Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Tapety w kwiaty – jak zastosować je w aranżacji?

Autor: 
Współpraca
12-07-2023
Reklama

Efektowne tapety w kwiaty mogą stanowić ciekawy dodatek do wystroju wielu wnętrz. Zobacz, w jaki sposób można wykorzystać je w aranżacji, aby prezentowała się efektownie!

Ściana akcentująca w kwiaty

Stwórz centralny punkt w pokoju, stosując tapetę w kwiaty na pojedynczą ścianę akcentującą, która będzie natychmiast przyciągała uwagę.

Świetnie sprawdza się w salonach, sypialniach czy jadalniach. Wybierz ścianę, która naturalnie przyciąga uwagę, na przykład za łóżkiem, sofą lub stołem jadalnym. Kwiatowy wzór będzie się wyróżniał i sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie.

Gdy chodzi o tapety design - https://designd10.pl/tapety w kwiaty jest bardzo popularny, dlatego w sprzedaży można znaleźć je w wielu wariantach, na przykład mogą być to tapety w duże, malowane kwiaty albo też w fototapety w kwiaty, które wyróżniają się wysoką rozdzielczością i mają fotorealistyczny efekt.

Dodaj kolory uzupełniające

Zwróć szczególną schemat kolorów tapety w kwiaty i użyj ich przy wyborze kolorów uzupełniających dla reszty pokoju.

Wybierz jeden lub dwa dominujące kolory z tapety i umieść je w meblach, dodatkach lub tekstyliach. Dzięki temu można łatwo osiągnąć spójny i harmonijny wygląd całego pomieszczenia.

Nie przytłocz przestrzeni

Aby tapeta w kwiaty nie przytłaczała przestrzeni, zrównoważ ją jednolitymi kolorami, które będą mogły stanowić tło dla przyciągającej uwagę tapety

Reklama

Wybierz meble, zasłony lub dywany w jednolitych kolorach, które współgrają z kolorami tapety. Pomaga to stworzyć wizualną równowagę i dodatkowo podkreśla kwiatowy wzór.

Zwróć uwagę na inne wzory

Jeśli chcesz wprowadzić inne wzory do przestrzeni, upewnij się, że uzupełniają tapetę w kwiaty, ponieważ w przeciwnym przypadku efekt nie będzie zbyt atrakcyjny.

Na przykład tapetę w kwiaty można połączyć z pasiastymi lub geometrycznymi wzorami w dopasowanych kolorach. Dzięki temu cała aranżacja może prezentować się ciekawiej.

Ważna skala i proporcje

Przy kupowaniu tapety zwróć szczególną uwagę na wielkość kwiatowego wzoru w stosunku do wielkości pomieszczenia i znajdujących się w nim mebli.

W większych przestrzeniach możesz wybrać wzory kwiatowe w większej skali. W mniejszych pokojach lepiej z kolei mogą sprawdzić się mniejsze kwiatowe nadruki, aby zapobiec przytłoczeniu przestrzeni.

Zastosuj różne rodzaje tekstu

Aby nadać przestrzeni głębię, dodaj różne tekstury obok kwiecistej tapety. Można to osiągnąć za pomocą narzuty z grubej dzianiny, aksamitnej poduszki. Dzięki temu będzie można przygotować efektowną aranżację, która będzie dostosowana do stylu wnętrza, na przykład boho, romantycznego czy skandynawskiego.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl