Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne

5 powodów, dlaczego warto mieć parownicę do ubrań

Autor: 
Redakcja
22-05-2023
Reklama

Zastanawiasz się, co to jest parownica do ubrań? Do czego służy?

Jakie są jej największe zalety? Czy warto ją kupić?

Zobacz 5 powodów, dlaczego warto ją mieć w domu.

Co to jest parownica do ubrań? Jakie ma funkcje?

Parownica do ubrań to urządzenie do usuwania zagnieceń na ubraniach za pomocą pary wodnej.

Wyglądem przypomina odkurzacz ręczny. Trzymasz ją w ręce i przesuwasz po tkaninie. Ma głowicę z otworami, przez które wydobywa się para wodna.

Co to jest parownica do ubrań? Jakie ma funkcje
Parownica do ubrań ułatwia prasowanie bezpośrednio na wieszaku. Para wodna nie tylko rozluźnia włókna i przyspiesza prasowanie: dezynfekuje powierzchnię i usuwa brzydkie zapachy!

Usuwasz zagniecenia nie tylko z ubrań, ale też odświeżasz firany, zasłony, tapicerkę w domu, czy zabawki dzieciaków. Para wodna dezynfekuje powierzchnię, więc jest świetna dla alergików.

Ma kilka praktycznych funkcji:

  • Prasowanie w pionie. Prasujesz ubrania bezpośrednio na wieszaku, bez wyciągania deski. Dzięki tej funkcji odświeżasz zasłony i firany bezpośrednio na oknach.
  • Regulacja mocy pary. Dopasowujesz ilość pary do rodzaju tkaniny. Skutecznie wygładzasz ubrania bez ryzyka uszkodzenia delikatnych materiałów.
  • Zintegrowana deska do prasowania. Niektóre modele parownic mają zintegrowaną deskę do prasowania. Prasujesz tam, gdzie chcesz.
  • Automatyczne wyłączanie. Większość parownic ma funkcję automatycznego wyłączania po pewnym czasie. Zachowujesz bezpieczeństwo i oszczędzasz prąd.
Reklama

5 powodów, dlaczego warto mieć parownicę do ubrań

Dlaczego warto kupić parownicę? Jakie są jej największe zalety?

  • Prasujesz na wieszaku. Nie musisz wyciągać deski do prasowania i rozkładać ubrań. Wszystko prasujesz bezpośrednio na wieszaku.
  • Jest skuteczna. Para wodna wnika we włókna i skutecznie je rozluźnia. Prasowanie wymaga od Ciebie mniej wysiłku.
  • Dezynfekuje. Gorąca para wodna dezynfekuje powierzchnię. Usuwa roztocza, bakterie i wirusy, więc przydaje się alergikom.
  • Jest wielofunkcyjna. Prasujesz nie tylko ubrania. Odświeżasz materace, kanapy, firany, zasłony, czy dziecięce pluszaki.
  • Jest przenośna. Parownica do ubrań jest mała i lekka. Prasujesz praktycznie w każdym miejscu, w którym jest gniazdko.

Czy parownica do ubrań ma jakieś wady? Para wodna jest gorąca i łatwo się nią poparzyć. Plusem są specjalne rękawice ochronne, które najczęściej dostajesz w zestawie z urządzeniem.

Bardzo często ma mały zbiornik na wodę, który wystarcza na wyprasowanie tylko kilku ubrań. Jeśli planujesz dłuższe prasowanie, musisz często dolewać wody.


Parownica do ubrań przyspiesza prasowanie. Para wodna głęboko wnika w materiał i rozluźnia włókna. Dzięki temu prasujesz szybciej i wydajniej.

Do tego dezynfekuje powierzchnię i usuwa brzydkie zapachy. Świetnie się sprawdza do prasowania ubrań bezpośrednio na wieszakach.

Jest wielofunkcyjna, bo odświeżasz nie tylko ubrania, ale też firany, zasłony, tapicerkę i pluszaki.

Chcesz kupić nowoczesną parownicę do ubrań? Zobacz 

Ranking najlepszych parownic
Reklama
Reklama
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl