Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Wybieramy rower na raty: poradnik

Autor: 
Współpraca
03-08-2020
Reklama

Jazda na rowerze należy do najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Na dwóch kółkach możesz szybko i wygodnie przemieszczać się po bliższej i dalszej okolicy – bez obaw o korki, opóźnienia autobusów, a przy tym zdrowo, ekonomicznie i ekologicznie. Nie pozostaje ci więc nic innego jak znalezienie dobrego roweru. Jaki wybrać i dlaczego warto dokonać jego zakupu na raty? Sprawdź!

Dobry rower, czyli jaki? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego:

  • po jakim terenie zamierzasz się przemieszczać – przykładowo, do jazdy po mieście najbardziej pasuje rower typu city bike lub modna, klasyczna holenderka, ale już do przemierzania tras leśnych i szutrowych lepszy będzie rower trekkingowy,
  • w jakiej pozycji lubisz jeździć – sportowej i aerodynamicznej, w jaką układa się ciało na rowerze górskim, czy raczej z wyprostowanymi plecami na trekkingu / rowerze typu „holenderka”?
  • czy chcesz jeździć rekreacyjnie, czy wyczynowo.

Nie mniej ważny jest budżet na rower – od niego zależy, na co dokładnie możesz sobie pozwolić.

Raty na rower – to się opłaca!

Załóżmy, że dysponujesz ograniczonym budżetem na zakup roweru. Przed tobą kilka scenariuszy do wyboru.

  1. Odkładasz zakup jednośladu na później

To zasadniczo dobre rozwiązanie, jednak… oddala ono w czasie moment, gdy będziesz mógł zasiąść na rowerze i wyruszyć w drogę. Poza tym wielu osobom, mimo szczerych chęci, trudno jest zmobilizować się do oszczędzania pieniędzy na konkretny cel – zwłaszcza że po drodze mogą się pojawić nowe wydatki, przez co uzbieranie określonej sumy może się oddalić w czasie.

  • Kupujesz rower w niskiej cenie

Na przykład model za kilkaset złotych. W tym scenariuszu szybko realizujesz swoje marzenie o dwóch kółkach, jednak… czy na długo? Słabej jakości rower – np. używany lub mało znanej marki, z podzespołami „made in China” (w złym tego słowa znaczeniu) – zazwyczaj nie da ci prawdziwej frajdy z jazdy. Wręcz przeciwnie. Szybko mogą się pojawić problemy z przerzutkami, hamulcami czy innymi elementami. To sprawi, że będziesz narażony na dodatkowe koszty serwisu i duży dyskomfort. Czy zatem warto? Zważywszy na to, że rower to inwestycja na lata, niekoniecznie.

  • Kupujesz rower na raty
Reklama

Zakupy ratalne z roku na rok zyskują na popularności – także, gdy w grę wchodzi nabycie roweru. Trzeba pamiętać, że to rozwiązanie:

  • dostępne niemal dla każdego – jeśli tylko masz stałe źródło przychodów, zazwyczaj bez problemu uzyskasz kredytowanie,
  • korzystne finansowo – koszty zaciągnięcia pożyczki ratalnej są relatywnie małe,
  • wygodne – zyskujesz możliwość rozłożenia kosztu zakupu roweru nawet na 48 miesięcy, co znacznie zmniejsza comiesięczne obciążenia finansowe.

Jak wyjaśnia ekspert hapipożyczki, ogromnym udogodnieniem jest możliwość uzyskania pożyczki ratalnej również on-line. Mechanizm jest prosty: klient musi wypełnić wniosek na określoną sumę (a więc na tyle, ile potrzebuje na zakup roweru), wskazać liczbę rat i czekać na kontakt od doradcy. Jego dane zostaną potwierdzone telefonicznie, a pieniądze przetransferowane bezpośrednio na konto bankowe. Później wystarczy potwierdzić zakup roweru i gotowe.

Jaki rower na raty kupić?

Decyzja o tym, że będziesz kupować rower na raty, daje Ci znacznie szersze pole wyboru odpowiedniego jednośladu. Dlaczego? Gdy rozkładasz płatność w czasie, możesz pozwolić sobie na więcej, a zatem na zakup modelu z wyższej półki. A skoro tak, przyjrzyj się właśnie takim produktom.

Wybierając rower na raty, zwróć uwagę na:

  • markę podzespołów, które zostały wykorzystane – szczególnie istotne będą przerzutki (najlepiej minimum klasy Shimano Tourney), a także hamulce (np. klasy Shimano Deore). Możesz także rozważyć inwestycję w hamulce tarczowe, które są mocniejsze, ale też zapewniają lepszą kontrolę nad procesem hamowania;
  • typ ramy roweru – warto zdecydować się na bardziej kosztowną, aluminiową, która równocześnie jest lżejsza. Ma to znaczenie zarówno podczas jazdy, zwłaszcza na przewyższeniach terenu, jak i przy wnoszeniu jednośladu po schodach. Jeszcze lepsza (lżejsza, a zarazem bardzo stabilna) jest rama karbonowa, która pociąga za sobą dodatkowe koszty;
  • dobrej jakości amortyzatory – które są szczególnie przydatne przy jeździe po drogach polnych, leśnych i innych „off-roadowych”.

Możesz też pokusić się o inwestycję w rower elektryczny, który oferuje wsparcie dodatkowego napędu. Możesz go włączyć wówczas, gdy chcesz rozwinąć większe prędkości lub potrzebujesz wsparcia na trudniejszych odcinkach długiej trasy. To jednak również rozwiązanie z wyższej półki cenowej.

Jeżeli masz wątpliwości, jaki rower wybrać, najlepiej wybierz się do dobrego sklepu z jednośladami. Skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Ci dobrać model do specyfiki Twoich potrzeb i możliwości.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl