze optymalnego tempa treningu.

Tryb śledzenia snu

Niemniej ważna od samego treningu jest regeneracja organizmu. I znów, jeżeli przesadzisz, to Twój organizm powie „nie” i skutecznie zniechęcisz się do ćwiczeń. Pamiętaj o zachowaniu zdrowej i zbilansowanej diety oraz dobrym śnie.

Tutaj również zegarek Garett Sport 29 przychodzi z pomocą. Monitoring snu pomoże Ci określić, jak dobry sen miałeś danego dnia. Pozwoli Ci to zwrócić uwagę na szczegóły i przeanalizować fazy snu, może po prostu za mało spisz? Sen jest bardzo ważny dla regeneracji organizmu. Po kilku nocach z zegarkiem uzyskasz dostęp do miarodajnych pomiarów i określisz, co wpływa dobrze, a co źle na Twój nocny odpoczynek.

Tryb sportowy w smartwatchu Garett
Aktywny tryb sportowy. Prezentowane dane są zależne od wybranej aktywności (na zdjęciu spacer).

Opinie o funkcjach smartwatcha na co dzień

Zegarek poza funkcjami sportowymi obsługuje dużo udogodnień, którymi charakteryzują się klasyczne smartwatche. Zaczynając od tych najbardziej niezbędnych, zostaniesz od razu powiadomiony, gdy ktoś będzie do Ciebie dzwonić. Połączenia nie możesz odebrać przy użyciu smartwatcha, ale podejrzeć odebrany sms jak najbardziej.

Niezastąpione powiadomienia

Zależnie od swoich preferencji możesz ustawić, które aplikacje mają wysyłać powiadomienia na zegarek. Chcesz odpocząć od Messengera, ale istotne są wiadomość na Gmailu? Nie ma problemu, możesz dowolnie skonfigurować wszystkie powiadomienia.

Jeżeli często odtwarzasz muzykę z telefonu, to z pewnością przyda Ci się możliwość sterowania wprost z nadgarstka. Przełączaj utwory lub zatrzymuj i włączaj muzykę w każdym momencie.

W tym modelu smartwatcha Garett do dyspozycji dostajesz 4 kompozycje ekranu głównego. Wszystkie posiadają ten sam zestaw wyświetlanych parametrów, dobierasz tak naprawdę jedynie styl, który Tobie najbardziej przypadnie do gustu.

Ekran smartwatcha Garett Sport 29
Ekran główny wyświetla między innymi: godzinę, datę, ilość kroków, pokonany dystans i poziom baterii.

Tryb wibracyjnego budzika

Użyteczną funkcją jest możliwość ustawienia niezależnego budzika w zegarku. Jeżeli rano nie chcesz budzić wszystkich domowników budzikiem ze smartfona, ta funkcja spodoba się również Tobie. O zadanej godzinie Garett Sport 29 zacznie wibrować na Twoim nadgarstku, delikatnie Cię wybudzając. Budzik w smartfonie może zostać jako zapasowy, gdybyś jednak chciał uciąć sobie dodatkową drzemkę.

Dodatkowe funkcje w praktyce.

W czasie testu smartwatcha Garett Sport 29 natrafiłem na kilka przyjemnych funkcji dodatkowych. Za pośrednictwem aplikacji możesz ustawić dwa przypomnienia. Jedno dotyczy braku aktywności, przyda Ci się, szczególnie jeżeli masz problemy motywacyjne z aktywnością fizyczną. Ustalasz godzinę, od której zegarek ma przypominać Ci, że minimalny limit kroków nie został wykonany. Nie musi to być 5000 kroków, możesz ten limit zmniejszyć np. do poziomu 1000 kroków, aby wykonać chociaż trochę ruchu w ciągu dnia.

Nie zapomnij pić wodę!

Zdarza Ci się sytuacja, gdzie na koniec dnia zdajesz sobie sprawę, że wypiłeś dziś tylko pół litra wody? Jeżeli tak, to drugie przypomnienie jest właśnie dla Ciebie. Zegarek o określonych porach może przypominać Ci o konieczności wypicia szklanki wody. Wygodne przypomnienie co 3 godziny? Nie ma problemu!

Zdarza Ci się wstawać w środku ciemnej nocy i po omacku szukać drzwi do łazienki? Nigdy więcej! Wykorzystaj wbudowaną latarkę smartwatcha i delikatnym światłem oświetl sobie drogę. Jeżeli biegasz wieczorami, możesz też skorzystać z latarki jako dodatkowego oświetlenia zarówno drogi, jak i siebie samego. Pamiętaj, bezpieczeństwo to podstawa.

Ostatnią z dodatkowych funkcji smartwatcha jest automatyczny pomiar tętna. Możesz ustawić zegarek, aby co np. 10, 30, 50 minut automatycznie mierzył Twoje tętno. Na koniec dnia zobaczysz wykres ze wszystkich pomiarów. Szkoda tylko, że takiej samej funkcji nie można zastosować do mierzenia ciśnienia krwi.

Pomiar pulsu w czasie rzeczywistym
Aktualny pomiar tętna ukazany jest w bardzo czytelny sposób.

Aplikacja na smartfona Garett Activ.

Dedykowana aplikacja Garett Activ obsługuje kilka modeli zegarków sportowych Garett. To właśnie do niej trafiają wszystkie dane zebrane ze smartwatcha. Możesz swobodnie przeglądać swoje dzienne i tygodniowe statystyki. Aplikacja dzieli się na 5 głównych kategorii. Pierwsza „Ja” jest podsumowaniem Twojej aktywności. Znajdziesz tutaj wiele danych, ale szczegóły dostępne są dalej.

Druga zakładka „Analiza” odpowiada za zbiorczy bilans wykonanych kroków i ilości snu. Domyślnie masz podgląd na ostatnie 7 dni, ale możesz też przełączyć na widok 1 miesiąca, 6 miesięcy, a nawet 12 miesięcy.

Kolejna zakładka aplikacji Garett Activ to dokładne statystyki wszystkich parametrów, jakie mierzy zegarek. Możesz przejrzeć swoją podstawową dzienną statystykę pokonanych kroków, ilości i jakości snu, ale również pulsu, ciśnienia i natlenienia.

W czwartej zakładce znajdziesz dzienne podsumowanie w formie wykresów wszystkich pomiarów. Są to te same dane co w poprzedniej statystyce, tutaj jednak zostały przedstawione w formie czytelnych wykresów.

Ostatnia zakładka służy głównie do konfiguracji i aktywacji dodatkowych funkcji. Możesz tutaj aktywować wszystkie funkcje klasycznego smartwatcha jak powiadomienia i aktywne połączenie głosowe.

Czy warto kupić Garett Sport 29?

Zegarek jest przede wszystkim stworzony do monitorowania sportu i ten cel spełnia w 100%. W łatwy sposób możesz udoskonalić swój trening lub też przenieść go na zupełnie nowy poziom. Smartwatch sam w sobie nie wykona za Ciebie treningu, będzie Ci o nim przypominał, pomoże Ci w czasie wysiłku, ale przede wszystkim Ty musisz chcieć się ruszyć. Możesz traktować go jako swojego osobistego trenera, z którym umówisz się na wspólną aktywność fizyczną.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem lub też potrzebujesz dodatkowej motywacji do treningu, szczerze polecam Ci smartwatch Garett Sport 29. W tej cenie uzyskasz nie tylko świetny smartwatch sportowy, ale również szereg funkcji dodatkowych, które pozwolą Ci na rzadsze spoglądanie na ekran smartfona.

Sportowy smartwatch Garett
Zegarek dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych gumowego paska.

Ta recenzja zachęciła Cię do wyboru smartwatcha Garett Sport 29? A może zainteresował Cię inny produkt marki Garett? Może masz dodatkowe pytania na tematy, których nie poruszyłem? Jakie są wasze opinie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Smartwatch Garett Sport 29 możesz kupić w sklepach:

Opinia: Garett Sport 29

około 360 zł
8.7
Jakość 9.0/10
Mnogość funkcji 8.4/10
Dedykowana aplikacja 8.2/10
Cena 9.1/10
Zalety
  • Czytelny ekran
  • Gumowy pasek
  • Automatyczny pomiar tętna
  • Wiele trybów sportowych
  • Pełna wodoszczelność
Wady
  • Wygląda masywnie na kobiecej ręce
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 lat temu

Szkoda że nie ma GPSa ale za takie pieniądze to byłby hit

Bartek
Bartek
3 lat temu

Mam problem z mierzeniem aktywności fizycznej. Dokładnie chodzi o jazdę na rowerze. Przejechałem ponad 5 km A on pokazuje ,że spalilem 15 kalorii i przejechałem niecały km. Reklamowac?

Jacek
Jacek
Reply to  Kuba
3 lat temu

Kuba, przetestowałeś zegarek na rowerze?

Tomek
Tomek
4 lat temu

Polecam, jestem zadowolony z zakupu

Marek
Marek
4 lat temu

Bardzo dokładne dane, długa praca baterii - zakup warty polecenia 🙂

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Nie polecam zainstalowanie aplikacji to loteria telefon odmawia instalowania garett activ bo śledzi użytkownika.

Bartek
Bartek
3 lat temu

piszesz, że mierzy ciśnienie krwi - na infolinii firmy nie potwierdzają takiej funkcjonalności, co lepsze - na stronie w specyfikacji też jest opisane jako brak takiej funkcjonalności - prośba o potwierdzenie czy jest pomiar

Bartek
Bartek
Reply to  Kuba
3 lat temu

OK dzięki

Bartek
Bartek
Reply to  Kuba
3 lat temu

Dzięki. Odwrotnie pokazuje, ale jest. Co do dokładności to cudów się nie spodziewam 😉

wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl