in , ,

Inteligentna waga łazienkowa. Ranking 2022

Reklama

4.8/5 (5)

Chcesz prowadzić zdrowy styl życia? Przechodzisz na dietę? A może zaczynasz swoją przygodę ze sportem?

Szukasz urządzenia, które pomoże Ci monitorować nie tylko wagę ciała, ale również kilka innych istotnych parametrów, które ułatwią Ci osiągnięcie założonego celu? Poznaj zalety wag z pomiarem tkanki tłuszczowej i sprawdź ranking 2022 idealnych modeli urządzeń!

Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej
Jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna waga łazienkowa? Ile parametrów ciała zmierzy? Sprawdź najciekawsze propozycje wag elektronicznych z pomiarem tkanki tłuszczowej!

Dlaczego warto kupić wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Obecnie panuje moda na zdrowy styl życia. Trenerzy personalni i gwiazdy show-biznesu promują aktywność ruchową i zdrowe odżywianie. Jednym słowem – dbanie o własne zdrowie w wielu różnych aspektach.

Bardzo często chcąc prowadzić zdrowy styl życia, potrzebujemy sprytnych pomocników, którzy zadbają o to, abyśmy mogli systematycznie monitorować najważniejsze parametry naszego ciała. Jak zmienia się nasza masa mięśniowa i poziom tkanki tłuszczowej?

Jaki jest poziom wody w organizmie? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań udzieli Ci niewielki, elektroniczny asystent, czyli inteligentna waga.

Jeszcze kilka, a na pewno kilkanaście lat temu klasyczne wagi łazienkowe kojarzyły się z dosyć ciężkimi sprzętami z analogowymi zegarami. Kto z nas nie mierzył wagi ciała, patrząc na czerwoną wskazówkę?

Rzecz jasna takie urządzenia mają i współcześnie swój oryginalny charakter i styl, więc wybór domowej wagi to kwestia bardzo indywidualna.

Wielu producentów, idąc z duchem technologii i innowacji, proponuje nam jednak o wiele inteligentniejsze urządzenia, które zmierzą nie tylko masę naszego ciała.

Są to sprytne wagi elektroniczne, które z sukcesem zajmą się pomiarem tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej lub poziomu wody w organizmie. A to jeszcze nie wszystko!

Reklama

Wiele modeli wyposażonych jest w funkcję wyznaczania współczynnika BMI (dla osób dorosłych), AMR (wskaźnika dotyczącego aktywnej przemiany materii). A co powiesz na informacje odnośnie Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego?

Sporo urządzeń dostępnych na rynku określi również wiek metaboliczny, czyli szybkość przemiany materii i ogólną kondycję Twojego organizmu.

Wiele wag można sparować ze smartfonem i za pomocą aplikacji mobilnych zaplanować precyzyjnie cel oraz monitorować pomiary i ich historię. Systematycznie możesz śledzić swoje postępy, aby odpowiednio dążyć do zrealizowania założonego planu.

Urządzenia mogą zapamiętywać wskazania wybranych parametrów nawet dla kilkunastu różnych użytkowników. Jest to szczególnie przydatna opcja dla rodzin, gdzie każdy domownik może posiadać swój własny profil.

Większość wag jest bardzo smukła, więc niezwykle łatwo je przechowywać i zajmują niewiele miejsca w naszych łazienkach.

Jak działa waga z pomiarem tłuszczu?

Pomiar tkanki tłuszczowej w organizmie pomoże Ci określić swoją sylwetkę oraz śledzić zmiany i postępy zachodzące w Twoim ciele. Być może zaskoczy Cię ta informacja (albo nawet wywoła nutkę niepewności przez chwilę), ale wagi elektroniczne działają na zasadzie przewodzenia prądu. Nie martw się, Twój organizm nawet go nie odczuje!

„Czytanie” składu Twojego ciała odbywa się metodą bioimpendancji elektrycznej (inaczej BIA, czyli Bioelectrical Impendance Analysis). Założę się, że ta nazwa wydaje Ci się dosyć skomplikowana, ale zaraz przekonasz się, że sam proces wcale taki nie jest 🙂 .

Zapewne pamiętasz z czasów szkolnych, że woda doskonale przewodzi prąd. Twoja tkanka mięśniowa zbudowana jest w około 60%-70% z wody, a tkanka tłuszczowa ma jej maksymalnie około 30%.

Podczas pomiaru osoba ważona staje na specjalnych elektrodach. Waga dokładnie analizuje szybkość pokonania „trasy” przez prąd, dzięki czemu otrzymujesz wynik podany w procentach. Na tym właśnie polega tajemnica tego procesu 🙂

Minusy wag z pomiarem tkanki tłuszczowej

Wagi tego rodzaju mają oczywiście sporo zalet i z pewnością ułatwiają nam życie. Jednak istnieje kilka minusów, na które warto zwrócić uwagę.

Istnieje ryzyko wykonania niedokładnego pomiaru. Jest duża ilość czynników, które mogą wpływać na dokładność domowego „badania”. Po obfitym posiłku waga może niepoprawnie oszacować ilość tkanki mięśniowej w ciele i znacznie ją zaniżyć.

Podobna sytuacja może stać się w przypadku ważenia odwodnionego organizmu. Mierzenie parametrów po intensywnym wysiłku fizycznym może wskazać nadmierną ilość masy beztłuszczowej i zaniżyć poziom tkanki tłuszczowej.

Dlatego tak ważne jest dokonywanie pomiarów rano, najlepiej tuż po przebudzeniu i przed śniadaniem. Warto skorzystać z toalety przed ważeniem. Na wagę najlepiej wchodzić w samej bieliźnie lub nago oraz koniecznie boso. Na wadze należy stać prosto w taki sposób, aby stopy dokładnie pokrywały elektrody. Przestrzegając tych kilku zasad, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów.

Reklama

Inteligentna waga łazienkowa – od czego zacząć?

Jak wybrać idealny model wagi? Jakie funkcje powinna posiadać? Jakie parametry powinna mierzyć? Odpowiedzi na te pytania na pewno nie zajmą całej wieczności. Zaraz dowiesz się, jak wybrać najlepszy model wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej i przekonasz się, że to wcale nie jest trudne!

Na początek pomyśl, ile parametrów ciała chcesz zmierzyć za jednym razem. Niektóre wersje wag zaoferują Ci pomiar przykładowo około 5-6 podstawowych cech, choć to oczywiście nie jest reguła. Znajdziesz również i takie urządzenia, które zbadają nawet 12 różnych parametrów organizmu, a wcale nie są z najwyższej półki cenowej.

Czego możesz dowiedzieć się o swoim ciele? Sprawdzisz, jaka jest masa Twojego ciała, poziom tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, kostnej i zawartość wody w organizmie.

Niektóre modele mogą mierzyć również wiek biologiczny ciała, wskaźnik BMI i BMR, czyli dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Bardzo często zdarza się, że im więcej funkcji możesz zmierzyć za pomocą urządzenia, tym waga będzie droższa. Chociaż pamiętaj, że to nie jest żadna norma.

Niemniej ważna jest precyzja pomiaru. Wybieraj takie urządzenia, których dokładność badania jest jak najwyższa. W poniższym zestawieniu większość wag posiada dokładność do 100 g, a w procentach około 0,1%.

Zwróć uwagę na to, aby ekran, na którym wyświetlają się wyniki pomiarów, był duży i czytelny. Jest to szczególnie ważne, jeśli z urządzenia będzie korzystać starsza osoba lub ze słabym wzrokiem.

Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko błędnego odczytania wyniku, co z pewnością mogłoby zapewnić użytkownikowi dawkę niepotrzebnego stresu. Na rynku dostępne są urządzenia z ukrytym ekranem, który pojawia się dopiero podczas wykonywania pomiaru.

Istotne jest także maksymalne obciążenie wagi. Dla osób otyłych producenci proponują urządzenia z obciążeniem nawet do 200 kg. Większość wag posiada czujnik przeciążenia, który zapewnia bezpieczeństwo i poinformuje o przekroczeniu dopuszczalnej normy.

Tkanka tłuszczowa w ciele a zgrabna sylwetka
Inteligentna waga łazienkowa może nie tylko zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, ale również masę mięśniową, kości oraz BMI. A może wybierzesz model, który sprawdzi stan zdrowia układu krążenia?

W zależności od tego ile osób będzie korzystało z wagi, zwróć uwagę na „pamięć” urządzenia. Niektóre z nich zarejestrują parametry kilku osób, a inne nawet kilkunastu. Dzięki temu każdy domownik będzie mógł utworzyć własny profil i monitorować zmiany wagi i innych parametrów indywidualnie, bez ryzyka utraty danych przez inne osoby.

Przydatną funkcją jest automatyczne włączanie i wyłączanie wagi. Wystarczy wejść na urządzenie, aby automatycznie rozpoczął się pomiar. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność schylania się i wciskania dodatkowych przycisków, co byłoby zwyczajnie niekomfortowe. Po wykryciu bezczynności przez pewien czas czujnik wyłącza wagę, co daje Ci oszczędność baterii.

Bardzo ważny jest materiał wykonania wagi. Powinien być wytrzymały, a cała konstrukcja solidna i  stabilna. Plusem z pewnością jest antypoślizgowa powierzchnia (np. paski), która minimalizuje ryzyko upadku. Wagi mogą być wyposażone w nóżki, które nie tylko zapewniają stabilność całego urządzenia, ale chronią również podłogę przed zarysowaniami.

Pomyśl także o wymiarach wagi. Zastanów się, gdzie urządzenie będzie przechowywane i ile masz na nie miejsca. Zazwyczaj wagi mają wymiary około 30 cm na 30 cm i są bardzo cienkie, więc możesz wsunąć ją pod mebel lub schować do szafki.

Dodatkowymi atutami będą również: wskaźnik rozładowania baterii, sterowanie dotykowe, dodatkowe tryby (np. dla sportowców) czy wizualizacja graficzna poziomu tkanki tłuszczowej w ciele.

Model z inteligentnym budzikiem pomoże Ci we wstawaniu o określonej porze dnia, aby Twoje pomiary były jak najbardziej wiarygodne. Niektóre modele wag (szczególnie te droższe) oferują Ci pomiar fali tętna PWV. Jest to wskaźnik stanu zdrowia Twojego serca i naczyń krwionośnych.

Sporo producentów oferuje aplikacje mobilne, które łączą wagę ze smartfonem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. W aplikacji masz dostęp do historii swoich pomiarów, możesz zdefiniować konkretny cel, a także korzystać z bezpłatnych porad i wskazówek, jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Możesz wybrać wagę, która w zestawie posiada już komplet baterii do zasilania. Niektóre z droższych modeli wag mają wbudowany akumulator i możesz naładować je za pomocą kabla USB.

Jak widzisz, niewielka waga łazienkowa może oferować Ci naprawdę spory pakiet różnych funkcji. Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę, że im więcej dodatkowych opcji będzie posiadało urządzenie, tym może być droższe.

Jesteś ciekawy, jakie modele mogą w pełni sprostać Twoim kryteriom i trafiły do rankingu 2022? Który z nich będzie Twoim trafionym zakupem? Nie będę Cię dłużej trzymać w niepewności, zaczynajmy!

Reklama

Inteligentna waga łazienkowa do 100 zł

Proficare PC-PW 3007

Waga łazienkowa Proficare PC-PW 3007
Waga łazienkowa Proficare PC-PW 3007, ok. 75 zł

Proficare PC-PW 3007 to elektroniczna waga łazienkowa z czytelnym wyświetlaczem LCD. Oferuje Ci możliwość zmierzenia masy ciała, poziomu tkanki tłuszczowej, zawartości wody, masy mięśniowej i kostnej. Za pomocą tego urządzenia dokonasz również pomiaru tłuszczu organicznego oraz dowiesz się, jakie jest Twoje BMI i dzienne zapotrzebowanie na kalorie (parametr BMR).

Maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Waga zapamięta pomiary 10 różnych użytkowników. Dodatkową zaletą jest wskaźnik przeciążenia wagi oraz funkcja automatycznego włączania i wyłączania, zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wskaźnik rozładowania baterii poinformuje Cię o niskim poziomie energii. Powierzchnia urządzenia została wykonana z wytrzymałego szkła hartowanego. Waga posiada antypoślizgowe nóżki, zapewniające stabilność i chroniące podłogę przed uszkodzeniami. Zasilanie odbywa się za pomocą 3 baterii AAA.

Cechy:

 • Waga elektroniczna.
 • Maksymalne obciążenie – 180 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • 8 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 10 użytkowników.
 • Wskaźnik przeciążenia i rozładowania baterii.
 • Automatyczny włącznik i wyłącznik.
 • Czytelny wyświetlacz LCD, antypoślizgowe nóżki.
 • Powierzchnia ze szkła hartowanego.
 • Wymiary – 30 cm x 30 cm.

Beurer BG 13

Inteligentna waga Beurer BG 13
Waga łazienkowa Beurer BG 13, ok. 100 zł

Elektroniczna waga diagnostyczna Beurer BG 13 to urządzenie wyposażone w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Cyfry mają wielkość 3,8 cm, więc urządzenie rewelacyjnie nada się również dla osób starszych. Waga zmierzy nie tylko masę Twojego ciała, ale także zawartość wody w organizmie, poziom masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej.

Dodatkową funkcją jest obliczanie wskaźnika BMI. Urządzenie wskaże Ci również zalecane dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Waga zapamięta pomiary aż 10 użytkowników, mogą więc z niej korzystać wszyscy domownicy. Elektrody pomiarowe wykonano ze stali nierdzewnej. Maksymalne obciążenie to 150 kg, dokładność pomiaru wynosi 100 g.

Funkcja QuickStart umożliwi szybkie uruchomienie urządzenia. Automatyczny wyłącznik pozwoli na zaoszczędzenie energii po wykryciu bezczynności. Wysokość urządzenia to 1,8 cm, jest więc bardzo smukłe i zajmuje niewielką przestrzeń w łazience. Powierzchnia do ważenia została wykonana z bezpiecznego szkła. Waga posiada delikatny wzór w paski.

Cechy:

 • Waga elektroniczna.
 • Maksymalne obciążenie – 150 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • 6 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 10 użytkowników, wskaźnik przeciążenia.
 • Duży, czytelny wyświetlacz LCD, 5 poziomów aktywności.
 • Funkcja QuickStart, automatyczny wyłącznik.
 • Wymiary – 30 cm x 30 cm x 1,8 cm.
 • W zestawie 1 bateria CR 2032.

Reklama

Tech-Med FIT002

Waga łazienkowa Tech-Med FIT002
Waga łazienkowa Tech-Med FIT002, ok. 100 zł

Elektroniczna waga analityczna Tech-Med FIT002 to urządzenie z funkcją transmisji danych za pomocą Bluetooth. Korzystaj z pomiaru masy ciała, tkanki mięśniowej, tłuszczowej, kostnej i tłuszczu trzewnego. Waga wskaże Ci również zawartość wody, białka, BMI, BMR oraz wiek biologiczny Twojego ciała.

Sprawdzisz na niej wagę ciała bez tkanki tłuszczowej oraz stopień otyłości. Urządzenie posiada 4 czujniki tensometryczne, które zapewniają maksymalną precyzję pomiaru. Jego dokładność wynosi 100 g, a maksymalne obciążenie to 180 kg.

Platforma do ważenia została wykonana z bezpiecznego i wytrzymałego szkła hartowanego. Elektrody pomiarowe to elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Wyniki wyświetlają się na czytelnym ekranie LCD.

Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik nadmiernego obciążenia, niskiego poziomu baterii oraz funkcję automatycznego włączania i wyłączania. Waga zapamięta pomiary dla 8 różnych użytkowników.

Możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej „OKOK International”, która dostępna jest w języku polskim. Jest kompatybilna z systemami Android i iOS. Dzięki niej masz możliwość systematycznego monitorowania poszczególnych parametrów ciała.

W łatwy sposób zdefiniujesz swój cel i będziesz mógł obserwować pojawiające się zmiany w wybranych przedziałach czasowych. O postępach możesz informować znajomych na portalach społecznościowych lub swojego trenera personalnego.

Cechy:

 • Waga elektroniczna.
 • Maksymalne obciążenie – 180 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • Łączność Bluetooth.
 • 12 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 8 użytkowników.
 • Wskaźnik przeciążenia i niskiego poziomu baterii.
 • Duży, czytelny wyświetlacz LCD.
 • Automatyczny włącznik i wyłącznik.
 • Bezpłatna aplikacja mobilna w języku polskim.
 • Wymiary – 30 cm x 30 cm.
 • W zestawie 3 x baterie alkaliczne AAA.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej do 200 zł

Sencor SBS 6015BK

Waga łazienkowa Sencor SBS 6015BK
Waga łazienkowa Sencor SBS 6015BK, ok. 130 zł

Elektroniczna waga fitness Sencor SBS 6015BK to urządzenie z dotykowymi czujnikami sterującymi SoftTouch. Wyposażone zostało w czytelny wyświetlacz LCD, na którym odczytasz wyniki pomiarów.

Za pomocą wagi nie tylko sprawdzisz wagę swojego ciała. Sprzęt zmierzy zawartość procentową wody w organizmie, tkanki mięśniowej, tłuszczowej i kości. Maksymalne obciążenie to 180 kg, a dokładność pomiaru wynosi 100 g.

Zaletą jest funkcja automatycznego włączenia po wejściu na wagę, dzięki czemu nie ma konieczności ręcznego włączania urządzenia. Warto wspomnieć o tym, że waga wyposażona została także w tryb dla aktywnych sportowców, pamięć dla 8 użytkowników (z automatyczną identyfikacją) oraz graficzną wizualizację 4 poziomów zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Masz możliwość ustawienia płci, wieku oraz wzrostu użytkownika. Waga dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej, mięśniowej i zawartości wody z dokładnością 0,1%. Wskaźnik przeciążenia, niskiego poziomu baterii i automatyczny wyłącznik po wykryciu bezczynności zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Niski profil wagi (2,3 cm) sprawia, że korzystać z niej mogą również osoby starsze. Waga dostępna jest w dwóch kolorach, a nierdzewna powierzchnia zapewnia łatwość konserwacji.

Cechy:

 • Waga elektroniczna.
 • Maksymalne obciążenie – 180 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • Pomiar procentowy z dokładnością 0,1%.
 • 5 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 8 użytkowników, tryb dla sportowców.
 • Dotykowe czujniki sterujące SoftTouch.
 • Wizualizacja graficzna poziomu tkanki tłuszczowej.
 • Wskaźnik przeciążenia, niskiego poziomu baterii.
 • Duży, czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem.
 • Automatyczny włącznik i wyłącznik.
 • Wymiary – 31 cm x 30 cm x 2,3 cm.
 • W zestawie 2 baterie litowe CR 2032.

Reklama

Xiaomi Mi Body Composition Scale

Waga diagnostyczna Xiaomi Mi Body Composition Scale
Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale, ok. 120 zł

Xiaomi Mi Body Composition Scale to inteligentna waga łazienkowa, która została wyposażona w funkcję pamięci dla 16 różnych użytkowników. Ekran LED jest ukryty pod wytrzymałym i odpornym na korozję materiałem ABS. Kiedy nie korzystasz z wagi, wyświetlacz jest niewidoczny, a dopiero podczas ważenia pojawia się wyraźny wynik.

Podczas pomiaru analizowane jest 10 różnych typów danych. Otrzymasz informacje o sylwetce, wadze ciała, masie mięśniowej, kostnej, tkance tłuszczowej, zawartości wody oraz BMI. Dowiesz się również, jaki jest Twój podstawowy metabolizm, poziom tłuszczu tkanek wewnętrznych i sprawdzisz ocenę końcową ciała. Maksymalne obciążenie dla tej wagi to 150 kg.

Elektroda pomiarowa została wykonana ze stali nierdzewnej, co gwarantuje dokładne sprawdzenie wszystkich parametrów. Wyniki możesz zsynchronizować za pomocą aplikacji po sparowaniu urządzenia ze smartfonem. Wszystkie pomiary będą dostępne w aplikacji w każdej chwili.

Grubość urządzenia to 14,75 mm, a wbudowana stalowa rama zapewnia wytrzymałość i stabilność. Urządzenie jest bardzo smukłe i tym samym łatwe w przechowywaniu. Narożniki są zaokrąglone dla zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegania zarysowaniom.

Duża powierzchnia maty na stopy została pokryta specjalnymi paskami, zapewniającymi stabilność i minimalizującymi ryzyko poślizgnięcia się. Waga zasilana jest 4 bateriami AAA.

Cechy:

 • Elektroniczna waga.
 • Maksymalne obciążenie – 150 kg.
 • 10 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 16 użytkowników.
 • Łączność Bluetooth, aplikacja mobilna.
 • Wykonana z wytrzymałego materiału ABS.
 • Ukryty ekran LED, elektroda ze stali nierdzewnej.
 • Zaokrąglone narożniki, antypoślizgowe paski.
 • Wymiary – 30 cm x 30 cm x 14,75 mm.

Huawei Smart Scale AH100

Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100
Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100, ok. 120 zł

Huawei Smart Scale AH100 to sprytna waga elektroniczna, która analizuje 9 parametrów ciała podczas jednego pomiaru. Poinformuje Cię o masie ciała, poziomie tkanki tłuszczowej, BMR, BMI, masie mięśniowej, kości, tkanki kostnej, zawartości wody w organizmie oraz białka. Maksymalne obciążenie dla tego urządzenia to 150 kg.

Dokładne pomiary możliwe są dzięki modelowaniu matematycznemu, wykorzystującemu skomplikowane algorytmy. Chip BIA i czujniki ciśnienia umożliwiają bardzo dokładny pomiar parametrów Twojego ciała. Skorzystaj z funkcji inteligentnego budzika! Dzięki niemu możesz wstawać o stałej porze dnia, więc pomiary będą bardziej wiarygodne.

Możesz korzystać z aplikacji Huawei Smart Scale wraz z dokładnymi raportami parametrów Twojego ciała i stanu zdrowia. W aplikacji znajdziesz również praktyczne porady zdrowotne, które możesz wykorzystać na co dzień.

Dzięki niej możesz również zbierać dane nawet 10 różnych użytkowników. Wszystkie informacje możesz publikować w mediach społecznościowych. Dane o masie ciała i tkance tłuszczowej możesz wyświetlać również w trybie offline.

Waga jest smukła i solidnie wykonana, a powłoka ze szkła hartowanego zapewnia wytrzymałość. Ruchome stopki zapewniają idealne dopasowanie do powierzchni. Zasilanie odbywa się za pomocą 4 baterii AAA (brak w zestawie).

Cechy:

 • Elektroniczna waga.
 • Maksymalne obciążenie – 150 kg.
 • 9 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 10 użytkowników.
 • Łączność Bluetooth, aplikacja mobilna.
 • Masa ciała i poziom tkanki tłuszczowej w trybie offline.
 • Inteligentny budzik, raport stanu zdrowia.
 • Powierzchnia ze szkła hartowanego, ABS.
 • Ruchome stopki (360°), zaokrąglone krawędzie.
 • Wymiary – 30 cm x 30 cm x 18,7 mm.

Reklama

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej powyżej 200 zł

Beurer BG 51 XXL

Waga łazienkowa Beurer BG 51 XXL
Waga łazienkowa Beurer BG 51 XXL, ok. 220 zł

Beurer BG 51 XXL to waga diagnostyczna, która sprawdzi się jako narzędzie do pomiaru masy ciała nawet u osób otyłych. Maksymalne obciążenie wynosi 200 kg. Powierzchnia do ważenia jest duża i została wykonana z wytrzymałego szkła o grubości 8 mm.

Waga zmierzy masę ciała, poziom tkanki tłuszczowej, wody, tkanki mięśniowej, masy kostnej i określi wskaźnik czynnej przemiany materii oraz BMI. Urządzenie zapamięta pomiary dla 10 różnych użytkowników. Została wyposażona w funkcję szybkiego uruchamiania QuickStart.

Praktyczny wyświetlacz umożliwia czytelne wyświetlanie wyników nawet kilku parametrów naraz. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Elektrody wykonano ze stali nierdzewnej. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia automatyczny wyłącznik i wskaźnik przeciążenia.

Cechy:

 • Waga elektroniczna.
 • Maksymalne obciążenie – 200 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • 7 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 10 użytkowników.
 • 5 poziomów aktywności.
 • Funkcja uruchamiania QuickStart.
 • Automatyczne wyłączanie, wskaźnik przeciążenia.
 • Powierzchnia z wytrzymałego szkła.
 • Sterowanie dotykowe.
 • Wymiary – 39 cm x 30 cm x 2,5 cm.

Withings Body Cardio

Waga łazienkowa Withings Body Cardio
Waga łazienkowa Withings Body Cardio, ok. 700 zł

Withings Body Cardio to inteligentna, elektroniczna waga z łącznością Wi-Fi, która zadba o zdrowie Twojego ciała, łącznie z układem krążenia. To jedna z najbardziej zaawansowanych wag na świecie, która w szybki sposób określi stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego za pomocą Pulse Wave Velocity. Jest to innowacyjny miernik, zwykle stosowany w szpitalach.

Waga mierzy prędkość fali tętna, czyli PWV, która jest wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia Twoich naczyń krwionośnych i serca. Podwyższony parametr może świadczyć o wyższym ryzyku wystąpienia lub rozwoju nadciśnienia tętniczego. Im Twoje tętnice są bardziej elastyczne, tym lepsze jest zdrowie Twojego serca.

Urządzenie zmierzy również wagę Twojego ciała, zawartość tłuszczu, wody, masy kostnej i mięśniowej. Maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Waga zapamięta pomiary 8 różnych użytkowników. Pomiary są dokładne dzięki nowoczesnej technologii Position ControlTM.

Do dyspozycji masz bezpłatną aplikację Health Mate, dostępną dla systemów iOS i Android. Pomoże Ci zaplanować precyzyjne cele. W aplikacji otrzymasz również podgląd na treści edukacyjne na temat obniżania poziomu PWV, które z pewnością poprawią kondycję Twojego serca.

Aplikacja oferuje dostęp do wskazówek i systematycznych zachęt do osiągnięcia zamierzonego celu. Każdy pomiar synchronizuje się za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Dzięki historii pomiarów możesz w łatwy sposób określić, co działa na Ciebie najlepiej, dzięki czemu jeszcze bardziej wzmocnisz pozytywne działania.

Waga jest cienka i posiada solidną, aluminiową podstawę. Platforma do ważenia pokryta jest wytrzymałym szkłem hartowanym. Urządzenie nie posiada nóżek, ale zachowuje maksymalną stabilność.

Dzięki specyficznej konstrukcji świetnie sprawdza się na twardej powierzchni i grubych, puszystych dywanach. Zasilanie odbywa się dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu. W zestawie otrzymasz kabel USB do ładowania. Waga dostępna jest w dwóch kolorach.

Cechy:

 • Elektroniczna waga.
 • Maksymalne obciążenie – 180 kg.
 • Dokładność pomiaru – 100 g.
 • 6 parametrów pomiaru.
 • Pamięć pomiarów 8 użytkowników.
 • Łączność Bluetooth i Wi-Fi.
 • Miernik Pulse Wave Velocity, pomiar fali tętna PWV.
 • Bezpłatna aplikacja Health Mate.
 • Aluminiowa podstawa wagi.
 • Powierzchnia z wytrzymałego szkła.
 • Wymiary – 32,7 cm x 32,7 cm x 1,8 cm.
 • W zestawie kabel USB do ładowania.

Inteligentna waga ranking 2022. Zestawienie

ZdjęcieNazwaIlość mierzonych parametrówMaks. obciążenie
Waga łazienkowa Proficare PC-PW 3007Proficare PC-PW 30078180 kg
Waga łazienkowa Beurer BG 13Beurer BG 136150 kg
Waga łazienkowa Tech-Med FIT002Tech-Med FIT00212180 kg
Waga łazienkowa Sencor SBS 6015BKSencor SBS 6015BK5180 kg
Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition ScaleXiaomi Mi Body Composition Scale10150 kg
Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100Huawei Smart Scale AH1009150 kg
Waga łazienkowa Beurer BG 51 XXLBeurer BG 51 XXL7200 kg
Waga łazienkowa Withings Body CardioWithings Body Cardio6180 kg

Najlepsza inteligentna waga łazienkowa. Ranking 2022.

Elektroniczna waga łazienkowa pomoże Ci monitorować najważniejsze parametry Twojego ciała. Będzie Twoim kompanem w drodze do zdrowego trybu życia. Dzięki pomiarom dowiesz się, co należy poprawić i na czym skupić się, aby osiągnąć i utrzymać wymarzoną sylwetkę!

Który produkt z naszego rankingu 2022 spodobał Ci się najbardziej?

Zdecydowałeś się na zakup wagi Xiaomi? A może wybierasz model firmy Beurer lub Huawei? Korzystasz z wagi innego producenta i jesteś nią zachwycony? Koniecznie daj znać! Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

Ranking ekspresów do kawy

7 najlepszych ekspresów do kawy. Ranking 2022

Jaką prostownicę wybrać?

Najlepsza prostownica do włosów. Ranking 2022