Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Co oprócz pożyczki – inne możliwości zdobycia gotówki

Autor: 
Współpraca
18-05-2020
Reklama

Biorąc pod uwagę statystyczne zarobki, nie da się bardzo szybko zarobić pieniędzy. Szczególnie większych kwot. Kiedy zdarza się więc nagły, duży wydatek, trzeba szukać sposobów na to, by szybko zdobyć potrzebne środki. Pożyczki online są najszybszym i zazwyczaj najbezpieczniejszym sposobem, ale zazwyczaj powinny być brane pod uwagę jako ostateczność, kiedy w grę nie będą wchodziły inne możliwości. Jak inaczej możemy zdobyć potrzebne nam pieniądze?

1. Oszczędności

Odkładanie każdego miesiąca jakiejś, nawet drobnej, kwoty naprawdę może uratować nas w sytuacji, kiedy przydarzy się niespodziewany, nagły wydatek. To najlepszy, najbezpieczniejszy sposób na pieniądze w takich chwilach, jednak trzeba o tym myśleć cały czas, zanim taki wydatek się przytrafi. Trzeba pamiętać, że nagłe wydatki mogą trafić się w każdej chwili. Nigdy nie wiemy, kiedy zepsuje się nam samochód, komputer albo lodówka. Takie rzeczy trzeba szybko naprawiać lub kupować nowe, więc pieniądze potrzebne są szybko. Najlepiej, jeśli mamy oszczędności, ale jeśli ich nie mamy, to wcale nie jesteśmy skazani tylko na pożyczkę lub kredyt.

2. Pożyczenie od znajomego

Jak już pożyczać to od znajomych lub kogoś z rodziny. Taka osoba, która chce dla nas dobrze, będzie bardziej skłonna zgodzić się na nasze warunki lub ustalić jakiś kompromis, aby obie strony były zadowolone. Tymczasem firmy pożyczkowe udzielające pożyczki online posiadają już określone zasady i warunki.

3. Sprzedanie czegoś

Często mamy w domu różne, niepotrzebne nam już rzeczy, które tylko zajmują nam miejsce w piwnicy. Możemy też mieć jakieś rzeczy naprawdę cenne. Na przykład może to być biżuteria z cennego kruszcu albo jakieś naczynia kryształowe, porcelanowe, które zostały nam po jakiejś babci, cioci, ale ich nie używamy. Takie rzeczy potrafią być naprawdę cenne i sprzedając je możemy szybko uzyskać spory zastrzyk gotówki. Możemy sprzedać na przykład nienoszone już ubrania w dobrym stanie, zamiast wyrzucać je albo oddawać za darmo do jakichś kontenerów. W takiej sytuacji warto też sprzedać rzeczy po dziecku. Nowe rzeczy są drogie, więc wielu rodziców decyduje się na kupno używanych.

Reklama

4. Konkursy, loterie

To może, ale nie musi być sposób na szybką gotówkę. Oczywiście możemy próbować, ale nie ma pewności, że coś wygramy. Najpopularniejszy jest Totolotek. Kumulacje sięgają czasami wielu milionów złotych. Jednak żeby trafić i wygrać trzeba mieć naprawdę ogromne szczęście. Można więc próbować, ale nie należy traktować tego sposobu, jako jedynego, ale z pewnością jest to jakaś alternatywa.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl