Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Zamów rolety nadprożne od producenta!

Autor: 
Współpraca
06-06-2022
Reklama

Jesteś na etapie budowy domu i już zastanawiasz się nad skuteczną osłoną przed przegrzewaniem? Martwisz się, że duża ilość promieni słonecznych latem będzie przeszkadzać Ci w zwykłych codziennych czynnościach? Chciałbyś zamontować efektywny system rolet, który zwiększy komfort użytkowania budynku? Nie chcesz przy tym tracić na jego estetyce? W takim razie rolety nadprożne są dla Ciebie!

Czym są rolety nadprożne

Rolety nadprożne, znane również jako rolety podtynkowe, to specjalny rodzaj rolet okiennych, które montowane są w nadprożu okiennym, pod elewacją. Rolety te mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, stal lub tworzywa sztuczne, a umieszcza się je w skrzyni, zrobionej z twardego styropianu. Umieszcza się ją jeszcze w czasie budowy murów w nadprożu okiennym. Stosując specjalne elementy, możesz utworzyć trwałe połączenie, dzięki czemu taka skrzynia nie będzie widoczna z zewnątrz i wyeliminuje ewentualne straty ciepła. Następnie, po osadzeniu skrzyni montuje się do niej pancerz i prowadnice do ściany.

Zalety rolet zewnętrznych

Zadaniem zewnętrznych rolet okiennych jest ochrona przed działaniem nadmiernej ilości promieni światłą słonecznego. Zapobiega to przegrzewaniu się wnętrz i poprawia komfort użytkowania pomieszczeń. Zaciemniające osłonny takie jak rolety, wpływają na naszą aktywność i komfort. Brak oślepiających promieni słonecznych pozwala, chociażby wygodnie oglądać telewizję. Z kolei ograniczenie wpływu światłą słonecznego na powierzchnię mebli zmniejszy ryzyko ich blaknięcia. Jednak poza oczywistymi zaletami rolet okiennych, rolety montowane w nadprożu przynoszą dodatkowo kilka innych korzyści.

Cechy i dodatkowe zalety rolet nadprożnych

Poza cechami wspólnymi dla wszystkich rodzajów rolet zewnętrze rolety podtynkowe wyróżniają unikalne zalety. Poznaj je i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie jeszcze przed wykończeniem domu.

Izolacja termiczna i akustyczna, prywatność i bezpieczeństwo

Montaż rolet nadprożnych do większa prywatność i lepsza ochrona. Poza oczywistą ochroną przed negatywnym wpływem światła słonecznego, rolety nadprożne dobrze izolują hałas. Podnosząc parametry izolacji akustycznej, zmniejszasz poziom hałasu przenikającego przez okna. Ponadto takie rolety zwiększają poczucie prywatności. Zasłonięte rolety to także większy poziom intymności i ochrona przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Poza tym, dzięki termoizolacyjnej piance, która wypełnia pancerz rolet, rolety te świetnie izolują termicznie i ograniczają straty ciepła zimą. Latem z kolei pomagają uzyskać przyjemny chłód w pomieszczeniu. Chociaż tego typu rolety nie są roletami antywłamaniowymi, to ich zastosowanie może skutecznie zniechęcać potencjalnych włamywaczy, gdyż skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza domu. To z kolei daje Ci większe poczucie bezpieczeństwa.

Stabilność konstrukcji

Dzięki zamkniętemu systemu montażowemu w nadprożu okna stalowemu zbrojeniu i aluminiowym nośnikom, rolety podtynkowe są bardzo stabilne i wytrzymałe. Osadzone we wnęce, przy ramie okna nie są narażone na działanie wiatru i innych czynników, które mogłyby bezpośrednio zagrozić stabilności konstrukcji. Mocno trzymające się pancerze, wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego (rzadziej także ze stali), są bardzo odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym opadów atmosferycznych czy mrozu.

Łatwość sterowania

Roletami nadprożnymi możesz sterować ręcznie za pomocą zwijacza na taśmę lub linkę, zwijacza na korbkę lub przekładnię, albo automatycznie. Automatyczne sterowanie (sterowanie zdalne) jest możliwe, gdy zamontujesz sterownik, przekaźnik, nadajnik i włącznik, a dla ceniących sobie jeszcze większą wygodę, także pilot. Ponadto tego typu rolety można łatwo zintegrować z systemami inteligentnego domu, a wówczas możesz sterować nimi w pełni automatycznie.

Dopasowane do wszystkich potrzeb

Reklama

Niewątpliwie ogromną zaletą, jaką charakteryzują się rolety zewnętrzne nadprożne jest możliwość ich całkowitej personalizacji. Rolety te zamawiasz na wymiar, a więc masz pewność dopasowania ich do wnęki okiennej. Możesz także wybrać materiał i kolor pancerza, dopasowany do projektu i elewacji budynku. Te cechy zapewniają doskonałe dopasowanie rolet do architektury budynku i otoczenia.

Rolety nadprożne — producent rolet

Podsumowując wszystkie zalety rolet nadprożnych należy zwrócić uwagę na ich dobrą izolację termiczną i akustyczną, łatwość dopasowania i stabilność konstrukcji. Tego typu osłony okienne świetnie wykonają swoje podstawowe zadania, czyli ochronią wnętrza przed przegrzewaniem i blaskiem słońca, a dodatkowo łatwo dopasować je do wyglądu budynku. Doskonale sprawdzają się zarówno w okresie zimowym, jak i w okresie letnim. Chronią okna przed silnymi opadami i innymi zjawiskami atmosferycznymi, zwiększają poziom prywatności i bezpieczeństwa. Jednak aby móc ich używać, musisz zaplanować ich montaż już na etapie projektowania domu albo na wczesnym etapie budowy. Ich popularność z roku na rok stale rośnie i coraz częściej pojawiają się w domach jednorodzinnych. Możesz zamówić je bezpośrednio od producenta na: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-nadprozne.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl