Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

W czym podawać kawę i herbatę?

Autor: 
Współpraca
14-03-2023
Reklama

Kawa czy herbata? To jedno z najczęstszych pytań, które zadaje się gościom. Niezależnie od tego, jaki napój ktoś wybierze, warto mieć wiedzę na temat serwowania tych napojów. W czym podawać kawę i herbatę?

W czym podawać herbatę?

Do wyboru masz nie tylko czarną herbatę, ale również inne rodzaje, w tym herbatę zieloną, czerwoną oraz białą. Każda z nich wykazuje pewne właściwości, np. zielona ma pozytywny wpływ na koncentrację i poprawia pamięć, a biała wspomaga serce oraz układ krążenia. Na rynku nie brakuje również herbat smakowych oraz wszelkich mieszanek. Bez względu na to, na który rodzaj herbaty się skusisz, warto wiedzieć, w czym ją pić. Szklanka, filiżanka czy kubek? Co wybrać? Podczas oficjalnych spotkań herbatę podaje się w filiżance ze spodkiem. Filiżanka powinna rozszerzać się ku górze, aby wydobyć pełnię aromatu z napoju. Natomiast mrożoną herbatę podaje się w szklankach, do których wrzuca się kostki lody.

W czym podaje się kawę?

Kawa, podobnie jak herbata, to napój, który wielu osobom towarzyszy na co dzień. To, co jest w niej wyjątkowe, to smak. Aby w pełni wydobyć aromat, należy podawać ją w odpowiednim naczyniu. Dobór konkretnego naczynia zależy od rodzaju kawy, a jest ich kilka. Intensywne espresso podaje się w malutkiej filiżance, której pojemność nie przekracza 100 ml. W tym przypadku nie bez znaczenia jest również grubość ścianek. Naczynie musi być grube, aby utrzymać dłużej właściwą temperaturę tego napoju. Jeśli ścianka jest zbyt cienka, to kawa bardzo szybko ostygnie.

Z kolei do cappuccino, czyli espresso ze spienionym mlekiem, przeznaczone są naczynia o pojemności około 190 ml z nieco szerszą górą. Tutaj grubość ścianek również jest ważna, aby filiżanka utrzymała odpowiednią temperaturę napoju.

Latte macchiato, czyli trójwarstwową kawę, serwuje się w wysokich szklankach o pojemności około 220 ml. Dzięki przezroczystym ściankom możesz cieszyć oko efektownymi warstwami z mleka, kawy oraz delikatnej pianki. Na sam koniec możesz delikatnie oprószyć ją czekoladą.

W takich dużych szklankach podaje się również kawę mrożoną. Jeżeli podajesz ją z lodami, bitą śmietaną czy innymi dodatkami, koniecznie podaj ją z serwetką!

Czy można podawać kawę i herbatę w kubku

Są osoby, które nie lubią pić kawy czy herbaty w filiżance, bo np. ma za małą pojemność. W takiej sytuacji warto zaproponować kubek. Kubki do kawy i herbaty to świetna alternatywa dla filiżanek. Mają większa pojemność, co pozwala na przygotowanie jednorazowo większej ilości napoju.

Reklama

Najlepszym wyborem są modele porcelanowe, które dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, a nawet i wzorach. To pozwala na dopasowanie ich do aranżacji. Z kolei kolory lub wzory sprawiają, że picie porannej kawy czy herbaty, wywołuje uśmiech na twarzy. Porcelana jest trwałym materiałem, dzięki czemu masz pewność, że naczynie posłuży Ci przez dłuższy czas.

Designerskie kubki do kawy i herbaty można potraktować jako dekorację. Na święta wielkanocne pokuś się o model z wizerunkiem zajączka lub baranka. Z kolei w Boże Narodzenie idealnie sprawdzi się kubek z Mikołajem.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl