Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Test Genesis Krypton 750. Ultralekka mysz do gier

Autor: 
Kuba
04-02-2022
Reklama

Podczas testowania myszki Genesis Krypton 750 naprawdę dobrze się bawiłem. W cenie niespełna 170 złotych możesz kupić mysz z bardzo dobrym sensorem, który nada się do najbardziej dynamicznej gry, jaką znasz.

Mimo dobrego wnętrza gryzonia, najwięcej czasu poświeciłem na zabawę z wagą myszki i jej panelem wymiennym. Świetna opcja dla osób chcących trochę więcej personalizacji w swoim gryzoniu.

Zobacz całą recenzję i sprawdź, co jeszcze spodobało mi się w Kryptonie 750.

Mysz Gamingowa Genesis Krypton 750
Mysz Gamingowa Genesis Krypton 750

Nowoczesny sensor Pixart PAW3333

Nowy gryzoń Genesis Krypton 750 ma jeden z nowszych sensorów produkcji Pixart PAW3333. Jest on następcą sensorów PAW3327 and PAW3325, które często były pozytywnie oceniane przez użytkowników.

Tym samym w myszce masz możliwość dowolnej modyfikacji DPI w zakresie 200 – 8000 DPI. Odpowiednie ustawienia wybierzesz w sterownikach, a dokładność konfiguracji wynosi 100. Oznacza to tyle, że możesz ustawić rozdzielczość pracy np. 300, 400 czy 600, ale nie ma możliwości zmiany np. na 350 DPI.

Akceleracja tego modelu sensora wynosi 35G, a maksymalna prędkość śledzenia to 300 IPS (7,62 ms/).

Co te parametry znaczą dla Ciebie? Chodzi tutaj o szybkość, z jaką przesuwasz myszkę. Jeżeli przekroczysz te wartości, sensor może błędnie działać. W praktyce te wartości są bardzo dobre.

Spójrz na swoje biurko. Zapewne jest krótsze niż 7 metrów. Jesteś w stanie w ciągu sekundy pokonać myszką dystans ponad 7 metrów? Wiem, wiem, zaraz będziesz próbować udowodnić, że to możliwe.

To dorzućmy kolejne zadanie. W tym samym czasie musisz celować w swojego przeciwnika w CS:GO. Widzisz? Mówiłem. Parametry tej myszki stoją na naprawdę wysokim poziomie 🙂

Krypton 750 na podkładce World of Warships
Genesis Krypton 750 dotarł do mnie z podkładką z gry World of Warships

Dopasuj wagę myszki i jej wygląd

Ogólny kształt myszki jest najprościej mówiąc normalny, czy przeciętny. Genesis nie zastosował tutaj żadnych niecodziennych modyfikacji, dlatego patrząc na zdjęcie myszki, jesteś w stanie w 95% wyobrazić sobie, jak będzie leżała w Twojej dłoni.

Producent reklamuje Kryptona 750 jako super lekką mysz do gier. Ciężko się z tym nie zgodzić. Jej waga uzależniona jest od wybranego akcesorium i tak:

 • 58 gramów z dziurawym korpusem.
 • 62 gramów z pełnym korpusem.
 • 74 gramów z dziurawym korpusem i maksymalnymi ciężarkami.
 • 78 gramów z pełnym korpusem i maksymalnymi ciężarkami.
 • 16 gramów waży kasetka z ciężarkami, jest ich 12 sztuk i możesz je dowolnie wyciągać i wsadzać.

Jak widzisz, mysz sprzedawana jest z dwoma wariantami obudowy górnej. Panel dziurkowany, przez który widać podświetlone logo Genesis oraz pełen panel, który ma jedynie nadrukowane logo Genesis, jednak już bez podświetlenia.

Wnętrze Krypton 750
Wnętrze myszki Genesis Krypton 750. To tam możesz zamocować ciężarki

Niezależnie od wybranej formy obudowy, w opakowaniu znajdziesz też kasetkę z ciężarkami do zmiany wagi myszy.

Ja jestem przyzwyczajony do bezprzewodowej myszki z baterią AA, której łączna waga wynosi 97 gramów i jest ciut mniejsza. Tym bardziej odczułem lekkość Genesisa Krypton 750.

Kwestią indywidualną jest to, czy Ty wolisz lekkie, czy cięższe myszki. Mój Krypton 750 został od razu maksymalnie dociążony do 78 gramów. Na pewno jednak na duży plus trzeba zaliczyć możliwości modyfikacji, jakie ma ten gryzoń.

Podświetlenie Prismo RGB

Klasycznie do myszki dodawane są sterowniki, które poszerzają możliwości konfiguracji gryzonia. Do wyboru masz:

 • Możliwość zaprogramowania przycisków. Każdy przycisk może mieć zupełnie inną funkcję niż domyślnie.
 • Zmiana rozdzielczości pracy DPI. Masz aż 8 profilów użytkownika, na każdym z nich możesz ustawić zupełnie inną ilość DPI. Profile oznaczasz kolorem, przez co wiesz, który masz aktualnie wybrany.
 • Szybkość próbkowania w zakresie 125 – 1000 Hz. Dodatkową opcją zmiany tego ustawienia jest suwak, który Genesis umieścił na spodzie myszki. Fajna opcja, jednak większość z nas zapewne raz ustawi 1000 Hz i zapomni o tej funkcji, bo po co 🙂
 • Podświetlenie gryzonia dostępne jest w 9 trybach świecenia. Dodatkowo 10 tryb to wyłączone podświetlenie. Na niektórych profilach ustawiasz dodatkowo wybrany kolor, na innych jest to efekt RGB, czyli wielokolorowe, migoczące podświetlenie. Efektowne.
 • Ostatnia opcja to możliwość tworzenia makr w myszce. Ta funkcja już na stałe zagościła w produktach gamingowych.

Genesis Krypton 750 ma wbudowaną pamięć, dzięki czemu wszystkie ustawienia konfiguracyjne zapisane są w urządzeniu. Zmieniając komputer, ustawienia pracy myszki pozostają zawsze takie same.

Podświetlenie myszy Genesis Krypton 750
Krypton 750 działa świetnie na podkładce z serii World of Warships od Genesis

Co znajdziesz w opakowaniu?

Genesis chyba do wszystkich swoich produktów dorzuca miły gratis. Tak samo w tym przypadku do myszki otrzymujesz zestaw wymiennych ślizgaczy, których w tej myszce są 3 – górny, dolny i na środku dookoła sensora myszki.

Mysz nie jest profilowana żadną rękę. Korzystanie lewą ręką jest tak samo wygodne, jak prawą. Problem pojawi się dopiero, kiedy będziesz chciał skorzystać z dodatkowych przycisków, które umieszczono pod kciukiem prawej dłoni.

Kabel myszki jest opleciony dodatkową warstwą materiału, która zwiększa jego trwałość. Jest on miękki i miły w dotyku.

Na przewodzie znajdziesz również gumowy uchwyt to spięcia nadmiaru kabla. A dobrze wiesz, że mniej przewodów z tyłu komputera to łatwiejszy dostęp do niego, nie wspominając o estetyce 🙂

Testowany Genesis Krypton 750 jest w kolorze czarnym. Producent jednak sprzedaje myszkę również w wariancie białym.

Możliwość dociążenia myszki Genesis
Dodatkowe ciężarki są naprawdę niewielkich rozmiarów, ale swoją rolę spełniają świetnie

Jak Genesis Krypton 750 radzi sobie w grach?

Perfekcyjnie. Nie odnotowałem żadnych problemów w czasie potyczek online czy strategicznych podbojów. Ślizg myszki jest bardzo płynny, nic nie haczy podkładki, nie stuka i puka.

Po ustawieniu mojego ulubionego poziomu DPI, trafiałem myszką niemal dokładnie tam gdzie chciałem. Wiadomo, inna mysz, inny korpus, inne przyzwyczajenia. Zawsze potrzeba trochę czasu na przesiadkę z jednej myszki na drugą.

Dla pełni testu sprawdziłem deklarowaną częstotliwość pracy myszki w programie. I tutaj oczywiście obyło się bez zaskoczeń, wszystko w pełni okej, zgodnie z deklaracjami producenta.

Czy warto kupić myszkę Genesis Krypton 750? Moja opinia

Czy polecam Ci myszkę Genesis Krypton 750? W 100% tak.

Podczas zabawy w tym gryzoniem nie napotkałem na żaden problem. Zastosowany tu sensor jest naprawdę porządny, a jakość wykonania i spasowania myszki jest w 100% OK.

Pełen zestaw akcesoriów Kyrpton 750
Wszystkie akcesoria dołączone do Kryptona 750 na jednym zdjęciu

Na plus zaliczam oczywiście możliwości personalizacji myszki, czy to poprzez ciężar, wymienne panele, czy nawet odpowiednie oświetlenie RGB.

Dla wybrednych problemem może być brak możliwości ustawienia DPI sensora z większą dokładnością niż 100. Tobie może wydawać się to zbędne, ale ktoś inny wyczuje różnicę pomiędzy 750 a 800 DPI.

Dla kogo jest ta myszka? Generalnie dla każdego. Szczególnie jeżeli lubisz personalizować swoje otoczenie, komputer i mysz. W tej cenie znajdziesz myszki o podobnych osiągach, ale pamiętaj, że Krypton 750 daje Ci dodatkowe ciężarki i wymienną obudowę.

Rekomendacja1 Trafiony Zakup

Genesis Krypton 750 to bardzo dobra mysz w swojej kategorii. Gryzoń zapewni Ci świetny sensor optyczny oraz bonus w postaci możliwości personalizacji wyglądu.

Mysz gamingową Genesis Krypton 750 możesz kupić w oficjalnym sklepie Genesis oraz tutaj:

Opinia – Genesis Krypton 750

około 169 zł
9.2
Jakość 9.3/10
Wygoda 9.0/10
Efektywność 9.1/10
Cena 9.2/10
Zalety
 • dobry sensor Pixart PAW3333
 • możliwości personalizacji myszki
 • ładne podświetlenie
Wady
 • minimalny skok ustawień DPI to 100
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl