Nie znosisz mycia okien? Na samą myśl o misce z brudną wodą i zmęczonych rękach po wypolerowaniu szyb masz ciarki na ciele?
Mimo wszystko marzysz o lśniących i czystych oknach, przez które każdego poranka nieśmiało zaglądają promienie słońca?
Chcesz nasycić oczy cudownym krajobrazem, który masz przed sobą, bez irytujących przeszkód w postaci smug, zacieków i plam na szybach?
Czas opuścić krainę fantazji i wcielić marzenia w życie! Odkryj sprytnego pomocnika, dzięki któremu okna bez skazy będą w Twoim domu rzeczywistością.
Dowiedz się, dlaczego elektryczna myjka do okien jest właśnie dla Ciebie!
Sprawdź nasz ranking myjek do okien 2024 i wybierz swój ulubiony model.
Szukasz poręcznej i wydajnej myjki do dużego domu?
Bosch GlassVAC Solo Plus jest świetny do mycia sporych powierzchni za jednym razem.
Za jednym razem myjesz kilka szyb, luster, kabinę prysznicową lub inne powierzchnie. Po naładowaniu sprzątasz bez przerwy przez 30 minut.
W tym czasie według producenta myjesz do 105 m2 powierzchni. Myjka ładuje się do pełna około 2 godziny.
Środek rozpylasz spryskiwaczem i przecierasz szybę ściereczką z mikrofibry. Jest miękka i bezpieczna dla powierzchni.
Dokładnie zbierasz brudną wodę, bez brzydkich smug i zacieków na szybie. Gumowa listwa precyzyjnie zbiera brud i minimalizuje tarcie.
Nie słyszysz irytujących i piskliwych dźwięków w trakcie sprzątania.
Brudna woda wpada do zbiornika o pojemności 100 ml.
Myjka jest smukła i poręczna. Ma wysokość tylko 22 cm, więc łatwo sięgasz do wąskich i ciasnych przestrzeni. Dzięki kompaktowej obudowie jest też łatwa w przechowywaniu.
W zestawie jest butelka ze spryskiwaczem, kabel USB i pad z mikrofibry.
Rozglądasz się za myjką do szybkich porządków w mieszkaniu?
Myjka Sencor SCW 3001YL chętnie Ci w tym pomoże.
Czyścisz okno, kabinę prysznicową, czy glazurę w łazience. Po naładowaniu działa przez 20 minut, a do pełna ładujesz ją w 4 godziny. Wskaźnik pokazuje Ci stan naładowania baterii.
Spryskiwacz rozpyla detergent, a delikatna ściereczka przeciera powierzchnię. Na koniec zbierasz wodę ściągaczką.
Sprzątasz róże powierzchnie w pionie i poziomie, pod dowolnym kątem. Uchwyt myjki jest ergonomiczny i dostosowany do osób prawo- i leworęcznych.
Łatwo sprzątasz wysoko położone miejsca.
Ściągaczka z akumulatorem waży tylko około 800 g, więc Twoje ręce wolniej się męczą, a sprzątanie jest wygodniejsze.
Masz w domu dużo okien i przeszkleń i potrzebujesz długo działającej myjki?
Myjka do okien Vileda Windomatic Power jest świetna do dużych domów.
Po naładowaniu działa do 40 minut, a w tym czasie myjesz do 120 m2 powierzchni. Do pełna ładujesz ją w około 4 godziny.
Sprzątasz okna, blaty, płytki, lustra, kabiny prysznicowe i szyby samochodowe. Myjka działa w pionie i poziomie, a ruchoma głowica dociera do zakamarków, rogów i krawędzi.
Potrzebujesz dodatkowej mocy? Przycisk Power zwiększa moc o 50%, więc mycie jest jeszcze bardziej skuteczne wtedy, kiedy chcesz.
Brudna woda wpada do zbiornika o pojemności 100 ml, który odłączasz przyciskiem. Jest łatwy w czyszczeniu. Możesz go umyć w zmywarce lub opłukać pod bieżącą wodą.
Wygodnie myjesz wysoko położone miejsca. Myjka jest lekka i waży tylko 600 g. Twoje ręce wolniej się męczą i rzadziej robisz przerwy w pracy.
W trakcie sprzątania najważniejsza jest dla Ciebie wygoda?
Myjka do okien Leifheit Dry&Clean myje różne powierzchnie i ułatwia Ci pracę.
Sama włącza się, kiedy zetknie się z szybą. System StandBy sprawia, że myjka szybko przechodzi z trybu oszczędzania energii na maksymalną moc.
Myjesz okna, płytki, lustra i prysznice.
Sprzątanie jest wygodne i łatwe dzięki systemowi 360°. Myjka działa w pionie i poziomie, więc sprzątasz też blaty i szklane stoły.
Powierzchnię przecierasz miękkim mopem. Kiedy skończysz pracę, możesz go wyprać w pralce.
Masz do umycia okna dachowe? Wykorzystaj wysięgnik, który masz w zestawie. Dzięki niemu nie potrzebujesz drabiny, żeby dosięgnąć do wysokich okien.
Czas pracy na pełnym naładowaniu to około 35 minut, co wystarczy na umycie i wypolerowanie nawet 100 m² powierzchni. Uzupełnianie baterii trwa około 3 godziny.
Dzięki systemowi Click pozwala montujesz myjkę na wszystkich drążkach Leifheit z tym samym systemem.
W zestawie dostajesz nasadkę do zbierania wody, ładowarkę, drążek i ściereczkę.
Masz w domu okna i przeszklenia o różnej wielkości?
Myjka do okien Kärcher WV 5 Plus N 1.633-453.0 radzi sobie z dużymi i małymi oknami.
W zestawie masz 2 ssawki o różnej szerokości. Ssawka 28 cm świetnie nadaje się do dużych okien, a mała 17 cm do małych przeszkleń.
Myjka radzi sobie też z kabinami prysznicowymi, płytkami, szklanymi blatami, stołami i oknami w ogrodach zimowych.
Na pełnym naładowaniu myje do 105 m2 i zgodnie z deklaracją producenta wyczyścisz w tym czasie około 35 okien.
Zwilżasz powierzchnię detergentem, a ściereczka z mikrofibry jest delikatna dla powierzchni i usuwa brud.
Za jednym razem działa do 35 minut, a ładujesz ją do pełna w około 3 godziny. Na obudowie urządzenia masz trzystopniowy wskaźnik LED, który na bieżąco informuje Cię o stanie naładowania myjki.
Myjka jest stabilna w dłoni dzięki gumowanemu uchwytowi. Nie martwisz się, że przypadkowo wyślizgnie się z ręki i upadnie na podłogę.
W zestawie dostajesz 2 ssawki (28 cm i 17 cm), środek do czyszczenia okien, ściereczkę z mikrofibry, ssawkę, butelkę ze spryskiwaczem oraz ładowarkę.
Twoje okna są narażone na silne zabrudzenia, plamy i zacieki?
Myjka do okien Kärcher WV6 razem z padem KV4 radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami.
Wibrujący pad KV4 Vibrapad to ekspert od silnego brudu. Zmiękcza zabrudzenia, które później usuwasz myjką. Pad jest praktycznie samoobsługowy, bo ściereczka czyszcząca jest automatycznie zwilżana wodą.
Myjka korzysta z technologia silikonowych listew zbierających o dużej powierzchni. Precyzyjnie docierają do wszystkich krawędzi, zbierając zanieczyszczenia.
Po zakończeniu sprzątania łatwo je odpinasz i opłukujesz.
Według specyfikacji producenta wydajność myjki to nawet 300 m2, czyli myjesz około 100 okien. Po naładowaniu sprzątasz przez maksymalnie 100 minut.
Wystarczą 3 godziny na doładowanie baterii. Wyświetlacz na myjce pokazuje Ci pozostały czas pracy.
Wskaźnik LED na wibrującym padzie pokazuje, kiedy sprzęt potrzebuje naładowania.
W zestawie oprócz myjki WV6 i pada KV4 otrzymujesz dyszę 28 cm, 2 ładowarki, koncentrat do czyszczenia okien, ssawkę i ściereczkę.
Usiądź wygodnie, bo chcę Ci opowiedzieć pewną historię. Możliwe, że już wcześniej ją słyszałeś, ale obiecuję, że będzie krótka!
Siedzisz w wygodnym fotelu i po raz kolejny spoglądasz na ulicę przez brudną szybę. Twój ogród już właściwie stracił swój soczysty zielony kolor, którym uwielbiasz rozkoszować się przy kawie.
To zasługa nieproszonych gości, którzy bez Twojej zgody biesiadują w domu. Mowa o zaciekach po deszczu, niezliczonej ilości kurzu i sporej garści innych zabrudzeń, które z chęcią odpoczywają na Twoich oknach.
Nie znosisz tego widoku, a jednocześnie czujesz dreszcze na myśl o umyciu okien. Za każdym razem odwlekasz sprzątanie. Dlaczego?
W wyobraźni widzisz miskę z niemal czarną wodą i stertę papierowych ręczników na podłodze.
Irytacja to dobre określenie na to, co czujesz, widząc ściekające po szybie krople wody. Szybko próbujesz je wytrzeć, zanim zaschną.
Jednym słowem, czujesz, jak dookoła Twojego stanowiska pracy powstaje kolejny bałagan.
Wciąż masz w pamięci szalone i wyczerpujące polerowanie szyb, kiedy Twoje mięśnie krzyczały o ratunek.
Na dodatek po zakończeniu mycia wciąż widzisz te małe, uciążliwe smugi. A przecież tak się starałaś, żeby było idealnie!
Właśnie przypomniałaś sobie o wysokim oknie w salonie. W myślach już biegniesz po drabinę, bo nie masz wzrostu Michaela Jordana i potrzebujesz wsparcia, aby wznieść się nieco wyżej.
Akrobacje z wiadrem na drabinie to coś, czego wolałabyś uniknąć. Delikatnie mówiąc, mycie okien to nie jest Twoja ulubiona „dyscyplina” w porządkach domowych.
Historia brzmi znajomo, zgadzasz się? Tak myślałam! Nie przejmuj się, bo większość z nas nie lubi mycia okien i natrafia na te same trudności, co Ty.
Nie uciekniesz od tego, że pada deszcz, pojawiają się pyłki z drzew, a z ulicy dolatuje kurz, który bezlitośnie przylepia się do szyby.
Mam jednak dla Ciebie świetną nowinę! Wyrzuć z głowy wszystkie usprawiedliwienia, których używałaś do tej pory. Nigdy więcej Ci się nie przydadzą i w tej chwili odchodzą do przeszłości.
Oto przed Tobą elektryczna myjka do okien, bez której nie będziesz wyobrażała sobie domowych porządków!
Sprawdź nasz ranking 2024 i dowiedz się, dlaczego warto włączyć myjkę do swojej ekipy sprzątającej!
Czym właściwie jest elektryczna myjka do okien (zobacz tutaj)? Co ją wyróżnia spośród innych urządzeń? Szybko odpowiadam!
Elektryczna myjka bywa nazywana odkurzaczem do szyb. Zakończona jest gumową ściągaczką do wody, która wykonuje za Ciebie całą „brudną” robotę.
Jej rolą jest zassanie spływających zanieczyszczeń do zbiornika. To ratunek przed kapaniem brudnych kropel na parapet.
Wszystkie zabrudzenia pochłania ta niewielka „cysterna”, a Twoje ręce (i całe otoczenie!) pozostają czyste. O to właśnie chodzi!
Dodatkowo niektóre modele myjek posiadają wbudowany spryskiwacz, więc wygodnie rozpylisz detergent lub czystą wodę bezpośrednio na szklaną powierzchnię.
Elektryczne myjki do okien działają bezprzewodowo i zasilane są za pomocą akumulatora. Nie martwisz się, że podczas pracy będzie przeszkadzał Ci przewód lub przez przypadek wyrwiesz gniazdko.
Jak używać elektrycznej myjki do okien? Czym różni się sprzątanie z pomocą urządzenia od klasycznego czyszczenia okien? Czy posługiwanie się nią jest pracochłonne?
Już za chwilę przekonasz się, że mycie okien jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko kilka kroków, aby cieszyć się perfekcyjnymi szkłami w całym domu.
Powierzchnię okna spryskujesz detergentem lub wodą. Myjkę przesuwasz delikatnie po szybie, a w tym czasie Twoja elektryczna pomoc domowa zasysa płyn z powierzchni do zbiornika.
Wykonujesz kilka lub kilkanaście takich ruchów, w zależności od tego, jak duży jest obszar, który myjesz. To już koniec Twojej roli! Czyste szyby przy minimalnym nakładzie pracy.
Twoi znajomi używają elektrycznej myjki do okien, ale Ty wciąż nie jesteś przekonana, czy to zakup warty Twojej uwagi?
Słyszałaś pozytywne opinie o myjkach, ale wciąż się wahasz? Nie masz pewności, czy to dobra inwestycja?
Jesteś we właściwym miejscu! Odkryj, dlaczego połączenie sił z elektryczną myjką do okien opłaci się już przy pierwszych domowych porządkach.
Nie lubisz mycia okien, bo wiesz, że zajmuje Ci to cały dzień? Faktycznie, poświęcanie kilku godzin w ciągu wolnej soboty lub urlopu to niezbyt miła perspektywa.
Sprzątanie z asystą myjki elektrycznej jest szybsze niż tradycyjne szorowanie okien. Zaoszczędzony czas przeznacz na relaks z książką, rodzinny wypad za miasto lub jogging po lesie.
Może to dobry moment, aby powrócić do dawnych hobby, które ciągle odkładasz na później?
Mycie okien z pomocą myjki elektrycznej to Twoje wymarzone stanowisko pracy.
Ssawka mocno przylega do szyby i bezlitośnie zbiera zanieczyszczenia. Twój wysiłek ograniczony jest do minimum. Zapomnij więc o niesfornych kroplach, spływających po szybie.
Myjki skonstruowane są w taki sposób, żeby pozbywanie się brudnej wody było łatwe i przede wszystkim higieniczne.
Wystarczy wyciągnąć korek i wylać zanieczyszczenia lub odpiąć pojemnik i pozbyć się nieestetycznego "strumienia".
Twoje dłonie w trakcie sprzątania nie mają żadnego kontaktu z zabrudzeniami zebranymi z szyby i detergentami.
Idealnie czyste szklane powierzchnie, które błyszczą w słońcu, są na wyciągnięcie ręki. Świat na zewnątrz od razu nabiera innych kolorów!
Elektryczna myjka do okien wyręcza Cię w szorowaniu i polerowaniu, które są uciążliwe i męczące. Doskonały efekt i wypoczęte ręce.
Kto chce delektować się widokiem za oknem, ręka do góry!
Niezależnie od tego, czy jest to panorama miasta, pola złotych zbóż czy ośnieżone szczyty górskie, każdy krajobraz zasługuje na odpowiednią oprawę.
Nie bez powodu mówi się, że wspaniały pejzaż za szybą okienną to naturalna dekoracja Twojego domu. Z pewnością zastąpi obrazy i fotografie na ścianie.
A co, jeżeli Ty chcesz mieć wypolerowane nie tylko okna w domu? Potrzebujesz czegoś więcej? Wysoko stawiasz poprzeczkę? Ekstra!
Na wieść o takim wyzwaniu elektryczna myjka do okien już zaciera ręce!
Już dzisiaj uwolnisz się od brudu i zacieków na kafelkach, lustrach i szklanych blatach kuchennych. Dla niektórych modeli nawet marmur i parapety to pestka!
Co o tym myślisz?
Wybrane modele myjek mogą sprzątać w pionie i w poziomie, co zwiększa ilość możliwości wykorzystania urządzenia w trakcie domowych porządków.
Co to znaczy?
Umyjesz nie tylko pionowe powierzchnie jak okna i lustra, ale również poziome, przykładowo blaty i szklane stoliki.
Czyste, połyskujące powierzchnie to już teraz Twoja codzienność. Po prostu.
Zgodzisz się ze mną, że okna dachowe wyglądają zjawiskowo. Soczysty błękit nieba, połączony z bielą puszystych obłoków to widok, który pozwala nam uciec na chwilę od „ziemskich” spraw.
To w towarzystwie nocnych gwiazd oddajesz się swoim marzeniom, a odrobina słońca, zaglądająca przez szybę, osłodzi każdą kawę w sobotni poranek.
Oprócz tych mocnych punktów istnieją również te nieco słabsze 🙂 Czyszczenie okien położonych wysoko przysparza nie lada trudności.
Rozkładanie drabiny, zmęczone i obolałe ręce, woda, bezlitośnie kapiąca na podłogę. Na te dolegliwości myjka do okien ma niesamowite antidotum!
Urządzenie z dodatkowym wysięgnikiem z chęcią rozprawi się z zanieczyszczeniami na oknach dachowych lub tych, które są bardzo wysokie.
Drabina nie będzie Ci już potrzebna. Możesz oddelegować ją do piwnicy! Jak Ci się podoba taka funkcja?
Lubisz przestronne pomieszczenia, więc zdecydowałaś się na dużą ilość okien w domu? Prawdą jest, że wyglądają fenomenalnie i śmiało można je porównać do tapety ze wspaniałym motywem.
Szczęśliwi posiadacze wielu przeszkleń w domu mają sporo pracy podczas sprzątania. Przyda Ci się więc dodatkowe wsparcie podczas czyszczenia tych wielu metrów kwadratowych szklanych powierzchni.
W zależności od modelu, który wybierzesz, możesz wyczyścić nawet 100 m2 płaskich powierzchni. Jednak sam obszar, który możesz umyć, to nie wszystko.
Ważny jest również czas działania na jednym naładowaniu. Im więcej obszaru masz do sprzątania, tym dłuższy czas działania jest lepszy.
Co powiesz na 60 lub 100 minut? Robi wrażenie, prawda?
Przyjemne i wygodne sprzątanie zależy również od gabarytów urządzenia. Elektryczne myjki do okien są lekkie, a ich waga to zazwyczaj około 0,8 kg do 1 kg.
Kompaktowe rozmiary i odpowiednio wyprofilowany, poręczny uchwyt zachęcają do wspólnego sprzątania.
Dzięki takiemu połączeniu mycie okien już nigdy nie będzie Ci się kojarzyło z nużącym i ciężkim wysiłkiem. A o to właśnie chodzi!
Wiele urządzeń elektrycznych działa wyłącznie po podłączeniu do prądu. Musisz liczyć się z tym, że gniazdko powinno być zawsze w pobliżu.
Przy korzystaniu z urządzenia z przewodem manewrowanie jest trudniejsze. Potrzebna jest całkiem dobra strategia!
Domyślasz się już, że kolejny plus myjek to brak przewodów! Nie ma obawy, że przypadkowo wyrwiesz gniazdko lub potkniesz się o kabel w trakcie sprzątania.
Stacjonarne łącze jest Ci potrzebne tylko podczas ładowania, kiedy myjka spokojnie regeneruje się w bezpiecznym miejscu.
Korzystając z pomocy myjki do okien, oszczędzasz przede wszystkim nerwy, czas i domowy budżet 🙂
Nie potrzebujesz miski z wodą, co ogranicza jej zużycie. Zero marnowania ogromnej ilości papierowych ręczników, żeby dokładnie wypolerować szkło. Dla nich masz inne zadania w domu 🙂
Decydując się na zakup urządzenia z dodatkowymi akcesoriami w zestawie, nie martwisz się o kompletowanie wszystkich potrzebnych elementów osobno.
Uwalniasz się od wertowania sklepów internetowych i stacjonarnych, aby stworzyć swoją idealną ekipę sprzątającą. Wszystko masz pod ręką!
Przekonałeś się już, że elektryczne myjki do okien oferują cały wachlarz korzyści. Czy są pozbawione wad? Odpowiedź brzmi: nie!
Jak w każdym urządzeniu możemy wskazać kilka słabostek.
Czy są dla Ciebie poważnymi niedociągnięciami, czy jedynie niewielkimi mankamentami? Już za chwilę zdecydujesz sam!
Niektórzy użytkownicy myjek uważają, że niewielkie zacieki i smugi w narożnikach należy wyczyścić ręcznie.
To wiąże się z dodatkowym wypolerowaniem powierzchni, tam, gdzie nie dotrze Twój okienny pomocnik.
Problematyczne są również miejsca koło futryn, które mogą wymagać Twojej interwencji.
Jak każde urządzenie działające na baterię, myjka do okien również potrzebuje kopniaka energetycznego po wyczerpaniu akumulatora.
Przed rozpoczęciem sprzątania musisz pamiętać o jej naładowaniu, jeżeli nie chcesz zdziwić się w trakcie pracy 🙂
Kolejnym minusem może być długi czas ładowania baterii, który może wynosić nawet 4 godziny. To parametr, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.
Wszystkie urządzenia i ich elementy mają określoną żywotność.
Przed zakupem sprawdź dostępność części i sposób serwisowania urządzenia w razie awarii.
Warto zorientować się, czy wybrane elementy możesz otrzymać „od ręki”, czy należy je sprowadzić na zamówienie, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania.
Z pozoru to drobnostka, ale może być problematyczna.
Co kupić? Wybrać urządzenie ze spryskiwaczem? Ile metrów kwadratowych powierzchni powinna umyć idealna myjka?
Jaki czas działania na jednym naładowaniu będzie wystarczający?
Założę się, że te pytania właśnie narodziły się w Twojej głowie. A kto pyta, nie błądzi 🙂
To całkiem naturalne, że chcesz wybrać urządzenie uszyte na Twoją miarę.
Aby zrobić to bezbłędnie, wystarczy przez chwilę zastanowić się nad kilkoma aspektami. Jaki jest pierwszy z nich?
Pierwsze i najważniejsze. Gdzie mieszkasz? W bloku? Kamienicy? A może w domku jednorodzinnym?
Jest to tak bardzo istotne, bo pomoże Ci określić przybliżony czas działania myjki i metraż, który masz do umycia. Pomyśl przez chwilę, ile okien jest do wyczyszczenia, jaką mają wysokość i kształt.
Przykładowo, jeżeli mieszkasz w bloku, podczas jednej sesji sprzątania czekają na Ciebie trzy podwójne okna i jedno balkonowe.
Zgaduję, że mają standardowy kształt i wymiary, więc razem z myjką uporasz się z nimi błyskawicznie. Urządzenie z baterią pozwalającą na 20 minut czyszczenia jest w sam raz.
Mieszkasz w piętrowym domku jednorodzinnym z mnóstwem okien? Świetnie! Współczesne trendy to wpuszczanie do domu maksymalnej ilości światła.
Minusem jest fakt, że czeka na Ciebie do wyczyszczenia kilkanaście okien, z czego większość to wysokie przeszklenia i do tego okna dachowe. Jaki z tego wniosek?
Najlepsza dla Ciebie będzie myjka, która sprawnie wyczyści kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni.
Chcesz mieć pewność, że bateria nie wyczerpie się przez co najmniej 60 minut. A do tego przyda się wysięgnik, który uratuje Cię przed drabiną!
W kamienicach zazwyczaj okna są wysokie i zdarza się, że mają nietypowy, dekoracyjny kształt.
Warto zwrócić uwagę, czy myjka ma w zestawie przedłużkę i przykładowo: czy urządzeniem można manewrować w różnych kierunkach.
Pora na określenie optymalnego czasu ładowania baterii do pełna.
Załóżmy, że wybierasz urządzenie, którego etap „posilania się” prądem wynosi około 4 godziny.
W takim przypadku musisz liczyć się z tym, że przerywając pracę z powodu rozładowanej baterii, powinieneś zrobić sobie dłuższą przerwę. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Jakie?
Podczas pauzy możesz śmiało przygotować wyśmienity obiad albo po prostu zrobić sobie sjestę!
Wadą jest fakt, że jeżeli zależy Ci na czasie, 4–godzinna przerwa podczas sprzątania może Cię zdekoncentrować i wprawić w delikatną irytację. Dlatego tak ważne jest, abyś dokładnie oceniła swoje preferencje.
Jesteś kulturystą z oszałamiającą muskulaturą? Nie? W porządku! Kolejnym ważnym parametrem jest waga myjki do okien.
Jeżeli masz możliwość, przed zakupem sprawdź, jak ciężkie jest urządzenie. Być może Twoja rodzina lub znajomi korzystają z myjki do okien i możesz ją "przymierzyć"?
Przyjmijmy, że podczas sprzątania zazwyczaj masz do umycia 4 okna i lustro w łazience. Prawdopodobnie Twoje ręce nie odczują aż tak ciężaru urządzenia, bo pozbycie się brudu zajmie niewiele czasu.
Jednak przy czyszczeniu nawet kilkunastu szyb w całym domu, w połączeniu z kafelkami w łazience, blatem kuchennym i szklanym stolikiem w salonie, ciężar myjki jest kluczowy.
Pamiętaj, że w zbiorniku będzie zbierała się woda, a myjka pracuje z akumulatorem w środku. To dodatkowe gramy dla Twoich rąk.
Urządzenie trzymasz w jednej ręce, więc oprócz wagi, ważny jest również wygodny uchwyt.
Jeżeli jest źle zaprojektowany, myjka może wyślizgnąć się, a manewrowanie nią jest po prostu niewygodne. Bólom nadgarstków mówimy „nie!” 🙂
Wyobraź sobie, że myjka do szyb to Twój etatowy pracownik. Teraz Twoim zadaniem jest wybranie dla niej odpowiedniego systemu pracy. Co to oznacza?
Zdecyduj, czy urządzenie ma pracować w sposób ciągły, czy uruchamiać się po przyłożeniu do szyby.
Wiele osób zgodzi się, że druga opcja jest oszczędniejsza dla akumulatora. Który wariant jest lepszy dla Ciebie?
To kwestia mocno indywidualna. Myjka jest Twoim współpracownikiem, więc decydujący głos należy właśnie do Ciebie.
Efektem Twojego sprzątania są z pewnością krystalicznie czyste i lśniące okna.
Po zakończeniu działania musisz zająć się tą nieco mniej przyjemną częścią, czyli pozbyć się brudnej wody. Teraz zdecyduj o sposobie, jaki jest dla Ciebie najwygodniejszy.
Do wyboru masz między innymi korek, który wystarczy otworzyć i wylać zabrudzenia. W rankingu znajdziesz też myjki do okien z odpinanym pojemnikiem, który później możesz umyć w zmywarce.
Która wersja odpowiada Ci najbardziej?
Zadałaś sobie pytanie, czy przydadzą Ci się dodatkowe akcesoria?
Wszystko zależy od tego, jaką rolę przypiszesz myjce w swoim domu. Przekonałaś się już, że do czyszczenia szyb umiejscowionych wysoko nieoceniony będzie wysięgnik, który eliminuje ryzyko niebezpiecznych akrobacji w powietrzu.
W niektórych zestawach oprócz klasycznej szerokiej ssawki otrzymujesz wąską, która doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia mniejszych i smukłych okien.
Plusem jest również możliwość mycia pojemników w zmywarce.
Udogodnieniem dla Ciebie będzie wskaźnik na obudowie urządzenia, który poinformuje Cię o poziomie naładowania akumulatora. Nagły brak energii już Cię nie zaskoczy!
Niektóre pakiety oprócz myjki obejmują dodatkowo spryskiwacz, ściereczkę z mikrofibry i środek czyszczący.
Twój zestaw do sprzątania jest natychmiast gotowy do użycia. Które akcesorium przyda Ci się w domu?
Na koniec zajmiemy się ceną myjki do okien.
Może zdarzyć się tak, że urządzenie z krótszym czasem działania i bez dodatkowych akcesoriów dostępne jest w niższej półce cenowej.
To całkowicie w porządku. Po prostu nie potrzebujesz innego modelu, a ten sprawdzi się wyśmienicie w Twoim domu.
Jeżeli marzysz o sprzątaniu z całym pakietem bonusowych końcówek, wysięgnikiem i to przez 100 minut na jednym naładowaniu, zazwyczaj musisz liczyć się z wyższą ceną urządzenia.
Jak widzisz, nie ma jednego klucza do określenia, które urządzenie jest lepsze. To Ty o tym decydujesz!
Mam nadzieję, że nasz ranking myjek do okien okazał się pomocny.
Mycie okien może być szybkie, łatwe i przyjemne. Nie przesłyszałaś się! Zaproś do swojej drużyny elektryczną myjkę do okien, która z chęcią wyręczy Cię w usuwaniu zabrudzeń, plam i zacieków.
Elektryczna myjka do okien ekspresowo wypoleruje Twoje okna, oszczędzając Ci obolałych i zmęczonych mięśni.
Czy warto stać się szczęśliwym posiadaczem myjki do okien? Naszym zdaniem tak!
Szukasz pomocnika do sprzątania w innych domowych pomieszczeniach? Wszechstronność to ogromna zaleta myjek.
Umyj lustra, szklane blaty i stoliki, kabiny prysznicowe, kafelki i szyby samochodowe. Żaden brud się nie ukryje!
Który produkt z rankingu 2024 przypadł Ci do gustu? Masz innego faworyta? Daj znać!
Korzystasz z urządzenia w swoim domu i masz kilka praktycznych wskazówek? Nie zatrzymuj swojej wiedzy i podziel się z naszymi czytelnikami!
Czekam na Twój komentarz!