Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Najlepszy pulsometr sportowy. Ranking 2023

Autor: 
Monika
02-02-2021
Reklama

Zaczynasz przygodę z bieganiem? A może chcesz po prostu codziennie monitorować swój puls, jakość snu i regeneracji?

Lepszy jest klasyczny pulsometr na klatkę piersiową? A może smartband lub smartwatch?

Odkryj, jaki pulsometr jest stworzony właśnie dla Ciebie i który model trafił do naszego rankingu 2023!

Co to jest pulsometr?

Usłyszałeś nazwę „pulsometr” i zastanawiasz się, czym właściwie jest? Mała podpowiedź – nie ma nic wspólnego z pulsującymi obiektami w kosmosie ani falującą, metrową miarką do mierzenia odległości.

W największym skrócie pulsometr jest urządzeniem do mierzenia Twojego pulsu (tętna). Nazywany jest również monitorem pracy serca lub HRM od angielskich słów Heart Rate Monitor.

Jak działa? Czujniki zbierają informacje z Twojego ciała i przekazują je do pulsometru. Urządzenie pokazuje wyniki pomiarów na wyświetlaczu. Możesz je nosić na nadgarstku, ramieniu, przedramieniu lub klatce piersiowej – wszystko zależy od rodzaju, który wybierzesz.

Najlepszy pulsometr sportowy ranking 2023
Zastanawiasz się, jaki pulsometr wybrać? Odkryj, który model jest właśnie dla Ciebie!

Dla kogo jest pulsometr?

Prawidłową odpowiedzią jest stwierdzenie „Dla każdego!”. Nie musisz być zawodowym maratończykiem albo triathlonistą, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem pulsometru.

To prawda, że wielu wielbicieli aktywności fizycznej nie wyobraża sobie treningu bez niego, jednak monitor pracy serca przyda się każdemu, kto chce sprawdzić, jak pracuje jego „wewnętrzny napęd”!

Jednymi z najliczniejszych grup wielbicieli pulsometrów są biegacze, cykliści i pływacy. Z równie wielką przyjemnością korzystają z nich popołudniowi leśni spacerowicze i górscy piechurzy żądni wrażeń, którzy chcą mieć na oku sposób pracy swojego serca.

Reklama

Pomiar tętna – czy warto to robić?

Czym właściwie jest puls? Błyskawiczna powtórka ze szkoły! Puls (tętno) to rytmiczny ruch naczyń, których ściany rozciągają się i kurczą. To efekt tłoczonej przez serce krwi.

Zamknij na chwilę oczy i wsłuchaj się w ten rytm. Słyszysz go z wnętrza klatki piersiowej? A może wyczuwasz regularność wibracji w pobliżu nadgarstka? To właśnie Twoja wewnętrzna fabryka, pracująca pełną parą.

Zobacz popularne pulsometry sportowe dostępne na Ceneo.

Pomyślałeś: w porządku, ale dlaczego należy mierzyć puls? Już wyjaśniam! To prosta i szybka informacja zwrotna z ciała, która mówi, w jaki sposób pracuje Twoja „pompa”. Znacznie szybciej możesz wykryć nieprawidłowości w jej działaniu.

Serce to Twój osobisty warsztat, pracujący 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i przez całe życie, więc warto zadbać o niego we właściwy sposób. To Ty decydujesz, w jaki sposób będzie Ci służył 🙂

Tętno spoczynkowe i maksymalne

Jak pomiar pulsu pomoże Ci w treningach? Usiądź wygodnie, bo za chwilę usłyszysz kilka ciekawostek na temat swojego ciała i jego aktywności. Ostrzegam, że mogą Cię poważnie zainteresować!

Niewłaściwa intensywność treningów prowadzi do przetrenowania, przemęczenia organizmu i zniechęcenia. Brak widocznych efektów i motywacja spadająca z prędkością błyskawicy to tylko krok od rozczarowania, a co za tym idzie – całkowitego zrezygnowania z aktywności fizycznej. Jedno jest pewne – nie o tym marzyłeś.

Jak określić odpowiednie natężenie treningu? Jak skutecznie trenować i osiągać upragnione rezultaty? Z pomocą przychodzi pulsometr, który określi tętno spoczynkowe (HRmin) i maksymalne (HRmax). Zapamiętaj te dwie nazwy, bo za chwilę przekonasz się, że są bardzo pomocne.

Reklama

Jak zmierzyć tętno spoczynkowe i maksymalne?

Idealne warunki do zmierzenia tętna spoczynkowego to poranek zaraz po przebudzeniu, najlepiej w pozycji leżącej. Dla osób zdrowych normą jest około 70 uderzeń na minutę. Pomiarów najlepiej dokonać kilka dni z rzędu i wyliczyć średnią.

Tętno maksymalne możesz obliczyć za pomocą wzorów dostępnych w Internecie lub dokonać pomiaru w ruchu, na przykład na bieżni lub biegając w terenie. Jak to zrobić?

Zacznij od rozgrzewki, a następnie pobiegnij średnim tempem przez kilkanaście minut. Teraz czas na sprint z maksymalną prędkością, aż do wyraźnego zmęczenia! Pulsometr wskaże Ci wartość Twojego maksymalnego tętna.

Pulsometr dla kobiet
Tętno spoczynkowe i maksymalne to ważna informacja zwrotna z organizmu. Sprawdź, co dzieje się z Twoim ciałem!

Strefy tętna – co to?

Znasz już swoje wyniki? Rewelacyjnie! Czas na wykorzystanie ich w praktyce.

Codziennie śledzenie tętna minimalnego ma dwie korzyści. Pierwszą jest monitorowanie efektywności treningu. Jeżeli tętno spoczynkowe spada, jest to dla Ciebie informacja, że organizm dobrze przystosowuje się do aktywnego trybu życia.

Wartość porannego pulsu pomoże ustalić aktualny stan Twojego zdrowia. Wysokie i częste odstępstwa od ustalonej normy powinny Cię zastanowić. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być przetrenowanie, gorszej jakości sen lub choroba w organizmie.

Tętno maksymalne jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie i nie masz na nie wpływu. Intensywne treningi nie spowodują jego wzrostu. Wręcz przeciwnie, wraz z wiekiem wartość HRmax ulega zmniejszeniu. Średnio możemy przyjąć spadek tętna maksymalnego na poziomie 1 uderzenia na rok.

Wraz z poziomem wytrenowania możesz zaobserwować spadek aktualnego tętna przy takim samym wysiłku fizycznym. Wyobraź sobie, że pierwszy raz biegniesz dystans 2 km pod górkę.

Masz wrażenie, że za chwilę oszalałe serce wyskoczy Ci z piersi! Przy regularnym bieganiu tego dystansu (przykładowo po 2 miesiącach), Twoje tętno będzie stopniowo spadać.

Jak najlepiej wykorzystać te informacje? Odpowiedzią są strefy tętna, których jest 5.

Rola stref tętna w sporcie
Jakie są strefy tętna i jaka jest ich rola? Trening w strefie spalania tłuszczu to około 60-70% twojego HRmax.

Spalanie tłuszczu? Poprawa wytrzymałości tlenowej? Dzięki znajomości stref tętna w błyskawiczny sposób określisz, czy musisz dać z siebie więcej podczas treningu, czy wręcz odpuścić.

Zoptymalizujesz tempo aktywności fizycznej w taki sposób, aby osiągnąć wymarzony efekt bez przemęczenia i kontuzji. Bezpieczna poprawa kondycji i zdrowia organizmu – jesteś za?

7 największych zalet pulsometru

Wciąż wahasz się i nie jesteś pewny, czy pulsometr to odpowiednia inwestycja? Czy warto z niego korzystać? Twoja głowa jest pełna wątpliwości?

Być może zdziwisz się, ale… to świetna wiadomość! Właśnie masz szansę na poznanie 7 największych zalet pulsometrów. Startujmy 🙂

Monitorujesz swoje zdrowie

Wiesz już, że pulsometr, dzięki przekazaniu informacji zwrotnej z Twojego serca, pozwoli Ci na monitorowanie stanu zdrowia.

Im szybciej zauważysz nieprawidłowości w postaci zbyt szybkiego pulsu lub nienaturalnie wolnego, tym szybsza jest Twoja reakcja. Możesz samodzielnie uratować własne życie. Co o tym myślisz?

Nigdy więcej przeforsowania

Monitorowanie pracy serca pomaga w określeniu, jak Twoje ciało reaguje na wysiłek fizyczny.

Jeżeli zdarzyło Ci się doprowadzić do całkowitego wycieńczenia po bieganiu i przez kolejny tydzień nie mogłeś nawet patrzeć na buty sportowe w korytarzu, czas temu zaradzić. Od dzisiaj maksymalna wydajność i bezpieczeństwo zawsze chodzą w parze!

Jest lekki i dyskretny

Pulsometr, niezależnie od rodzaju, jest lekki i praktycznie niewyczuwalny.

Noszony na nadgarstku, przedramieniu lub klatce piersiowej nie powoduje uczucia dyskomfortu, który mógłby zdekoncentrować Cię podczas aktywności fizycznej.

Skup swoje myśli na ruchu mięśni i rozkoszuj się wszystkim, co Cię otacza.

Reklama

Trener na nadgarstku

Wiesz już, jakie jest Twoje tętno. A co powiesz na pulsometr, który z chęcią policzy spalone kalorie, ilość wykonanych kroków i sprawdzi poziom wysycenia krwi tlenem?

Szukasz kogoś, kto pomoże Ci określić cele treningowe i przyjrzy się Twojej regeneracji i odpoczynkowi w nocy?

Co prawda Twój elektroniczny instruktor nie wykona za Ciebie pajacyków czy przysiadów, ale zareaguje na brak Twojej aktywności i zmotywuje Cię do działania.

Niezwłocznie da Ci znać, jakie korzystne zmiany zachodzą w Twoim ciele. Przyznaj, że współpraca w takim duecie może mieć wyłącznie pozytywne strony!

Jest wytrzymały i odporny

Wiele modeli dostępnych na rynku jest odpornych na działanie wody, piasku i kurzu. Twój pulsometr z entuzjazmem będzie towarzyszyć Ci podczas pływania w basenie, nurkowania w morskich głębinach lub zwykłego prysznica.

Nie zostawiaj go samego w domu na biurku, ale śmiało przeżywajcie znakomite przygody w sportowym tandemie!

Śledzisz swoją trasę

Pulsometr wyposażony w GPS pokaże Ci aktualne położenie i z łatwością narysuje mapę biegu lub jazdy na rowerze.

Nie zapominajmy o barometrze, termometrze, wysokościomierzu czy akcelerometrze, które są świetną bazą informacji przy aktywności na świeżym powietrzu. Niektóre zegarki podpowiedzą Ci również, jakiej pogody możesz się spodziewać. Żadna ulewa Cię już nie zaskoczy!

Działa bezprzewodowo

Pulsometr działa bezprzewodowo za pomocą połączenia Bluetooth lub ANT+. Inteligentny zegarek lub opaskę możesz sparować z telefonem, podobnie jak pas na klatkę piersiową.

Dedykowane aplikacje, które proponują producenci, w jeszcze większym stopniu pozwalają na monitorowanie swojego organizmu i wysiłku fizycznego. Praktycznie i wygodnie, zgadzasz się?

Pulsometr na nadgarstek w formie zegarka
Pulsometr bezprzewodowo łączy się ze smartfonem i aplikacją. Dobrze wykorzystaj swobodę ruchów!

Pulsometr – jaki rodzaj wybrać?

Pulsometr wciela się w różne role, na przykład smartwatcha, smartbanda lub pasa na klatkę piersiową.

Który rodzaj wybrać i dlaczego? Nie będę Cię trzymać dłużej w niepewności! Dowiedz się, który pulsometr jest dedykowany właśnie Tobie!

Smartband – co to jest?

Zacznijmy od smartbanda. To inteligentna i prosta w obsłudze opaska, która mierzy Twoją aktywność fizyczną.

Wyglądem przypomina zgrabny, smukły zegarek lub silikonową bransoletkę, którą nosisz na nadgarstku. Z łatwością zastępuje pulsometr na palec.

Ma bezpośredni kontakt z ciałem, dzięki czemu monitoruje kilka istotnych parametrów jak tętno, jakość snu, ilość kroków, spalonych kalorii czy pokonany dystans. Bardzo często używana jest jako pulsometr do biegania.

Zegarek z pulsometrem, czyli smartwatch

Czas na smartwatcha. Czym jest? Innymi słowy, to inteligentny zegarek, który jest pełen zaawansowanych technologii.

Oprócz monitorowania aktywności fizycznej oferuje Ci o wiele więcej funkcji. Sterowanie muzyką z telefonu, wyzwalanie migawki w aparacie, dokonywanie płatności, prowadzenie rozmów telefonicznych i odbieranie wiadomości tekstowych to tylko kilka przykładów.

Wyglądem przypomina klasyczny zegarek. Może mieć różne paski – od silikonowych, przez materiałowe, kończąc na stylowych bransoletach. Ze względu na ogromną ilość funkcji zazwyczaj musisz ładować go częściej niż smartband.

Smartwatch i smartband to pulsometry jednoczęściowe – to jedno urządzenie, bez dodatkowych akcesoriów. Minusem obu tych rozwiązań jest fakt, że pomiar bywa mniej dokładny niż w przypadku pulsometru piersiowego.

Możesz spotkać się z nazwą „zegarek sportowy”. Czym różni się od smartwatcha? Zegarek sportowy to zegar elektroniczny, którego głównym zadaniem jest zbieranie danych z treningu, analizowanie ich i pomoc w planowaniu efektywniejszej aktywności ruchowej.

Jednak różnice pomiędzy smartwatchami, a zegarkami sportowymi z biegiem czasu powoli zacierają się i niekiedy trudno jednoznacznie je wskazać.

Reklama

Pulsometr na klatkę piersiową

Ostatnim rodzajem jest pulsometr składający się z dwóch elementów, więc nazywany jest dwuczęściowym.

To pas na klatkę piersiową, który łączy się z odbiornikiem z wyświetlaczem na nadgarstku.

Opinie na temat tego pulsometru wskazują, że jest idealny dla sportowców zaawansowanych i wyczynowych, na przykład triathlonistów. Pomiar tętna z klatki piersiowej jest często dokładniejszy i bardziej wiarygodny.

Optyczny sensor tętna na ramieniu

Ciekawą alternatywą może być optyczny sensor tętna w formie opaski bez wyświetlacza, umieszczany na przedramieniu lub ramieniu. Może pracować jako samodzielne urządzenie treningowe albo być sparowane z aplikacją lub smartwatchem.

Porównanie pulsometrów smartwatcha smartbanda i pasa na klatkę piersiową
Jaki rodzaj pulsometru wybrać? Który z nich jest najlepszy?

Jaki pulsometr wybrać? 8 łatwych kroków

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca, gratulacje! Oznacza to, że właśnie zdecydowałeś się na współpracę z pulsometrem. To świetna wiadomość! Od dzisiaj Twój partner „od serca” będzie towarzyszył Ci wszędzie tam, gdzie tylko chcesz.

Na rynku dostępna jest ogromna ilość urządzeń do pomiaru pulsu. Jak wybrać ten idealny model? Które funkcje Ci się przydadzą? Jaką kwotę musisz przeznaczyć na zakup?

Jeżeli właśnie w tej chwili Twoja głowa pęka od natłoku pytań, odetchnij głęboko. Już za chwilę otrzymasz spory kęs praktycznych wskazówek, które prostą drogą doprowadzą Cię do trafionego zakupu.

Ruszamy!

Spacer po parku czy triathlon?

Po pierwsze i najważniejsze. Jaką aktywność fizyczną uprawiasz? Spacerujesz przy miłych pogawędkach telefonicznych ze znajomymi? Biegasz, pływasz i nurkujesz?

Wędrujesz po górach i potrzebny jest Ci GPS? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci określić, jaki rodzaj pulsometru będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jesteś zainteresowany monitorowaniem aktywności ruchowej, powiadomieniami z telefonu i dokonywaniem płatności za pomocą zegarka? Wybierz smartwatcha. Chcesz zmierzyć podstawowe parametry ciała i efekty treningów?

Rewelacyjnie w tej roli sprawdzi się smartband. Zależy Ci na maksymalnie dokładnym pomiarze tętna w trakcie triathlonu? Pas na klatkę piersiową to Twój strzał w dziesiątkę!

Reklama

Czas działania

Maksymalny czas działania to kolejny parametr, na którym przez chwilę się skupimy. Załóżmy, że biegasz codziennie przez godzinę. Podczas treningu używasz pulsometru do pomiaru podstawowych parametrów jak tętno czy ilość spalonych kalorii. W takim przypadku możesz wybrać urządzenie o krótszym czasie działania.

Wybierasz się na trasę rowerową po górach? Konieczne jest używanie GPS, sprawdzanie temperatury powietrza i ostrzeżeń pogodowych? Im dłuższy czas działania urządzenia, tym lepiej dla Ciebie.

Bardzo często jest tak, że im więcej funkcji odpalasz w urządzeniu, tym szybciej wyczerpują baterię. W terenie nie zawsze masz okazję na postój i naładowanie jej do pełna. Warto o tym pomyśleć przed wycieczką.

Wodoodporny pulsometr do zadań specjalnych.
Marzysz o ekstremalnych przygodach? Wybierz pulsometr, który nie boi się wyzwań, wody i piasku!

Opieka przez całą dobę

Marzysz o urządzeniu, które będzie monitorować maksymalną ilość parametrów przez całą dobę?

Pulsometry oferują nie tylko mierzenie tętna, ale również sprawdzanie jakości snu, ilości wykonanych kroków, spalonych kalorii czy czuwanie nad cyklem menstruacyjnym. Wiele modeli wyposażonych jest w pulsoksymetr, który bada poziom nasycenia krwi tlenem.

Smartwatche proponują Ci również ćwiczenia oddechowe, testy na wydolność organizmu, przypomnienia o braku aktywności i ogromną ilość trybów sportowych. A to tylko niewielka garść tego, co kryją w sobie te niewielkie urządzenia!

Przed zakupem warto zorientować się, czy producent proponuje aplikację do zebrania wszystkich danych z aktywności fizycznej. Dzięki temu analizowanie parametrów jest łatwiejsze, bardziej czytelne, a tym samym – efektywność treningów znacznie wyższa.

Wbudowany GPS

Aktywność fizyczna w terenie wymaga odpowiedniego wsparcia. Chodzi przede wszystkim o GPS, pomiar dystansu, czy rysowanie mapy trasy, którą się poruszasz. Niemniej ważne są: akcelerometr, termometr i barometr.

Jeżeli nie chcesz utknąć gdzieś z powodu deszczu lub burzy, pomyśl o powiadomieniach pogodowych, które ostrzegą Cię przed trudnymi warunkami meteo. Niektóre smartwatche proponują Ci nawet latarkę LED, która nieco rozjaśni Twój świat 🙂

Wodoodporność

Wodoodporny pulsometr to absolutne must have dla wielbicieli wodnych aktywności. Oprócz pływania i brania prysznica w zegarku niektóre modele umożliwiają nawet swobodne nurkowanie.

Pamiętaj, że deszcz to również woda 🙂 Jeżeli biegasz czy jeździsz na rowerze niezależnie od pory roku i pogody, śmiało wybierz taki pulsometr, który takich wyzwań się nie boi.

Reklama

Sterowanie

Nawigowanie pulsometrem może odbywać się na kilka sposobów. Sterowanie dotykowe, za pomocą przycisków lub połączenie obu sposobów to najczęściej spotykane opcje. Zdecyduj, która metoda jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Nie zapominaj również o wielkości ekranu. Dla niektórych użytkowników im większy wyświetlacz tym lepiej. Niewielkie cyfry i powiadomienia mogą być po prostu nieczytelne i wprowadzić Cię w błąd.

Powiadomienia z telefonu

Smartwatche współpracują z telefonami na wielu płaszczyznach. Powiadomią Cię o połączeniu telefonicznym od kumpla, wiadomości SMS lub mailu od klienta.

Umożliwiają zdalne wyzwalanie migawki w aparacie, więc nie umknie Ci już żaden fantastyczny widok na trasie. Miłośnicy biegania przy akompaniamencie ulubionego zespołu mogą z powodzeniem sterować muzyką z telefonu.

Wybrane modele umożliwiają dokonywanie płatności za pomocą zegarka, więc jeżeli planujesz niewielkie zakupy podczas przejażdżki rowerem, portfel możesz zostawić w domu. Im mniejszy balast, tym lepiej 🙂

Jaka cena?

Ceny pulsometrów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Ostateczna cena zależy od tego, jakie funkcje są dla Ciebie niezbędne, a które zupełnie nie przydadzą się podczas treningu.

Niektóre smartwatche z rozbudowanymi funkcjami kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Możesz przyjąć zasadę (z wyjątkami, rzecz jasna), że im więcej opcji potrzebujesz, tym pulsometr będzie droższy.

Reklama

Najlepszy pulsometr. Ranking 2023

Właśnie otrzymałeś zastrzyk wiedzy na temat pulsometrów i pora wybrać idealnego kandydata. Już wiesz, czego szukasz.

Czas na nasz ranking najlepszych pulsometrów 2023. Który z nich jest najlepszy dla Ciebie?

Huawei Band 4

Pulsometr Huawei Band 4
Huawei Band 4, ok. 130 zł

Szukasz taniego smartbanda?

Huawei Band 4 to tani i kompaktowy smartband, który mierzy tętno i bada jakość snu.

Czujniki i algorytmy sztucznej inteligencji wykrywają puls i za pomocą wibracji informują Cię, czy przekroczyłeś wyznaczoną przez siebie „strefę bezpieczeństwa”.

Bada wszystkie fazy snu i diagnozuje 6 najczęstszych problemów ze snem. Daje Ci wskazówki, co możesz poprawić, żeby lepiej się wysypiać.

Sprawdza, jak Twój organizm przyswaja tlen. Smartband jest też pulsoksymetrem i pokazuje poziom nasycenia tlenem krwi (SpO2).

Monitorujesz postępy w treningach. Masz kilka trybów sportowych, np. jogging, wycieczka górska, trening na siłowni lub spacer po okolicy. W trakcie treningu dostajesz informację o tętnie, dystansie, prędkości i spalonych kaloriach.

Biegasz w deszczu, bierzesz prysznic i pływasz z pulsometrem. Jest wodoodporny do 50 m, więc nie boi się zachlapania wodą.

Smartband daje Ci znać o przychodzących połączeniach i wiadomościach. Robisz fotki na tle ciekawego krajobrazu. Z poziomu smartbanda zdalnie wyzwalasz migawkę aparatu w telefonie. Sterujesz na dotykowym ekranie o przekątnej 0,96’’.

Na pełnym naładowaniu działa maksymalnie 7 dni.

Jest bezpieczny dla skóry, bo silikonowy pasek jest miękki i komfortowy w noszeniu.

Pulsometr kupisz w kilku kolorach.

Cechy:

 • Rodzaj – smartband.
 • Maksymalny czas działania – ok. 7 dni.
 • Czas ładowania – ok. 1,5 godz.
 • Ilość trybów sportowych – 9.
 • Woodporność – 5ATM.
 • GPS – nie.
 • Pulsoksymetr – tak.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – 0,96’’.
 • Jest tani, mały i lekki.
 • Informuje Cię o za wysokim pulsie.
 • Diagnozuje problemy ze snem.
 • Pokazuje powiadomienia z telefonu.
 • Zdalnie wyzwalasz migawkę w telefonie.
 • Ma miękki silikonowy pasek.
Reklama

Polar H10

Pulsometr piersiowy Polar H10
Pulsometr Polar H10, ok. 330 zł

Szukasz nadajnika na klatkę piersiową do biegania i pływania?

Polar H10 mierzy Twoje tętno w trakcie treningu, a Ty zachowujesz dane treningowe w aplikacji lub na smartwatchu.

Pulsometr na klatkę piersiową łączy się z innymi urządzeniami dzięki Bluetooth i ANT+. Oba połączenia mogą działać jednocześnie. Aplikacja Polar Beat zbiera dane o Twoim tętnie, które widzisz na ekranie telefonu.

1 sesję treningową możesz zapisać w pamięci wewnętrznej Polar H10. Wystarczy, że rozpoczniesz trening w aplikacji, zostawisz telefon w bezpiecznym miejscu i… ćwiczysz ?

Pływasz w basenie bez żadnych obaw o uszkodzenie nadajnika. Jest wodoodporny do 30 m.

Maksymalny czas pracy to 400 godzin, czyli około 16 dni. Działa na baterie.

Sensor jest wygodny w noszeniu i zrobiony z miękkiego materiału. Dzięki silikonowym wypustkom idealnie przylega do ciała.

Cechy:

 • Rodzaj – pulsometr na klatkę piersiową.
 • Maksymalny czas działania – ok. 16 dni.
 • Woodporność – do 30 m.
 • GPS – nie.
 • Pulsoksymetr – nie.
 • Monitorowanie snu – nie.
 • Zakładasz go na klatkę piersiową.
 • Łączy się ze smartfonem i smartwatchem.
 • Ma Bluetooth i ANT+.
 • Współpracuje z aplikacją Polar Beat.
 • W pamięci nadajnika zapisujesz 1 sesję treningową.
 • Nadaje się do pływania.
 • Działa na baterie.
 • Jest wygodny w noszeniu.
 • Mocno przylega do ciała dzięki wypustkom.

Fitbit Charge 4

Smartwatch Fitbit Charge 4
Fitbit Charge 4, ok. 600 zł

Często biegasz i jeździsz na wycieczki rowerowe?

Fitbit Charge 4 jest świetny dla miłośników aktywności fizycznej w terenie.

Śledzi Twoje tętno przez całą dobę i zapisuje tempo i dystans w trakcie treningu. Ma wbudowany GPS, więc przyda się biegaczom i kolarzom. Sprawdzasz mapę, gdzie byłeś i jak przebiegała Twoja trasa.

Mierzy ilość kroków, spalone kalorie, a jeśli jesteś zabiegany w trakcie dnia, przypomina Ci o ćwiczeniach. Śledzi cykl menstruacyjny i daje propozycje ćwiczeń oddechowych. Sprawdza, jak dobrze się wysypiasz, a dane widzisz w aplikacji FitBit.

Pływasz w zegarku, nurkujesz i bierzesz prysznic bez obawy o uszkodzenie. Smartwatch jest wodoodporny do głębokości 50 m.

Jesteś w trasie i nie masz przy sobie portfela? Płacisz za zakupy dzięki Fitbit Pay. To znaczy, że płacisz zegarkiem, więc w trakcie treningu nie nosisz ze sobą karty lub gotówki.

Smartwatch wyświetla powiadomienia z telefonu o wiadomościach i połączeniach, więc jesteś zawsze na bieżąco. Po naładowaniu działa maksymalnie 7 dni.

Lubisz trening z muzyką? Współpracuje ze Spotify, więc włączasz ulubioną playlistę, dodajesz piosenki do biblioteki i włączasz podcasty. Sterujesz na dotykowym wyświetlaczu.

Ma wygodny, wymienny silikonowy pasek. Kupisz go w kilku kolorach.

Cechy:

 • Rodzaj – smartwatch.
 • Maksymalny czas działania – ok. 7 dni.
 • Czas ładowania – b/d.
 • Ilość trybów sportowych – b/d.
 • Woodporność – do 50 m.
 • GPS – tak.
 • Pulsoksymetr – nie.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – b/d.
 • Ma GPS i śledzi trasę i tempo treningu.
 • Śledzi cykl menstruacyjny.
 • Proponuje ćwiczenia oddechowe.
 • Płacisz zegarkiem za zakupy dzięki Fitbit Pay.
 • Wyświetla powiadomienia z telefonu.
 • Współpracuje ze Spotify.
Reklama

Garmin Forerunner 245

Smartwatch Garmin Forerunner 245
Garmin Forerunner 245, ok. 1000 zł

Kochasz biegać? Szukasz pulsometru dedykowanego biegaczom?

Smartwatch Garmin Forerunner 245 jest zaprojektowany dla miłośników biegania. Zegarek jest lekki (waży tylko 38,5 g), więc wygodnie go nosisz w trakcie długich biegów.

Śledzi Twoją trasę, dystans, tempo i interwały dzięki wbudowanemu GPS. Monitoruje tętno i natlenienie krwi, więc wiesz, jak Twój organizm przyswaja tlen.

Przygotowujesz się do kolejnych wyścigów z wirtualnym trenerem Garmin Coach. To przystosowane plany treningowe, które przygotowują Cię do osiągnięcia celów. Zawierają porady ekspertów, jak wydajnie trenować.

Smartwatch mierzy Twój maksymalny pułap tlenowy. Wiesz, jaka jest sprawność Twojego układu oddechowo – krążeniowego i wydolność aerobowa. Dodatkowo sprawdzasz swoje obciążenie treningowe. Dostajesz informację, czy trenujesz optymalnie, bez ryzyka przetrenowania organizmu.

Słuchasz muzyki w trakcie treningu. Pobierasz do 500 utworów z serwisów Spotify, Deezer lub Amazon Music. Z odtwarzaniem muzyki i włączonym GPS zegarek działa do 6 godzin, a bez muzyki do 24 godzin.

Trenujesz w różnych warunkach pogodowych. Smartwatch jest wodoodporny (do 5 ATM), więc wytrzymuje zachlapanie wodą, pływanie w basenie, czy nurkowanie z rurką.

Funkcja Body Battery mierzy poziom energii w organizmie. Dzięki temu zachowujesz balans pomiędzy treningami i relaksem. Asystent odpoczynku po każdym treningu daje Ci znać, jak długo powinieneś się regenerować.

Zegarek kupisz w kilku kolorach.

Cechy:

 • Rodzaj – smartwatch.
 • Maksymalny czas działania – ok. 24 godziny.
 • Ilość trybów sportowych – b/d.
 • Woodporność – 5ATM.
 • GPS – tak.
 • Pulsoksymetr – tak.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – 1,2’’.
 • Jest świetny dla biegaczy.
 • Jest lekki i wygodny w trakcie długich biegów.
 • Śledzisz trasę dzięki GPS.
 • Trenujesz z planem treningowym Garmin Coach.
 • Mierzy maksymalny pułap tlenowy i obciążenie treningowe.
 • Pobierasz do 500 utworów z serwisów muzycznych.
 • Mierzysz poziom energii dzięki Body Battery.
 • Asystent odpoczynku dba o Twoją regenerację.

Polar Vantage M2

Smartwatch Polar Vantage M2
Polar Vantage M2, ok. 1100 zł

Chcesz zachować balans między treningiem i odpoczynkiem?

Smartwatch Polar Vantage M2 wie, że równowaga to podstawa.

Funkcja Training Load Pro pokazuje Ci natężenie ostatniego treningu. Widzisz, jak poszczególne sesje treningowe obciążają Twój organizm i jak to wpływa na wyniki. Dzięki temu dopasowujesz swoją aktywność tak, żeby się nie przetrenować.

Zachowujesz dobre samopoczucie i dbasz o osiąganie swoich celów treningowych. Funkcja Nightly Recharge™ pokazuje poziom regeneracji podczas snu po codziennej aktywności i treningu.

Masz wątpliwości, jaki trening dzisiaj wybrać? Wbudowane wskazówki treningowe FitSpark™ dopasowane są do Twojej wcześniejszej aktywności fizycznej, aktualnej kondycji i stanu regeneracji. Smartwatch przygotowuje różne sesje treningowe na każdy dzień.

Mierzy tętno technologią Precision Prime™. To optyczny pomiar tętna ze wskazaniami z innych czujników. Dzięki temu pomiar jest dokładny, a zakłócenia, które mogłyby zaburzyć wynik, są wyeliminowane.

Monitoruje ponad 130 dyscyplin sportowych i śledzi Twoją trasę dzięki wbudowanemu GPS. W trybie treningowym z GPS i pomiarem tętna działa maksymalnie 30 godzin.

Jest wodoszczelny (WR30), więc bierzesz w nim prysznic, biegasz w deszczu i pływasz w zegarku. Plusem jest kilka funkcji pływackich. Automatycznie wykrywa tętno, styl, ruchy, dystans i tempo pływania.

Niezależnie od wybranej dyscypliny sportu, masz dostęp do statystyk tygodniowych, historii i aktualnych planów treningowych.

Lubisz trenować z muzyką? Przeglądasz piosenki i regulujesz głośność muzyki z poziomu zegarka. Dodatkowo wyświetla Ci powiadomienia z telefonu, więc zawsze jesteś na bieżąco. Sterujesz na dotykowym ekranie o przekątnej 1,2”.

Zegarek kupisz w kilku kolorach.

Cechy:

 • Rodzaj – smartwatch.
 • Maksymalny czas działania – ok. 30 godzin.
 • Ilość trybów sportowych – 130.
 • Woodporność – WR30.
 • GPS – tak.
 • Pulsoksymetr – nie.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – 1,2’’.
 • Trenujesz optymalnie dzięki funkcji Training Load Pro.
 • Mierzy poziom regeneracji podczas snu.
 • Ma wbudowane wskazówki treningowe FitSpark™.
 • Precyzyjnie mierzy tętno technologią Precision Prime™.
 • Śledzisz trasę dzięki GPS.
 • Ma funkcje pływackie.
 • Pokazuje Ci statystyki i historię treningów.
 • Sterujesz muzyką z poziomu zegarka.
 • Pokazuje powiadomienia z telefonu.
Reklama

Suunto 9 Baro

Zegarek sportowy Suunto 9 Baro
Suunto 9 Baro, ok. 2500 zł

Uwielbiasz długie i wymagające treningi?

Suunto 9 Baro jest zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach.

Jest odporny na uszkodzenia i nie boi się treningów w trudnych warunkach. Wytrzymuje skrajnie niskie i wysokie temperatury, wstrząsy i upadki, pył, piasek i dużą wilgotność.

Pływasz w basenie, nurkujesz i biegasz w deszczu i nie martwisz się o uszkodzenia. Smartwatch jest wodoszczelny do 100 m.

Śledzi Twoją aktywność i przebytą trasę z włączonym GPS nawet przez 120 godzin. To dzięki 3 trybom baterii – Wydajność, Wytrzymałość i Ultra. Po rozpoczęciu zapisu danych zegarek pokazuje Ci szacowany czas działania. Jeśli czas jest za krótki, możesz zmienić tryb baterii.

Dla miłośników długich wędrówek po górach jest tryb baterii Wycieczka. Zegarek działa do 7 dni ciągłej pracy z włączonym GPS.

Smartwatch ma ponad 80 trybów sportowych, więc wybierasz, na jaką aktywność masz dzisiaj ochotę. Zegarek analizuje ogólne trendy Twojej aktywności, snu i regeneracji.

Kochasz biegać? Planujesz swoją trasę w 3D w aplikacji Suunto. Dzięki niej wiesz, co czeka Cię na drodze. Wirtualny pacemaker pomaga Ci utrzymać równe tempo w trakcie biegu.

Dokładnie śledzisz dystans dzięki funkcji FusedTrack™. Łączy dane z czujnika ruchu i GPS, żeby zwiększyć dokładność śledzenia tras w trakcie bardzo długich biegów.

Widzisz, jak szybko spalasz gramy tłuszczów i węglowodanów. Funkcja Burner pomaga Ci kontrolować wagę ciała i zachować równowagę pomiędzy aktywnością fizyczną i dietą.

Przygotowujesz się do treningów na świeżym powietrzu. Włączasz powiadomienia pogodowe, więc nic Cię nie zaskoczy w trakcie treningu. Dostajesz też informacje o wysokości barometrycznej, ciśnieniu i alarmy burzowe.

Lubisz ćwiczyć z muzyką? Smartwatch ma przyciski, dzięki którym regulujesz głośność, włączasz pauzę i przełączasz piosenki.

Dostajesz powiadomienia o połączeniach przychodzących czy wiadomościach ze smartfona. Sterujesz na dużym dotykowym ekranie o przekątnej 1,97’’.

Cechy:

 • Rodzaj – smartwatch.
 • Maksymalny czas działania – ok. 7 dni.
 • Ilość trybów sportowych – 80.
 • Woodporność – do 100 m.
 • GPS – tak.
 • Pulsoksymetr – nie.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – 1,97’’.
 • Jest odporny na uszkodzenia.
 • Ma 3 tryby baterii.
 • Jest świetny dla biegaczy.
 • Planujesz trasę biegania w 3D w aplikacji.
 • Kontrolujesz wagę ciała dzięki funkcji Burner.
 • Wyświetla powiadomienia pogodowe.
 • Sterujesz muzyką dzięki przyciskom.
 • Pokazuje powiadomienia z telefonu.

Garmin Forerunner 945 Triathlon

Smartwatch Garmin Forerunner 945 Triathlon
Garmin Forerunner 945 Triathlon, ok. 3000 zł

Jesteś triathlonistą?

Poprawiasz swoje wyniki ze smartwatchem Garmin Forerunner 945 Triathlon.

Przygotowujesz się do biegów z darmowymi planami treningowymi Garmin Coach. To treningi połączone z poradami ekspertów, jak wydajnie trenować i osiągać zamierzone cele.

Zegarek ma wbudowane profile aktywności do jazdy na rowerze, pływania w basenie, w otwartym akwenie, czy biegania na torze krytym. Zmieniasz aktywność wtedy, kiedy tylko chcesz.

Świetnie orientujesz się w terenie dzięki systemom satelitarnym GPS, GLONASS i Galileo. Plusem są wbudowane mapy, dzięki którym biegasz w mieście i poza nim. Dokładnie wiesz, gdzie jesteś i jak wrócić do domu.

Biegasz po wzniesieniach z mapami ClimbPro. W czasie rzeczywistym wyświetla się informacja o nachyleniu, odległości i zmieniającej się wysokości.

Wiesz, jak radzi sobie Twój układ oddechowo – krążeniowy i jaka jest Twoja wydolność aerobowa. Dzięki tym informacjom trenujesz mądrzej i nie narażasz się na przeciążenie. Dodatkowo pulsoksymetr pokazuje, jak Twój organizm przyswaja tlen.

Podczas biegu smartwatch analizuje tempo i zmienność tętna w czasie rzeczywistym. Ma wskaźnik, który ocenia stan Twojego wytrenowania. Wiesz, czy jesteś w najlepszej formie, czy Twój organizm potrzebuje odpoczynku. Asystent regeneracji daje Ci znać, jak długo powinieneś odpoczywać przed kolejnym treningiem.

Bezpieczeństwo to podstawa. Funkcja Livetrack umożliwia śledzenie Twojego położenia w czasie rzeczywistym. Twoi bliscy wiedzą, gdzie jesteś i dokąd biegniesz.

Lubisz biegać z muzyką? Synchronizujesz swoją playlistę z zegarkiem. Z muzyką i włączonym GPS zegarek działa do 10 godzin.

Cechy:

 • Rodzaj – smartwatch.
 • Maksymalny czas działania – ok. 10 godzin.
 • Ilość trybów sportowych – b/d.
 • Woodporność – 5ATM.
 • GPS – tak.
 • Pulsoksymetr – tak.
 • Monitorowanie snu – tak.
 • Przekątna ekranu – 1,2’’.
 • Jest idealny dla triathlonistów.
 • Trenujesz z darmowymi planami Garmin Coach.
 • Śledzisz trasę dzięki GPS.
 • Precyzyjnie odnajdujesz się w terenie dzięki mapom.
 • Pokazuje Ci wzniesienia i zmianę wysokości.
 • Mierzy maksymalny pułap tlenowy.
 • Ocenia stan wytrenowania.
 • Asystent regeneracji dba o odpoczynek pomiędzy treningami.
 • Twoi bliscy widzą Twoje położenie dzięki funkcji Livetrack.
 • Synchronizujesz muzykę z zegarkiem.

Najlepszy pulsometr ranking 2023. Zestawienie

ZdjęcieNazwaRodzajPulsoksymetr
Pulsometr Huawei Band 4Huawei Band 4SmartbandTak
Pulsometr piersiowy Polar H10Polar H10Pas na klatkę piersiowąNie
Smartwatch Fitbit Charge 4Fitbit Charge 4SmartwatchNie
Smartwatch Garmin Forerunner 245Garmin Forerunner 245SmartwatchTak
Smartwatch Polar Vantage M2Polar Vantage M2SmartwatchNie
Smartwatch Suunto 9 BaroSuunto 9 BaroSmartwatchNie
Smartwatch Garmin Forerunner 945 TriathlonGarmin Forerunner 945 TriathlonSmartwatchTak

Najlepszy pulsometr sportowy. Ranking 2023. Nasza opinia

Jaki pulsometr jest najlepszy? Taki, który odpowiada Twojej aktywności fizycznej 🙂

Trafnie wybrany pulsometr rewelacyjnie spełnia swoje zadanie. Jest partnerem treningowym, ale też sprawdza, jak się wysypiasz, czy dbasz o regenerację i odpoczynek.

Pomaga Ci odnaleźć się w nieznanych terenach, proponuje Ci gotowe zestawy ćwiczeń i nadaje się do aktywności w wodzie.

Który pulsometr z naszego rankingu 2023 wybrałeś i dlaczego?

Skomentuj 🙂

Reklama
Reklama
Reklama
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl