Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Plakaty w ramie czy w antyramie – które rozwiązanie okaże się lepsze?

Autor: 
Współpraca
28-12-2021
Reklama

Plakaty ścienne cieszą się dużą popularnością. Przeżywają swój renesans, a ilość wzorów, na jakie można się zdecydować, jest ogromna. Bardzo ważne jest jednak nie tylko to, co przedstawia ścienna dekoracja, ale również to, w jaki sposób została wyeksponowana we wnętrzu.

Chcąc w oka mgnieniu odświeżyć wygląd mieszkania, warto sięgnąć po plakaty. Można je kupić przez Internet nie wychodząc z domu, a następnie zawiesić na ścianie w zaledwie kilka chwil. Metamorfoza nie zajmie wiele czasu ani nie nadwyręży domowego budżetu. Decydując się na takie ozdoby należy zwrócić uwagę nie tylko na wzory, których szeroki asortyment znajduje się w sklepie REDRO, ale także na to, jak można je wyeksponować. Od tego będzie bowiem zależał efekt końcowy.

Rama drewniana, aluminiowa, czarna, kolorowa, z passe partout, a może sama antyrama? Zobaczcie, który wariant sprawdzi się u Was najlepiej!

Plakaty na ścianę – jeden krok do odświeżonej aranżacji wnętrza

Jaką zaletą odznaczają się plakaty na ścianę? Ich atutem jest to, że sprawdzą się w każdym wystroju i w każdym pomieszczeniu. W zależności od tego, jaki wzór się wybierze, można ozdobić minimalistyczną, industrialną, rustykalną, utrzymaną w stylu retro bądź glamour aranżację. To właśnie powoduje, że jest to tak chętnie wybierane rozwiązanie dekoracyjne.

Bogactwo wzorów, będące kolejnym atutem plakatów, sprawia, że każdy znajdzie motyw dekoracyjny idealny dla siebie. Ozdoba może przedstawiać kwiatową kompozycję, panoramę miasta, malowniczy widok, abstrakcję, martwą naturę, kolorowy deseń czy zabawną sentencję – a to wciąż zaledwie garść propozycji!  

Można byłoby się zastanawiać, czy jeden plakat pozwoli udekorować i odmienić dotychczasowy wystrój. Ale nie trzeba ograniczać się do jednego tylko przedstawienia. Dużą popularnością w świecie aranżacji wnętrz cieszą się tryptyki złożone z trzech przedstawień oraz ścienne galerie będące rozbudowanymi kompozycjami. Takie wykorzystanie plakatów to świetny sposób, żeby nadać przestrzeni nowego charakteru.    

Plakaty w ramie to kilka różnych wariantów do wyboru

Oprawione przedstawienia to pomysł na to, żeby ścienna dekoracja zyskała bardziej elegancki wygląd. To także rozwiązanie, które pozwala dopasować wybrany przez nas motyw dekoracyjny do aranżacji wnętrza. W jaki sposób?  

Reklama

Plakaty w ramie mogą być bowiem różnie oprawione – w ramę drewnianą w naturalnym odcieniu drewna lub aluminiową, która może być pomalowana nie tylko na biało lub czarno, ale na każdy dowolnie wybrany kolor. W wystroju eko lub urban jungle doskonale będzie się prezentować drewniana rama, w skandynawskim czarna, a w dziecięcej na przykład żółta, czerwona lub niebieska, która wprowadzi do pokoju pogodny charakter.

Dobrym kryterium przy wyborze rozwiązania jakim jest plakat w ramie może być kolorystyka, jaka dominuje w pokoju oraz rodzaj materiału, którego jest najwięcej. W ten sposób oprawa będzie pasować do przestrzeni, w jakiej się znajdzie.

Bardzo efektowną propozycją jest także passe partout, czyli wykonana najczęściej z białego kartonu ramka umieszczana w oprawie obrazu. Jest to świetny sposób, by elegancko wyeksponować wzór plakatu. Sprawdzi się w przypadku zdjęć, ale szczególnie efektownie będzie się prezentować z artystycznymi ilustracjami lub grafikami. Warto powiedzieć, że decydując się na gallery wall część plakatów można oprawić w zwykłe ramy, a część w passe partout, żeby zróżnicować kompozycję.

Plakaty w antyramie – rozwiązanie w duchu less is more

Wiemy już wszystko o oprawionych w ramę plakatach. Teraz czas wziąć pod lupę plakaty w antyramie. To zupełnie inny sposób ekspozycji ściennej dekoracji. Wybrany przez nas wzór znajdzie się pod szybą lub pleksi, która przyczepiona jest do tylnej podkładki za pomocą metalowych klipsów. To właśnie sprawia, że przedstawienie wysuwa się na plan pierwszy i nic nie odciąga od niego uwagi.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że oprawy nie trzeba dopasowywać do wystroju wnętrza – zwracać uwagę na kolorystykę czy stylistykę. Jednocześnie jest to propozycja, która dobrze będzie się prezentować tylko w niektórych aranżacjach. Plakat w antyramie to rozwiązanie raczej do nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych mieszkań, w których rządzi zasada „less is more”. W pokoju urządzonym w duchu romantycznym, glamour czy retro wzór pozbawiony oprawy może prezentować się zbyt ascetycznie.

Do przedstawień, które szczególnie dobrze wyglądają w antyramie, można zaliczyć typograficzne plakaty z napisami, abstrakcje, a także czarno-białe fotografie nowoczesnej architektury oraz panoramy wielkich metropolii.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy lepsze są plakaty w ramie, czy antyramie. Oba rozwiązania będą się pięknie i efektownie prezentować, gdy będą pasować do wystroju, w jakim się znajdą. Właśnie dlatego najlepiej zasugerować się naszymi wskazówkami i wybrać taki wariant, który stworzy harmonijną całość z dotychczasową aranżacją.   

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl