Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Wieczór kawalerski. Pomysły i prezenty

Autor: 
Monika
04-01-2021
Reklama

Jesteś świadkiem i organizujesz wieczór kawalerski dla swojego przyjaciela? A może zdecydowałeś się samodzielnie zorganizować swoją własną imprezę i potrzebujesz sporej dawki inspiracji?

Nie masz pojęcia, od czego zacząć? Jakie miejsce wybrać? Co z atrakcjami, grami i jedzeniem? Kto pokrywa koszty przyjęcia? Jakie prezenty wybrać? Nie martw się! Trafiłeś we właściwe miejsce. Poznaj praktyczne wskazówki i niebanalne pomysły, jak zorganizować wieczór kawalerski!

Wieczór kawalerski na plaży z ogniskiem
Nie wiesz, jak zorganizować wieczór kawalerski? Jakie wybrać miejsce i atrakcje? Poznaj praktyczne wskazówki!

Wieczór kawalerski to impreza organizowana dla mężczyzny przed wstąpieniem w związek małżeński. Spędzany jest wyłącznie w męskim gronie, wśród przyjaciół, znajomych i członków rodziny. To symboliczne pożegnanie kawalerskiego stanu, a dawniej obchodzone było dzień przed ceremonią zaślubin.

W dzisiejszych czasach kawalerski może być zarówno hucznym i wystawnym przyjęciem, jak i kameralnym wydarzeniem, spędzonym w gronie kilku najbliższych przyjaciół. Organizowany może być tydzień, dwa, a nawet miesiąc przed datą ślubu – nie są to rygorystyczne ramy czasowe.

Istotne jest, aby data imprezy w pełni odpowiadała Panu Młodemu i innym uczestnikom. Niektórzy mężczyźni wolą ten wyjątkowy wieczór spędzić dużo wcześniej, zanim nastanie przedślubna gorączka. Im bliżej jest ten najważniejszy dzień, tym więcej spraw zostaje do załatwienia.

Dla niektórych kawalerów impreza pożegnania stanu wolnego to szansa na całkowicie bezkarne szaleństwo, a dla innych Panów – spokojny wieczór z kumplami, który przypomina zwyczajną domówkę lub wieczór przy piwie. Obojętnie, do którego grona należy Pan Młody, warto, aby spędził go najlepiej jak może i to w znakomitym towarzystwie.

Wyobraź sobie, jak wspólnie siedzicie po wielu latach i z uśmiechami na twarzach oglądacie fotki i wspominacie wszystkie wydarzenia z tego wieczoru. Jeśli chcesz podjąć się organizacji kawalerskiego, niekoniecznie w formie pechowych przygód rodem z „Kac Vegas”, znajdziesz tu mnóstwo ciekawych inspiracji i praktycznych porad.

Już nie musisz się martwić o to, jak sprawić, aby impreza została zapamiętana przez bardzo długi czas. To tyle słowem wstępu, a teraz – przejdźmy do konkretów!

Reklama

Wieczór kawalerski. Od czego zacząć?

Wieczór kawalerski to czas, który Pan Młody spędza w gronie swoich przyjaciół, braci i kolegów. Impreza musi być nie tylko oryginalna, nieprzeciętna i pełna atrakcji, ale również zaplanowana. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych i nieprzewidzianych wydarzeń (a przynajmniej większości), które mogą zepsuć całe przyjęcie.

Jak zorganizować kawalerski, aby nie zapomnieć o najważniejszych aspektach? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Jak wybrać niebagatelne miejsce imprezy? Jakie atrakcje będą najlepsze? I wreszcie – kto powinien pokryć wszystkie koszty? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w dalszej części wpisu. Nie zwlekajmy – do dzieła!

Organizacja wieczoru kawalerskiego

Rozpocznijmy od aspektu, który z pewnością budzi początkowy niepokój u wielu Panów. Kto powinien zorganizować wieczór kawalerski. Świadek? Wszyscy uczestnicy imprezy razem? A może Pan Młody samodzielnie?

W rzeczywistości każda z tych odpowiedzi jest poprawna. Jeśli świadek dysponuje talentem organizacyjnym i w wypełnianiu takich zadań czuje się jak ryba w wodzie, może podjąć się zaplanowania imprezy od A do Z.

Taka opcja rewelacyjnie sprawdza się szczególnie, jeśli na wieczorze kawalerskim będzie nieco mniejsza ilość osób. Zazwyczaj łatwiej samodzielnie zaplanować atrakcje dla kilku uczestników niż dla kilkunastu – lub więcej.

Pamiętaj, że poproszenie kolegów o pomoc wcale nie oznacza porażki! Nie musisz znać się na wszystkim, począwszy od alkoholu i jedzenia, poprzez znajomość lokali w mieście, aż po zasady skoków spadochronowych.

Możesz spisać listę zadań do zrobienia i rozdzielić je pomiędzy przyjaciół. Nie obawiaj się konsultować z kumplami, zawsze „co dwie głowy (lub więcej), to nie jedna" 🙂 Burze mózgów są jak najbardziej w porządku. Być może koledzy podsuną Ci takie pomysły, na które sam nigdy byś nie wpadł. Warto wykorzystać taką kreatywność!

Myślę, że bardzo sporadycznie zdarzają się sytuacje, kiedy Pan Młody postanawia samodzielnie podjąć się organizacji swojego wieczoru kawalerskiego, ale taka opcja też jest jak najbardziej ok. Pozostali uczestnicy muszą uszanować taką decyzję Pana Młodego. Jeśli organizator poprosi współtowarzyszy o pomoc, opinie lub wskazówki, członkowie wieczorowej kompanii powinni z chęcią podzielić się swoimi pomysłami.

Wieczór kawalerski nad morzem na plaży
Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w samodzielnej organizacji całej imprezy, poproś kumpli o pomoc. Im więcej pomysłów, tym lepiej!

Krok pierwszy: lista gości

Czas na określenie listy gości, którą możesz stworzyć wspólnie z bohaterem wieczoru. Od ilości zaproszonych osób najczęściej zależy wybór miejsca imprezy, rodzaju atrakcji i prezentu dla Pana Młodego.

Zazwyczaj im więcej uczestników przyjęcia, tym budżet na szaleństwa jest większy. Praktycznym pomysłem jest zorganizowanie grupy w mediach społecznościowych, w której możecie wymieniać się pomysłami i informacjami.

Aby nie zepsuć Panu Młodemu niespodzianki, lepiej nie dodawać go do takiej grupy, żeby nie zdradzić zbyt wielu szczegółów. Informujcie go tylko o tych najbardziej istotnych aspektach jak data imprezy czy godzina. Przydadzą Ci się również numery telefonów do uczestników – szczególnie w nagłych i pilnych przypadkach.

Zastanów się również, w jakim wieku są poszczególni uczestnicy wieczoru i jaką mają kondycję fizyczną. Jesteś zszokowany i teraz zastanawiasz się, dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Przykładowo, jeśli chcesz zorganizować przyjęcie na boisku do gry w squasha, uczestnicy powinni być w całkiem dobrej kondycji fizycznej.

Gra wymaga sporego wysiłku, a Ty zapewne chcesz, aby wszyscy dobrze się bawili, a nie stresowali się przed założeniem sportowego stroju i po 5 minutach z zadyszką dzwonili po taksówkę do domu 🙂 Chyba nie chcesz, aby koledzy wystraszyli się intensywnej aktywności fizycznej i ostatecznie nie zjawili się na przyjęciu!

Krok drugi: miejsce imprezy

Co z miejscem imprezy? Powinno być przede wszystkim dopasowane do stylu życia i zainteresowań Pana Młodego. Jeśli jest sportową bestią, która uwielbia rywalizację, zorganizujcie grę w paintball, wyścigi gokartów lub inną rozgrywkę. Przyszły mąż marzy o dawce ekstremalnych wrażeń? Rewelacja! Skok na bungee lub ze spadochronem to cudowna opcja na spędzenie właśnie takiego wieczoru.

Jeżeli bohater dnia woli spokojniejszą formę czasu wolnego, idealnym wyborem może być posiadówka przy piwie, grach i porządnym jedzeniu. Jeżeli wybierasz miejsce imprezy (np. klub lub pub), które jest popularne i oblegane, zwróć uwagę na zrobienie rezerwacji odpowiednio wcześniej. Więcej inspiracji i pomysłów, jak możecie fenomenalnie spędzić imprezę, znajdziesz w dalszej części wpisu.

Zdarza się, że im bardziej szalona koncepcja na kawalerski, tym masz większą pewność, że zaciekawieni i zaintrygowani Panowie pojawią się na miejscu. Nie obawiaj się zaryzykować! Pamiętaj jednak, że wszystko powinno odbywać się w granicach rozsądku i dobrego smaku.

Wybierając lokalizację wieczoru kawalerskiego, zwróć uwagę, aby dotarcie na miejsce nie było kłopotliwe dla uczestników. Upewnij się, że kwestie logistyczne (dojazd i powrót) nie sprawiają problemu ani Panu Młodemu, ani kawalerskiej brygadzie.

Świetnym wyjściem jest zorganizowanie wspólnego transportu, szczególnie jeśli wieczór kawalerski odbywa się poza miastem lub na przykład nad morzem czy jeziorem. Dzięki temu unikniecie stresujących sytuacji i będziecie mogli skupić się na świetnej zabawie.

Reklama

Pogoda i pora roku pomogą Ci określić, jakie miejsce imprezy i atrakcje będą najlepsze. Jeżeli kawalerski odbywa się latem, możecie zaszaleć w wynajętym domku nad morzem lub jeziorem. A może wybierzecie wypad pod namioty i paintballa? Warto wykorzystać sprzyjającą aurę pogodową, która daje Wam naprawdę spore pole do popisu.

Zimą możecie wyjechać w góry na narty lub snowboard. A może lepsza będzie zabawa w klubie do białego rana albo klasyczna domówka? Kluczowe jest przede wszystkim to, aby Pan Młody czuł się po królewsku 🙂

Krok trzeci: data

Wybierając datę kawalerskiego, postaraj się dopasować taki termin, aby odpowiadał wszystkim zaproszonym gościom (w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 ). Bardzo często im większy jest Wasz oddział imprezowy, tym trudniej dopasować taki dzień, aby każdy mógł uczestniczyć w przyjęciu.

Czasami warto zaproponować kilka terminów z dużym wyprzedzeniem i wspólnie zdecydować, który będzie najlepszy. Jest to szczególnie ważne, jeśli kawalerski odbywa się w miesiącach letnich (wyjazdy wakacyjne) lub w czasie ferii zimowych (wypady na narty).

Jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie domówki, nie zapominaj o menu. Wcale nie musisz być profesjonalnym szefem kuchni! Jeśli nie czujesz się swobodnie w klimatach kulinarnych, śmiało skorzystaj z ofert cateringowych, ulubionej pizzerii lub burgerowni. Warto wcześniej zorientować się, jaki alkohol i napoje preferują uczestnicy imprezy. O pomysłach gastronomicznych dowiesz się więcej w kolejnej części tego wpisu.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów warto usystematyzować pomysły i przygotować plan wieczoru. Dobrym wyjściem jest dokładne poinformowanie wszystkich uczestników o miejscu rozpoczęcia imprezy, godzinie, preferowanym ubiorze (np. o konieczności zabrania ze sobą stroju sportowego). Pamiętaj, że Pan Młody powinien znać tylko ogólny zarys, aby niespodzianka wywarła na nim jak najlepsze wrażenie.

Krok czwarty: jaki budżet?

Na koniec, choć wcale nie najmniej ważna, kwestia budżetu. Kto powinien pokryć wszystkie koszty? Nie przejmuj się, nie musisz sam płacić za wszystkie rozrywki. Zazwyczaj wieczór kawalerski to impreza składkowa. Jeśli Pan Młody chce dołożyć się do budżetu – nie ma żadnego problemu. Nie należy jednak zmuszać go do niczego!

Przyszły mąż ma być przede wszystkim głównym bohaterem wieczoru i nie martwić się o kwestie finansowe. Mogłoby to spowodować u niego uczucie zakłopotania i niezręczności.

Wspólnie z przyjaciółmi zastanów się, na jaką kwotę pieniędzy możecie sobie pozwolić. Nie ma żadnej reguły – możecie zorganizować zarówno fantastyczną domówkę za kilkaset złotych, jak i wybrać się na całonocną imprezę do Barcelony. Wszystko zależy od tego, jaka kwota będzie dla Was całkowicie swobodna i nie obciąży Waszego prywatnego budżetu.

Pamiętaj, że musisz wliczyć nie tylko miejsce imprezy, atrakcje, wszystkie konieczne rezerwacje, ale również prezent dla Pana Młodego, kwestie jedzenia czy dojazdu. Zapewniam Cię, że fenomenalną imprezę można zorganizować za naprawdę niewielką kwotę.

To tylko i wyłącznie kwestia Waszej pomysłowości i kreatywności. Możesz pozbierać wcześniej odpowiednią kwotę zaliczki od kolegów, aby w trakcie zabawy nie stresować się kwotami rachunków i paragonów.

Jesteś ciekawy, jakie inspiracje możesz wykorzystać na wieczór kawalerski? Co najlepiej wybrać jako prezent dla Pana Młodego? Jakie gadżety i zabawne kostiumy możecie założyć? Nie będę Cię dłużej trzymać w niepewności! Ruszajmy!

Wieczór kawalerski zabawa w klubie
Wybierasz wieczór kawalerski w klubie? A może wspólne wyjście na koncert ulubionego zespołu?

Wieczór kawalerski pomysły

Sposobów na spędzenie fantastycznego, niezapomnianego i nieprzeciętnego wieczoru kawalerskiego jest mnóstwo. Dla każdego określenie „idealny” lub „niezwykły” oznacza coś zupełnie innego.

Jeśli to Ty jesteś odpowiedzialny za wybór miejsca imprezy i głównych atrakcji, na początek pomyśl, jaki jest charakter Pana Młodego i jakie ma hobby. W jaki sposób spędza swój wolny czas? Aktywnie? Czy jest osobą, która uwielbia rywalizację? A może świetnie czuje się na rozmowach przy piwie?

Jedno jest pewne – impreza kawalerska powinna sprawić, że Pan Młody będzie czuł się swobodnie i komfortowo. Jednym słowem, powinien być w swoim żywiole. Wydarzenia tego dnia i zaplanowane rozrywki nie mogą być dla niego krępujące, niezręczne i przekraczać granic moralnych.

Na pewno nie chcesz, aby Twój przyjaciel z niesmakiem wspominał swój wieczór kawalerski po latach, zamiast z sentymentem opowiadać zabawne historie, które wciąż będą wzbudzać salwę śmiechu.

Jakie możesz wykorzystać pomysły na kawalerski? Gdzie możecie spędzić ten fenomenalny wieczór? Pamiętaj, że inspiracje, które tu znajdziesz, możesz dowolnie połączyć ze sobą. Nie ma nic złego w zorganizowaniu domówki, połączonej z wyjściem na paintball lub do klubu. To tylko jedna z wielu kombinacji!

Domówka zawsze na czasie – wieczór kawalerski w domu

Zacznijmy od klasycznej, choć wcale nie gorszej od innych propozycji – domówki! Wieczór możecie spędzić przy piwie lub innym alkoholu, grając w gry planszowe lub na PlayStation. Nie powinno zabraknąć zabawnych rozmów, żartów i anegdotek. A może znasz ciekawe historyjki o Panu Młodym z czasów studiów lub liceum? Warto powspominać stare, dobre czasy 🙂

Pamiętaj o przekąskach (chipsach, paluszkach), napojach bezalkoholowych i o tym, co mężczyźni uwielbiają – porządnym jedzeniu. Dzięki temu będziecie mogli skupić się na atrakcjach, zamiast z pustym żołądkiem myśleć o obiedzie.

Taneczne szaleństwo do białego rana – wieczór kawalerski w klubie

Kolejną propozycją jest zabawa w klubie, która może być połączona z wypadem do kasyna. Najlepiej wybrać takie miejsce, które gwarantuje wysoki standard i kulturalną obsługę. To z pewnością sprawi, że impreza będzie fantastyczna, a Wy nie będziecie musieli się o nic martwić.

Odpowiednio wcześniej warto spotkać się z managerem lub właścicielem klubu, aby porozmawiać o wynajęciu loży, rodzajach napojów alkoholowych i bezalkoholowych, godzinach otwarcia klubu. Pamiętaj, że przy zamówieniu większej ilości trunków możesz także ponegocjować ceny.

Reklama

Piwne biesiadowanie

Wizyta w ulubionym pubie, smakowanie wybornych piw, a do tego apetyczny burger lub pizza? Czemu nie! To także świetna opcja do spędzenia wieczoru kawalerskiego. Zarezerwuj stolik odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że nie będzie kłopotu z miejscem siedzącym.

Jeśli wiesz, jakie są upodobania kulinarne uczestników wieczoru, możesz wcześniej ustalić menu z managerem pubu lub kucharzem. Będziesz mieć pewność, że wszyscy skosztują popisowych dań szefa kuchni.

Pub z muzyczną i sportową atrakcją

Wyjście do lokalu możesz połączyć z wizytą na koncercie ulubionego zespołu Pana Młodego. Bardzo często takie wydarzenia organizowane są właśnie w pubach. Zorientuj się wcześniej, czy wybrana piwiarnia nie ma w planach przygotowania takich atrakcji w najbliższym czasie.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy w tym samym dniu, w którym odbywa się mecz ulubionej drużyny piłkarskiej bohatera wieczoru. A może wybierzecie się na stadion, obejrzeć rozgrywki na żywo?

Kręgle czy bile?

Świetną opcją jest również wypad do kręgielni albo do większego centrum rozrywki z bilardem, snookerem, automatami do gier i innymi atrakcjami. Takie wyjście to świetny sposób nie tylko na dobrą zabawę, ale również sporą dawkę emocji i rywalizacji.

Obojętnie, czy macie po 20 czy 50 lat, taka forma imprezy jest idealna dla wszystkich! W niektórych miejscach oprócz stołu i toru do gry możesz zamówić przekąski i napoje, warto więc wcześniej ustalić wszystkie szczegóły z managerem.

Północ czy południe? Wieczór kawalerski nad morzem i w górach

Pan Młody marzy o imprezie nad morzem? W domku nad jeziorem lub górskim zaciszu? Rewelacja! Przyjęcie poza miastem to świetny pomysł na oderwanie się od codzienności, ulic i miejskiego zgiełku. Latem możesz wynająć domek nad zalewem lub blisko nadmorskiej plaży. Świetnie komponuje się z grillem lub ogniskiem na świeżym powietrzu.

Biwakowanie na polu namiotowym

A może wybierzecie pole namiotowe? Dla niektórych uczestników może to być powrót do dawnych lat i okazja do wspomnień. Zorientuj się, czy w najbliższej okolicy jest szansa na dodatkową atrakcję, na przykład przejażdżkę quadami, crossami, park linowy, spływ kajakowy albo survival. To cudowne urozmaicenie całego pobytu i okazja do zdobycia nowych umiejętności i odrobiny rywalizacji.

Wieczór na śniegu

Zimą świetnie sprawdzi się wyjazd w góry na narty lub snowboard. Jeśli wiesz, że Pan Młody jest znakomitym narciarzem (lub marzy o tym, aby nauczyć się jeździć), zabierzcie go na wspaniałą męską wyprawę. Wieczory przy dobrym jedzeniu i trunkach blisko kominka albo nocowanie w schronisku wśród górskich szczytów – czy może być coś lepszego?

Wieczór kawalerski w górach
Pan Młody marzy o wyjeździe w góry? Rewelacja! Wspólne zjazdy na nartach lub snowboardzie to genialny sposób na aktywne spędzenie czasu.

Dynamicznie i inaczej niż zwykle

Chcesz, aby Pan Młody zaznał naprawdę ekstremalnych wrażeń i otrzymał sporą dawkę emocji? Szukasz czegoś naprawdę oryginalnego, z czym bohater wieczoru nigdy nie miał do czynienia? Mam dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Cię zaskoczyć i już teraz przyprawić o lekkie ciarki na ciele!

Zorbing na okrągło

Zrobing może w pierwszej chwili skojarzyć Ci się z czymś greckim. Ale nie daj się zwieść! Zorbing to nic innego jak zabawa w ogromnych, przezroczystych kulach! Odrzućcie garnitury, krawaty i aktówki. Przez chwilę bawcie się jak dzieci! Możecie zrobić wyścig, slalom lub turlać się ze zboczy pagórków. Świetna jest również opcja wodna, gdzie zabawa odbywa się na tafli basenu lub jeziora.

Alternatywą jest buble football, który wykorzystuje kule do zorbingu, ale z otworami na nogi i głowę. Wyobraź sobie, jak w takich przebraniach gracie mecz na murawie. Najciekawsze jest to, że możesz bezkarnie torować sobie drogę do bramki, dosłownie spychając z drogi innych graczy. Ubaw gwarantowany!

Rywalizacja na torze gokartowym

Ryk silników, zapach benzyny i dawka porządnych emocji – to pakiet dla prawdziwych mężczyzn! Wieczór kawalerski możecie urozmaicić zmaganiami w niewielkich pojazdach, które są szybkie i zwrotne. Sprawdźcie, który z Was ma predyspozycje na kierowcę rajdowego. Mimo iż wyścig trwa tylko kilkanaście minut, to zdecydowanie wystarczy, aby poczuć się jak Lewis Hamilton na torze F1.

Rozgrywki paintballa i laser tag

Tego wieczoru bądźcie prawdziwymi snajperami i komandosami! Podnieście poziom adrenaliny, wcielając się w uzbrojonych po zęby wojowników. Możecie wybrać formę klasycznego paintballa z kulkami z farbą, jednak ta odmiana może być nieco bardziej bolesna i pozostawić kilka nieprzyjemnych pamiątek na ciele. Laser tag używa wiązek laserowych, więc ustrzelenie takim promieniem będzie bardziej komfortowe 🙂

Jazda bez trzymanki w Energylandii

Energylandia to największy park rozrywki w całej Polsce. Oferuje Ci kilkadziesiąt niesamowitych atrakcji, które z pewnością podniosą Wam tętno i przyprawią o delikatny zawrót głowy. To miejsce, w którym możecie podróżować z oszałamiającą prędkością, dużymi przeciążeniami i gwałtownymi zmianami wysokości.

Doświadczcie efektów grawitacyjnych, siły bezwładności i szalonych przejazdów przez tunele i zakręty. Skorzystajcie z kolejek górskich i szalonych karuzeli. A dodatkowo podziwiajcie cudowne widoki. Kto chętny na przejazd?

Jeszcze bardziej ekstremalnie

Jeśli wciąż brakuje Ci ekstremalnych pomysłów, oto kolejne z moich propozycji. Co powiesz na skok ze spadochronem albo na bungee? A może skusicie się na drifting albo jazdę off-road? Macie chrapkę na rafting po rwącej rzece? A może lot w tunelu aerodynamicznym?

Możliwości jest nieskończenie wiele. Zorientuj się, czy Pan Młody ma marzenia, których do tej pory nie miał okazji spełnić. Być może wieczór kawalerski okaże się fenomenalną okazją do ich realizacji!

Reklama

Stroje na wieczór kawalerski

Przebieranie się na wieczór kawalerski? Czemu nie! Zdziwisz się, ale to nie tylko domena kobiet. Zabawne stroje i gadżety przydadzą się Wam szczególnie jeśli wybraliście imprezę tematyczną.

Niektórzy twierdzą, że nie ma udanej imprezy bez śmiesznych dodatków. Jeżeli Pan Młody i jego brygada należą do grona osób, które kochają dobrą zabawę i mają do siebie duży dystans, komiczne przebrania będą strzałem w dziesiątkę. 

Możecie wybrać stroje nadmuchiwane, przedstawiające bohaterów z filmów i seriali lub gier wideo. Z pełnym sukcesem możecie wyjść na miasto jako ekipa Supermana albo Ojca Chrzestnego, macho, kowboje albo zgraja dinozaurów. Przez chwilę zapomnijcie, że jesteście już dorośli! Wierz mi, że świetna zabawa w takim wydaniu jest gwarantowana.

Jeżeli nie zdecydujecie się na zakup takich kostiumów, możecie skorzystać z oferty wypożyczalni. Koszty są zazwyczaj mniejsze, a po zakończeniu imprezy nie musicie martwić się, co zrobić z przebraniami Deadpoola lub Rambo 🙂

Przekąski na wieczór kawalerski

Jakie przekąski i dania wybrać na wieczór kawalerski? Takie pytanie z pewnością sobie zadasz, jeśli przygotowujesz imprezę w domu. Nie musisz być zwycięzcą Masterchefa i przygotowywać menu składającego się z 5 różnych potraw.

Rewelacyjną opcją jest poproszenie o pomoc kogoś, kto w gotowaniu czuje się swobodnie i potrafi stworzyć prawdziwe kulinarne dzieła sztuki. Wsparcie ukochanej, mamy lub siostry może być zbawienne i oszczędzić Ci wielu stresów 🙂

Jedną z popularnych opcji jest skorzystanie z ofert firm cateringowych. Doświadczeni kucharze podpowiedzą Ci dokładnie, jakie dania i przekąski umilą Wam ten wieczór. Zorientuj się o nawykach żywieniowych i ewentualnych alergiach uczestników imprezy. Dzięki temu każdy z Was znajdzie coś do wrzucenia na ruszt.

Co dobrze sprawdza się na imprezach? Popularnością zawsze cieszą się chipsy, orzeszki, paluszki i inne przegryzki, a także koreczki, małe kanapki i tosty. Prym wiodą burgery, steki, pizza, grill, kebaby, makarony czy tortille. Nie zapominaj o Panach lubiących łakocie 🙂 Zorientuj się, jakie trunki preferują uczestnicy imprezy. Pamiętaj również o zwykłych sokach, napojach gazowanych i wodzie.

Możecie wybrać opcję jedzenia w mieście. Świetną opcją jest zarówno pójście do ulubionej restauracji Pana Młodego, jak również wybór zupełnie nowego miejsca. W przypadku wyjścia do nowej knajpy dobrze jest zorientować się wcześniej w menu, które oferuje lokal. Możesz również poczytać opinie w Internecie i podpytać znajomych, którzy mieli okazję próbować dań w tej restauracji.

Wieczór kawalerski w pubie
Wizyta w ulubionej knajpie? Czemu nie! Wybieracie pizzę, burgera, a może stek?

Zabawy i gry na wieczór kawalerski

Chcesz zorganizować kilka gier lub zabaw dla Pana Młodego? Najpopularniejsze są zadania, które przyszły mąż musi wykonać. Możecie zlecić mu zmianę pieluchy (oczywiście na lalce 🙂 ) albo wyprasowanie koszuli.

Zapytajcie, do czego służy kilka typowo kobiecych przedmiotów, na przykład zalotka (podpowiedź – nie do zalotów 🙂 ). A może Pan Młody będzie tańczył z ciupagą w rytm góralskich pieśni albo śpiewał arię operową?

Ciekawą opcją jest skorzystanie z gotowych zestawów do gier i zabaw, które możesz kupić w sieci. Do wyboru masz gry w stylu imprezowej ruletki, szachów, piłkarzyków lub gier karcianych. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

Możesz wspólnie z kolegami wymyślić kilka pytań i zorganizować zabawę w stylu quizu. Pamiętaj, że wszystkie przewidziane atrakcje i zabawy nie powinny w żaden sposób krępować Pana Młodego. Zadbaj o doborową i przednią zabawę, bez zbędnego stresu.

Prezenty na wieczór kawalerski

Prezenty na wieczór kawalerski może być zarówno w formie typowo pamiątkowej, jak również połączeniem funkcji praktycznej z dekoracyjną. Zastanów się, jakim dysponujecie budżetem. Ważny jest również charakter i zainteresowania Pana Młodego oraz odpowiedź na z pozoru zwyczajne pytanie – „Co lubi?”.

Jeśli masz pewność, że przyszły mąż uwielbia zabawne gadżety, możecie podarować mu spinki do mankietów z humorystycznym motywem, skarpetki, poduszkę, koszulkę z zabawnym napisem lub grafiką albo inny gadżet, który z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy. Hitem na prezent są bluzy ze specjalną kieszenią do trzymania butelki piwa, drewniane nosidła do alkoholu czy otwieracze do piwa.

Niecodzienne gadżety na prezent

Do klasycznych prezentów z pewnością należą grawerowane karafki, kieliszki (najlepiej z butelką znakomitego trunku), cygara, muchy i krawaty, papierośnice, wieszaki na krawaty z personalizacją. Przy większym budżecie możecie pokusić się o zakup drona lub innego sprzętu elektronicznego.

Świetnie sprawdzają się zaproszenia na różnego rodzaju atrakcje. Może to być coś ekstremalnego jak na przykład skok ze spadochronem lub przejażdżka sportowym autem. Pomyślcie również nad zaproszeniem na kurs (kiperski, windsurfingu czy kitesurfingu).

Do kompletu możecie dołączyć kartkę z życzeniami w formacie XXL, która robi naprawdę piorunujące wrażenie! Aby upominek dla Pana Młodego był maksymalnie indywidualny (a przecież o to chodzi) nagrajcie filmik video, w którym opowiadacie zabawną historyjkę o Panu Młodym lub po prostu powiedzcie kilka słów od siebie. Jak Ci się podobają takie prezenty?

Najlepszy wieczór kawalerski!

Przekonałeś się, że organizacja wieczoru kawalerskiego wcale nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać.

Poznałeś kilka praktycznych wskazówek i porad, o czym warto pamiętać, aby impreza zachwyciła Pana Młodego i została zapamiętana przez wszystkich uczestników na wiele długich lat!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl