Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Co to jest robot planetarny i jak działa? 5 największych zalet

Autor: 
Redakcja
13-04-2023
Reklama

Chcesz miksować ciężkie i gęste ciasta bez wysiłku? Całkowicie uwolnić swoje ręce? Oszczędzać czas i szybciej mieszać, miksować i ubijać składniki?

A może szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które zastępuje inne sprzęty kuchenne?

Zobacz, co to jest robot planetarny i jak działa. Sprawdź 5 powodów, dla których warto go mieć w kuchni!

Co to jest robot planetarny? Jak działa?

Robot planetarny nazywany jest też mikserem planetarnym. To rodzaj miksera kuchennego, który stoi na blacie i całkowicie wyręcza Cię w miksowaniu składników.

Robot planetarny mikser planetarny co to jest
Robot planetarny robi wszystko za Ciebie. Mieszadła automatycznie obracają się wokół własnej osi i wokół miski, a Twoje ręce są całkowicie wolne

Jak działa?

Jego ruch jest podobny do ruchów planety: stąd nazwa robot planetarny. Mieszadło obraca się wokół własnej osi i jednocześnie dookoła miski.

Mieszadło dociera do każdej części misy. Dzięki temu składniki są równomiernie i dokładnie wymieszane. Ich konsystencja jest jednolita i gładka.

Robot planetarny zazwyczaj ma kilka prędkości mieszania. Łatwo dobierasz odpowiednie ustawienie do składników i przepisu.

Pomocne są automatyczne programy. To gotowe ustawienia do konkretnych zadań, np. program do ubijania piany, wyrabiania ciężkiego ciasta czy lekkich ciast.

5 największych zalet miksera planetarnego

Dlaczego warto kupić mikser planetarny? Jaką ma przewagę nad innymi rodzajami mikserów?

Poznaj 5 największych zalet robota planetarnego!

  • Uwalnia Twoje ręce. Mieszadło porusza się automatycznie, a Ty w tym czasie dodajesz składniki albo przeglądasz przepis.
  • Oszczędzasz czas. Miksowanie jest szybsze niż ręczne mieszanie składników. Dzięki temu robisz więcej rzeczy naraz.
  • Dokładnie miesza składniki i jest wydajny. Wszystkie produkty są równomiernie wymieszane. Masa jest jednolita i gładka.
  • Jest wielofunkcyjny. Dzięki dodatkowym mieszadłom i akcesoriom zastępuje inne urządzenia kuchenne, np. blender, malakser i wyciskarkę do owoców.
  • Personalizujesz pieczenie i gotowanie. Różne prędkości i programy pracy ułatwiają dobór najlepszych ustawień do przepisu.

Czy mikser planetarny ma wady? Zazwyczaj jest droższy niż inne miksery. Najbardziej zaawansowane modele kosztują kilka tysięcy złotych.

Jest też duży i ciężki. To problematyczne, kiedy często przenosisz urządzenie z miejsca na miejsce. Zajmuje też więcej miejsca na blacie lub w szafce.


Robot planetarny jest świetny dla tych, którzy gotują i pieką bardzo często. Całkowicie uwalnia Twoje ręce i robi wszystko za Ciebie.

Wyrabia gęste i ciężkie ciasta, ubija pianę i dokładnie miesza składniki na gładką masę. Dzięki różnym nasadkom i akcesoriom zastępuje inne urządzenia: blender, maszynkę do mięsa czy wyciskarkę do owoców.

Zdecydowałaś się na nowy mikser planetarny? Zobacz nasz ranking najlepszych robotów planetarnych i sprawdź, który jest idealny dla Ciebie!

Szukasz najlepszego miksera planetarnego? Zobacz 

Ranking najlepszych robotów planetarnych
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl