in , ,

Najlepsza kamera samochodowa. Ranking 2020 wideorejestratorów.

Reklama

5/5 (5)

Zdecydowałeś się na zakup kamery samochodowej? Szukasz najlepszego modelu? Chcesz, aby wideorejestrator miał sporo dodatkowych funkcji? A może jednak wolisz urządzenie z podstawowym pakietem opcji? Odkryj najciekawsze propozycje kamery samochodowej w rankingu 2020.

Najlepsza kamera samochodowa 2020.

Rejestratory jazdy z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników wśród kierowców. Dlaczego? Okazuje się, że mają sporo zalet i mogą oszczędzić Ci mnóstwo nerwów, czasu i pieniędzy. Co sprawia, że coraz częściej widujemy je na przednich szybach aut?

Najlepsza kamera samochodowa ranking 2020
Dlaczego warto mieć kamerę samochodową? Najlepsze z nich pozwolą Ci nie tylko nagrać wypadki i kolizje drogowe, ale również wszystko to, co dzieje się dookoła.

Wideorejestratory są bezkonkurencyjnymi pomocnikami w walce z piratami drogowymi i nieuczciwymi kierowcami. Niektórzy z nich czują się całkowicie bezkarni i bez żadnych skrupułów łamią przepisy ruchu drogowego, narażając zdrowie i życie innych osób. Zdarza się, że uciekają z miejsca wypadku, zamiast pomóc innym uczestnikom zdarzenia.

Dzięki kamerom samochodowym wielu kierowców nie uniknie mandatu. Zdobędziesz niepodważalne dowody różnych wykroczeń, nieprawidłowych zachowań, kolizji i innych zdarzeń drogowych. Zapewne słyszałeś (lub przekonałeś się na własnej skórze) o wypadkach drogowych, w których sprawa była bardzo sporna.

Kierowcy występowali przeciwko sobie na zasadzie „słowo przeciwko słowu” i trudno było udowodnić, który z nich ma rację. Takie sprawy mogą pozostać nierozwiązane przez wiele miesięcy lub jeszcze dłużej, co kosztuje nas zazwyczaj dużo nerwów, pieniędzy i czasu. Kamera samochodowa pozwala na zgromadzenie nagrań, które będą nieocenione jako materiał dowodowy.

Rejestrator jazdy może być nie tylko doskonałym sprzętem do nagrywania filmów, ale również zamienić się w niewielki aparat fotograficzny. Dokumentacja za pomocą zdjęć bywa również pomocna i stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Reklama

Wideorejestrator możesz wykorzystać nie tylko do nagrywania wydarzeń na drogach. Podczas podróży może posłużyć Ci do utrwalenia przepięknych widoków i krajobrazów. Gdy Ty jesteś skupiony na drodze, Twoja kamera rejestruje wszystko to, co dzieje się dookoła. Po powrocie do domu możesz w dowolnej chwili odtworzyć nagrania i ponownie wrócić do wszystkich mijanych miejsc.

Nie masz pojęcia, jakie cechy powinien posiadać Twój najlepszy wideorejestrator? Sprawdź praktyczne i konkretne porady w poradniku:

Jaką kamerę samochodową wybrać? Wybieramy dobry wideorejestrator.

Znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci określić, jakie parametry i funkcje będą Ci potrzebne, a które są drugorzędne.

Jeżeli już zdecydowałeś o zakupie kamery do samochodu i dokładnie wiesz, czego Ci potrzeba, przedstawiam Ci kilkanaście propozycji z różnych półek cenowych. W rankingu 2020 znajdziesz produkty do 200 zł, do 500 oraz powyżej 500 zł, więc z łatwością określisz przedział cenowy, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Na początek możesz sprawdzić główne specyfikacje w tabeli, poniżej znajdziesz dokładniejsza specyfikację produktów z podziałem na odpowiednie kategorie cenowe.

Kamera samochodowa ranking 2020. Tabela rankingowa

ZdjęcieNazwaJakość nagrywaniaPrzekątna ekranuKąt widzeniaGPSTryb zdjęciaTryb parkingowy
Kamera samochodowa Manta MM313 Black Box 4Manta MM313 Black Box 4720p2,4''90°NieNieNie
Kamera samochodowa Navitel MSR500Navitel MSR5001080p2,7''120°NieTakTak
Kamera samochodowa Lamax Drive C3Lamax Drive C31080p2,4''140°NieTakTak
Kamera samochodowa Mio MiVue C312Mio MiVue C3121080p2''130°NieTakNie
Kamera samochodowa Navitel R300 GPSNavitel R300 GPS1080p2''140°TakTakTak
Kamera samochodowa Blaupunkt BP 2.5 FHDBlaupunkt BP 2.5 FHD1080p2''170°NieTakTak
Kamera samochodowa Xblitz X5 WifiXblitz X5 Wifi1080p2,45''140°NieTakTak
Kamera samochodowa Modecom REC MC-CC15 FHD X2Modecom REC MC-CC15 FHD X21080p3''120°NieTakNie
Kamera samochodowa Garmin Dash Cam™ MiniGarmin Dash Cam™ Mini1080pBrak140°NieNieTak
Kamera samochodowa TrueCam A5STruecam A5S1080p2,7''130°TakTakTak
Kamera samochodowa Mio MiVue™ 731Mio MiVue™ 7311080p2,7''130°TakTakTak
Kamera samochodowa TrueCam A7STruecam A7S1296p2,7''130°TakTakTak
Kamera samochodowa Mio MiVue J85Mio MiVue J851600pBrak150°TakNieTak
Kamera samochodowa Garett Road 9 GPSGarett Road 9 GPS2160p2''170°TakTakTak
Kamera samochodowa Garmin Dash Cam™ 66WGarmin Dash Cam™ 66W1440p2''180°TakNieTak
Kamera samochodowa Mikavi PQ4 Dual Seria Premium QualityMikavi PQ4 Dual Seria Premium Quality1080p2''170°TakTakTak
Kamera samochodowa Mio MiVue 752 WIFI DualMio MiVue 752 WIFI Dual1440p2,7''140°TakTakTak

Kamera samochodowa do 200 zł

Manta MM313 Black Box 4

Kamera samochodowa Manta MM313 Black Box 4
Manta MM313 Black Box 4
Sprawdź aktualne ceny produktu

Manta MM313 Black Box 4 to kompaktowy rejestrator samochodowy, mocowany do szyby. Pozwoli na nagrywanie tras przejazdu, kolizji i innych zdarzeń drogowych w jakości HD. Materiał zapisywany jest na karcie pamięci micro SD. Urządzenie zostało wyposażone w ekran LCD o przekątnej 2,4 cala. Zasilane jest z gniazda zapalniczki samochodowej.

Funkcja wykrywania ruchu pozwala na uruchomienie kamery bez ingerencji użytkownika. Nie musisz pamiętać o ręcznym włączaniu kamery – uruchomi się samodzielnie po wykryciu ruchu. Obiektyw kamery wyposażony jest w kąt widzenia 90°, więc z łatwością rejestruje drogę, przeciwny pas ruchu oraz chodnik. W zestawie znajdziesz ładowarkę samochodową i uchwyt na kamerę.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości HD (720p).
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1280×720.
 • Format zapisu – AVI.
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,4 cala.
 • Kąt widzenia – 90°.
 • Pamięć – karta micro SD do 32 GB.
 • Gniazda – micro SD, mini USB.
 • Wyświetlacz LCD, detektor ruchu, diody podczerwone.
 • W zestawie ładowarka samochodowa i uchwyt.

Manta MM313 Black Box 4 możesz kupić w sklepach:

Navitel MSR500

Kamera samochodowa Navitel MSR500
Navitel MSR500
Sprawdź aktualne ceny produktu

Navitel MSR500 to niewielki wideorejestrator, wyposażony w funkcję wykrywania ruchu G-Sensor. Wykrywa gwałtowne hamowanie lub zmianę kierunku jazdy, niezwłocznie zabezpieczając nagranie i chroniąc je przed nadpisaniem.

Szerokokątny obiektyw (120°) z soczewką z 4 – warstwowym szkłem to zdecydowane zalety tego urządzenia. Wyświetlacz ma przekątną 2,7 cala. Materiał nagrywany jest w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek/sekundę. Nagrywanie dźwięku najwyższej jakości możliwe jest dzięki czułemu mikrofonowi.

Tryb parkingowy wykryje ruch w polu widzenia i rozpocznie nagrywanie nawet wtedy, gdy auto stoi zaparkowane i nie ma w nim kierowcy. Po podłączeniu urządzenia do gniazdka włączy się automatycznie po uruchomieniu zapłonu. W zestawie znajdziesz dwa uchwyty, ładowarkę samochodową, kabel USB i ściereczkę z mikrofibry.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV.
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,7 cala.
 • Kąt widzenia – 120°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB.
 • Gniazda – micro SD, mini USB.
 • Wyświetlacz TN, G-Sensor, tryb parkingowy, mikrofon, Auto-Start.
 • Soczewka z 4 – warstwowym szkłem, zdjęcia w rozdzielczości 3 Mpx.
 • Nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań.
 • W zestawie dwa uchwyty, ładowarka samochodowa, kabel USB i ściereczka z mikrofibry.

Navitel MSR500 możesz kupić w sklepach:

Lamax Drive C3

Kamera samochodowa Lamax Drive C3
Lamax Drive C3
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kamera samochodowa Lamax Drive C3 to urządzenie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala i menu w języku polskim. Podświetlenie diodą LED umożliwi Ci swobodne nagrywanie w nocy lub półmroku, gdy widoczność jest znacznie gorsza.

Materiał nagrywany jest w jakości Full HD, dzięki czemu wideo jest dokładne i przedstawia wiele szczegółów, które później mogą okazać się kluczowe podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego.

Tryb parkowania ściśle współpracuje z czujnikiem G-sensor, który rejestruje kierunek jazdy Twojego samochodu, a w przypadku kolizji zabezpiecza nagranie. Już nie musisz obawiać się o swój zaparkowany samochód, niezależnie od pory dnia i nocy.

Tryb parkowania zarejestruje uderzenie w Twoje auto i rozpocznie nagrywanie. Funkcja ta jest ekonomiczna, a urządzenie może czuwać nawet 24 godziny bez konieczności ładowania.

Detekcja ruchu wykrywa przemieszczanie się obiektu w polu widzenia kamery i tworzy nagranie, więc nie musisz się obawiać, jeśli coś wydarzy się na parkingu podczas Twojej nieobecności. Sposób mocowania wideorejestratora jest wygodny i praktyczny. Umieszczasz go na szybie za pomocą klasycznej przyssawki i samoprzylepnej naklejki 3M.

Najważniejsze funkcje obsługujesz za pomocą jednego przycisku, co pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Nie ma konieczności przeszukiwania menu, aby szybko odnaleźć to, co w tej chwili potrzebujesz. Jest to szczególnie ważna cecha, jeśli chcesz uruchomić wybraną opcję podczas jazdy samochodem.

Kamera oferuje Ci opcję nagrywania w pętli, co oznacza, że starsze nagrania będą zastępowane nowszymi. W każdej chwili możesz zabezpieczyć wybrane fragmenty, aby nie zostały usunięte. Ciekawą funkcją jest opcja zdjęć seryjnych za pomocą jednego przycisku oraz wyłączenie ekranu podczas nagrywania, w dużym stopniu oszczędzające energię i nierozpraszające podczas jazdy.

System automatycznego wyłączania sprawia, że po dłuższym czasie bezczynności urządzenie wyłączy się. W zestawie dostępny jest kabel zasilania, kabel USB, mocowanie z przyssawką i naklejką 3M.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – AVI.
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,4 cala.
 • Kąt widzenia – 140°.
 • Pamięć – karta micro SDHC do 32 GB.
 • Gniazda – USB 2.0, micro SDHC.
 • G-Sensor, tryb parkingowy, mikrofon, polskie menu.
 • Zdjęcia w rozdzielczości do 12 Mpx.
 • Opcja zdjęć seryjnych, system automatycznego wyłączania.
 • Nagrywanie w pętli, detekcja ruchu, nagrywanie w nocy.
 • W zestawie kabel zasilania, kabel USB, mocowanie z przyssawką i naklejką 3M.

Lamax Drive C3 możesz kupić w sklepach:

Mio MiVue C312

Kamera samochodowa Mio MiVue C312
Mio MiVue C312
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mio MiVue C312 to niewielka kamera samochodowa o przekątnej ekranu 2 cale. Niewielki gabaryt urządzenia nie zabiera miejsca i nie ogranicza widoczności na przedniej szybie.

Rejestrator nagrywa materiał w jakości Full HD, z prędkością 30 klatek na sekundę. Dzięki temu w łatwy sposób zarejestrujesz wszystkie najważniejsze wydarzenia podczas swojej podróży. Obiektyw ma kąt widzenia 130° i uchwyci to, co dzieje się wokół Ciebie.

Sensor 2M zapewnia wysoką jakość zapisanego obrazu i nagrań wideo. 3- Osiowy G-Sensor to czujnik przeciążeń, który uruchamia się podczas nagłego hamowania i gwałtownej zmiany ruchu. Czujnik niezwłocznie zapisuje krótki fragment nagrania na karcie pamięci i nie dopuści do jego nadpisania.

Urządzenie uruchamia się poprzez podłączenie do źródła zasilania. Menu jest intuicyjne, a wszystkie przyciski są dokładnie opisane. W zestawie znajdziesz ładowarkę samochodową i uchwyt mocujący.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MJPEG.
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 130°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB.
 • Gniazdo – mini USB, micro SD.
 • Ruchoma głowica mocująca, mikrofon, Auto-Start.
 • Tryb zdjęcia, automatyczne uruchomienie, stabilizator obrazu.
 • 3- Osiowy G-Sensor, optyczny sensor nagrywania 2M.
 • Zabezpieczenie przed nadpisaniem.
 • W zestawie ładowarka samochodowa i uchwyt mocujący.

Mio MiVue C312 możesz kupić w sklepach:

Kamera samochodowa do 500 zł

Navitel R300 GPS

Kamera samochodowa Navitel R300 GPS
Navitel R300 GPS
Sprawdź aktualne ceny produktu

Navitel R300 GPS to niewielka i wielofunkcyjna kamera samochodowa o przekątnej ekranu 2 cale, która oferuje Ci funkcję wideorejestratora w jakości Full HD, prędkościomierza oraz nawigacji GPS.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny sensor GC2053 (night vision) wraz z 4 – warstwowym szkłem soczewki, które ułatwiają precyzyjne nagrania nawet w nocy i przy słabym oświetleniu.

Kamera posiada wbudowany moduł z GPS. Aktualna baza danych zapewni dostęp do bieżących informacji o fotoradarach, obiektach usługowych i niebezpiecznych miejscach na drodze. O fotoradarze zostaniesz poinformowany przez powiadomienia wizualne i dźwiękowe, najpóźniej 450 m przed miejscem, w którym należy zachować szczególną ostrożność.

Kąt widzenia obiektywu to 140°. Pozwoli na zarejestrowanie wydarzeń na Twoim i sąsiednim pasie ruchu oraz poboczu. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Auto-Start oraz G-sensor, rejestrujący kierunek jazdy oraz nagłe i gwałtowane hamowanie. Nie musisz martwić się, że nagranie z kolizji zostanie przypadkowo usunięte. G-Sensor dokładnie zadba o to, aby było bezpieczne i nie zostało nadpisane.

Przydatna jest z pewnością funkcja detekcji ruchu oraz tryb parkingowy. Dzięki nim przypadkowe uderzenie w Twój samochód na miejscu postoju zostanie niezwłocznie zarejestrowane. Montaż kamery odbywa się za pomocą wygodnej przyssawki. W zestawie otrzymasz uchwyt samochodowy, ładowarkę, kabel mini USB i ściereczkę z mikrofibry.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 140°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB.
 • Gniazdo – micro USB, micro SD.
 • Moduł GPS, GPS-alerts, Auto-Start, tryb nocny.
 • G-Sensor, głośnik, mikrofon, detekcja ruchu, tryb parkingowy.
 • 4 – warstwowe szkło soczewki, tryb zdjęcia.
 • Nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań.
 • W zestawie uchwyt samochodowy, ładowarka, kabel mini USB i ściereczka z mikrofibry.

Navitel R300 z GPS możesz kupić w sklepach:

Blaupunkt BP 2.5 FHD

Kamera samochodowa Blaupunkt BP 2.5 FHD
Blaupunkt BP 2.5 FHD
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kamera samochodowa Blaupunkt BP 2.5 FHD to niewielkie urządzenie o przekątnej ekranu 2 cale, wyróżniające się przede wszystkim sposobem montażu. Tradycyjny uchwyt na przyssawkę został zastąpiony zaczepem, który jest mocowany bezpośrednio do szyby za pomocą dwustronnej taśmy 3M.

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dlaczego? Taki sposób mocowania oszczędza sporo miejsca na szybie, praktycznie nie ograniczając pola widzenia kierowcy. Montaż jest stabilny, a przenoszenie drgań znacznie obniżone.

Regulacja nachylenia pozwala na komfortowe dopasowanie do niemal każdej przedniej szyby. Obraz jest w jakości Full HD i został wyposażony w 3 tryby rejestrowania materiału niższej jakości. Urządzenie oferuje Ci funkcję nagrywania w pętli i wbudowany czujnik ruchu, który uruchamia się niezwłocznie po wykryciu poruszającego się obiektu przed kamerą.

Czujnik przeciążenia (G-Sensor) pozwala na natychmiastowe zapisanie nagrania w przypadku kolizji lub gwałtownego hamowania. Plik jest bezpieczny, bez ryzyka nadpisania lub przypadkowego skasowania. Podobną funkcję posiada specjalny przycisk SOS, który można włączyć ręcznie.

Praktyczna jest również funkcja „Monitoring parkowania”, która czuwa nad zaparkowanym pojazdem. Po wykryciu wstrząsów nagrywanie włącza się automatycznie. Tryb zdjęć pozwoli Ci wykonać ujęcia pojedyncze lub seryjne o rozdzielczości maksymalnie 12 Mpx. Ręcznie możesz wyregulować przykładowo balans bieli, ostrość oraz ISO.

Szerokokątny obiektyw ma zasięg 170°. Masz możliwość wprowadzenia numerów rejestracyjnych pojazdu i wyświetlanie ich na materiałach wideo. Wideorejestrator możesz uruchomić ręcznie lub automatycznie, po włączeniu zapłonu w aucie. Obudowa urządzenia ma gumowane wykończenie. W zestawie dostępna jest ładowarka samochodowa, kabel USB i naklejki 3M.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 170°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB.
 • Gniazdo – micro USB, micro SD, HDMI.
 • Tryb zdjęcia, tryb nocny, tryb parkingowy.
 • G-Sensor, głośnik, mikrofon, detekcja ruchu.
 • Nagrywanie w pętli, Auto-Start.
 • Montaż za pomocą naklejki 3M, wyświetlacz LCD.
 • W zestawie ładowarka samochodowa, kabel USB i naklejki 3M.

Blaupunkt BP 2.5 FHD możesz kupić w sklepach:

Xblitz X5 Wifi

Kamera samochodowa Xblitz X5 Wifi
Xblitz X5 Wifi
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kamera samochodowa Xblitz X5 Wifi to niewielkie urządzenie z ekranem o przekątnej 2,45 cala, które oferuje Ci świetną jakość nagrywania (Full HD) i zdjęć. Obraz jest wyraźny i pełen szczegółów, dzięki zastosowaniu sensora Sony IMX323 i 6 – warstwowego obiektywu. Kąt widzenia kamery to 140°.

Dzięki połączeniu Wi-Fi możliwe jest podglądanie materiału na żywo ze sparowanego urządzenia mobilnego. G-Sensor zapewnia bezpieczne zapisanie nagrania w przypadku kolizji lub gwałtownego hamowania. W przypadku kontynuacji nagrywania materiał nie zostanie nadpisany i nie istnieje ryzyko przypadkowego usunięcia.

Urządzenie oferuje Ci zapis w pętli. Oznacza to, że nie musisz się martwić o ręczne usuwanie starych plików. Tryb parkingowy natychmiast rejestruje wstrząs, spowodowany stłuczką na miejscu postoju i niezwłocznie rozpoczyna nagrywanie. Twoje auto jest bezpieczne nawet wtedy, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Mocowanie odbywa się za pomocą solidnej taśmy i zdejmowanego uchwytu. W zestawie znajdziesz dwa uchwyty (różny kształt), dwie taśmy, czytnik kart micro SD, kabel USB, ładowarkę samochodową.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę –  30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,45 cala.
 • Kąt widzenia – 140°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB (klasa 10).
 • Gniazdo – mini USB, micro SD.
 • Sensor Sony IMX323, Chipset Nt96658.
 • 6 – warstwowy obiektyw.
 • Wi-Fi, G-Sensor, nagrywanie w pętli.
 • Tryb parkowania, tryb zdjęcia, tryb nocny.
 • Głośnik, mikrofon, detekcja ruchu, Auto-Start.
 • W zestawie dwa uchwyty (różny kształt), dwie taśmy, czytnik kart micro SD, kabel USB, ładowarka samochodowa.

Xblitz X5 Wifi możesz kupić w sklepach:

Modecom REC MC-CC15 FHD X2

Kamera samochodowa Modecom REC MC-CC15 FHD X2
Modecom REC MC-CC15 FHD X2
Sprawdź aktualne ceny produktu

Modecom REC MC-CC15 FHD X2 to zestaw złożony z dwóch kamer – przód i tył. Przedni rejestrator z ekranem o przekątnej 3 cale nagrywa obraz w jakości Full HD z prędkością 30 klatek/sekundę, a tylny –  w jakości HD (720p) i z taką samą prędkością. Urządzenie pracuje w trybie ciągłym, więc masz całkowitą pewność, że każde ważne wydarzenie zostanie nagrane.

Ekran sporych rozmiarów pozwala na bezpośredni i bieżący podgląd na obraz z obu kamer. Masz możliwość zmiany tego parametru i wybranie opcji podglądu tylko jednej z nich. Kamerę montujesz do szyby za pomocą silikonowego pada. Mocowanie jest obrotowe, dzięki czemu ustawienie urządzenia pod dowolnym kątem jest szybkie i niezwykle proste.

Kamerę umieszczasz tak, aby widoczność ekranu była dla Ciebie wygodna i optymalna. Szerokokątny obiektyw (120°) pozwala na zarejestrowanie obrazu panoramicznego zarówno przed samochodem, jak i z tyłu.

Urządzenie posiada wbudowany czujnik G-Sensor, który rozpoznaje i reaguje na gwałtowną zmianę położenia auta. W przypadku kolizji nagranie zostanie odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym usunięciem.

Zasilanie kamery przód tył odbywa się dzięki wbudowanemu portowi micro USB. Czytnik kart pamięci micro SD pozwala na korzystanie z karty o maksymalnej pojemności 64 GB. W zestawie otrzymujesz kabel USB, ładowarkę samochodową i uchwyt.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD (przednia kamera), HD (tylna).
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Ilość klatek na sekundę –  przednia i tylna kamera – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 3 cale.
 • Kąt widzenia – 120°.
 • Pamięć – karta micro SD do 64 GB.
 • Gniazdo – micro USB, micro SD.
 • Praca w trybie ciągłym, G-Sensor, mikrofon, głośnik, detekcja ruchu.
 • Wyświetlacz LCD, tryb zdjęcia, rozdzielczość zdjęć maks. 12 Mpx.
 • Nagrywanie w pętli, wbudowany akumulator.
 • Uchwyt z obrotowym mocowaniem.
 • W zestawie kabel USB, ładowarka samochodowa i uchwyt.

Modecom REC MC-CC15 FHD X2 możesz kupić w sklepach:

Garmin Dash Cam™ Mini

Kamera samochodowa Garmin Dash Cam™ Mini
Garmin Dash Cam™ Mini
Sprawdź aktualne ceny produktu

Garmin Dash Cam™ Mini to niewielka kamera, wielkości klucza, która nie zajmuje wiele miejsca na przedniej szybie. Tym samym nie ogranicza widoczności i zachowuje pełen komfort podczas jazdy. Została wyposażona w obiektyw szerokokątny (140°), który rejestruje materiał w jakości HD. Urządzenie automatycznie nagrywa i zapisuje wszystkie materiały po podłączeniu do źródła zasilania.

Wbudowany moduł Bluetooth i Wi-Fi pozwoli na przesyłanie wideo do smartfona z aplikacją Garmin Drive. W aplikacji możesz zsynchronizować aż 4 kamery. Za jej pomocą możesz w nie tylko wyświetlić nagranie, ale również je udostępnić lub edytować. Materiały z wielu kamer będą automatycznie uporządkowane i połączone.

Kamera została wyposażona w tryb parkowania, który czuwa nad autem pod Twoją nieobecność. Funkcja ta monitoruje otoczenie samochodu, gdy silnik jest wyłączony. Rozpoczyna nagrywanie po wykryciu ruchu w pobliżu. W zestawie otrzymasz uchwyt samoprzylepny, dwa przewody USB (4 m i 1,5 m).

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MP4.
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Kąt widzenia – 140°.
 • Pamięć – karta micro SD do 256 GB (karta klasy 10).
 • Gniazdo – micro USB, micro SD.
 • Tryb parkowania, nagrywanie w pętli.
 • Wykrywanie ruchu, mikrofon.
 • Moduł Wi-Fi i Bluetooth.
 • Dedykowana aplikacja Garmin Drive.
 • W zestawie uchwyt samoprzylepny, dwa przewody USB (4 m i 1,5 m).

Garmin Dash Cam™ Mini możesz kupić w sklepach:

TrueCam A5S

Kamera samochodowa TrueCam A5S
TrueCam A5S
Sprawdź aktualne ceny produktu

TrueCam A5S to kamera samochodowa o przekątnej ekranu 2,7 cala, która oferuje Ci obraz w jakości Full HD i nawet 60 klatek na sekundę. Kąt nagrywania kamery to 130°. Rejestrator został wyposażony w czytelny ekran LCD i menu w języku polskim, co ułatwi i usprawni obsługę wszystkich funkcji.

Dzięki modułowi GPS i aplikacji współpracującej z Google Maps możesz z łatwością prześledzić i przeanalizować przebyte trasy. GPS pozwoli nie tylko na lokalizowanie samochodu, ale również oferuje Ci możliwość wyświetlenia na nagraniu prędkości jazdy. Funkcję możesz wyłączyć – wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Urządzenie poinformuje Cię o radarze prędkości z wyświetleniem obowiązującego limitu. Ostrzeże cię także o ewentualnym przekroczeniu dozwolonej prędkości. Kamera posiada bazę odcinkowych i stacjonarnych radarów prędkości oraz tych miejsc, w których należy zachować szczególną ostrożność. Poinformuje Cię o tym za pomocą sygnałów dźwiękowych.

Urządzenie oferuje Ci funkcję nagrywania w pętli, czyli stare nagrania są na bieżąco zastępowane nowymi. Rejestrowanie materiałów odbywa się w sposób nieprzerwany, a Ty nie musisz się martwić o systematyczne usuwanie starych plików. Masz możliwość zabezpieczenia wybranego fragmentu nagrania, aby nie dopuścić do jego nadpisania lub skasowania.

G-Sensor rejestruje kierunek jazdy samochodu w 3 osiach przestrzeni. Rozpoznaje kolizję i w sposób automatyczny zabezpiecza nagranie przed nadpisaniem. Nie ma obawy, że nagranie z wypadku zniknie właśnie wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebne. Funkcja detekcji ruchu rozpoczyna nagrywanie w przypadku uderzenia w Twój samochód na parkingu, kiedy nie ma Cię w pobliżu.

Tryb nocny dzięki zaawansowanym elementom optycznym pozwoli na wykonywanie nagrań przy bardzo słabym oświetleniu. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny przycisk do szybkiego wykonania zdjęcia. Dzięki temu nie musisz szukać tej funkcji w menu, co z pewnością rozpraszałoby Cię podczas jazdy.

Do zestawu możesz dodatkowo zakupić wymienne filtry polaryzacyjne i UV, które eliminują odblaski i odbicia przedniej szyby. Wzmacniają intensywność kolorów i ich nasycenie, a w razie potrzeby przyciemnią obraz nieba.

Kamera oferuje Ci opcję wprowadzenia imienia kierowcy. Będzie szczególnie przydatna, jeżeli z pojazdu korzysta kilku kierowców. Pomoże w identyfikacji osoby prowadzącej pojazd, a imię wyświetla się na nagraniu. W opakowaniu otrzymasz uchwyt, kabel HDMI, kabel USB, ładowarkę samochodową i futerał ochronny.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV.
 • Ilość klatek na sekundę –  60 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,7 cala.
 • Kąt widzenia – 130°.
 • Pamięć – karta micro SD do 32 GB.
 • Gniazdo – HDMI, USB 2.0, micro SD.
 • Prędkościomierz, informacje o fotoradarach.
 • Tryb nocny, tryb zdjęcia.
 • Nagrywanie w pętli, wykrywanie ruchu, mikrofon.
 • Moduł GPS, prędkościomierz, G-Sensor, Auto-Start.
 • Wyświetlacz LCD, menu w języku polskim.
 • W zestawie uchwyt, kabel HDMI, kabel USB, ładowarka samochodowa i futerał ochronny.

TrueCam A5S możesz kupić w sklepach:

Mio MiVue™ 731

Kamera samochodowa Mio MiVue™ 731
Mio MiVue™ 731
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mio MiVue™ 731 to kamera samochodowa o przekątnej ekranu 2,7 cala, która rejestruje obraz w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Dzięki temu doskonale zarejestruje wszystkie szczegóły jak na przykład tablice rejestracyjne pojazdów.

Dodatkowo została wyposażona w systemy wspomagania kierowcy ADAS. W ich skład wchodzi między innymi ostrzeganie przemęczeniu (FA), opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) oraz przed kolizją z przodu (FCWS). Kamera zaalarmuje Cię przed fotoradarami, a także przypomni o włączeniu świateł. Cenną funkcją jest także powiadomienie o przekroczeniu prędkości.

Wbudowany moduł GPS na bieżąco monitoruje Twoje położenie, które możesz połączyć z nagraniem wideo. Kamera oferuje Ci opcję zapisania prędkości, z jaką porusza się Twój samochód. Włączenie tej funkcji zależy tylko i wyłącznie od Twoich własnych potrzeb i preferencji.

G-Sensor niezwłocznie zapisuje wszystkie informacje w przypadku kolizji. Automatycznie wykrywa zmianę ruchu auta lub nagłe hamowanie. Czujnik zapobiegnie przypadkowemu skasowaniu materiału lub jego nadpisaniu.

Mio MiVue™ 731 będzie Twoim niezastąpionym asystentem, który sprawnie podpowie Ci, że auto przed Tobą rusza. Jeśli zapatrzysz się i nie zauważysz ruszających pojazdów, kamera da Ci odpowiedni sygnał (funkcja zatrzymaj – jedź). Tryb nocny zapewni Ci nagrywanie nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Podczas postoju wideorejestrator aktywuje się, gdy wykryje ruch przed maską pojazdu. Aplikacja MiVue™ Manager pozwoli Ci na oglądanie nagrań, udostępnianie ich na portalach społecznościowych i uporządkowanie zapisanych materiałów. W zestawie znajdziesz ładowarkę samochodową i uchwyt na szybę.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MP4 (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę –  30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,7 cala.
 • Kąt widzenia – 130°.
 • Pamięć – karta micro SD do 128 GB (karta klasy 10).
 • Gniazdo – mini USB, micro SD.
 • Systemy wspomagania kierowcy ADAS.
 • Funkcja zatrzymaj – jedź, GPS, G-Sensor.
 • Tryb parkowania, tryb nocny, tryb zdjęcia.
 • Automatyczne i ręczne uruchomienie.
 • Wykrywanie ruchu, mikrofon.
 • Ruchoma głowica mocująca.
 • Dedykowana aplikacja MiVue™ App i MiVue™ Manager.
 • W zestawie ładowarka samochodowa i uchwyt na szybę.

Mio MiVue™ 731 możesz kupić w sklepach:

Kamera samochodowa powyżej 500 zł

TrueCam A7S

Kamera samochodowa TrueCam A7S
TrueCam A7S
Sprawdź aktualne ceny produktu

TrueCam A7S to kamera idealna dla entuzjastów motoryzacji. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Wbudowany moduł GPS posiada funkcję nagrywania trasy i wyświetlania jej w Google Maps, wykrywania radarów i możliwość ustawienia komunikatów głosowych. Kąt widzenia kamery to 130°.

Wysoka jakość nagrań Full HD 1296p (rozdzielczość 2560×1080 pikseli oraz 2304 x 1296 pikseli) pozwala na uchwycenie dużej ilości szczegółów jak twarze lub numery rejestracyjne pojazdów. Kamera bez trudu nagra wydarzenia w nocy lub przy niskiej widoczności. Niestraszne są jej również oślepiające światła aut. Masz pewność, że materiały będą zawsze ostre i wyraźne.

Urządzenie wyświetli prędkość i kierunek poruszania się samochodu. Poinformuje Cię o zbliżającym się radarze, limicie prędkości i ostrzeże Cię w przypadku jego przekroczenia. Wyjściowy głos informujący Cię o miejscach, w których należy zachować szczególną ostrożność, możesz zmienić na komunikaty z odrobiną humoru.

Opcja nagrywania w pętli pozwala na rejestrowanie materiałów w trybie ciągłym. Jeśli karta pamięci zapełni się, stare nagrania są nadpisywane nowszymi. Nie musisz martwić się o ręczne ich usuwanie. Ważne nagrania lub zdjęcia możesz w łatwy sposób zapisać, aby nie zostały przypadkowo usunięte.

G-Sensor wykrywa nagłe i gwałtowne hamowanie pojazdu lub kolizję. Dzięki temu nagranie jest automatyczne zapisywane i nie ma ryzyka jego nadpisania. Detektor ruchu automatycznie rozpoznaje ruch (na przykład uderzenie w samochód stojący na parkingu) i natychmiast rozpoczyna nagrywanie. Dzięki temu sprawca zostanie bardzo łatwo wykryty.

Rejestrator został wyposażony w systemy wspomagania kierowcy – LDWS (ostrzegania przed zjechaniem z własnego pasa ruchu) oraz FCWS (ostrzeganie przed małym dystansem do pojazdu poprzedzającego), które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Opcja HDR pomoże nagrywać materiały świetnej jakości nawet w warunkach wysokiego kontrastu (cienie i światła). Urządzenie w szybki sposób może zamienić się w poręczny aparat fotograficzny. Posiada funkcję wyświetlania imienia kierowcy, która przyda się szczególnie, jeśli samochód używany jest przez kilka osób (np. przedstawicieli handlowych).

Kamera samochodowa z GPS montowana jest za pomocą wygodnego uchwytu. Polskie menu gwarantuje prostą obsługę i bezproblemowe poruszanie się po wszystkich funkcjach. Dodatkowo do zestawu możesz dokupić filtry polaryzacyjne lub UV, które zapewnią jeszcze lepszą jakość obrazu.

W zestawie otrzymasz moduł GPS, mocowanie z przyssawką, uchwyt, mocowanie 3M, kabel HDMI i USB, ładowarkę samochodową i etui ochronne.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 2560×1080 (21:9) oraz 2304×1296 (16:9).
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę –  30 kl./sek..
 • Przekątna ekranu – 2,7 cala.
 • Kąt widzenia – 130°.
 • Pamięć – karta micro SD do 32 GB.
 • Gniazdo – USB 2.0, HDMI, micro SD.
 • Funkcja HDR, systemy wspomagania kierowcy LDWS i FCWS.
 • Wbudowany GPS, prędkościomierz, G-Sensor.
 • Komunikaty głosowe, nagrywanie w pętli.
 • Tryb nocny, tryb zdjęcia.
 • Rozdzielczość zdjęcia – 13 Mpx.
 • Wykrywanie ruchu, mikrofon.
 • Menu w języku polskim.
 • W zestawie moduł GPS, mocowanie z przyssawką, uchwyt, mocowanie 3M, kabel HDMI i USB, ładowarka samochodowa i etui ochronne.

Mio MiVue J85

Kamera samochodowa Mio MiVue J85
Mio MiVue J85
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kamera samochodowa Mio MiVue J85 to niewielkie urządzenie, wyposażone w matrycę STARVIS CMOS. Gwarantuje najwyższej jakości nagrywanie (2,5K QHD 1600p), bogatą kolorystykę i świetny kontrast obrazów, nawet w niesprzyjającym oświetleniu. Kąt widzenia kamery to 150°.

Z łatwością wykonasz kopię zapasową nagrania na smartfonie lub udostępnisz w aplikacji MiVue™ Pro. Dzięki łączności za pomocą Wi-Fi oprogramowanie kamery będzie na bieżąco aktualizowane, a szybkość przesyłania danych maksymalna.

Dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS możesz rejestrować lokalizację samochodu i jego prędkość. Wartość prędkości może być umieszczona na nagraniu, jeśli uruchomisz taką opcję. Wszystko zależy od Twoich własnych preferencji. Urządzenie za pomocą alarmu poinformuje Cię o przekroczeniu prędkości i fotoradarach na drodze. Baza fotoradarów jest darmowa i dożywotnia.

3 – osiowy czujnik G-Sensor automatycznie wykrywa nagłe hamowanie lub zmianę ruchu pojazdu. Wykrywa gwałtowne przeciążenie, a materiał zostaje bezpiecznie zapisany, bez ryzyka przypadkowego nadpisania lub skasowania.

W urządzeniu zainstalowano zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS. Ostrzegą Cię przed ryzykiem kolizji, niekontrolowaną zmianą pasa ruchu i przemęczeniem kierowcy. Funkcja Stop&Go poinformuje Cię o ruszającym samochodzie przed Tobą, jeśli chwilowo się zagapisz.

Tryb parkowania aktywuje się automatycznie. Jeśli dojdzie do uderzenia lub wykrycia ruchu z przodu samochodu, nagrywanie niezwłocznie się włącza. Twoje auto jest bezpieczne nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w pobliżu.

Wideorejestrator jest kompatybilny z kamerką tylną MiVue™ A30 (do zakupienia osobno), za pomocą których możesz stworzyć zestaw, monitorujący przód i tył samochodu. W zestawie otrzymasz ładowarkę samochodową i uchwyt z przyssawką.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości QHD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 2560×1600.
 • Ilość klatek na sekundę –  25 kl./sek..
 • Format zapisu – MP4 (H.264).
 • Kąt widzenia – 150°.
 • Pamięć – karta micro SD do 128 GB (karta klasy 10).
 • Gniazdo – micro SD.
 • Matryca STARVIS CMOS.
 • Moduł Wi-Fi, systemy wspomagania kierowcy ADAS.
 • Wbudowany GPS, 3 – osiowy czujnik G-Sensor.
 • Tryb parkowania, tryb nocny.
 • Wykrywanie ruchu, mikrofon.
 • Dedykowana aplikacja MiVue™ Pro.
 • W zestawie ładowarka samochodowa i uchwyt z przyssawką.

Mio MiVue J85 możesz kupić w sklepach:

Garett Road 9 GPS

Kamera samochodowa Garett Road 9 GPS
Garett Road 9 GPS
Sprawdź aktualne ceny produktu

Garett Road 9 GPS to nowoczesne urządzenie o przekątnej ekranu 2 cale, które zarejestruje materiał wysokiej jakości dzięki optyce OV i chipsetowi NOVATEK. Rejestrator może zamienić się w aparat fotograficzny i wykonać zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx, które świetnie udokumentują szczegóły zdarzenia.

Na nagraniach i zdjęciach możesz umieścić własny tekst. Szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 170° pozwoli na uchwycenie panoramicznego obrazu. Technologia WDR skoryguje oświetlenie, aby obraz był optymalny.

Oprócz przedniej kamery możesz zainstalować również tylną, która zarejestruje zdarzenia z udziałem samochodu jadącego za Tobą. Przyda się również podczas parkowania lub manewrowania. Wi-Fi umożliwia połączenie z innym urządzeniem, na przykład laptopem czy telefonem. W łatwy i szybki sposób możesz udostępnić nagranie, nawet zaraz po jego wykonaniu.

Moduł GPS pozwoli wskazać dokładne miejsce zdarzenia oraz prędkość samochodu, które zostaną przypisane do nagrania. Funkcja nagrywania w pętli automatycznie zastąpi stary materiał nowym. Nie musisz pamiętać o ręcznym usuwaniu, aby zapisać aktualne nagrania. W razie potrzeby możesz zachować wybrane materiały, aby uchronić je przed nadpisaniem.

G-Sensor wykrywa gwałtowne hamowanie i zmianę położenia samochodu. W przypadku kolizji natychmiast zapisuje nagrany materiał i chroni go przed nadpisaniem lub usunięciem. Ta kamera samochodowa z czujnikiem ruchu doskonale monitoruje otoczenie Twojego samochodu. Po zarejestrowaniu przemieszczającego się obiektu (np. samochodu lub pieszego), natychmiast rozpoczyna nagrywanie.

Systemy wspomagające kierowcę to kolejne z zalet tego niewielkiego sprzętu. Do dyspozycji masz asystenta pasa ruchu, przypomnienie o konieczności włączenia świateł oraz o przerwach podczas trasy. Ostrzeże Cię również przed ryzykiem kolizji. Kamera automatycznie uruchomi się po włączeniu zapłonu w samochodzie. W zestawie znajdziesz ładowarkę samochodową, uchwyt, kabel mini USB.

Cechy:

 • Maks. rozdzielczość wideo – 2280×2160 (przednia) i Full HD 1920×1080 (tylna).
 • Format zapisu – MP4 (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę –  24 kl./s (przednia) i 30 kl./s (tylna).
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 170°.
 • Pamięć – karta micro SD do 128 GB.
 • Gniazdo – mini USB 2.0, micro SD.
 • Moduł Wi-Fi, GPS, G-Sensor, systemy wspomagające kierowcę.
 • Technologia WDR, nagrywanie w pętli.
 • Zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx.
 • Czujnik ruchu, mikrofon, głośnik, automatyczne uruchamianie.
 • W zestawie ładowarka samochodowa, uchwyt, kabel mini USB.

Garett Road 9 GPS możesz kupić w sklepach:

Garmin Dash Cam 66W

Kamera samochodowa Garmin Dash Cam™ 66W
Garmin Dash Cam™ 66W
Sprawdź aktualne ceny produktu

Garmin Dash Cam 66W to kompaktowa kamera samochodowa z polem widzenia 180° i przekątną ekranu 2 cale. Dzięki temu uchwycisz więcej szczegółów z otoczenia, szczególnie po bokach auta. Nowoczesna technologia Garmin Clarity HDR zapewni widoczność drobnych szczegółów na nagraniu, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach oświetlenia. Materiały są nagrywane w jakości QHD 1440p.

Urządzenie ostrzeże Cię przed ryzykiem kolizji, opuszczeniem swojego pasa ruchu oraz odblokowaniu ruchu drogowego. Poinformuje Cię o również o fotoradarach na drogach. Sterowanie za pomocą głosu (w kilku językach) pozwoli zapisać zdjęcie lub nagranie, rejestrować dźwięk i aktywować lub zatrzymać nagrywanie Travelapse (funkcja, która umożliwia zmianę nagrania w ciekawy i krótki filmik z podróży).

Wbudowany moduł GPS zarejestruje dokładny czas i miejsce ewentualnej kolizji lub innego zdarzenia. Tryb parkowania czuwa nad pojazdem pod Twoją nieobecność. Po wykryciu ruchu automatycznie rozpoczyna nagrywanie, więc Twoje auto jest bezpieczne nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w pobliżu.

Urządzenie jest wyposażone w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Maksymalny czas działania baterii to 30 minut. Materiał nagrywany jest w trybie pętli. Możesz obejrzeć go na ekranie kamery lub na smartfonie, wykorzystując aplikację. Kamera automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmin Drive. Za jej pomocą możesz dowolnie odtwarzać nagrania (z maksymalnie 4 różnych kamer).

Kamera automatycznie włączy się po uruchomieniu zapłonu. W zestawie znajdziesz podwójny kabel USB, który umożliwia nie tylko zasilanie kamery, ale również jednoczesne ładowanie np. smartfona. Otrzymasz również uchwyt magnetyczny oraz dwa przewody USB (4 m i 1,5 m).

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości QHD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 2560 x 1440.
 • Format zapisu – MP4 (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę –  do 60 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 180°.
 • Pamięć – karta micro SDHC do 256 GB (karta klasy 10).
 • Gniazdo – micro USB, micro SDHC.
 • Bluetooth, Wi-Fi.
 • Wbudowany GPS + GALILEO, G-Sensor.
 • Technologia Garmin Clarity HDR.
 • Ostrzeżenia dla kierowców, nagrywanie w pętli.
 • Sterowanie głosowe, automatyczna synchronizacja do 4 kamer.
 • Tryb parkowania, tryb nocny, detektor ruchu.
 • Automatyczne włączanie po uruchomieniu zapłonu.
 • Dedykowana aplikacja Garmin Drive.
 • W zestawie uchwyt magnetyczny, dwa przewody USB (4 m i 1,5 m) i podwójna ładowarka USB.

Garmin Dash Cam™ 66W możesz kupić w sklepach:

Mikavi PQ4 Dual Seria Premium Quality

Kamera samochodowa Mikavi PQ4 Dual Seria Premium Quality
Mikavi PQ4 Dual Seria Premium Quality
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mikavi PQ4 Dual Premium Quality to dwa urządzenia kompaktowych wymiarów, rejestrujące obraz w jakości Full HD. Przekątna ekranu to 2 cale, a kąt widzenia obiektywów to 170°.

Masz całkowitą pewność, że nic nie umknie ich uwadze. Zastosowany w przedniej kamerze sensor optyczny SONY STARVIS IMX327 zapewnia wysoką jakość nagrywania, nawet w nocy. Tylna kamera została wyposażona w sensor Sony Starvis IMX291.

Wbudowany GPS umożliwia monitorowanie prędkości pojazdu i przeniesienie trasy pojazdu na mapę. Wi-Fi pozwoli na sprawne połączenie ze smartfonem i aplikacją mobilną. Dzięki aplikacji możesz sterować rejestratorem, podglądać filmy i zdjęcia, a także pobierać je.

Najlepsza przesłona f/1.8 pozwala na dotarcie jeszcze większej ilości światła do przetwornika, a nagrania są wyraźne i ostre w każdych warunkach. Dobór optymalnego poziomu kontrastu i jasności zapewnia HDR, czyli automatyczna korekcja ekspozycji.

Sprytne urządzenie automatycznie wykryje zaparkowanie pojazdu. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia wykonasz zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx. Wideorejestrator automatycznie uruchamia się po włączeniu zapłonu w samochodzie.

G-Sensor wykrywa zmianę położenia auta lub gwałtowne hamowanie. Niezwłocznie zapisuje nagranie i chroni je przed nadpisaniem lub skasowaniem. Urządzenie posiada systemy alarmowe. Pierwszy z nich to LDW, czyli asystent pasa ruchu, a drugi – FCW – ostrzeżenie przed kolizją. Zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Menu w języku polskim ułatwi i usprawni obsługę kamery. Rejestrator wyposażono w kondensator, który świetnie zastępuje akumulator litowo – jonowy. Odznacza się większą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne (np. mróz lub upał). W zestawie otrzymasz ładowarkę samochodową, kabel mini USB, uchwyt na szybę, taśmę 3M oraz zasilacz ACC.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości Full HD (kamera przód i tył).
 • Maks. rozdzielczość wideo – 1920×1080.
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2 cale.
 • Kąt widzenia – 170°.
 • Pamięć – karta micro SD do 128 GB (klasa 10).
 • Gniazdo – mini USB, micro SD.
 • Sensor optyczny SONY STARVIS IMX327 (przednia kamera).
 • Systemy alarmowe LDW i FCW.
 • Zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx, przesłona f/1.8.
 • Tryb zdjęcia, tryb parkingowy, tryb nocny.
 • Nagrywanie w pętli, czujnik ruchu, mikrofon, głośnik.
 • Wbudowany GPS, Wi-Fi, G-Sensor, HDR.
 • Automatyczne włączanie po uruchomieniu zapłonu.
 • Menu w języku polskim, sterowanie przez aplikację.
 • W zestawie ładowarka samochodowa, kabel mini USB, uchwyt na szybę, taśma 3M, zasilacz ACC.

Mikavi PQ4 Dual Seria Premium Quality możesz kupić w sklepach:

Mio MiVue 752 WIFI Dual

Kamera samochodowa Mio MiVue 752 WIFI Dual
Mio MiVue 752 WIFI Dual
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mio MiVue 752 WIFI Dual to wideorejestrator z dotykowym ekranem o przekątnej 2,7 cala, który oferuje Ci zapis materiałów w jakości QHD 1440p 2.5K z prędkością nagrywania do 30 kl./s. Wysoka jakość zapewni rejestrowanie najważniejszych informacji, łącznie z tablicami rejestracyjnymi pojazdów. Kąt widzenia kamery z czujnikiem ruchu to 140°, dzięki czemu nagrasz to, co dzieje się przed Tobą i po bokach.

Aplikacja MiVue pozwala na przesyłanie nagrań na smartfon. Stworzysz kopię zapasową materiałów i możesz przechowywać je w telefonie. Kamera rozpoczyna nagrywanie po uruchomieniu zapłonu w samochodzie. Urządzenie jest wyposażone w systemy wspomagania kierowcy, na przykład ostrzegając przed kolizją, opuszczeniem własnego pasa ruchu lub przemęczeniu kierowcy.

Poinformuje Cię również o fotoradarach i przekroczeniu dozwolonej prędkości. Wbudowany moduł GPS zarejestruje lokalizację pojazdu oraz prędkość (opcję widoczności prędkości auta na nagraniu można dezaktywować). G-Sensor wykrywa nagłe hamowanie lub zmianę ruchu pojazdu i natychmiast zabezpiecza nagranie. Masz całkowitą pewność, że materiał nie zostanie nadpisany lub przypadkowo skasowany.

W zestawie otrzymujesz kamerę cofania MiVue™ A20, która eliminuje tzw. martwy punkt i monitoruje wszystko, co dzieje się z tyłu pojazdu. Rozdzielczość nagrywania tej kamery to Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. W pakiecie znajdziesz również uchwyt na szybę i zasilacz samochodowy.

Cechy:

 • Nagrywanie w jakości QHD.
 • Maks. rozdzielczość wideo – 2560×1440.
 • Format zapisu – MOV (H.264).
 • Ilość klatek na sekundę – 30 kl./s.
 • Przekątna ekranu – 2,7 cala.
 • Kąt widzenia – 140°.
 • Pamięć – karta micro SD do 128 GB.
 • Gniazdo – mini USB, micro SD.
 • Systemy wspomagania kierowcy ADAS.
 • Tryb zdjęcia, tryb nocny.
 • Dotykowy ekran, czujnik ruchu, mikrofon.
 • Wbudowany GPS, Wi-Fi, G-Sensor.
 • Automatyczne włączanie po uruchomieniu zapłonu.
 • Aplikacja MiVue.
 • W zestawie kamera tylna MiVue™ A20, uchwyt na szybę, zasilacz samochodowy.

Mio MiVue 752 WIFI Dual możesz kupić w sklepach:

Ranking 2020 wideorejestratorów.

Rejestrator samochodowy umożliwia nagrywanie wszystkich wydarzeń, które dzieją się na drodze i poboczu. Dzięki niemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również sporą ilość nerwów i czasu. Pozwoli Ci zgromadzić wystarczającą ilość materiałów z kolizji i zdarzeń drogowych, które mogą okazać się kluczowe podczas wyjaśniania sprawy.

Mam nadzieję, że udało Ci się dobrać odpowiednią kamerę do swoich potrzeb. Jeżeli wciąż masz wątpliwości możesz zajrzeć do naszego poradnika: Jaką kamerę samochodową wybrać?

Zdecydowałeś się na kamerę samochodową Garett? A może Mio lub TrueCam? Masz swój inny ulubiony model? Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
1 rok temu

C7 jest okej. Swoją oddałem tacie bo już skonfigurowana i nic nie trzeba robić i domówiłem drugą sobie.

Jaką mysz do komputera wybrać i kupić?

Jaką mysz do komputera wybrać? 3 typy użytkowników

Funkcja WDR czym jest?

Co to jest WDR w kamerze?