Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Zakup i wymiana opon

Autor: 
Współpraca
06-01-2023
Reklama

Bezpieczeństwo jazdy samochodem to wiele czynników Zarówno tych zależnych od nas, jak i tych co do których nie możemy być pewni. Nie można mówić o tym, że na 100% nie zdarzy się wypadek czy stłuczka albo że jesteśmy mistrzami kierownicy. Jednak można zadbać o to, bo jazda była bezpieczniejsza dzięki akcesoriom i częściom, które nasze auto posiada.

Tutaj można mówić regularnym serwisowaniu samochodu, a także o częściach i akcesoriach, takich jak opony (Warszawa to wiele sklepów i serwisów dających olbrzymi ich wybór). Chodzi zarówno o jak najlepsze dbanie o ich dobrą jakość i brak uszkodzeń, jak i dopasowanie ich do konkretnych pór roku.

Zimowe i letnie opony - wszystko na temat ich zmian

W niektórych krajach europejskich zmiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie jest obowiązkowa. W innych tak jak w Polsce zalecana, ale nie wymagana. Jednak prawdą jest, że każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadbać o to, by były one idealnie dopasowane do powierzchni, a więc i do pory roku. Jeżeli chodzi o opony wielosezonowe, jest to rozwiązanie, które przede wszystkim nie zmusza nas do ciągłego pamiętania o zmianie opon, jednak równocześnie uniwersalność ich sprawia, że niekoniecznie będą aż tak skuteczne, jak te dedykowane.

Zimowe opony należy zakładać w momencie, kiedy temperatura średnia powietrza spada do 7 stopni Celsjusza i nie wzrasta. Podobnie w przypadku zmiany zimowych na letnie, robimy to powyżej tej średniej.

Czym się różnią opony zimowe od letnich? Większość osób odpowie, że bieżnikiem i jest to prawda. Bieżnik o ożebrowanie opon zimowych jest znacznie głębsze. Jednak to nie wszystko. Opony zimowe to także inny materiał wykonania, jeżeli chodzi o jego elastyczność w temperaturze poniżej wspomnianych 7 stopni. Co ważne, zmiana opon na letnie jest także bardzo ważna, gdyż zimowe opony przystosowane do jazdy po śniegu, w temperaturach letnich będą nieefektywne i między innymi znacznie wydłużą drogę hamowania.

Opony: nowe czy używane

Zakupując opony, stajemy przed wyborem, czy kupić nowe fabrycznie, czy może postawić na używane opony – Warszawa oferuje takie w niektórych serwisach i komisach. Nie zaleca się zakupu opon używanych, co do których nie mamy pewności, czy są na pewno nieuszkodzone i nadają się jeszcze do jazdy. Jednak kupując je w odpowiednich miejscach, mogą być metodą na zaoszczędzenie pieniędzy, szczególnie w przypadku mało eksploatowanego samochodu. Odwiedzenie serwisów i wulkanizatorów oferujących tego typu komis opon daje gwarancję, że otrzymamy wyłącznie te, które nadają się do bezpiecznej jazdy.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl