in , ,

Mikrofala do zabudowy. Ranking TOP 12 modeli kuchenek 2020.

Reklama

5/5 (8)

Zastanawiasz się nad zakupem mikrofalówki do zabudowy? Szukasz urządzenia, które idealnie wkomponuje się w aranżację Twojej kuchni? Nie wiesz jaka mikrofala do zabudowy nie tylko szybko i równomiernie podgrzeje ulubione potrawy, ale również pozwoli na grillowanie produktów i szybkie rozmrażanie?

Zastanawiasz się, czy wybrać mikrofalówkę z trybem eko? A może z funkcją termoobiegu lub specjalnym talerzem Crusty? Dobrze trafiłeś! Odkryj nasz ranking mikrofalówek do zabudowy!

Reklama

Zalety kuchenki mikrofalowej

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy zdobywają serca nie tylko szefów kuchni, ale także użytkowników w wielu domach. Dlaczego? Mikrofalówki pozwalają na szybkie podgrzanie posiłku, bez konieczności nagrzewania piekarnika lub gotowania w garnku. W warunkach domowych są więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy niezbyt chętnie spędzają długie godziny na przygotowywaniu wymyślnych posiłków.

W jaki sposób urządzenie podgrzewa pożywienie? Wszystko odbywa się dzięki mikrofalom, które wprawiają cząsteczki wody, zawartej w posiłku, w minimalne drgania. Cząsteczki zderzają się, wytwarzając ciepło.

Reklama

Mikrofalówki idealnie sprawdzają się również w szybkim rozmrażaniu pokarmów lub poszczególnych składników, szczególnie wtedy, gdy przegapiłeś czas na wcześniejsze ich przygotowanie, a planujesz z nich przyrządzić obiad lub kolację w krótkim czasie. Teraz zamiast kilku godzin potrzebujesz kilku lub kilkunastu minut.

W zależności od rodzaju pokarmu, który podgrzewasz, do wyboru masz wiele ustawień czasu i temperatury. Sporo urządzeń dostępnych na rynku posiada automatyczne programy gotowania i podgrzewania, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu na dobieraniu odpowiednich ustawień. Możesz również zdecydować się na urządzenie, które po wprowadzeniu danych na temat rodzaju posiłku i jego wagi, wybierze za Ciebie temperaturę i czas podgrzewania.

Kolejną zaletą mikrofali do zabudowy jest fakt, że dzięki niej uzyskasz jednolitą płaszczyznę z meblami kuchennymi. Wprowadzą harmonię, elegancję i wrażenie porządku w Twoim wnętrzu. Dobierz mikrofalę białą lub czarną, aby stworzyć doskonałą kompozycję z Twoimi frontami w kuchni.

Jedzenie z mikrofali? Oczywiście!
Chcesz szybko i sprawnie przygotowywać i podgrzewać ulubione posiłki? Poznaj najlepsze propozycje mikrofalówek do zabudowy!

Mikrofala do zabudowy – od czego zacząć?

Poszukiwanie swojej wymarzonej mikrofalówki do zabudowy rozpocznij od określenia kilku najistotniejszych cech. Zacznijmy od mocy urządzenia. Jest to podstawowy parametr, który mierzymy w Watach (W). Określa efektywność, z jaką podgrzewany jest posiłek.

Zasada jest taka, że im wyższa moc mikrofali, tym szybciej podgrzejesz pokarm. Oznacza to również ilość energii zużytej do podgrzania potrawy, co przy dużej mocy stanowi oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Urządzenia mają zazwyczaj moc od 700 W do 1200 W.

Pojemność mikrofalówki to kolejna z istotnych jej cech. Parametr ten wyrażamy w litrach (l). Im większa jest pojemność urządzenia, tym większe są również jego wymiary. Zastanów się, ile miejsca możesz przeznaczyć na mikrofalówkę w swojej kuchni.

Jeśli masz dużą rodzinę i często przyjmujesz gości, możesz zdecydować się nawet na produkt o pojemności 50 l. Jeżeli podgrzewasz posiłki zazwyczaj dla jednej lub dwóch osób, z pewnością wystarczy taka o pojemności 20 – 25 l, której wymiary będą znacznie mniejsze.

Reklama

Kolejnym aspektem są podstawowe funkcje jak podgrzewanie, gotowanie i rozmrażanie. Zastanów się, jakich funkcji będziesz najczęściej używać. Niektóre urządzenia mają rozbudowane funkcje gotowania (przykładowo kilkanaście automatycznych ustawień), rozmrażania, a dodatkowo opcję grilla.

Jeśli główną funkcją mikrofalówki w Twoim domu będzie szybkie podgrzewanie posiłków, możesz wybrać produkt z podstawowymi funkcjami. Jeżeli chcesz smakować razem ze znajomymi i rodziną podpieczone warzywa i mięso przez cały rok, z pewnością nieoceniony będzie wbudowany grill.

Zastanów się również, jakich funkcji dodatkowych będziesz potrzebował. Przydatna może okazać się blokada przed dziećmi, tryb eko, sterowanie dotykowe, termoobieg, wyświetlacz LED, obrotowy talerz, timer czy zegar.

Urządzenia różnią się również ilością ustawień mocy. Pozwalają one na uzyskanie różnych efektów. Im więcej jest poziomów, tym lepsze i bardziej różnorodne rezultaty można uzyskać. Niski poziom mocy pozwoli Ci na rozmrożenie pożywienia i utrzymywanie stałej temperatury, a wyższy na podgrzewanie, opiekanie i grillowanie.

Reklama

Istotne są również materiały, z których wykonano wnętrze urządzenia. Przykładowo, możesz wybrać produkt z komorą ze stali nierdzewnej lub powłoką ceramiczną. W zależności od tego, jak często będziesz używać urządzenia, wybierz taki materiał, który będzie trwalszy i łatwiejszy w utrzymywaniu czystości.

Możesz zdecydować się na produkt z powłoką zabezpieczającą przed powstawaniem śladów palców, które wyglądają nieestetycznie na powierzchni urządzenia. Niektóre z kuchenek mikrofalowych zostały wyposażone w systemy czyszczenia za pomocą niewielkich zbiorników z wodą. Mają na celu zmiękczenie zabrudzeń, dzięki czemu łatwiejsze będzie ich usunięcie.

Pomyśl również, jakie akcesoria dodatkowe mogą Ci się przydać – specjalne talerze do opiekania, stojaki, a może ruszt do grilla? Wszystko zależy od tego, jaką główną funkcję w Twoim domu pełnić będzie mikrofalówka.

Nie zapomnij o kolorze i dopasowaniu wymiarów. Zależnie od kolorystyki Twojej kuchni, biała mikrofala do zabudowy może okazać się lepsza niż ten sam model w kolorze czarnym. Decydując się na meble kuchenne robione na zamówieniem, możesz łatwiej dopasować wymiar i kolor mikrofali do swojej zabudowy kuchennej.

Na zakończenie określ swój budżet. Pamiętaj, że im większa moc urządzenia, pojemność i ilość dodatkowych funkcji, tym urządzenie będzie droższe.

Talerz z makaronem
Dedykowane programy do idealnego podgrzewania makaronu to tylko jedna z ciekawych opcji w nowoczesnych kuchenkach mikrofalowych.

Mikrofalówka do zabudowy do 700 zł

Whirlpool AMW140IX (stalowa)

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW140IX
Whirlpool AMW140IX, cena ok. 560 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW140IX o mocy 800 W i pojemności 20 l to urządzenie, które pozwoli Ci nie tylko na szybkie podgrzanie dania, ale również przyrządzenie grilla i rozmrożenie potrzebnych produktów (system JetDefrost 3D). Możliwość pochylenia grilla ułatwia jego szybkie czyszczenie.

Ulubiony napój lub zupę podgrzejesz dzięki funkcji JetStart – przez 30 sekund opcja ta nagrzewa wnętrze mikrofalówki do maksymalnego poziomu, dzięki czemu danie z dużą ilością wody podgrzewane jest najbardziej efektywnie.

Sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła oraz przycisków. Drzwi otwierane są na bok, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Panel sterowania możesz zablokować, dzięki czemu nie istnieje ryzyko przypadkowego włączenia urządzenia przez dziecko.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 20 l.
 • Podgrzewanie, grill i rozmrażanie (JetDefrost 3D).
 • Funkcja JetStart.
 • Timer, talerz obrotowy, zegar, blokada przed dziećmi.
 • Wymiary: 595 x 388 x 343 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Whirlpool AMW140IX (stalowa) możesz kupić w sklepach:

Beko MOB20231BG (czarna/stalowa)

Kuchenka mikrofalowa Beko MOB20231BG
Beko MOB20231BG, cena ok. 560 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kuchenka mikrofalowa Beko MOB20231BG o mocy 800 W i pojemności 20 l posiada aż osiem automatycznych programów do szybkiego przygotowywania ulubionych dań. Możesz wybrać między innymi funkcję podgrzewania lub gotowania ryby, makaronu, pizzy czy warzyw. Urządzenie posiada również opcję rozmrażania.

Nowoczesna technologia Antifingerprint pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych i nieestetycznych śladów palców i zarysowań na powierzchni, jednocześnie ułatwiając utrzymywanie urządzenia w czystości. Funkcja Quick Start uruchamia mikrofalówkę z maksymalną mocą i umożliwia podgrzanie potrawy w przedziałach czasowych co minutę.

Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie przed dziećmi, 5 ustawień poziomów mocy, zegar oraz podświetlana komora, ułatwiająca śledzenie postępów podgrzewania potrawy. Front wykonano z czarnego szkła, a panel sterowany jest dotykowo.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 20 l.
 • Podgrzewanie i rozmrażanie.
 • 8 funkcji gotowania.
 • 5 poziomów mocy.
 • Technologia Antifingerprint.
 • Funkcja Quick Start.
 • Timer, zabezpieczenie przed dziećmi, zegar, podświetlana komora.
 • Front z czarnego szkła, akrylowy panel kontrolny ze sterowaniem sensorowym.
 • Wymiary: 594 x 382 x 340 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Beko MOB20231BG (czarna/stalowa) możesz kupić w sklepach:

Amica AMMB20E1GI (biała)

Kuchenka mikrofalowa Amica AMMB20E1GI
Amica AMMB20E1GI, cena ok. 700 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Biała kuchenka mikrofalowa do zabudowy Amica AMMB20E1GI o mocy 800 W i pojemności 20 l została wyposażona w elektroniczny i wygodny panel sterowania, który ułatwia codzienne przygotowywanie ulubionych posiłków. Opcja Qucik Start pozwoli na rozgrzanie urządzenia do maksymalnego poziomu mocy w kilka chwil, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza przygotowanie dania, szczególnie wtedy, kiedy się spieszysz.

Zaletą produktu jest blokada przed dziećmi oraz 5 różnych ustawień poziomu mocy, które możesz dobrać w zależności od aktualnych potrzeb. Elektroniczny zegar pozwoli Ci na precyzyjne ustawienie czasu działania urządzenia.

Wnętrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej, gwarantujące długą żywotność, odporność na uszkodzenia i rdzę. Mikrofala została pokryta specjalną powłoką, zapobiegającą nieestetycznym odciskom palców i pozostałym zabrudzeniom. Utrzymanie urządzenia w czystości będzie proste i szybkie. Szklany front nadaje jej elegancki wygląd, idealny dla każdej kuchni.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 20 l.
 • Podgrzewanie, grill, rozmrażanie (czasowe lub wagowe).
 • Funkcja Quick Start.
 • 8 automatycznych programów.
 • 5 poziomów mocy.
 • Powłoka zabezpieczająca przed śladami palców i zanieczyszczeniami.
 • Zegar, obrotowy talerz, blokada przed dziećmi, opóźnienie startu, ruszt do grilla.
 • Szklany front, wnętrze ze stali nierdzewnej.
 • Wymiary: 595 x 383 x 316 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Amica AMMB20E1GI (biała) możesz kupić w sklepach:

Samsung FW87SUST (stalowa)

Mikrofala do zabudowy Samsung FW87SUST
Samsung FW87SUST, cena ok. 700 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kuchenka mikrofalowa Samsung FW87SUST o mocy 800 W i pojemności 23 l została wyposażona w czytelny i wygodny ekran LED. Wnętrze kuchenki mikrofalowej zostało pokryte powłoką CERAMIC INSIDE™, która zwiększa odporność na zarysowania, utratę koloru, a także zapewnia ochronę przed bakteriami.

Dzięki uruchomieniu Trybu Eco, w trybie spoczynku urządzenie zużywa minimalną ilość energii, aby podtrzymać wyłącznie kluczowe funkcje. Oszczędność pieniędzy to główna zaleta tej przyjaznej dla środowiska funkcji.

W kuchence mikrofalowej wykorzystano nowoczesną technologię TDS, która emituje aż 3 fale (z 3 anten), gwarantując precyzyjne rozprowadzenie ciepła w jego wnętrzu. Oznacza to koniec z nierównomiernym podgrzewaniem ulubionych dań.  

Reklama

Opcja Power Defrost pozwoli Ci szybko i równomiernie rozmrozić produkty, jednocześnie nie powodując efektu ich rozmoczenia. Funkcja Auto Menu pomoże Ci wybrać odpowiednie czasy podgrzewania i temperatury, aby Twoje ulubione danie zyskało maksimum smaku i aromatu.

Dodatkowym atutem produktu jest możliwość wyboru aż 6 różnych poziomów mocy, w zależności od potrzeb. W zestawie znajdziesz naczynie do gotowania na parze – Power Steam Bowl.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 23 l.
 • Rozmrażanie (Power Defrost), podgrzewanie, gotowanie na parze.
 • Wnętrze pokryte powłoką CERAMIC INSIDE™.
 • Tryb Eko.
 • Technologia TDS, emitująca 3 fale.
 • Funkcja Auto Menu.
 • 6 poziomów mocy.
 • Wyświetlacz LED, sterowanie dotykowe.
 • Zegar, timer, talerz obrotowy, blokada przed dziećmi.
 • Power Steam Bowl – naczynie do gotowania na parze.
 • Wymiary: 489 x 275 x 344 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Mikrofala do zabudowy do 1000 zł

Samsung FG87SUST (stalowa)

Kuchenka mikrofalowa Samsung FG87SUST
Samsung FG87SUST, cena ok. 760 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mikrofalówka do zabudowy Samsung FG87SUST o mocy 800 W i pojemności 23 l została wyposażona w funkcję opiekania na chrupko, za pomocą talerza Crusty. Dzięki niemu posiłki będą zarumienione na wierzchu i dokładnie wypieczone wewnątrz. Na Crusty Plate możesz także usmażyć i piec produkty bez używania oleju.

Funkcja czyszczenia parą SteamClean, 6 ustawień mocy oraz system TDS (trzy punkty rozprowadzania mikrofal, gwarantujące równomierne podgrzanie posiłków) to kolejne atuty tego urządzenia. Oszczędność pieniędzy i środowiska naturalnego umożliwia Tryb Eko, który maksymalnie oszczędza energię podczas czuwania.

Dzięki opcji Samsung Rapid Defrost szybko i równomiernie rozmrozisz produkty i potrawy, zatrzymując świeżość i świetny smak. 8 programów Auto Menu pomoże Ci wybrać najlepszą temperaturę i czas podgrzewania dań.

Wnętrze wykonano z emalii ceramicznej, która gwarantuje wytrzymałość, odporność na zarysowania i pęknięcia. Powłoka dodatkowo ułatwia czyszczenie urządzenia, zabezpiecza przed bakteriami i pochłania zapachy.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 23 l.
 • Gotowanie, podgrzewanie, rozmrażanie (Samsung Rapid Defrost), grill.
 • Funkcja opiekania na chrupko.
 • Funkcja SteamClean – czyszczenie parą.
 • 6 ustawień mocy.
 • System TDS, funkcja 8 programów Auto Menu, Tryb Eko.
 • Timer, obrotowy talerz, zegar, blokada przed dziećmi.
 • Wyświetlacz LED, sterowanie dotykowe.
 • W zestawie talerz Crusty.
 • Wnętrze z emalii ceramicznej.
 • Wymiary: 489 x 275 x 360 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Samsung FG87SUST (stalowa) możesz kupić w sklepach:

Kernau KMO 251 GX (stalowa)

Kuchenka mikrofalowa Kernau KMO 251 GX
Kernau KMO 251 GX, cena ok. 760 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kuchenka mikrofalowa Kernau KMO 251 GX o mocy 900 W i pojemności 25 l to doskonały wybór dla tych, którzy chcą podgrzewać duże objętościowo potrawy. Talerz ma średnicę 31,5 cm, dzięki czemu umieścisz na nim nawet całą pizzę.

Do dyspozycji masz 8 automatycznych programów, które dopasujesz do podgrzewanej potrawy. Są to między innymi programy popcorn, ryby, napoje, mięso i warzywa. Wystarczy określić rodzaj dania oraz jego wagę, a urządzenie wybierze odpowiednią moc i czas jego podgrzewania. Funkcja opóźnienia startu pozwoli na wybranie czasu rozpoczęcia podgrzewania dania, aby było gotowe w odpowiedniej chwili.

Opcja Quick Start uruchamia mikrofalówkę na 30 sekund z maksymalną mocą, dzięki czemu urządzenie będzie gotowe do pracy znacznie szybciej. Opcja podgrzewania wieloetapowego pozwoli Ci na delikatne rozmrożenie, a następnie ugotowanie potrawy. Nie ma ryzyka, że Twoje ulubione danie będzie „gumowate”. Grill kwarcowy bardzo szybko rozgrzewa się i zapewni Ci znacznie lepsze pieczenie niż tradycyjna grzałka.

Wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu utrzymanie go w czystości jest niezwykle proste. Stal nierdzewna posiada również właściwości aseptyczne.

Reklama

Cechy:

 • Moc 900 W.
 • Pojemność 25 l.
 • Rozmrażanie (Time Defrost i Weigh Defrost), gotowanie, podgrzewanie, grill kwarcowy.
 • 5 poziomów mocy.
 • 8 automatycznych programów.
 • Funkcja Qucik Start, opóźnienie startu.
 • Obrotowy talerz (średnica 31.5 cm), zegar, timer, ruszt do grilla.
 • Wnętrze ze stali nierdzewnej.
 • Wymiary: 594 x 388 x 410 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Whirlpool AMW440IX (stalowa)

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW440IX
Whirlpool AMW440IX, cena ok. 900 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW440IX o mocy 750 W i pojemności 22 l została wyposażona w innowacyjny system utrzymywania ciepła SoftClosing. Funkcja ta gwarantuje, że Twoje danie utrzyma optymalną temperaturę nawet do 4 godzin, jednocześnie nie wyschnie i zachowa najlepszy smak.

Opcja JetDefrost 3D to szybkie rozmrażanie potraw. Przyda się szczególnie wtedy, gdy zbliża się pora posiłku, a Ty zapomniałeś przygotować wszystkich składników. Funkcja JetStart nagrzewa przez 30 sekund wnętrze mikrofalówki do maksymalnej temperatury, aby przygotować odpowiednie warunki do podgrzania posiłku, szczególnie z dużą ilością wody (przykładowo napój lub zupa).

Nowoczesna technologia 3D zagwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła wewnątrz kuchenki mikrofalowej, a to wszystko dzięki trójwymiarowemu systemowi dystrybucji ciepła. Specjalna powłoka Anti Finger Print zapobiega pozostawaniu nieestetycznych śladów palców i innych zabrudzeń. Dzięki niej utrzymywanie urządzenia w czystości jest łatwe i szybkie.

Reklama

Cechy:

 • Moc 750 W.
 • Pojemność 22 l.
 • Rozmrażanie (JetDefrost 3D), gotowanie, podgrzewanie.
 • System utrzymywania ciepła SoftClosing.
 • Funkcja JetStart.
 • Równomierne rozprowadzanie ciepła w technologii 3D.
 • 4 poziomy mocy.
 • Powłoka Anti Finger Print.
 • Zegar, timer, obrotowy talerz, zabezpieczenie przed dziećmi.
 • Wymiary: 595 x 382 x 320 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Mikrofala do zabudowy powyżej 1000 zł

Beko MCB25433X (czarna)

Kuchenka mikrofalowa Beko MCB25433X
Beko MCB25433X, cena ok. 1100 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Czarna kuchenka mikrofalowa Beko MCB25433X o mocy 900 W i pojemności 25 l to połączenie klasycznej mikrofalówki z piekarnikiem. Została wyposażona w termoobieg i grilla. Termoobieg pozwoli Ci na przyrządzanie potraw w taki sam sposób jak w tradycyjnym piekarniku w temperaturze 130 – 220°C. Takie rozwiązanie 2 w 1 pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca w swojej kuchni.

8 automatycznych programów przygotowania ulubionych dań ułatwi codzienną pracę w kuchni. Nie ma konieczności ustawiania parametrów za każdym razem, co zdecydowanie zaoszczędza Twój czas. Przykładowo masz do wyboru podgrzewanie makaronu, ryby lub pizzy. W łatwy sposób rozmrozisz poszczególne składniki lub gotowe potrawy.

10 funkcji gotowania, 5 ustawień poziomów mocy mikrofali i 4 ustawienia grilla pozwolą Ci przyrządzić niemal każdą potrawę, w zależności od potrzeb. Kolejnymi zaletami są – funkcja szybkiego startu, podgrzewanie wieloetapowe oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej, która zapewnia długą żywotność i łatwość w utrzymywaniu czystości.

Cechy:

 • Moc 900 W.
 • Pojemność 25 l.
 • Podgrzewanie, gotowanie, rozmrażanie, pieczenie, grill.
 • Termoobieg – moc 1350 W.
 • 8 automatycznych programów gotowania.
 • 5 poziomów mocy mikrofali, 4 poziomy mocy grilla.
 • 10 funkcji gotowania.
 • Funkcja szybkiego startu, podgrzewanie wieloetapowe.
 • Timer, zegar, oświetlenie komory, zabezpieczenie przed dziećmi.
 • Wnętrze ze stali nierdzewnej.
 • Wymiary: 595 x 388 x 470 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Beko MCB25433X (czarna) możesz kupić w sklepach:

Samsung MG22M8054AK (czarna)

Kuchenka mikrofalowa Samsung MG22M8054AK
Samsung MG22M8054AK, cena ok. 1100 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mikrofala Samsung MG22M8054AK o mocy 850 W i pojemności 22 l litrów to innowacyjne urządzenie, wyposażone funkcję Browning Plus. Przycisk Grill +30 s. wydłuża czas pracy urządzenia o 30 sekund, a następnie opieka potrawę za pomocą grilla. Dzięki temu osiągnięcie jeszcze bardziej aromatycznych i delikatnie przypieczonych dań jest o wiele łatwiejsze i szybsze.

Funkcja utrzymywania ciepła Keep Warm przyda się szczególnie wtedy, gdy musisz przygotować większą ilość dań. Grzałka grilla utrzymuje w środku urządzenia optymalną temperaturę, jednocześnie nie przegotowując potrawy i nie przesuszając jej.

Kolejną zaletą jest funkcja szybkiego rozmrażania Quick Defrost. Automatycznie obliczana jest temperatura i czas rozmrażania produktów lub gotowych potraw, aby zachowały jak najlepszy smak i teksturę.

Chcesz pozbyć się niechcianych zapachów z wnętrza mikrofali? Świetnie! Wykorzystaj funkcję oczyszczania powietrza, która wydmuchuje zapachy zalegające w komorze. Masz pewność, że aromaty nie będą mieszały się i nie przenikną do kolejnych dań podgrzewanych w mikrofalówce. Dzięki trybowi ECO w trybie spoczynku mikrofalówka zużywa minimum energii, aby podtrzymać wyłącznie kluczowe funkcje.

Do dyspozycji masz aż 29 automatycznych programów do gotowania i podgrzewania potraw. Wnętrze urządzenia zostało pokryte ceramiczną powłoką CERAMIC INSIDE™, która jest niezwykle łatwa w utrzymywaniu czystości, a jednocześnie wytrzymała, odporna na zadrapania i utratę koloru. Zapewnia również ochronę przed bakteriami.

Cechy:

 • Moc 850 W.
 • Pojemność 22 l.
 • Rozmrażanie, gotowanie, podgrzewanie, przypiekanie, grill.
 • Funkcja szybkiego rozmrażania Quick Defrost.
 • Funkcja przypiekania Browning Plus.
 • Przycisk Grill +30 s.
 • Funkcja utrzymywania ciepła Keep Warm.
 • Funkcja oczyszczania powietrza.
 • Tryb ECO.
 • 29 automatycznych programów gotowania i podgrzewania.
 • 6 ustawień mocy.
 • Obrotowy talerz, blokada przed dziećmi, zegar.
 • Wyświetlacz LED.
 • Sterowanie dotykowe.
 • Wnętrze pokryte powłoką CERAMIC INSIDE™.
 • Wymiary: 595 x 380 x 320 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Samsung MG22M8054AK (czarna) możesz kupić w sklepach:

Whirlpool AMW 730/NB (czarna)

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW730NB
Whirlpool AMW730NB, cena ok. 1400 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Wysoko w rankingu znajduje się kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW730NB o mocy 800 W i pojemności 31 l. Została wyposażona w funkcję Crisp oraz specjalny talerz, dzięki którym przyrządzenie pizzy lub chrupkiego ciasta będzie niezwykle łatwe.

Dla tych, którzy uwielbiają dania kruche na zewnątrz i delikatnie wypieczone w środku, idealną opcją będzie Dual Crisp. Nowoczesna technologia emituje fale w dwóch punktach, dzięki czemu danie będzie również wypieczone od spodu.

Urządzenie oferuje również możliwość grillowania. Grill kwarcowy umożliwia szybsze podgrzanie dań i produktów, w porównaniu z klasycznym grillem na podczerwień. Jest także oszczędniejszym rozwiązaniem. Możliwość pochylenia grilla ułatwia utrzymywanie go w czystości.

Zapomniałeś rozmrozić ulubioną potrawę na obiad? Skorzystaj z funkcji JetDefrost 3D, dzięki której szybko przygotujesz danie lub poszczególne składniki. Funkcja JetStart przez 30 sekund rozgrzewa wnętrze mikrofalówki do maksimum. Tworzy idealne warunki do podgrzewania potraw z dużą ilością wody (np. zupy czy napoje).

Technologia 6 zmysł automatycznie dobierze temperaturę, czas i poziom zużycia energii do podgrzania potrawy. Do wyboru masz 15 automatycznych programów gotowania w opcji 6 zmysł.

Jet Menu to zaprogramowane ustawienia, które pozwolą na szybkie podgrzanie gotowych, mrożonych posiłków. Wybierz rodzaj potrawy i jego wagę, a urządzenie wykona za Ciebie całą resztę. Technologia 3D równomiernie rozprowadza ciepło we wnętrzu kuchenki mikrofalowej, dzięki czemu danie będzie idealnie podgrzane.

Urządzenie zostało wyposażone w zawiasy SoftClosing, które umożliwiają delikatne i wolne zamykanie.

Cechy:

 • Moc 800 W.
 • Pojemność 31 l.
 • Podgrzewanie, grillowanie (grill kwarcowy), rozmrażanie (JetDefrost 3D).
 • Funkcja Crisp i specjalny talerz w zestawie.
 • Nowoczesna technologia Dual Crisp.
 • Technologia 6 zmysł.
 • 15 automatycznych programów gotowania w technologii 6 zmysł.
 • 8 poziomów mocy.
 • Funkcja Jet Menu.
 • System emisji mikrofal – technologia 3D.
 • Obrotowy talerz, zegar,  zabezpieczenie przed dziećmi.
 • Ciche zamykanie dzięki zawiasom SoftClosing.
 • Wymiary: 595 x 385 x 468 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Whirlpool AMW 730/NB (czarna) możesz kupić w sklepach:

Samsung NQ50K3130BS (stalowa)

Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K3130BS
Samsung NQ50K3130BS, cena ok. 1450 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Mikrofala do zabudowy Samsung NQ50K3130BS o mocy 900 W i pojemności 50 l to świetnie rozwiązanie dla większych kuchni. Ze względu na dużą pojemność możesz upiec więcej w jednym czasie. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeśli masz dużą rodzinę lub często przyjmujesz gości.

Urządzenie posiada system czyszczenia parą Steam Clean™, który rozmiękcza zabrudzenia wewnątrz. Z łatwością usuniesz resztki jedzenia, plamy i inne zabrudzenia. Wystarczy napełnić zbiornik wodą i włączyć tryb czyszczenia, a następnie zetrzeć pozostałości wewnątrz komory.

Produkt posiada 5 programów rozmrażania Auto Defrost. Funkcja Auto Cook to 6 automatycznych programów zapisanych w pamięci kuchenki mikrofalowej, z których możesz skorzystać za każdym razem, bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów.

Wnętrze zostało wykonane z emalii ceramicznej, które zagwarantuje trwałość urządzenia i odporność na różnego rodzaju zarysowania. W zestawie znajdziesz ceramiczną tacę.

Cechy:

 • Moc 900 W.
 • Pojemność 50 l.
 • Gotowanie, podgrzewanie, rozmrażanie.
 • System czyszczenia parą Steam Clean™.
 • 5 programów rozmrażania Auto Defrost.
 • 5 poziomów mocy.
 • Funkcja automatycznych programów Auto Cook.
 • Dotykowy wyświetlacz LED.
 • Timer, blokada przed dziećmi, w zestawie ceramiczna taca.
 • Wnętrze wykonane z emalii ceramicznej.
 • Wymiary: 595 x 454 x 570 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Samsung NQ50K3130BS (stalowa) możesz kupić w sklepie:

Electrolux KMFD264TEX (czarna)

Mikrofala do zabudowy Electrolux KMFD264TEX
Electrolux KMFD264TEX, cena ok. 1900 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Nasz ranking zamyka kuchenka mikrofalowa Electrolux KMFD264TEX o mocy 900 W i pojemności 25 l. Oferuje ona wygodny, dotykowy mechanizm otwierania, za pomocą jednego ruchu (funkcja TouchOpen). Zróżnicowane posiłki przyrządzisz dzięki funkcji grilla, dzięki któremu pyszne dania o każdej porze roku są na wyciągnięcie ręki.

Ulubione ustawienia możesz zapisać w pamięci urządzenia, aby zawsze mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Wygodę zapewni Ci specjalny talerz ReTurntable, który po zakończeniu podgrzewania powraca na swoje początkowe położenie. Przydatne okażą się również funkcje – szybkiego startu przy pełnej mocy oraz automatyczne programy gotowania według wagi.

Wnętrze zostało wykonane ze stali szlachetnej. W zestawie znajdziesz dwa stojaki o różnej wysokości.

Cechy:

 • Moc 900 W.
 • Pojemność 25 l.
 • Podgrzewanie, gotowanie, grill, rozmrażanie.
 • Dotykowy mechanizm otwierania drzwi (funkcja TouchOpen).
 • Talerz ReTurntable.
 • 5 poziomów mocy.
 • Funkcja szybkiego startu, automatyczne programy gotowania według wagi.
 • Wyświetlacz LED.
 • Blokada przed dziećmi, zegar, timer, obrotowy talerz.
 • Wnętrze ze stali szlachetnej.
 • W zestawie dwa stojaki.
 • Wymiary: 594 x 459 x 404 mm (Szer. x Wys. x Gł.)

Electrolux KMFD264TEX (czarna) możesz kupić w sklepie:


Mikrofalówka do zabudowy zamiast piekarnika.

Kuchenka mikrofalowa może stać się Twoim niezastąpionym asystentem podczas codziennego przygotowywania posiłków. Pomoże Ci podgrzać, ugotować, a nawet upiec ulubione przysmaki.

Dzięki niej zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale również pieniądze. Zaawansowane opcje kuchenki mikrofalowej mogą nawet zastąpić piekarnik – to oznacza lepsze zagospodarowanie przestrzeni kuchennej!

Wybrałeś mikrofalówkę firmy Amica? A może Whirlpool lub Samsung? Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jaki robot kuchenny kupić? Ranking

Robot kuchenny ranking 2021. Top modele.

Dzień Kobiet co kupić, co wybrać?

Prezent na Dzień Kobiet 2021. Najlepsze pomysły.