Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Bateria łazienkowa - jak wybrać odpowiednie wyposażenie łazienki?

Autor: 
Współpraca
25-07-2022
Reklama

Łazienka jest tym pomieszczeniem w każdym domu, którego urządzenie nie powinno być dziełem przypadku. Nowoczesne łazienki są nie tylko funkcjonalne, ale także niezwykle estetyczne, dzięki czemu wzrasta komfort jej użytkowania. Odpowiednia bateria łazienkowa nie tylko zapewni dopływ wody, ale będzie także połączeniem tych dwóch cech i zapewni jakość na lata. 

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Projektując łazienkę swoich marzeń, zapewne masz już za sobą projekt kuchni. Przeglądając baterie kuchenne musiałeś zdecydować się na jedną z nich, odpowiednią do kuchennego kranu. W przypadku armatury łazienkowej wybór jest zdecydowanie większy. W zależności od tego, jaki rodzaj baterii będzie niezbędny do Twojej łazienki, czeka Cię wybór kranu do umywalki, prysznica lub wanny, a być może i bidetu.

Popularne na rynku baterie łazienkowe dzielą się na podtynkowe i natynkowe. Sposób montażu jest istotnym elementem i musisz określić go jako pierwszy, gdyż w przypadku armatury podtynkowej niektóre jej elementy trzeba wkuć w ścianę. Elementy podtynkowe wiążą się zatem z większym zakresem prac budowlanych, finalnie jednak zawory wewnętrzne baterii są niewidoczne dla oczu i poprawiają estetykę pomieszczenia. Możesz zdecydować się na baterię w stylu retro, odpowiednio wysoki kran łazienkowy, montowany na umywalce. Głowica ceramiczna w kranie jest gwarancją, że armatura posłuży na długie lata, gdyż wykonana jest z twardszych materiałów niż tradycyjny plastik. Uwzględniając długość wylewki i system montowania, dla tradycjonalistów odpowiednia będzie bateria ścienna. Baterie wannowo natryskowe ścienne wiążą się z inwazyjnym montażem na kafelkach, jednak są najczęstszym wybieranym modelem baterii łazienkowych. Jeśli lubisz nowości, zapewne zainteresuje Cię bateria umywalkowa stojąca. Baterie wannowe także oferowane są w wersji stojącej, jednak wiążą się one z koniecznością odpowiedniego przygotowania ujścia wody. 

Czym kierować się przy wyborze baterii?

Oferowane przez producentów prysznice to często całe zestawy prysznicowe, zawierające kabinę prysznicową i armaturę. Baterie łazienkowe prysznicowe i baterie bidetowe także zawierają różne modele kranów, które zadowolą najbardziej wymagającego klienta. Niezwykle modne i efektowne stało się w ostatnim czasie zastosowanie szklanej ścianki typu walk-in, zamiast zwykłej kabiny i słuchawka typu deszczownica. W trendach aranżacji natrysku dominuje tendencja do minimum elementów chromowanych i brak brodzika. To jednak wiąże się ze specyficznymi wymaganiami technicznymi montażu odpływu liniowego. 

Kolejną decyzją w łazience naszych marzeń jest wybór toalety i WC. Szeroki wybór produktów w sklepie daje możliwość porównania poszczególnych modeli w atrakcyjnych cenach. Współczesna ceramika sanitarna i gwarantuje dostosowanie produktów z jednej serii danego producenta, co pozwoli uzyskać efekt spójności i harmonii, tak ważne dla naszego komfortu. Miski i WC mogą być podwieszone na ścianie i ukryte w zabudowie lub tradycyjnie postawione na posadzce. Produkty składające się z miski i deski zaprojektowane są w taki sposób, że konkretna deska pasuje tylko do konkretnej miski. Przed zakupem należy ustalić możliwości instalacyjne - umiejscowienie rur oraz pionu kanalizacyjnego. 

Baterie łazienkowe mogą być praktyczne i stylowe jednocześnie, a wykonane z najwyższych jakości materiałów są gwarancją długoletniej bezawaryjnej pracy. Warto obejrzeć na żywo modele produktów pamiętając, że pomieszczenie łazienkowe powinno być dostosowane do potrzeb jego użytkowników. 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl