Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Mikser planetarny, stojący z misą, czy ręczny? Który wybrać?

Autor: 
Redakcja
13-04-2023
Reklama

Odkryłaś w sobie nową pasję? Chcesz piec i gotować częściej?

Miksować, ubijać i mieszać składniki bez wysiłku? A może szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które zastąpi inne sprzęty kuchenne?

Zobacz, jakie są rodzaje mikserów i który jest najlepszy dla Ciebie!

Mikser planetarny, stojący z misą, czy ręczny?

Mikser kuchenny to przydatne narzędzie, które znacznie ułatwia gotowanie i pieczenie.

Są 3 podstawowe rodzaje mikserów: robot planetarny, mikser stojący z misą i mikser ręczny.

Jakie są między nimi różnice? Jakie korzyści daje każdy z tych mikserów? Który jest najlepszy dla Ciebie?

O tym już teraz!

Mikser kuchenny ręczny, stojący z misą czy planetarny? Jaki wybrać?
Z pomocą miksera kuchennego wyczarujesz bajkowe i smakowite wypieki!

Mikser ręczny

Mikser ręczny to najprostszy i najtańszy rodzaj miksera.

Trzymasz go w ręku, a miksujesz ruchami dookoła miski. Jest świetny do ubijania jajek, mieszania ciasta lub przygotowania lekkich i niewielkich dań.

Jest łatwy w użyciu i mały, więc wygodnie go przechowujesz w szafce. Zazwyczaj jest lekki, więc Twoje ręce wolniej się męczą przy dłuższym miksowaniu.

Mikser ręczny gorzej się sprawdza do bardziej skomplikowanych przepisów, ciężkich ciast i mas. Wyrabianie np. dużej ilości ciasta na chleb może być uciążliwe i przegrzać mikser.

Mikser stojący z misą

Mikser stojący z misą stoi na blacie kuchennym i ma miejsce na misę. Mikser montujesz na specjalnym ramieniu i nie musisz go trzymać w ręku. Misa sama się obraca.

Mikser stojący z misą jest świetnym wyborem dla tych, którzy gotują często i potrzebują większej mocy i pojemności niż mikser ręczny.

Sprawnie wyrabia ciężkie ciasta i składniki. Twoje ręce są wolne, więc w trakcie miksowania dodajesz składniki. Oszczędzasz czas i jest znacznie szybciej.

Reklama

Mikser planetarny

Mikser planetarny nazywany jest też robotem planetarnym. Oferuje najwięcej funkcjonalności dzięki wymiennym akcesoriom. Jest najlepszy dla tych, którzy gotują i pieką bardzo często.

Jest świetny do wyrabiania ciężkich ciast i mas. Z odpowiednią nasadką zamienia się też w maszynkę do mięsa, malakser i blender.

Skutecznie i szybko miesza składniki dzięki ruchowi planetarnemu. Mieszadło obraca się wokół własnej osi i wokół miski. Dokładnie wygarnia składniki ze wszystkich części misy i równomiernie je miesza.

Twoje ręce są wolne, więc w każdej chwili dodajesz kolejne składniki.

Może być bardziej skomplikowany w użyciu niż mikser ręczny i stojący z misą. Jest też dużo cięższy, bo potrafi ważyć nawet 10 kg. Częste wyjmowanie i chowanie go do szafki może być uciążliwe.


Mikser kuchenny znacznie ułatwia pracę w kuchni. Wyręcza Cię w nudnym mieszaniu i ubijaniu składników.

Mikser ręczny jest świetny dla tych, którzy pieką od czasu do czasu. Mikser stojący z misą przyda się tym, którzy korzystają z trudniejszych przepisów i wyrabiają ciężkie ciasta (np. chlebowe).

Mikser planetarny jest idealny dla wszystkich, którzy gotują i pieką dużo. Nawet codziennie. Jest wielofunkcyjny i możesz dokupić do niego różne akcesoria.

Nie tylko miesza, miksuje i ubija. Zamieniasz go też w maszynkę do mięsa, blender lub malakser.

Zdecydowałaś się na zakup nowego miksera? Zobacz nasz ranking najlepszych mikserów ręcznych, stojących z misą i planetarnych!

Szukasz najlepszego miksera kuchennego? Zobacz 

Ranking najlepszych mikserów kuchennych
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl