Masz dosyć prasowania klasycznym żelazkiem? Chcesz zaoszczędzić czas podczas porannego szykowania się do pracy lub szkoły?
Szukasz innowacyjnej alternatywy do codziennego prasowania ubrań? Marzysz o gładkiej odzieży i pozbawionej zagnieceń?
Pachnącej świeżością i bez bakterii na powierzchni materiału?
Poznaj nasze najciekawsze propozycje parownic do ubrań w rankingu 2024.
Chcesz zaoszczędzić miejsce i szukasz parownicy z deską do prasowania?
Philips Series 3000 Stand Steamer STE3170/80 to kompaktowe połączenie parownicy i deski.
Łatwo prasujesz ubranie, bo deska daje Ci oparcie podczas wygładzania. Nachylasz ją pod optymalnym kątem, więc praca jest wygodna.
Możesz docisnąć tkaninę do deski i szybciej pozbywać się zagnieceń. Ceramiczna stopa jest bezpieczna dla wszystkich tkanin. Prasujesz jedwab i inne cienkie materiały bez ryzyka przypalenia.
Parownica nagrzewa się w niecałą minutę.
Regulujesz ilość pary wodnej do swoich potrzeb. Są 3 ustawienia mocy pary. Delikatny strumień przydaje się do cienkich tkanin, a mocny do grubych materiałów, np. płaszczy.
Ciągły wyrzut pary to 40 g/minutę. Para wodna wnika w materiał i rozluźnia jego włókna. Spiczaste zakończenie głowicy ułatwia prasowanie wokół kołnierzyków, kieszeni i guzików.
Gorąca para wodna usuwa brzydkie zapachy (np. papierosów) i bakterie. To świetna opcja dla alergików.
Chcesz, żeby Twoje ubrania pachniały czymś więcej? W zestawie jest specjalny zbiorniczek, do którego wlewasz ulubiony zapach. Nasadka zapachowa rozprzestrzenia go na ubraniu razem z parą wodną.
Wodę nalewasz do dużego zbiornika o pojemności 2 l. Jest spory, więc prasujesz dużą ilość ubrań za jednym razem. Bez przerw na dolewanie wody.
Stacja parowa dba o Twoje bezpieczeństwo. Kiedy zostawisz ją bez opieki przez pewien czas, sama się wyłącza.
System antywapienny ogranicza osadzanie się kamienia. Dba o wydajność i długą żywotność urządzenia.
Twoje dziecko ma alergię?
Tefal Cube By Ixeo UT2020E0 pomaga Ci uporać się z bakteriami, alergenami i wirusami w domu.
To generator pary, który nie tylko wygładza tkaniny i pozbywa się brzydkich zapachów. Dzięki parze wodnej o temperaturze do 155°C usuwa bakterie, wirusy i alergeny z różnych materiałów.
Para wodna jest bezpieczna dla zdrowia i dezynfekujesz tkaniny bez środków chemicznych. Możesz używać jej na ubraniach, kocach, materacach, zabawkach, firanach czy zasłonach.
Para wodna wydobywa się pod ciśnieniem maksymalnie 5,8 bara. Stały wyrzut pary ma moc 90 g/minutę, a mocny wyrzut to aż 200 g/minutę. Świetnie radzi sobie z grubymi tkaninami.
Prasujesz w pionie dzięki lekkie głowicy. Waży tylko 530 g, więc Twoje ręce wolniej się męczą. Jej wyprofilowany kształt ułatwia prasowanie przy kieszeniach, kołnierzykach, zamkach i guzikach.
Wszystkie rodzaje tkanin są bezpieczne. Parownica używa technologii Smart Protect, czyli automatycznie dobiera optymalne ustawienia pracy. Prasujesz bez obaw o uszkodzenie ulubionych ubrań.
Urządzenie nagrzewa się w 70 sekund. Wskaźnik gotowości daje Ci znać, kiedy żelazko jest gotowe.
Prasujesz i dezynfekujesz materiały w całym domu. Stacja parowa jest przenośna i ma wygodny uchwyt. Zasięg pracy to aż 4,8 m, co jest dużym plusem, jeśli gniazdko jest daleko.
Parownica dba o bezpieczną i komfortową pracę. Automatycznie się wyłącza po kilku minutach bezczynności.
Ma system antywapienny, który wydłuża żywotność żelazka, a prasowanie jest wydajne.
Wiesz, co dzieje się z parownicą. Na panelu sterowania widzisz ikony, które informują Cię, kiedy czas na napełnienie zbiornika z wodą, albo pozbycie się kamienia.
W zestawie masz szczotkę do grubych ubrań i tapicerki.
Masz mało czasu na wyprasowanie ubrania do pracy?
Parownica do ubrań Ariete 4167 dzięki mocy 1200 W jest świetna do szybkich poprawek.
Błyskawicznie nagrzewa się w 30 sekund. Szybkie nagrzewanie przyda Ci się, jeśli zaraz musisz wyjść, a zapomniałaś wcześniej przygotować ubranie.
Lampka daje Ci znać, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy.
Prasujesz kilka rzeczy za jednym razem dzięki zbiornikowi na wodę o pojemności 260 ml. Usuwasz zagniecenia z koszul, bluzek, sukienek, spodni i T–shirtów.
Stały wyrzut pary to 20 g/minutę, a mocne uderzenie pary to 36 g/minutę.
Głowica ze stali nierdzewnej jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów materiałów.
Czujesz zapach papierosów na ulubionej bluzce? Dzięki parze wodnej dezynfekujesz ubrania i pozbywasz się brzydkich zapachów.
Twoje ubrania są czyste, bez śladów po kroplach wody. System Anti–drip zatrzymuje kropelki, więc nie zostawiają brzydkich zacieków.
Uchwyt jest ergonomiczny i wygodnie go trzymasz. Długość kabla to 2,5 m, więc wygodnie prasujesz, gdy gniazdko jest daleko.
W zestawie masz szczotkę i końcówkę do czyszczenia tkanin.
Ta parownica jest idealna dla Ciebie, jeśli szukasz taniego urządzenia do codziennego prasowania.
Dużo podróżujesz? Na wyjazdach służbowych chcesz mieć pod ręką małą parownicę?
SteamOne S-Travel to świetny wybór.
Jest mała i lekka i zajmuje mało miejsca w bagażu. Prasujesz ubrania wszędzie, gdzie masz dostęp do gniazdka. Prasujesz je w pionie bezpośrednio na wieszaku, więc nie potrzebujesz deski.
Odświeżasz ubranie i usuwasz z nich bakterie i roztocza. Pozbywasz się też zapachów, np. jedzenia i papierosów.
Prasujesz cały strój za jednym razem? Wodę nalewasz do zbiornika o pojemności 260 ml. Wystarcza na wyprasowanie kilku ubrań.
Parownica jest świetna do szybkich poprawek tuż przed wyjściem. Nagrzewa się w 30 sekund.
Ciągły wyrzut pary to 24 g/minutę. Para wodna wnika we włókna materiału i je rozluźnia.
Stopa ze stali nierdzewnej jest bezpieczna dla wszystkich tkanin. Nie ma ryzyka, że je przypali.
Często podróżujesz, albo wyjeżdżasz służbowo?
Parownica Philips STH3020/10 mieści się w torbie i walizce.
Jest składana, więc zajmuje mało miejsca w bagażu.
Wodę nalewasz do małego zbiornika o pojemności 120 ml. Łatwo go napełniasz pod kranem, bo jest wyjmowany.
Szybko prasujesz przed wyjściem na spotkanie. Parownica nagrzewa się w 30 sekund, więc świetnie sprawdza się do szybkich poprawek.
Wskaźnik informuje Cię o tym, że urządzenie jest gotowe do pracy.
Prasujesz różne rodzaje tkanin dzięki ciągłemu wyrzutowi pary 20 g/minutę. Dodatkowo para wodna usuwa bakterie i wirusy z ubrań, zasłon, firan, czy pościeli.
Pozbywasz się też nieprzyjemnych zapachów (np. jedzenia, papierosów), więc szybko odświeżysz ubranie przed wyjściem z domu.
Parownica jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów tkanin. Metalowa głowica nie przypala ubrania i możesz ją bez obaw dociskać do materiału.
W zestawie dostajesz pokrowiec do przechowywania i przenoszenia.
Zastanawiasz się, jak bezpiecznie prasować różne rodzaje tkanin?
Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 myśli za Ciebie.
To połączenie parownicy i żelazka, które samo dobiera optymalną i bezpieczną temperaturę. Prasujesz i delikatne i grube tkaniny, bez obaw o przypalenie.
Parownica działa w pionie i poziomie. Ceramiczna stopa równomiernie się nagrzewa i gładko sunie po materiałach. Jest też bezpieczna dla tkanin.
Wodę nalewasz do zbiornika na wodę o pojemności 150 ml. Ciągły strumień pary to 20 g/minutę.
Dzięki parze wodnej nie tylko rozprasowujesz zagniecenia, ale też usuwasz bakterie i roztocza. Świetna opcja dla alergików, bo w zestawie masz też nasadkę do odświeżania pościeli, materacy i zabawek.
Masz mało czasu przed wyjściem do pracy? Żelazko nagrzewa się w 60 sekund. Kontrolka daje Ci znać, kiedy żelazko jest nagrzane.
Parownica dba o bezpieczną pracę i automatycznie się wyłącza, kiedy za długo zostawisz ją bez nadzoru.
Plusem jest długi kabel 3 m. Przyda Ci się, jeśli masz mało gniazdek w pokoju. Kiedy skończysz prasować, przewód chowasz w specjalnym schowku.
W zestawie dostajesz pokrowiec, który jest odporny na ciepło. Masz też 3 nasadki: do tkanin, do delikatnych materiałów i do tapicerki.
Martwisz się, że parownica zostawi błyszczące ślady na Twoim ubraniu?
Beko STM4116B ma na to rozwiązanie.
Prasujesz każdy kolor ubrania bez obaw. Para wodna nie zostawia śladów na ciemnych ubraniach dzięki systemowi antynabłyszczającemu.
Twoje ubrania nie mają też brzydkich zacieków po kroplach wody. Parownica ma blokadę kapania, więc materiał jest wygładzony, świeży i czysty.
Wodę nalewasz do zbiornika o pojemności 230 ml. Wystarcza na wyprasowanie kilku ubrań za jednym razem. Jest wyjmowany, więc łatwo go napełniasz pod kranem.
Parownica jest błyskawicznie gotowa do pracy. Nagrzewa się w 35 sekund. Wytwarza ciągły strumień pary do 25 g/minutę.
Para wodna nie tylko wnika w materiał i go rozprostowuje. Usuwa bakterie, roztocza i brzydkie zapachy, np. jedzenia i papierosów.
Blokada wytwarzania pary ułatwia pracę. To znaczy, że nie musisz trzymać przycisku, żeby wytwarzać parę. Łatwiej i wygodniej manewrujesz w trakcie pracy.
Ceramiczna stopa jest wytrzymała i bezpieczna dla różnych tkanin. Nie ma ryzyka, że je przypali.
Bezpieczeństwo to podstawa. Po kilku minutach bezczynności parownica sama się wyłącza. To świetna opcja, kiedy zapomniałaś o niej, bo zadzwonił telefon.
Najważniejsze informacje widzisz na wyświetlaczu. Pokazuje Ci gotowość do pracy, tryb Eco i brak wody.
W zestawie są 2 nakładki: z siatką, która chroni delikatne tkaniny i nakłądkę z włosiem do grubych tkanin.
Prasujesz ubranie tuż przed wyjściem z domu?
Parownica Philips Steam&Go GC362/80 jest świetna do wyprasowania ulubionej bluzki lub koszuli.
Ma mały zbiornik na wodę o pojemności 70 ml, więc najlepiej sprawdza się do prasowania pojedynczych ubrań. Łatwo go napełniasz, bo jest odłączany, a wodę nalewasz pod kranem.
Szybko prasujesz, bo parownica nagrzewa się w 45 sekund. Ciągły strumień pary do 24 g/minutę wygładza zagniecenia na różnych tkaninach.
Prasujesz na wieszaku, desce do prasowania lub na fotelu. Parownica działa w pionie i poziomie, więc używasz jej tak, jak Ci wygodnie.
Urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich materiałów. Temperatura prasowania jest optymalna i delikatna dla tkanin.
Dzięki idealnej temperaturze na ubraniach nie zostają plamy po wodzie.
Dbasz nie tylko o swoje ubrania. Parownica usuwa bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy z mebli tapicerowanych, firan i zasłon.
Dezynfekujesz też zabawki maluchów, więc świetnie sprawdza się w domu, w którym są alergicy.
W zestawie jest nakładka ze szczotką, rękawica ochronna oraz torba.
Chcesz bezpiecznie usuwać sierść futrzaków z ubrań w trakcie prasowania?
MPM MZP-01 to parownica z 2 nakładkami w zestawie.
Welurowa szczotka zbiera włókna, sierść i włosy. Jest idealna do delikatnych materiałów. Nakładka z grubego włosia przydaje się do prasowania grubych tkanin, np. płaszczy.
Wodę nalewasz do zbiornika o pojemności 250 ml. Wystarcza na wyprasowanie kilku ubrań od razu. Jest odłączany i łatwo napełniasz go pod kranem.
Parownica jest świetna do szybkich poprawek. Nagrzewa się w 30 sekund.
Ciągły strumień pary to 36 g/minutę i głęboko wnika we włókna tkaniny. Włączasz go 1 przyciskiem i nie musisz trzymać guzika, żeby wytwarzać parę.
Prasujesz ubrania pionowo bezpośrednio na wieszaku. Usuwasz z nich bakterie, roztocza i brzydkie zapachy. Dzięki prasowaniu w pionie odświeżasz też firany, zasłony i tapicerkę.
Stopa ze stali nierdzewnej jest trwała i bezpieczna dla wszystkich materiałów.
Kabel jest obrotowy, więc się nie plącze w trakcie pracy.
Szukasz wielofunkcyjnej parownicy do ubrań?
Concept Perfect Steamer NO8020 ułatwia prasowanie w każdej pozycji.
Prasujesz w pionie i poziomie dzięki ruchomej desce. Deska ma regulowaną wysokość i możesz ją obrócić tak, żeby zastępowała klasyczną deskę do prasowania.
Wygodnie prasujesz w dowolnej pozycji. Głowica jest obrotowa i dopasowuje się do Twoich ruchów ręką. Obracasz ją do prasowania w pionie i poziomie: tak, jak Ci wygodniej.
Wodę nalewasz do dużego zbiornika o pojemności 2 l. Dzięki niemu prasujesz przez 60 minut bez przerwy. Nie potrzebujesz przerw na dolewanie wody.
Parownica nagrzewa się w 45 sekund. Dopasowujesz tryb pracy do swoich potrzeb. Są 2 tryby: prasowanie zwykłe (bez pary) i z parą wodną.
Przy prasowaniu z parą regulujesz jej moc. Do wyboru masz 3 poziomy pary. Niski przydaje się do cienkich i delikatnych tkanin, a mocny do grubych i mocno wygniecionych ubrań.
Do delikatnych tkanin użyj nakładki ochronnej, która jest bezpieczna dla tkanin.
Często prasujesz koszule? Specjalny uchwyt trzyma kołnierz we właściwej pozycji i kształcie.
Ciągły strumień pary 50 g/minutę skutecznie wygładza materiał. Para wodna wnika we włókna tkaniny i je rozluźnia.
Usuwasz bakterie, odświeżasz ubrania i pozbywasz się brzydkich zapachów, np. papierosów i jedzenia. Odświeżasz też firany, zasłony, pokrowce, koce, tapicerkę, poduszki, prześcieradła i pluszowe zabawki.
Baza ma kółka, więc łatwo ją przenosisz. Przesuwasz ją po podłodze, więc nie męczysz kręgosłupa.
Dla większości z nas prasowanie ubrań nie jest zbyt przyjemną czynnością. Zdarza się, że zajmuje nam sporo cennego czasu, a niekiedy powoduje dokuczliwe bóle pleców.
Warto więc zdecydować się na nowoczesny sprzęt, dzięki któremu prasowanie zajmie o wiele mniej czasu i będzie zdecydowanie przyjemniejsze.
I nie chodzi tutaj jedynie o innowacyjne żelazka.
Parownica do ubrań to niewielkie urządzenie, które wygładza zagniecenia materiału za pomocą strumienia gorącej pary.
Jakie zalety ma parownica? Jakie są opinie na jej temat? Dlaczego warto ją mieć?
Ogromnym plusem jest fakt, że ubranie prasujesz pionowo wiszące na wieszaku.
Oszczędza to czas, który musisz poświęcić na przygotowanie stanowiska do pracy, czyli rozłożenie deski do prasowania i podłączania żelazka do prądu.
Niektóre parownice posiadają funkcję prasowania zarówno w pionie, jak i w poziomie.
Jeśli prasujesz przykładowo 2 razy w tygodniu i to większą ilość ubrań naraz, jednorazowe rozłożenie deski do pracy nie sprawi Ci zbyt dużego kłopotu.
Jednak często zdarza się, że ubranie musisz wyprasować codziennie rano lub nawet w ekstremalnej wersji kilka razy dziennie. W takim przypadku oszczędność czasu podczas prasowania parownicą może okazać się nieoceniona.
Jesteś spóźniony na spotkanie biznesowe? Albo na lunch z przyjacielem? W pośpiechu dopijasz kawę i zjadasz tosty, a nagle przypominasz sobie, że nie przygotowałeś ubrania do wyjścia?
W takich kryzysowych sytuacjach z pomocą przychodzi parownica do ubrań! Jak widzisz, czasami kilka dodatkowych minut jest bezcennych :).
Parownice są bardzo proste w obsłudze. Do urządzenia należy wlać wodę i włączyć. Produkt nagrzewa się bardzo szybko i po chwili jest już gotowy do pracy.
Parownica jest lekka i możesz trzymać ją w jednej ręce, a wylot pary uwalniasz poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.
Gorący strumień pary należy skierować na ubranie i wnika on we włókna i materiału i natychmiast je wygładza.
Dzięki parownicy możesz nie tylko wygładzić ubranie, ale również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.
Zamiast wrzucać koszulkę do pralki i czekać przez pewien czas na zakończenie prania i wysuszenie, możesz w szybki sposób odświeżyć ją za pomocą pary wodnej.
Jest to oszczędność czasu i pieniędzy, choćby ze względu na niewielkie zużycie wody w parownicy w porównaniu do zużycia pralki w trakcie czyszczenia.
Mimo wszystkich zalet parownica nie zastąpi regularnego prania ubrań!
Dzięki parownicy odświeżysz także zasłony, dywany, meble tapicerowane, a nawet usuniesz bakterie z pluszowych zabawek swoich dzieci.
Jej zastosowanie może być naprawdę szerokie!
Najstarszą znaną tkaną częścią garderoby jest licząca 5000 lat lniana koszula znaleziona na cmentarzu Tarkhan w Egipcie.
Została wykopana w 1913 roku.
Niewielki zbiornik na wodę w parownicy może być i zaletą i wadą.
Będzie wygodny, jeśli planujesz odświeżyć jedną koszulę, natomiast jeżeli chcesz wygładzić ich kilka, z pewnością konieczne będzie częstsze dolewanie wody do zbiornika.
Parownica może mieć nieco niższą efektywność prasowania niż klasyczne żelazko. Wygładzi niewielkie nierówności na materiale, może mieć jednak kłopot z rozprasowaniem dużych zagnieceń.
Do wyboru masz najpopularniejsze parownice ręczne, które są bardzo poręczne i wygodne w obsłudze.
Możesz ich używać niemal wszędzie, a nawet zabrać ze sobą w podróż. Składają się z rączki, w której pracuje grzałka oraz z dołączonego zbiornika z wodą.
Zaletą tych parownic jest fakt, że zajmują bardzo mało miejsca.
Pamiętaj jednak, że mają niewielki pojemnik na wodę, więc podczas dłuższego prasowania konieczne będzie ich częste napełnianie.
Inną propozycją są parownice stojące. Mają większe rozmiary, niż parownica ręczna, więc musisz przewidzieć nieco więcej miejsca na przechowywanie takiego urządzenia.
Najczęściej mają specjalną konstrukcję, na której zawieszamy ubranie do wyprasowania. Niektóre z parownic stojących mogą przypominać nawet pionowe deski do prasowania.
Zaletą jest fakt, że ich zbiornik na wodę ma większą pojemność, więc przez dłuższy czas mogą pracować bez konieczności uzupełniania go.
Świetnie poradzą sobie z mocno pogniecioną odzieżą i z łatwością mogą zastąpić żelazko.
Możesz zdecydować się na zakup parownicy z zewnętrznym zbiornikiem na wodę.
W zestawie znajdziesz specjalny adapter, dzięki któremu możesz skorzystać z innego źródła wody. Najczęściej zasilana jest sieciowo.
Nie wiesz, która parownica jest dla Ciebie najlepsza? Co oznaczają niektóre parametry i funkcje? Masz wątpliwości, czy są Ci potrzebne?
Mam dla Ciebie 7 szybkich kroków, jak wybrać swój idealny model.
Najczęściej w sklepach spotkasz się z 2 rodzajami parownicy: z deską lub bez.
Wybierz stojącą parownicę z deską, jeśli szukasz rozwiązania 2w1. Jest kompaktowa i zajmuje mało miejsca. Dzięki niej nie potrzebujesz klasycznej deski do prasowania.
Deska jest obracana i ma regulowaną wysokość, więc prasujesz poziomo (jak na zwykłej desce) lub pionowo. Wtedy deska jest dla Ciebie tylko delikatnym oparciem.
Parownica bez deski jest mniejsza i łatwiejsza w przechowywaniu. Jest też świetna np. w podróży. Jest mała, więc łatwo mieścisz ją w bagaż. Ubranie prasujesz bezpośrednio na wieszaku.
Strumień pary wodnej podawany jest w gramach na minutę (g/min).
Jak dobrać najlepszą wartość?
Zastanów się, jakie ubrania najczęściej prasujesz? Grube tkaniny i płaszcze? A może kupujesz parownicę, żeby odświeżać cienkie ubrania na wyjazdach służbowych?
Im wyższy strumień pary wodnej, tym wydajniejsze i szybsze prasowanie. Para wodna lepiej wnika we włókna materiału i szybciej je rozprostowuje.
Do prasowania grubych i mocno wygniecionych tkanin przyda Ci się strumień około 40 g/minutę lub wyższy.
Do codziennych i szybkich poprawek wystarczy Ci około 20-30 g/minutę. Cienkie i delikatne tkaniny potrzebują niższej mocy pary.
Niektóre parownice mają funkcję mocnego wyrzutu pary. To chwilowy wyrzut silnego strumienia pary wodnej. Jest świetny do prasowania grubych marynarek, czy płaszczy.
Jeśli prasujesz dużo różnych materiałów, przyda Ci się regulacja mocy pary. Do delikatnych tkanin wybierasz niższą moc, żeby ich nie zniszczyć. Do grubych tkanin spokojnie używasz wysokiej mocy.
Im większy zbiornik wody, tym dłużej prasujesz bez przerwy. Nie robisz przerw na dolewanie wody.
Większość parownic ma zbiornik o pojemności około 250-300 ml. To wystarcza na wyprasowanie kilku ubrań za jednym razem.
Jeśli prasujesz dużą ilość ubrań, przyda Ci się np. stojąca parownica z wieszakiem. Ich zbiorniki na wodę są bardzo duże i mają pojemność nawet 2 l. To znaczy, że prasujesz bez przerwy nawet przez 60 minut.
Praktyczną funkcją jest wyjmowany zbiornik na wodę, który łatwo napełniasz pod kranem.
Im szybciej parownica się nagrzewa, tym szybciej zaczynasz prasować. To ważne, jeśli najczęściej prasujesz tuż przed wyjściem z domu.
Większość parownic nagrzewa się w około 30-45 sekund. Są świetne do błyskawicznych poprawek przed pracą lub szkołą.
Stojące parownice mają większe zbiorniki na wodę, więc dłużej się nagrzewają (około 60-70 sekund). Warto o tym pamiętać, kiedy się spieszysz ?
Głowica powinna być delikatna i bezpieczna dla wszystkich tkanin. Najczęściej jest ze stali nierdzewnej lub ceramiczna.
Oba materiały są delikatne i bez obaw przesuwasz je po tkaninach. Bez ryzyka przypalenia.
Jeśli prasujesz dużo koszul, wybierz parownicę z optymalnie wyprofilowanym czubkiem. Łatwo docierasz do kołnierzyków, kieszeni i guzików.
W zestawie z parownicą możesz mieć różne nakładki. Przydadzą się, jeśli masz w domu futrzaki.
To może być np. pędzelek ze sztywnym włosiem, który oddziela włókna i zbiera zanieczyszczenia z ubrania. Albo welurowa szczotka, która usuwa sierść i włosy.
Czy parownice mają dodatkowe funkcje? Tak, niektóre z nich mogą Ci się przydać:
Czy w ogóle warto zainteresować się kupnem parownicy do ubrań?
Prasowanie za pomocą parownicy do ubrań w wielu przypadkach świetnie sprawdzi się podczas porannego szykowania lub w nagłych przypadkach.
Wymaga o wiele mniej czasu i przygotowań, niż używanie klasycznego żelazka.
Dodatkowo w szybki sposób odświeży Twoje ulubione ubrania, meble tapicerowane, zabawki pluszowe dziecka, a także dywany lub zasłony, więc zastosowanie parownicy jest bardzo szerokie.
Który produkt z naszego rankingu 2024 jest dla Ciebie najciekawszy?
Polecam parownicę od Laurastar Iggi. Bardzo wydajna
mam zwyklą parownicę firmy Ariete za 100 zł i daje radę stosunek ceny do jakości świetny
Dziękujemy za polecenie nieopisanego tutaj produktu!
a proszę Was uprzejmie, chciałam się pochwalić tym dobrym co mam 😀
ooo. własnie chciałam ją kupić. 🙂 super.
ja własnie zamówiłam. 100 zł to nie majątek 🙂
właśnie wrzuciłam do koszyka. myślę, ze za tę cenę to warto spróbować.