Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Uniwersalny proszek do prania - co powinien zapewniać?

Autor: 
Współpraca
13-10-2020
Reklama

Szukając odpowiedniego proszku do prania, chcemy, aby spełniał jak najwięcej naszych wymagań. Niestety, może się przez to okazać, że nie będziemy potrzebować jednego, a kilku produktów. Aby ograniczyć liczbę kupowanych środków, najlepiej wybrać środek, który będzie uniwersalny. Jakie cechy powinien posiadać taki proszek do prania? Tłumaczymy w artykule!

Wydajność

To jedna z najważniejszych cech nie tylko proszków do prania, ale i wielu innych środków chemii gospodarczej. Dzięki skoncentrowanej formule nawet niewielka ilość produktu wystarczy, by zrobić pełne pranie. Do tego to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Standardowej wielkości opakowanie proszku do prania starczy nam na jeszcze dłużej, a my możemy zapomnieć o konieczności częstego kupowania tego środka czystości. Zaoszczędzimy zarówno pieniądze, jak i czas, który spędzilibyśmy w kolejkach w sklepie. 

Oznaczenia prania na ubraniach - jak czytać metki

Hipoalergiczność

To właściwość proszku do prania, której powinni szukać nie tylko alergicy, ale i posiadacze skłonnej do podrażnień skóry. Pranie dziecięcych ubranek, odzieży sportowej czy butów powinno odbywać się właśnie w proszku hipoalergicznym. Wszystkie materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia. Niedokładne wypłukanie detergentu z tkaniny jest jedną z przyczyn takiego objawu. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by stosowane przez nas środki do prania były wolne od substancji uczulających, między innymi kompozycji zapachowych, które są wyjątkowo niebezpieczne dla skóry oraz dróg oddechowych. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszej skóry, powinniśmy postawić właśnie na hipoalergiczny środek piorący.

Działanie dezynfekujące

Wysokiej jakości środki dezynfekujące do prania to sposób na to, by dokładnie oczyścić prane materiały. Dzięki nim nie naruszymy struktury włókien tkaniny – standardowe proszki do dezynfekcji wymagają działania bardzo wysokich temperatur (nawet 90 stopni Celsjusza!), co przyspiesza proces niszczenia się ubrań. Opierają się również na intensywnych substancjach, które, jeśli nie zostaną dokładnie wypłukane, mogą podrażniać skórę. W trosce o bezpieczeństwo naszej skóry i wolność od bakterii, grzybów czy roztoczy kurzu domowego, a także chcąc chronić prane materiały, stawiajmy na środki dezynfekujące o właściwościach hipoalergicznych, aktywujące się w niższych temperaturach – tak jak monoprodukt Mr. ZIGGI. 

Środek bezpieczny dla środowiska

Jest wiele sposobów na to, by proszek do prania chronił środowisko naturalne. Niektóre z nich to:

  • proekologiczna produkcja – oparta na metodzie suchej, która redukuje zanieczyszczenie i zużycie energii;
  • korzystanie z odnawialnych źródeł energii przy produkowaniu detergentów;
  • usunięcie ze składu proszku fosforanów i zeolitów, które są nierozpuszczalne w wodzie i przyczyniają się do zanieczyszczenia rzek i jezior;
  • opakowania z recyklingu i dostosowane do ponownego przetworzenia;
  • nietestowanie na zwierzętach.

Badania 

Jeśli chcemy, aby wybrany przez nas proszek piorący był naprawdę skuteczny, szukajmy takiego produktu, którego działanie potwierdzają liczne badania laboratoryjne i testy dermatologiczne. Podczas zaawansowanych testów można najdokładniej sprawdzić, czy właściwości proszku deklarowane przez producenta naprawdę znajdziemy z danym środku. Kupujmy również takie proszki, które mają certyfikat potwierdzający hipoalergiczny skład – tylko wtedy mamy pewność, że nasza skóra nie będzie wystawiona na działanie groźnych substancji. 

Uniwersalny proszek do prania – czyli jaki?

Podsumowując, jakie cechy powinien mieć środek do prania, który sprawdzi się zarówno do prania ubrań, delikatnych tkanin, butów, jeansów, a do tego usunie sierść, zdezynfekuje materiały i zadba o środowisko naturalne? Co wyróżnia taki produkt?

  • Skoncentrowana formuła, wydajność i ekonomiczność
  • Hipoalergiczny skład
  • Właściwości dezynfekujące
  • Troska o środowisko naturalne
  • Działanie potwierdzone badaniami i certyfikatami.
Reklama

Postaw na proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI, by mieć to wszystko w jednym produkcie!

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl