Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Zabawki na podwórko dla dzieci w różnym wieku

Autor: 
Współpraca
19-04-2022
Reklama

Maluchy jak i starsze dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu, spędzając aktywnie czas. Podpowiadamy jakie zabawki sprawdzą się najlepiej w zależności od wieku dziecka.

W okresie wiosenno-letnim dzieci spędzają najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Aby uatrakcyjnić im ten czas warto zapewnić pociechom dostęp do zabawek, które sprawdzą się na podwórku. Poniżej prezentujemy krótki przegląd polecanych zabawek w zależności od wieku dziecka.

Dlaczego zabawa na świeżym powietrzu ma tak wiele zalet?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dowolna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest dużo lepsza niż spędzanie czasu w przysłowiowych czterech ścianach. Każda okazja aby odciągnąć dziecko od ekranu komputera czy telewizora jest niezwykle cenna. Aktywność fizyczna pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju. Pozytywnie wpływa na ich motorykę oraz koordynację. Dodatkowo zabawa w grupie uczy młodego człowieka podstawowych zachowań społecznych. Ruch na świeżym powietrzu to nie tylko pozytywny wpływ na ciało ale również umysł dziecka. Przebywając na łonie natury pociecha pobudza swój umysł do kreatywnego myślenia.

Niestety czasami dzieci nie chcą bawić się na zewnątrz i potrzeba im dodatkowej zachęty. Szczególnie w takich przypadkach pomocne okażą się zabawki ogrodowe stworzone z myślą o rozrywce na świeżym powietrzu.

Jakie będą najlepsze zabawki na podwórko?

Zabawki powinno się dobierać do wieku oraz zainteresowań dziecka. Zupełnie inne zabawki na podwórko sprawią frajdę czterolatkowi, a zupełnie inne nieco starszym dzieciom. Jednakowoż wybierając zabawki dla jednych i dla drugich warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Zabawki mają być bezpieczne i trwałe. Warto zatem przed zakupem upewnić się, że zabawka posiada niezbędne atesty i certyfikaty.

Zabawki podwórkowe dla dzieci od pierwszego do drugiego roku życia

W przypadku najmłodszych, znakomitym wyborem pod względem zabawek na podwórko będą te związane z zabawą w piasku. Wiaderko z akcesoriami, foremki do piasku, grabki – to przykłady zabawek, które sprawią maluchowi najwięcej frajdy.

Zabawki na dwór dla dzieci pomiędzy drugim a czwartym rokiem życia

Dzieci w tym przedziale wiekowym powinny szczególnie docenić zabawki takie jak maty edukacyjne, które pozwalają poznawać otaczający świat. Same maty wykonane są z miękkiej pianki, tworzącej ochronną warstwę. Dzieci w wieku 3 lub 4 lat kochają zabawy w wodzie. Jeżeli zatem mamy taką możliwość warto zainwestować w mini basen dla dziecka czy też zjeżdżalnie wodną.

Propozycje zabawek na podwórko dla nieco starszych dzieci

Reklama

W przypadku pięciolatków, sześciolatków i starszych pociech najlepiej sprawdzą się zabawki związane ze sportem lub też motoryzacją. Gra w piłkę, koszykówkę czy też badmintona to tylko kilka przykładów. Jeżeli natomiast chodzi o zabawki motoryzacyjne to prym w tej kategorii wiodą pojazdy na akumulator dla dzieci. Dzieci mogą wybierać zarówno z pośród sportowych samochodzików na akumulator czy też takich imitujących maszyny rolnicze lub pojazdy terenowe.

Uniwersalne zabawki na podwórko dla dzieci

Praktycznie bez względu na wiek dzieci uwielbiaj bańki mydlane. Wielobarwne kule płynące w powietrzu to źródło ogromnej radości dla wielu dzieci. Zestawy do puszczania baniek mydlanych to zatem doskonała, uniwersalna zabawka dla dzieci w różnym wieku.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl