Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Tusze do drukarek – czym się charakteryzują, wyjaśniamy

Autor: 
Współpraca
22-09-2022
Reklama

Większość drukarek dostępnych na rynku do użytku domowego lub biurowego składa się zasadniczo z dwóch różnych typów: drukarek atramentowych oraz drukarek laserowych. I to właśnie do tych pierwszych wykorzystujemy tusz do drukarki by otrzymać wydruki. Ten sposób drukowania definiuje również przeznaczenie drukarki ze względu na szybkość i jakość drukowania.

Tusz do drukarki atramentowej – przeczytaj zanim dokonasz zakupu

W drukarkach atramentowych, zwykle bardzo tanich jak na koszt zakupu, atrament zawarty w specjalnych plastikowych zbiornikach jest rozpylany na arkusz papieru przez głowicę drukującą. Drukarki atramentowe mają znaczny koszt w przeliczeniu na kopię i nadają się do małych nakładów. Przede wszystkim ze względu na koszt tuszu do drukarki.

Technologia atramentowa, w której wykorzystuje się płynny atrament do drukarek znajdujący się w małych plastikowych wkładach, jest najczęściej wykorzystywana przez drukarki osobiste i małe drukarki biurowe. Tusze do drukarki zamienniki są powszechne zarówno ze względu na wszechstronność, jak i ekonomiczność tego typu drukarek. Niemniej jednak niektórzy kupują tylko tusze do drukarek oryginalne by dostosować się do zaleceń producenta drukarki.

Tusze do drukarek atramentowych – specyfikacje produktu

Wśród różnych rodzajów tuszy do drukarek używanych przez tego typu drukarki, dwa stały się obecnie standardem, a mianowicie atramenty pigmentowe i atramenty na bazie barwników. Główną różnicą między tymi dwoma atramentami jest substancja użyta do ich barwienia, czyli pigmenty w pierwszym przypadku, a w drugim barwniki. Pigment jest substancją, która barwi podłoże poprzez nakładanie się, to znaczy pokrywanie powierzchni; podczas gdy barwnik wnika w arkusz papieru „impregnując” go od wewnątrz.

Z czego składa się tusz do drukarki – odpowiadamy

Oba te dwa rodzaje atramentów do drukarek atramentowych składają się z wody, barwników i różnych rozpuszczalników, co dokładniej określono w poniższej liście.

  • Woda: wszystkie tusze do drukarek atramentowych są oparte na wodzie, co oznacza, że ​​używają wody jako podstawowego rozpuszczalnika.
  • Substancje barwiące: jak wspomniano, mogą to być zarówno barwniki, jak i pigmenty, oparte na dwóch różnych typach atramentów używanych przez drukarkę;
  • Współrozpuszczalniki: do atramentu dodaje się różne rodzaje alkoholi i glikoli, aby ułatwić jego przepływ do głowicy drukującej i jako nośnik barwników;
  • Utrwalacze i środki penetrujące : są to substancje utrwalające stosowane w celu ułatwienia przyczepności farb do arkusza papieru;
  • Substancje regulujące: są dodawane w celu dostosowania powierzchni naprężającej tuszu i uniknięcia zbyt długiego rozmazywania i schnięcia;
  • Żywice : żywice mają za zadanie zapewnić odporność i trwałość wydruków.

Mówiąc o tuszach do drukarek, wskazać należy również dwa rodzaje, zamienniki i oryginały. Czym się różnią? Tusze do drukarki zamienniki to tańsze odpowiedniki oryginalnych tuszy. Są bardziej wydajne, jednak producenci zalecają stosowanie tuszy do drukarek oryginalnych. Głównie z tego powodu, że w przypadku awarii sprzętu, może on zostać naprawiony na gwarancji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl