Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Remont łazienki - czas i koszt realizacji

Autor: 
Współpraca
15-05-2023
Reklama

Kiedy z niechęcią wchodzisz do swojej łazienki, to znak, że trzeba w niej coś zmienić. Bez względu na to czy w grę wchodzi generalny remont czy lekkie odświeżenie, każde tego rodzaju przedsięwzięcie generuje koszty i jest czasochłonne. Jeśli na temat remontu łazienki przeczytałeś już wszystkie poradniki, czas usystematyzować te wiadomości jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Jak rozplanować prace remontowe i jak zmieścić się w założonym budżecie, a przy okazji nie zwariować? Podpowiadamy!

Na początku remontu, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy rzeczywiście wynajęcie ekipy remontowej jest konieczne. Jeśli nasza druga połowa posiada umiejętności złotej rączki, bez problemu poradzi sobie z wymiana armatury łazienkowej lub położeniem płytek. Niestety, jeśli nie dysponujemy tego rodzaju wsparciem, całkowity koszt remontu będzie uzależniony od kosztów robocizny.

Przykładowy kosztorys remontu łazienki czyli ile kosztuje remont łazienki?

To oczywiste, że cena remontu łazienki będzie zależeć od kilku czynników, na którą składają się: ceny materiałów budowlanych(najlepiej jest sięgać po te, ze średniej półki cenowej), wielkości łazienki, cen wyposażenia łazienki i dodatków oraz kosztów robocizny. Warto wiedzieć, że bateria prysznicowa, bateria umywalkowa i bateria wannowa to te elementy wyposażenia łazienki, na których ze względu na ich funkcjonalność i częstotliwość użytkowania nie warto oszczędzać. W zależności od lokalizacji przedsięwzięcia, średni koszt inwestycji to kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ile trwa remont łazienki?

Ile remontów łazienek tyle pomysłów, planów i założeń. W remoncie łazienki istotne jest to aby wystrzegać się najbardziej typowych błędów takich jak np. instalacja wanny zamiast prysznica, jeśli zależy nam na oszczędzaniu wody. Określając czas przeznaczony do wykończenia łazienki, powinniśmy wziąć pod uwagę także wszelkie niespodziewane wydarzenia, które mogą nam go wydłużyć. 

W zależności od tego czy pozbywamy się starych płytek, czy po prostu pokrywamy je nową okładziną w postaci paneli czy płytek ceramicznych, musimy wziąć pod uwagę, że w pierwszym przypadku czas trwania remontu będzie dłuższy. Tak samo przedstawia się sytuacja w przypadku dużych łazienek - metraż łazienki wpływa na szybkość przeprowadzanych prac remontowych. Świętowanie sukcesu daje nam już sama instalacja urządzeń sanitarnych, montaż kabiny i montaż umywalki - podczas tych prac widać już metę naszego maratonu. Chociaż trudno jest oszacować ile powinien trwać standardowy remont łazienki, to zgodnie z opiniami fachowców, nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl