in , ,

Robot sprzątający ranking 2021. Top 14 najlepszych modeli

Reklama

5/5 (23)

Marzysz o idealnie czystych podłogach w całym domu? Chcesz zapomnieć o codziennym, uciążliwym odkurzaniu podłóg w mieszkaniu? Wolisz spędzać więcej czasu z rodziną, mając jednocześnie perfekcyjny porządek?

Szukasz robota sprzątającego, który nie tylko dokładnie odkurzy powierzchnię, ale również spełni funkcję mopa? To rewelacyjna wiadomość! Sprawdź nasz ranking 2021 odkurzaczy automatycznych!

Zalety odkurzacza automatycznego

Odkurzanie to czynność, delikatnie mówiąc, nielubiana przez wielu z nas. Im większa jest powierzchnia Twojego domu lub mieszkania, tym zazwyczaj więcej czasu musisz poświęcić na odkurzenie całej powierzchni. Jest to czynność nie tylko czasochłonna, ale również męcząca i niekiedy wręcz bolesna dla niektórych partii ciała.

Jeśli masz w domu zwierzęta lub dzieci (albo i zwierzęta, i dzieci :)), zapewne znasz to uczucie, kiedy na świeżo odkurzonej podłodze znajdziesz sierść, okruszki i kurz. W takim przypadku odkurzanie daje dosyć krótkotrwały efekt, a wysiłek włożony w odkurzenie podłóg idzie na marne.

Podłoga odkurzona robotem sprzątającym
Chcesz zapomnieć o okruszkach, kurzu i sierści na podłodze? Sprawdź nasze propozycje robotów sprzątających!

Możesz jednak ułatwić swoją pracę, zaprzyjaźniając się z robotem sprzątającym. Prawdą jest, że odkurzacz automatyczny nie usunie kurzu z miejsc takich jak półki, ale gwarantuję Ci, że z podłogą poradzi sobie bezbłędnie.

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego?

W sytuacji, gdy najbardziej dla Ciebie liczy się wygoda, odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK!

Nie muszę Cię przekonywać, że nie sposób wyeliminować kurzu i brudu na podłogach w domu. Przy każdych codziennych czynnościach powstają drobiny, okruchy i inne zabrudzenia.

Odkurzacz automatyczny może stać się Twoim najlepszym przyjacielem w walce z uporczywym kurzem, okruchami, sierścią zwierząt i innymi, nieproszonymi śladami.

Jak działa robot sprzątający?

Czyszczenie odbywa się dzięki pracy szczotek, a w niektórych modelach dodatkowo znajdziemy system ssący. Szczotki zbierają kurz i zabrudzenia do specjalnego pojemnika, który opróżnisz w łatwy i szybki sposób.

Odkurzacz automatyczny zasilany jest przez akumulator, a jego cechą charakterystyczną jest samodzielne przemieszczanie się po podłodze. Nie musisz martwić się o ryzyko potknięcia o przewody podczas pracy urządzenia, co gwarantuje bezpieczeństwo Tobie i pozostałym domownikom.

Dodatkowo odkurzacz może przemieszczać się po sporym terenie mieszkania lub domu, kiedy Ty relaksujesz się z rodziną lub zajmujesz się swoim hobby. Ze względu na to, że takie odkurzanie nie wymaga Twojej ingerencji, robota możesz uruchamiać nawet codziennie. To zdecydowanie bardziej wygodna forma sprzątania domu, prawda?

Reklama

Odkurzacz automatyczny sprytnie ominie wszystkie przeszkody, więc nie musisz martwić się o obijanie mebli, zderzanie się z innymi przedmiotami w domu czy upadek ze schodów. To wszystko dzięki sprytnym czujnikom, które czuwają nad bezpieczną pracą. Różne modele mogą posiadać odmienną ilość takich czujników.

Odkurzacz automatyczny na płaską obudowę, dzięki czemu może wyczyścić powierzchnię pod meblami. Większość robotów dobrze poradzi sobie również z wykładziną i płaskimi dywanami. Jego ruchy są zaprojektowane w taki sposób, aby dokładnie wyczyścić całą powierzchnię pokoju.

Czy odkurzacz automatyczny jest głośny?

Robot automatyczny jest cichszy niż klasyczny odkurzacz o około 20 dB. Już teraz odkurzanie jest możliwe nawet wtedy, gdy czytasz ulubioną książkę lub oglądasz serial, a Twoje dzieci odrabiają lekcje. Dzięki temu praca odkurzacza przez godzinę lub dwie nie rozprasza domowników i zwierząt.

Ważną zaletą robota sprzątającego jest opcja programowania czasowego. Działanie odkurzacza możesz ustawić według swoich potrzeb. Przykładowo masz możliwość zaprogramowania odkurzacza w taki sposób, że włączy się w danym dniu o określonej godzinie. Jest to wygodna opcja, ponieważ urządzenie może pracować, kiedy nie ma Cię w domu.

Ze względu na okrągłą obudowę niektóre modele mogą mieć trudności z odkurzeniem narożników w pomieszczeniu. Część robotów została wyposażona w dodatkowe szczotki do pozbycia się kurzu z takich właśnie kątów, które wymiatają zabrudzenia z narożników pokoju. Odkurzacz automatyczny może mieć trudności z wyczyszczeniem dywanów o długim runie.

Biały odkurzacz automatyczny ranking 2021
Dywany z krótkim włosiem nie stanowią żadnej przeszkody dla robota sprzątającego.

Minusem może być również cena, mimo iż na przestrzeni lat inteligentne odkurzacze stają się coraz tańsze. W ofertach producentów znajdziesz zarówno odkurzacze za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że im więcej funkcji w urządzeniu potrzebujesz, tym sprzęt będzie droższy.

W niektórych przypadkach dodatkowe koszty generuje serwisowanie, na przykład wymiana filtrów czy naprawa. Przed zakupem upewnij się, czy dostępność  podstawowych części jest wystarczająca. Możesz również zorientować się o innych kosztach użytkowania, dzięki opiniom innych posiadaczy takiego robota.

Jaki robot sprzątający wybrać?

Zastanawiasz się, jakie cechy i funkcje powinien mieć Twój idealny robot sprzątający? Zapewniam Cię, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na przeanalizowanie potrzeb swoich i domowników.

Na początek określ, jak dużą powierzchnię Twój robot odkurzający będzie miał do posprzątania. Od tego zależy między innymi fakt, jaki maksymalny czas pracy urządzenia będzie dla Ciebie najlepszy. Na rynku dostępne są zarówno roboty odkurzające przez 60 minut, jak również nawet 2 godziny.

Zastanów się, czy Twój automatyczny odkurzacz będzie zajmował się mniejszą powierzchnią, czy wręcz przeciwnie – Twój dom to kilkaset metrów kwadratowych. Im większa powierzchnia do odkurzenia, tym wygodniejsze będzie skorzystanie z robota, oferującego dłuższą pracę na jednym naładowaniu baterii.

Zależnie od specyfikacji urządzenia, powierzchnia, jaką może odkurzyć w godzinę będzie inna. Dla wygody swoich obliczeń możesz przyjąć, że w 60 minut pracy odkurzacz automatyczny posprząta około 70-100 metrów kwadratowych mieszkania.

Niemniej ważny jest czas ładowania baterii do pełna. Jeśli zależy Ci na szybkiej gotowości urządzenia do dalszej pracy, możesz zdecydować się na robota, który naładuje się w 2 godziny. Jednak im większa pojemność baterii, tym prawdopodobnie dłuższy czas jej ładowania. Możesz spotkać się z urządzeniami, które ładują się w nawet 5 godzin.

Reklama

Roboty sprzątające oferują Ci kilka rodzajów czujników. Jeśli urządzenie będzie miało za zadanie sprzątać piętra, pomieszczenia z większą ilością kabli i przedmiotów, możesz wybrać model z nawet 22 czujnikami.

Do wyboru masz między innymi urządzenia z czujnikami optycznymi, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, krawędzi, odległości, antykolizyjnymi. Im większa ilość czujników, tym urządzenie może być droższe.

Przed zakupem przeanalizuj głośność urządzenia. Producenci zazwyczaj oferują roboty, których głośność wynosi około 65 decybeli. Są również takie roboty, które pracują z głośnością 55 dB. Przeciętny tradycyjny odkurzacz generuje hałas na poziomie 80 dB. Dla porównania szept to 20 dB, a 90 dB to ruch uliczny.

Zastanów się również, czy idealnym urządzeniem dla Ciebie będzie robot wyłącznie odkurzający, czy model z funkcją mopowania. Decydując się na rozwiązanie 2 w 1, możesz być pewny, że podłoga będzie nie tylko pozbawiona sierści, kurzu i innych zabrudzeń, ale również pięknie lśniąca i czysta.

Nowoczesne odkurzacze automatyczne oferują Ci wiele opcji. Zastanów się, które z nich okażą się niezbędne w Twoim domu. Wybieraj spośród funkcji ustawiania harmonogramu pracy, kilkustopniowych systemów odkurzania, automatycznego powrotu do bazy czy sterowania za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Ranking robotów sprzątających
Zdecydujesz się na odkurzacz automatyczny z mopem? A może z wirtualną ścianą?

Niektóre z urządzeń oferują Ci wirtualną ścianę, czyli barierę, której robot nie przekroczy podczas sprzątania. Świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy chcesz wydzielić część pokoju, której robot nie powinien sprzątać. Dla przykładu może to być miejsce z miskami zwierząt lub zabawkami dzieci.

Droższe roboty odkurzające mogą być wyposażone w innowacyjne systemy mapowania pomieszczeń, monitorowania za pomocą kamery, co dodatkowo usprawnia jego pracę. Zwróć uwagę również na pojemność zbiornika na kurz. Zazwyczaj jest w granicach 300 ml – 600 ml. Im większy pojemnik, tym rzadziej będziesz go czyścić.

Jeśli już wiesz, jakie cechy powinien mieć Twój idealny robot sprzątający, zapraszam Cię do wspólnej podróży po kilkunastu wybranych propozycjach. Zapewniam Cię, że wśród nich znajdziesz swojego wymarzonego domowego pomocnika. Jesteś gotowy? Zaczynajmy!

Reklama

Robot sprzątający do 1000 zł

Sencor SRV 1000SL

Odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SLSencor SRV 1000SL.

Przed Tobą odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SL. Zajmie się sprzątaniem z podłóg laminowanych, drewnianych, posadzek i parkietów. Kryje w sobie funkcję polerowania dzięki antystatycznej ściereczce.

Maksymalny czas sprzątania to 80 minut. W trakcie pracy robot dzielnie pokonuje progi o wysokości do 1 cm. Urządzenie obsługujesz za pomocą jednego przycisku. O jego bezpieczeństwo troszczą się czujniki – antykolizyjny i przed upadkiem ze schodów.

Boczne szczotki rotacyjne zgarniają kurz z kątów. Brud trafia do zbiornika o pojemności 200 ml. Zdejmowane kółka umożliwiają łatwe czyszczenie. Wskaźnik ładowania poinformuje Cię o stanie baterii w Twoim odkurzaczu.

W zestawie otrzymujesz ściereczkę z uchwytem, adapter ładujący i filtr.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik antykolizyjny, przed upadkiem ze schodów.
 • Maksymalny czas pracy – do 80 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 200 ml.
 • Głośność urządzenia – 65 dB.
 • Waga – 2,5 kg.
 • Wymiary – 28 cm x 28 cm x 7,5 cm.

Reklama

Zaco A4s

Odkurzacz automatyczny Zaco A4s
Zaco A4s.

Robot automatyczny Zaco A4s to sprytne urządzenie, wyposażone w 3 – stopniowy system odkurzania. Dwie boczne szczotki zamiatają kurz i inne zanieczyszczenia wprost pod szczotkę centralną w kształcie rolki.

Możesz zapomnieć o nawijaniu się włosów i sierści zwierząt na szczotkę – dzięki kształtowi podwójnej litery „V” unikniesz niepożądanych przerw w pracy urządzenia.

Siłę ssącą możesz zwiększyć według potrzeb – robot automatyczny świetnie poradzi sobie nawet z odkurzaniem dywanów. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 450 ml.

Wytrzymała bateria pozwoli na odkurzanie przez maksymalnie 90 minut. Nowoczesna funkcja Mini – room jest doskonała do pracy w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Wymiary robota są kompaktowe, dzięki czemu z łatwością odkurzy trudno dostępne miejsca pod meblami. Dzięki wbudowanym czujnikom odkurzacz rozpozna schody i inne przeszkody, zapewniając bezpieczną pracę.

Urządzenie posiada również funkcję automatycznego powrotu do bazy ładującej, kiedy poziom baterii jest niski. Taki pomocnik w domu jest niezastąpiony, prawda?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujnik antykolizyjny, krawędzi, zbliżeniowy, uskoku podłoża.
 • 3 – stopniowy system odkurzania.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 450 ml.
 • Ustawienia siły ssania, funkcja Mini – room, sterowanie pilotem.
 • Automatyczny powrót do stacji ładującej, programator pracy.
 • Moc ssania – maksymalnie 1000 Pa.
 • Głośność urządzenia – 65 dB.
 • Wymiary – 31 cm x 31 cm x 7,6 cm.

NEEBo Grey+

Robot automatyczny NEEBo Grey+


NEEBo Grey+.
Przeczytaj naszą recenzję

Czas na robota odkurzającego NEEBo Grey+ z funkcją mopowania. Najlepiej radzi sobie na twardych podłogach. Na jednym naładowaniu odkurza nawet przez 130 minut.

Funkcja mapowania pomieszczeń z pewnością Ci się przyda. Dodatkowo masz możliwość ustawienia harmonogramu pracy w aplikacji mobilnej. Twój pomocnik może sprzątać nawet codziennie. Wtedy, kiedy nie ma Cię w domu.

Żyroskopowa nawigacja to sprawne i samodzielne odnajdywanie się odkurzacza w przestrzeni. Czujnik przed upadkiem ze schodów zapewnia bezpieczeństwo. Wbudowany sensor wykrywa przeszkody i pozwala na odnalezienie stacji dokującej, aby uzupełnić zapas energii.

Robot dzielnie pokonuje przeszkody do 1,5 cm wysokości. 2 szczotki boczne zamiatają kurz i brud wokół niego. Taśma magnetyczna spełnia funkcję wirtualnej ściany. Wyznacz dokładnie, jaki obszar Twój odkurzacz powinien dzisiaj posprzątać.

W jego ukryte są dwa oddzielne pojemniki – na kurz (600 ml) i wodę (350 ml). Urządzeniem sterujesz za pomocą pilota, głosu lub aplikacji. Odkurzacz ma tylko 7,5 cm wysokości, więc zmieści się pod większością mebli.

Zestaw, który otrzymujesz, to 2 ściereczki, 2 filtry HEPA, 1 filtr podstawowy, stacja ładująca, ładowarka, pilot i taśma magnetyczna.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik przeszkód, przed upadkiem ze schodów.
 • Maksymalny czas pracy – do 130 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Głośność urządzenia – 55 dB.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Wirtualna ściana.
 • Waga – 3 kg
 • Wymiary – 33 cm x 33 cm x 7,5 cm.

NEEBo Grey+ możesz kupić w sklepie:

Kod rabatowy Neebo -10% do wykorzystania w oficjalnym sklepie AWANGARD.PL na cały asortyment marki Neebo. Aby skorzystać z promocji i kupić odkurzacz automatyczny GREY+ 10% taniej wystarczy w koszyku wprowadzić kod rabatowy:

TRAFIONYZAKUP

Dibea D960

Odkurzacz automatyczny Dibea D960
Dibea D960.

Przedstawiam Ci odkurzacz automatyczny Dibea D960. Pozbywa się brudu z dywanów i podłóg twardych. Proponuje Ci dwie funkcje – odkurzanie i mopowanie. Na pełnym naładowaniu może sprzątać przez 150 min. Po wyczerpaniu baterii wraca do stacji ładującej.

Skuteczne odkurzanie zawdzięczasz sile ssącej 1200 Pa i rolce do czyszczenia z włosami i silikonowymi listwami. To zbawienne dla właścicieli zwierząt, bo w mig pozbędziesz się sierści. Odkurzanie kątów jest łatwiejsze dzięki kształtowi „D” i szczotkom bocznym.

W swoim wnętrzu urządzenie kryje filtr HEPA, który wyłapuje roztocza i kurz. Zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika (350 ml). Zbiornik do mopowania podłóg również ma pojemność 350 ml. Zanim umyjesz podłogę, zrób odkurzanie wstępne. W tym czasie kurz trafia do małego pojemniczka 150 ml.

Wykorzystaj funkcję mapowania pomieszczeń i kilka trybów pracy. Zaprogramuj harmonogram odkurzacza za pomocą pilota. We wnętrzu robota ukryty jest czujnik ruchu, przed upadkiem ze schodów i wykrywania krawędzi.

Urządzenie ma 7,5 cm wysokości i łatwo odkurzy pod meblami. Pokonuje progi do 2 cm wysokości. System zawieszenia unosi go lekko do góry, gdy ten napotka przeszkodę.

W zestawie znajdziesz stację ładującą, adapter, pilot, 4 szczotki boczne i 2 x mop. Plusem są 2 filtry HEPA i szczoteczka do czyszczenia robota.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik ruchu, przed upadkiem ze schodów.
 • Maksymalny czas pracy – do 150 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 350 ml.
 • Głośność urządzenia – 55 dB.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Waga – 3 kg.
 • Wymiary – 30,5 x 30,5 x 7,5 cm.

Reklama

iRobot Braava 390T Turbo

Odkurzacz automatyczny iRobot Braava 390T Turbo
iRobot Braava 390T Turbo.

Odkurzacz automatyczny z mopem iRobot Braava 390T Turbo to urządzenie, które wyczyści Twoją podłogę na sucho i mokro. Ściereczki nałożysz w łatwy i szybki sposób na magnetyczną głowicę czyszczącą. Robot świetnie poradzi sobie z podłogami twardymi dzięki nawigacji NorthStar®, która pozwala na uniknięcie dywanów, uskoków i schodów.

Zgodnie z informacją od producenta, w trybie zamiatania na sucho maksymalny czas pracy to 4 godziny, a mopowania – 2,5 godziny. Czas ładowania baterii w stacji to około 2 godziny, a ładowanie poprzez zasilacz trwa około 4 godziny.

Urządzenie zostało wyposażone w technologię nawigacyjną iAdapt 2.0 i system Pro-Clean, który dozuje płyn podczas mopowania. Urządzenie na bieżąco monitoruje sprzątniętą przestrzeń, aby nie pominąć żadnego fragmentu podłogi.

Możesz zapomnieć o kurzu i zanieczyszczeniach wzdłuż ścian i krawędzi – dzięki specyficznemu kształtowi urządzenie świetnie poradzi sobie z zabrudzeniami nawet w kątach.

Robot sprzątający pracuje bardzo cicho – kiedy urządzenie czyści powierzchnię podłogi, Ty możesz poświęcić czas na relaks. Praktyczny uchwyt pozwala na wygodne przenoszenie i przechowywanie odkurzacza. Co o tym myślisz?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2 w 1.
 • Czujnik krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża.
 • 2 programy czyszczenia, system Pro-Clean.
 • Nawigacja NorthStar®, technologia iAdapt 2.0.
 • Maksymalny czas pracy – 240 min. (zamiatanie).
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Głośność urządzenia – 60 dB.
 • Wymiary – 24,4 cm x 21,6 cm x 7,9 cm.

Moneual MBOT 500

Robot sprzątający Moneual MBOT 500
Moneual MBOT 500.

Robot sprzątający Moneual MBOT 500 oferuje Ci funkcję 2w1. Odkurzy i umyje podłogę, a niestraszne są mu podłogi twarde i dywany. Po naładowaniu może sprzątać przez 120 minut. Automatycznie wraca do stacji ładującej. Po naładowaniu wraca w miejsce, gdzie skończył sprzątanie. Niezła komunikacja!

Doskonała jakość odkurzania to efekt działania siły ssącej 1800 Pa, bezszczotkowego silnika i miotełek bocznych. Zaplanuj odkurzanie według własnego harmonogramu, a zrobisz to za pomocą pilota. W pojemniku na kurz znajduje się filtr HEPA, co docenią szczególnie alergicy.

Czujnik Anti-Touch zobaczy przeszkody, a sensor wykrywający krawędzie zadba o to, żeby robot nie spadł ze schodów. Tryb Corner pozwala na sprzątanie po obwodzie wybranego przez Ciebie obszaru. Robot ma wysokość 8,2 cm i zmieści się pod meble.

W zestawie dostajesz stację ładującą, głowicę mopującą z 2 ściereczkami i filtr powietrza. Plusem jest narzędzie do czyszczenia szczotki i śrubokręt do demontażu szczotek bocznych.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik przeszkód, antykolizyjny, krawędzi.
 • Maksymalny czas pracy – do 120 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 350 ml.
 • Głośność urządzenia – 50 dB.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Waga – 3,3 kg.
 • Wymiary – 32,6 cm x 32,6 cm x 8,2 cm.

Reklama

Robot sprzątający powyżej 1000 zł

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner
Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner to nowoczesny robot sprzątający, który ma do zaoferowania wiele udoskonaleń. Zapewniam Cię, że usprawnią codzienne odkurzanie i utrzymywanie porządku w domu. Odkurzacz zaplanuje odpowiednią trasę, zapisze ją, a za pomocą szczotki mieszającej i bocznej dokładnie usunie wszystkie zabrudzenia.

Urządzenie zostało wyposażone w 12 różnych czujników. Do dyspozycji masz między innymi dalmierz laserowy, sonar, czujnik krawędzi, kolizyjny i uskoków. Robot posiada także detektor ścian, kompas, żyroskop i akcelerometr.

Prędkościomierz, czujnik prędkości silnika i zapełniania pojemnika spowoduje, że nie musisz martwić się o urządzenie – poinformuje Cię o najważniejszych parametrach.

Trzy procesory monitorują ruch odkurzacza automatycznego w czasie rzeczywistym, jednocześnie obliczając dane za pomocą skomplikowanych algorytmów. Robot utrzyma odległość 1 cm od ściany, aby szczotka boczna mogła wyczyścić kurz na listwach.

Czujnik LDS umożliwia robotowi skanowanie otoczenia pod kątem 360° aż 1800 razy na sekundę, co pozwala mu na dokładne zbadanie okolicy. Sprytny odkurzacz wykorzystuje algorytm SLAM, który opiera się na danych z żyroskopu i akcelerometru. Na tej podstawie rysuje mapę domu i wybiera odpowiedni tryb sprzątania.

Sterowanie odkurzaczem automatycznym za pomocą aplikacji Mi Home oraz funkcja automatycznego powrotu do bazy zapewni wygodę i komfort korzystania. Urządzenie powróci do bazy, aby się naładować, kiedy poziom baterii spadnie poniżej 20%. Po naładowaniu do 80% kontynuuje pracę.

Maksymalny czas pracy to około 2,5 godziny, a naładujesz go do pełna w około 4 godziny. Zbiornik na kurz ma pojemność 420 ml. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner to Twój wymarzony domowy pomocnik?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • 12 czujników – krawędzi, kolizyjny, uskoku, dalmierz, sonar, detektor ścian, kompas.
 • Maksymalny czas pracy – do 150 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 420 ml.
 • Algorytm SLAM, sterowanie za pomocą aplikacji.
 • Automatyczny powrót do bazy, programator pracy.
 • Głośność urządzenia – 62 dB.
 • Wymiary – 34 cm x 34 cm x 9,6 cm.

Eufy Robovac 35C

Robot odkurzający Eufy Robovac 35C
Eufy Robovac 35C.

Eufy Robovac 35C pomoże Ci w odkurzaniu podłóg twardych i dywanów. Efektywne sprzątanie to rezultat działania trzech szczotek i siły ssącej 1500 Pa.

Plusem jest system trzech filtrów i technologia BoostIQ. W 1,5 sekundy automatycznie zwiększa moc ssania, gdy potrzebna jest dodatkowa siła odkurzania. Brud zbierany jest w pojemniku 600 ml.

Maksymalny czas odkurzania to 100 minut. Robot automatycznie wraca do stacji dokującej, żeby „zjeść” trochę energii. Ma 4 tryby sprzątania, a dzięki bocznym szczotkom dokładnie wymiata wzdłuż ścian i krawędzi. Wysokość urządzenia to 7,2 cm i zmieści się pod meble.

Czujnik pilnuje, żeby robot nie spadł ze schodów. Sensor wykrywa wirtualną ścianę, czyli barierę dla odkurzacza. Bezszczotkowy silnik jest cichy, więc odkurzacz nie będzie Ci przeszkadzał w trakcie codziennych czynności.

Sterujesz za pomocą dotykowego panelu lub aplikacji EufyHome. Jeśli odkurzacz zagubi się w domu, wykorzystaj przycisk „Znajdź mojego robota”. W opakowaniu znajdziesz stację ładującą, filtr zwykły, filtr piankowy, wirtualną ścianę i czyścik.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujnik przeszkód, krawędzi.
 • Maksymalny czas pracy – do 100 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 6 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Głośność urządzenia – 55 dB.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Wirtualna ściana, 4 tryby sprzątania.
 • Waga – 2,6 kg.
 • Wymiary – 32,5 x 32,5 x 7,2 cm.

Zaco A6

Odkurzacz automatyczny Zaco A6
Zaco A6.

Zaco A6 to sprytny robot sprzątający z funkcją wirtualnej ściany. Dzięki niej możesz postawić przed urządzeniem wirtualną barierę, której nie przekroczy. W ten sposób bezpiecznie wyznaczysz miejsca, w których robot nie powinien odkurzać.

Odkurzacz automatyczny wygląda nowocześnie i elegancko – górna pokrywa została wykonana ze szkła hartowanego.

Robot został wyposażony w dwie wymienne szczotki centralne. Do dyspozycji masz turboszczotkę przeznaczoną do dywanów oraz gumową do paneli i parkietu. System czyszczenia jest trójstopniowy.

Szczotki boczne zamiatają zabrudzenia pod szczotkę centralną. Siła ssąca zbiera brud i umieszcza go w zbiorniku o pojemności 300 ml. Odkurzacz może pracować w trybie standardowym lub w trybie MAX lub Mini Room.

Sterowanie odbywa się za pomocą wygodnego pilota. Możesz korzystać z 4 trybów pracy – czyszczenia w miejscu, automatycznego, krawędzi lub według harmonogramu. Maksymalny czas pracy urządzenia to około 90 minut.

Odkurzacz posiada filtr o wysokiej wydajności, który zatrzymuje małe cząstki. Po zakończonej pracy robot odkurzający automatycznie powraca do bazy ładującej. Co myślisz o tej propozycji?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujnik drgań, podczerwieni, upadku.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 6 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Górna pokrywa ze szkła hartowanego.
 • Funkcja wirtualnej ściany, sterowanie pilotem.
 • Filtr HEPA, automatyczny powrót do bazy.
 • 4 tryby pracy, 3 – stopniowy system czyszczenia, tryb Mini Room.
 • Siła ssania – do 1000 Pa.
 • Głośność urządzenia – 60 dB.
 • Wymiary – 31 cm x 31 cm x 7,2 cm.

Reklama

Roborock S5 Max

Odkurzacz automatyczny Roborock S5 MaxRoborock S5 Max.

Roborock S5 Max odkurzy i umyje Twoją podłogę. Pozbędziesz się brudu z podłóg twardych i dywanów. Wbudowany procesor to sztuczna inteligencja odkurzacza. Rysuje mapę pokoju, zna jego kształt i zapamiętuje lokalizację przeszkód. Wykorzystuje swoją wiedzę do wyliczenia optymalnej trasy sprzątania.

Stwórz wirtualne bariery stref „Bez mopowania” i „Bez wjazdu”, żeby mieć dodatkową kontrolę. Maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu to 180 min sprzątania. Sam doładuje baterię, żeby skończyć sprzątanie.

Spersonalizuj robota i ustaw harmonogram pracy w aplikacji. Zdecyduj, jaka ilość wody jest potrzebna do umycia różnych rodzajów podłóg. Sprężynowy mop jest dociskany do posadzki dodatkową siłą, dzięki czemu sprzątanie jest równomierne. Zbiornik na wodę ma pojemność 280 ml.

Czujniki dbają o robota nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu. Zaufaj licznikowi kilometrów, akcelerometrowi, czujnikowi podczerwieni, kompasowi i zderzakowi. Bezpieczne i efektywne sprzątanie. O to chodzi!

Robot dostępny jest w dwóch kolorach. W pakiecie dostajesz filtr, nakładkę mopującą, ściereczkę z mikrofibry i stację dokującą.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Akcelerometr, licznik kilometrów, czujnik podczerwieni.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 180 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 460 ml.
 • Sprężynowy mop, mapowanie pomieszczeń.
 • Sterowanie aplikacją, wirtualna ściana.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Głośność urządzenia – 60 dB
 • Wymiary – 35 cm x 35 cm x 9,65 cm.

Zaco A9s

Odkurzacz automatyczny Zaco A9s
Zaco A9s.

Zaco A9s to nowoczesny odkurzacz automatyczny 2w1, wyposażony w kamerę PanoView oraz wirtualną ścianę. Dzięki niej postawisz przed robotem wirtualną barierę, której nie przekroczy. Delikatne wibracje powodują, że nakładka mopująca wyczyści dokładniej wybraną powierzchnię.

Sterowanie odbywa się za pomocą wygodnej aplikacji. Za jej pomocą możesz regulować również prędkość przepływu wody. Urządzenie zostało wyposażone w dwie wymienne szczotki centralne. Technologia i-Voice poinformuje Cię o czynnościach wykonywanych przez robota. Maksymalny czas pracy to 90 minut.

Skanowanie pomieszczeń na bieżąco pozwoli uniknąć niepożądanych kolizji. Po naładowaniu robot wznawia pracę tam, gdzie przerwał ją po wyczerpaniu energii. Plusem jest harmonogram pracy i 3 – stopniowy system czyszczenia.

Odkurzacz posiada 22 czujniki, gwarantujące bezpieczną pracę. Do wyboru masz 4 tryby czyszczenia – automatyczny, SPOT, wzdłuż krawędzi i MAX. Zaco A9s to Twój trafiony zakup?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2 w 1.
 • Czujnik antykolizyjny, przeszkód, upadku, podczerwieni.
 • Nakładka do mycia podłogi z wibracjami.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na zabrudzenia to 600 ml.
 • Kamera PanoView, wirtualna ściana, sterowanie za pomocą aplikacji, automatyczny powrót do bazy.
 • Technologia i-Voice, 3 – stopniowy system czyszczenia, 4 tryby czyszczenia.
 • Siła ssania – do 1000 Pa.
 • Głośność urządzenia – 63 dB.
 • Wymiary – 33 cm x 33 cm x 7,6 cm.

Reklama

Roidmi Eve Plus

Odkurzacz automatyczny Roidmi Eve Plus
Roidmi Eve Plus

Szukasz robota sprzątającego do dużego i piętrowego domu?

Robot sprzątający Roidmi Eve Plus to specjalista od sprzątania dużych powierzchni. Po naładowaniu odkurza i myje podłogę przez 250 minut. Zgodnie z informacją ze strony producenta, sprząta w tym czasie do 250 m2.

Nie musisz go pilnować. Kiedy poziom baterii jest niski, sam wraca do stacji i ładuje się około 4 godziny. Po naładowaniu wraca w miejsce, w którym przerwał pracę. Masz pewność, że cała podłoga jest równomiernie wysprzątana.

Robot sprzątający myje każdy rodzaj podłogi. Nawet delikatne drewniane podłogi są bezpieczne, bo wybierasz poziom nawilżenia mopa. Do wyboru masz 3 ustawienia, w zależności od rodzaju powierzchni i ilości brudu. Nie ma ryzyka, że wola się rozleje i zniszczy podłogę.

Odkurza drobne i duże zabrudzenia dzięki mocy ssania 2700 Pa. Zasysa brud ze szczelin i zakamarków. Sprzątanie jest dokładne, bo ruchoma głowica dopasowuje się do powierzchni, którą sprząta.

Robot zwinnie porusza się po domu. Skanuje pokoje i robi mapę dzięki lidarowi LDS i algorytmowi SLAM. Możesz wyznaczać obszary, nazywać je, łączyć poszczególne części i czyścić je według własnych potrzeb. Dla każdego piętra robot zapisuje osobną mapę.

Na podłodze stoją miski zwierzaków, albo są rozrzucone zabawki dziecka? Ustawiasz wirtualną ścianę, czyli obszar, który robot ma ominąć. Dzięki temu nie musisz wcześniej przygotowywać podłogi do sprzątania.

Odkurzacz automatyczny sprząta pod meblami. Ma czujnik ciśnienia LDS i automatycznie ocenia wysokość mebla. Masz pewność, że nie utknie pod łóżkiem lub kanapą.

Małym minusem jest zbiornik na kurz. Ma pojemność tylko 300 ml, więc jeśli sprzątasz dużą powierzchnię, robot musi robić przerwy, żeby go opróżnić.

Zapominasz o wyrzucaniu śmieci nawet przez kilka tygodni. Po zakończeniu sprzątania robot podjeżdża do stacji i sam wyrzuca brud do worka. Worek ma pojemność 3 l i mieści zawartość aż 30 pojemników.

Robot sprzątający chroni zdrowie Twojej rodziny. Stacja sterylizuje i dezodoryzuje odpady. To znaczy, że usuwa do 99,99% wirusów, roztoczy, bakterii i pasożytów i utlenia zapachy (np. dym papierosów). Zapobiega ponownemu zanieczyszczeniu powietrza, które spowodowane jest długim przechowywaniem brudu w worku.

Sterujesz aplikacją ROIDMI/MIJIA. Sprawdzasz, gdzie jest robot, widzisz ścieżkę sprzątania i stan baterii. Decydujesz, kiedy robot ma sprzątać i ustawiasz harmonogram sprzątania dopasowany do swojego stylu życia.

W zestawie masz 2 szczotki boczne, nakładkę do mopowania, nakładkę do wycierania na sucho i stację dokującą.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujniki – krawędzi, antykolizyjny, uskoku, schodów, SLAM.
 • Maksymalny czas pracy – do 250 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 250 ml.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Kontynuowanie sprzątania po naładowaniu.
 • 3 ustawienia nawilżenia mopa.
 • Moc ssania 2700 Pa.
 • Ruchoma głowica dopasowuje się do powierzchni.
 • Lidar LDS i algorytm SLAM do mapowania domu.
 • Wirtualna ściana, harmonogram pracy.
 • Automatyczne opróżnianie kurzu do stacji.
 • Stacja z funkcją sterylizacji i dezodoryzacji.
 • Sterowanie aplikacją.
 • Głośność urządzenia – 65 dB, głośność stacji – 75 dB.

iRobot Roomba i7 (i7158)

Robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i7158)
iRobot Roomba i7 (i7158).

iRobot Roomba i7 (i7158) to inteligentny i nowoczesny robot sprzątający, wyposażony w 3 stopniowy system odkurzania AeroForce™. Podwójne gumowe szczotki i duża moc ssania zapewnią czystość na każdej podłodze w Twoim domu.

Technologia Imprint Smart Mapping pozwala na mapowanie i adaptację urządzenia do rozkładu pomieszczeń w domu. Dzięki niej kontrola pracy robota jest niezwykle prosta.

Możesz skierować go do posprzątania wybranego pomieszczenia za pomocą komendy głosowej (głośnik Alexa lub Asystent Google). Robot z łatwością zapamięta plany nawet 10 pięter.

Sprawne poruszanie się po pomieszczeniach i kontrola nad urządzeniem możliwa jest dzięki nawigacji iAdapt 3.0 z wizualizacją przestrzeni. Robot wykorzystuje wizualne punkty orientacyjne, aby wiedzieć, gdzie należy posprzątać. Maksymalny czas pracy to 75 minut. Baterię naładujesz do pełna w około 2 godziny.

Odkurzacz Roomba i7 poradzi sobie ze sprzątaniem wzdłuż narożników, dzięki wirującej szczotce bocznej. Odkurzacz automatyczny został wyposażony w filtr AeroForce, który przechwytuje zanieczyszczenia o wielkości do 10 mikronów.

Urządzenie posiada także dwa filtry – wstępny i właściwy. Technologia Dirt Detect aktywuje czujniki akustyczne i optyczne, które pozwala na wychwycenie miejsc najbardziej zabrudzonych. Czujnik uskoku pozwoli robotowi bezpiecznie ominąć schody.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję automatycznego powrotu do bazy oraz wirtualną ścianę, która pomoże Ci wyznaczyć obszar do ominięcia. Pojemność zbiornika na kurz to 400 ml – można go umyć pod bieżącą wodą. Co myślisz o tym robocie sprzątającym?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujnik optyczny vSLAM, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, krawędzi, odległości, antykolizyjny.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 75 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 400 ml.
 • 3 stopniowy system odkurzania AeroForce™, harmonogram pracy.
 • Nawigacja iAdapt 3.0, filtr Aeroforce.
 • Technologia Dirt Detect i Imprint Smart Mapping.
 • Automatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, aplikacja mobilna.
 • Głośność urządzenia – 65 dB.
 • Wymiary – 33,5 cm x 33,5 cm x 9,5 cm.

Reklama

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

Odkurzacz automatyczny Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI
Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI.

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI to jeżdżąca sztuczna inteligencja. Automatycznie rozpoznaje wiele rodzajów przeszkód i jest mniejsze ryzyko, że robot się zablokuje. To zasługa technologii AIVI™.

Na jednym naładowaniu urządzenie odkurza przez 180 minut. Monitoruj sprzątanie na żywo prosto z robota! Podglądaj, co się dzieje w domu i jak przebiega sprzątanie. Wykorzystaj technologię mapowania TrueMapping, która precyzyjnie wykrywa obiekty w pomieszczeniu.

O bezpieczeństwo podczas pracy dbają czujniki – antykolizyjny, przeszkód, krawędzi i uskoku podłoża. System utrzymania ciśnienia i technologia zmywania OZMO™ Pro to duet, który zagwarantuje dokładne sprzątanie. To optymalne zużycie energii przy większej mocy odkurzania.

Brudna podłoga? Zleć swojemu robotowi mopowanie! Podkładka lekko wibruje, dzięki czemu lepiej radzi sobie z plamami. Pojemność zbiornika na wodę to 240 ml.

Technologia Virtual Boundary™ to wirtualne granice dla robota. Dokładnie wskaż mu obszar, który ma posprzątać. W trakcie odkurzania robot pokonuje przeszkody o wysokości do 2 cm. W pakiecie znajdziesz stację ładującą, 2 filtry, ściereczkę do mopa i z mikrofibry.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik antykolizyjny, przeszkód, krawędzi, uskoku podłoża.
 • Maksymalny czas pracy – do 180 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 6,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 420 ml.
 • Technologia TrueMapping, AIVI™, Smart NaviTM 3.0.
 • Głośność urządzenia – 67 dB.
 • Wymiary – 35 cm x 35 cm x 9,3 cm.

Ranking robotów sprzątających 2021 porównanie

ZdjęcieNazwaMaksymalny czas pracyCzas ładowania akumulatoraPoj. zbiornika na kurzFunkcja mopaGłośność
Odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SLSencor SRV 1000SL80 min.3 godz.200 mlNie65 dB
Odkurzacz automatyczny Zaco A4sZaco A4s90 min.5 godz.450 mlNie65 dB
Robot automatyczny NEEBo Grey+NEEBo Grey+130 min3 godz.600 mlTak55 dB
Odkurzacz automatyczny Dibea D960Dibea D960150 min5 godz.350 mlTak55 dB
Odkurzacz automatyczny iRobot Braava 390T TurboiRobot Braava 390T Turbo240 min.2 godz.b/dTak60 dB
Robot sprzątający Moneual MBOT 500Moneual MBOT 500120 min.3 godz.350 mlTak50 dB
Robot automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum CleanerXiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner150 min.4 godz.420 mlNie62 dB
Robot odkurzający Eufy Robovac 35CEufy Robovac 35C100 min.6 godz.600 mlNie55 dB
Odkurzacz automatyczny Zaco A6Zaco A690 min.6 godz.300 mlNie60 dB
Odkurzacz automatyczny Roborock S5 MaxRoborock S5 Max180 min.2 godz.460 mlTak60 dB
Odkurzacz automatyczny Zaco A9sZaco A9s90 min.5 godz.600 mlTak63 dB
Odkurzacz automatyczny Roidmi Eve PlusRoidmi Eve Plus250 min.4 godz.300 mlTak75 dB
Robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i7158)iRobot Roomba i7 (i7158)75 min.2 godz.400 mlNie65 dB
Odkurzacz automatyczny Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVIEcovacs Deebot Ozmo T8 AIVI180 min.6,5 godz.420 mlTak67 dB

Najlepszy odkurzacz automatyczny

Robot sprzątający może stać się niezastąpionym pomocnikiem w walce z kurzem i innymi zabrudzeniami na podłogach w Twoim domu. Dokładnie wyczyści wybraną powierzchnię, kiedy Ty będziesz się relaksować na kanapie lub spędzać czas, realizując swoje hobby.

Dzięki automatycznemu robotowi możesz zapomnieć o kłopotliwym używaniu klasycznego odkurzacza, plątaniu się kabli i uciążliwej pracy.

Wybrałeś robota sprzątającego marki iRobot? A może zachwycił Cię produkt Xiaomi, Zaco lub Ecovacs? Jakie masz doświadczenia z robotem sprzątającym? Czekam na Twoją opinię!

Warte przeczytania?

Reklama

guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anulka
Anulka
1 rok temu

Dla mnie w tym zestawieniu irobot i7 dyskwalifikuje konkurencję 🙂

Maggie
Maggie
Reply to  Anulka
1 rok temu

mam i7 w wersji z bazą. dla mnie to cudo 🙂

Adrianna
Adrianna
1 rok temu

jeżeli ktoś uważa, że xiaomi jest takie super, to chętnie oddam swojego! masakryczny jest, jeździ jak głupi!

Julia
Julia
1 rok temu

ja mam roombę od kilku lat i jestem zadowolona, jedna z lepszych inwestycji

Marta
Marta
1 rok temu

My mamy roombe 980 świetny model bardzo precyzyjny w sprzątaniu który an dywanie jeszcze mocniej odkurza żeby zebrać dosłownie 100% brudu z mieszkania. czasami przejeżdża po czystej podłodze a w zbiorniku na brud i tak okazuje się że zebrał dużo kurzu

Kamila
Kamila
1 rok temu

Bezkonkurencyjna jest firma Cobbo. Ich robot to mercedes wśród robotów. Mówię z doświadczenia, a przeżyłam trzy różne firmy, które wymiękły*….

Maciej
Maciej
Reply to  Kamila
1 rok temu

proszę napisać coś więcej, bo jestem ciekawy opinii o ich produkcie.

perlik@op.pl
Reply to  Kamila
11 miesięcy temu

Hmm Mercedes? Już dawno temu mercedes zszedł na psy. A twój komentarz jest reklamą heh. Nawet tutaj piszecie trefne opinie

Jolanta
Jolanta
Reply to  [email protected]
3 miesięcy temu

Osobiście nie wiem które komentarze są prawdziwe a które nie ale z mojej strony mogę tylko potwierdzić jedną rzeczy że sama posiadam od stycznia robota cobbo pro 27 i jest rewelacyjny wiec wierze w każdą pochlebną opinie o produktach cobbo. Moim zdaniem firma naprawdę dba o klienta i nigdy nie miałam takiego miłego wręcz opiekuńczego kontaktu od żadnego sprzedawcy nie zależnie co kupowałam. Pozdrawiam

Igor
Igor
9 miesięcy temu

A ja bym dodał Cecotec Conga 7090 IA, bo to chyba jeden z najlepszych robotów sprzątających. Jest super wyposażony i mega mocny. Ma też dobrze napisaną apkę. Z tańszych z tej firmy, bardzo dobry jest Cecotec Conga 3790 https://www.al.to/p/578856-robot-sprzatajacy-cecotec-conga-3790.html Nie będę się rozpisywał, bo ma sporo zalet, lepiej sobie przeczytajcie. Jak na cenę trochę ponad tysiąc, to jest wypas.

Gosia
Gosia
6 miesięcy temu

U mnie świetnie sprawdza się cobbo pro 27, mopuje idealnie, można używać detergenty i ma duży pojemnik na płyn przez co nie muszę dolewać go w trakcie sprzątania robota:-)

ZbyszekK
ZbyszekK
Reply to  Gosia
6 miesięcy temu

Witam, ma może Pani grubsze dywany u siebie? Ja zwracałem już jednego robota bo nie radził sobie z moim (kolejny problem to czarne powierzchnie w łazience…). Nie znam tej marki dlatego pytam

Kamil
Kamil
Reply to  ZbyszekK
3 miesięcy temu

Mój robot COBBO PRO 27 sprząta bez jakichkolwiek problemów dywan shaggy który jest czarny. Jeśli ma Pan czarne punkty na podłogach to gdy ja szukałem robota to był jedyny który sprzątał takie powierzchnie, nie wiem czy jest już jakiś inny który też to robi.

Anka
Anka
Reply to  ZbyszekK
2 miesięcy temu

ZbyszekK posiadam model PRO 27 i dobrze radzi sobie z dywanem typu shaggy, wjeżdża na niego bez problemu, posprząta i jedzie dalej;-)

Olek
Olek
6 miesięcy temu

ja przechodziłem przez parę i zdecydowanie najlepiej radzi sobie irobot, szczególnie przy sierści to widać

Anka
Anka
Reply to  Olek
6 miesięcy temu

Testowałam irobota i zdecydowanie się nie sprawdził, z całym impetem uderza o listwy przypodłogowe co nie jest wskazane ani dla robota, ani tym bardziej dla domowego wyposażenia:-)
Po długich poszukiwaniach wybór padł na Cobbo i zgadzam się z opinią Gosi…on jest niezastąpiony:-)

Kamil
Kamil
5 miesięcy temu

Chciałbym zobaczyć w tym zestawieniu robota COBBO PRO 27, myślę że jest mocnym konkurentem dla robotów z rankingu i przebija je takimi funkcjami jak sprzątanie czarnych podług, możliwość mopowania z detergentem jak i również możliwość wyboru intensywności mopowania.

Loka
Loka
3 miesięcy temu

ja bym postawił na i7 z tego zestawienie, ma 2 szczotki do sierści genialne

Alia
Alia
1 miesiąc temu

Jestem za roomba ! Od wielu lat w naszej rodzinie i wiem, że kazdy model jest bardzo dobry ale w danym momencie posiadamy i7 i jesteśmy zachwyceni

Masz ochotę na pobudzające Espresso? Zaparz ulubioną kawę z nowym ekspresem Krups Arabica EA811E

Super lekkie odkurzanie całego domu. NOWY odkurzacz bezprzewodowy Amica Joran Pet Turbo VM 9011