Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Co to jest WDR w kamerze?

Autor: 
Redakcja
22-03-2020
Reklama

Kamera z WDR to bardzo wygodna funkcja, która przyda się wielu użytkownikom. Ale czym właściwie jest cały ten system i jak działa?

Co to jest WDR w kamerze samochodowej?

Kamery samochodowe mogą posiadać wiele przydatnych funkcji. GPS, G-Sensor, wykrywanie radarów, systemy wspomagania kierowcy ADAS, tryb parkingowy lub Wi-Fi to tylko kilka propozycji.

Co to jest WDR w kamerze
Funkcja WDR w kamerze. Co to jest? Za co odpowiada i co daje?

Szukasz kamery samochodowej do zadań specjalnych, której niestraszne są intensywne promienie słońca lub całkowita ciemność? Chcesz, aby obraz był całkowicie wyraźny nawet w niesprzyjających warunkach? Twoim trafionym zakupem będzie z pewnością rejestrator z funkcją WDR. Jakie korzyści daje ta opcja?

WDR to skrót od Wide Dynamic Range, oznaczający szeroki zakres dynamiki. Jest to funkcja przetwarzania obrazu, która umożliwia nagrywanie zarówno w ciemności, jak i w jasnym, często oślepiającym świetle.

Specjalne algorytmy analizują naświetlenie obrazu. Dynamicznie zmieniane są wartości prześwietlonych i niedoświetlonych pikseli, dzięki czemu masz możliwość zobaczenia także ciemnych fragmentów obrazu.

Kamera ma możliwość połączenia wielu ujęć z różnymi poziomami jasności w jeden wyraźniejszy obraz, z większą ilością detali. Krótko mówiąc, funkcja WDR umożliwia rejestrowanie szczegółów w kontrastowych obszarach.

Reklama

Dlaczego warto kupić kamerę samochodową z WDR?

Kamery samochodowe przede wszystkim nagrywają wszystko to, co dzieje się dookoła. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek samochodowy czy wydarzenie z udziałem pieszego lub rowerzysty. Urządzenie rejestruje wszystkie zdarzenia, a materiał może stać się niepodważalnym dowodem dla policji lub ubezpieczalni.

Sporo urządzeń może zamienić się w poręczny aparat fotograficzny, który wykona dodatkowo kilka ujęć. Ta zaleta kamer samochodowych może zaoszczędzić Ci sporo czasu, pieniędzy i nerwów. Niektóre sprawy bywają sporne i bez wystarczająco mocnych dowodów mogą trwać przez wiele miesięcy.

Za pomocą kamery samochodowej uchwycisz również piękne krajobrazy ze swoich podróży. Możesz nagrywać zabawne wydarzenia i sytuacje na drogach, które później udostępnisz swoim znajomym.

Dzięki nagranym filmom możesz weryfikować również swój styl jazdy i to, czy przestrzegasz przepisów ruchu drogowego. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z naszych „drogowych przyzwyczajeń”, które nieraz mogą sprawić nieco kłopotu 🙂

Reklama

Zalety funkcji WDR w kamerze

W jakich warunkach przyda się system WDR w kamerze? Możesz go wykorzystać na przykład do nagrywania tablic rejestracyjnych w nocy. Na pewno znasz sytuację, kiedy odbijające się od tablic światło z pozoru uniemożliwia ich odczytanie.

Niekorzystne są również światła aut jadących na nocnej drodze w przeciwnym do nas kierunku. Rewelacyjnie sprawdza się w sytuacjach, gdy coś mocno oślepia kamerę. Zapomnij o jasnych plamach na obrazie!

Szeroki zakres dynamiczny światła umożliwia nagrywanie nawet w sytuacjach, w których występuje duża różnica poziomów pomiędzy bardzo jasnym tłem i ciemnym pierwszym planem.

Funkcja WDR pozwala na dokładną rejestrację sceny pomimo występowania dużego kontrastu. Wyrówna oświetlenie, rozjaśniając ciemne elementów i przyciemniając obszary prześwietlone. W efekcie otrzymujesz obraz o optymalnie oświetlonym pierwszym planie i tle. A chyba o to właśnie chodzi!

Kamera samochodowa z WDR – co kupić?

Zdecydowałeś się na kamerę z funkcją WDR? To z pewnością świetny wybór, szczególnie jeśli planujesz trasy zarówno w dzień przy mocnym oświetleniu, jak i w nocy, kiedy warunki do nagrywania są niesprzyjające. Sprawdź propozycje kamer samochodowych w naszym rankingu i zdecyduj, który model jest właśnie dla Ciebie!

Reklama
Reklama
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl