Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Praktyczne porady na temat łóżek dla dzieci. Jak wybrać optymalny wymiar?

Autor: 
Współpraca
29-01-2024
Reklama

W życiu dziecka przychodzi taki czas, w którym należy porzucić łóżeczko niemowlęce i przenieść się do łóżka „dorosłego”. Zmiana łóżka może być jednak zadaniem niełatwym – nie dla dziecka, a dla jego rodziców. Skąd bowiem wiedzieć, że nowe, kupione za często niemałe pieniądze łóżko będzie dla pociechy wygodne? W poniższym artykule wyjaśniamy, czym się kierować przy wyborze łóżka dziecięcego, by wybrać odpowiedni wymiar.

Łóżka dziecięce 80x160 – wymiary idealne czy zbyt małe?

Czas na kupno pierwszego „dorosłego” łóżka nadchodzi wtedy, gdy dziecko mierzy od 80 do 100 cm. Czasem może to mieć miejsce w wieku trzech lat, a czasem później. Gdyby kierować się zasadami, na podstawie których wybiera się łóżka dla dorosłych (czyli tym, że powinno ono być o około 20 cm dłuższe od wzrostu osoby w nim śpiącej), powinno się szukać łóżek o długości 120 cm. W przypadku dzieci stosuje się jednak pewien margines, wynikający z ich szybkiego rozwoju. Na tej podstawie najczęściej wybiera się łóżka dziecięce 80x160, rzadziej – 80x140.

Zdarza się, że rodzice kupują jeszcze większe łóżka – nawet o długości 180 czy 190 cm. Takie modele lepiej sprawdzają się jako łóżka na wiele lat – o ile dziecko nie „wyrośnie” z wyglądu takiego łóżka, z powodzeniem może w nim spać nawet w wieku późno-szkolnym.

Łóżka dziecięce 80x180, mniejsze czy większe – na co zwracać uwagę, wybierając wymiar łóżka dla pociechy?

Jak widzisz, opcji jest wiele i nie ma ścisłej zasady, według której lepsze są łóżka o wymiarach 80x160 czy łóżka dziecięce 80x180. Wyboru zawsze powinno się dokonywać, dokładnie analizując konkretny przypadek. Wybierając wymiary łóżka, kieruj się następującymi wskazówkami:

  1. Zadbaj o komfort i zdrowie dziecka – łóżko powinno być odpowiednio duże, by zapewnić urwisowi zdrowy, komfortowy i bezpieczny sen.
  2. Zastanów się, jakie przeznaczenie ma mieć łóżko – jeśli mebel ma służyć nie tylko do spania, ale też do zabawy, czytania i oglądania filmów, lepsze może być większe łóżko.
  3. Określ, jak długo dziecko ma korzystać z łóżka – dzieci rosną szybko, dlatego jeśli nie chcesz szybko wymieniać łóżka, wybierz większy model. Dobrze mogą się sprawdzić nawet łóżka dziecięce 80x190.
  4. Dopasuj wymiary łóżka do wielkości pokoju – pamiętaj, że duże łóżko w stosunkowo małym pokoju może sprawiać dość przytłaczające wrażenie i ograniczać przestrzeń w pomieszczeniu.
  5. Zastanów się, jakie dodatkowe funkcje ma mieć łóżko – dodatkowe elementy, takie jak półki, szafki czy szuflady są praktyczne, ale mogą powiększać ogólne wymiary mebla. Z drugiej strony ograniczają one konieczność kupowania niektórych mebli osobno.

Zamów łóżka dziecięce 80x190 i inne w sklepie Łóżkolandia

O czym należy pamiętać poza tym? Przede wszystkim o tym, by zakupu dokonywać w uznanym i sprawdzonym sklepie. Można tu wspomnieć choćby o sklepie internetowym Łóżkolandia, który oferuje łóżka dziecięce z drewna sosnowego. Jest to wytrzymały, naturalny i całkowicie bezpieczny materiał. Marka stosuje też w pełni ekologiczne farby i lakiery. Sprawdź ofertę sklepu na stronie lozkolandia.pl.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl