Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

4 powody, dlaczego warto mieć w domu odkurzacz bezprzewodowy

Autor: 
Redakcja
09-04-2023
Reklama

Chcesz sprzątać szybko i wygodnie, bez plączących się kabli? Szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które myje podłogę i sprząta meble, zakamarki i wysoko położone miejsca?

Zobacz, co to jest odkurzacz bezprzewodowy i dlaczego warto go mieć w domu!

Co to jest odkurzacz bezprzewodowy? Jak działa?

Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie, które służy do sprzątania podłóg, dywanów, mebli i innych powierzchni w domu. Szybko i łatwo usuwa kurz, brud, sierść zwierząt i inne zanieczyszczenia.

Odkurzacz bezprzewodowy działa na baterię. Nie ciągniesz za sobą kabla, więc szybko i wygodnie poruszasz się po domu i sprzątasz w trudno dostępnych miejscach.

Odkurzacz bezprzewodowy zalety
Odkurzacz bezprzewodowy zapewnia Ci wygodę i mobilność. Nie ma kabla, więc sprzątasz trudno dostępne miejsca i poza domem, np. wnętrze auta

Odkurzacz bezprzewodowy składa się z kilku elementów. Choć szczegóły mogą się różnić w zależności od modelu, to zazwyczaj odkurzacz bezprzewodowy to:

 • Korpus. To główny element odkurzacza, który zawiera silnik, baterię i elementy sterujące.
 • Rura teleskopowa. Służy do regulacji długości odkurzacza. Umożliwia dostosowanie długości do indywidualnych potrzeb użytkownika.
 • Szczotka. Usuwa kurz, brud i sierść z powierzchni takich jak dywany, podłogi, meble czy schody.
 • Filtr. Zatrzymuje drobnoustroje, kurz i inne zanieczyszczenia, aby nie wróciły do powietrza, którym oddychasz.
 • Akumulator. To element, który zasila odkurzacz bezprzewodowy i umożliwia jego przenoszenie i wykorzystywanie w różnych miejscach.

Dla kogo jest najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy jest idealny dla każdego, kto szuka praktycznego i łatwego w obsłudze narzędzia do sprzątania domu.

Szczególnie przydają się:

 • W małych domach i mieszkaniach. Odkurzacz bezprzewodowy jest łatwy do manewrowania i nie wymaga ciągnięcia za sobą kabla. Możesz go rozmontować i zajmuje mało miejsca w schowku.
 • W domach ze zwierzakami. Odkurzacz bezprzewodowy usuwa sierść zwierząt z dywanów, mebli i innych powierzchni.
 • U alergików. Filtr wyłapuje alergeny, wirusy i bakterie. Powietrze, którym oddychasz, jest czystsze, więc łagodzisz objawy alergii.
 • Do szybkiego sprzątania. Odkurzacz bezprzewodowy jest świetny do błyskawicznego sprzątania. Przydaje się, kiedy przychodzą nieoczekiwani goście lub przygotowujesz dom na przyjęcie.
 • Do trudno dostępnych miejsc. Dzięki akcesoriom sprzątasz zakamarki,schody, kanapy, wysokie półki, sufity, czy miejsce pod łóżkiem. Odkurzacz bezprzewodowy jest łatwy w przenoszeniu, więc sprzątasz np. wnętrze auta.
Reklama

4 powody, dlaczego warto mieć odkurzacz bezprzewodowy

Jaką przewagę ma odkurzacz bezprzewodowy nad przewodowym? Dlaczego warto go kupić?

 • Mobilność. Odkurzacze bezprzewodowe są mobilne i łatwo je przenosisz z miejsca na miejsce. Nie ma potrzeby przepinania kabla do gniazdek, więc sprzątasz też poza domem (np. samochód).
 • Wielofunkcyjność. Odkurzacze bezprzewodowe mogą być wielofunkcyjne. Mają różne akcesoria do sprzątania na mokro, odkurzania tapicerki, mebli czy szczelin. Mają różne tryby pracy (np. do dywanów i tryb Turbo do dużych zabrudzeń).
 • Łatwość obsługi. Odkurzacze bezprzewodowe są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy zamontować akcesorium, włączyć urządzenie i zacząć sprzątanie.
 • Komfort pracy. Odkurzacze bezprzewodowe są zazwyczaj bardzo lekkie. Łatwo podnosisz je do góry i używasz ich bez przemęczania rąk.

Czy odkurzacze bezprzewodowe mają wady? Działają na baterię, więc musisz pamiętać o ładowaniu. Bezprzewodowo działają około 30-40 minut, więc przy sprzątaniu dużego domu musisz go doładować w trakcie pracy.

Odkurzacze bezprzewodowe mają zazwyczaj słabszą siłę ssania w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy zasilanych na kabel. Zazwyczaj są droższe niż tradycyjne odkurzacze.

Odkurzacz bezprzewodowy zapewnia Ci wygodę pracy i mobilność. Sprzątasz podłogi, dywany, meble, sufity i różne zakamarki dzięki akcesoriom.

Odkurzacz z mopem oszczędza czas, bo odkurzasz i myjesz podłogę za jednym razem. Jest lekki, więc sprzątasz wygodnie bez nadmiernego zmęczenia rąk.

Zdecydowałeś się na zakup nowego odkurzacza bezprzewodowego? Zobacz nasz ranking najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl