Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne

6 powodów, dla których warto kupić selfie sticka

Autor: 
Redakcja
31-03-2023
Reklama

Wyjeżdżasz na wakacje? Chcesz pstrykać dużo różnych selfie na tle krajobrazów, panoram i innych ciekawych miejsc?

Nagrywasz filmy i swoje przygody na vloga? A może masz kanał na YouTube, na którym wrzucasz swoje filmiki?

Robisz zdjęcia i nagrywasz filmy w różnym kadrze i pod dowolnym kątem. Czas na nowego selfie sticka!

Co to jest selfie stick i jak działa?

Selfie stick to pręt z uchwytem, na którym montujesz telefon lub aparat fotograficzny. Robisz sobie zdjęcie z większej odległości niż zwykle.

Nazywany jest też kijkiem do selfie i jest „przedłużeniem” Twojej ręki.

Kijek do selfie do smartfona i kamery sportowej
Selfie stick to kijek, który jest "przedłużeniem" Twojej ręki. Dzięki niemu osiągasz większy kąt i kadr zdjęcia

Selfie sticki są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić zamocowanie różnych urządzeń:

  • Smartfon. Selfie sticki są najczęściej wykorzystywane do robienia zdjęć i nagrywania wideo za pomocą smartfonu. Smartfony są lekkie i łatwe do zamocowania.
  • Aparat fotograficzny. Niektóre selfie sticki mają uchwyty, które umożliwiają zamocowanie aparatu fotograficznego. Dzięki temu można uzyskać lepsze zdjęcia z większej odległości.
  • Kamera sportowa (np. GoPro). Kijki do selfie są popularne wśród osób uprawiających sporty ekstremalne. Pozwalają na nagrywanie akcji z różnych kątów.
  • Mikrofon. Jeśli chcesz nagrywać wideo z lepszym dźwiękiem, montujesz mikrofon na selfie sticku. Dzięki temu można masz lepszy dźwięk, szczególnie w hałaśliwych miejscach.
Reklama

Czy warto kupić selfie sticka? 6 największych zalet

Dlaczego warto kupić kijek do selfie? Jakie są jego największe zalety?

  • Wszechstronność. Dzięki selfie stickowi łatwo robisz selfie albo zdjęcie z całym swoim zespołem lub rodziną. Bez potrzeby proszenia o pomoc przypadkowego przechodnia.
  • Wielofunkcyjność. Kijek do selfie może być klasycznym monopodem (do trzymania w ręce) albo tripodem (statywem na 3 nóżkach).
  • Szeroki kąt. Kijki do selfie często mają kąt obrotu do 360 stopni. To znaczy, że możesz zrobić zdjęcie z każdego kąta.
  • Świetne oświetlenie. Selfie sticki zwykle mogą mieć dodatkową lampę LED, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu, szczególnie w słabym oświetleniu.
  • Wygodne do przenoszenia. Są lekkie i łatwe do przenoszenia. Zabierasz je ze sobą wszędzie tam, gdzie chcesz zrobić zdjęcie, np. na wakacje.
  • Wodoodporność. Dzięki temu zabierasz go ze sobą nad morze, na plażę, a nawet do wody. Niektóre selfie sticki możesz zanurzyć w wodzie i „zawiesić” je na pewnej głębokości. Niesamowita pamiątka z wakacji gwarantowana.

Czy selfie sticki mają wady? Niektóre selfie sticki mogą być ciężkie i niewygodne, szczególnie jeśli masz zamiar je dłużej trzymać.

Jeśli marzy Ci się naprawdę oryginalna i zwariowana fotka, używanie selfie sticka może być trudne. Szczególnie jeśli chcesz zrobić zdjęcie z niezwykłego kąta.

Selfie stick jest świetnym narzędziem do robienia selfie i zdjęć grupowych lub gdy chcesz uzyskać lepszy kąt i kadr. Dzięki niemu pstrykasz takie fotki, jakie tylko chcesz.

Zdecydowałeś się na zakup nowego kijka do selfie? Zobacz nasz ranking 8 najlepszych selfie sticków!

Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl