Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jak wygląda profesjonalny dobór okularów korekcyjnych?

Autor: 
Współpraca
19-07-2023
Reklama

Profesjonalny dobór okularów to nie tylko prawidłowy dobór soczewek, ale też opraw. Oprawy powinny być dopasowane do kształtu twarzy oraz indywidualnego stylu noszącej jej osoby. Dlatego przy wyborze okularów warto skorzystać z wiedzy i kompetencji osoby, która posiada w tym zakresie pewne doświadczenie. W jaki sposób dobierane są okulary w profesjonalnych salonach optycznych?

Dobór okularów powinien być poprzedzony badaniem ostrości widzenia. Zanim jednak optometrysta przystąpi do badania wzroku powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem. Na stan ludzkiego narządu wzroku wpływa wiele czynników, takich jak:

  • styl życia,
  • praca,
  • sposób spędzania wolnego czasu.

Informacje dotyczące tych obszarów naszego życia pozwalają optometryście lepiej ocenić wyniki badań i zaproponować okulary, które najlepiej odpowiedzą naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jak przebiega badanie wzroku?

Obecnie standardem jest komputerowe badanie ostrości widzenia. To badanie obiektywne, które wykonuje się za pomocą autorefraktometru. Podczas badania optometrysta korzysta z urządzenia, które wpuszcza do oka wiązkę promieni podczerwonych i umożliwia określenie krzywizny rogówki oraz soczewki. Na podstawie nieprawidłowości krzywizny określa się to, z jaką wadą mamy do czynienia.

Badanie komputerowe bardzo często jest uzupełniane przez test ostrości wzroku. Test ma charakter subiektywny. Podczas badania specjalista przeprowadza szereg testów optometrycznych, w których pacjent bierze czynny udział.

Na czym polega test ostrości wzroku?

Do prawidłowego przeprowadzenia testu niezbędne są duże, metalowe okulary, które w coraz większej liczbie nowoczesnych salonów optycznych zostały zastąpione przez foropoter. Przy pomocy wspomnianego urządzenia specjalista zmienia moce soczewek, przez które patrzy badany i zdaje mu pytania. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi optometrysta ustala korekcję, w której pacjent uzyskuje możliwie najlepsze, komfortowe widzenie.

Jak wygląda dobór opraw okularowych?

Oprawy okularowe powinny być dobrane adekwatnie do kształtu i wielkości twarzy. Podstawowa zasada mówi, że okulary nie powinny wykraczać poza owal twarzy, w przeciwnym przypadku są za duże. Bardzo ważny jest również wybór materiału, z jakiego zostały wykonane. Podobnie jak w modzie, także w okulistyce zmieniają się trendy – pewne materiały ustępują miejsca innym, tak samo kształt i grubość opraw. Sięgając po oprawy okularowe warto pamiętać, że wybór opraw zgodnych z aktualnymi trendami nie zawsze popłaca. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę swoją urodę, styl oraz osobiste preferencje.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl