Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Żaluzja zewnętrzna - idealna alternatywa dla innych osłon

Autor: 
Współpraca
21-10-2022
Reklama

W jaki sposób wyróżnić elewację swojego domu? Jak zyskać osłonę przeciwsłoneczną, ale jednocześnie stylową ozdobę? Wśród osłon przeznaczonych do zastosowania na zewnątrz wybór jest dość duży. Natomiast dzisiaj bohaterem naszego tekstu jest żaluzja zewnętrzna.

W wielu przypadkach decydujemy się tylko i wyłącznie na osłony wewnętrzne. Natomiast zewnętrzne osłony stosowane dzisiaj są bardzo praktyczne, a jednocześnie również mogą być ozdobą elewacji naszego domu.

Przez wiele lat najpopularniejszym wyborem były rolety zewnętrzne. Swoje miejsce znalazły również materiałowe rolety screen, które mogą być zewnętrzną osłoną okna, ale także stosowane są często jako zabudowa tarasu. Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszy się z kolei fasadowa żaluzja, która występuje również pod nazwą "żaluzja zewnętrzna".

Żaluzje zewnętrzne - czym jest ten rodzaj osłony?

Wewnętrzne żaluzje aluminiowe lub drewniane są nam wszystkim doskonale znane. Natomiast możemy również zastosować zewnętrzne żaluzje poziome.

Ich głównym elementem są oczywiście lamele, które występują w kilku kształtach - litery C, S, Z oraz F. Ich kolorystyka jest zróżnicowana, dzięki czemu możemy dostosować najlepszy kolor do innych elementów - na przykład fasady budynku, okna, ogrodzenia czy też bramy garażowej.

Lamele pozwalają na wygodne sterowanie nimi oraz dzięki temu ilością wpuszczanego światła do pomieszczenia.

W jaki sposób można sterować żaluzjami fasadowymi?

Kiedy już zdecydujesz się na żaluzje zewnętrzne, to staniesz jeszcze przed wyborem sposobu sterowania nimi. W wypadku tej osłony masz do wyboru dwie możliwości - sterowanie ręczne oraz elektrycznie.

Reklama

Ten pierwszy rodzaj sterowania w przypadku żaluzji fasadowych jest niezwykle rzadko stosowany. Właściwie z takim wyborem spotykamy się tylko i wyłącznie w momencie, gdy z pewnych względów nie ma możliwości doprowadzenia prądu.

Z kolei żaluzje zewnętrzne sterowane elektrycznie pozwalają na wiele wygodnych opcji. Oprócz sterowania przy użyciu pilota lub aplikacji - w tym drugim wariancie sterujemy ustawieniem z każdego miejsca na świecie - możemy również zastosować specjalne czujniki. Przykładowo czujnik wiatru podniesie nasze lamele i schowa do kasety, gdy podmuchy wiatru będą zbyt silne i nasza żaluzja mogłaby się uszkodzić. Istnieje również czujnik wiatrowo-słoneczny, który oprócz powyższej funkcjonalności reguluje ustawieniem naszej żaluzji w zależności od poziomu nasłonecznienia.

Ile kosztują żaluzje fasadowe?

Na wycenę żaluzji zewnętrznych wpływa kilka istotnych czynników, o których wspomnieliśmy już powyżej. Rodzaj lamel oraz rodzaj sterowania to tylko część z detali technicznych ważnych przy wycenie. Do tego dochodzi jeszcze chociażby rodzaj montażu. Żaluzje fasadowe można zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. I tutaj wybór także determinuje cenę.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl