in , ,

Najlepszy depilator laserowy IPL. Ranking 2022

Reklama

4.84/5 (25)

Marzysz o nieskazitelnie gładkiej skórze na całym ciele? Chcesz uniknąć nieprzyjemnych podrażnień podczas depilacji i zaoszczędzić czas?

Masz dosyć usuwanie włosów woskiem, tradycyjnym depilatorem lub maszynkami? Chcesz trwale pozbyć się niechcianych włosków w sposób bezbolesny?

Dobrze trafiłaś! Poznaj najlepsze propozycje depilatorów laserowych IPL w naszym rankingu 2022!

Czym jest depilator laserowy IPL?

Depilacja światłem w ciągu ostatnich lat zyskała ogromną popularność. Wiele osób uważa, że jest bardziej komfortowa od usuwania włosów maszynką, woskiem lub klasycznym depilatorem.

Jak działają depilatory laserowe IPL?

Urządzenia działające w technologii IPL generują impulsy światła prosto do cebulek włosów. Rezultatem jest wypadanie włosów lub zahamowanie ich odrastania. Ze względu na to, że kobiety mają różny odcień skóry i kolor włosów, należy dobrać odpowiednie natężenie impulsu światła. Niektóre urządzenia posiadają czujnik koloru skóry, który pomoże wybrać optymalny strumień.

Reklama

Warto zwrócić szczególną uwagę, czy urządzenie, które planujesz zakupić, posiada odpowiednie badania i przeszło testy bezpieczeństwa. Jest to ważny aspekt, który zadba o zdrowie Twojej skóry, komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Zwróć uwagę na rodzaj nasadek, które zawarte są w zestawie. Poszczególne końcówki różnią się kształtem i wymiarami okienka, przez które przepływa strumień świetlny, a także rodzajem filtrów. Nasadkę należy dobrać do konkretnego obszaru ciała. Większe przeznaczone są zazwyczaj do nóg czy pleców, a mniejsze do twarzy.

Depilator IPL emituje promieniowanie UV, a podczas jednego rozbłysku wydziela niebieskie, żółte, zielone, podczerwone i pomarańczowe wiązki światła. Do zahamowania odrostu włosa potrzebne jest jedynie światło pomarańczowe i podczerwone – pozostałe wiązki wnikają w płytkie warstwy skóry.

Dlatego tak ważne są odpowiednie filtry w depilatorze, gdyż pozostałe promienie mogą powodować niepożądane rezultaty. Filtr zaabsorbuje szkodliwe wiązki światła, a przepuści jedynie te bezpieczne dla skóry.

Do wyboru masz modele depilatorów przewodowe i bezprzewodowe. Wersja bezprzewodowa jest z pewnością wygodniejsza i bardziej komfortowa, a zaletą modeli przewodowych jest fakt, że nie istnieje ryzyko rozładowania akumulatora w trakcie zabiegu. Możesz wybrać takie urządzenie, które łączy obie opcje.

Reklama

Depilator IPL a depilator laserowy

Wbrew przekonaniu, że depilator laserowy i IPL jest tym samym, należy rozróżnić oba te urządzenia. Depilator laserowy precyzyjnie likwiduje każdy włos z osobna, nie działa więc na większym obszarze skóry.

Pojedyncza wiązka światła ma konkretną długość i jest pochłaniana przez część włosa, odpowiedzialną za wzrost. Bardzo często włos ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury albo wchodzi w fazę uśpienia, dzięki czemu przestaje rosnąć.

Depilator IPL posiada lampę, która naświetla większy obszar skóry. Może na nim znajdować się wiele włosków. Wysyła wiązki światła o różnej długości i w różnych kierunkach, dzięki czemu pochłaniane jest przez cebulki i tkanki. Zniszczone zostają tylko cebulki włosa. Depilacja IPL zajmuje mniej czasu, gdyż nie musisz dokładnie i precyzyjnie celować w pojedyncze włosy – depilator działa na większej powierzchni skóry.

Depilator IPLDepilator laserowy
Zasada działaniaFale o różnych długościach i kierunkachWiązka o jednej długości fali
Obszar naświetlaniaWiększy obszar skóry (kilka cm2)Pojedynczy włos
Rodzaj usuwanych włosówRóżne karnacje i kolor włosów (z wyjątkiem ciemnej karnacji oraz siwych, rudych, jasnych blond włosów)Najlepszy efekt widoczny na jasnej skórze i ciemnych włosach
Odczucia podczas zabieguNiemal bezbolesny (w zależności od obszaru depilacji)Większa bolesność i duży dyskomfort
Czas trwania zabieguKrótszy czas (np. kilkanaście minut)Dłuższy czas (kilkadziesiąt minut do godziny)
Dolegliwości podczas trwania zabiegu i po zabiegu Bezpieczny dla skóry wrażliwej, możliwe delikatne zaczerwienienie skóry przez ok. 30 min po zabieguMożliwość wystąpienia podrażnień, zaczerwienienia, poparzeń

Depilator laserowy IPL do 1000 zł

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro
Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro, ok. 500 zł

Zależy Ci na wygodnej depilacji, bez wciskania przycisków?

Depilator IPL Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro dba o Twoją wygodę. Ma tryb Auto Flash, który automatycznie wyzwala błysk, kiedy dociśniesz depilator do skóry.

To wygodne rozwiązanie, bo nie musisz trzymać guzika. Chronisz też swoje oczy, bo dopóki nie dociśniesz urządzenia w prawidłowy sposób do ciała, błysk nie zostanie uwolniony.

Zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Depilator ma czujnik typu skóry, który przed każdym impulsem światła sprawdza odcień skóry. Dodatkową ochronę daje Ci wbudowany filtr UV.

Żywotność lampy to 200 000 błysków. Intensywność światła regulujesz na 3 poziomach, więc dobierasz ją do swojego koloru skóry.

Depilator jest mały i poręczny. Łatwo nim manewrujesz, więc wygodnie depilujesz niewielkich i trudno dostępnych obszarów ciała (np. bikini i pachy).

Cechy:

 • Żywotność lampy – do 200 000 impulsów.
 • Ilość ustawień mocy światła – 3.
 • Zasilanie – kabel.
 • Automatycznie wyzwala błysk światła.
 • Rozpoznaje odcień skóry dzięki czujnikowi.
 • Chroni przed promieniowaniem UV.
 • Regulujesz intensywność światła na 3 poziomach.
 • Jest mały i poręczny.

Remington Home Pulse Light IPL3500

Depilator laserowy IPL Remington Home Pulse Light IPL3500
Remington Home Pulse Light IPL3500, ok. 650 zł

Chcesz być na bieżąco z sesjami depilacji podczas częstych podróży?

Depilator IPL Remington Home Pulse Light IPL3500 jest mały i poręczny. Zabierasz go ze sobą w podróż, bo zajmuje mało miejsca w bagażu. Ma w zestawie futerał, który chroni depilator, kiedy przewozisz go w bagażu.

Depilacja jest wygodna dzięki technologii Advanced Triggerless. Kiedy dotykasz skóry depilatorem, automatycznie wyzwala się błysk światła. Nie musisz trzymać przycisku, albo za każdym razem go wciskać.

Żywotność lampy to 350 000 impulsów. Dopasowujesz zabieg do rodzaju skóry, bo do wyboru masz 5 ustawień intensywności światła. Depilacja jest komfortowa i skuteczna.

W zestawie dostajesz futerał i ściereczkę.

Cechy:

 • Żywotność lampy – do 350 000 impulsów.
 • Ilość ustawień mocy światła – 5.
 • Zasilanie – kabel.
 • Jest mały i poręczny.
 • Nadaje się w podróż.
 • W zestawie ma futerał ochronny.
 • Automatycznie wyzwala błysk światła.

Braun IPL PL3012

Depilator laserowy IPL raun IPL PL3012
Braun IPL PL3012, ok. 1000 zł

Chcesz, żeby depilacja była bezpieczna dla Twojej skóry i skuteczna?

Depilator IPL Braun IPL PL3012 ma czujnik SensoAdapt™, który na bieżąco odczytuje kolor skóry w depilowanym miejscu. Automatycznie dopasowuje intensywność impulsów światła, żeby skutecznie pozbyć się włosków. Czujnik SensoAdapt™ ma zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Dopasowujesz tryb pracy do swoich potrzeb. Do wyboru masz 2 ustawienia. Tryb płynny najlepiej sprawdza się na dużych partiach ciała (np. na nogach). Generuje więcej błysków, więc depilacja jest szybka. Tryb miejscowy daje Ci większą precyzję na małych powierzchniach ciała i we wrażliwych miejscach.

Depilacja jest bezpieczna. Urządzenie ma 3 poziomy intensywności światła, więc dobierasz najlepsze ustawienie dla swojego koloru skóry. Żywotność lampy to 300 000 impulsów, czyli depilator wystarcza Ci na kilka lat zabiegów.

W zestawie dostajesz maszynkę do golenia Venus Divine Sensitive i kosmetyczkę.

Cechy:

 • Żywotność lampy – do 300 000 impulsów.
 • Ilość ustawień mocy światła – 3.
 • Ilość trybów pracy – 2.
 • Zasilanie – kabel.
 • Ma czujnik, który sam dopasowuje intensywność światła.
 • Czujnik ma zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.
 • Ma 2 tryby pracy – płynny i miejscowy.
 • W zestawie dostajesz maszynkę i kosmetyczkę.

Depilator laserowy IPL powyżej 1000 zł

Philips Lumea SC1994/00

Philips Lumea SC1994/00
Philips Lumea SC1994/00, ok. 1000 zł

Chcesz szybko i wygodnie depilować nogi i duże partie ciała?

Depilator IPL Philips Lumea SC1994/00 ułatwia depilację całego ciała. Ma duże okienko (o powierzchni 4 cm2), więc szybko usuniesz włoski nawet z dużych partii ciała. Nasadka przylega do ciała poziomo lub pionowo.

Zabieg jest bezpieczny i dopasowany do Twojej skóry. Depilator ma czujnik odcienia skóry, który określa karnację na początku każdej sesji i w trakcie jej trwania. Jeśli wykryje zbyt ciemną karnację, automatycznie wstrzymuje depilację.

Regulujesz intensywność światła w zależności od swoich potrzeb. Do wyboru masz 5 ustawień.

Zabieg jest szybki i łatwy. Urządzenie pracuje w 2 trybach, w zależności od tego, jaki obszar ciała depilujesz.

Tryb przesunięcia i błysku generuje więcej błysków i przydaje się w trakcie płynnych ruchów podczas zabiegu (np. przy depilowaniu nóg). Tryb przyłożenia i błysku używasz na zaokrąglonych częściach ciała (np. pod pachami).

Depilator chroni Twoją skórę. Ma wbudowany filtr, który zabezpiecza przed promieniami UV. Dodatkowo ma blokadę, która chroni przed przypadkowym wyzwoleniem błysku.

Planujesz depilację i masz dostęp do porad i wskazówek w darmowej aplikacji Lumea. Dzięki niej w pełni wykorzystujesz możliwości depilatora.

W zestawie dostajesz pokrowiec i ściereczkę.

Cechy:

 • Żywotność lampy – b/d.
 • Ilość ustawień mocy światła – 5.
 • Ilość trybów pracy – 2.
 • Zasilanie – kabel.
 • Nasadka ma duże okienko i przyspiesza depilację.
 • Rozpoznaje odcień skóry dzięki czujnikowi.
 • Ma 2 tryby pracy – przesunięcia i przyłożenia.
 • Chroni przed promieniowaniem UV.
 • Ma zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwoleniem błysku.
 • Planujesz depilację w aplikacji Lumea.
 • W zestawie masz pokrowiec.

Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014

Depilator Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014
Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014, ok. 1300 zł

Zastanawiasz się, jak dobrać intensywność światła do Twojego odcienia skóry?

Nie musisz się tym martwić. Depilator IPL Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014 bada karnację Twojej skóry.

Depilacja jest bezpieczna i wydajna. Urządzenie automatycznie i na bieżąco dopasowuje się do Twojego odcienia skóry. Technologia SensoAdapt™ odczytuje karnację i dopasowuje intensywność impulsów światła. Dodatkowo czujnik chroni Twoją skórę, bo ma zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Dobierasz tryb pracy do swoich potrzeb. Depilator ma 2 tryby – płynny i miejscowy. Tryb płynny przydaje się do depilacji dużych partii ciała (np. nóg). Generuje więcej błysków i przyspiesza zabieg. Tryb miejscowy jest najlepszy do małych partii ciała (np. bach, bikini). Daje Ci większą precyzję.

Dopasowujesz intensywność światła do swojej skóry. Do wyboru masz 10 poziomów intensywności, więc wybierasz taki, który jest i bezpieczny i skuteczny. Żywotność lampy to 400 000 impulsów, czyli depilator wystarcza Ci na kilka lat zabiegów.

W zestawie masz kosmetyczkę i maszynkę Venus Extra Smooth.

Cechy:

 • Żywotność lampy – 400 000.
 • Ilość ustawień mocy światła – 10.
 • Ilość trybów pracy – 2.
 • Zasilanie – kabel.
 • Rozpoznaje odcień skóry.
 • Automatycznie dopasowuje intensywność światła.
 • Chroni przed promieniowaniem UV.
 • Ma 2 tryby pracy do różnych części ciała.
 • W zestawie masz kosmetyczkę i maszynkę do golenia.

Philips Lumea 9000 BRI958/00

Depilator laserowy IPL Philips Lumea 9000 BRI958/00
Philips Lumea 9000 BRI958/00, ok. 2100 zł

Denerwuje Cię kabel w depilatorze, który ciągle się plącze?

Depilator IPL Philips Lumea 9000 BRI958/00 ma na to rozwiązanie. Jest bezprzewodowy, więc depilujesz się, będąc w dowolnym miejscu w domu. To wygodne rozwiązanie, bo nie musisz mieć gniazdka w pobliżu. Nie martwisz się, że zabieg jest niewygodny ze względu na kabel.

Depilujesz całe ciało dzięki 4 inteligentnym nasadkom (do pach, bikini, twarzy i ciała). Kiedy je zamontujesz, automatycznie uruchamiają program depilacji do danego obszaru ciała.

Nasadki dopasowują się do naturalnego kształtu ciała. Okienka przylegają do skóry, więc światło nie wydostaje się na zewnątrz. Skutecznie depilujesz nawet wrażliwe miejsca.

Zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Depilator używa technologii SenseIQ z czujnikiem SmartSkin. Czujnik rozpoznaje odcień Twojej skóry i podpowiada Ci najlepsze ustawienie światła.

Do wyboru masz 5 ustawień intensywności światła. Żywotność lampy to 450 000 błysków, a wbudowany filtr UV daje Ci ochronę przed promieniowaniem. Dodatkowo depilator ma zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków.

Masz dostęp do porad i wskazówek o technikach depilacji w darmowej aplikacji Lumea IPL. Spersonalizowane programy zabiegów i planowanie pozwalają Ci zachować systematyczność depilacji.

W zestawie dostajesz pokrowiec i 4 nasadki (do pach, bikini, twarzy, ciała).

Cechy:

 • Żywotność lampy – do 450 000 impulsów.
 • Ilość ustawień mocy światła – 5.
 • Zasilanie – akumulator i kabel.
 • Działa bezprzewodowo.
 • Ma 4 inteligentne nasadki, które same uruchamiają dedykowany program depilacji.
 • Czujnik SmartSkin automatycznie rozpoznaje kolor Twojej skóry.
 • Ma filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowymi błyskami.
 • W aplikacji Lumea IPL masz porady i wskazówki o depilacji.
 • W zestawie dostajesz pokrowiec.

Depilator laserowy IPL ranking 2022. Zestawienie

ZdjęcieNazwaIlość ustawień mocy światłaRozpoznawanie karnacji
Depilator Beurer IPL 5500 Pure Skin ProBeurer IPL 5500 Pure Skin Pro3Tak
Depilator laserowy IPL Remington Home Pulse Light IPL3500Remington Home Pulse Light IPL35005Nie
Depilator laserowy IPL raun IPL PL3012Braun IPL PL30123Tak
Depilator Philips Lumea SC1994/00Philips Lumea SC1994/005Tak
Depilator Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL501410Tak
Depilator laserowy IPL Philips Lumea 9000 BRI958/00Philips Lumea 9000 BRI958/005Tak

Najlepszy depilator laserowy IPL. Jaki najlepiej wybrać?

Przekonałaś się, że depilacja ciała wcale nie musi być uciążliwa, bolesna i czasochłonna. Dzięki nowoczesnej depilacji IPL zyskasz gładką skórę nawet już w kilka minut!

Który model z rankingu 2022 jest najlepszy? Musisz sama zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Pamiętaj też, że depilator laserowy to nie to samo co depilator IPL.

Wybrałaś depilator marki Philips? A może zdecydowałaś się na produkt Braun, Remington lub BaByliss? Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
2 lat temu

fajne porównanie laserowy a IPL

Na co zwrócić uwagę kupując ławki ogrodowe?

Chłodziarka do zabudowy- jak wybrać odpowiedni model