in , ,

Najlepszy robot sprzątający. Ranking 2022. Top 13 modeli

Reklama

4.83/5 (24)

Marzysz o idealnie czystych podłogach w całym domu? Chcesz zapomnieć o codziennym, uciążliwym odkurzaniu podłóg w mieszkaniu?

Wolisz spędzać więcej czasu z rodziną, mając jednocześnie perfekcyjny porządek?

Szukasz robota sprzątającego, który nie tylko dokładnie odkurzy powierzchnię, ale również spełni funkcję mopa? To rewelacyjna wiadomość!

Sprawdź nasz ranking 2022 odkurzaczy automatycznych!

Zalety odkurzacza automatycznego

Odkurzanie to czynność, delikatnie mówiąc, nielubiana przez wielu z nas. Im większa jest powierzchnia Twojego domu lub mieszkania, tym zazwyczaj więcej czasu musisz poświęcić na odkurzenie całej powierzchni.

Jest to czynność nie tylko czasochłonna, ale również męcząca i niekiedy wręcz bolesna dla niektórych partii ciała.

Jeśli masz w domu zwierzęta lub dzieci (albo i zwierzęta, i dzieci 🙂 ), zapewne znasz to uczucie, kiedy na świeżo odkurzonej podłodze znajdziesz sierść, okruszki i kurz.

W takim przypadku odkurzanie daje dosyć krótkotrwały efekt, a wysiłek włożony w odkurzenie podłóg idzie na marne.

Podłoga odkurzona robotem sprzątającym
Chcesz zapomnieć o okruszkach, kurzu i sierści na podłodze? Sprawdź nasze propozycje robotów sprzątających!

Możesz jednak ułatwić swoją pracę, zaprzyjaźniając się z robotem sprzątającym. Prawdą jest, że odkurzacz automatyczny nie usunie kurzu z miejsc takich jak półki, ale gwarantuję Ci, że z podłogą poradzi sobie bezbłędnie.

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego?

W sytuacji, gdy najbardziej dla Ciebie liczy się wygoda, odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK!

Nie muszę Cię przekonywać, że nie sposób wyeliminować kurzu i brudu na podłogach w domu. Przy każdych codziennych czynnościach powstają drobiny, okruchy i inne zabrudzenia.

Odkurzacz automatyczny może stać się Twoim najlepszym przyjacielem w walce z uporczywym kurzem, okruchami, sierścią zwierząt i innymi, nieproszonymi śladami.

Jak działa robot sprzątający?

Czyszczenie odbywa się dzięki pracy szczotek, a w niektórych modelach dodatkowo znajdziemy system ssący. Szczotki zbierają kurz i zabrudzenia do specjalnego pojemnika, który opróżnisz w łatwy i szybki sposób.

Odkurzacz automatyczny zasilany jest przez akumulator, a jego cechą charakterystyczną jest samodzielne przemieszczanie się po podłodze. Nie musisz martwić się o ryzyko potknięcia o przewody podczas pracy urządzenia, co gwarantuje bezpieczeństwo Tobie i pozostałym domownikom.

Dodatkowo odkurzacz może przemieszczać się po sporym terenie mieszkania lub domu, kiedy Ty relaksujesz się z rodziną lub zajmujesz się swoim hobby. Ze względu na to, że takie odkurzanie nie wymaga Twojej ingerencji, robota możesz uruchamiać nawet codziennie. To zdecydowanie bardziej wygodna forma sprzątania domu, prawda?

Odkurzacz automatyczny sprytnie ominie wszystkie przeszkody, więc nie musisz martwić się o obijanie mebli, zderzanie się z innymi przedmiotami w domu czy upadek ze schodów. To wszystko dzięki sprytnym czujnikom, które czuwają nad bezpieczną pracą. Różne modele mogą posiadać odmienną ilość takich czujników.

Odkurzacz automatyczny na płaską obudowę, dzięki czemu może wyczyścić powierzchnię pod meblami. Większość robotów dobrze poradzi sobie również z wykładziną i płaskimi dywanami. Jego ruchy są zaprojektowane w taki sposób, aby dokładnie wyczyścić całą powierzchnię pokoju.

Reklama

Czy robot sprzątający jest głośny?

Robot automatyczny jest cichszy niż klasyczny odkurzacz o około 20 dB. Już teraz odkurzanie jest możliwe nawet wtedy, gdy czytasz ulubioną książkę lub oglądasz serial, a Twoje dzieci odrabiają lekcje. Dzięki temu praca odkurzacza przez godzinę lub dwie nie rozprasza domowników i zwierząt.

Ważną zaletą robota sprzątającego jest opcja programowania czasowego. Działanie odkurzacza możesz ustawić według swoich potrzeb. Przykładowo masz możliwość zaprogramowania odkurzacza w taki sposób, że włączy się w danym dniu o określonej godzinie. Jest to wygodna opcja, ponieważ urządzenie może pracować, kiedy nie ma Cię w domu.

Ze względu na okrągłą obudowę niektóre modele mogą mieć trudności z odkurzeniem narożników w pomieszczeniu. Część robotów została wyposażona w dodatkowe szczotki do pozbycia się kurzu z takich właśnie kątów, które wymiatają zabrudzenia z narożników pokoju. Odkurzacz automatyczny może mieć trudności z wyczyszczeniem dywanów o długim runie.

Biały odkurzacz automatyczny ranking 2021
Dywany z krótkim włosiem nie stanowią żadnej przeszkody dla robota sprzątającego.

Minusem może być również cena, mimo iż na przestrzeni lat inteligentne odkurzacze stają się coraz tańsze. W ofertach producentów znajdziesz zarówno odkurzacze za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że im więcej funkcji w urządzeniu potrzebujesz, tym sprzęt będzie droższy.

W niektórych przypadkach dodatkowe koszty generuje serwisowanie, na przykład wymiana filtrów czy naprawa. Przed zakupem upewnij się, czy dostępność  podstawowych części jest wystarczająca. Możesz również zorientować się o innych kosztach użytkowania, dzięki opiniom innych posiadaczy takiego robota.

Reklama

Jakiego robota sprzątającego wybrać?

Zastanawiasz się, jakie cechy i funkcje powinien mieć Twój idealny robot sprzątający? Zapewniam Cię, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na przeanalizowanie potrzeb swoich i domowników.

Na początek określ, jak dużą powierzchnię Twój robot odkurzający będzie miał do posprzątania. Od tego zależy między innymi fakt, jaki maksymalny czas pracy urządzenia będzie dla Ciebie najlepszy. Na rynku dostępne są zarówno roboty odkurzające przez 60 minut, jak również nawet 2 godziny.

Zastanów się, czy Twój automatyczny odkurzacz będzie zajmował się mniejszą powierzchnią, czy wręcz przeciwnie – Twój dom to kilkaset metrów kwadratowych. Im większa powierzchnia do odkurzenia, tym wygodniejsze będzie skorzystanie z robota, oferującego dłuższą pracę na jednym naładowaniu baterii.

Zależnie od specyfikacji urządzenia, powierzchnia, jaką może odkurzyć w godzinę będzie inna. Dla wygody swoich obliczeń możesz przyjąć, że w 60 minut pracy odkurzacz automatyczny posprząta około 70-100 metrów kwadratowych mieszkania.

Niemniej ważny jest czas ładowania baterii do pełna. Jeśli zależy Ci na szybkiej gotowości urządzenia do dalszej pracy, możesz zdecydować się na robota, który naładuje się w 2 godziny. Jednak im większa pojemność baterii, tym prawdopodobnie dłuższy czas jej ładowania. Możesz spotkać się z urządzeniami, które ładują się w nawet 5 godzin.

Roboty sprzątające oferują Ci kilka rodzajów czujników. Jeśli urządzenie będzie miało za zadanie sprzątać piętra, pomieszczenia z większą ilością kabli i przedmiotów, możesz wybrać model z nawet 22 czujnikami.

Do wyboru masz między innymi urządzenia z czujnikami optycznymi, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, krawędzi, odległości, antykolizyjnymi. Im większa ilość czujników, tym urządzenie może być droższe.

Przed zakupem przeanalizuj głośność urządzenia. Producenci zazwyczaj oferują roboty, których głośność wynosi około 65 decybeli. Są również takie roboty, które pracują z głośnością 55 dB. Przeciętny tradycyjny odkurzacz generuje hałas na poziomie 80 dB. Dla porównania szept to 20 dB, a 90 dB to ruch uliczny.

Zastanów się również, czy idealnym urządzeniem dla Ciebie będzie robot wyłącznie odkurzający, czy model z funkcją mopowania. Decydując się na rozwiązanie 2 w 1, możesz być pewny, że podłoga będzie nie tylko pozbawiona sierści, kurzu i innych zabrudzeń, ale również pięknie lśniąca i czysta.

Nowoczesne odkurzacze automatyczne oferują Ci wiele opcji. Zastanów się, które z nich okażą się niezbędne w Twoim domu. Wybieraj spośród funkcji ustawiania harmonogramu pracy, kilkustopniowych systemów odkurzania, automatycznego powrotu do bazy czy sterowania za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Ranking robotów sprzątających
Zdecydujesz się na odkurzacz automatyczny z mopem? A może z wirtualną ścianą?

Niektóre z urządzeń oferują Ci wirtualną ścianę, czyli barierę, której robot nie przekroczy podczas sprzątania. Świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy chcesz wydzielić część pokoju, której robot nie powinien sprzątać. Dla przykładu może to być miejsce z miskami zwierząt lub zabawkami dzieci.

Droższe roboty odkurzające mogą być wyposażone w innowacyjne systemy mapowania pomieszczeń, monitorowania za pomocą kamery, co dodatkowo usprawnia jego pracę. Zwróć uwagę również na pojemność zbiornika na kurz. Zazwyczaj jest w granicach 300 ml – 600 ml. Im większy pojemnik, tym rzadziej będziesz go czyścić.

Jeśli już wiesz, jakie cechy powinien mieć Twój idealny robot sprzątający, zapraszam Cię do wspólnej podróży po kilkunastu wybranych propozycjach. Zapewniam Cię, że wśród nich znajdziesz swojego wymarzonego domowego pomocnika. Jesteś gotowy? Zaczynajmy!

Reklama

Robot sprzątający do 1000 zł

Sencor SRV 1000SL

Odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SLSencor SRV 1000SL, ok. 400 zł

Przed Tobą odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SL. Zajmie się sprzątaniem z podłóg laminowanych, drewnianych, posadzek i parkietów. Kryje w sobie funkcję polerowania dzięki antystatycznej ściereczce.

Maksymalny czas sprzątania to 80 minut. W trakcie pracy robot dzielnie pokonuje progi o wysokości do 1 cm. Urządzenie obsługujesz za pomocą jednego przycisku. O jego bezpieczeństwo troszczą się czujniki – antykolizyjny i przed upadkiem ze schodów.

Boczne szczotki rotacyjne zgarniają kurz z kątów. Brud trafia do zbiornika o pojemności 200 ml. Zdejmowane kółka umożliwiają łatwe czyszczenie. Wskaźnik ładowania poinformuje Cię o stanie baterii w Twoim odkurzaczu.

W zestawie otrzymujesz ściereczkę z uchwytem, adapter ładujący i filtr.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik antykolizyjny, przed upadkiem ze schodów.
 • Maksymalny czas pracy – do 80 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 200 ml.
 • Głośność urządzenia – 65 dB.
 • Waga – 2,5 kg.
 • Wymiary – 28 cm x 28 cm x 7,5 cm.

Moneual MBOT 500

Robot sprzątający Moneual MBOT 500
Moneual MBOT 500, ok. 1000 zł

Robot sprzątający Moneual MBOT 500 oferuje Ci funkcję 2w1. Odkurzy i umyje podłogę, a niestraszne są mu podłogi twarde i dywany.

Po naładowaniu może sprzątać przez 120 minut. Automatycznie wraca do stacji ładującej. Po naładowaniu wraca w miejsce, gdzie skończył sprzątanie. Niezła komunikacja!

Doskonała jakość odkurzania to efekt działania siły ssącej 1800 Pa, bezszczotkowego silnika i miotełek bocznych. Zaplanuj odkurzanie według własnego harmonogramu, a zrobisz to za pomocą pilota.

W pojemniku na kurz znajduje się filtr HEPA, co docenią szczególnie alergicy.

Czujnik Anti-Touch zobaczy przeszkody, a sensor wykrywający krawędzie zadba o to, żeby robot nie spadł ze schodów. Tryb Corner pozwala na sprzątanie po obwodzie wybranego przez Ciebie obszaru. Robot ma wysokość 8,2 cm i zmieści się pod meble.

W zestawie dostajesz stację ładującą, głowicę mopującą z 2 ściereczkami i filtr powietrza. Plusem jest narzędzie do czyszczenia szczotki i śrubokręt do demontażu szczotek bocznych.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik przeszkód, antykolizyjny, krawędzi.
 • Maksymalny czas pracy – do 120 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 350 ml.
 • Głośność urządzenia – 50 dB.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Waga – 3,3 kg.
 • Wymiary – 32,6 cm x 32,6 cm x 8,2 cm.

Reklama

Robot sprzątający powyżej 1000 zł

Tefal X – plorer Serie 75 S+

Odkurzacz automatyczny Tefal X–plorer Serie 75 S+ sam opróżniający zbiornik z kurzem
Tefal X-plorer Serie 75 S+, ok. 2400 zł

Masz alergię? Dokucza Ci katar, kichasz i masz zaczerwienione oczy?

Potrzebujesz odkurzacza, który wyrzuca śmieci bez chmury pyłu.

Tefal X – plorer Serie 75 S+ to robot sprzątający, który sam opróżnia zbiornik z kurzem. Podjeżdża do specjalnej stacji, która zasysa brud z pojemnika.

Oddychasz czystym powietrzem. Kurz trafia do szczelnego worka Hygiene+ o pojemności 4 l. Zatrzymuje kurz, alergeny, wirusy i inne zanieczyszczenia w środku.

W trakcie opróżniania zbiornika nic nie ucieka z powrotem w powietrze. Dzięki temu łagodzisz objawy alergii.

Worek jest pojemny i mieści dużo brudu. Wystarcza nawet na 60 dni. To znaczy, że zapominasz o jego opróżnianiu nawet na 2 miesiące.

Robot zasysa brud z mocą 2700 Pa. Szczotka boczna wygarnia kurz z narożników i kątów. Szczotka główna zbiera brud, sierść i włosy.

Zobacz naszą recenzję robota sprzatającego Tefal X-plorer s 75 S+

Dopasowujesz sprzątanie do swoich potrzeb. Odkurzacz ma 4 tryby sprzątania – Automatyczny, Strefa, Pokój i Punktowy. Do tego ma 4 poziomy mocy ssania, więc dobierasz go do rodzaju podłogi i ilości brudu.

Rysuje mapę domu dzięki nawigacji Smart Exploration 8.0. Wie, co jest w pokoju i wybiera optymalną ścieżkę sprzątania. Omija schody i przeszkody dzięki czujnikom.

Odkurza i myje podłogę naraz. Są 3 ustawienia poziomu nawilżenia mopa. Robot może delikatnie przecierać podłogę na mokro, albo z maksymalną mocą usuwać plamy i zacieki.

Na 1 naładowaniu działa do 120 minut. To znaczy, że posprząta nawet piętrowy dom o powierzchni około 120 m2. Do pełna ładuje się około 4 godziny.

Sterujesz darmową aplikacją. Ustawiasz harmonogram sprzątania, zarządzasz mapami i wybierasz tryb sprzątania.

W zestawie jest baza, 2 zapasowe worki, 3 ściereczki i narzędzie do czyszczenia szczotki.

Cechy:

 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 2700 Pa.
 • Czujniki – krawędzi, wysokości, ściany.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 120 minut.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 300 ml.
 • Głośność – 70 dB.
 • Wysokość – 9,5 cm.
 • Jest świetny dla alergików.
 • Sam opróżnia zbiornik z kurzem do specjalnej stacji.
 • Kurz wpada do szczelnego i dużego worka Hygiene+.
 • Ma 4 tryby sprzątani.
 • Ma 4 tryby mocy ssania.
 • Robi dokładną mapę domu.
 • Dopasowujesz poziom nawilżenia mopa.
 • Sterujesz aplikacją.

Eufy RoboVac X8 Hybrid

Odkurzacz automatyczny z mopem Eufy RoboVac X8 Hybrid
Eufy RoboVac X8 Hybrid, ok. 2300 zł

Masz w domu zwierzaki, które gubią sierść?

Robot sprzątający Eufy RoboVac X8 Hybrid jest świetny do sprzątania w domach, w których są futrzaki.

Skutecznie zbiera sierść, włosy, kurz i inne zanieczyszczenia. Ma 2 turbiny, a każda z nich generuje moc ssania 2000 Pa. Zasysa drobny brud i duże zanieczyszczenia.

Kurz wpada do dużego zbiornika o pojemności 400 ml. Mieści sporo brudu, więc rzadko go opróżniasz.

Robot sprawdza się w dużych domach. Na 1 naładowaniu odkurza do 180 minut, więc może posprzątać nawet 2 piętra za jednym razem.

Dokładnie wie, co i gdzie sprząta. Dzięki technologii iPath rysuje precyzyjną mapę Twojego domu. Sprawnie porusza się po pokojach i unika przeszkód w czasie rzeczywistym. W pamięci przechowuje mapy nawet 3 pięter.

Ma funkcję mycia, więc zastępuje tradycyjnego mopa. Wodę nalewasz do zbiornika o pojemności 250 ml. Na pełnym zbiorniku robot myje podłogę nawet przez 140 minut za jednym razem.

Bezpieczeństwo to podstawa. Dzięki czujnikowi antykolizyjnemu, krawędzi, odległości, czy uskoku podłoża robot unika przeszkód, schodów i ścian.

Kiedy sprząta, generuje hałas maksymalnie 60 dB. To mniej więcej tyle, ile normalna rozmowa. Jeśli oglądasz program w tv, może Ci przeszkadzać, więc warto zaplanować sprzątanie z wyprzedzeniem.

Sterujesz aplikacją Eufy Clean. Wybierasz pokój do sprzątania, ustawiasz strefy bez sprzątania i podglądasz mapę w czasie rzeczywistym. Ustawiasz harmonogram sprzątania, który dopasowujesz do swoich potrzeb.

Jeśli wolisz, sterujesz poleceniami głosowymi. Odkurzacz automatyczny jest kompatybilny z Google Assistant i Alexa.

W zestawie dostajesz dodatkowy filtr, szczotki boczne, 1 wielorazową ściereczkę do mopa i 5 jednorazowych.

Cechy:

 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 2 x 2000 Pa.
 • Czujniki – antykolizyjny, krawędzi, odległości, uskoku podłoża.
 • Maksymalny czas pracy – do 180 min.
 • Czas ładowania – b/d.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 400 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 250 ml.
 • Głośność – 60 dB.
 • Wysokość – 9,7 cm.
 • Jest świetny do dużych domów ze zwierzakami.
 • Ma 2 turbiny, które zasysają brud.
 • Sprząta nawet 2 piętra domu za jednym razem.
 • Rysuje mapę domu dzięki technologii iPath.
 • W pamięci ma mapy do 3 pięter.
 • Mopuje przez 140 minut za jednym razem.
 • Sterujesz aplikacją lub głosem.

Reklama

Roborock S5 Max

Odkurzacz automatyczny Roborock S5 MaxRoborock S5 Max, ok. 1600 zł

Roborock S5 Max odkurzy i umyje Twoją podłogę. Pozbędziesz się brudu z podłóg twardych i dywanów. Wbudowany procesor to sztuczna inteligencja odkurzacza.

Rysuje mapę pokoju, zna jego kształt i zapamiętuje lokalizację przeszkód. Wykorzystuje swoją wiedzę do wyliczenia optymalnej trasy sprzątania.

Stwórz wirtualne bariery stref „Bez mopowania” i „Bez wjazdu”, żeby mieć dodatkową kontrolę. Maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu to 180 min sprzątania. Sam doładuje baterię, żeby skończyć sprzątanie.

Spersonalizuj robota i ustaw harmonogram pracy w aplikacji. Zdecyduj, jaka ilość wody jest potrzebna do umycia różnych rodzajów podłóg. Sprężynowy mop jest dociskany do posadzki dodatkową siłą, dzięki czemu sprzątanie jest równomierne. Zbiornik na wodę ma pojemność 280 ml.

Czujniki dbają o robota nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu. Zaufaj licznikowi kilometrów, akcelerometrowi, czujnikowi podczerwieni, kompasowi i zderzakowi. Bezpieczne i efektywne sprzątanie. O to chodzi!

Robot dostępny jest w dwóch kolorach. W pakiecie dostajesz filtr, nakładkę mopującą, ściereczkę z mikrofibry i stację dokującą.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Akcelerometr, licznik kilometrów, czujnik podczerwieni.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 180 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 460 ml.
 • Sprężynowy mop, mapowanie pomieszczeń.
 • Sterowanie aplikacją, wirtualna ściana.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Głośność urządzenia – 60 dB
 • Wymiary – 35 cm x 35 cm x 9,65 cm.

Zaco A9s

Odkurzacz automatyczny Zaco A9s
Zaco A9s, ok. 1400 zł

Zaco A9s to nowoczesny odkurzacz automatyczny 2w1, wyposażony w kamerę PanoView oraz wirtualną ścianę. Dzięki niej postawisz przed robotem wirtualną barierę, której nie przekroczy. Delikatne wibracje powodują, że nakładka mopująca wyczyści dokładniej wybraną powierzchnię.

Sterowanie odbywa się za pomocą wygodnej aplikacji. Za jej pomocą możesz regulować również prędkość przepływu wody.

Urządzenie zostało wyposażone w dwie wymienne szczotki centralne. Technologia i-Voice poinformuje Cię o czynnościach wykonywanych przez robota. Maksymalny czas pracy to 90 minut.

Skanowanie pomieszczeń na bieżąco pozwoli uniknąć niepożądanych kolizji. Po naładowaniu robot wznawia pracę tam, gdzie przerwał ją po wyczerpaniu energii. Plusem jest harmonogram pracy i 3 – stopniowy system czyszczenia.

Odkurzacz posiada 22 czujniki, gwarantujące bezpieczną pracę. Do wyboru masz 4 tryby czyszczenia – automatyczny, SPOT, wzdłuż krawędzi i MAX. Zaco A9s to Twój trafiony zakup?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2 w 1.
 • Czujnik antykolizyjny, przeszkód, upadku, podczerwieni.
 • Nakładka do mycia podłogi z wibracjami.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na zabrudzenia to 600 ml.
 • Kamera PanoView, wirtualna ściana, sterowanie za pomocą aplikacji, automatyczny powrót do bazy.
 • Technologia i-Voice, 3 – stopniowy system czyszczenia, 4 tryby czyszczenia.
 • Siła ssania – do 1000 Pa.
 • Głośność urządzenia – 63 dB.
 • Wymiary – 33 cm x 33 cm x 7,6 cm.

Reklama

Roidmi Eve Plus

Odkurzacz automatyczny Roidmi Eve Plus
Roidmi Eve Plus, ok. 1700 zł

Szukasz robota sprzątającego do dużego i piętrowego domu?

Robot sprzątający Roidmi Eve Plus to specjalista od sprzątania dużych powierzchni. Po naładowaniu odkurza i myje podłogę przez 250 minut. Zgodnie z informacją ze strony producenta, sprząta w tym czasie do 250 m2.

Nie musisz go pilnować. Kiedy poziom baterii jest niski, sam wraca do stacji i ładuje się około 4 godziny. Po naładowaniu wraca w miejsce, w którym przerwał pracę. Masz pewność, że cała podłoga jest równomiernie wysprzątana.

Robot sprzątający myje każdy rodzaj podłogi. Nawet delikatne drewniane podłogi są bezpieczne, bo wybierasz poziom nawilżenia mopa.

Do wyboru masz 3 ustawienia, w zależności od rodzaju powierzchni i ilości brudu. Nie ma ryzyka, że wola się rozleje i zniszczy podłogę.

Odkurza drobne i duże zabrudzenia dzięki mocy ssania 2700 Pa. Zasysa brud ze szczelin i zakamarków. Sprzątanie jest dokładne, bo ruchoma głowica dopasowuje się do powierzchni, którą sprząta.

Robot zwinnie porusza się po domu. Skanuje pokoje i robi mapę dzięki lidarowi LDS i algorytmowi SLAM. Możesz wyznaczać obszary, nazywać je, łączyć poszczególne części i czyścić je według własnych potrzeb. Dla każdego piętra robot zapisuje osobną mapę.

Na podłodze stoją miski zwierzaków, albo są rozrzucone zabawki dziecka? Ustawiasz wirtualną ścianę, czyli obszar, który robot ma ominąć. Dzięki temu nie musisz wcześniej przygotowywać podłogi do sprzątania.

Odkurzacz automatyczny sprząta pod meblami. Ma czujnik ciśnienia LDS i automatycznie ocenia wysokość mebla. Masz pewność, że nie utknie pod łóżkiem lub kanapą.

Małym minusem jest zbiornik na kurz. Ma pojemność tylko 300 ml, więc jeśli sprzątasz dużą powierzchnię, robot musi robić przerwy, żeby go opróżnić.

Zapominasz o wyrzucaniu śmieci nawet przez kilka tygodni. Po zakończeniu sprzątania robot podjeżdża do stacji i sam wyrzuca brud do worka. Worek ma pojemność 3 l i mieści zawartość aż 30 pojemników.

Robot sprzątający chroni zdrowie Twojej rodziny. Stacja sterylizuje i dezodoryzuje odpady. To znaczy, że usuwa do 99,99% wirusów, roztoczy, bakterii i pasożytów i utlenia zapachy (np. dym papierosów).

Zapobiega ponownemu zanieczyszczeniu powietrza, które spowodowane jest długim przechowywaniem brudu w worku.

Sterujesz aplikacją ROIDMI/MIJIA. Sprawdzasz, gdzie jest robot, widzisz ścieżkę sprzątania i stan baterii. Decydujesz, kiedy robot ma sprzątać i ustawiasz harmonogram sprzątania dopasowany do swojego stylu życia.

W zestawie masz 2 szczotki boczne, nakładkę do mopowania, nakładkę do wycierania na sucho i stację dokującą.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujniki – krawędzi, antykolizyjny, uskoku, schodów, SLAM.
 • Maksymalny czas pracy – do 250 min.
 • Czas ładowania baterii – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 250 ml.
 • Automatyczny powrót do bazy.
 • Kontynuowanie sprzątania po naładowaniu.
 • 3 ustawienia nawilżenia mopa.
 • Moc ssania 2700 Pa.
 • Ruchoma głowica dopasowuje się do powierzchni.
 • Lidar LDS i algorytm SLAM do mapowania domu.
 • Wirtualna ściana, harmonogram pracy.
 • Automatyczne opróżnianie kurzu do stacji.
 • Stacja z funkcją sterylizacji i dezodoryzacji.
 • Sterowanie aplikacją.
 • Głośność urządzenia – 65 dB, głośność stacji – 75 dB.

Robojet X-Level Black

Odkurzacz automatyczny Robojet X-Level Black
Robojet X-Level Black, ok. 2000 zł

Masz dużo ciemnych podłóg? Martwisz się, że robot je ominie, bo potraktuje je jako „dziurę”?

Robot sprzątający Robojet X-Level Black ma czujniki, które rozpoznają ciemne powierzchnie. Dzięki nim odkurzacz sprząta wszystkie podłogi, bez wyjątku. Jeździ po jasnych i ciemnych podłogach.

Robi dokładną mapę domu w czasie rzeczywistym dzięki skanowaniu w zakresie 360°, 2000 razy na sekundę. Precyzyjnie odwzorowuje to, co widzi, więc sprząta dokładnie.

Odkurza podłogi twarde (np. panele i płytki) i dywany dzięki mocy ssania 3000 Pa. Robot sam rozpoznaje dywany i automatycznie zwiększa na nich moc ssania.

Ma 12 trybów sprzątania. Masz do wyboru między innymi tryb automatyczny, punktowy, manualny, turbo lub sterylizację podłogi lampą UV – C.

Przejeżdża przez progi i wjeżdża na dywany o wysokości do 2 cm.

Jednocześnie odkurza podłogi i myje je mopem. W aplikacji dopasowujesz poziom nawilżenia mopa do rodzaju podłogi i stopnia zabrudzenia. Dzięki temu podłogi są bezpieczne i nie martwisz się o ich zniszczenie.

Robot ma 2 zamienne pojemniki. Kiedy chcesz tylko odkurzyć, montujesz zbiornik na kurz o pojemności 600 ml. Kiedy chcesz odkurzyć i umyć podłogę za jednym razem, montujesz zbiornik hybrydowy (300 ml na kurz i 360 na wodę).

Po naładowaniu działa do 180 minut, a w tym czasie wysprząta duży dom (powierzchnię do 200 m²). Do pełna ładujesz go w około 5 godzin w stacji dokującej.

Aplikacja jest po polsku. Wybierasz tryb sprzątania i monitorujesz postępy odkurzacza. Ustawiasz harmonogram i strefy sprzątania i zarządzasz mapami. Jeśli chcesz, sterujesz głosem.

W zestawie masz stację ładującą, szczotki boczne, filtr HEPA, dodatkowego mopa, nylonową szczotkę i pilot sterowania.

Cechy:

 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 3000 Pa.
 • Czujniki – krawędzi, wysokości, zbliżeniowy, zderzeniowy.
 • Maksymalny czas pracy – do 180 min.
 • Czas ładowania – około 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 360 ml.
 • Głośność – 65 dB.
 • Wysokość – 9,9 cm.
 • Sprząta ciemne podłogi dzięki czujnikom.
 • Robi dokładną mapę domu dzięki skanowaniu 360°.
 • Automatycznie zwiększa moc ssania na dywanach.
 • Ma 12 trybów sprzątania.
 • Sterylizuje powierzchnię lampą UV – C.
 • Jednocześnie odkurza i myje podłogę.
 • Dopasowujesz poziom nawilżenia mopa.
 • Ma 2 wymienne pojemniki na kurz i wodę.
 • Jest świetny do dużych domów.
 • Sterujesz aplikacją po polsku.

Reklama

iRobot Roomba i7 (i7158)

Robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i7158)
iRobot Roomba i7 (i7158), ok. 2300 zł

iRobot Roomba i7 (i7158) to inteligentny i nowoczesny robot sprzątający, wyposażony w 3 stopniowy system odkurzania AeroForce™. Podwójne gumowe szczotki i duża moc ssania zapewnią czystość na każdej podłodze w Twoim domu.

Technologia Imprint Smart Mapping pozwala na mapowanie i adaptację urządzenia do rozkładu pomieszczeń w domu. Dzięki niej kontrola pracy robota jest niezwykle prosta.

Możesz skierować go do posprzątania wybranego pomieszczenia za pomocą komendy głosowej (głośnik Alexa lub Asystent Google). Robot z łatwością zapamięta plany nawet 10 pięter.

Sprawne poruszanie się po pomieszczeniach i kontrola nad urządzeniem możliwa jest dzięki nawigacji iAdapt 3.0 z wizualizacją przestrzeni.

Robot wykorzystuje wizualne punkty orientacyjne, aby wiedzieć, gdzie należy posprzątać. Maksymalny czas pracy to 75 minut. Baterię naładujesz do pełna w około 2 godziny.

Odkurzacz Roomba i7 poradzi sobie ze sprzątaniem wzdłuż narożników, dzięki wirującej szczotce bocznej. Odkurzacz automatyczny został wyposażony w filtr AeroForce, który przechwytuje zanieczyszczenia o wielkości do 10 mikronów.

Urządzenie posiada także dwa filtry – wstępny i właściwy. Technologia Dirt Detect aktywuje czujniki akustyczne i optyczne, które pozwala na wychwycenie miejsc najbardziej zabrudzonych. Czujnik uskoku pozwoli robotowi bezpiecznie ominąć schody.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję automatycznego powrotu do bazy oraz wirtualną ścianę, która pomoże Ci wyznaczyć obszar do ominięcia. Pojemność zbiornika na kurz to 400 ml – można go umyć pod bieżącą wodą. Co myślisz o tym robocie sprzątającym?

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający.
 • Czujnik optyczny vSLAM, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, krawędzi, odległości, antykolizyjny.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 75 minut.
 • Czas ładowania baterii – ok. 2 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 400 ml.
 • 3 stopniowy system odkurzania AeroForce™, harmonogram pracy.
 • Nawigacja iAdapt 3.0, filtr Aeroforce.
 • Technologia Dirt Detect i Imprint Smart Mapping.
 • Automatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, aplikacja mobilna.
 • Głośność urządzenia – 65 dB.
 • Wymiary – 33,5 cm x 33,5 cm x 9,5 cm.

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

Odkurzacz automatyczny Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI
Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI, ok. 2000 zł

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI to jeżdżąca sztuczna inteligencja. Automatycznie rozpoznaje wiele rodzajów przeszkód i jest mniejsze ryzyko, że robot się zablokuje. To zasługa technologii AIVI™.

Na jednym naładowaniu urządzenie odkurza przez 180 minut. Monitoruj sprzątanie na żywo prosto z robota! Podglądaj, co się dzieje w domu i jak przebiega sprzątanie. Wykorzystaj technologię mapowania TrueMapping, która precyzyjnie wykrywa obiekty w pomieszczeniu.

O bezpieczeństwo podczas pracy dbają czujniki – antykolizyjny, przeszkód, krawędzi i uskoku podłoża. System utrzymania ciśnienia i technologia zmywania OZMO™ Pro to duet, który zagwarantuje dokładne sprzątanie. To optymalne zużycie energii przy większej mocy odkurzania.

Brudna podłoga? Zleć swojemu robotowi mopowanie! Podkładka lekko wibruje, dzięki czemu lepiej radzi sobie z plamami. Pojemność zbiornika na wodę to 240 ml.

Technologia Virtual Boundary™ to wirtualne granice dla robota. Dokładnie wskaż mu obszar, który ma posprzątać.

W trakcie odkurzania robot pokonuje przeszkody o wysokości do 2 cm. W pakiecie znajdziesz stację ładującą, 2 filtry, ściereczkę do mopa i z mikrofibry.

Cechy:

 • Automatyczny robot sprzątający 2w1.
 • Czujnik antykolizyjny, przeszkód, krawędzi, uskoku podłoża.
 • Maksymalny czas pracy – do 180 min.
 • Czas ładowania akumulatora – ok. 6,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 420 ml.
 • Technologia TrueMapping, AIVI™, Smart NaviTM 3.0.
 • Głośność urządzenia – 67 dB.
 • Wymiary – 35 cm x 35 cm x 9,3 cm.

Reklama

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra Set

Odkurzacz automatycznyXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra Set
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra Set, ok. 2800 zł

Chcesz, żeby robot wyrzucał za Ciebie śmieci?

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra Set ma w zestawie stację, do której automatycznie opróżnia zawartość zbiornika z brudem. Podjeżdża do stacji i wrzuca kurz do dużego worka o pojemności 4 l. Dzięki temu robot jest praktycznie samoobsługowy.

Omija przeszkody i sprawnie porusza się po domu dzięki czujnikom 3D. Rozpoznaje kształt zabawek na podłodze, kabli, czy mebli. Odpowiednio wcześnie zwalnia i objeżdża przeszkodę dookoła. Przejeżdża przez progi do 2 cm wysokości.

Odkurzacz automatyczny bezpiecznie sprząta pod meblami. Ma czujnik, który analizuje przestrzeń, więc robot szacuje wysokość mebli, np. szafki, czy kanapy. Wie, czy zmieści się pod mebel i czy może swobodnie sprzątać.

Skanuje przestrzeń domu w zakresie 360°. Robi dokładną mapę w czasie rzeczywistym, którą wykorzystuje do skutecznego sprzątania każdego pomieszczenia.

Odkurza panele, płytki i dywany dzięki mocy ssania 4000 Pa. Brud wpada do zbiornika o pojemności 550 ml.

Widzisz plamy na podłodze? Odkurzacz ma funkcję mopa i myje nawet delikatne podłogi. Regulujesz poziom nawilżenia ściereczki w zależności od rodzaju podłogi i ilości brudu.

Do wyboru masz 3 ustawienia. Delikatne zwilżenie mopa przydaje się np. do podłogi drewnianej, a mocne do dużej ilości brudu w łazience.

Robot jest świetny do dużych domów, bo na 1 naładowaniu sprząta do 240 m². Stacja, do której robot wyrzuca śmieci, jest też ładowarką.

Sterujesz aplikacją. Wybierasz tryb pracy, ustawiasz wirtualne ściany i zarządzasz mapami.

W zestawie jest stacja dokująca, szczotka boczna i główna i 2 worki na kurz.

Cechy:

 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 4000 Pa.
 • Czujniki – krawędzi, wysokości, kolizji, LDS, przyspieszenia, ściany.
 • Maksymalny czas pracy – b/d.
 • Czas ładowania – b/d.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 550 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 200 ml.
 • Głośność – b/d.
 • Wysokość – 9,8 cm.
 • Sam opróżnia zbiornik z kurzem do specjalnej stacji.
 • Stacja ma duży worek o pojemności 4 l.
 • Zwinnie omija przeszkody dzięki czujnikom 3D.
 • Szacuje wysokość mebla i wie, czy się pod niego zmieści.
 • Robi dokładną mapę domu dzięki skanowaniu 360°.
 • Dopasowujesz poziom nawilżenia mopa.
 • Jest świetny do dużych domów.
 • Sterujesz aplikacją.

Sencor SRV 9550BK

Odkurzacz automatyczny z mopem Sencor SRV 9550BK
Sencor SRV 9550BK, ok. 2600 zł

Masz w domu dywany, z których trudno usunąć okruszki, włosy i sierść?

Robot sprzątający Sencor SRV 9550BK świetnie sobie radzi z głęboko osadzonym brudem.

Skutecznie zbiera brud dzięki wysokiej mocy ssania 8000 Pa. To znaczy, że sprząta nie tylko panele, płytki i podłogi drewniane, ale też dywany i wykładziny.

Brud zbiera szczotka główna pod spodem odkurzacza, a szczotka boczna wygarnia kurz z narożników i zakamarków. Kurz wpada do sporego zbiornika o pojemności 480 ml.

Masz duży dom lub mieszkanie? Odkurzacz automatyczny sprząta do 200 minut za jednym razem. Zdąży posprzątać nawet 2 piętra domu.

Zwinnie porusza się po domu dzięki mapom. Robi je z pomocą LiDAR, a przedni czujnik na podczerwień pomaga mu unikać przeszkód.

Wykrywa schody i uskoki i omija je, więc sprzątanie jest bezpieczne. Czujnik pomaga mu odnaleźć stację ładowania. Robot sam do niej wraca, kiedy czas na ładowanie akumulatora. Do pełna ładuje się około 4 godziny.

Kiedy sprząta, generuje hałas na poziomie 69 dB. To mniej więcej tyle, ile szum wewnątrz samochodu.

Czy to dużo? To zależy. Jeśli chcesz posłuchać muzyki albo obejrzeć program w tv, hałas może Cię rozpraszać.

Widzisz plamy i zacieki na podłodze? Montujesz hybrydowy zbiornik (240 ml na suchy brud i 260 ml na wodę), a robot jednocześnie odkurza i myje podłogę.

Wybierasz stopień nawilżenia ściereczki, w zależności od rodzaju podłogi i ilości brudu. Sterujesz aplikacją, w której np. ustawiasz harmonogram sprzątania i podglądasz mapy.

Cechy:

 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 8000 Pa.
 • Czujniki – antykolizyjny, krawędzi, odległości, uskoku podłoża.
 • Maksymalny czas pracy – do 200 min.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 480 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 260 ml.
 • Głośność – 69 dB.
 • Wysokość – 9,45 cm.
 • Skutecznie odkurza dywany i wykładziny.
 • Szczotka boczna wygarnia brud z narożników.
 • Jest świetny do dużych domów ze zwierzakami.
 • Sprząta nawet 2 piętra domu za jednym razem.
 • Robi mapę domu.
 • Sam wraca do stacji ładowania.
 • Jednocześnie odkurza i myje podłogę.
 • Wybierasz poziom nawilżenia mopa.
 • Sterujesz aplikacją.

Reklama

Miele Scout RX3 Home Vision HD SPQL

Odkurzacz automatyczny z kamerą Miele Scout RX3 Home Vision HD SPQL
Miele Scout RX3 Home Vision HD SPQL, ok. 2800 zł

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim domu, kiedy jesteś w pracy?

Robot sprzątający Miele Scout RX3 Home Vision HD SPQL ma oko na Twoje mieszkanie.

Z przodu ma 2 kamery, które pokazują Ci obraz na żywo. Sprawdzasz, jak przebiega sprzątanie i gdzie jest robot. Możesz też podglądać, co np. robi Twój zwierzak.

Bezpieczeństwo to podstawa. Obraz, który przekazuje Ci robot, jest zaszyfrowany.

Dzięki kamerom rozpoznaje przedmioty w 3D. Ustala odległość od przeszkody i bezpiecznie ją omija.

Odkurzacz sprząta panele, kafelki, podłogi drewniane, dywany i wykładziny. Brud zbiera szczotka główna, która zasysa brud do otworu.

Szczotki boczne wygarniają brud z narożników, a tylny otwór ssania wciąga drobny kurz. Robot pokonuje progi i przejeżdża przez krawędzie o wysokości do 1,7 cm.

Dopasowujesz tryb sprzątania do swoich potrzeb. Do wyboru masz 4 tryby – Auto, Spot (miejscowy), Turbo (do silnych zabrudzeń) i Silent (cichy).

Sprawnie porusza się po domu dzięki dokładnym mapom. Wybiera najlepszą ścieżkę sprzątania, którą widzisz na mapie.

Robot sprząta duży dom i mieszkanie. Na 1 naładowaniu działa do 170 minut, więc zdąży odkurzyć kilka pokoi, a nawet piętrowy dom.

Robot jest samoobsługowy. Kiedy bateria się wyczerpie, sam wraca do bazy. Ładuje się przez około 4 godziny i kontynuuje sprzątanie tam, gdzie je przerwał.

Sterujesz aplikacją. Wybierasz pokoje do sprzątania, blokujesz wybrane strefy (np. z zabawkami dzieci na dywanie) i ustawiasz harmonogram sprzątania.

Jeśli chcesz, sterujesz pilotem, albo na dotykowym wyświetlaczu na robocie.

Cechy:

 • Funkcja mopa – nie.
 • Moc ssania – b/d.
 • Czujniki – antykolizyjny, krawędzi, odległości, uskoku podłoża.
 • Maksymalny czas pracy – do 170 min.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 400 ml.
 • Głośność – 71 dB.
 • Wysokość – 8,5 cm.
 • Widzisz obraz na żywo dzięki 2 kamerom.
 • Odkurza panele, kafelki, dywany i wykładziny.
 • Szczotka boczna wygarnia brud z narożników.
 • Ma 4 tryby pracy.
 • Robi mapę domu.
 • Jest świetny do dużych domów i mieszkań.
 • Sprząta nawet piętrowy dom za jednym razem.
 • Sam wraca do stacji ładowania i kontynuuje sprzątanie.
 • Sterujesz aplikacją, pilotem lub dotykowo.

Robot sprzątający ranking 2022. Zestawienie

ZdjęcieNazwaMaksymalny czas pracyFunkcja mopa
Odkurzacz automatyczny Sencor SRV 1000SLSencor SRV 1000SL80 min.Nie
Robot sprzątający Moneual MBOT 500Moneual MBOT 500120 min.Tak
Odkurzacz automastyczny ze stacją Tefal X - plorer Serie 75 S+Tefal X – plorer Serie 75 S+120 min.Tak
Odkurzacz automatyczny z mopem Eufy RoboVac X8 HybridEufy RoboVac X8 Hybrid180 min.Tak
Odkurzacz automatyczny Roborock S5 MaxRoborock S5 Max180 min.Tak
Odkurzacz automatyczny Zaco A9sZaco A9s90 min.Tak
Odkurzacz automatyczny Robojet X-Level BlackRobojet X-Level Black180 min.Tak
Odkurzacz automatyczny Roidmi Eve PlusRoidmi Eve Plus250 min.Tak
Robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i7158)iRobot Roomba i7 (i7158)75 min.Nie
Odkurzacz automatyczny Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVIEcovacs Deebot Ozmo T8 AIVI180 min.Tak
Odkurzacz automatycznyXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra SetXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra Setb/dTak
Odkurzacz automatyczny z mopem Sencor SRV 9550BKSencor SRV 9550BK200 min.Tak
Odkurzacz automatyczny z kamerą Miele Scout RX3 Home Vision HD SPQLMiele Scout RX3 Home Vision HD SPQL170 min.Nie

Najlepszy robot sprzątający. Ranking 2022. Nasza opinia

Robot sprzątający może stać się niezastąpionym pomocnikiem w walce z kurzem i innymi zabrudzeniami na podłogach w Twoim domu.

Dokładnie wyczyści wybraną powierzchnię, kiedy Ty będziesz się relaksować na kanapie lub spędzać czas, realizując swoje hobby.

Dzięki automatycznemu robotowi możesz zapomnieć o kłopotliwym używaniu klasycznego odkurzacza, plątaniu się kabli i uciążliwej pracy.

Wybrałeś robota sprzątającego marki iRobot? A może zachwycił Cię produkt Xiaomi, Zaco lub Ecovacs?

Warte przeczytania?

Reklama

29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
2 lat temu

Bezkonkurencyjna jest firma Cobbo. Ich robot to mercedes wśród robotów. Mówię z doświadczenia, a przeżyłam trzy różne firmy, które wymiękły*….

Maciej
Maciej
Reply to  Kamila
1 rok temu

proszę napisać coś więcej, bo jestem ciekawy opinii o ich produkcie.

perlik@op.pl
Reply to  Kamila
1 rok temu

Hmm Mercedes? Już dawno temu mercedes zszedł na psy. A twój komentarz jest reklamą heh. Nawet tutaj piszecie trefne opinie

Jolanta
Jolanta
Reply to  [email protected]
1 rok temu

Osobiście nie wiem które komentarze są prawdziwe a które nie ale z mojej strony mogę tylko potwierdzić jedną rzeczy że sama posiadam od stycznia robota cobbo pro 27 i jest rewelacyjny wiec wierze w każdą pochlebną opinie o produktach cobbo. Moim zdaniem firma naprawdę dba o klienta i nigdy nie miałam takiego miłego wręcz opiekuńczego kontaktu od żadnego sprzedawcy nie zależnie co kupowałam. Pozdrawiam

Anulka
Anulka
2 lat temu

Dla mnie w tym zestawieniu irobot i7 dyskwalifikuje konkurencję 🙂

Maggie
Maggie
Reply to  Anulka
2 lat temu

mam i7 w wersji z bazą. dla mnie to cudo 🙂

Julia
Julia
2 lat temu

ja mam roombę od kilku lat i jestem zadowolona, jedna z lepszych inwestycji

Adrianna
Adrianna
2 lat temu

jeżeli ktoś uważa, że xiaomi jest takie super, to chętnie oddam swojego! masakryczny jest, jeździ jak głupi!

Marta
Marta
2 lat temu

My mamy roombe 980 świetny model bardzo precyzyjny w sprzątaniu który an dywanie jeszcze mocniej odkurza żeby zebrać dosłownie 100% brudu z mieszkania. czasami przejeżdża po czystej podłodze a w zbiorniku na brud i tak okazuje się że zebrał dużo kurzu

Igor
Igor
1 rok temu

A ja bym dodał Cecotec Conga 7090 IA, bo to chyba jeden z najlepszych robotów sprzątających. Jest super wyposażony i mega mocny. Ma też dobrze napisaną apkę. Z tańszych z tej firmy, bardzo dobry jest Cecotec Conga 3790 https://www.al.to/p/578856-robot-sprzatajacy-cecotec-conga-3790.html Nie będę się rozpisywał, bo ma sporo zalet, lepiej sobie przeczytajcie. Jak na cenę trochę ponad tysiąc, to jest wypas.

Olek
Olek
1 rok temu

ja przechodziłem przez parę i zdecydowanie najlepiej radzi sobie irobot, szczególnie przy sierści to widać

Anka
Anka
Reply to  Olek
1 rok temu

Testowałam irobota i zdecydowanie się nie sprawdził, z całym impetem uderza o listwy przypodłogowe co nie jest wskazane ani dla robota, ani tym bardziej dla domowego wyposażenia:-)
Po długich poszukiwaniach wybór padł na Cobbo i zgadzam się z opinią Gosi…on jest niezastąpiony:-)

Danusia
Danusia
7 miesięcy temu

Zastanawiam się nad iRobot Romba i7+ oraz nad iRobot Roomba j7+ ponieważ czytałam taki tekst https://menworld.pl/roboty-sprzatajace-jaki-wybrac-przeglad-modeli/4/ jak Pani uważa, który lepiej sprawdzi się w domu na dwóch piętrach? Dziękuję za odpowiedź.

Oskar
Oskar
Reply to  Danusia
6 miesięcy temu

Bierz j7+ 🙂 U mnie sprawdza się świetnie ! Zero awaryjności ! Świetnie odkurza !

Gosia
Gosia
1 rok temu

U mnie świetnie sprawdza się cobbo pro 27, mopuje idealnie, można używać detergenty i ma duży pojemnik na płyn przez co nie muszę dolewać go w trakcie sprzątania robota:-)

ZbyszekK
ZbyszekK
Reply to  Gosia
1 rok temu

Witam, ma może Pani grubsze dywany u siebie? Ja zwracałem już jednego robota bo nie radził sobie z moim (kolejny problem to czarne powierzchnie w łazience…). Nie znam tej marki dlatego pytam

Kamil
Kamil
Reply to  ZbyszekK
1 rok temu

Mój robot COBBO PRO 27 sprząta bez jakichkolwiek problemów dywan shaggy który jest czarny. Jeśli ma Pan czarne punkty na podłogach to gdy ja szukałem robota to był jedyny który sprzątał takie powierzchnie, nie wiem czy jest już jakiś inny który też to robi.

Anka
Anka
Reply to  ZbyszekK
1 rok temu

ZbyszekK posiadam model PRO 27 i dobrze radzi sobie z dywanem typu shaggy, wjeżdża na niego bez problemu, posprząta i jedzie dalej;-)

Kamil
Kamil
1 rok temu

Chciałbym zobaczyć w tym zestawieniu robota COBBO PRO 27, myślę że jest mocnym konkurentem dla robotów z rankingu i przebija je takimi funkcjami jak sprzątanie czarnych podług, możliwość mopowania z detergentem jak i również możliwość wyboru intensywności mopowania.

Loka
Loka
1 rok temu

ja bym postawił na i7 z tego zestawienie, ma 2 szczotki do sierści genialne

Alia
Alia
1 rok temu

Jestem za roomba ! Od wielu lat w naszej rodzinie i wiem, że kazdy model jest bardzo dobry ale w danym momencie posiadamy i7 i jesteśmy zachwyceni

JurekT
JurekT
9 miesięcy temu

Mam chyba ich najnowszy model z lampą UV początku tego roku i powiem tylkojedno – rewelacja. Cobbo, pokazujecie jak to się robi 🙂

Emilka
Emilka
8 miesięcy temu

Dla mnie spoko wyborem do 100 zł jest IRobot Combo. Robot super, zanim go kupiłem dużo czytałem i oglądałem materiały na jego temat. Jak ktoś się zastanawia to brać. Spokojnie radzi sobie z listwami progowymi. Super się sprawdza gdy w domu są koty czy psy 🙂 Ułatwia życie 🙂

Grzegorz Dawidowicz
Grzegorz Dawidowicz
8 miesięcy temu

Super wyborem jest iRobot Combo, aktualnie za 1000 zł to jeden z lepszych wyborów. Bardzo dobrze się spisuje. Już kilka miesięcy sprząta. Przy kilku kotach to bardzo pomocne urządzenie.

Magdalena K
Magdalena K
7 miesięcy temu

W niedługim czasie chcę kupić robocika do mieszkania, który wybrać: IROBOT I7+ v Roborock S7 Max Czy posiadacie i jaki polecicie? Cena u mnie nie gra roli, liczy się wydajność i bezawaryjność/

Tosia T
Tosia T
7 miesięcy temu

Jeżeli chodzi o zakup robota to polecam iRobot Roomba Combo Bardzo dokładnie sprząta, pokonuje progi w mieszkaniu. Aplikacja super działa a robot reaguje na nią . Mopuje również dobrze

Adrian
Adrian
6 miesięcy temu

Dla mnie wystarczającym odkurzaczem jest IROBOT e5. Ponad rok użytkowania i zero zastrzeżeń. Bardzo łatwy w użyciu i odkurza solidnie !

Paula Cholecka
Paula Cholecka
6 miesięcy temu

My natomiast poosiadamy już prawie rok odkurzacz IROBOT I3. Ogólnie jest bardzo dobrze wykonany bo nic do tej pory złego się z nim nie działo. Bardzo dobrze wciąga sierści po psach. W tej cenie spoko zakup

Ania
Ania
6 miesięcy temu

Świetny jest iRobot Combo. Produkt spełnił moje oczekiwania. Odkurza i czyści na mokro. Nie obija się o meble.

Bidet w łazience – czy warto go montować?

Najlepsza szczoteczka soniczna dla początkujących. Oclean Endurance z trybem dla nowych użytkowników