Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Tanie drony. Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Autor: 
Współpraca
16-06-2022
Reklama

Drony to maszyny latające, które umożliwiają rejestrowanie zdjęć i krótkich filmów z perspektywy lotu ptaka. Jeśli pragniemy kupić taki sprzęt po raz pierwszy, to koniecznie postawmy na model z niskiej półki cenowej. Dzięki niemu nauczymy się prawidłowo latać, a jednocześnie nie stracimy zbyt dużo pieniędzy w razie zniszczenia bądź zagubienia. W niniejszym artykule zostaną przedstawione parametry i funkcje, jakie powinien oferować tani dron do 300 zł.

Łatwość obsługi odgrywa niezwykle ważną rolę

Wybierając tani dron do typowo amatorskiego użytku, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na jego gabaryty. Musi być zarówno wystarczająco lekki, jak i ograniczony pod względem rozmiaru. Z pewnością ułatwi to jego przenoszenie, a dodatkowo da nam opcję wykorzystywania w przestrzeniach zamkniętych. Zazwyczaj taki sprzęt pozwala na sterowanie za pomocą zewnętrznego kontrolera przypominającego nieco komputerowy joystick (z głównym drążkiem i kilkoma praktycznymi przyciskami). To wyjątkowo wygodne rozwiązanie minimalizujące ryzyko rozbicia maszyny.

Alternatywę stanowi operowanie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z mniejszą precyzją i okazjonalnym występowaniem różnych błędów systemowych. Na komfort obsługi dronu spory wpływ ma również jego ogólna wytrzymałość. Najlepiej kupić model wykonany z polimerowego tworzywa sztucznego, gdyż jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i negatywne warunki atmosferyczne. 

Udogodnienia uprzyjemniające eksploatację

Standardowy dron do 300 zł gwarantuje zasięg lotu wynoszący od 50 do 150 metrów w linii prostej. W zupełności wystarczy to do nieskrępowanej zabawy, a także robienia atrakcyjnych zdjęć i materiałów wideo. Bez wątpienia przyda się wbudowany moduł GPS, który z jednej strony ułatwi zlokalizowanie urządzenia w razie jego zgubienia, z drugiej zaś pomoże w ustaleniu miejsca i czasu wykonania danej fotografii. Godny polecenia jest ponadto tryb automatycznego powrotu do punktu startowego i tryb śledzenia użytkownika, nieoceniony choćby podczas pokonywania rowerem malowniczej trasy. 

Pozostałe pożądane udogodnienia i akcesoria to przede wszystkim funkcja utrzymania stabilnej pozycji w warunkach silnego wiatru, funkcja zawisu w powietrzu, łączność bezprzewodowa (radiowa bądź Wi-Fi), energooszczędne oświetlenie LED (oparte na małych diodach), zapasowe śmigła oraz etui ochronne. 

Bez sportowej kamery ani rusz

Jednym z istotnych czynników decydujących o tym, że tani dron do 300 zł zapewnia w pełni satysfakcjonującą rozrywkę jest obecność w jego konstrukcji nowoczesnej kamery sportowej. Powinna ona rejestrować obrazy w rozdzielczości co najmniej HD (1280 x 720 pikseli), a najlepiej Full HD (1920 x 1080 px). Jeśli natomiast chodzi o nagrywanie filmów, to liczy się głównie płynność wynikająca bezpośrednio z liczby klatek na sekundę (od 24 do 30). Wartościowym dodatkiem jest cyfrowa lub żyroskopowa stabilizacja, która efektywnie eliminuje wstrząsy i drgania powodujące występowania zamazań na uzyskanych materiałach wizualnych.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o funkcji przekazu wizji na smartfon, dającej możliwość swobodnego podglądu zdjęcia albo filmu w czasie rzeczywistym.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl