Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Wygodna kanapa czy narożnik? Które lepiej sprawdzi się do spania?

Autor: 
Współpraca
22-09-2022
Reklama

Dokonanie wyboru pomiędzy sofą a narożnikiem to jeden z najczęstszych dylematów podczas kupowania mebli. Wiele salonów pełni jednocześnie funkcję sypialni lub pokoju gościnnego. W takich przestrzeniach dobór odpowiedniego kompletu wypoczynkowego jest szczególnie ważny. Jak znaleźć właściwe rozwiązanie i na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? Przeczytaj!

Jak dopasować mebel do indywidualnych potrzeb?

W kawalerkach i małych mieszkaniach komplety wypoczynkowe często pełnią też funkcję łóżka. Niezależnie od tego, czy na sofie śpi się na co dzień, czy podczas wizyt gości, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Istotne są tutaj wymiary mebla i sposób jego rozkładania. Zarówno kanapy, jak i narożniki oferują kilka systemów, które sprawdzą się w innych wnętrzach. Do najpopularniejszych zalicza się:

  1. automat DL - przód podnosi się i wysuwa. Sprawdza się w przypadku podatnej na zarysowania podłogi.
  2. wózek - siedzisko wysuwane do przodu. Nie trzeba odsuwać mebla od ściany.
  3. tzw. puma - podniesienie siedziska jednym ruchem z automatycznym wysunięciem powierzchni do spania.

Należy pamiętać, że wygodna kanapa powinna zapewniać też komfortowy sen. Przed zakupem zaleca się więc upewnić, czy dodatkowa, wysuwana część materaca tworzy jednolitą powierzchnię z resztą mebla. Warto też zapoznać się z właściwościami materaca, które mają wpływ na komfort spania. Sofy umieszczane są częściej w niewielkich, a narożniki w dużych pokojach. Nie jest to jednak jedyna zasada dotycząca doboru odpowiedniego mebla. O czym jeszcze należy wiedzieć?

Salon z funkcją sypialni - wygodna kanapa czy narożnik?

Rozkładane sofy i nowoczesne narożniki z funkcją spania sprawdzają się w nieco innych sytuacjach. Planując dokonanie zakupu należy wziąć pod uwagę układ pokoju i sposób spędzania w nim czasu. Narożnik pozwala w funkcjonalny sposób zagospodarować pusty kąt pokoju. Często uznawany jest za alternatywę dla dwóch wersalek w przestronnych salonach. Ze względu na swój kształt najlepiej sprawdza się w domach, w których większość czasu spędza się w gronie bliskich osób. Siedzące na nim osoby znajdują się bowiem zwykle blisko siebie. Dwie kanapy mogą być lepszym rozwiązaniem tam, gdzie często przyjmuje się gości.

W małych salonach, w których miejsce na komplet wypoczynkowy znajduje się pod prostą ścianą, zestaw mebli można uzupełnić o wygodne pufy. Zaletą niewielkich siedzisk z tej kategorii jest możliwość ich łatwego przechowywania. Kiedy nie są używane, mogą być ustawione jeden na drugim. Miękkie modele można też schować w szafie, a pufy ze schowkami wykorzystać w celu zaoszczędzenia miejsca.

Sofy i narożniki - na czym lepiej się śpi?

Wygoda snu jest zależna od wymiarów, konstrukcji i sposobu wykonania mebla. Warto wiedzieć, że kanapy oferują zwykle proporcjonalnie większą powierzchnię do spania niż narożniki. W przypadku dużych mebli narożnych nie jest to jednak problemem. Poszukując mebla służącego do codziennego spania warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych aspektów. Jeśli sofa wyposażona jest w dużo dodatkowych, zdejmowanych poduszek, jej codzienne rozkładanie mogłoby być uciążliwe. Tego typu wygodne kanapy i narożniki sprawdzą się lepiej w sypialni dla gości. Zaleca się też wybierać łóżka ze schowkiem na pościel. W narożnikach bywa on większy, nie jest to jednak uniwersalna zasada.

Na to, jak wygodne będzie dane posłanie wpływ ma przede wszystkim materiał i sposób wykonania samego materaca. Dokonując wyboru spomiędzy kanap i narożników należy dopasować je do wymiarów i układu pomieszczenia.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl