Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jak wybrać najlepszy wideorejestrator do samochodu? 6 szybkich kroków

Autor: 
Monika
15-03-2022
Reklama

Chcesz rejestrować wszystko to, co dzieje się na drodze? Najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego?

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, kiedy kolizja była sporna i każdy z kierowców miał swoją własną wersję zdarzeń?

Marzysz o tym, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji, których wyjaśnienie trwa w nieskończoność?

Mam dobre wieści!

Poznaj najważniejsze zalety kamer samochodowych. Dowiedz się, jakie cechy i funkcje powinien posiadać Twój idealny model wideorejestratora.

Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza do Twoich potrzeb? Ten artykuł na pewno pomoże Ci w odpowiedzi na pytanie "Jaki kupić?".

Jeżeli natomiast szukasz konkretnych modeli produktów, sprawdź nasz ranking kamer samochodowych.

Dlaczego warto kupić kamerę samochodową?

Z biegiem lat samochody stają się coraz mądrzejsze i bezpieczniejsze. Producenci konkurują ze sobą w opracowywaniu coraz to nowszych czujników, systemów i technologii, które zwiększają komfort jazdy.

Jeszcze kilkanaście lat temu hasło „samochód, który sam się porusza” mogło wywoływać salwę śmiechu i niedowierzania.

Współcześnie takie auta już dawno opuściły sfery marzeń inżynierów i przeniosły się do fabryk. Wynalazcy każdego dnia dopracowują swoje pomysły w najdrobniejszych szczegółach, aby już niedługo samochody stały się całkowicie autonomiczne.

Na chwilę obecną takie pojazdy są dla nas sporą nowością. Potrzebują jeszcze wielu prób i testów, zanim zaczną królować na drogach, a tym samym staną się powszechne i dostępne dla każdego.

Czy dzięki nim uda się uniknąć przynajmniej większości wypadków drogowych i innych wydarzeń na trasach? Myślę, że jest na to duża szansa, ale dokładnie przekonamy się o tym z czasem.

Jaka kamera samochodowa to dobry wybór?
Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić kamerę samochodową? Jakie są ich główne zalety? Sprawdź nasz praktyczny poradnik!

10 największych zalet wideorejestratorów

Na chwilę obecną jesteśmy w pewien sposób zmuszeni do poruszania się w „tradycyjnych” autach.

To wiąże się z ryzykiem występowania kolizji i wypadków, a zapewne zgodzisz się ze mną, że nie należą one do rzadkości. Nie chodzi tylko o wypadki samochodów, ale również zdarzenia z udziałem pieszych lub rowerzystów.

Czasami bywa tak, że sprawca ucieka z miejsca zdarzenia i czuje się całkowicie bezkarny. Jak odnaleźć winnego kierowcę?

Niektóre zdarzenia drogowe są sporne i przez wiele miesięcy pozostają nierozwiązane, a sprawy odbywają się na zasadzie „słowo przeciwko słowu”.

Jak możesz temu zaradzić? W jaki sposób zdobyć niepodważalne i wiarygodne dowody z wypadku?

Z nieocenioną pomocą spieszą kamery samochodowe!

To niewielkie urządzenia, które montujesz na szybie samochodu za pomocą specjalnego uchwytu lub samoprzylepnej taśmy.

Ich głównym zadaniem jest podniesienie poziomu Twojego bezpieczeństwa.

Reklama

Nagrywanie kolizji i zdarzeń

Dzięki nim masz możliwość nagrania wypadku lub innego zdarzenia na drodze, co może okazać się niezastąpione podczas poszukiwania sprawcy.

Są świetnymi pomocnikami w walce z tymi kierowcami, którzy nie do końca znają przepisy ruchu drogowego, albo zwyczajnie je lekceważą.

Im kamery samochodowe są popularniejsze, tym jest większa szansa, że niepokorni szoferzy poniosą odpowiedzialność za wykroczenia. Zapewne nie chciałbyś się oglądać na YouTube w kompilacji „niepoprawnych kierowców” 🙂

Wideorejestratory przydają się zimą, kiedy pojawiają się opady śniegu i mróz. Warunki na drogach stają się trudne i nawierzchnia jest śliska.

Nawet najbardziej doświadczony kierowca może mieć kłopot podczas jazdy i wykonywania manewrów.

Kolizje i wydarzenia drogowe w takich okolicznościach bywają trudne do wyjaśnienia, więc nagranie z kamery może zaoszczędzić sporo nerwów.

Wypadki mogą zdarzyć się również ze względu na zły stan dróg. Myślę, że każdy z nas miał chociaż raz nieprzyjemną przygodę z dziurą w drodze, która pojawiła się nie wiadomo skąd.

Pechowe są również zapadnięte studzienki kanalizacyjne.

Myślę, że wciąż daleko nam do takich jakości nawierzchni, jakimi mogą pochwalić się kraje z Europy Zachodniej. Możesz uszkodzić nie tylko samą oponę, ale również zawieszenie.

Nagrania z rejestratorów mogą przydać się podczas ubiegania się o wypłatę odszkodowania.

Kamery samochodowe nie tylko pomogą Ci w trasie, ale także zapewnią bezpieczeństwo podczas postoju.

Specjalny tryb parkingowy wykrywa stłuczkę na parkingu i natychmiast zaczyna nagrywać. Jest większa szansa, że sprawca kolizji zostanie zidentyfikowany.

Doskonalenie własnych umiejętności

Posiadanie rejestratora jazdy może zmobilizować siebie samego do większej dbałości o przepisową jazdę. Oglądając własne materiały, możesz zauważyć swoje błędy i udoskonalić technikę jazdy.

Wyobraź sobie sytuację, kiedy pokazujesz znajomym nagranie z nieziemskiej trasy wakacyjnej. Zamiast podziwiać wodospady, szczyty górskie albo wybrzeże lazurowego morza, Twoja paczka wyśmiała Cię z powodu nieznajomości znaków drogowych 🙂

Tego zdecydowanie chciałbyś uniknąć, prawda?

Kompaktowe wymiary

Kolejną z zalet większości kamer samochodowych jest kompaktowy rozmiar urządzenia. Ogromna ilość modeli kamer jest niewielka, a niektóre z nich są nawet mniejsze od klucza.

Oznacza to, że po zamontowaniu nie będą ograniczać widoczności, co podczas prowadzenia pojazdu jest kluczowe i zapewnia bezpieczeństwo.

Niektóre modele możesz ukryć za wstecznym lusterkiem, więc rejestrator pozostaje niemal niewidoczny.

Dzięki temu nic nie rozprasza Cię podczas jazdy, na szybie nie powstaje zbędny „bałagan”, a sam sprzęt nie kusi złodzieja.

Szeroki kąt widzenia i jakość obrazu

Szerokokątne obiektywy pozwolą Ci na objęcie nagrywaniem nie tylko własnego pasa ruchu, ale również przeciwnego oraz pobocza.

Kamery zapisują obraz w różnej rozdzielczości. Może to być przykładowo jakość HD, Full HD lub 4K. Jednym z najpopularniejszych formatów jest Full HD.

Im lepsza jakość, tym urządzenie nagra dokładniejszy i wyraźniejszy obraz, z większą ilością szczegółów.

Jest to szczególnie ważne w trudniejszych i spornych przypadkach. To doskonały dowód dla policji lub ubezpieczalni, jeśli nagrasz wyraźnie tablice rejestracyjne pojazdu uczestniczącego w wypadku.

Pozostając w temacie obrazów wysokiej jakości, kamery samochodowe w szybki sposób mogą zamienić się w aparat fotograficzny.

Funkcja robienia zdjęć o wysokiej rozdzielczości przyda się nie tylko do uwiecznienia pięknego morza na horyzoncie lub pasma górskiego.

Za pomocą mini aparatu fotograficznego możesz udokumentować szkody powstałe w wyniku kolizji lub innego zdarzenia.

Wiadomo, że niemal zawsze masz przy sobie smartfon, ale funkcja zdjęć w kamerze to dodatkowa alternatywa i zabezpieczenie.

Reklama

Intuicyjna obsługa

W większości urządzeń najważniejsze funkcje są obsługiwane za pomocą czytelnych i intuicyjnych przycisków na obudowie kamery.

Gwarantują szybkie aktywowanie danej funkcji, bez stresującego szukania jej w menu i to podczas prowadzenia pojazdu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniasz sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, bo nie odwracasz wzroku od drogi.

Dla podniesienia poziomu wygody możesz zdecydować się na kamerę z ekranem dotykowym lub sterowaniem głosowym.

Niektóre modele posiadają menu w języku polskim, dzięki czemu sterowanie nimi jest znacznie wygodniejsze i szybsze. Taki parametr będzie idealny dla osób starszych, które nie posługują się językiem obcym.

Bezpieczne przechowywanie danych

Materiały zapisujesz na karcie pamięci (pojemności różnią się w zależności od modelu).

Nagrywanie odbywa się w tak zwanej „pętli”, czyli stare fragmenty zastępowane są nowymi. Nie musisz pamiętać o systematycznym czyszczeniu karty, aby zarejestrować nowe wideo.

Jeśli chcesz zachować wybrane nagranie, możesz je zapisać w dowolnej chwili, najczęściej za pomocą jednego przycisku. Masz całkowitą pewność, że nie ulegnie nadpisaniu.

Pamiątka z podróży

Zastanawiasz się jaka kamera samochodowa zapewni Ci nagranie miłych wspomnień z trasy? Nagrane filmiki i wykonane zdjęcia mogą nam służyć za fantastyczną pamiątkę z podróży.

Jeśli mijasz cudowne miejsce na trasie, możesz w dowolnej chwili zapisać nagranie i odtworzyć je później w domu.

Prowadząc samochód, musisz być skupiony i uważny, więc nie będziesz miał okazji do podziwiania krajobrazów w przeciwieństwie do pasażerów.

Opcja nagrania filmu z pewnością będzie dla Ciebie praktyczna.

Wideorejestrator na wakacjach w podróży
Chcesz nagrywać niesamowite widoki i krajobrazy podczas podróży? Kamery samochodowe zarejestrują materiał, nie odrywając Cię od jazdy

Powiadomienia głosowe

Jak wygodnie i bezpiecznie korzystać z rejestratora jazdy?

Niektóre z modeli nie tylko wyświetlają powiadomienia na ekranie, ale także informują Cię o ważnych sprawach za pomocą alarmów dźwiękowych.

Nie ma konieczności ciągłego zerkania na wyświetlacz, co z pewnością rozprasza podczas jazdy.

Możesz zakupić urządzenie z wbudowaną bazą fotoradarów, które poinformuje Cię o konieczności zachowania szczególnej ostrożności lub przekroczonej prędkości.

Praktyczne tryby i funkcje dodatkowe

Interesują Cię dodatkowe funkcje? Kamery samochodowe mogą mieć ich całkiem sporo.

Droższe modele posiadają zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Ostrzegą Cię o ryzyku kolizji i nadmiernym zmęczeniu kierowcy.

Z pewnością przyda Ci się również asystent pasa ruchu i przypomnienie o pojeździe ruszającym przed Tobą, jeśli chwilowo się zagapisz. Co Ty na to?

Wiele urządzeń posiada tryb parkingowy, który zadba o auto nawet pod Twoją nieobecność. Jeśli dojdzie do uderzenia w Twój samochód na parkingu, nagrywanie aktywuje się automatycznie.

Gromadzisz dowody nawet wtedy, kiedy robisz zakupy lub przebywasz w domu. Przydatny może być również czujnik ruchu, który rozpoczyna nagrywanie po wykryciu „w oku” poruszającego się samochodu lub pieszego.

Tryb nocny umożliwia nagrywanie filmów wysokiej jakości nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Nie musisz martwić się, że zdarzenie, które wydarzyło się po zmroku, nie zostanie zarejestrowane w poprawny sposób, a dowody okażą się nieprzydatne.

Reklama

Łączność bezprzewodowa ze smartfonem

Wbudowany GPS, łączność Wi-Fi i Bluetooth to kolejne udogodnienia.

Dzięki GPS możesz zapisywać lokalizację samochodu, prześledzić przebytą trasę i zapisywać prędkość swojego auta na drodze.

Moduły Wi-Fi i Bluetooth zapewniają sprawną wymianę danych z aplikacjami.

Za ich pomocą możesz zarządzać nagraniami, porządkować je, a niektórzy producenci oferują nawet sterowanie kamerami za pomocą aplikacji. Przydatna funkcja, prawda?

Urządzenie może posiadać mikrofon, który rejestruje wysokiej jakości dźwięki. Oprócz nagrania obrazu, formy audio mogą być również istotnym dowodem w sprawie, na przykład podczas próby wyłudzenia odszkodowania.

Czujnik G-Sensor zarejestruje kierunek jazdy Twojego samochodu. W przypadku kolizji lub nagłego hamowania automatycznie i natychmiastowo zapisuje nagranie i chroni je przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem.

Masz całkowitą gwarancję, że nagranie jest bezpieczne.

Funkcja automatycznego włączania rejestratora po uruchomieniu zapłonu w aucie zapewni Ci całkowitą wygodę. Nie musisz więc pamiętać o ręcznym odpalaniu kamery.

Nagrywanie w pętli to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej stare nagrania są na bieżąco zastępowane nowymi. Nie musisz martwić się o ręczne usuwanie starych wideo, aby zapisać aktualne materiały.

4 wady kamer samochodowych

Użytkownicy kamer samochodowych zazwyczaj wymieniają ogrom zalet tych urządzeń, a sam sprzęt posiada niewiele wad i są one mocno subiektywne.

Pobiera prąd

Z pewnością kamera jest źródłem poboru prądu w samochodzie, ale bardzo rzadko może spowodować problemy z instalacją elektryczną.

Montaż i demontaż

Minusem może być konieczność montażu i demontażu urządzenia.

Niektórzy użytkownicy decydują się na ściąganie kamery na przykład podczas pozostawienia auta na parkingu, aby nie prowokować kradzieży.

Oznacza to, że za każdym razem musisz wypiąć kamerę lub zdjąć cały uchwyt, co może być uciążliwe szczególnie na krótkich i częstych trasach.

Ograniczona widoczność

Większe urządzenia mogą również ograniczać widoczność, co może stać się niekomfortowe dla kierowcy.

Niektóre modele kamer mają akumulatory o niewielkiej pojemności, przez co muszą być przez większość czasu podłączone do źródła zasilania.

Wiele z nich po odłączeniu z gniazdka może pracować tylko przez krótką chwilę, więc zapewne zdążysz tylko zapisać nagranie i urządzenie się wyłączy.

Ryzyko kradzieży

Decydując się na rejestrator z wyższej półki cenowej i jakościowej, musisz liczyć się z tym, że może stać się łupem złodzieja.

Amatorzy cudzych własności mogą być zainteresowani sprzętem na przedniej szybie, szczególnie takim, który mocno rzuca się w oczy. Jedynym wyjściem jest demontaż urządzenia, kiedy nie ma Cię w pobliżu auta.

Jaka kamera samochodowa jest legalna?

Pamiętaj, że nie wszystkie kraje akceptują kamery samochodowe. Zazwyczaj jest to związane z ochroną danych osobowych.

Jakie są ograniczenia?

Przykładowo w Austrii obowiązuje całkowity zakaz korzystania z wideorejestratorów. Nawet posiadanie takiego urządzenia jest nielegalne. Za nieprzestrzeganie przepisu może grozić kara 10 tysięcy euro.

W Niemczech i Francji nagrań z rejestratora nie można umieszczać w mediach społecznościowych i Internecie.

Na Węgrzech materiały zarejestrowane kamerą samochodową należy usunąć maksymalnie w ciągu 5 dni od dnia nagrania. Zanim wyjedziesz za granicę, dokładnie zapoznaj się z obowiązującymi przepisami.

W Polsce na szczęście przepisy w żaden sposób nie ograniczają możliwości korzystania z kamery samochodowej. Musisz jedynie pamiętać o przepisach RODO przed udostępnianiem nagrań szerszej publiczności.

Pomimo tych kilku minusów wideorejestrator z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale również uchroni Cię przed niepotrzebnym stresem.

Materiał w postaci wideo lub zdjęć pozwoli Ci wyjaśnić wiele spraw, które bez takich materiałów mogłyby ciągnąć się w nieskończoność.

Reklama

Jaką kamerę samochodową wybrać? 6 łatwych kroków

Zdecydowałeś się na zakup rejestratora jazdy?

Nie masz pojęcia, jakie cechy i funkcje powinien posiadać? Czy lepszy będzie sprzęt z wbudowanym GPS? A może z trybem parkowania lub nocnym?

Nie przejmuj się, określenie wszystkich istotnych parametrów nie zajmie Ci dużo czasu!

Wspólnie zastanowimy się nad kilkoma aspektami, które z pewnością zaprowadzą Cię do tego idealnego modelu kamery samochodowej.

Nie przedłużajmy i przejdźmy do pierwszego z nich.

Jakość obrazu

Rozpocznijmy od określenia, jaka jakość nagrań wideo będzie dla Ciebie wystarczająca.

Większość urządzeń na rynku oferuje jakość Full HD, ale zdarzają się również takie, które nagrywają w Super HD (nagrywanie w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i kompresowane za pomocą kodeka H.264).

Jakość Full HD zapewnia Ci nagrywanie z uwzględnieniem sporej ilości szczegółów (na przykład tablic rejestracyjnych i twarzy).

Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza kamera samochodowa nie zagwarantuje w 100%, że zawsze i wszędzie dokładnie zarejestruje wszystkie szczegóły.

Zdolność wychwytywania detali z otoczenia zależy od wielu czynników. Bardzo często są to warunki pogodowe (np. intensywne opady deszczu), nagrywanie pod słońce czy pojazd poruszający się z dużą prędkością. Mogą znacznie utrudnić nagranie wszystkich szczegółów.

Przekątna i rodzaj ekranu

Kolejny parametr to przekątna i rodzaj ekranu. Wartość przekątnej wynosi zazwyczaj od około 2 do 3 cali. Im wyższa wartość, tym ekran jest większy.

Takie rozwiązanie może mieć zarówno plusy, jak i minusy. Zaletą jest fakt, że większych rozmiarów ekran może być bardziej czytelny oraz pokazywać więcej funkcji i parametrów.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób starszych. Dzięki temu korzystanie z urządzenia będzie łatwiejsze i bezproblemowe.

Musisz jednak liczyć się z tym, że większe urządzenie będzie zajmować więcej miejsca na szybie, co może ograniczyć widoczność.

Kamery samochodowe mogą posiadać ekran standardowy lub dotykowy. Jest to kwestia Twoich własnych preferencji i wygody.

Dla niektórych osób bardziej komfortowe będzie korzystanie z przycisków i klawiszy na obudowie, a dla innych sterowanie za pomocą dotyku.

Kąt widzenia kamery

Kolejną ważną cechą jest kąt widzenia kamery.

Im kąt jest większy, tym więcej obejmuje kamera (pas przeciwny, pobocze). Oznacza to, że będziesz mógł nagrać nie tylko zdarzenie na swoim pasie ruchu, ale również wszystko to, co dzieje się dookoła.

Zazwyczaj wynosi on od około 90° do nawet 180°.

Maksymalna pojemność karty pamięci

Niemniej ważna jest maksymalna pojemność karty pamięci.

Zazwyczaj jest to od 32 GB do 256 GB. Możesz jednak zakupić kartę o mniejszej pojemności. Wszystko zależy od tego, ile godzin materiału chcesz przechowywać w pamięci.

Jeśli będziesz wykonywał sporadycznie krótsze trasy, możesz wybrać kartę o mniejszej pojemności.

Wideorejestrator w mieście w korkach
Rejestrator samochodowy przyda Ci się podczas jazdy w mieście. Kolizja na parkingu? A może stłuczka w centrum? Potrzebujesz nagrać zdarzenie? To zadanie idealne dla kamer samochodowych

Sposób mocowania

Określ również sposób mocowania kamery do szyby. Możesz wybrać klasyczny uchwyt z przyssawką, jak również zamontowanie rejestratora za pomocą samoprzylepnych taśm (np. 3M).

Mocowanie za pomocą przyssawki jest praktyczne, proste w montażu i demontażu. Minusem jest fakt, że w upalne lub bardzo mroźne dni materiał, z którego wykonana jest przyssawka, może się odkształcić, a wideorejestrator... zwyczajnie spaść 🙂

Mocowanie za pomocą taśmy dwustronnej wymaga nieco większej precyzji przy montażu. Taki uchwyt jest stabilniejszy i mocniejszy.

Może Ci się przydać szczególnie, jeśli podróżujesz po trasach z dużą ilością nierówności. Demontaż kamery jest trochę bardziej kłopotliwy niż w przypadku przyssawki, ale nie niemożliwy.

Reklama

Dodatkowe funkcje dobrego wideorejestratora

Nie zapominajmy o dodatkowych (i praktycznych) opcjach.

Przydatny będzie tryb zdjęcia oraz tryb nocny. Pierwszy z nich pozwoli zamienić kamerę w niewielki aparat fotograficzny i oprócz nagrania wideo wykona kilka ujęć (nie tylko z kolizji, ale również krajobrazu, zapierającego dech w piersiach).

Tryb nocny pomoże zarejestrować materiał nawet w bardzo słabym oświetleniu. Wiele urządzeń posiada nowoczesne sensory, które charakteryzują się dużą czułością na światło. Oznacza to, że możliwe jest nagrywanie sporej ilości szczegółów nawet po zmroku.

Funkcja automatycznego włączania po uruchomieniu zapłonu zapewni maksymalną wygodę. Nie musisz pamiętać o ręcznym wpięciu urządzenia do gniazda zasilającego za każdym razem, kiedy wsiadasz za kierownicę.

Do dyspozycji masz również systemy wspomagania kierowcy ADAS. Ostrzegają przed ryzykiem wystąpienia kolizji i poinformują Cię, gdy pojazd przed Tobą zacznie ruszać.

Jeżeli należysz do grona tych osób, które lubią podziwiać okolicę i wszystko to, co dzieje się dookoła, taka funkcja może zaoszczędzić stresu kierowcom znajdującym się za Tobą 🙂

Zaawansowany system wykryje również nadmierne zmęczenie kierowcy. Taka opcja niebywale przyda Ci się na długich (i często nużących) trasach.

Otrzymujesz również asystenta pasa ruchu, który zaalarmuje Cię, jeśli Twój samochód zacznie zmierzać w niepożądaną stronę. Dzięki niemu wyeliminujesz ryzyko kolizji czołowej z innym pojazdem lub uderzenie w barierki. Bezpieczeństwo to podstawa.

Kamery samochodowe oferują Ci także wbudowany czujnik ruchu, głośnik i mikrofon. Tryb detekcji ruchu obserwuje wydarzenia w polu widzenia kamery, a automatyczne nagrywanie uruchamiane jest po wykryciu aktywności (przejeżdżającego samochodu lub przejścia pieszego).

Mikrofon może nagrywać głos, a takie nagranie nierzadko posłuży jako dodatkowy dowód w sprawie. Głośnik umożliwia emitowanie sygnałów, alarmów i innych powiadomień dźwiękowych.

Tryb parkingowy czuwa nad samochodem, kiedy nie ma Cię w pobliżu. Dzięki niemu w przypadku ewentualnej kolizji lub innego uszkodzenia pojazdu na miejscu parkingowym kamera niezwłocznie włączy się i nagra sprawcę zdarzenia.

A co powiesz na wbudowany GPS oraz łączność Bluetooth i Wi-Fi? GPS pozwala na śledzenie lokalizacji auta i monitorowanie prędkości samochodu.

Umożliwi Ci przeanalizowanie odbytej trasy przejazdu. Wi-Fi i Bluetooth pozwalają na połączenie z aplikacjami, w których możesz dowolnie zarządzać nagraniami i je porządkować. Masz możliwość podejrzenia obrazu na żywo, a nawet zmianę ustawień kamery.

G-Sensor wykrywa gwałtowne przeciążenia spowodowane kolizją, wykonywaniem gwałtownego manewru lub hamowania.

W takiej sytuacji bieżące nagranie jest automatycznie zapisywane i chronione przed nadpisaniem lub skasowaniem. Nie musisz się martwić, że kluczowy dowód zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach akurat wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebny.


Czy warto kupić wideorejestrator? Nasza opinia

Kamera samochodowa może być Twoim najlepszym pomocnikiem w trakcie jazdy.

Nie musisz martwić się o poszukiwanie świadków zdarzenia, bo wideorejestrator zawsze będzie gotowy do działania i nagrywania najważniejszych wydarzeń.

Możesz korzystać z niego nie tylko do zbierania materiałów z kolizji czy innych wypadków. Świetnie sprawdzi się nawet na wakacjach, nagrywając imponujące widoki i miejsca, dodatkowo wykonując zdjęcia.

Nic dziwnego, że wideorejestratory zdobywają coraz większą popularność!

Uważasz, że kamera samochodowa powinna być stałym gościem w Twoim aucie? Nie wiesz, jaki wideorejestrator wybrać?

Sprawdź nasze propozycje najlepszych wideorejestratorów 

Ranking najlepszych kamer samochodowych
Reklama
Reklama
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
paho
paho
4 lat temu

Ja polecam T6 lamaxa mała i łatwo się wyciąga ją a robię to codziennie niestety no i nagrywa jak

Redakcja
Admin
Reply to  paho
4 lat temu

Tak naprawdę im mniejsza, tym lepsza. Duża kamerka tworzy kolejny martwy punkt w samochodzie.

Janc
Janc
Reply to  Redakcja
3 lat temu

Ja mam z kolei Mikavi PQ4, tam jest z kolei szeroki kąt nagrywania także widać cały teren przed maską. No i mocowanie jest na taśmie do szyby, dużo stabilniejsze niż przyssawka.

Maciej
Maciej
Reply to  Redakcja
1 rok temu

Jak kogoś martwi martwy punkt w samochodzie na przedniej szybie to powinien kupić rejestrator bez ekranu. Te są już w zupełności małe. Od roku chyba mam Truecam h7 i nie miałem sytuacji bym żałował braku ekranu

wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl