Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Blender kielichowy: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Autor: 
Redakcja
03-07-2023
Reklama

Zastanawiasz się, co to jest ten blender kielichowy? Czym się różni od blendera ręcznego?

Jakie są jego największe zalety? Jak działa? Czy naprawdę warto go mieć w kuchni?

Zobacz, czym wyróżnia się blender kielichowy i poznaj jego 5 największych zalet! Zdecyduj, czy już dzisiaj zaprosisz go do swojej kuchni.

Co to jest blender kielichowy?

Jak wygląda blender kielichowy? Do czego służy?
Blender kielichowy ma dzbanek, który montujesz na podstawie. Do dzbanka wrzucasz produkty, a ostrza na dnie błyskawicznie je miksują

Blender kielichowy to sprzęt, który jest niezastąpionym towarzyszem wielu kulinarnych pasjonatów.

To urządzenie służące do miksowania, rozdrabniania, siekania i blendowania różnych składników. Miksujesz w nim owoce, warzywa, lód, a nawet mięso. Możliwości są naprawdę ogromne.

Jak wygląda blender kielichowy?

Blender kielichowy ma formę kielicha, czyli dużego dzbanka z plastiku, szkła lub Tritanu. Dzbanek jest umieszczony na bazie z silnikiem.

Najczęściej sterujesz przyciskami lub pokrętłem. Wybierasz np. prędkość pracy, w zależności od składników, które wrzucasz do kielicha.

Niektórymi blenderami sterujesz przez dociśnięcie kielicha.

Reklama

Blender kielichowy i blender ręczny: czym się różnią?

Zastanawiasz się, czym się różni blender kielichowy od blendera ręcznego?

Blender ręczny jest mniejszy, lżejszy i często używany do blendowania bezpośrednio w garnku czy misce. Najczęściej ma niską moc.

Jest podłużny i w trakcie blendowania trzymasz go w rękach. Ramię blendujące jest długie i zakończone stopą z ostrzami.

Blender kielichowy jest mocniejszy i ma dużą pojemność kielicha. Łatwiej radzi sobie z twardymi produktami, np. orzechami czy serem.

Blendowanie odbywa się w kielichu, więc nie musisz trzymać urządzenia w ręku. Bardzo często blender kielichowy jest wielofunkcyjny.

5 największych zalet blendera kielichowego

Czy warto kupić blender kielichowy? Jakie są jego największe zalety?

  • Wielofunkcyjność: blender kielichowy to prawdziwy multitasker. Robisz smoothie na śniadanie, zupę krem na obiad, sos do sałatki i koktajl na wieczór. Niektóre modele oferują nawet funkcje do przygotowywania deserów czy ciast.
  • Moc: dzięki dużej mocy silnika, blender kielichowy radzi sobie nawet z najtwardszymi składnikami. Orzechy, lód, twarde warzywa: żaden z nich nie jest przeszkodą dla tego urządzenia.
  • Pojemność: robisz jedzenie dla całej rodziny naraz. Zazwyczaj kielich jest duży i pojemny, więc przygotowujesz posiłki dla większej grupy za jednym razem.
  • Łatwość czyszczenia: większość blenderów kielichowych łatwo demontujesz, co ułatwia czyszczenie. Niektóre części urządzenia myjesz w zmywarce.
  • Stabilność: dzięki solidnej stojącej podstawie blender kielichowy jest stabilniejszy podczas pracy niż blender ręczny. Dodatkowo pracuje sam i nie musisz go trzymać w rękach.
Blender kielichowy do smoothie, koktajli i zup
Blender kielichowy jest wielofunkcyjny. Robisz w nim orzeźwiające koktajle, smoothie i kruszysz lód do drinków. Robisz pyszne dipy i kremowe zupy

Czy blender kielichowy ma wady? Zazwyczaj jest droższy od blendera ręcznego. Jest też większy i zajmuje więcej miejsca w kuchni.

Blender kielichowy może być głośniejszy podczas pracy. Ze względu na większą moc, blender kielichowy zużywa więcej energii.

Reklama

Jak działa blender kielichowy?

Zastanawiasz się, jak działa blender kielichowy? Co się dzieje ze składnikami, które wrzucasz do dzbanka?

Gdy wrzucasz składniki do kielicha, najpierw lądują na ostrzach, które są na dnie.

Noże są bardzo ostre, skierowane w różne strony i mogą być np. ząbkowane. To pomaga skutecznie i równomiernie rozdrabniać wszystko, co wrzucasz do blendera.

Nawet twarde i trudne składniki jak orzechy i sery.

Kiedy włączasz blender, silnik zaczyna kręcić ostrza z dużą prędkością.

To jest ten moment, kiedy składniki zaczynają się naprawdę mieszać! Ostrza tną i siekają składniki na coraz mniejsze kawałki.

Następnie, w wyniku szybkiego obracania ostrzami, tworzy się tzw. Wir. To znaczy, że składniki zaczynają krążyć w kielichu.

Ten wir sprawia, że składniki są cały czas wrzucane z powrotem na ostrza, co zapewnia równomierne blendowanie.

To dlatego w końcu dostajesz gładki koktajl, kremową zupę czy jednolite ciasto.

No i na koniec po blendowaniu wystarczy wyłączyć blender i voilà. Twoje składniki zostały przemienione w coś zupełnie nowego!

Oczywiście po zakończeniu pracy blendera, pamiętaj o wyczyszczeniu kielicha i nożyków. Najczęściej wystarczy opłukać je pod wodą albo umyć w zmywarce.

Zdecydowałaś się na nowy blender kielichowy? Zobacz

Ranking najlepszych blenderów kielichowych
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl