Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne

5 powodów, dla których warto prasować generatorem pary

Autor: 
Redakcja
08-05-2023
Reklama

Prasujesz często i dużą ilość ubrań za jednym razem? Chcesz prasować szybciej i skuteczniej? Oszczędzać czas i siłę?

Szukasz urządzenia wielofunkcyjnego? Masz alergię i chcesz dodatkowo dezynfekować tkaniny w domu?

Zobacz, co to jest generator pary i sprawdź 5 powodów, dlaczego warto go mieć w domu!

Co to jest generator pary? Jak działa?

Dlaczego warto prasować stacją parową największe zalety
Generator pary nazywany jest stacją parową. Wytwarza parę wodną, która szybko wnika w tkaninę i ją wygładza

Generator pary nazywany jest też stacją parową. To urządzenie, które wytwarza parę wodną pod wysokim ciśnieniem i prasuje ubrania i inne tkaniny.

Generator pary najpierw podgrzewa wodę do temperatury powyżej 100°C. To sprawia, że jest przekształcona w parę wodną. Para jest dostarczana do dyszy, która umożliwia skierowanie jej w określone miejsce.

W ten sposób para wodna jest wytworzona pod wysokim ciśnieniem i jest gotowa do użycia.

5 największych zalet stacji parowej

Dlaczego warto mieć w domu stację parową? Do czego możesz jej używać?

  • Prasujesz i dezynfekujesz. Para przenika przez tkaninę i wygładza zagniecenia, a jednocześnie usuwa brzydkie zapachy i zabija bakterie i roztocza.
  • Szybko prasujesz. Para wodna rozluźnia włókna tkaniny, więc szybciej i wydajniej prasujesz nawet grube i mocno wygniecione materiały. Wymaga też mniej siły do prasowania, więc Twoje ręce wolniej się męczą.
  • Dopasowujesz prasowanie do swoich potrzeb. Regulujesz ilość pary wodnej, więc bezpiecznie go stosujesz na wszystkich tkaninach. Dzięki dużemu zbiornikowi na wodę prasujesz bez niepotrzebnych przerw na dolewanie wody.
  • Jest wielofunkcyjny. Generatorem pary możesz odświeżyć dywany, firany, zasłony, koce i inne tkaniny.
  • Jest bezpieczny i ekologiczny. Prasujesz i dezynfekujesz bez użycia szkodliwych środków chemicznych. Nie zanieczyszcza środowiska i nie naraża Cię na kontakt z chemikaliami.

Czy stacja parowa ma wady? Generator pary jest zazwyczaj droższy niż tradycyjne żelazko. Wymaga regularnej konserwacji i czyszczenia, żeby działał wydajnie i prawidłowo.

Reklama

Dla kogo jest najlepszy generator pary?

Stacja parowa jest idealna dla alergików i osób z problemami skórnymi. Para wodna dezynfekuje powierzchnię i usuwa bakterie, wirusy i roztocza.

Generator pary jest świetny dla rodzin z małymi dziećmi, które często są bardziej narażone na choroby i infekcje. Para pomaga utrzymać dom wolnym od chorobotwórczych drobnoustrojów.

Stacja parowa jest stworzona z myślą o wszystkich, którzy prasują często i dużą ilość ubrań naraz. Para wodna głęboko wnika w tkaninę i ją rozmiękcza. Oszczędzasz czas i prasujesz znacznie szybciej niż zwykłym żelazkiem.


Generator pary jest świetny do szybkiego i skutecznego prasowania. Para wodna rozluźnia włókna tkanin, więc prasowanie jest wydajne.

Dodatkowo odświeżasz i dezynfekujesz materiał i usuwasz brzydkie zapachy. Świetnie sprawdza się w domach z małymi dziećmi i u osób z alergią.

Zdecydowałaś się na nową stację parową? Zobacz 

Ranking najlepszych generatorów pary
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl