in , ,

Depilator IPL. Jaki wybrać?

Reklama

4.83/5 (24)

Marzysz o nieskazitelnie gładkiej skórze na całym ciele? Chcesz uniknąć nieprzyjemnych podrażnień podczas depilacji i zaoszczędzić czas? Masz dosyć usuwanie włosów woskiem, tradycyjnym depilatorem lub maszynkami? Chcesz trwale pozbyć się niechcianych włosków w sposób bezbolesny? Dobrze trafiłaś! Poznaj najlepsze propozycje depilatorów IPL!

Czym jest depilator IPL?

Depilacja światłem w ciągu ostatnich lat zyskała ogromną popularność. Wiele osób uważa, że jest bardziej komfortowa od usuwania włosów maszynką, woskiem lub klasycznym depilatorem.

Jak działają depilatory IPL? Urządzenia działające w technologii IPL generują impulsy światła prosto do cebulek włosów. Rezultatem jest wypadanie włosów lub zahamowanie ich odrastania. Ze względu na to, że kobiety mają różny odcień skóry i kolor włosów, należy dobrać odpowiednie natężenie impulsu światła. Niektóre urządzenia posiadają czujnik koloru skóry, który pomoże wybrać optymalny strumień.

Reklama

Warto zwrócić szczególną uwagę, czy urządzenie, które planujesz zakupić, posiada odpowiednie badania i przeszło testy bezpieczeństwa. Jest to ważny aspekt, który zadba o zdrowie Twojej skóry, komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Zwróć uwagę na rodzaj nasadek, które zawarte są w zestawie. Poszczególne końcówki różnią się kształtem i wymiarami okienka, przez które przepływa strumień świetlny, a także rodzajem filtrów. Nasadkę należy dobrać do konkretnego obszaru ciała. Większe przeznaczone są zazwyczaj do nóg czy pleców, a mniejsze do twarzy.

Depilator IPL emituje promieniowanie UV, a podczas jednego rozbłysku wydziela niebieskie, żółte, zielone, podczerwone i pomarańczowe wiązki światła. Do zahamowania odrostu włosa potrzebne jest jedynie światło pomarańczowe i podczerwone – pozostałe wiązki wnikają w płytkie warstwy skóry.

Dlatego tak ważne są odpowiednie filtry w depilatorze, gdyż pozostałe promienie mogą powodować niepożądane rezultaty. Filtr zaabsorbuje szkodliwe wiązki światła, a przepuści jedynie te bezpieczne dla skóry.

Do wyboru masz modele depilatorów przewodowe i bezprzewodowe. Wersja bezprzewodowa jest z pewnością wygodniejsza i bardziej komfortowa, a zaletą modeli przewodowych jest fakt, że nie istnieje ryzyko rozładowania akumulatora w trakcie zabiegu. Możesz wybrać takie urządzenie, które łączy obie opcje.

Reklama

Depilator IPL a depilator laserowy

Wbrew przekonaniu, że depilator laserowy i IPL jest tym samym, należy rozróżnić oba te urządzenia. Depilator laserowy precyzyjnie likwiduje każdy włos z osobna, nie działa więc na większym obszarze skóry.

Pojedyncza wiązka światła ma konkretną długość i jest pochłaniana przez część włosa, odpowiedzialną za wzrost. Bardzo często włos ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury albo wchodzi w fazę uśpienia, dzięki czemu przestaje rosnąć.

Depilator IPL posiada lampę, która naświetla większy obszar skóry. Może na nim znajdować się wiele włosków. Wysyła wiązki światła o różnej długości i w różnych kierunkach, dzięki czemu pochłaniane jest przez cebulki i tkanki. Zniszczone zostają tylko cebulki włosa. Depilacja IPL zajmuje mniej czasu, gdyż nie musisz dokładnie i precyzyjnie celować w pojedyncze włosy – depilator działa na większej powierzchni skóry.

Depilator IPLDepilator laserowy
Zasada działaniaFale o różnych długościach i kierunkachWiązka o jednej długości fali
Obszar naświetlaniaWiększy obszar skóry (kilka cm2)Pojedynczy włos
Rodzaj usuwanych włosówRóżne karnacje i kolor włosów (z wyjątkiem ciemnej karnacji oraz siwych, rudych, jasnych blond włosów)Najlepszy efekt widoczny na jasnej skórze i ciemnych włosach
Odczucia podczas zabieguNiemal bezbolesny (w zależności od obszaru depilacji)Większa bolesność i duży dyskomfort
Czas trwania zabieguKrótszy czas (np. kilkanaście minut)Dłuższy czas (kilkadziesiąt minut do godziny)
Dolegliwości podczas trwania zabiegu i po zabiegu Bezpieczny dla skóry wrażliwej, możliwe delikatne zaczerwienienie skóry przez ok. 30 min po zabieguMożliwość wystąpienia podrażnień, zaczerwienienia, poparzeń

Depilator IPL do 500 zł.

Medisana IPL 850

Depilator Medisana IPL 850
Medisana IPL 850, cena ok. 400 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Medisana IPL 850 wykorzystuje technologię, która ogrzewa mieszki włosowe i hamuje dalszy proces wzrostu włosa. Żywotność lampy to około 200 000 impulsów świetlnych. Automatyczny czujnik odcienia skóry zagwarantuje dobór odpowiedniego natężenia wiązki światła. Nakładka obejmuje obszar skóry 2,5 cm2.

Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD urządzenie poinformuje Cię o wybranym poziomie intensywności wiązki światła i ilości wykorzystanych już impulsów. Idealnie nadaje się do depilacji całego ciała, w tym twarzy, rąk, nóg, pach, pleców, bikini i klatki piersiowej. Głowicę należy docisnąć do skóry i przesuwać w wybranym kierunku.

Obudowa urządzenia ma ergonomiczny kształt, jest wygodna i lekka. W dodatkowym wyposażeniu znajdziesz torbę na akcesoria oraz adapter.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – 200 000 impulsów świetlnych.
 • Powierzchnia naświetlania – 2,5 cm2.
 • Rozpoznawanie typów skóry.
 • Depilacja całego ciała.
 • Wyłącznik czasowy.
 • 6 poziomów regulacji mocy.
 • Wyświetlacz LCD.
 • Torba na akcesoria i adapter.
 • Zasilanie sieciowe.

Medisana IPL 850 możesz kupić w sklepach:

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro
Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro, cena ok. 440 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro posiada nowoczesną technologię, testowaną klinicznie, która jest także stosowana przez dermatologów do profesjonalnego usuwania owłosienia. Wyposażony został w czujnik typu skóry oraz kontaktu ze skórą, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe i bezpieczne.

Atutem urządzenia jest fakt, że jest niewielkie, wygodne w użyciu i poręczne. Produkt posiada zabezpieczenie przed promieniami UV oraz automatyczny tryb Auto Flash. Moc urządzenia możesz wyregulować na 3 poziomach. Powierzchnia naświetlania to 3,1 cm². Producent oferuje możliwość skorzystania z darmowej aplikacji Beurer MyIPL.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – ok. 200 000 impulsów świetlnych.
 • Powierzchnia naświetlania 3,1 cm².
 • Czujnik typu skóry i kontaktu ze skórą.
 • Zabezpieczenie przed promieniami UV.
 • Tryb Auto Flash.
 • Wskaźnik naładowania.
 • Depilacja całego ciała.
 • 3 poziomy regulacji mocy.
 • Aplikacja Beurer MyIPL
 • Zasilanie sieciowe.

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro możesz kupić w sklepach:

Babyliss G971PE HomeLight

Depilator Babyliss G971PE HomeLight
Babyliss G971PE HomeLight, cena ok. 500 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Babyliss G971PE HomeLight zagwarantuje Ci gładką skórę już w kilka minut. Idealnie nadaje się do całego ciała, w tym do pach, okolic bikini czy nóg. Żywotność lampy wynosi do 100 000 impulsów świetlnych.

Czujnik odcienia skóry pomoże Ci wybrać optymalną wiązkę światła. Rozpoznaje aż 5 fototypów skóry. Dodatkową ochroną jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do wyboru masz dwa tryby – Gliss (szybkie, ciągłe impulsy 36/min.) oraz wybierany ręcznie tryb Precyzja.

Możesz skorzystać z aplikacji Homelight Connected z kalendarzem depilacji i praktycznymi poradami. W zestawie znajduje się trymer.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 100 000 impulsów świetlnych.
 • Powierzchnia naświetlania – 3 cm2.
 • Czujnik odcienia skóry – rozpoznawanie 5 fototypów skóry.
 • Depilacja całego ciała.
 • 5 poziomów intensywności światła.
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 • Tryb Gliss – szybkie, ciągłe impulsy (36 impulsów/min.) i tryb Precyzja: impuls wybierany ręcznie.
 • W zestawie trymer.
 • Zasilanie sieciowe.

Babyliss G971PE HomeLight możesz kupić w sklepach:

Depilator IPL do 1000 zł.

Remington iLight IPL6780

Depilator Remington iLight IPL6780
Remington iLight IPL6780, cena ok. 750 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Remington iLight IPL6780 to bezpieczne urządzenie, które pomoże Ci pozbyć się niechcianych włosków z twarzy i całego ciała. Produkt jest testowany klinicznie i zatwierdzony przez amerykańską instytucję FDA (Agencja Żywności i Leków).

5 ustawień mocy zapewni Ci odpowiedni wybór wiązki światła, dopasowany do Twojej skóry. Żywotność lampy to nawet 300 000 impulsów świetlnych. Czujnik koloru skóry  i kontaktu ze skórą zapewnią bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zastosowana technologia ProPulse™ zapewnia trwałe usuwanie owłosienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Do wyboru masz dwa tryby – Multi Flash i Single Flash.

W zestawie znajdziesz dwie nasadki – do ciała (powierzchnia naświetlania 3 cm2) oraz do twarzy (powierzchnia naświetlania 2 cm2).

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 300 000 impulsów świetlnych.
 • Czujnik koloru skóry i kontaktu ze skórą.
 • Depilacja całego ciała.
 • Dwie nasadki – do ciała (powierzchnia naświetlania 3 cm2) i twarzy (powierzchnia naświetlania 2 cm2).
 • 5 ustawień mocy.
 • Testowane klinicznie i zatwierdzone przez FDA.
 • Tryby Multi Flash i Single Flash.
 • Zasilanie sieciowe.

Remington iLight IPL6780 możesz kupić w sklepach:

Philips Lumea SC1994/00

Philips Lumea SC1994/00
Philips Lumea SC1994/00, cena ok. 880 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Philips Lumea SC1994/00 ma większy rozmiar i zakrzywiony kształt, dzięki czemu idealnie dopasujesz go do każdej części ciała. Nasadka może przylegać do ciała poziomo lub pionowo. Jest dedykowana do poszczególnych części ciała, dzięki czemu depilacja jest jeszcze bardziej efektywna (powierzchnia okienka to 4 cm2).

Wbudowany czujnik odcienia skóry to kolejna zaleta tego urządzenia. Zapewni dodatkową ochronę poprzez określenie rodzaju karnacji na samym początku każdej sesji. Jeżeli wykryje zbyt ciemny odcień skóry, automatycznie wstrzyma generowanie impulsów świetlnych. Urządzenie posiada również wbudowany filtr UV oraz 5 ustawień mocy impulsów światła.

Szybkie zastosowanie depilatora lub użycie go na bardzo małej powierzchni ciała jest możliwe dzięki trybowi przesunięcia i błysku oraz przyłożenia i błysku. Aplikacja Philips Lumea IPL będzie skarbnicą przydatnych i praktycznych wskazówek, szczególnie w pierwszych tygodniach użytkowania produktu. Możesz stworzyć harmonogram depilacji dla poszczególnych obszarów ciała.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 250 000 impulsów świetlnych.
 • 5 ustawień mocy impulsów świetlnych.
 • Nasadka do różnych części ciała (4 cm2).
 • Depilacja całego ciała.
 • Czujnik odcienia skóry.
 • Wbudowany filtr UV.
 • Tryb: przesunięcia i błysku, przyłożenia i błysku.
 • Zintegrowany system bezpieczeństwa.
 • Aplikacja Philips Lumea IPL.
 • Zasilanie sieciowe.

Philips Lumea SC1994/00 możesz kupić w sklepach:

Remington IPL 6750 i-LIGHT Prestige

Remington IPL 6750 i-LIGHT Prestige
Remington IPL 6750 i-LIGHT Prestige, cena ok. 890 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Remington IPL 6750 i-LIGHT Prestige posiada nowoczesną technologię ProPulse™, za pomocą której intensywne, pulsujące światło ogrzewa mieszki włosowe i hamuje ich wzrost. Dzięki temu usuniesz niechciane owłosienie, zapewniając gładką i przyjemną w dotyku skórę.

Depilator został wyposażony w niezwykle wytrzymałą żarówkę kwarcową, a żywotność lampy wynosi do 300 000 impulsów świetlnych. Produkt świetnie nadaje się do usuwania włosów z twarzy, pleców, klatki piersiowej czy ramion. Impulsy światła emitowane są co 3 sekundy. Urządzenie zostało wyposażone w filtr UV, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo.

Uchwyt jest wygodny i ergonomiczny, co przyspiesza proces depilacji. Do wyboru masz 5 ustawień mocy impulsów świetlnych. Produkt został przetestowany klinicznie oraz zaakceptowany przez agencje FDA (amerykańska rządowa Agencja Żywności i Leków). Posiada także rekomendacje dermatologów.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 300 000 impulsów świetlnych.
 • Technologia ProPulse™.
 • Nakładka do twarzy, bikini.
 • Depilacja całego ciała.
 • Filtr UV.
 • 5 ustawień mocy impulsów świetlnych.
 • Wytrzymała żarówka kwarcowa.
 • Testowany klinicznie i zaakceptowany przez FDA.
 • Dwa tryby – Multi Flash i Single Flash.
 • W zestawie elegancka walizka do przechowywania.
 • Zasilanie sieciowe.

Remington IPL 6750 i-LIGHT Prestige możesz kupić w sklepach:

Braun Silk Expert IPL BD5008

Braun Silk Expert IPL BD5008
Braun Silk Expert IPL BD5008, cena ok. 900 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Braun Silk Expert IPL BD5008 posiada nowoczesny czujnik koloru skóry SensoAdapt™, który w czasie 80 razy na sekundę bada odcień skóry i automatycznie dostosowuje intensywność impulsów świetlnych. W ten sposób gwarantuje nie tylko skuteczność, ale także maksymalne bezpieczeństwo.

Czujnik kontaktu ze skórą pozwala emitować impulsy tylko wtedy, gdy depilator przylega całkowicie do ciała. Urządzenie posiada kilka trybów. Tryb płynny emituje fale z dużą częstotliwością, dzięki czemu nie pominiesz żadnych obszarów na skórze. Dodatkowo do wyboru masz tryb normalny, delikatny i bardzo delikatny, w zależności od obszaru depilacji.

Żywotność lampy to nawet 300 000 błysków. Produkt został przetestowany klinicznie. W zestawie znajdziesz szczoteczkę do twarzy.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 300 000 impulsów świetlnych.
 • Czujnik koloru skóry SensoAdapt™.
 • Czujnik kontaktu ze skórą.
 • Depilacja całego ciała.
 • Tryb płynny.
 • Tryby – normalny, delikatny i bardzo delikatny.
 • Testowany klinicznie.
 • W zestawie szczoteczka do twarzy.
 • Zasilanie sieciowe.

Braun Silk Expert IPL BD5008 możesz kupić w sklepach:

Depilator IPL powyżej 1000 zł.

Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014

Depilator Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014
Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014, cena ok. 1100 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014 to kolejny przedstawiciel nowoczesnej technologii SensoAdaptTM. Odcień skóry na ciele jest różny, w zależności od wybranego obszaru. Czujnik w trybie ciągłym monitoruje kolor Twojej skóry i dostosowuje intensywność impulsów.

Urządzenie chroni Twoją skórę przed szkodliwymi promieniami UV, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania. Jest rekomendowany przez Skin Health Alliance – międzynarodową organizację, współpracującą z naukowcami i dermatologami.

Do wyboru masz tryb płynny, emitujący większą ilość impulsów, dzięki czemu depilacja zajmie Ci o wiele mniej czasu. Taki tryb idealnie sprawdzi się podczas depilacji większych obszarów ciała.

Innym rodzajem jest tryb punktowy – precyzyjnie działający na mniejszych i bardziej wrażliwych obszarach ciała. Tryb delikatny i bardzo delikatny o niewielkiej mocy możesz zastosować nawet na twarzy. Szczególnie przyda się dla osób początkujących.

Żywotność lampy to nawet 400 000 impulsów świetlnych. Do dyspozycji masz aż 10 poziomów intensywności błysków. Aplikacja Braun Silk Expert Pro pomoże Ci zaplanować kolejne sesje depilacji, śledzić postępy i osiągnąć najbardziej efektywne rezultaty depilacji. Korzystając z aplikacji możesz także sprawdzić, w jaki sposób działa czujnik odcienia skóry SensoAdaptTM.

W zestawie znajdziesz elegancką kosmetyczkę do przechowywania i przenoszenia depilatora.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 400 000 impulsów świetlnych.
 • Czujnik odcienia skóry – nowoczesna technologia SensoAdaptTM.
 • Ochrona przed promieniami UV.
 • Rekomendowany przez Skin Health Alliance.
 • Depilacja całego ciała.
 • Tryb płynny i punktowy.
 • Tryb normalny, delikatny i bardzo delikatny.
 • 10 poziomów intensywności impulsów świetlnych.
 • Aplikacja Braun Silk Expert Pro.
 • W zestawie wygodna kosmetyczka.

Braun Silk Expert IPL Pro 5 PL5014 możesz kupić w sklepach:

Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00

Depilator Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00
Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00, cena ok. 1300 zł.
Sprawdź aktualne ceny produktu

Depilator IPL Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00 to jednocześnie znakomite efekty depilacji i oszczędność czasu. Urządzenie posiada dwie nasadki – do ciała i twarzy. Nasadka przeznaczona do depilacji ciała (obszar depilacji 4,1 cm2) idealnie sprawdzi się w przypadku większych obszarów (przykładowo nogi), a zabieg jest szybki i precyzyjny.

Końcówka do depilacji twarzy posiada wbudowany filtr i niewielkie okienko (obszar depilacji 2 cm2), które gwarantuje precyzyjne zastosowanie na linii szczęki, podbródku czy górnej wardze.

Czujnik SmartSkin pomoże Ci dopasować optymalne ustawienie mocy do odcienia skóry. Tryb przesunięcia i błysku oraz przyłożenia i błysku najlepiej sprawdzą się, jeśli chcesz zastosować depilator na bardzo małej powierzchni.

Możesz skorzystać z aplikacji Philips Lumea IPL, która przypomni o harmonogramie depilacji, a także podzieli się z Tobą przydatnymi wskazówkami, szczególnie w początkowych etapach Twojej przygody z depilacją IPL. Wbudowany filtr UV ochroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni.

5 ustawień intensywności impulsów świetlnych pozwoli Ci na wybranie odpowiedniej mocy do danego obszaru ciała. Żywotność lampy to nawet 250 000 błysków. System bezpieczeństwa przed przypadkowym wyzwalaniem błysków zapewni dodatkowe bezpieczeństwo.

W zestawie elegancki pokrowiec do przechowywania i transportowania depilatora.

Cechy:

 • Depilator IPL.
 • Żywotność lampy – do 250 000 impulsów świetlnych.
 • Nasadka do ciała i twarzy.
 • Depilacja całego ciała.
 • Czujnik SmartSkin.
 • Wbudowany filtr UV.
 • Aplikacja Philips Lumea IPL.
 • Tryb przesunięcia i błysku, przyłożenia i błysku.
 • 5 ustawień mocy impulsów świetlnych.
 • System bezpieczeństwa przed przypadkowym wyzwoleniem błysku.
 • W zestawie elegancki pokrowiec.
 • Zasilanie sieciowe i bezprzewodowe.

Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00 możesz kupić w sklepie:


Depilator IPL jaki najlepiej wybrać?

Przekonałaś się, że depilacja ciała wcale nie musi być uciążliwa, bolesna i czasochłonna. Dzięki nowoczesnej depilacji IPL zyskasz gładką skórę nawet już w kilka minut!

Pamiętaj, że depilator laserowy to nie to samo co depilator IPL. Wybrałaś depilator marki Philips? A może zdecydowałaś się na produkt Braun, Remington lub BaByliss? Czekam na Twój komentarz!

Warte przeczytania?

Reklama

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
1 rok temu

fajne porównanie laserowy a IPL

Stacja parowa ranking generatorów pary

Najlepsza stacja parowa ranking 2021. Generatory pary.

Drabiny teleskopowe dla profesjonalistów